KDE 4 - en to nb translation catalogue (198 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
nb: Kan ikke liste innholdet i  tema-arkivet.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
nb: Det ser ut til at temaet alt er installert, og du har ikke rettigheter til å overskrive det.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
nb: Temaet er installert fra før. Vil du skrive over det?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
nb: Temaet finnes fra før

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
nb: Installer tema på nytt

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
nb: Klarte ikke slette tema

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
nb: Klarte ikke finne nødvendige filer i tema-arkivet.<nl/> <nl/> Det ser ut til at arkivet er ugyldig.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
nb: Klarte ikke åpne tema-arkivfila.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
nb: Kan ikke installere tema

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
nb: Vil du fjerne «%1» av %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
nb: Fjern tema

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
nb[0]: Følgende tema mangler nødvendige filer, så det ble fjernet: <ul>%2</ul>
nb[1]: Følgende temaer mangler nødvendige filer, så de ble fjernet: <ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
nb: Generelt

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
nb: Framhev terminaler når fokus byttes mellom dem

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
nb: Vindusbakgrunn

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
nb: Gjennomskinnelighet krever at det valgte temaet og skrivebordsmiljøet begge har støtte for det. Standardtemaet støtter gjennomskinnelighet.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
nb: Bruk gjennomskinnelighet hvis det er støtte for det

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
nb: Tetthet for bakgrunnsfargen:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
nb: Når  gjennomskinnelighet brukes vil bakgrunnsfargen fylles ut med den oppgitte tettheten før tema-elementene males oppå bakgrunnen. På denne måten påvirkes tettheten og fargetonen på gjennomskinnelige områder på vinduet.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
nb: Tema

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
nb: Hent nye temaer …

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
nb: Fjern tema

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
nb: Installer tema … …

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
nb: Fokus på terminaler når musepekeren flyttes over dem

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
nb: Hvis dette er slått på, så vil snarveien som normalt åpner og ruller inn vinduet gi det fokus i stedet for å lukke det, hvis det tidligere har mistet fokus. Hvis ikke vinduet blir vist på alle virtuelle skrivebord kan det hende at vindusbehandleren bytter til det virtuelle skrivebordet der vinduet ligger.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
nb: Bruk Åpne/Trekke inn-handlinga til å gi vinduet fokus

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
nb: Hold vinduet over andre vinduer

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
nb: Åpne vindu etter programstart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
nb: Hvis dette er slått på, blir vinduet automatisk åpnet når musepekeren flyttes til samme kant på skjermen som det ville åpnes på når snarveien brukes.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
nb: Åpne vinduet når pekeren berører skjermkanten

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
nb: Hold vinduet åpent når det mister fokus

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
nb: Dialoger

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
nb: Bekreft avslutning når flere enn en økt er åpen

[ctx: @item:intext]
en: by %1
nb: av %1

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
nb: Fanelinje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
nb: Informasjon om den aktive terminalens innhold som vanligvis vises i tittellinja blir også vist i fanelinja hvis dette er slått på. Du kan endre formatet på informasjonen i terminalprofilen.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
nb: Vis tittellinjeinnholdet i fanene

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
nb: Vis linja for faner

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
nb: Størrelse og animasjon

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
nb: Bredde:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
nb: Høyde:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
nb: Varighet:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
nb: Hvis dette er slått på vil Yakuake be vindusbehandleren om å utføre animasjonen når et vindu åpnes/rulles inn. Hvis vindusbehandleren ikke kan gjøre dette, så faller Yakuake tilbake på en animasjonsstrategi som justerer vindusmasken fortløpende.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
nb: Be vindusbehandleren om å utføre animasjonen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
nb: Posisjon

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
nb: Venstre

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
nb: Høyre

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
nb: Åpne på skjerm:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
nb: Der musepekeren står

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
nb: Skjerm 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
nb: Vis på alle skrivebord

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
nb: Skjerm som skal brukes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
nb: Skjermen der programvinduet vises. 0 er skjermen der musepekeren står.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
nb: Vindusbredde

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
nb: Bredden av programvinduet som prosentdel av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
nb: Vindushøyde

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
nb: Høyden på programvinduet som prosentdel av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
nb: Vindusposisjon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
nb: Midtpunkt på programvinduet, som prosentdel, målt fra venstre kant av bildet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
nb: Vis vinduet på alle skrivebord

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
nb: Velg om vinduet skal vises på alle skrivebord.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
nb: Hold vinduet åpent

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
nb: Om programvinduet skal holdes åpent når det mister fokus.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
nb: Hold vinduet åpent etter at siste økta er lukket

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
nb: Om programvinduet skal holdes åpent etter at den siste økta er lukket.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
nb: Bruk åpne/trekke inn-snarveien til å gi vinduet fokus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
nb: Om tastatursnarveien for åpne/trekke inn kan brukes til å sette fokus på programvinduet når det er åpent fra før.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
nb: Behold vinduet øverst

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
nb: Om programvinduet skal holdes over andre vinduer på skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
nb: Vis fanelinja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
nb: Om fanelinja skal vises i programvinduet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
nb: Dynamiske fanetitler

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
nb: Om fanetitler skal oppdateres sammen med tittellinja

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
nb: Fokus følger mus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
nb: Om én terminal i en økt skal få fokus når musepekeren flyttes over det.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
nb: Åpne etter starten

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
nb: Om programvinduet skal åpnes etter at programmet er startet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
nb: Tema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
nb: Temaet som skal brukes for programvinduet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
nb: Tema installert av KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
nb: Om det aktive temaet ble installert via KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
nb: Bruk gjennomskinnelig bakgrunn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
nb: Om det skal brukes XComposite ARGB gjennomskinnelighet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
nb: Bakgrunnsfarge for vinduet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
nb: Bakgrunnsfarge under tema-elementer.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
nb: Tetthet for bakgrunnsfargen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
nb: Tetthet for fyllingen med bakgrunnsfarge når det brukes gjennomskinnelighet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
nb: Framhev terminaler som nylig fikk fokus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nb: Om dette slås på, vil Yakuake gjøre følgende: Når fokus byttes mellom flere terminaler i en økt, eller når det byttes til en økt med flere terminaler, så vil den terminalen som får fokus få et kortvarig farget overlegg.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
nb: Uthevingstetthet for terminaler

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
nb: Tetthet for det fargede overlegget som brukes til å framheve en terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
nb: Hvor lenge en terminal skal framheves

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
nb: Varighet for overlegget som framhever en terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
nb: Farge på indikator for tastaturblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
nb: Fargen på overlegget som viser at det er stengt for inndata fra tastaturet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
nb: Tetthet på indikator for tastaturblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
nb: Tetthet på overlegget som viser at det er stengt for inndata fra tastaturet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
nb: Varighet på indikator for tastaturblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
nb: Hvor lenge vises overlegget som viser at det er stengt for inndata fra tastaturet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
nb: Forsøk å bruke vindusbehandleren til å animere vinduet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
nb: Om det skal forsøkes å la vindusbehandleren utføre animasjon for vinduer som åpnes/trekkes tilbake. Hvis vindusbehandleren ikke kan utføre dette vil Yakuake falle tilbake til en strategi der vindusmasken justeres fortløpende.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
nb: Animasjonsbilder

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
nb: Antall bilderammer i åpne/trekk inn-animasjonen. En ramme regnes å vare 10 millisekunder.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
nb: Auto-åpne vindu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
nb: Om programvinduet skal åpnes automatisk når musepekeren er ved kanten av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
nb: Velg tidsintervall for sjekk av musepeker

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
nb: Intervallet mellom sjekk av musepekerens plassering for å bestemme om den er ved samme kant av skjermen som vinduet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
nb: Første kjøring av programmet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
nb: Om det er første gang programmet kjøres.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
nb: Bekreft avslutning når du lukker flere økter

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
nb: Om brukeren skal spørres før avslutning når flere økter er åpne.

[ctx: @title:window]
en: First Run
nb: Første kjøring

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
nb: Velkommen til Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
nb: Før du begynner å bruke programmet vil du kanskje endre tastatursnarveien som brukes til å åpne og trekke inn Yakuake-vinduet:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
nb: Du kan endre snarveien når som helst senere via menyen.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
nb: En nedrullet terminalemulator basert på KDEs Konsole-teknologi.

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
nb: Vedlikeholder, hovedutvikler

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
nb: Plastik-tema

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
nb: Støtte for dra-og-slipp på fanelinja. Vendebryter for Hindre lukking.

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
nb: Ikon på faner der Hindre lukking er slått på

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
nb: Handliner for å øke terminalvinduer

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
nb: <warning>Det er flere åpne økter, <emphasis>noen av dem har du låst for å hindre at de lukkes ved et uhell.</emphasis>. Disse vil bli drept hvis du fortsetter.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
nb: <warning>Det er flere åpne økter. Disse vil bli drept hvis du fortsetter.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
nb: <warning>Det er en eller flere åpne økter som du har låst for å hindre at de lukkes ved et uhell. Disse vil bli drept hvis du fortsetter.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
nb: Åpne/trekk inn Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
nb: Hold vinduet åpent når mister fokus

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
nb: Håndter profiler …

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
nb: Endre gjeldende profil …

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
nb: Øk vindusbredden

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
nb: Minsk vindusbredde

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
nb: Øk vindushøyden

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
nb: Minsk vindushøyden

[ctx: @action]
en: New Session
nb: Ny økt

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
nb: To terminaler, vannrett

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
nb: To terminaler. loddrett

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
nb: Fire terminaler, rutenett

[ctx: @action]
en: Close Session
nb: Lukk økt

[ctx: @action]
en: Previous Session
nb: Forrige økt

[ctx: @action]
en: Next Session
nb: Neste økt

[ctx: @action]
en: Move Session Left
nb: Flytt økta til venstre

[ctx: @action]
en: Move Session Right
nb: Flytt økta til høyre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
nb: La terminalen vokse mot høyre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
nb: La terminalen vokse mot venstre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
nb: La terminalen vokse oppover

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
nb: La terminalen vokse nedover

[ctx: @action]
en: Rename Session...
nb: Endre navn på økt …

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
nb: Forrige terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
nb: Neste terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
nb: Lukk aktiv terminal

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
nb: Del venstre/høyre

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
nb: Del topp/bunn

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
nb: Hindre lukking

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
nb: Slå av inndata fra tastatur

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
nb: Registrer aktivitet

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
nb: Registrer stillhet

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
nb: Det er oppdaget aktivitet i en overvåket terminal i økt "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
nb: Det er oppdaget stillhet i en overvåket terminal i økt "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
nb: Hurtigvalg

[ctx: @title:menu]
en: Screen
nb: Skjerm

[ctx: @title:menu]
en: Width
nb: Bredde

[ctx: @title:menu]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: @title:menu]
en: Settings
nb: Innstillinger

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
nb: Der musepekeren står

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
nb: Vindu

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
nb: Oppførsel

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
nb: Utseende

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
nb: <application>Yakuake</application> klarte ikke laste inn et tema. Det er antakelig ikke installert riktig.<nl/><nl/>Programmet vil nå avslutte.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
nb: Klarte ikke å laste inn tema.

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
nb: <warning>Du har låst denne økta for å hindre at terminaler lukkes uforvarende.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
nb: Er du sikker på at du vil lukke denne økta?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
nb: Er du sikker på at du vil lukke denne terminalen?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
nb: Sikkert lukke?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
nb: <title>Fanelinje</title> <para>Med fanelinja kan du bytte mellom økter. Etiketten på en fane kan endres om du dobbeltklikker på den.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
nb: Slå av inndata fra tastatur

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
nb: Registrer aktivitet

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
nb: Registrer stillhet

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
nb: Ny økt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
nb: Legg til ny økt. Trykk og hold for å velge økttype fra menyen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
nb: Lukk økt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
nb: Lukker den aktive økta.

[ctx: @action]
en: For This Session
nb: For denne økta

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
nb: For terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
nb: I denne økta

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
nb: I terminal %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
nb: Skall

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
nb: <application>Yakuake</application> klarte ikke laste inn komponenten <application>Konsole</application>.<nl/> En <application>Konsole</application>-installasjon kreves for å bruke Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
nb: <title>Tittellinje</title><para>Tittellinja viser økttittelen om den finnes.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
nb: Hold vinduet åpent når det mister fokus

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
nb: Hvis dette er krysset av blir vinduet stående åpent når det mister fokus.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
nb: Åpne meny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
nb: Åpner hovedmenyen.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
nb: Avslutter programmet.
