yakuake - en to nds translation catalogue (199 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
nds: De Böversietarchivinholt lett sik nich oplisten.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
nds: As't lett is disse Böversiet al installert un Du hest nich noog Verlöven för't Överschrieven.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
nds: As't lett is disse Böversiet al installert. Wullt Du ehr överschrieven?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
nds: Böversiet gifft dat al.

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
nds: Böversiet nochmaal installeren

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
nds: Böversiet lett sik nich wegmaken.

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
nds: De Dateien laat sik nich binnen dat Böversietarchiv finnen.<nl/><nl/>As't lett is dat Archiv leeg.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
nds: De Böversiet-Archivdatei lett sik nich opmaken.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
nds: Böversiet lett sik nich laden

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
nds: Wullt Du "%1" dör "%2" aflösen?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
nds: Böversiet wegdoon

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
nds[0]: För disse Böversiet fehlt nödige Dateien. Dor wöör se för wegmaakt:<ul>%2</ul>
nds[1]: För disse Böversieden fehlt nödige Dateien. Dor wöörn se för wegmaakt:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
nds: Konsolen bi't Verschuven vun den Fokus rutheven

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
nds: Finsterachtergrund

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nds: Achtergrundklöör:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
nds: Dörschienen Klören, dat mööt de utsöchte Böversiet un ok de Schriefdischümgeven ünnerstütten. De Standardböversiet ünnerstütt dörschienen Klören.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
nds: Böversiet-Dörschienen bruken, wenn mööglich

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
nds: Achtergrundklöör-Deckstärk:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
nds: Bruukst Du dörschienen Klören, warrt de Achtergrundklöör mit de angeven Deckstärk inföögt, ehr de Böversietelementen dor vörsett warrt. So laat sik Deckstärk un Klöörtoon vun dörschienen Böversietrebeden topassen.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
nds: Kledaasch

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
nds: Nieg Kledaschen daalladen...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
nds: Kledaasch wegdoon

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
nds: Kledaasch installeren...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
nds: Konsool kriggt Fokus, wenn dor de Muuswieser över steiht

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
nds: Is dit anmaakt, haalt de Tastkombinatschoon för't In- un Utrullen, wenn vördem de Fokus wegkamen weer, den Fokus torüch un rullt dat Finster nich in. Hest Du nich instellt, dat dat Finster op all virtuell Schriefdischen wiest warrt, denn kann de Finsterpleger na den virtuellen Schriefdisch wesseln, op den he opstunns sülven löppt.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
nds: Fokus mit de Tastkombinatschoon för't In- un Utrullen halen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
nds: Finster vörn hollen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
nds: Finster na Programmstart opmaken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
nds: Is dit anmaakt, maakt sik dat Finster automaatsch op, wenn Du mit de Muus de Schirmkant anröögst, an de Du dat Finster normalerwies mit de Tastkombinatschoon opmaakst.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
nds: Finster opmaken, wenn de Muuswieser de Schirmkant anröögt

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
nds: Finster apen laten, wenn de Fokus wegkummt

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
nds: Dialogen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
nds: Utmaken bi mehr as een Törn beglöven

[ctx: @item:intext]
en: by %1
nds: dör %1

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
nds: Paneelbalken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
nds: Is dit anmaakt, warrt de Informatschoon över den Konsoolinholt, de normalerwies op den Titelbalken wiest warrt, ok op den Paneelbalken wiest. Du kannst dat Formaat vun de Informatschoon binnen dat Konsoolprofil topassen.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
nds: Titelbalken-Inholt op Paneelgreep wiesen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
nds: Den Paneelbalken wiesen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
nds: Grött un Animeren

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
nds: Breed:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
nds: Hööchde:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
nds: Duer:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
nds: Is dit anmaakt, warrt de Finsterpleger för animeert In- un Utrullen vun Finstern bruukt. Ünnerstütt de Finsterpleger dissen Effekt nich, bruukt Yakuake en Standardmetood un passt dat Finster na un na to.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
nds: Finsterpleger för't Utföhren vun de Animeren bruken

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
nds: Steed

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
nds: Links

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
nds: Rechts

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
nds: Opmaken op Schirm:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
nds: Bi den Muuswieser

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
nds: Schirm 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
nds: Op all Schriefdischen wiesen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
nds: Schirm, den Du bruken wullt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
nds: De Schirm, op den dat Programmfinster opdukt. "0" is de Schirm, op den de Muuswieser steiht.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
nds: Finsterbreed

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
nds: Breed vun't Programmfinster as Perzentandeel vun den Schirm

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
nds: Finsterhööchde

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
nds: Hööchde vun't Programmfinster as Perzentandeel vun den Schirm

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
nds: Finstersteed

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
nds: Zentraalpunkt vun't Programmfinster, as Perzentandeel, vun de linke Schirmkant ut meten.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
nds: Finster op all Schriefdischen wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
nds: Gifft an, wat Du dat Finster op all Schriefdischen wiest hebben wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
nds: Finster apen laten

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
nds: Gifft an, wat dat Finster opmaakt blieven schall, wenn en anner Finster den Fokus kriggt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
nds: Finster apen laten, wenn lest Törn tomaakt warrt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
nds: Gifft an, wat dat Finster opmaakt blieven schall, wenn all Törns tomaakt wöörn

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
nds: Mit Tastkombinatschoon för't In-/Utrullen den Fokus halen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
nds: Gifft an, wat Du de Tastkombinatschoon för't In- un Utrullen dor för bruken kannst, dat Programmfinster kriggt den Fokus torüch, wenn dat al opmaakt is.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
nds: Finster vörn hollen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
nds: Gifft an, wat Du dat Finster vöran all anner Finstern op den Schirm hollen wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
nds: Paneelbalken wiesen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
nds: Gifft an, wat Du den Paneelbalken binnen dat Programmfinster wiest hebben wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
nds: Dünaamsche Paneeltiteln

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
nds: Gifft an, wat Du de Paneeltiteln tosamen mit den Titelbalken opfrischen wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
nds: Muus treckt Fokus na

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
nds: Gifft an, wat en Konsool binnen en Törn den Fokus kriggt, wenn Du dor mit de Muus op wiest.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
nds: Na Start opmaken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
nds: Gifft an, wat Du dat Programmfinster na den Programmstart opmaken wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
nds: Kledaasch

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
nds: De Kledaasch för dat Programmfinster

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
nds: Över KNS installeert Böversiet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
nds: Gifft an, wat de opstunns anmaakte Böversiet vun KNS daallaadt wöör.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
nds: Dörschienen Achtergrund bruken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
nds: Gifft an, wat Du de "XComposite-ARGB"-Dörschienmetood bruken wullt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
nds: Finster-Achtergrundklöör

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
nds: Achtergrundklöör achter Böversietelementen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
nds: Achtergrundklöör-Deckstärk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
nds: De Deckstärk vun de Achtergrundklöör, wenn Du dörschienen Klören bruukst

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
nds: Konsool mit nieg Fokus rutheven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nds: Gifft an, wat Yakuake över de Konsool, de den Fokus kregen hett, kort en Klöörlaag wiesen deit, wenn de Fokus binnen en Törn mit mehr Konsolen verschaven warrt, un ok över de Konsool, de opstunns den Fokus hett, wenn Een na en Törn mit mehr as een Konsool wesselt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
nds: Konsoolruutheev-Deckstärk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
nds: De Deckstärk vun de Klöörlaag, mit de Konsolen rutheevt warrt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
nds: Rutheevduer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
nds: De Tiet, för de en Konsool mit en Klöörlaag rutheevt warrt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
nds: Klöör för Rutheevlaag bi Tastatuurblockeren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
nds: De Klöör vun de Rutheevlaag för Tastatuurblockeren

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
nds: Deckstärk för Rutheevlaag bi Tastatuurblockeren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
nds: De Deckstärk för de Rutheevlaag bi Tastatuurblockeren

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
nds: Tastatuurblockeren-Rutheevduer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
nds: De Tiet, för de de Klöörlaag bi Tastatuurblockeren wiest warrt

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
nds: Utproberen, wat sik de Finsterpleger för't Utföhren vun Animeren bruken lett.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
nds: Utproberen, wat sik dat Finster mit den Finsterpleger animeert in- un utrullen lett. Ünnerstütt de Finsterpleger dissen Effekt nich, bruukt Yakuake en Standardmetood un passt dat Finster na un na to.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
nds: Animerenbiller

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
nds: De Billertall vun de Animeren bi't In- un Utrullen. All 10 Millisekunnen warrt een Bild bruukt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
nds: Finster automaatsch opmaken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
nds: Gifft an, wat Du dat Programmfinster automaatsch opmaakt hebben wullt, wenn de Muuswieser de Schirmkant anröögt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
nds: Nakiektiet för Muuswieser

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
nds: De Tiet, över de jümmers de Steed vun den Muuswieser pröövt un so opdeckt warrt, wat de Muuswieser an de sülve Schirmkant is as dat Finster.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
nds: Eerst Programmoproop

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
nds: Gifft an, wat dat Programm dat eerste Maal löppt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
nds: Bi mehr Törns utmaken beglöven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
nds: Leggt fast, wat Du fraagt warrst, wenn Du mehr as een Törns opmaakt hest un Du dat Programm utmaken wullt.

[ctx: @title:window]
en: First Run
nds: Eerst Oproop

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
nds: Willkamen bi Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
nds: Ehr Du dit Programm bruukst, wullt Du sachs de Tastkombinatschoon ännern, mit de sik dat Yakuake-Finster in- un utrullen lett:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
nds: Du kannst de Tastkombinatschoon ok later to jichtenseen Tiet över dat Menü ännern.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
nds: En Konsool-Emulater, de sik utklappen lett, op KDE-Konsole opbuut.

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
nds: Pleger, Hööftschriever

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
nds: Daniel 'de Ziesel' D.

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
nds: Plastik-Kledaasch

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
nds: Ünnerstütten för Trecken un Droppen op den Paneelbalken, Tomaakschuul

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
nds: Lüttbiller op Paneels mit anmaakt Tomaakschuul

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
nds: Akschonen för't Utwiedern vun Konsolen

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
nds: Wullt Du dit redig utmaken?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
nds: <warning>Du hest mehr Törns opmaakt, <emphasis>un Du hest en poor gegen dat tofällige Tomaken schuult</emphasis>. De warrt afschaten, wenn Du wiedermaakst.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
nds: <warning>Du hest mehr Törns opmaakt. Se warrt all afschaten, wenn Du wiedermaakst.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
nds: <warning>Dat gifft een oder mehr lopen Törns, de Du gegen dat tofällige Tomaken schuult hest. Se warrt afschaten, wenn Du wiedermaakst.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
nds: Redig utmaken?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
nds: Yakuake in-/utrullen

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
nds: Finster apen hollen, wenn de Fokus wegkummt

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
nds: Profilen plegen...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
nds: Aktuell Profil bewerken...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
nds: Finsterbreed grötter maken

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
nds: Finsterbreed lütter maken

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
nds: Finsterhööchde grötter maken

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
nds: Finsterhööchde lütter maken

[ctx: @action]
en: New Session
nds: Nieg Törn

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
nds: Twee Konsolen, kimmrecht

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
nds: Twee Konsolen, pielrecht

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
nds: Veer Konsolen, Gadder

[ctx: @action]
en: Close Session
nds: Törn tomaken

[ctx: @action]
en: Previous Session
nds: Verleden Törn

[ctx: @action]
en: Next Session
nds: Nakamen Törn

[ctx: @action]
en: Move Session Left
nds: Törn na links verschuven

[ctx: @action]
en: Move Session Right
nds: Törn na rechts verschuven

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
nds: Konsool na rechts utwiedern

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
nds: Konsool na links utwiedern

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
nds: Konsool na baven utwiedern

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
nds: Konsool na nerrn utwiedern

[ctx: @action]
en: Rename Session...
nds: Törn ümnömen...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
nds: Verleden Konsool

[ctx: @action]
en: Next Terminal
nds: Nakamen Konsool

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
nds: Aktiev Konsool tomaken

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
nds: Links/rechts delen

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
nds: Baven/nerrn delen

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
nds: Tomaakschuul

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
nds: Tastatuuringaav utmaken

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
nds: Op Bedrief luustern

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
nds: Op Still luustern

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
nds: Aktiviteet op beluurt Konsool in Törn "%1" opdeckt.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
nds: Still op beluurt Terminal in Törn "%1" opdeckt.

[ctx: @title:menu]
en: Help
nds: Hülp

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
nds: Fixinstellen

[ctx: @title:menu]
en: Screen
nds: Schirm

[ctx: @title:menu]
en: Width
nds: Breed

[ctx: @title:menu]
en: Height
nds: Hööchde

[ctx: @title:menu]
en: Settings
nds: Instellen

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
nds: Bi den Muuswieser

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
nds: Finster

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
nds: Bedregen

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
nds: Utsehn

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
nds: <application>Yakuake</application> kann en Kledaasch nich laden. Se is wull nich akraat installeert.<nl/><nl/>Dat Programm maakt sik nu ut.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
nds: Kledaasch lett sik nich laden

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
nds: <warning>Du hest dissen Törn gegen dat tofällige Tomaken vun Konsolen schuult.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
nds: Wullt Du dissen Törn redig tomaken?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
nds: Wullt Du disse Konsool redig tomaken?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
nds: Redig utmaken?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
nds: <title>Paneelbalken</title><para>Mit den Paneelbalken kannst Du de Törns wesseln. Na en Dubbelklick op en Paneelgreep kannst Du sien Naam bewerken.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
nds: Tastatuuringaav utmaken

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
nds: Op Bedrief luustern

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
nds: Op Still luustern

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
nds: Nieg Törn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
nds: Maakt en nieg Törn op. Klickst Du op den Knoop un höllst em daal, kannst Du den Törntyp in en Menü utsöken.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
nds: Törn tomaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
nds: Maakt den aktiven Törn to.

[ctx: @action]
en: For This Session
nds: För dissen Törn

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
nds: För Konsool %1

[ctx: @action]
en: In This Session
nds: In dissen Törn

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
nds: In Konsool %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
nds: Konsool

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
nds: <application>Yakuake</application> kann de <application>Konsole</application>-Komponent nich laden. En <application>Konsole</application>-Installeren deit noot, wenn Du Yakuake bruken wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
nds: <title>Titelbalken</title><para>De Titelbalken wiest den Törntitel, wenn mööglich.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
nds: Dat Finster apen hollen, wenn de Fokus wegkummt

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
nds: Is dit anmaakt, blifft dat Finster ok apen, wenn de Fokus wegkummt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
nds: Menü opmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
nds: Dat Hööftmenü opmaken

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
nds: Utmaken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
nds: Maakt dat Programm ut
