yakuake - en to nl translation catalogue (221 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
nl: Het skin-archief selecteren om te installeren

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
nl: Kon de inhoud van het skin-archief niet opsommen.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
nl: De skin lijkt al te zijn geïnstalleerd en U hebt geen toegangsrechten om de bestaande te overschrijven.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
nl: Deze skin lijkt al te zijn geïnstalleerd. Wilt u de bestaande overschrijven?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
nl: Skin bestaat al

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
nl: Skin herinstalleren

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
nl: Kon skin niet verwijderen

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
nl: Kon de vereiste bestanden in het skin-archief niet vinden.<nl/><nl/>Het archief lijkt ongeldig te zijn.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
nl: Het skin-archief kon niet worden geopend.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
nl: Kon skin niet installeren

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
nl: Wilt u "%1" verwijderen door %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
nl: Skin verwijderen

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
nl[0]: Bij de volgende skin ontbreken vereiste bestanden. Het is daarom verwijderd:<ul>%2</ul>
nl[1]: Bij de volgende skins ontbreken vereiste bestanden. Ze zijn daarom verwijderd:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nl: Na het inschakelen van deze optie zal Yakuake gedurende korte tijd een gekleurde laag boven een nieuw gefocusseerde terminal tonen bij het veranderen van de focus tussen meerdere terminals in een sessie, alsmede boven de huidige gefocusseerde terminal tijdens het schakelen naar een sessie met meerdere terminals.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
nl: Accentueer terminals bij het veranderen van de focus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
nl: Randen verbergen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
nl: Vensterachtergrond

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
nl: Doorzichtigheid vereist ondersteuning van de geselecteerde skin zowel als van uw bureaubladomgeving. De standaard skin gebruikt doozichtigheid.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
nl: Doorschijnende achtergrond gebruiken indien mogelijk

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
nl: Dekking van achtergrondkleur:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
nl: Bij gebruik van doorzichtigheid zal de achtergrondkleur ingevuld worden door de gegeven dekking alvorens de skin-elementen bovenop de achtergrond worden getekend. Dit laat beïnvloeding toe van de dekking en kleurtint van doorzichtige delen van de skin.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
nl: Nieuwe skins ophalen...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
nl: Skin verwijderen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
nl: Skin installeren...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
nl: Geeft focus aan terminals als de muisaanwijzer zich erboven bevindt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal de sneltoets waarmee u het venster kunt openen of terugtrekken ook te gebruiken zijn om het venster de focus geven als het de focus was kwijtgeraakt. Tenzij het venster is ingesteld om op alle virtuele bureaubalden te worden getoond, kan dit als gevolg hebben dat de windowmanager omschakelt naar het virtuele bureaublad waarop het zich nu bevindt.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
nl: Sneltoets voor openen/terugtrekken gebruiken om venster de focus te geven

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
nl: Venster boven andere vensters houden

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
nl: Venster openen na programmastart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal het venster automatisch worden geopend als de muisaanwijzer zich aan dezelfde schermrand bevindt waar het programma zich vandaan opent.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
nl: Venster openen als de muisaanwijzer de schermrand raakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
nl: Status volledig scherm van venster herinneren en herstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
nl: Pictogram in systeemvak tonen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
nl: Venster open houden als het de focus verliest

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
nl: Venster open houden als de laatste sessie is gesloten

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
nl: Dialoogvensters

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
nl: Afsluiten laten bevestigen als er meerdere sessies zijn geopend

[ctx: @item:intext]
en: by %1
nl: door %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
nl: Scherm %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
nl: Titelbalk wordt verborgen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
nl: Titelbalk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
nl: Titelbalk tonen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
nl: Tabbalk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal de informatie die normaliter verschijnt in de titelbalk ook worden getoond op de tabbalk. U kunt de opmaak van de informatie wijzigen in het terminalprofiel.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
nl: Inhoud van titelbalk tonen op tabbladlabels

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
nl: Tabbalk tonen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
nl: Grootte en animatie

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
nl: Breedte:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
nl: Hoogte:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
nl: Tijdsduur:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
nl: Als deze optie is geactiveerd zal Yakuake de windowmanager vragen om het openen van het venster/animatie terug trekken uit te voeren. Als de windowmanager deze gevraagde service niet kan leveren, dan zal Yakuake terugvallen naar een animatiestrategie van progressief aanpassen van het venstermasker.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
nl: Vraag de windowmanager om de animatie uit te voeren

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
nl: Positie

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
nl: Links

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
nl: Rechts

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
nl: Openen op scherm:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
nl: Op muislocatie

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
nl: Scherm 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
nl: Op alle bureaubladen tonen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
nl: Te gebruiken scherm

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
nl: Het scherm waarop het programmavenster zal worden weergegeven. 0 wordt gezien als het scherm waarin de muisaanwijzer zich bevindt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
nl: Vensterbreedte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
nl: De breedte van het programmavenster in procenten t.o.v. het scherm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
nl: Vensterhoogte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
nl: Hoogte van het programmavenster in procenten t.o.v. het scherm.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
nl: Vensterpositie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
nl: Het middelpunt van het programmavenster in procenten t.o.v. de linker schermrand.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
nl: Venster op alle bureaubladen tonen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
nl: Of het venster op alle bureaubladen getoond moet worden.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
nl: Venster open houden

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
nl: Of het venster geopend moet blijven als het niet langer de focus heeft.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
nl: Venster open houden als de laatste sessie sluit

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
nl: Of het venster geopend moet blijven nadat de laatste sessie is gesloten.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
nl: Sneltoets voor openen/terugtrekken gebruiken om het venster de focus te geven

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
nl: Of u de sneltoets voor het openen/terugtrekken wilt gebruiken om het programmavenster de focus te geven wanneer het venster reeds geopend is.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
nl: Venster op voorgrond houden

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
nl: Of u het programmavenster voor alle andere vensters op het scherm wilt laten weergeven.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
nl: Titelbalk tonen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
nl: Of de titelbalk in het toepassingsvenster wordt getoond.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
nl: Tabbladbalk tonen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
nl: Of u onderlangs het scherm een balk met tabbladen wilt laten weergeven.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
nl: Dynamische titel voor tabbladen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
nl: Of de titels van tabbladen samen met de titelbalk worden bijgewerkt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
nl: Pictogram in systeemvak tonen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
nl: Of u een systeemvakpictogram wilt tonen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
nl: Focus volgt muis

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
nl: Of een individuele terminal in een sessie focus verkrijgt als de muisaanwijzer er boven aanwezig is.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
nl: Openen na de start

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
nl: Of het toepassingvenster na de start van het programma weergegeven wordt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
nl: Status volledig scherm van venster herinneren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
nl: Of het venster in modus volledig scherm opnieuw getoond wordt wanneer het eerder zo was.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
nl: Uiterlijk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
nl: Het te gebruiken uiterlijk (skin) van het programmavenster.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
nl: Skin geïnstalleerd door KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
nl: Of de huidige actieve skin is geïnstalleerd via KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
nl: Doorschijnende achtergrond gebruiken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
nl: Of u de achtergrond van het programmavenster doorschijnend wilt maken met behulp van XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
nl: Kleur van vensterachtergrond

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
nl: Achtergrondkleur onder skin-elementen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
nl: Dekking van achtergrondkleur

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
nl: De dekking van de achtergrondkleur bij gebruik van doorschijnendheid.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
nl: Nieuw gefocuste terminals accentueren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nl: Of er gedurende korte tijd een gekleurde laag over een nieuw gefocuste terminal getoond wordt wanneer de focus tussen meerdere terminals in een sessie veranderd, alsmede ook over de huidige gefocuste terminal tijdens het schakelen naar een sessie met meerdere terminals.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
nl: De randen gedefinieerd door de skin verbergen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
nl: Skins kunnen randen rond de terminal inclusief de tabbladbalk definiëren. Deze optie, indien aan gezet, zal de instellingen van de randen gedefinieerd door de skin overschrijven en alle randen verbergen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
nl: Doorzichtigheid van geaccentueerde terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
nl: De doorzichtigheid van de gekleurde laag om een terminal te  accentueren.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
nl: Tijdsduur van geaccentueerde terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
nl: De tijd die een terminal geaccentueerd wordt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
nl: Toetsenbordinvoer blokindicatorkleur

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
nl: De kleur van de toetsenbordinvoer blokindicatorlaag.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
nl: Toetsenbordinvoer blokindicatordekking

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
nl: De dekking van de toetsenbordinvoer blokindicatorlaag.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
nl: Toetsenbordinvoer blokindicatorduur

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
nl: De tijdsduur van de toetsenbordinvoer blokindicatorlaag.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
nl: Poging om de windowmanager te gebruiken voor het animeren van het venster

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
nl: Of de windowmanager mag proberen om het venster te openen/animatie terug te trekken en deze uitvoeren. Yakuake zal terugvallen naar een animatiestrategie van progressief het venstermasker aan te passen als de windowmanager de gevraagde service niet kan leveren.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
nl: Animatieframes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
nl: Het aantal frames in de animatie voor het openen/terugtrekken. Eén frame neemt 10 milliseconden.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
nl: Venster automatisch openen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
nl: Of u wilt dat het programmavenster automatisch wordt geopend als de muisaanwijzer zich bij de schermrand bevindt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
nl: Interval voor muisaanwijzerdetectie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
nl: De interval waarin zal worden gedetecteerd of de muisaanwijzer zich aan dezelfde schermrand bevindt als het programmavenster.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
nl: Eerste keer

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
nl: Of dit programma voor het eerst wordt gebruikt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
nl: Afsluiten bevestigen bij meerdere sessies

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
nl: Of u gevraagd wilt worden om een bevestiging als u het programma wilt afsluiten terwijl er meerdere sessies geopend zijn.

[ctx: @title:window]
en: First Run
nl: Eerste keer

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
nl: Welkom bij Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
nl: Voordat u het programma gaat gebruiken wilt u mogelijk de sneltoets wijzigen waarmee het Yakuake-venster kan worden geopend en teruggetrokken.

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
nl: U kunt de sneltoets later ook wijzigen via het menu.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
nl: Een uitvouwbare terminalemulator, gebaseerd op de technologie van Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
nl: (c) 2008-2018 het team van Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
nl: Onderhouder, hoofdontwikkelaar

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
nl: Projectstichter, verouderde skin (inactief)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
nl: Plastik-skin

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
nl: Tabbalk ondersteuning voor slepen-en neerzetten, Omschakelen van sluiten verhinderen

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
nl: Pictogrammen op tabbladen met Sluiten voorkomen ingeschakeld

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
nl: Acties om terminals te laten groeien

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
nl: Wilt u Yakuake afsluiten?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
nl: <warning>U hebt meerdere sessie geopend, <emphasis>enkele van deze zijn vergrendeld om per ongeluk sluiten te verhinderen.</emphasis> Deze zullen worden beëindigd als u het programma afsluit.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
nl: <warning>U hebt meerdere sessie geopend. Deze zullen worden beëindigd als u het programma afsluit.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
nl: <warning>Er zijn een of meerdere geopende sessies die vergrendeld zijn om per ongeluk sluiten te verhinderen. Deze zullen worden beëindigd als u het programma afsluit.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
nl: Wilt u afsluiten?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
nl: Yakuake openen/terugtrekken

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
nl: Venster open houden als die de focus kwijt raakt

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
nl: Profielen beheren...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
nl: Huidig profiel bewerken...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
nl: Vensterbreedte vergroten

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
nl: Vensterbreedte verkleinen

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
nl: Vensterhoogte vergroten

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
nl: Vensterhoogte verkleinen

[ctx: @action]
en: New Session
nl: Nieuwe sessie

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
nl: Twee terminals, horizontaal

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
nl: Twee terminals, verticaal

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
nl: Vier terminals, raster

[ctx: @action]
en: Close Session
nl: Sessie sluiten

[ctx: @action]
en: Previous Session
nl: Vorige sessie

[ctx: @action]
en: Next Session
nl: Volgende sessie

[ctx: @action]
en: Move Session Left
nl: Sessie naar links

[ctx: @action]
en: Move Session Right
nl: Sessie naar rechts

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
nl: Laat terminal rechts aangroeien

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
nl: Laat terminal links aangroeien

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
nl: Laat terminal bovenaan aangroeien

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
nl: Laat terminal onderaan aangroeien

[ctx: @action]
en: Rename Session...
nl: Sessie hernoemen...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
nl: Vorige terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
nl: Volgende terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
nl: Actieve terminal sluiten

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
nl: Verticaal opsplitsen

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
nl: Horizontaal opsplitsen

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
nl: Afsluiten verhinderen

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
nl: Toetsenbordinvoer uitschakelen

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
nl: Speuren naar activiteit

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
nl: Speuren naar stilte

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
nl: Titelbalk omschakelen

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
nl: Ga naar sessie %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
nl: Activiteit ontdekt in een gevolgde terminal in sessie "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
nl: Stilte ontdekt in een gevolgde terminal in sessie "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
nl: Snelle opties

[ctx: @title:menu]
en: Screen
nl: Scherm

[ctx: @title:menu]
en: Width
nl: Breedte

[ctx: @title:menu]
en: Height
nl: Hoogte

[ctx: @title:menu]
en: Settings
nl: Instellingen

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
nl: Op muislocatie

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
nl: Scherm %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
nl: Venster

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
nl: Gedrag

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
nl: Uiterlijk

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
nl: <application>Yakuake</application> kon geen skin laden. Waarschijnlijk is het verkeerd geïnstalleerd.<nl/><nl/>Het programma zal nu worden beëindigd.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
nl: Kon geen skin laden

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
nl: Op <shortcut>%1</shortcut> drukken om te openen

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
nl: De methode runCommand voor D-Bus is zojuist gebruikt  Er zijn zorgen om de veiligheid over het publiek gebruik van deze methoden.  Indien gewenst kunnen deze methoden gewijzigd worden tot alleen intern gebruik door Yakuake opnieuw te compileren. <p>Deze waarschuwing zal eenmaal getoond worden voor dit exemplaar van Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
nl: <warning>Deze sessie is vergrendeld om per ongeluk sluiten van terminals te verhinderen.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
nl: Wilt u deze sessie sluiten?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
nl: Wilt u deze terminal sluiten?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
nl: Wilt u sluiten?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
nl: <title>Tabbladbalk</title><para>Met de tabbladbalk kunt u tussen sessies wisselen. Dubbelklik op een tabblad om het bijhorende label te wijzigen.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
nl: Toetsenbordinvoer uitschakelen

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
nl: Speuren naar activiteit

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
nl: Speuren naar stilte

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
nl: Nieuwe sessie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
nl: Voegt een nieuwe sessie toe. Houdt het ingedrukt om een sessietype in het menu te selecteren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
nl: Sessie sluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
nl: Sluit de actieve sessie.

[ctx: @action]
en: For This Session
nl: Voor deze sessie

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
nl: Voor terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
nl: In deze sessie

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
nl: In terminal %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
nl: Shell Nr. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
nl: <application>Yakuake</application> kon het component <application>Konsole</application> niet laden.<nl/> U hebt het programma <application>Konsole</application> nodig om Yakuake te kunnen gebruiken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
nl: <title>Titelbalk</title><para>De titelbalk weergeeft de sessietitel, indien beschikbaar.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
nl: Venster open houden als die de focus verliest

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal het venster geopend blijven als het niet langer de focus heeft.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
nl: Menu openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
nl: Opent het hoofdmenu.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
nl: Afsluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
nl: Sluit het programma af.
