yakuake - en to nn translation catalogue (226 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
nn: Vel temaarkivet du vil installera

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
nn: Klarte ikkje laga oversikt over innhaldet i temaarkivet.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
nn: Temaet er alt installert, og du har ikkje nok løyve til å overskriva det.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
nn: Temaet er alt installert. Vil du overskriva det?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
nn: Temaet finst frå før

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
nn: Installer tema på nytt

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
nn: Klarte ikkje sletta tema

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
nn: Fann ikkje dei nødvendige filene i temaarkivet.<nl/><nl/>Arkivfila ser ut til å vera ugyldig.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
nn: Klarte ikkje opna temaarkiv-fila.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
nn: Kan ikkje installera temaet

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
nn: Ønskjer du å fjerna «%1» av %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
nn: Fjern tema

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
nn[0]: Dette temaet mangla nødvendige filer og vart derfor fjerna: <ul>%2</ul>
nn[1]: Desse temaa mangla nødvendige filer og vart derfor fjerna: <ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
nn: Generelt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nn: Viss det er kryssa av her, vil Yakuake for ei kort stund visa ein farge over terminalen du byter til når du byter mellom terminalar i økta, eller når du byter til ei ny økt som har fleire terminalar.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
nn: Fargelegg ny terminal ved terminalbyte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
nn: Gøym kantlinjer

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
nn: Vindaugsbakgrunn

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
nn: Gjennomsikt krev at både det valde temaet og skrivebordsmiljøet støttar det. Standardtemaet støttar gjennomsikt.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
nn: Bruk gjennomsiktig bakgrunn dersom det er støtta

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
nn: Gjennomsikt på bakgrunnsfarge:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
nn: Når gjennomsikt er i bruk, vert bakgrunnsfargen lagd på med den valde gjennomsikta før temaelementa vert teikna opp over bakgrunnen. Dette gjer at du kan velja gjennomsikt og fargetone på gjennomsiktige område av vindauget.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
nn: Tema

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
nn: Hent nye tema …

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
nn: Fjern tema

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
nn: Installer tema …

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
nn: Gje fokus til terminalar når musepeikaren er over dei

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
nn: Viss det er kryssa av her, vil snøggtasten som vanlegvis vert brukt til å opna og gøyma vindauget, gje det fokus i staden for å gøyma det dersom det tidlegare har mista fokus. Med mindre vindauget er sett opp til å visast på alle virtuelle skrivebord, kan det føra til byte til det virtuelle skrivebordet som husar vindauget.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
nn: Bruk opna/gøym-handlinga for å gje fokus til vindauget

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
nn: Hald vindauget over andre vindauge

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
nn: Opna vindauget etter programstart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
nn: Viss det er kryssa av her, vert vindauget opna automatisk når musepeikaren vert flytta til den same kanten av skjermen som Yakuake opnar frå når snøggtasten vert brukt.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
nn: Opna vindauget når musepeikaren er på kanten av skjermen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
nn: Hugs og gjennopprett fullskjermsmodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
nn: Hald vindauget ope når det mistar fokus

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
nn: Hald vindauget ope når siste økt vert lukka

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
nn: Dialogvindauge

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
nn: Stadfest avslutting dersom meir enn éi økt er open

[ctx: @item:intext]
en: by %1
nn: av %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
nn: Skjerm %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
nn: Gøyming av tittellinje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
nn: Tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
nn: Vis tittellinja

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
nn: Fanelinje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
nn: Viss det er kryssa av her, vert informasjonen om innhaldet i den aktive terminalen som normalt vert vist i tittellinja, òg vist i fanelinja. Du kan endra på formatet på denne informasjonen i terminalprofilen.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
nn: Bruk tittellinja i fanenamn

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
nn: Vis fanelinja

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
nn: Storleik og animering

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
nn: Breidd:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
nn: Høgd:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
nn: Tid:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
nn: Viss det er kryssa av her, vil Yakuake be vindaugshandsamaren å gjera animasjonen for opning/gøyming. Viss vindaugshandsamaren ikkje kan gjera dette, vil Yakuake falla tilbake på animasjon basert på justering av vindaugsmaska.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
nn: Be vindaugshandsamaren gjera animasjonen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
nn: Plassering

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
nn: Venstre

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
nn: Høgre

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
nn: Opna på skjerm:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
nn: Ved musplassering

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
nn: Skjerm 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
nn: Vis på alle skriveborda

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
nn: Skjerm som skal brukast

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
nn: Skjermen programvindauget vert vist på. 0 er den skjermen musepeikaren er på.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
nn: Vindaugsbreidd

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
nn: Breidda på programvindauget i prosent av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
nn: Vindaugshøgd

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
nn: Høgda på programvindauget i prosent av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
nn: Vindaugsplassering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
nn: Midtpunktet i programvindauget i prosent, målt frå venstre kant av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
nn: Vis vindauget på alle skrivebord

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
nn: Om vindauget skal visast på alle skriveborda.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
nn: Hald vindauget ope

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
nn: Om programvindauget framleis skal vera ope når det mistar fokus.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
nn: Hald vindauget ope når siste økt vert lukka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
nn: Om programvindauget framleis skal vera ope når den siste økta vert lukka.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
nn: Bruk opna/gøym-snøggtasten for å gje fokus til vindauget

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
nn: Om snøggtasen for opning/gøyming av programvindauget skal brukast til å gje fokus til vindauget det når det allereie er ope.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
nn: Hald vindauge øvst

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
nn: Om programvindauget skal liggja over dei andre vindauga på skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
nn: Vis tittellinja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
nn: Om tittellinja skal visast i programvindauget.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
nn: Vis fanelinje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
nn: Om fanelinja skal visast i programvindauget.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
nn: Dynamiske fanenamn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
nn: Om fanetitlane skal oppdaterast når tittellinja vert det.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
nn: Om programikonet skal visast i systemtrauet.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
nn: Fokuset følgjer musa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
nn: Om ein enkeltterminal i ei økt skal gjevast fokus når musepeikaren er over han.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
nn: Opna etter start

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
nn: Om programvindauget skal opnast når programmet vert starta.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
nn: Hugs fullskjermsmodus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
nn: Om programmet skal visast i fullskjermsmodus dersom det var slik ved avslutting.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
nn: Tema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
nn: Temaet som skal brukast på programvindauget.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
nn: Tema installert av KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
nn: Om det gjeldande teamet vart installert via KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
nn: Bruk gjennomsiktig bakgrunn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
nn: Om XComposite ARGB-gjennomsikt skal brukast.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
nn: Bakgrunnsfarge til vindauge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
nn: Bakgrunnsfarge under temaelement.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
nn: Gjennomsikt i bakgrunnsfarge

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
nn: Kor gjennomsiktig bakgrunnsfargen skal vera når gjennomsikt er slått på.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
nn: Lys opp nyleg brukte terminalar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
nn: Viss det er kryssa av her, vil Yakuake for ei kort stund visa ein farge over terminalen du byter til når du byter mellom terminalar i økta, eller når du byter til ny økt som har fleire terminalar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
nn: Gøym kantlinjer definerte av temaet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
nn: Tema kan definera kantlinjer rundt terminalen og fanelinja. Viss det er kryssa av her, vert kantlinje­definisjonane definerte i temaet overstyrde, og ingen kantlinjer vert viste.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
nn: Gjennomsikt for terminalframheving

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
nn: Gjennomsikta på fargen som skal brukast til å markera terminalar.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
nn: Lengd på fargelegging av terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
nn: Kor lenge terminalar skal verta fargelagde ved terminalbyte.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
nn: Farge for skriveblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
nn: Farge brukt til å indikera skriveblokkering.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
nn: Gjennomsikt for skriveblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
nn: Gjennomsikt for markering av skriveblokkering.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
nn: Lengd på markering av skriveblokkering

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
nn: Kor lenge markering av skriveblokkering skal visast.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
nn: Prøv å bruka vindaugshandsamaren til å animera vindauget

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
nn: Om Yakuake be vindaugshandsamaren å gjera animasjonen for opning/gøyming. Viss vindaugshandsamaren ikkje kan gjera dette, vil Yakuake falla tilbake på animasjon basert på justering av vindaugsmaska.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
nn: Animasjonsbilete

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
nn: Talet på bilete i opna/gøym-animasjonen. Kvart bilete tek 10 millisekund.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
nn: Opna vindauge automatisk

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
nn: Om programvindauget automatisk skal opna seg når musepeikaren er på kanten av skjermen.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
nn: Intervall for musepeikarkontroll

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
nn: Tida mellom kvar gong det vert sjekka kvar musepeikaren er, for å avgjera om han er på same kant av skjermen som programvindauget.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
nn: Førstegongskøyring av program

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
nn: Om dette er den første gongen programmet vert køyrt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
nn: Stadfest avslutting viss fleire økter

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
nn: Om brukaren skal spørjast før avslutting når det er fleire økter i bruk.

[ctx: @title:window]
en: First Run
nn: Første køyring

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
nn: Velkommen til Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
nn: Før du byrjar å bruka programmet, kan det henda du vil endra snøggtasten som vert brukt til å opna og gøyma Yakuake-vindauget:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
nn: Du kan endra denne snøggtasten seinare frå menyen.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
nn: Ein rullegardinbasert terminalemulator basert på KDE Konsoll-teknologien

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
nn: © 2008–2018 Yakuake-gruppa

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
nn: Vedlikehaldar og hovudutviklar

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
nn: Starta prosjektet og laga det gamle standardtemaet (ikkje aktiv)

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
nn: Daniel «suslik» D.

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
nn: Plastik-temaet

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
nn: Dra og slepp-støtte for fanelinje, samt hindring av lukking

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
nn: Ikon på faner med hindring av lukking

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
nn: Handlingar for å utvida terminalvindauge

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
nn: <warning>Du har fleire økter som er opne, og <emphasis>nokre av dei har du låst for å hindra at dei vert lukka ved eit uhell</emphasis>. Desse vert avslutta dersom du held fram.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
nn: <warning>Du har fleire økter som er opne. Desse vert avslutta dersom du held fram.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
nn: <warning>Du har éi eller fleire økter opne, som du har låst for å hindra at dei vert lukka ved eit uhell. Desse vert avslutta dersom du held fram.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
nn: Opna/gøym Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
nn: Hald vindauget ope når det mistar fokus

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
nn: Set opp profilar …

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
nn: Rediger gjeldande profil …

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
nn: Auk vindaugsbreidd

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
nn: Minsk vindaugsbreidd

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
nn: Auk vindaugshøgd

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
nn: Minsk vindaugshøgd

[ctx: @action]
en: New Session
nn: Ny økt

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
nn: To terminalar – vassrett

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
nn: To terminalar – loddrett

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
nn: Fire terminalar – rutenett

[ctx: @action]
en: Close Session
nn: Lukk økt

[ctx: @action]
en: Previous Session
nn: Førre økt

[ctx: @action]
en: Next Session
nn: Neste økt

[ctx: @action]
en: Move Session Left
nn: Flytt økt til venstre

[ctx: @action]
en: Move Session Right
nn: Flytt økt til høgre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
nn: Utvid terminal mot høgre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
nn: Utvid terminal til venstre

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
nn: Utvid terminal oppover

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
nn: Utvid terminal nedover

[ctx: @action]
en: Rename Session...
nn: Endra namn på økt …

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
nn: Førre terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
nn: Neste terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
nn: Lukk gjeldande terminal

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
nn: Del venstre/høgre

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
nn: Del topp/botn

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
nn: Hindra lukking

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
nn: Ikkje bruk inndata frå tastatur

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
nn: Overvak for aktivitet

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
nn: Overvak for stille

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
nn: Vis/gøym tittellinje

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
nn: Byt til økt %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
nn: Aktivitet oppdaga i overvaka terminal i økta «%1».

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
nn: Stille oppdaga i overvaka terminal i økta «%1».

[ctx: @title:menu]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
nn: Snøggval

[ctx: @title:menu]
en: Screen
nn: Skjerm

[ctx: @title:menu]
en: Width
nn: Breidd

[ctx: @title:menu]
en: Height
nn: Høgd

[ctx: @title:menu]
en: Settings
nn: Innstillingar

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
nn: Ved museplassering

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
nn: Skjerm %1

en: %1%
nn: %1 %

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
nn: Vindauge

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
nn: Åtferd

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
nn: <application>Yakuake</application> klarte ikkje lasta temaet. Truleg er det ikkje rett installert.<nl/><nl/>Programmet vert no avslutta.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
nn: Klarte ikkje lasta tema

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
nn: Trykk <shortcut>%1</shortcut> for å starta

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
nn: D-Bus-metoden runCommand vart nettopp brukte Det er eit tryggleiksproblem å lata denne metoden vera offentleg. Viss du vil, kan du endra metoden til berre å støtta intern bruk, ved å rekompilera Yakuake. <p>Denne åtvaringa vert berre vist éin gong for denne Yakuake-instansen.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
nn: <warning>Du har låst denne økta for å hindra at ho vert lukka ved eit uhell.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
nn: Er du sikker på at du vil lukka denne økta?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
nn: Er du sikker på at du vil lukka denne terminalen?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
nn: Vil du lukka?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
nn: <title>Fanelinja</title><para>Fanelinja lèt deg byta mellom økter. Du kan dobbeltklikka på ei fane for å redigera namnet som vert vist.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
nn: Ikkje bruk inndata frå tastaturet

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
nn: Overvak for aktivitet

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
nn: Overvak for stille

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
nn: Ny økt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
nn: Legg til ei ny økt. Hald inne for å velja økttype frå menyen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
nn: Lukk økt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
nn: Lukkar gjeldande økt

[ctx: @action]
en: For This Session
nn: For denne økta

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
nn: For terminalen %1

[ctx: @action]
en: In This Session
nn: I denne økta

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
nn: I terminalen %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
nn: Skal

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
nn: Skal %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
nn: <application>Yakuake</application> klarte ikkje lasta inn <application>Konsoll</application>-komponenten.<nl/> Du må ha <application>Konsoll</application> installert for å kunna bruka Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
nn: <title>Tittellinja</title><para>Tittellinja viser øktnamnet dersom det er tilgjengeleg.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
nn: Hald vindauget ope når det mistar fokus

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
nn: Dersom det er kryssa av her, vil vindauget framleis vera ope når det mistar fokus.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
nn: Opna meny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
nn: Opnar hovudmenyen.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
nn: Avslutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
nn: Avsluttar programmet.
