yakuake2 - en to pl translation catalogue (224 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
pl: Wybierz plik wystroju, który chcesz wgrać

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
pl: Nie można wczytać zawartości archiwum z motywem.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
pl: Motyw wydaje się już być wczytany, lecz Yakuake nie posiada uprawnień, by go nadpisać.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
pl: Motyw wydaje się już być wczytany. Nadpisać go?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
pl: Motyw już istnieje

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
pl: Wczytaj ponownie motyw

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
pl: Nie można usunąć motywu

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
pl: Nie można znaleźć wymaganych plików w archiwum z motywem. <nl/><nl/>Archiwum wydaje się być nieprawidłowe.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
pl: Plik z motywem nie mógł zostać otwarty.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
pl: Nie można wczytać motywu

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
pl: Usunąć "%1" przez %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
pl: Usuń motyw

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
pl[0]: Następującej skórce brakuje wymaganych plików. Przez to została usunięta:<ul>%2</ul>
pl[1]: Następującym skórkom brakuje wymaganych plików. Przez to zostały usunięte:<ul>%2</ul>
pl[2]: Następującym skórkom brakuje wymaganych plików. Przez to zostały usunięte:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że Yakuake będzie wyświetlać krótkie kolorowe podkreślenie nowo uaktywnionego terminala, gdy jest on wybrany spośród wielu innych - ma także zastosowanie dla terminala, który był aktualnie w użyciu przy przełączaniu się na sesję z wieloma terminalami.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
pl: Podświetlanie terminala, gdy został on uaktywniony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
pl: Ukryj obramowania

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
pl: Tło okna

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
pl: Kolor tła:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
pl: Przezroczystość wymaga obsługi przez wybrany motyw oraz środowisko graficzne. Domyślny motyw obsługuje przezroczystość.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
pl: Użyj przezroczystości motywu, jeśli obsługiwana

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
pl: Nieprzezroczystość koloru tła:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
pl: Podczas używania przezroczystości kolor tła zostanie wypełniony daną nieprzezroczystością, zanim pojawią się elementy motywu na górze tła. Pozwala to nieprzezroczystości wpłynąć na kolor przezroczystych obszarów motywu.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
pl: Motyw

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
pl: Pobierz nowe skórki...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
pl: Usuń skórkę

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
pl: Zainstaluj skórkę...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
pl: Aktywuj terminale, gdy wskaźnik myszy znajduje się nad nimi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
pl: Jeżeli opcja ta jest włączona, skrót normalnie używany do otwierania i ukrywania okna, nada mu aktywność zamiast je zamykać, jeśli poprzednio było ono nieaktywne. Może to spowodować, że menadżer okien przełączy się do wirtualnego pulpitu, na którym obecnie przebywa, chyba że okno jest ustawione do pokazywania na wszystkich wirtualnych pulpitach.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
pl: Użyj działania otwórz/ukryj do aktywności okna

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
pl: Pozostaw okno nad innymi oknami

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
pl: Otwórz okno po starcie programu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, okno zostanie automatycznie otwarte podczas przeniesienia wskaźnika myszy do tej samej krawędzi ekranu tak, że otworzy się, gdy zostanie użyty skrót.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
pl: Otwórz okno podczas spotkania wskaźnika myszy z krawędzią ekranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
pl: Zapamiętaj i przywróć widok na pełnym ekranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
pl: Pozostaw okno otwarte, gdy jest nieaktywne

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
pl: Pozostaw okno otwarte po zamknięciu ostatniej sesji

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
pl: Okna dialogowe

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
pl: Potwierdź zamknięcie przy zamykaniu więcej niż jednej sesji

[ctx: @item:intext]
en: by %1
pl: przez %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
pl: Ekran %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
pl: Ukrywanie paska tytułu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
pl: Pasek tytułu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
pl: Pokaż pasek tytułu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
pl: Pasek kart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, również w pasku kart (oprócz paska tytułu) wyświetlana jest informacja o zawartości aktywnego terminala. Możesz zmienić format informacji w profilu terminala.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
pl: Pokaż zawartość paska tytułu na etykietach kart

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
pl: Pokaż pasek kart

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
pl: Rozmiar i animacja

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
pl: Szerokość:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
pl: Wysokość:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
pl: Czas trwania:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, Yakuake zapyta menadżera okien o wykonanie animacji otworzenia/ukrycia. Jeżeli menadżer okien nie jest w stanie zapewnić żądanej usługi, Yakuake zwrócić się ku strategi animacji progresywnego dostosowywania maski okna.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
pl: Zapytaj menadżera okien o wykonanie animacji

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
pl: Pozycja

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
pl: Lewo

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
pl: Prawo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
pl: Otwórz na ekranie:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
pl: W położeniu myszy

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
pl: Ekran 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
pl: Pokaż na wszystkich pulpitach

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
pl: Ekran do użycia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
pl: Ekran, na którym pojawi się okno programu. 0 jest rozumiane jako ekran, na którym znajduje się wskaźnik myszy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
pl: Szerokość okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
pl: Szerokość okna programu wyrażana w procentach ekranu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
pl: Wysokość okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
pl: Wysokość okna programu wyrażana w procentach ekranu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
pl: Pozycja okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
pl: Centralny punkt okna programu wyrażany w procentach i mierzony od lewej krawędzi ekranu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
pl: Pokaż okno na wszystkich pulpitach

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
pl: Pokazywanie okna na wszystkich pulpitach.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
pl: Pozostaw okno otwarte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
pl: Trzymanie okna programu otwartego, gdy przestaje być aktywne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
pl: Pozostaw okno otwarte po zamknięciu ostatniej sesji

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
pl: Określa czy pozostawić okno programu otwarte po zamknięciu ostatniej sesji.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
pl: Użyj skrótów otwórz/ukryj do aktywacji okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
pl: Używanie skrótów otwórz/ukryj do aktywacji okna programu, gdy jest ono już otwarte.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
pl: Pozostaw okno na wierzchu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
pl: Pozostawienie okna programu nad innymi oknami na ekranie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
pl: Pokaż pasek tytułu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
pl: Wyświetlanie paska tytułu w oknie programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
pl: Pokaż pasek kart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
pl: Wyświetlanie paska kart w oknie programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
pl: Dynamiczne tytuły kart

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
pl: Uaktualnianie tytułów kart razem z paskiem tytułu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
pl: Wyświetlanie ikony na tacce systemowej.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
pl: Aktywacja podąża za myszą

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
pl: Aktywowanie osobnego terminala w sesji, gdy wskaźnik myszy zostanie nad nią przeniesiony.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
pl: Otwórz po starcie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
pl: Pokazywanie okna programu po jego uruchomieniu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
pl: Zapamiętaj widok na pełnym ekranie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
pl: Określa czy okno zostanie wyświetlone na pełnym ekranie ponownie, gdy było tak wyświetlane poprzednio.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
pl: Motyw

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
pl: Motyw używany w oknie programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
pl: Skórka zainstalowana przez KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
pl: Określa czy obecnie aktywna skórka została zainstalowana przez KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
pl: Użyj przezroczystego tła

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
pl: Używanie przezroczystości ARGB XComposite.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
pl: Kolor tła okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
pl: Kolor tła pod elementami motywu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
pl: Nieprzezroczystość koloru tła

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
pl: Nieprzezroczystość koloru tła podczas używania przezroczystości.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
pl: Podświetla nowo wybrany terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
pl: Decyduje o tym, czy wyświetlać na krótko kolorowe podkreślenie nowo uaktywnionego terminala, gdy jest on wybrany spośród wielu innych - ma także zastosowanie dla terminala, który był aktualnie w użyciu przy przełączaniu się na sesję z wieloma terminalami.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
pl: Ukryj obramowania określone przez motyw

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
pl: Motywy określają obramowania wokół terminala włączając w to pasek kart. Po zaznaczeniu tego pola, ustawienia motywu zostaną zastąpione i zostaną ukryte wszystkie obramowania.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
pl: Nieprzezroczystość podświetlenia terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
pl: Nieprzezroczystość kolorowego podświetlenia terminala

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
pl: Czas podświetlenia terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
pl: Czas, przez jaki terminal będzie podświetlony.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
pl: Kolor wskaźnika wprowadzania danych z klawiatury

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
pl: Kolor wskaźnika informującego o wprowadzaniu danych z klawiatury.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
pl: Nieprzezroczystość wskaźnika wprowadzania danych z klawiatury

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
pl: Poziom nieprzezroczystości wskaźnika informującego o wprowadzaniu danych z klawiatury.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
pl: Czas trwania wskaźnika wprowadzania danych z klawiatury

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
pl: Czas pokazywania wskaźnika informującego o wprowadzaniu danych z klawiatury.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
pl: Spróbuj użyj menadżera okien do animacji okien

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
pl: Określa czy spróbować i pozwolić menadżerowi okien na wykonywanie animacji otwierania/ukrywania. Jeżeli menadżer okien nie jest w stanie zapewnić żądanej usługi, Yakuake zwrócić się ku strategi animacji progresywnego dostosowywania maski okna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
pl: Klatki animacji

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
pl: Liczba klatek animacji otwierania/zamykania. Przyjmuje się, że jedna klatka trwa 10 milisekund.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
pl: Automatyczne otwieranie okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
pl: Automatyczne otwieranie okna programu, gdy wskaźnik myszy znajduje się na krawędzi ekranu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
pl: Częstotliwość sprawdzania wskaźnika myszy

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
pl: Czas pomiędzy kolejnymi pomiarami pozycji wskaźnika myszy, mającymi na celu określenie, czy znajduje się on przy tej samej krawędzi ekranu co okno.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
pl: Pierwsze uruchomienie programu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
pl: Czy jest to pierwsze uruchomienie programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
pl: Potwierdź zamknięcie przy zamykaniu więcej niż jednej sesji

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
pl: Pytanie użytkownika przed zamknięciem programu, gdy otwartych jest więcej niż jedna sesja.

[ctx: @title:window]
en: First Run
pl: Pierwsze uruchomienie

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
pl: Witaj w programie Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
pl: Zanim zaczniesz używać tego programu możesz chcieć zmienić skrót klawiszowy służący do otwierania i ukrywania okna Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
pl: Możesz zmienić ten skrót w każdej chwili poprzez menu.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
pl: Emulator terminala rozwijanego oparty o technologię KDE Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
pl: (c) 2008-2018 Zespół Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
pl: Opiekun, główny programista

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
pl: Założyciel projektu, przestarzała skórka (nieaktywna)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
pl: Motyw Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
pl: Wsparcie dla przeciągania i upuszczania zakładek, przełączanie zapobiegania przed zamknięciem

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
pl: Ikony na kartach z włączonym zapobieganiem zamknięciu

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
pl: Działania rozszerzające terminal

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
pl: <warning>Masz kilka otwartych sesji, <emphasis>część z nich została zablokowana, by zapobiec ich przypadkowemu zamknięciu.</emphasis> Zostaną one usunięte.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
pl: <warning>Masz kilka otwartych sesji i wszystkie zostaną zamknięte.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
pl: <warning>Jest jedna lub więcej sesji, które zostały zablokowane, by zapobiec ich przypadkowemu zamknięciu. Zostaną one usunięte.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
pl: Na pewno zakończyć?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
pl: Otwórz/ukryj Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
pl: Pozostaw okno otwarte, gdy jest nieaktywne

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
pl: Zarządzaj profilami...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
pl: Edytuj bieżący profil...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
pl: Zwiększ szerokość okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
pl: Zmniejsz szerokość okna

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
pl: Zwiększ wysokość okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
pl: Zmniejsz wysokość okna

[ctx: @action]
en: New Session
pl: Nowa sesja

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
pl: Dwa terminale, poziomo

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
pl: Dwa terminale, pionowo

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
pl: Cztery terminale, siatka

[ctx: @action]
en: Close Session
pl: Zamknij sesję

[ctx: @action]
en: Previous Session
pl: Poprzednia sesja

[ctx: @action]
en: Next Session
pl: Następna sesja

[ctx: @action]
en: Move Session Left
pl: Przesuń sesję w lewo

[ctx: @action]
en: Move Session Right
pl: Przesuń sesję w prawo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
pl: Rozszerz terminal na prawo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
pl: Rozszerz terminal na lewo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
pl: Rozszerz terminal w górę

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
pl: Rozszerz terminal w dół

[ctx: @action]
en: Rename Session...
pl: Zmień nazwę sesji...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
pl: Poprzedni terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
pl: Następny terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
pl: Zamknij aktywny terminal

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
pl: Podziel lewo/prawo

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
pl: Podziel górę/dół

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
pl: Zapobiegaj zamknięciu

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
pl: Wyłaczenie wprowadzania danych z klawiatury

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
pl: Monitoruj aktywność

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
pl: Monitoruj ciszę

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
pl: Przełącz pasek tytułu

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
pl: Przełącz do sesji %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
pl: Wykryto aktywność w monitorowanym terminalu w sesji "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
pl: Wykryto ciszę w monitorowanym terminalu w sesji "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
pl: Szybkie opcje

[ctx: @title:menu]
en: Screen
pl: Ekran

[ctx: @title:menu]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: @title:menu]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @title:menu]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
pl: W położeniu myszy

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
pl: Ekran %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
pl: Okno

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
pl: Zachowanie

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
pl: <application>Yakuake</application> nie może wczytać motywu. Najprawdopodobniej został on nieprawidłowo zainstalowany.<nl/><nl/>Nastąpi teraz zamknięcie programu.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
pl: Nie można wczytać motywu

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
pl: Naciśnij <shortcut>%1</shortcut>, aby otworzyć

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
pl: Właśnie użyto metody D-Bus runCommand. Istnieją obawy co do bezpieczeństwa przy zezwalaniu tym metodom na bycie publicznymi. Jeśli chcesz, to przeznaczenie tych metod może zostać zmienione tylko na wewnętrzny użytek poprzez rekompilację Yakuake. <p>To ostrzeżenie zostanie wyświetlone tylko raz dla tego wystąpienia Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
pl: <warning>Ta sesja jest zablokowana, by zapobiec przypadkowemu zamknięciu terminali.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
pl: Na pewno zamknąć tę sesję?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
pl: Na pewno zamknąć ten terminal?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
pl: Na pewno zakończyć?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
pl: <title>Pasek kart</title><para>Pasek kart pozwala na przełączanie pomiędzy sesjami. Kliknij dwukrotnie na kartę, aby zmodyfikować jej etykietę.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
pl: Wyłącz wprowadzanie danych z klawiatury

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
pl: Monitoruj aktywność

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
pl: Monitoruj ciszę

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
pl: Nowa sesja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
pl: Dodaje nową sesję. Wciśnij i przytrzymaj, aby wybrać typ sesji z menu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
pl: Zamknij sesję

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
pl: Zamyka aktywną sesję.

[ctx: @action]
en: For This Session
pl: Dla tej sesji

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
pl: Dla terminala %1

[ctx: @action]
en: In This Session
pl: W tej sesji

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
pl: W terminalu %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
pl: Powłoka

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
pl: Powłoka nr %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
pl: <application>Yakuake</application> nie może wczytać komponentu <application>Konsole</application>.<nl/> Wymagana jest instalacja <application>Konsole</application>, aby móc używać Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
pl: <title>Pasek tytułu</title><para>Pasek tytułu wyświetla nazwę sesji, gdy dostępna.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
pl: Pozostaw okno otwarte, gdy jest nieaktywne

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
pl: Jeśli zaznaczone, okno pozostanie otwarte, gdy stanie się nieaktywne.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
pl: Otwórz menu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
pl: Otwiera menu główne.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
pl: Zakończ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
pl: Zamyka programu.
