yakuake - en to sa translation catalogue (232 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
sa: संस्थापनार्थं त्वचासंग्रहं चिनोतु

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
sa: त्वचासंग्रहसामग्रीसूचीं कर्तुं असमर्थः।

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
sa: इयं त्वचा पूर्वमेव संस्थापिता इव दृश्यते तथा च भवतः तस्य अधिलेखनार्थं आवश्यकानुमत्यानां अभावः अस्ति ।

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
sa: एषा त्वचा पूर्वमेव स्थापिता इव दृश्यते । किं भवन्तः तस्य अधिलेखनं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
sa: त्वचा पूर्वमेव विद्यते

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
sa: Skin पुनः संस्थापयन्तु

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
sa: त्वचां विलोपयितुं न शक्तवान्

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
sa: त्वचासंग्रहे आवश्यकसञ्चिकाः अन्वेष्टुं असमर्थः।<nl/><nl/>संग्रहः अमान्यः इति दृश्यते।

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
sa: त्वचासंग्रहसञ्चिका उद्घाटयितुं न शक्यते स्म ।

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
sa: Skin संस्थापयितुं न शक्यते

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
sa: किं भवान् "%1" %2 द्वारा हर्तुं इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
sa: त्वचां निष्कासयन्तु

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
sa[0]: निम्नलिखितत्वक् आवश्यकसञ्चिकाः गम्यन्ते । एवं निष्कासितम्- १.<ul> %2</ul>
sa[1]: निम्नलिखितस्किन्स् आवश्यकसञ्चिकाः लुप्ताः सन्ति । एवं ते निष्कासिताः- १.<ul> %2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sa: एतत् विकल्पं सक्षमीकरणेन Yakuake संक्षेपेण नवकेन्द्रितस्य टर्मिनलस्य उपरि वर्णयुक्तं आच्छादनं प्रदर्शयिष्यति यदा सत्रे बहुटर्मिनलयोः मध्ये फोकस चालयति, तथा च बहुटर्मिनलयुक्तसत्रे स्विच् करणसमये वर्तमानकेन्द्रितटर्मिनलस्य उपरि

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
sa: तेषां मध्ये फोकस चालयति समये टर्मिनल् हाइलाइट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
sa: सीमाः गोपयन्तु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
sa: खिडकी पृष्ठभूमि

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sa: पृष्ठभूमिवर्णः :

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
sa: पारदर्शितायाः कृते चयनितत्वक् अपि च भवतः डेस्कटॉप् वातावरणस्य समर्थनस्य आवश्यकता भवति । पूर्वनिर्धारितत्वक् पारदर्शकतां समर्थयति ।

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
sa: यदि समर्थितं तर्हि त्वचापारदर्शकस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
sa: पृष्ठभूमि रंग अस्पष्टता :

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
sa: पारदर्शनस्य उपयोगं कुर्वन् पृष्ठभूमिस्य उपरि त्वचातत्त्वानां चित्रणात् पूर्वं दत्तस्य अस्पष्टतायाः उपयोगेन पृष्ठभूमिवर्णः पूरितः भविष्यति । एतेन त्वचायाः अर्धपारदर्शकक्षेत्राणां अस्पष्टतां वर्णवर्णं च प्रभावितं कर्तुं शक्यते ।

[ctx: @label Spinbox unit suffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: %
sa: % .

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
sa: चर्म

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
sa: नवीन त्वचा प्राप्त करें...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
sa: त्वचां निष्कासयन्तु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sa: यदा मूषकसूचकः तेषां उपरि चालितः भवति तदा टर्मिनल् फोकस कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
sa: यदि एषः विकल्पः सक्षमः अस्ति तर्हि सामान्यतया विण्डो उद्घाटयितुं प्रत्याहरितुं च प्रयुक्तः शॉर्टकट् तस्मै फोकस दास्यति, न तु तत् बन्दं कर्तुं, यदि पूर्वं फोकस नष्टः अस्ति यावत् विण्डो सर्वेषु वर्चुअल् डेस्कटॉप् मध्ये दर्शयितुं सेट् न भवति तावत् एतेन विण्डो प्रबन्धकः सम्प्रति यस्मिन् वर्चुअल् डेस्कटॉप् मध्ये निवसति तस्मिन् स्विच् कर्तुं शक्नोति ।

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
sa: विण्डो फोकस कर्तुं Open/Retract action इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
sa: अन्येषां खिडकानाम् उपरि विण्डो स्थापयन्तु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
sa: कार्यक्रमस्य आरम्भस्य अनन्तरं विण्डो उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
sa: यदि एषः विकल्पः सक्षमः भवति तर्हि यदा मूषकसूचकः पटलस्य तस्मिन् एव धारे स्थापितः भवति तदा विण्डो स्वयमेव उद्घाट्यते यस्मिन् शॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगे उद्घाट्यते स्म ।

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
sa: यदा मूषकसूचकः स्क्रीनधारं स्पृशति तदा विण्डो उद्घाटयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
sa: विण्डो पूर्णपर्दे स्थितिं स्मर्यतां पुनः स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
sa: सिस्टम् ट्रे चिह्नं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
sa: यदा तस्य ध्यानं नष्टं भवति तदा विण्डो उद्घाटितं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
sa: अन्तिमसत्रस्य बन्दीकरणानन्तरं विण्डो उद्घाटितं कुर्वन्तु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
sa: संवादाः

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
sa: एकादशाधिकं सत्रं उद्घाटितं भवति चेत् निर्गमनस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

[ctx: @item:intext]
en: by %1
sa: %1 द्वारा

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
sa: स्क्रीन %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
sa: शीर्षक पट्टी निगूहता

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
sa: शीर्षक बार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
sa: शीर्षकपट्टिकां दर्शयतु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
sa: ट्याब् बार

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
sa: यदि एषः विकल्पः सक्षमः अस्ति तर्हि सक्रियटर्मिनलस्य सामग्रीविषये सूचना या सामान्यतया शीर्षकपट्टिकायां दर्शिता भवति, सा ट्याब्पट्टिकायां अपि दर्शिता भविष्यति । टर्मिनल् प्रोफाइल् मध्ये सूचनायाः प्रारूपं परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
sa: ट्याब् लेबल् मध्ये शीर्षकपट्टिकासामग्री दर्शयन्तु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
sa: ट्याब् बारं दर्शयतु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
sa: आकारः एनिमेशनं च

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
sa: विस्तार:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
sa: औनत्यम्‌:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
sa: अवधि:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
sa: यदि एषः विकल्पः सक्षमः अस्ति तर्हि Yakuake विण्डो प्रबन्धकं विण्डो उद्घाटितं/निवृत्तं एनिमेशनं कर्तुं वक्ष्यति । यदि विण्डो प्रबन्धकः अनुरोधितं सेवां दातुं असमर्थः भवति तर्हि याकुआके पुनः विण्डो मास्कस्य क्रमेण समायोजनस्य एनिमेशन रणनीत्यां पतति ।

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
sa: विण्डो प्रबन्धकं एनिमेशनं कर्तुं पृच्छन्तु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
sa: स्थितिः

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
sa: वामः

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
sa: दक्षिणः

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
sa: पर्दायां उद्घाटयन्तु :

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
sa: मूषकस्थाने

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
sa: पटलः १

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
sa: सर्वेषु डेस्कटॉप् मध्ये दर्शयतु

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
sa: उपयोक्तुं स्क्रीन

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
sa: यस्मिन् पटले अनुप्रयोगविण्डो दृश्यते । 0 इति ज्ञायते यत् मूषकसूचकः यस्मिन् पटलः अस्ति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
sa: खिडकी विस्तार

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
sa: अनुप्रयोगविण्डो इत्यस्य विस्तारः स्क्रीनस्य प्रतिशतरूपेण ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
sa: खिडकी ऊर्ध्वता

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
sa: अनुप्रयोगविण्डो इत्यस्य ऊर्ध्वता स्क्रीनस्य प्रतिशतरूपेण ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
sa: खिडकी स्थिति

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
sa: अनुप्रयोगविण्डो इत्यस्य केन्द्रबिन्दुः, प्रतिशतरूपेण, स्क्रीनस्य वामहस्तस्य धारात् मापितः ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
sa: सर्वेषु डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो दर्शयतु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
sa: सर्वेषु डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो दर्शयितव्यम् वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
sa: खिडकी उद्घाटिता भवतु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
sa: यदा एप्लिकेशन-विण्डो-इत्येतत् ध्यानं नष्टं भवति तदा उद्घाटितं स्थापयितव्यम् वा इति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
sa: अन्तिमसत्रस्य बन्दीकरणानन्तरं विण्डो उद्घाटितं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
sa: अन्तिमसत्रस्य बन्दीकरणानन्तरं अनुप्रयोगविण्डो उद्घाटितं स्थापयितुं वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
sa: फोकस विण्डो इत्यस्य कृते open/retract shortcut इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
sa: किं open/retract कीबोर्डशॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन अनुप्रयोगविण्डो पूर्वमेव उद्घाटितं भवति चेत् केन्द्रीकरणं कर्तुं शक्यते वा ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
sa: विण्डो उपरि स्थापयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
sa: पर्दायां अन्येषां विण्डोषु उपरि अनुप्रयोगविण्डो स्थापयितव्यम् वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
sa: शीर्षकपट्टिकां दर्शयतु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
sa: अनुप्रयोगविण्डो मध्ये शीर्षकपट्टिकां दर्शयितव्यम् वा इति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
sa: ट्याब् बारं दर्शयतु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
sa: अनुप्रयोगविण्डो मध्ये ट्याब् बारं दर्शयितव्यम् वा इति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
sa: गतिशील ट्याब् शीर्षकम्

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
sa: शीर्षकपट्टिकायाः सह ट्याब् शीर्षकाणि अद्यतनीकर्तुं वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
sa: एकं सिस्टम् ट्रे चिह्नं दर्शयतु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
sa: सिस्टम् ट्रे चिह्नं दर्शयितव्यम् वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
sa: फोकस मूषकस्य अनुसरणं करोति

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
sa: यदा मूषकसूचकः तस्य उपरि स्थानान्तरितः भवति तदा सत्रे व्यक्तिगतं टर्मिनल् फोकसः दीयते वा इति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
sa: आरम्भस्य अनन्तरं उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
sa: कार्यक्रमस्य आरम्भस्य अनन्तरं अनुप्रयोगविण्डो उद्घाटनीयः वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
sa: विण्डो पूर्णपर्दे स्थितिं स्मर्यताम्

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
sa: किं पूर्वं विण्डो पुनः पूर्णपर्दे दर्शितं भविष्यति वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
sa: चर्म

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
sa: अनुप्रयोगविण्डोद्वारा उपयोक्तुं त्वक् ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
sa: केएनएस द्वारा स्थापिता त्वचा

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
sa: वर्तमान सक्रियत्वक् केएनएस मार्गेण स्थापिता आसीत् वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
sa: अर्धपारदर्शी पृष्ठभूमि का प्रयोग करें

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
sa: XComposite ARGB पारदर्शितायाः उपयोगः करणीयः वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
sa: खिडकी पृष्ठभूमि रंग

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
sa: त्वचातत्त्वानां अधः चित्रितः पृष्ठभूमिवर्णः।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
sa: पृष्ठभूमि रंग अस्पष्टता

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
sa: पारदर्शितायाः उपयोगं कुर्वन् पृष्ठभूमिवर्णपूरणस्य अस्पष्टता ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
sa: नवकेन्द्रित टर्मिनल् प्रकाशयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sa: सत्रे बहु-टर्मिनल्-मध्ये फोकस-स्थापनसमये नवकेन्द्रित-टर्मिनल्-उपरि संक्षेपेण वर्णयुक्तं आच्छादनं प्रदर्शयितुं वा, तथा च बहु-टर्मिनल्-युक्ते सत्रे परिवर्तने वर्तमान-केन्द्रित-टर्मिनल्-उपरि च

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
sa: त्वक् द्वारा परिभाषिताः सीमाः गोपयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
sa: स्किन्स् टब्बर् सहितं टर्मिनल् परितः सीमां परिभाषितुं शक्नुवन्ति । एषः विकल्पः, यदा चालू भवति, तदा, त्वचाद्वारा परिभाषितानि सीमासेटिंग्स् अधिलेखयिष्यति, सर्वाणि सीमानि च गोपयिष्यति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
sa: टर्मिनल हाइलाइट अपारदर्शिता

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
sa: टर्मिनल् प्रकाशयितुं प्रयुक्तस्य वर्णयुक्तस्य आच्छादनस्य अस्पष्टता ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
sa: टर्मिनल हाइलाइट अवधि

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
sa: टर्मिनल् हाइलाइट् ओवरले इत्यस्य अवधिः ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
sa: कीबोर्ड इनपुट ब्लॉक सूचक रंग

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
sa: कीबोर्ड् इनपुट् ब्लॉक् इन्डिकेटर् ओवरले इत्यस्य वर्णः ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
sa: कीबोर्ड इनपुट ब्लॉक सूचक अस्पष्टता

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
sa: कीबोर्ड इनपुट ब्लॉक सूचक आच्छादनस्य अस्पष्टता ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
sa: कीबोर्ड इनपुट ब्लॉक सूचक अवधि

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
sa: कीबोर्ड इनपुट ब्लॉक सूचक आच्छादनस्य अवधिः ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
sa: विण्डो एनिमेट् कर्तुं विण्डो प्रबन्धकस्य उपयोगं कर्तुं प्रयतध्वम्

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
sa: विण्डो प्रबन्धकं विण्डो उद्घाटयितुं/निवृत्तं एनिमेशनं कर्तुं प्रयत्नः करणीयः वा। यदि विण्डो प्रबन्धकः अनुरोधितं सेवां दातुं असमर्थः भवति तर्हि याकुआके विण्डो मास्कस्य क्रमेण समायोजनस्य एनिमेशन रणनीत्यां पुनः पतति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
sa: एनिमेशन फ्रेम्स

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
sa: मुक्त/निवृत्त एनिमेशनस्य फ्रेम्स संख्या । एकं फ्रेमं १० मिलीसेकेण्ड् इति गृह्यते ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
sa: स्वयमेव विण्डो उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
sa: यदा पटलस्य धारायाम् मूषकसूचकः प्राप्यते तदा स्वयमेव अनुप्रयोगविण्डो उद्घाटयितुं वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
sa: मूषकसूचकमतदानान्तरम्

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
sa: यस्मिन् अन्तरालस्य समये मूषकस्य सूचकस्य स्थानं विण्डो इत्यस्य समाने धारे अस्ति वा न वा इति निर्धारयितुं परीक्षितं भविष्यति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
sa: अनुप्रयोगः प्रथमं चालयति

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
sa: किं प्रथमवारं अनुप्रयोगः चालितः अस्ति वा।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
sa: बहुसत्रैः सह निर्गमनस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
sa: यदा बहुसत्रं उद्घाटितं भवति तदा अनुप्रयोगात् निर्गन्तुं पूर्वं उपयोक्तारं प्रार्थयितव्यं वा।

[ctx: @title:window]
en: First Run
sa: प्रथमं धावनम्

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
sa: याकुआके इत्यत्र स्वागतम्

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
sa: अनुप्रयोगस्य उपयोगं आरभ्यतुं पूर्वं, भवान् Yakuake विण्डो उद्घाटयितुं प्रत्याहरितुं च प्रयुक्तं कीबोर्डशॉर्टकट् परिवर्तयितुम् इच्छति:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
sa: भवन्तः पश्चात् कदापि मेनूद्वारा शॉर्टकट् परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @title]
en: <application>Yakuake</application>
sa: <application>यकुआके</application> इति

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
sa: KDE Konsole प्रौद्योगिक्याः आधारेण एकः ड्रॉप्-डाउन टर्मिनल् एमुलेटरः ।

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
sa: (ग) २००८-२०१८ द याकुआके दल

[ctx: @info:credit]
en: Eike Hein
sa: ऐके हेन

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
sa: अनुरक्षणकर्ता, प्रमुख विकासक

[ctx: @info:credit]
en: Francois Chazal
sa: फ्रांकोइस चाजल

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
sa: परियोजना संस्थापक, Legacy skin (Inactive)

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
sa: डैनियल 'कुहूकुहू' कृतवान् D.

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
sa: प्लास्टिकस्य त्वचाः

[ctx: @info:credit]
en: Juan Carlos Torres
sa: जुआन् कार्लोस् टोरेस्

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
sa: ट्याब् बार ड्रैग् एण्ड् ड्रॉप् समर्थनम्, Prevent Closing toggle

[ctx: @info:credit]
en: Gustavo Ribeiro Croscato
sa: गुस्तावो रिबेरो क्रोस्काटो

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
sa: Prevent Closing सक्षमं कृत्वा ट्याब्स् इत्यत्र चिह्नम्

[ctx: @info:credit]
en: Danilo Cesar Lemes de Paula
sa: दानिलो सीजर लेमेस् डी पौला

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
sa: टर्मिनल् वर्धयितुं क्रियाः

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
sa: किं त्वं निश्चयेन त्यक्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
sa: <warning>बहुविधाः मुक्तसत्राः सन्ति, <emphasis>येषु केचन भवन्तः आकस्मिकरूपेण निमीलितुं निवारयितुं ताडितवन्तः।</emphasis> यदि भवन्तः निरन्तरं कुर्वन्ति तर्हि एते मारिताः भविष्यन्ति।</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
sa: <warning>अनेकानि मुक्तसत्राणि सन्ति । एते हता भविष्यन्ति यदि भवन्तः निरन्तरं कुर्वन्ति।</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
sa: <warning>एकं वा अधिकं वा मुक्तसत्रं भवता ताडितम् अस्ति यत् तान् आकस्मिकरूपेण पिधातुं न शक्नोति । एते हता भविष्यन्ति यदि भवन्तः निरन्तरं कुर्वन्ति।</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sa: वास्तवमेव त्यजतु ?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
sa: याकुआके खोलें/निवृत्त करें

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
sa: यदा तस्य ध्यानं नष्टं भवति तदा विण्डो उद्घाटितं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
sa: प्रोफाइल प्रबन्धयन्तु...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
sa: वर्तमान प्रोफाइल सम्पादयतु...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
sa: विण्डो विड्थ वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
sa: विण्डो विड्थ न्यूनीकरोतु

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
sa: खिडकी ऊर्ध्वता वर्धयन्तु

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
sa: खिडक्याः ऊर्ध्वता न्यूनीकरोतु

[ctx: @action]
en: New Session
sa: नव सत्र

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
sa: द्वौ टर्मिनलौ, क्षैतिजरूपेण

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
sa: द्वौ टर्मिनलौ, लम्बवत्

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
sa: चत्वारि टर्मिनलानि, जालम्

[ctx: @action]
en: Close Session
sa: सत्रं बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Previous Session
sa: पूर्वसत्रम्

[ctx: @action]
en: Next Session
sa: अग्रिमः सत्रः

[ctx: @action]
en: Move Session Left
sa: सत्रं वामभागे चालयन्तु

[ctx: @action]
en: Move Session Right
sa: सत्रं दक्षिणतः चालयन्तु

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
sa: दक्षिणतः टर्मिनल् वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
sa: वामभागे टर्मिनल् वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
sa: टर्मिनल् तः शीर्षं यावत् वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
sa: टर्मिनल् तः अधः यावत् वर्धयतु

[ctx: @action]
en: Rename Session...
sa: सत्रस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
sa: पूर्व टर्मिनल्

[ctx: @action]
en: Next Terminal
sa: अग्रिमः टर्मिनल्

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
sa: सक्रिय टर्मिनल् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
sa: वाम/दक्षिण विभक्त

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
sa: विभक्तं उपरि/तलम्

[ctx: @action]
en: Split Automatically
sa: स्वतः विभक्तम्

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
sa: समापनं निवारयन्तु

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
sa: कीबोर्ड इनपुट् अक्षम करें

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
sa: क्रियाकलापस्य निरीक्षणं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
sa: मौनस्य निरीक्षणं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
sa: शीर्षकपट्टिकां टॉगलं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
sa: सत्र %1 प्रति स्विच् कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
sa: "%1" सत्रे निरीक्षितटर्मिनले क्रियाकलापः ज्ञातः ।

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
sa: "%1" सत्रे निरीक्षितटर्मिनले मौनम् ज्ञातम् ।

[ctx: @title:menu]
en: Help
sa: साहाय्यम्‌

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
sa: त्वरितविकल्पाः

[ctx: @title:menu]
en: Screen
sa: पट

[ctx: @title:menu]
en: Width
sa: विस्तार

[ctx: @title:menu]
en: Height
sa: औनत्यम्‌

[ctx: @title:menu]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
sa: मूषकस्थाने

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
sa: स्क्रीन %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
sa: कोष्ठ

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
sa: व्यवहार

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
sa: <application>याकुआके</application> एकं त्वचां लोड् कर्तुं असमर्थम् आसीत् । सम्भवति यत् एतत् अशुद्धरूपेण संस्थापितम् आसीत्।<nl/><nl/>अनुप्रयोगः इदानीं त्यक्ष्यति।

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
sa: त्वचां लोडं कर्तुं न शक्नोति

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
sa: उद्घाटयितुं <shortcut>%1</shortcut> नुदन्तु

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
sa: D-Bus मेथड् runCommand इत्यस्य उपयोगः एव अभवत् । एतानि पद्धतीनि सार्वजनिकरूपेण भवितुं अनुमतिं दातुं सुरक्षाचिन्ताः सन्ति। इष्टे सति एतानि पद्धतयः केवलं याकुआके इत्यस्य पुनः संकलनेन एव आन्तरिकप्रयोगे परिवर्तयितुं शक्यन्ते ।<p> अस्य याकुआके दृष्टान्तस्य कृते एषा चेतावनी केवलं एकवारं दर्शयिष्यति ।</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
sa: <warning>भवता एतत् सत्रं ताडितम् अस्ति यत् टर्मिनल्-आकस्मिक-निमीलनं न भवेत् ।</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
sa: किं भवान् निश्चयेन एतत् सत्रं पिधातुम् इच्छति?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
sa: किं भवान् निश्चयेन एतत् टर्मिनल् पिधातुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
sa: वास्तवम् निकटम्?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
sa: <title>ट्याब् बार</title><para> ट्याब् बार इत्यनेन सत्रयोः मध्ये स्विच् कर्तुं शक्यते । भवान् एकं ट्याब् द्विवारं क्लिक् कृत्वा तस्य लेबल् सम्पादयितुं शक्नोति ।</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
sa: कीबोर्ड इनपुट् अक्षम करें

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
sa: क्रियाकलापस्य निरीक्षणं कुर्वन्तु

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
sa: मौनस्य निरीक्षणं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
sa: नव सत्र

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
sa: नूतनं सत्रं योजयति । मेनूतः सत्रप्रकारं चिन्वितुं नुदन्तु धारयन्तु च ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
sa: सत्रं बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
sa: सक्रियसत्रं पिधायति ।

[ctx: @action]
en: For This Session
sa: अस्य सत्रस्य कृते

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
sa: टर्मिनल् %1 कृते

[ctx: @action]
en: In This Session
sa: अस्मिन् सत्रे

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
sa: टर्मिनल् %1 इत्यत्र

[ctx: @title:tab]
en: Shell
sa: कोष्ठ

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
sa: शंखसंख्या %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
sa: <application>Yakuake</application> <application>Konsole</application> घटकं लोड् कर्तुं असमर्थम् आसीत् ।<nl/> Yakuake इत्यस्य उपयोगाय <application>Konsole</application> संस्थापनम् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
sa: <title>शीर्षक बार</title><para> शीर्षकपट्टिका यदि उपलब्धं भवति तर्हि सत्रस्य शीर्षकं प्रदर्शयति ।</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
sa: यदा तस्य ध्यानं नष्टं भवति तदा विण्डो उद्घाटितं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
sa: यदि एतत् परीक्षितं भवति तर्हि विण्डो यदा फोकस नष्टं करोति तदा उद्घाटितं तिष्ठति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
sa: मेनू उद्घाटयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
sa: मुख्यमेनू उद्घाटयति ।

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
sa: परिजहातु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
sa: अनुप्रयोगं त्यजति।
