yakuake - en to sk translation catalogue (223 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
sk: Vyberte archív skinu na nainštalovanie

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
sk: Nepodarilo sa zobraziť obsah archívu témy.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
sk: Táto téma je už asi nainštalovaná a nemáte dostatočné práva na jej prepísanie.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
sk: Táto téma je už asi nainštalovaná. Chcete ju prepísať?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
sk: Téma už existuje

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
sk: Preinštalovať tému

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
sk: Nepodarilo sa odstrániť tému

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované súbory v archíve témy.<nl/><nl/>Archív je asi neplatný.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor témy.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
sk: Nie je možné nainštalovať tému

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
sk: Naozaj chcete odstrániť "%1" od %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
sk: Odstrániť tému

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
sk[0]: Nasledovnému skinu chýbajú potrebné súbory. Teda bol odstránený:<ul>%2</ul>
sk[1]: Nasledovným skinom chýbajú potrebné súbory. Teda boli odstránené:<ul>%2</ul>
sk[2]: Nasledovným skinom chýbajú potrebné súbory. Teda boli odstránené:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sk: Povolením tejto možnosti Yakuake krátko zobrazí farebné prekrytie nad novým aktívnym terminálom pri zmene aktívnych terminálov v sedení. Rovnako ako aj nad aktívnym terminálom pri prepínaní na sedenie s viacerými terminálmi.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
sk: Zvýrazniť terminály pri ich aktivovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
sk: Skryť okraje

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
sk: Pozadie okna

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
sk: Priesvitnosť vyžaduje podporu vybranej témy ako aj podporu pracovného prostredia. Štandardná téma podporuje priesvitnosť.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
sk: Použiť priesvitnú tému, ak je podporovaná

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
sk: Nepriehľadnosť farby pozadia:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
sk: Pri používaní priesvitnosti bude vyplnená farba pozadia so zadanou nepriehľadnosťou a to pred tým, ako budú na pozadí nakreslené prvky témy. Toto umožňuje ovplyvnenie nepriehľadnosti a farebného odtieňu priesvitných oblastí témy.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
sk: Téma

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
sk: Získať nové skiny...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
sk: Odstrániť tému

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
sk: Inštalovať tému...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sk: Aktivovať terminály pri prejdení kurzorom myši nad nimi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
sk: Ak je táto možnosť povolená, klávesová skratka normálne použitá na otvorenie a schovanie okna aktivuje okno aplikácie, namiesto aby ho zavrela, ak je okno neaktívne. Kým je okno nastavené na zobrazenie na všetkých virtuálnych plochách, toto môže spôsobiť prepnutie správcu okien na virtuálnu plochu, na ktorej sa aktuálne nachádza.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
sk: Použiť akciu otvoriť/schovať na aktivovanie okna

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
sk: Držať okno nad ostatnými oknami

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
sk: Otvoriť okno po spustení programu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
sk: Ak je táto možnosť povolená, okno sa automaticky otvorí pri posunutí kurzora myši na rovnaký okraj obrazovky, kde by sa okno otvorilo pri použití klávesovej skratky.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
sk: Otvoriť okno, keď sa kurzor myši dotkne okraju obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
sk: Pamätať si a obnoviť stav okna na celú obrazovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
sk: Zobraziť ikonu systémovej lišty

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
sk: Ponechať okno otvorené, keď je neaktívne

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
sk: Ponechať okno otvorené po zatvorení posledného sedenia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
sk: Dialógy

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
sk: Potvrdiť ukončenie, keď je otvorených viacero sedení

[ctx: @item:intext]
en: by %1
sk: od %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
sk: Obrazovka %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
sk: Skrývanie záhlavia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
sk: Záhlavie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
sk: Zobraziť záhlavie

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
sk: Panel kariet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
sk: Ak je táto možnosť povolená, bude informácia o obsahu aktívneho terminálu, ktorá je normálne zobrazená v titulku, zobrazená tiež v paneli kariet. Formát informácií môžete zmeniť v profile terminálu.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
sk: Zobraziť obsah titulku v názvoch kariet

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
sk: Zobraziť panel kariet

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
sk: Veľkosť a animácia

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
sk: Šírka:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
sk: Výška:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
sk: Trvanie:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
sk: Ak je táto voľba povolená, Yakuake požiada správcu okien o vykonanie animácie otvorenia/zatiahnutia okna. Ak správca okien nie je schopný vykonať požadovanú službu, Yakuake použije stratégiu progresívneho nastavenia masky okna.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
sk: Požiadať správcu okien na vykonanie animácie

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
sk: Pozícia

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
sk: Otvoriť na obrazovke:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
sk: V mieste kurzora

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
sk: Obrazovka 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
sk: Zobraziť na všetkých plochách

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
sk: Použitá obrazovka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
sk: Obrazovka, na ktorej sa objaví okno aplikácie. 0 je chápaná ako obrazovka, na ktorej sa nachádza kurzor myši.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
sk: Šírka okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
sk: Šírka okna aplikácie v percentách vzhľadom na obrazovku.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
sk: Výška okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
sk: Výška okna aplikácie v percentách vzhľadom na obrazovku.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
sk: Pozícia okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
sk: Vzdialenosť stredového bodu okna aplikácie od ľavého okraju obrazovky v percentách.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
sk: Zobraziť okno na všetkých plochách

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
sk: Či zobraziť okno na všetkých plochách.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
sk: Ponechať okno otvorené

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
sk: Či ponechať okno aplikácie otvorené, keď je neaktívne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
sk: Ponechať okno otvorené po zatvorení posledného sedenia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
sk: Či ponechať aplikačné okno otvorené po zatvorení posledného sedenia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
sk: Použiť skratku otvoriť/schovať na aktivovanie okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
sk: Či môže byť použitá klávesová skratka otvoriť/schovať na aktivovanie okna aplikácie, ak už je toto otvorené.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
sk: Držať okno navrchu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
sk: Či držať okno aplikácie nad ostatnými oknami na obrazovke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
sk: Zobraziť záhlavie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
sk: Či sa má zobraziť záhlavie v okne aplikácie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
sk: Zobraziť panel kariet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
sk: Či zobraziť panel kariet v okne aplikácie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
sk: Dynamické názvy kariet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
sk: Či aktualizovať názvy kariet spolu s titulkom.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
sk: Zobraziť ikonu systémovej lišty

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
sk: Či sa má zobrazovať ikona systémovej lišty.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
sk: Aktivácia pomocou myši

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
sk: Či bude aktivovaný jednotlivý terminál v sedení pri prejdení kurzorom myši nad ním.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
sk: Otvoriť po spustení

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
sk: Či má byť otvorené okno aplikácie po spustení programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
sk: Pamätať si stav okna na celú obrazovku

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
sk: Či bude okno zobrazené na celú obrazovku keď tak bolo predtým.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
sk: Téma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
sk: Téma, ktorá bude použitá oknom aplikácie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
sk: Skin nainštalovaný cez KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
sk: Či je aktuálne aktívny skin nainštalovaný cez KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
sk: Použiť priesvitné pozadie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
sk: Či použiť priesvitnosť XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
sk: Farba pozadia okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
sk: Farba pozadia pod prvkami témy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
sk: Nepriehľadnosť farby pozadia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
sk: Nepriehľadnosť farby pozadia pri používaní priesvitnosti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
sk: Zvýrazniť aktívne terminály

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sk: Či krátko zobraziť farebné prekrytie nad aktívnym terminálom pri zmene aktívnych terminálov v sedení. Rovnako ako aj nad aktívnym terminálom pri prepínaní na sedenie s viacerými terminálmi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
sk: Skryť okraje definované vzhľadom

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
sk: Vzhľady môžu definovať okraje okolo terminálu vrátane panelu kariet. Keď je táto možnosť zapnutá, prepíšu sa nastavenia okrajov definované povrchom a skryjú sa všetky ohraničenia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
sk: Nepriehľadnosť zvýraznenia terminálu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
sk: Nepriehľadnosť farebného prekrytia použitá na zvýraznenie terminálu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
sk: Dĺžka zvýraznenia terminálu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
sk: Dĺžka zvýraznenia prekrytia terminálu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
sk: Farba indikátora zablokovania vstupu z klávesnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
sk: Farba prekrytia indikátora zablokovania vstupu z klávesnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
sk: Nepriehľadnosť indikátora zablokovania vstupu z klávesnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
sk: Nepriehľadnosť prekrytia indikátora zablokovania vstupu z klávesnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
sk: Dĺžka trvania indikátora zablokovania vstupu z klávesnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
sk: Dĺžka trvania prekrytia indikátora zablokovania vstupu z klávesnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
sk: Pokúsiť sa použiť správcu okien na animovanie okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
sk: Či skúsiť a nechať správcu okien vykonať otvorenie/zatiahnutie animácie okna. Yakuake sa vráti späť na stratégiu animácie progresívneho nastavenia masky okna, ak správca okien nie je schopný poskytnúť vyžadovanú službu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
sk: Snímky animácie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
sk: Počet snímkov animácie otvorenia/zatiahnutia. Jedna snímka trvá 10 milisekúnd.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
sk: Automaticky otvoriť okno

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
sk: Či automaticky otvoriť okno aplikácie, keď je kurzor myši na okraji obrazovky.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
sk: Interval pozície kurzora myši

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
sk: Interval počas ktorého bude kontrolovaná pozícia kurzora myši k určeniu, či je alebo nie je na rovnakom okraji obrazovky ako okno.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
sk: Prvé spustenie aplikácie

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
sk: Či je aplikácia spustená prvý krát.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
sk: Potvrdiť ukončenie viacerých sedení

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
sk: Či sa pýtať užívateľa pred ukončením aplikácie, keď je otvorených viacero sedení.

[ctx: @title:window]
en: First Run
sk: Prvé spustenie

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
sk: Vítajte v Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
sk: Pred tým ako začnete používať aplikáciu budete možno chcieť zmeniť klávesovú skratku pre otvorenie a schovanie okna Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
sk: Túto klávesovú skratku môžete neskôr kedykoľvek zmeniť cez ponuku.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
sk: Rozbalovací emulátor terminálu založený na technológii KDE Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
sk: (c) 2008-2018 Yakuake Tím

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
sk: Správca, hlavný vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
sk: Zakladateľ projektu, štandardná téma (neaktívny)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
sk: Téma Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
sk: Podpora presúvania kariet pomocou myši, funkcia zabrániť zatvoreniu

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
sk: Ikona na kartách s povolenou funkciou Zabrániť zatvoreniu

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
sk: Akcie na natiahnutie terminálov

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
sk: Naozaj chcete skončiť?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
sk: <warning>Je otvorených viacero sedení, <emphasis>niektoré z nich sú zablokované proti náhodnému zatvoreniu.</emphasis> Tieto budú ukončené, ak budete pokračovať.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
sk: <warning>Je otvorených viacero sedení. Tieto budú ukončené, ak budete pokračovať.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
sk: <warning>Je otvorené jedno alebo viacero sedení, ktoré sú zablokované proti náhodnému zatvoreniu. Tieto budú ukončené, ak budete pokračovať.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sk: Naozaj skončiť?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
sk: Otvoriť/schovať Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
sk: Ponechať okno otvorené, keď je neaktívne

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
sk: Spravovať profily...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
sk: Upraviť aktuálny profil...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
sk: Zväčšiť šírku okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
sk: Zmenšiť šírku okna

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
sk: Zväčšiť výšku okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
sk: Zmenšiť výšku okna

[ctx: @action]
en: New Session
sk: Nové sedenie

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
sk: Dva terminály, vertikálne

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
sk: Dva terminály, horizontálne

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
sk: Štyri terminály, mriežka

[ctx: @action]
en: Close Session
sk: Zavrieť sedenie

[ctx: @action]
en: Previous Session
sk: Predchádzajúce sedenie

[ctx: @action]
en: Next Session
sk: Nasledujúce sedenie

[ctx: @action]
en: Move Session Left
sk: Presunúť sedenie doľava

[ctx: @action]
en: Move Session Right
sk: Presunúť sedenie doprava

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
sk: Natiahnuť terminál vpravo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
sk: Natiahnuť terminál vľavo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
sk: Natiahnuť terminál hore

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
sk: Natiahnuť terminál dolu

[ctx: @action]
en: Rename Session...
sk: Premenovať sedenie...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
sk: Predchádzajúci terminál

[ctx: @action]
en: Next Terminal
sk: Nasledujúci terminál

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
sk: Zavrieť aktívny terminál

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
sk: Rozdeliť vertikálne

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
sk: Rozdeliť horizontálne

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
sk: Zabrániť zatvoreniu

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
sk: Zakázať vstup z klávesnice

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
sk: Monitorovať aktivitu

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
sk: Monitorovať nečinnosť

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
sk: Prepnúť záhlavie

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
sk: Prepnúť na sedenie %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
sk: Zistená aktivita v monitorovanom termináli v sedení "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
sk: Zistené ticho v monitorovanom termináli v sedení "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
sk: Rýchle možnosti

[ctx: @title:menu]
en: Screen
sk: Obrazovka

[ctx: @title:menu]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: @title:menu]
en: Height
sk: Výška

[ctx: @title:menu]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
sk: V mieste kurzora

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
sk: Obrazovka %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
sk: Okno

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
sk: Správanie

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
sk: <application>Yakuake</application> nebol schopný načítať tému. Pravdepodobne nebola korektne nainštalovaná.<nl/><nl/>Aplikácia bude teraz ukončená.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
sk: Nie je možné načítať tému

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
sk: Stlačte <shortcut>%1</shortcut> na otvorenie

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
sk: Bola použitá D-Bis metóda runCommand. Sú bezpečnostné obavy o povolení týchto metód verejnosti. Ak je to žiadané, tieto metódy sa dajú zmeniť len na vnútorné použitie prekompilovaním Yakuake. <p>Toto upozornenie sa zobrazí iba raz pre túto inštanciu Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
sk: <warning>Toto sedenie je zablokované proti náhodnému zatvoreniu terminálov.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
sk: Naozaj chcete zatvoriť toto sedenie?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
sk: Naozaj chcete zatvoriť tento terminál?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
sk: Naozaj zatvoriť?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
sk: <title>Panel kariet</title><para>Panel kariet umožňuje prepínanie medzi sedeniami. Dvojklikom na kartu je možné upraviť popisok.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
sk: Zakázať vstup z klávesnice

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
sk: Monitorovať aktivitu

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
sk: Monitorovať nečinnosť

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
sk: Nové sedenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
sk: Pridá nové sedenie. Stlačte a podržte pre výber typu sedenia z ponuky.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
sk: Zavrieť sedenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
sk: Zatvorí aktívne sedenie.

[ctx: @action]
en: For This Session
sk: Pre toto sedenie

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
sk: Pre terminál %1

[ctx: @action]
en: In This Session
sk: V tomto sedení

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
sk: V termináli %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
sk: Shell č. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
sk: <application>Yakuake</application> nebol schopný načítať komponent <application>Konsole</application>.<nl/> Pre beh aplikácie Yakuake je potrebné nainštalovať aplikáciu <application>Konsole</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
sk: <title>Titulok</title><para>Titulok zobrazuje názov sedenia, ak je dostupný.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
sk: Ponechať okno otvorené, keď je neaktívne

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
sk: Ak je začiarknuté, okno zostane otvorené aj keď nie je aktívne.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
sk: Otvoriť ponuku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
sk: Otvorí hlavnú ponuku.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
sk: Koniec

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
sk: Ukončí aplikáciu.
