yakuake - en to sl translation catalogue (224 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
sl: Izberite arhiv preobleke, ki jo želite namestiti

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
sl: Vsebine arhiva preobleke ni mogoče izpisati.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
sl: Zdi se, da je ta preobleka že nameščena in da vam manjkajo potrebna dovoljenja za prepis.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
sl: Zdi se, da je ta preobleka že nameščena. Ali jo želite prepisati?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
sl: Preobleka že obstaja

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
sl: Ponovno namesti preobleko

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
sl: Preobleke ni bilo mogoče izbrisati

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
sl: V arhivu preobleke ni mogoče najti zahtevanih datotek. <nl/> <nl/> Zdi se, da je arhiv neveljaven.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
sl: Arhivske datoteke za preobleko ni bilo mogoče odpreti.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
sl: Preobleke ni mogoče namestiti

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
sl: Ali želite odstraniti »%1« za %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
sl: Odstrani preobleko

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
sl[0]: V naslednji preobleki manjkajo zahtevane datoteke. Zato je bila odstranjena:<ul>%2</ul>
sl[1]: V naslednjih preoblekah manjkajo zahtevane datoteke. Zato sta bili odstranjeni:<ul>%2</ul>
sl[2]: V naslednjih preoblekah manjkajo zahtevane datoteke. Zato so bile odstranjene:<ul>%2</ul>
sl[3]: V naslednjih preoblekah manjkajo zahtevane datoteke. Zato so bile odstranjene:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
sl: Splošno

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sl: Če omogočite to možnost, bo Yakuake na kratko prikazal barvno kopreno nad terminalom s trenutno pozornostjo, ko se pozornost seli med več terminali v seji, kot tudi nad trenutno odprtim terminalom pri prehodu na sejo z več terminali.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
sl: Poudari terminale pri premikanju pozornosti med njimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
sl: Skrij obrobe

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
sl: Ozadje okna

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
sl: Prosojnost zahteva podporo izbrane preobleke in okolja namizja. Privzeta preobleka podpira prosojnost.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
sl: Uporabi prosojnost preobleke, če je podprta

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
sl: Prekrivnost barve ozadja:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
sl: Pri uporabi prosojnosti bo barva ozadja izpolnjena z uporabo dane prekrivnosti, preden se elementi preobleke izrišejo na vrhu ozadja. To omogoča vplivanje na prekrivnost in obarvanost prosojnih predelov preobleke.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
sl: Preobleka

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
sl: Pridobi nove preobleke ...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
sl: Odstrani preobleko

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
sl: Namesti preobleko ...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sl: Usmeri pozornost na terminale, ko se kazalec miške premakne preko njih

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo bližnjica, ki se običajno uporablja za odpiranje in povlek okna, dala oknu pozornost, namesto da bi ga zaprla, če je prej izgubilo pozornost. Razen če je okno nastavljeno tako, da se prikaže na vseh navideznih namizjih, lahko to povzroči, da upravitelj oken preklopi na navidezno namizje, na katerem se trenutno nahaja.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
sl: Uporabi dejanje »Odpri/povleci« za pozornost na oknu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
sl: Obdrži okno nad drugimi okni

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
sl: Odpri okno po zagonu programa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
sl: Če je ta možnost omogočena, se bo okno samodejno odprlo, ko se kazalec miške premakne na rob tistega zaslona, na katerem bi se odprlo ob uporabi bližnjice.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
sl: Odpri okno, ko se kazalec miške dotakne roba zaslona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
sl: Pomni in obnovi celozaslonsko stanje okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
sl: Pokaži ikono sistemskega pladnja

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
sl: Ob izgubi pozornosti naj bo okno odprto

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
sl: Obdržite odprto okno po zaprtju zadnje seje

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
sl: Pogovorna okna

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
sl: Zahtevaj je potrditev izhoda iz programa, ko je odprtih več sej

[ctx: @item:intext]
en: by %1
sl: za %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
sl: Zaslon %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
sl: Skrivanje naslovne vrstice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
sl: Naslovna vrstica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
sl: Pokaži naslovno vrstico

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
sl: Vrstica zavihkov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
sl: Če je ta možnost omogočena, bodo informacije o vsebini aktivnega terminala, običajno prikazane v naslovni vrstici, prikazane tudi v vrstici zavihkov. Obliko podatkov lahko spremenite v profilu terminala.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
sl: Prikaži vsebino naslovne vrstice v oznakah zavihkov

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
sl: Pokaži vrstico zavihkov

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
sl: Velikost in animacija

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
sl: Širina:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
sl: Višina:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
sl: Trajanje:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo Yakuake zaprosil upravitelja oken, da izvede animacijo odpiranja/povleka okna. Če upravljavec oken ne more zagotoviti zahtevane storitve, se Yakuake vrne na animacijsko strategijo postopnega prilagajanja maske okna.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
sl: Zahtevaj od upravitelja oken, da izvede animacijo

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
sl: Položaj

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
sl: Levo

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
sl: Desno

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
sl: Odpri na zaslonu:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
sl: Na položaju miške

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
sl: Zaslon 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
sl: Pokaži na vseh namizjih

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
sl: Zaslon za uporabo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
sl: Zaslon, na katerem bo prikazano okno programa. 0 pomeni, da gre za tisti zaslon, na katerem se nahaja miškin kazalec.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
sl: Širina okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
sl: Širina okna programa kot odstotek širine zaslona.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
sl: Višina okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
sl: Višina okna programa kot odstotek višine zaslona.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
sl: Položaj okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
sl: Sredinska točka okna programa, izražena v odstotku, merjena od levega roba zaslona.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
sl: Prikaži okno na vseh namizjih

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
sl: Ali naj bo okno prikazano na vseh namizjih.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
sl: Ohrani okno odprto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
sl: Ali naj bo okno programa odprto, ko izgubi pozornost.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
sl: Obdrži odprto okno po koncu zadnje seje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
sl: Ali naj bo okno programa odprto po zaprtju zadnje seje.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
sl: Uporabi bližnjico odpri/povleci za pozornost na oknu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
sl: Ali je bližnjico na tipkovnici mogoče uporabiti za usmerjanje pozornost na okno programa, ko je že odprto.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
sl: Obdrži okno na vrhu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
sl: Ali naj bo okno programa nad drugimi okni na zaslonu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
sl: Pokaži naslovno vrstico

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
sl: Ali želite v oknu programa prikazano naslovno vrstico.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
sl: Pokaži vrstico zavihkov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
sl: Ali želite v oknu programa prikazano vrstico zavihkov.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
sl: Dinamični naslovi zavihkov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
sl: Ali naj se naslovi zavihkov posodobijo skupaj z naslovno vrstico.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
sl: Pokaži ikono sistemskega pladnja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
sl: Ali naj bo ikona sistemskega pladnja prikazana.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
sl: Pozornost sledi miški

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
sl: Ali bo imel posamezni terminal v seji pozornost, ko se kazalec miške premika nad njim.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
sl: Odpri po zagonu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
sl: Ali naj se po zagonu programa odpre okno programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
sl: Pomni celozaslonsko stanje okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
sl: Ali bo okno znova prikazano v celozaslonskem načinu, kot je bilo prej.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
sl: Preobleka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
sl: Preobleka, ki naj jo uporablja okno programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
sl: Preobleka, ki jo je namestil KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
sl: Ali je bila trenutno aktivna preobleka nameščena prek KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
sl: Uporabi prosojno ozadje

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
sl: Ali naj bo uporabljena prosojnost XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
sl: Barva ozadja okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
sl: Barva ozadja, poslikana pod elementi preobleke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
sl: Prekrivnost barve ozadja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
sl: Prekrivnost barvnega polnila ozadja pri uporabi prosojnosti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
sl: Poudari terminale z novo pridobljeno pozornostjo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sl: Ali želite na kratko prikazati barvno kopreno nad terminalom z novo pridobljeno prosojnostjo pri premikanju pozornosti med več terminali v seji, kot tudi nad terminalom s trenutno pozornostjo pri prehodu na sejo z več terminali.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
sl: Skrij obrobe, opredeljene s preobleko

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
sl: Preobleke lahko določijo obrobe okoli terminala, vključno z vrstico z zavihki. Ta možnost bo, ko je vklopljena, prepisala nastavitve obrob, ki jih je določila preobleka, in skrila vse obrobe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
sl: Prekrivnost izpostavljenega terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
sl: Prekrivnost barvnega prekrivnega sloja, ki se uporablja za poudarjanje terminala.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
sl: Trajanje izpostavitve terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
sl: Trajanje prikazane izpostavitve terminala.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
sl: Barva indikatorja vhodnega bloka tipkovnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
sl: Barva pojavnega indikatorja vhodnega bloka tipkovnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
sl: Prekrivnost indikatorja vhodnega bloka tipkovnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
sl: Prekrivnost pojavnega indikatorja vhodnega bloka tipkovnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
sl: Trajanje indikatorja vhodnega bloka tipkovnice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
sl: Trajanje pojavnosti indikatorja vhodnega bloka tipkovnice.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
sl: Poskusi uporabiti upravitelja oken za animacijo okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
sl: Ali želite poskusiti in dovoliti upravitelju oken, da izvede animacijo odprtja/povleka okna. Yakuake se bo vrnil na animacijsko strategijo postopnega prilagajanja maske okna, če upravljavec oken zahtevane storitve ne more zagotoviti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
sl: Sličice animacije

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
sl: Število sličic animacije za dejanje odpri/povleci. Ena sličica ima trajanje 10 ms.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
sl: Samodejno odpei okno

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
sl: Ali naj se okno programa samodejno odpre, ko je kazalec miške na robu zaslona.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
sl: Interval preverjanja položaja kazalca miške

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
sl: Interval, na katerega se bo preverjal položaj kazalca miške, da bi ugotovili, ali se nahaja na istem robu zaslona kot okno ali ne.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
sl: Prvi zagon programa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
sl: Ali je to prvi zagon aplikacije.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
sl: Zahtevaj potrditev izhoda ob več odprtih sejah

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
sl: Ali naj bo uporabnik opozorjen pred izhodom iz programa, ko je odprtih več sej.

[ctx: @title:window]
en: First Run
sl: Prvi zagon

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
sl: Dobrodošli v Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
sl: Preden začnete uporabljati program, boste morda želeli spremeniti bližnjico na tipkovnici, ki se uporablja za odpiranje in umikanje okna Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
sl: Bližnjico lahko pozneje kadarkoli spremenite prek menija.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
sl: Emulator spustnih terminalov, ki temelji na tehnologiji KDE Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
sl: (c) 2008-2018 Ekipa Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
sl: Vzdrževalec, vodilni razvijalec

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
sl: Ustanovitelj projekta, prvotna preobleka (nedejaven)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
sl: Preobleka Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
sl: Podpora za povleci-in-spusti vrstice zavihkov, preklop možnosti preprečevanja zapiranja

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
sl: Ikona na zavihku z omogočenim preprečevanjem zapiranja

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
sl: Dejanja za rast terminalov

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapustiti program?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
sl: <warning>Obstaja več odprtih sej, <emphasis>od katerih ste nekatere zaklenili, da preprečite nenamerno zapiranje.</emphasis> Te bodo ukinjene, če boste nadaljevali.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
sl: <warning>Več odprtih sej je. Te bodo ukinjene, če boste nadaljevali.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
sl: <warning>Obstaja ena ali več odprtih sej, ki ste jih zaklenili, da preprečite nenamerno zapiranje. Te bodo ukinjene, če boste nadaljevali.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sl: Ali res želite zapreti program?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
sl: Odpri/izvleci Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
sl: Ob izgubi pozornosti naj bo okno odprto

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
sl: Upravljaj s profili …

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
sl: Uredi trenutni profil ...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
sl: Povečaj širino okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
sl: Zmanjšaj širino okna

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
sl: Povečaj višino okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
sl: Zmanjšaj višino okna

[ctx: @action]
en: New Session
sl: Nova seja

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
sl: Dva terminala, vodoravno

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
sl: Dva terminala, navpično

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
sl: Štirje terminali, mreža

[ctx: @action]
en: Close Session
sl: Zapri sejo

[ctx: @action]
en: Previous Session
sl: Prejšnja seja

[ctx: @action]
en: Next Session
sl: Naslednja seja

[ctx: @action]
en: Move Session Left
sl: Premakni sejo levo

[ctx: @action]
en: Move Session Right
sl: Premakni sejo desno

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
sl: Rast terminala na desno

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
sl: Rast terminala na levo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
sl: Rast terminala na vrh

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
sl: Rast terminala na dno

[ctx: @action]
en: Rename Session...
sl: Preimenuj sejo …

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
sl: Prejšnji terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
sl: Naslednji terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
sl: Zapri aktivni terminal

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
sl: Razdeli levo/desno

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
sl: Razdeli na vrhu/dnu

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
sl: Prepreči zapiranje

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
sl: Onemogoči vnos tipkovnice

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
sl: Spremljanje dejavnosti

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
sl: Spremljanje tišine

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
sl: Preklopi naslovno vrstico

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
sl: Preklopi na sejo %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
sl: Zaznana dejavnost v nadzorovanem terminalu seje »%1«.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
sl: Zaznana tišina na nadzorovanem terminalu seje »%1«.

[ctx: @title:menu]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
sl: Hitre možnosti

[ctx: @title:menu]
en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: @title:menu]
en: Width
sl: Širina

[ctx: @title:menu]
en: Height
sl: Višina

[ctx: @title:menu]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
sl: Na položaju miškinega kazalca

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
sl: Zaslon %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
sl: Okno

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
sl: Vedenje

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
sl: Videz

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
sl: <application>Yakuake</application> ne more naložiti preobleke. Najverjetneje je bila nepravilno nameščena. <nl/> <nl/> Program se bo zdaj ustavil.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
sl: Nalaganje preobleke ni mogoče

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
sl: Pritisnite <shortcut>%1</shortcut> za odpiranje

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
sl: Pravkar je bila uporabljena metoda D-Bus runCommand.  Obstajajo varnostni pomisleki glede tega, da bi te metode lahko bile javne.  Če želite, lahko te metode prestavite v notranjo uporabo samo s ponovnim prevajanjem Yakuake. <p>To opozorilo bo prikazano samo enkrat za ta primerek programa Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
sl: <warning>To sejo ste zaklenili, da preprečite nenamerno zapiranje terminalov.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti to sejo?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti ta terminal?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
sl: Ali res želite zapreti?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
sl: <title>Vrstica zavihkov</title><para>Vrstica zavihkov omogoča preklapljanje med sejami. Če želite urediti oznako, lahko dvokliknete zavihek.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
sl: Onemogoči vnos tipkovnice

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
sl: Spremljanje dejavnosti

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
sl: Spremljanje tišine

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
sl: Nova seja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
sl: Doda novo sejo. Pritisnite in pridržite, da izberete vrsto seje v meniju.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
sl: Zapri sejo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
sl: Zapre aktivno sejo.

[ctx: @action]
en: For This Session
sl: Za to sejo

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
sl: Za terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
sl: V tej seji

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
sl: V terminalu %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
sl: Lupina

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
sl: Lupina št. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
sl: <application>Yakuake</application> ne more naložiti komponente <application>Konsole.</application> <nl/> Za uporabo programa Yakuake je potrebna namestitev <application>Konsole</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
sl: <title>Naslovna vrstica</title><para>Naslovna vrstica prikaže naslov seje, če je na voljo.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
sl: Ob izgubi pozornosti naj ostane okno odprto

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
sl: Če je ta možnost potrjena, okno ostane odprto, ko izgubi pozornost.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
sl: Odpri meni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
sl: Odpre glavni meni.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
sl: Izhod

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
sl: Izhod iz programa.
