yakuake - en to sr translation catalogue (215 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
sr: непознат

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
sr: Избор архиве маске за инсталирање

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
sr: Не могу да очитам садржај архиве маске.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
sr: Ова маска је већ инсталирана а ви немате потребне дозволе да је пребришете.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
sr: Ова маска је већ инсталирана. Желите ли да је пребришете?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
sr: Маска већ постоји

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
sr: Поново инсталирај маску

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
sr: Не могу да обришем маску

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
sr: Не могу да пронађем потребне фајлове у архиви маске.<nl/><nl/>Изгледа да је архива неисправна.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
sr: Фајл архиве маске не може да се отвори.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
sr: Не могу да инсталирам маску

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
sr: Желите ли да уклоните „%1“ од %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
sr: Уклањање маске

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
sr[0]: Наредним маскама недостају неопходни фајлови. Зато су уклоњене:<ul>%2</ul>
sr[1]: Наредним маскама недостају неопходни фајлови. Зато су уклоњене:<ul>%2</ul>
sr[2]: Наредним маскама недостају неопходни фајлови. Зато су уклоњене:<ul>%2</ul>
sr[3]: Наредној маски недостају неопходни фајлови. Зато је уклоњена:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
sr: Опште

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sr: Ако је укључено, Јакуаке ће накратко да прикаже слој боје изнад новофокусираног терминала при померању фокуса између вишеструких терминала у сесији, али и изнад тренутно фокусираног терминала при прелазу на сесију са вишеструким терминалима.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
sr: Истакни терминале при померању фокуса између њих

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
sr: Позадина прозора

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sr: Боја позадине:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
sr: Прозирност захтева да га подржавају изабрана маска и ваше окружење површи. Подразумевана маска подржава прозирност.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
sr: Користи прозирност маске ако је подржана

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
sr: Непрозирност боје позадине:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
sr: Када се користи прозирност, позадина ће бити испуњена бојом при задатој непрозирности пре него што се елементи маске исцртају изнад позадине. Ово омогућује да се утиче на непрозирност и боју прозирних површина маске.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
sr: Маска

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsButton)
en: Get New Skins...
sr: Добави нове маске...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
sr: Уклони маску

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
sr: Инсталирај маску...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sr: Фокусирај терминале кад је показивач миша изнад њих

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
sr: Ако је укључено, пречица која се иначе користи за отварање и увлачење прозора даће прозору фокус ако га је претходно изгубио, а неће га затворити. Ако прозору није задато да се види на свим виртуелним површима, може се догодити да менаџер прозора пребаци на виртуелну површ на којој се прозор налази.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
sr: Отварање/увлачење за фокусирање прозора

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
sr: Држи прозор изнад других прозора

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
sr: Отвори прозор по покретању програма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
sr: Ако је укључено, прозор ће аутоматски да се отвори када се показивач миша помери уз ону ивицу екрана са које би се отворио притиском на пречицу.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
sr: Отвори прозор кад показивач миша додирне ивицу екрана

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
sr: Држи прозор отвореним кад изгуби фокус

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
sr: Држи прозор отвореним по затварању последње сесије

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
sr: Дијалози

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
sr: Потврди напуштање кад је отворено више од једне сесије

[ctx: @item:intext]
en: by %1
sr: од %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
sr: екран %1

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
sr: Трака језичака

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
sr: Прикажи траку језичака

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
sr: Ако је укључено, информације о садржају активног терминала које се иначе приказују у траци наслова такође ће бити приказане у траци језичака. Можете да уредите формат информација у профилу терминала.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
sr: Садржај насловне траке у етикети језичка

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
sr: Величина и анимација

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
sr: Ширина:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
sr: Висина:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
sr: Трајање:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
sr: Ако је укључено, Јакуаке ће затражити од менаџера прозора да изврши анимацију отварања/увлачења. Ако менаџер прозора не може да пружи захтевану услугу, Јакуаке ће спасти назад на прогресивно прилагођавање маске прозора.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
sr: Тражи од менаџера прозора да изврши анимацију

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
sr: Положај

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
sr: лево

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
sr: десно

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
sr: Отвори на екрану:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
sr: на положају миша

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
sr: екран 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
sr: На свим површима

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
sr: Жељени екран

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
sr: Екран на ком ће прозор програма да се појави. 0 је екран на ком је показивач миша.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
sr: Ширина прозора

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
sr: Ширина прозора програма као постотак ширине екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
sr: Висина прозора

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
sr: Висина прозора програма као постотак висине екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
sr: Положај прозора

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
sr: Централна тачка прозора програма, као постотак, мерено са леве ивице екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
sr: Прикажи прозор на свим површима

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
sr: Да ли да прозор буде приказан на свим површима.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
sr: Држи прозор отвореним

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
sr: Да ли да прозор програма остане отворен кад изгуби фокус.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
sr: Држи прозор отвореним по затварању последње сесије

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
sr: Да ли да прозор програма остане отворен пошто се затвори последња сесија.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
sr: Пречица отварања/увлачења фокусира прозор

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
sr: Да ли пречица тастатуре за отварање/увлачење може да се користи за фокусирање прозора програма кад је већ отворен.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
sr: Држи прозор на врху

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
sr: Да ли да прозор програма остане изнад осталих програма на екрану.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
sr: Прикажи траку језичака

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
sr: Да ли да трака језичака буде приказана у прозору програма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
sr: Динамички наслови језичка

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
sr: Да ли да се наслови језичака ажурирају уједно са траком наслова.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
sr: Фокус прати миша

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
sr: Да ли да поједини терминал у сесији добије фокус када се показивач миша помери изнад њега.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
sr: Отвори након покретања

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
sr: Да ли да прозор програма буде отворен након покретања.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
sr: Маска

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
sr: Маска коју ће прозор програма да користи.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
sr: Маска инсталирана преко К‑новотарија

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
sr: Да ли је тренутно активна маска инсталирана преко К‑новотарија.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
sr: Прозирна позадина

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
sr: Да ли да се користи АРГБ прозирност Икс‑композита.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
sr: Боја позадине прозора

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
sr: Боја позадине испод елемената маске.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
sr: Непрозирност боје позадине

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
sr: Непрозирност боје позадине кад се користи прозирност.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
sr: Истакни фокусиране терминале

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sr: Да ли да изнад новофокусираног терминала накратко буде приказан слој боје при померању фокуса између вишеструких терминала у сесији, али и изнад тренутно фокусираног терминала при прелазу на сесију са вишеструким терминалима.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
sr: Непрозирност истицања терминала

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
sr: Непрозирност слоја боје при истицању терминала.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
sr: Трајање истицања терминала

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
sr: Трајање слоја за истицање терминала.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
sr: Боја индикатора блокаде уноса са тастатуре

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
sr: Боја слоја за индикатор блокаде уноса са тастатуре.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
sr: Непрозирност индикатора блокаде уноса са тастатуре

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
sr: Непрозирност слоја за индикатор блокаде уноса са тастатуре.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
sr: Трајање индикатора блокаде уноса са тастатуре

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
sr: Трајање слоја за индикатор блокаде уноса са тастатуре.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
sr: Покушај да употребиш менаџера прозора за анимирање прозора

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
sr: Да ли препустити менаџеру прозора извршавање анимације отварања/увлачења прозора. Јакуаке ће спасти назад на прогресивно прилагођавање маске прозора ако менаџер прозора не може да пружи захтевану услугу.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
sr: Кадрови анимације

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
sr: Број кадрова анимације отварања/увлачења. Узима се да један кадар траје 10 милисекунди.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
sr: Аутоматски отвори прозор

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
sr: Да ли да прозор програма буде аутоматски отворен ако се показивач миша нађе на ивици екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
sr: Интервал испитивања показивача миша

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
sr: Интервал проверавања положаја показивача миша да би се одредило да ли је при истој ивици екрана при којој је и прозор.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
sr: Прво покретање програма

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
sr: Да ли је ово прво покретање програма.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
sr: Потврди напуштање са више сесија

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
sr: Да ли да корисник буде обавештен пре напуштања програма ако је више сесија отворено.

[ctx: @title:window]
en: First Run
sr: Прво покретање

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
sr: Добро дошли у Јакуаке

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
sr: Пре него што почнете да користите програм, можда бисте желели да измените пречицу тастатуре за отварање и увлачење прозора Јакуакеа:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
sr: Пречицу можете изменити касније путем менија.

[ctx: @title]
en: <application>Yakuake</application>
sr: <application>Јакуаке</application>

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
sr: Падајући емулатор терминала заснован на технологији КДЕ‑ове Конзоле.

[ctx: @info:credit]
en: Eike Hein
sr: Ајке Хајн

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
sr: Одржавалац, водећи програмер

[ctx: @info:credit]
en: Francois Chazal
sr: Франсоа Шазал

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
sr: Оснивач пројекта, стара маска (неактиван)

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
sr: Данил Доценко

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
sr: Маска за Пластику

[ctx: @info:credit]
en: Juan Carlos Torres
sr: Хуан Карлос Торес

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
sr: Подршка за превлачење на траци језичака, прекидач за спречавање затварања

[ctx: @info:credit]
en: Gustavo Ribeiro Croscato
sr: Густаво Рибеиро Кроскато

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
sr: Иконице на језичцима са укљученим спречавањем затварања

[ctx: @info:credit]
en: Danilo Cesar Lemes de Paula
sr: Данило Сезар Лемес де Паула

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
sr: Радње за проширење терминала

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
sr: Желите ли заиста да напустите програм?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
sr: <warning>Отворено је више сесија, <emphasis>од којих сте неке закључали да бисте спречили њихово случајно затварање.</emphasis> Биће укинуте ако наставите.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
sr: <warning>Отворено је више сесија. Биће укинуте ако наставите.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
sr: <warning>Отворена је једна сесија или више њих које сте закључали да бисте спречили њихово случајно затварање. Биће укинуте ако наставите.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sr: Стварно напуштате?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
sr: Отвори/увуци Јакуаке

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
sr: Држи прозор отвореним кад изгуби фокус

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
sr: Управљај профилима...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
sr: Уреди текући профил...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
sr: Повећај ширину прозора

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
sr: Смањи ширину прозора

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
sr: Повећај висину прозора

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
sr: Смањи висину прозора

[ctx: @action]
en: New Session
sr: Нова сесија

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
sr: Два терминала, водоравно

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
sr: Два терминала, усправно

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
sr: Четири терминала, мрежа

[ctx: @action]
en: Close Session
sr: Затвори сесију

[ctx: @action]
en: Previous Session
sr: Претходна сесија

[ctx: @action]
en: Next Session
sr: Следећа сесија

[ctx: @action]
en: Move Session Left
sr: Помери сесију улево

[ctx: @action]
en: Move Session Right
sr: Помери сесију удесно

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
sr: Прошири терминал удесно

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
sr: Прошири терминал улево

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
sr: Прошири терминал на врх

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
sr: Прошири терминал на дно

[ctx: @action]
en: Rename Session...
sr: Преименуј сесију...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
sr: Претходни терминал

[ctx: @action]
en: Next Terminal
sr: Следећи терминал

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
sr: Затвори активни терминал

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
sr: Подели лево/десно

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
sr: Подели горе/доле

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
sr: Спречи затварање

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
sr: Онемогући унос са тастатуре

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
sr: Надгледај активност

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
sr: Надгледај тишину

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
sr: Пребаци на сесију %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
sr: Откривена је активност у надгледаном терминалу у сесији „%1“.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
sr: Откривена је тишина у надгледаном терминалу у сесији „%1“.

[ctx: @title:menu]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
sr: Брзе опције

[ctx: @title:menu]
en: Screen
sr: Екран

[ctx: @title:menu]
en: Width
sr: Ширина

[ctx: @title:menu]
en: Height
sr: Висина

[ctx: @title:menu]
en: Settings
sr: Подешавање

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
sr: на положају миша

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
sr: екран %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
sr: Прозор

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
sr: Понашање

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
sr: Изглед

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
sr: <application>Јакуаке</application> није успео да учита маску. Вероватно није исправно инсталиран.<nl/><nl/>Програм ће сада бити напуштен.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
sr: Не могу да учитам маску

[ctx: @info]
en: Application successfully started.<nl/>Press <shortcut>%1</shortcut> to use it ...
sr: Програм је успешно покренут.<nl/>Притисните <shortcut>%1</shortcut> да бисте га користили...

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
sr: <p>Управо је извршен д‑бус метод <tt>runCommand</tt>. То што су ови методи јавни уноси извесне безбедносне ризике. Ако желите, можете их учинити само за унутрашњу употребу поновном изградњом Јакуакеа.</p><p>Ово упозорење неће више бити показивано у овом примерку Јакуакеа.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
sr: <warning>Закључали сте ову сесију да бисте спречили случајно затварање терминалâ.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
sr: Желите ли заиста да затворите ову сесију?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
sr: Желите ли заиста да затворите овај терминал?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
sr: Стварно затварате?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
sr: <title>Трака језичака</title><para>Трака језичака вам омогућује да мењате сесије. Кликните два пута на језичак да бисте му уредили етикету.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
sr: Онемогући унос са тастатуре

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
sr: Надгледај активност

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
sr: Надгледај тишину

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
sr: Нова сесија

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
sr: Додаје нову сесију. Притисните и држите да изаберете тип сесије из менија.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
sr: Затвори сесију

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
sr: Затвара активну сесију.

[ctx: @action]
en: For This Session
sr: за ову сесију

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
sr: за терминал %1

[ctx: @action]
en: In This Session
sr: у овој сесији

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
sr: у терминалу %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
sr: Шкољка

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
sr: Шкољка бр. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
sr: <application>Јакуаке</application> није успео да учита компоненту <application>Конзоле</application>.<nl/>Конзола мора бити инсталирана да бисте користили Јакуаке.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
sr: <title>Насловна трака</title><para>Насловна трака приказује наслов сесије ако га има.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
sr: Задржи прозор отвореним кад изгуби фокус

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
sr: Ако је ово укључено, прозор ће остати отворен кад изгуби фокус.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
sr: Отвори мени

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
sr: Отвара главни мени.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
sr: Напусти

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
sr: Напушта програм.
