yakuake - en to sr@latin translation catalogue (214 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
sr@latin: Izbor arhive maske za instaliranje

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
sr@latin: Ne mogu da očitam sadržaj arhive maske.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
sr@latin: Ova maska je već instalirana a vi nemate potrebne dozvole da je prebrišete.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
sr@latin: Ova maska je već instalirana. Želite li da je prebrišete?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
sr@latin: Maska već postoji

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
sr@latin: Ponovo instaliraj masku

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
sr@latin: Ne mogu da obrišem masku

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
sr@latin: Ne mogu da pronađem potrebne fajlove u arhivi maske.<nl/><nl/>Izgleda da je arhiva neispravna.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
sr@latin: Fajl arhive maske ne može da se otvori.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
sr@latin: Ne mogu da instaliram masku

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
sr@latin: Želite li da uklonite „%1“ od %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
sr@latin: Uklanjanje maske

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
sr@latin[0]: Narednim maskama nedostaju neophodni fajlovi. Zato su uklonjene:<ul>%2</ul>
sr@latin[1]: Narednim maskama nedostaju neophodni fajlovi. Zato su uklonjene:<ul>%2</ul>
sr@latin[2]: Narednim maskama nedostaju neophodni fajlovi. Zato su uklonjene:<ul>%2</ul>
sr@latin[3]: Narednoj maski nedostaju neophodni fajlovi. Zato je uklonjena:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sr@latin: Ako je uključeno, Yakuake će nakratko da prikaže sloj boje iznad novofokusiranog terminala pri pomeranju fokusa između višestrukih terminala u sesiji, ali i iznad trenutno fokusiranog terminala pri prelazu na sesiju sa višestrukim terminalima.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
sr@latin: Istakni terminale pri pomeranju fokusa između njih

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
sr@latin: Pozadina prozora

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
sr@latin: Boja pozadine:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
sr@latin: Prozirnost zahteva da ga podržavaju izabrana maska i vaše okruženje površi. Podrazumevana maska podržava prozirnost.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
sr@latin: Koristi prozirnost maske ako je podržana

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
sr@latin: Neprozirnost boje pozadine:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
sr@latin: Kada se koristi prozirnost, pozadina će biti ispunjena bojom pri zadatoj neprozirnosti pre nego što se elementi maske iscrtaju iznad pozadine. Ovo omogućuje da se utiče na neprozirnost i boju prozirnih površina maske.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
sr@latin: Maska

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsButton)
en: Get New Skins...
sr@latin: Dobavi nove maske...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
sr@latin: Ukloni masku

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
sr@latin: Instaliraj masku...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sr@latin: Fokusiraj terminale kad je pokazivač miša iznad njih

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
sr@latin: Ako je uključeno, prečica koja se inače koristi za otvaranje i uvlačenje prozora daće prozoru fokus ako ga je prethodno izgubio, a neće ga zatvoriti. Ako prozoru nije zadato da se vidi na svim virtuelnim površima, može se dogoditi da menadžer prozora prebaci na virtuelnu površ na kojoj se prozor nalazi.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
sr@latin: Otvaranje/uvlačenje za fokusiranje prozora

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
sr@latin: Drži prozor iznad drugih prozora

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
sr@latin: Otvori prozor po pokretanju programa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
sr@latin: Ako je uključeno, prozor će automatski da se otvori kada se pokazivač miša pomeri uz onu ivicu ekrana sa koje bi se otvorio pritiskom na prečicu.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
sr@latin: Otvori prozor kad pokazivač miša dodirne ivicu ekrana

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
sr@latin: Drži prozor otvorenim kad izgubi fokus

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
sr@latin: Drži prozor otvorenim po zatvaranju poslednje sesije

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
sr@latin: Dijalozi

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
sr@latin: Potvrdi napuštanje kad je otvoreno više od jedne sesije

[ctx: @item:intext]
en: by %1
sr@latin: od %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
sr@latin: ekran %1

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
sr@latin: Traka jezičaka

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
sr@latin: Prikaži traku jezičaka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
sr@latin: Ako je uključeno, informacije o sadržaju aktivnog terminala koje se inače prikazuju u traci naslova takođe će biti prikazane u traci jezičaka. Možete da uredite format informacija u profilu terminala.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
sr@latin: Sadržaj naslovne trake u etiketi jezička

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
sr@latin: Veličina i animacija

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
sr@latin: Širina:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
sr@latin: Visina:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
sr@latin: Trajanje:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
sr@latin: Ako je uključeno, Yakuake će zatražiti od menadžera prozora da izvrši animaciju otvaranja/uvlačenja. Ako menadžer prozora ne može da pruži zahtevanu uslugu, Yakuake će spasti nazad na progresivno prilagođavanje maske prozora.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
sr@latin: Traži od menadžera prozora da izvrši animaciju

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
sr@latin: Položaj

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
sr@latin: levo

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
sr@latin: desno

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
sr@latin: Otvori na ekranu:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
sr@latin: na položaju miša

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
sr@latin: ekran 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
sr@latin: Na svim površima

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
sr@latin: Željeni ekran

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
sr@latin: Ekran na kom će prozor programa da se pojavi. 0 je ekran na kom je pokazivač miša.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
sr@latin: Širina prozora

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
sr@latin: Širina prozora programa kao postotak širine ekrana.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
sr@latin: Visina prozora

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
sr@latin: Visina prozora programa kao postotak visine ekrana.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
sr@latin: Položaj prozora

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
sr@latin: Centralna tačka prozora programa, kao postotak, mereno sa leve ivice ekrana.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
sr@latin: Prikaži prozor na svim površima

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
sr@latin: Da li da prozor bude prikazan na svim površima.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
sr@latin: Drži prozor otvorenim

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
sr@latin: Da li da prozor programa ostane otvoren kad izgubi fokus.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
sr@latin: Drži prozor otvorenim po zatvaranju poslednje sesije

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
sr@latin: Da li da prozor programa ostane otvoren pošto se zatvori poslednja sesija.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
sr@latin: Prečica otvaranja/uvlačenja fokusira prozor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
sr@latin: Da li prečica tastature za otvaranje/uvlačenje može da se koristi za fokusiranje prozora programa kad je već otvoren.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
sr@latin: Drži prozor na vrhu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
sr@latin: Da li da prozor programa ostane iznad ostalih programa na ekranu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
sr@latin: Prikaži traku jezičaka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
sr@latin: Da li da traka jezičaka bude prikazana u prozoru programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
sr@latin: Dinamički naslovi jezička

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
sr@latin: Da li da se naslovi jezičaka ažuriraju ujedno sa trakom naslova.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
sr@latin: Fokus prati miša

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
sr@latin: Da li da pojedini terminal u sesiji dobije fokus kada se pokazivač miša pomeri iznad njega.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
sr@latin: Otvori nakon pokretanja

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
sr@latin: Da li da prozor programa bude otvoren nakon pokretanja.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
sr@latin: Maska

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
sr@latin: Maska koju će prozor programa da koristi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
sr@latin: Maska instalirana preko K‑novotarija

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
sr@latin: Da li je trenutno aktivna maska instalirana preko K‑novotarija.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
sr@latin: Prozirna pozadina

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
sr@latin: Da li da se koristi ARGB prozirnost XCompositea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
sr@latin: Boja pozadine prozora

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
sr@latin: Boja pozadine ispod elemenata maske.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
sr@latin: Neprozirnost boje pozadine

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
sr@latin: Neprozirnost boje pozadine kad se koristi prozirnost.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
sr@latin: Istakni fokusirane terminale

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
sr@latin: Da li da iznad novofokusiranog terminala nakratko bude prikazan sloj boje pri pomeranju fokusa između višestrukih terminala u sesiji, ali i iznad trenutno fokusiranog terminala pri prelazu na sesiju sa višestrukim terminalima.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
sr@latin: Neprozirnost isticanja terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
sr@latin: Neprozirnost sloja boje pri isticanju terminala.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
sr@latin: Trajanje isticanja terminala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
sr@latin: Trajanje sloja za isticanje terminala.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
sr@latin: Boja indikatora blokade unosa sa tastature

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
sr@latin: Boja sloja za indikator blokade unosa sa tastature.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
sr@latin: Neprozirnost indikatora blokade unosa sa tastature

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
sr@latin: Neprozirnost sloja za indikator blokade unosa sa tastature.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
sr@latin: Trajanje indikatora blokade unosa sa tastature

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
sr@latin: Trajanje sloja za indikator blokade unosa sa tastature.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
sr@latin: Pokušaj da upotrebiš menadžera prozora za animiranje prozora

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
sr@latin: Da li prepustiti menadžeru prozora izvršavanje animacije otvaranja/uvlačenja prozora. Yakuake će spasti nazad na progresivno prilagođavanje maske prozora ako menadžer prozora ne može da pruži zahtevanu uslugu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
sr@latin: Kadrovi animacije

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
sr@latin: Broj kadrova animacije otvaranja/uvlačenja. Uzima se da jedan kadar traje 10 milisekundi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
sr@latin: Automatski otvori prozor

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
sr@latin: Da li da prozor programa bude automatski otvoren ako se pokazivač miša nađe na ivici ekrana.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
sr@latin: Interval ispitivanja pokazivača miša

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
sr@latin: Interval proveravanja položaja pokazivača miša da bi se odredilo da li je pri istoj ivici ekrana pri kojoj je i prozor.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
sr@latin: Prvo pokretanje programa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
sr@latin: Da li je ovo prvo pokretanje programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
sr@latin: Potvrdi napuštanje sa više sesija

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
sr@latin: Da li da korisnik bude obavešten pre napuštanja programa ako je više sesija otvoreno.

[ctx: @title:window]
en: First Run
sr@latin: Prvo pokretanje

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
sr@latin: Dobro došli u Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
sr@latin: Pre nego što počnete da koristite program, možda biste želeli da izmenite prečicu tastature za otvaranje i uvlačenje prozora Yakuakea:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
sr@latin: Prečicu možete izmeniti kasnije putem menija.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
sr@latin: Padajući emulator terminala zasnovan na tehnologiji KDE‑ove Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: Eike Hein
sr@latin: Ajke Hajn

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
sr@latin: Održavalac, vodeći programer

[ctx: @info:credit]
en: Francois Chazal
sr@latin: Fransoa Šazal

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
sr@latin: Osnivač projekta, stara maska (neaktivan)

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
sr@latin: Danil Docenko

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
sr@latin: Maska za Plastiku

[ctx: @info:credit]
en: Juan Carlos Torres
sr@latin: Huan Karlos Tores

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
sr@latin: Podrška za prevlačenje na traci jezičaka, prekidač za sprečavanje zatvaranja

[ctx: @info:credit]
en: Gustavo Ribeiro Croscato
sr@latin: Gustavo Ribeiro Kroskato

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
sr@latin: Ikonice na jezičcima sa uključenim sprečavanjem zatvaranja

[ctx: @info:credit]
en: Danilo Cesar Lemes de Paula
sr@latin: Danilo Sezar Lemes de Paula

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
sr@latin: Radnje za proširenje terminala

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
sr@latin: Želite li zaista da napustite program?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
sr@latin: <warning>Otvoreno je više sesija, <emphasis>od kojih ste neke zaključali da biste sprečili njihovo slučajno zatvaranje.</emphasis> Biće ukinute ako nastavite.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
sr@latin: <warning>Otvoreno je više sesija. Biće ukinute ako nastavite.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
sr@latin: <warning>Otvorena je jedna sesija ili više njih koje ste zaključali da biste sprečili njihovo slučajno zatvaranje. Biće ukinute ako nastavite.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sr@latin: Stvarno napuštate?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
sr@latin: Otvori/uvuci Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
sr@latin: Drži prozor otvorenim kad izgubi fokus

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
sr@latin: Upravljaj profilima...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
sr@latin: Uredi tekući profil...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
sr@latin: Povećaj širinu prozora

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
sr@latin: Smanji širinu prozora

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
sr@latin: Povećaj visinu prozora

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
sr@latin: Smanji visinu prozora

[ctx: @action]
en: New Session
sr@latin: Nova sesija

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
sr@latin: Dva terminala, vodoravno

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
sr@latin: Dva terminala, uspravno

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
sr@latin: Četiri terminala, mreža

[ctx: @action]
en: Close Session
sr@latin: Zatvori sesiju

[ctx: @action]
en: Previous Session
sr@latin: Prethodna sesija

[ctx: @action]
en: Next Session
sr@latin: Sledeća sesija

[ctx: @action]
en: Move Session Left
sr@latin: Pomeri sesiju ulevo

[ctx: @action]
en: Move Session Right
sr@latin: Pomeri sesiju udesno

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
sr@latin: Proširi terminal udesno

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
sr@latin: Proširi terminal ulevo

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
sr@latin: Proširi terminal na vrh

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
sr@latin: Proširi terminal na dno

[ctx: @action]
en: Rename Session...
sr@latin: Preimenuj sesiju...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
sr@latin: Prethodni terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
sr@latin: Sledeći terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
sr@latin: Zatvori aktivni terminal

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
sr@latin: Podeli levo/desno

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
sr@latin: Podeli gore/dole

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
sr@latin: Spreči zatvaranje

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
sr@latin: Onemogući unos sa tastature

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
sr@latin: Nadgledaj aktivnost

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
sr@latin: Nadgledaj tišinu

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
sr@latin: Prebaci na sesiju %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
sr@latin: Otkrivena je aktivnost u nadgledanom terminalu u sesiji „%1“.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
sr@latin: Otkrivena je tišina u nadgledanom terminalu u sesiji „%1“.

[ctx: @title:menu]
en: Help
sr@latin: Pomoć

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
sr@latin: Brze opcije

[ctx: @title:menu]
en: Screen
sr@latin: Ekran

[ctx: @title:menu]
en: Width
sr@latin: Širina

[ctx: @title:menu]
en: Height
sr@latin: Visina

[ctx: @title:menu]
en: Settings
sr@latin: Podešavanje

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
sr@latin: na položaju miša

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
sr@latin: ekran %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
sr@latin: Prozor

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
sr@latin: Izgled

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
sr@latin: <application>Yakuake</application> nije uspeo da učita masku. Verovatno nije ispravno instaliran.<nl/><nl/>Program će sada biti napušten.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
sr@latin: Ne mogu da učitam masku

[ctx: @info]
en: Application successfully started.<nl/>Press <shortcut>%1</shortcut> to use it ...
sr@latin: Program je uspešno pokrenut.<nl/>Pritisnite <shortcut>%1</shortcut> da biste ga koristili...

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
sr@latin: <p>Upravo je izvršen D‑Bus metod <tt>runCommand</tt>. To što su ovi metodi javni unosi izvesne bezbednosne rizike. Ako želite, možete ih učiniti samo za unutrašnju upotrebu ponovnom izgradnjom Yakuakea.</p><p>Ovo upozorenje neće više biti pokazivano u ovom primerku Yakuakea.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
sr@latin: <warning>Zaključali ste ovu sesiju da biste sprečili slučajno zatvaranje terminalâ.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
sr@latin: Želite li zaista da zatvorite ovu sesiju?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
sr@latin: Želite li zaista da zatvorite ovaj terminal?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
sr@latin: Stvarno zatvarate?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
sr@latin: <title>Traka jezičaka</title><para>Traka jezičaka vam omogućuje da menjate sesije. Kliknite dva puta na jezičak da biste mu uredili etiketu.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
sr@latin: Onemogući unos sa tastature

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
sr@latin: Nadgledaj aktivnost

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
sr@latin: Nadgledaj tišinu

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
sr@latin: Nova sesija

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
sr@latin: Dodaje novu sesiju. Pritisnite i držite da izaberete tip sesije iz menija.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
sr@latin: Zatvori sesiju

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
sr@latin: Zatvara aktivnu sesiju.

[ctx: @action]
en: For This Session
sr@latin: za ovu sesiju

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
sr@latin: za terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
sr@latin: u ovoj sesiji

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
sr@latin: u terminalu %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
sr@latin: Školjka

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
sr@latin: Školjka br. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
sr@latin: <application>Yakuake</application> nije uspeo da učita komponentu <application>Konsole</application>.<nl/>Konsole mora biti instalirana da biste koristili Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
sr@latin: <title>Naslovna traka</title><para>Naslovna traka prikazuje naslov sesije ako ga ima.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
sr@latin: Zadrži prozor otvorenim kad izgubi fokus

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
sr@latin: Ako je ovo uključeno, prozor će ostati otvoren kad izgubi fokus.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
sr@latin: Otvori meni

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
sr@latin: Otvara glavni meni.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
sr@latin: Napusti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
sr@latin: Napušta program.
