yakuake - en to wa translation catalogue (140 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
wa: Dji n' sai fé l' djivêye di l' ådvins d' l' årtchive del pea.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
wa: I m' shonne kel pea est ddja astalêye eyet vos n' avoz pont d' droet assez pol sipotchî.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
wa: I m' shonne kel pea est ddja astalêye. El voloz spotchî?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
wa: Li pea egzistêye dedja

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
wa: Rastaler pea

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
wa: Dji n' a savou disfacer l' pea

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
wa: Dji n' sai trover l' eplaeçmint des fitchîs dmandés dins årtchive del pea.<nl/><nl/>I m' shonne ki l' årtchive n' est nén valåbe.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
wa: Dji n' a savou drovi l' årtchive del pea.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
wa: Dji n' sai astaler l' pea

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
wa: Voloz oister "%1" pa %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
wa: Oister pea

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
wa: Djenerå

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
wa: Fond d' on purnea

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
wa: Coleur di fond:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
wa: I fåt pol transparince k' ele soeye sopoirtêye pal pea d' tchoezeye eyet pa vost evironmint d' sicribanne. Li prémetowe pea sopoite li transparince.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
wa: Si siervi del transparince del pea si sopoirtêye

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
wa: Opacité del coleur do fond:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
wa: Cwand on s' sieve del transparince, li coleur do fond est rimpleye avou l' opacité dnêye divant k' les elemints del pea soeyexhe pondou pa dzeu l' fond. Ça permet d' atourner l' opacité eyet l' tinte del coleur des transparintès redjons del pea.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
wa: Pea

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
wa: Oister pea

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
wa: Astaler pea...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
wa: Mete å prumî plan les terminås cwand l' pwinteu del sori est bodjî pa dzeu zels

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
wa: Si siervi do faitindje Drovi/Rerôler po mete li purnea å prumî plan

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
wa: Wårder purnea pa dzo ls ôtes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
wa: Si cisse tchuze ci est en alaedje, li purnea si drovrè otomaticmint cwand l' pwinteu del sori est bodjî viè l' minme boirdeure del waitroûle k' i s' drovrè e s' siervant do rascourti.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
wa: Drovi purnea cwand l' pwinteu del sori totche li boird del waitroûle

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
wa: Wårder purnea drovou cwand i piede si prumî plan

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
wa: Purneas di dvize

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
wa: Dimander d' racertiner dvant d' moussî foû cwand sacwantès sessions sont drovowes

[ctx: @item:intext]
en: by %1
wa: pa %1

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
wa: Bår ås linwetes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
wa: Si cisse tchuze est en alaedje, les pondants et les djondants so ç' k' i gn a dins l' terminå en alaedje et k' est normålmint mostré el bår des tites serè mostrêye dins l' bår ås linwetes eto. Vos ploz candjî l' cogne des informåcions dins l' profil do terminå.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
wa: Mostrer ådvins del bår di tite ezès etiketes des linwetes

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
wa: Mostrer l' bår ås linwetes

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
wa: Grandeur eyet animåcion

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
wa: Lårdjeur:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
wa: Hôteur:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
wa: Eplaeçmint

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
wa: Hintche

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
wa: Droete

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
wa: Drovi sol waitroûle:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
wa: Al plaece del sori

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
wa: Waitroûle 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
wa: Mostrer so tos les scribannes

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
wa: Waitroûle a eployî

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
wa: Li waitroûle kel purnea do programe aparetrè ddins. 0 est comprins come estant l' waitroûle ewou ç' kel pwinteu est.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
wa: Lårdjeur do purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
wa: Lårdjeur do purnea do programe en åcintaedje del waitroûle.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
wa: Hôteur do purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
wa: Hôteur do purnea do programe en åcintaedje del waitroûle.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
wa: Eplaeçmint do purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
wa: Pont do cinte do purnea do programe en åcintaedje, muzuré a pårti do boird hintche del waitroûle.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
wa: Mostrer l' purnea so tos les scribannes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
wa: S' i fåt mostrer l' purnea so tos les scribannes.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
wa: Wårder drovou l' purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
wa: S' i fåt wårder l' purnea do programe drovou cwand i piede li prumî plan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
wa: Si siervi di rascourtis drovi/rerôler po mete li purnea å prumî plan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
wa: S' i fåt kel rascourti del taprece drovi/rerôler fuxhe eployî po mete å prumî plan li purnea do programe cwand il est ddja drovou.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
wa: Wårder purne pa dzeu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
wa: S' i fåt wårder l' purnea do programe pa dzeu les ôtes purneas sol waitroûle.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
wa: Mostrer bår ås linwetes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
wa: S' i fåt mostrer l' bår ås linwetes e purnea do programe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
wa: Candjants tites des linwetes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
wa: S' i fåt mete a djoû les tites des linwetes sol minme tins kel bår di tite.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
wa: Metaedje å prumî plan shuvant l' sori

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
wa: S' on mierseu terminå dins ene session s' met å prumî plan cwand l' pwinteu del sori est bodjî pa dzeu lyi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
wa: Pea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
wa: Li pea (stîle) a eployî på purnea do programe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
wa: Si siervi d' on transparint fond

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
wa: S' i fåt s' siervi del transparince d' XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
wa: Coleur do fond do purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
wa: Coleur do fond pondowe pa dzo les elemints del pea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
wa: Opacité del coleur do fond

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
wa: L' opacité del coleur do fond cwand on s' sieve del transparince.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
wa: Imådjes po l' animåcion

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
wa: Oto-drovaedje do purnea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
wa: S' i fåt drovi otomaticmint li purnea do programe cwand l' pwinteu del sori si trove sol boirdeure del waitroûle.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
wa: Tins inte les deteccions del sori

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
wa: Li tins inte tchaeke côp k' l' eplaeçmint do pwinteu del sori srè waiteye po dire s' il est, ou nonna, al minme boirdeure del waitroûle kel purnea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
wa: Prumî enondaedje do programe

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
wa: S' i c' est l' prumî côp kel programe est enondé.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
wa: Racertiner cwand on cwite des multi-sessions

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
wa: S' i fåt dmander a l' uzeu divant d' cwiter l' programe cwand des multi-sessions sont drovowes.

[ctx: @title:window]
en: First Run
wa: Prumî enondaedje

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
wa: Bénvnowe dins Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
wa: Divant d' ataker l' eployaedje do programe, vos vôrîz kecfeye candjî les rascourtis del taprece eployîs po drovi eyet rerôler l' purnea d' Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
wa: Vos ploz candjî l' rascourti pus tård tolminme ki vs vôroz avou l' dressêye.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
wa: On terminå ki s' disrôle båzé sol tecnolodjeye KDE di Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
wa: Mintneu et mwaisse programeu

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
wa: Pea Plastik

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
wa: Cwiter podbon?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
wa: Drovi/Rerôler Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
wa: Wårder purnea drovou cwand i piede si prumî plan

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
wa: Manaedjî les profils...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
wa: Candjî profil do moumint...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
wa: Agrandi l' lårdjeur do purnea

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
wa: Raptiti l' lårdjeur do purnea

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
wa: Agrandi l' hôteur do purnea

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
wa: Raptiti l' hôteur do purnea

[ctx: @action]
en: New Session
wa: Novele session

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
wa: Deus terminås, coutchîs

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
wa: Deus terminås, astampés

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
wa: Cwate terminås, grile

[ctx: @action]
en: Close Session
wa: Clôre session

[ctx: @action]
en: Previous Session
wa: Session did divant

[ctx: @action]
en: Next Session
wa: Session d' après

[ctx: @action]
en: Move Session Left
wa: Bodjî l' session viè l' hintche

[ctx: @action]
en: Move Session Right
wa: Bodjî l' session viè l' droete

[ctx: @action]
en: Rename Session...
wa: Rilomer session...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
wa: Terminå di dvant

[ctx: @action]
en: Next Terminal
wa: Terminå d' après

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
wa: Clôre ovrant terminå

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
wa: Dispårti hintche/droete

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
wa: Dispårti hôt/bas

[ctx: @title:menu]
en: Help
wa: Aidance

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
wa: Tchuzes al vole

[ctx: @title:menu]
en: Screen
wa: Waitroûle

[ctx: @title:menu]
en: Width
wa: Lårdjeur

[ctx: @title:menu]
en: Height
wa: Hôteur

[ctx: @title:menu]
en: Settings
wa: Apontiaedjes

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
wa: Al plaece del sori

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
wa: Purnea

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
wa: Dujhance

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
wa: Rivnance

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
wa: <application>Yakuake</application> n' a nén savou tcherdjî ene pea. Dandjreus k' elle a stî må astalêye.<nl/><nl/>Li programe va moussî foû do côp.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
wa: Dji n' sai tcherdjî l' pea

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
wa: <title>Bår ås linwetes</title><para>Li bår ås linwetes vos permet d' passer d' ene session a l' ôte. Vos ploz dobe-clitchî sos ene linwete po candjî si etikete.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
wa: Novele session

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
wa: Radjoute ene novele session. Tchôkîz eyet l' wårder tchôkî po tchoezi l' sôre di session dins l' dressêye.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
wa: Clôre session

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
wa: Clô l' session en alaedje

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
wa: <application>Yakuake</application> n' a nén savou tcherdjî l' componint <application>Konsole</application>.<nl/> I fåt èn astalaedje di <application>Konsole</application> po s' siervi di Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
wa: <title>Bår di tite</title><para>Li bår di tite håyene li tite del session, si nd a onk.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
wa: Wårder purnea drovou cwand i piede si prumî plan

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
wa: Si c' est clitchî, li purnea dimorrè drovou cwand i piedrè s' prumî plan.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
wa: Drovi dressêye

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
wa: Drovi l' mwaisse dressêye

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
wa: Cwiter

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
wa: Mousse foû do programe
