yelp-xsl - en to si translation catalogue (21 entries)

note: This is used as the final separator in an inline list of three or more elements.  The string ", " will be used to separate all but the last pair of elements.  Using these two strings, a list of names would be formatted as "Tom, Dick, and Harry". Make sure to include leading or trailing spaces if you
en: , and
si: , සහ

note: This is used as a list item seperator for inline lists of exactly two elements.  A list of two names would be formatted as "Tom and Dick". Make sure to include leading or trailing spaces if you want them.
en:  and
si:  සහ

note: Title of the footer containing copyrights, credits, license information, and other stuff about the page.
en: About
si: පිළිබඳ

note: Accessible title for an advanced note.
en: Advanced
si: උ‍ස‍ස්‍

note: Revision status of a document or page. Most content has been written, but revisions are still happening.
en: Draft
si: කෙටුම්පත

note: Revision status of a document or page. A senior member of the documentation team has reviewed and approved.
en: Final
si: අවසන්

note: Default title for a glossary.
en: Glossary
si: පදමාලාව

note: Accessible title for an important note.
en: Important
si: වැදගත්

note: Revision status of a document or page. Work has begun, but not all content has been written.
en: Incomplete
si: අසම්පූර්ණ

note: Default title for an index of terms in a book.
en: Index
si: පටුන

note: Generic title for license information when it's not a known license.
en: License
si: බලපත්‍රය

note: Automatic heading above a list of guide links.
en: More Information
si: වැඩිදුර තොරතුරු

note: Link text for a link to the next page in a series.
en: Next
si: ඊලඟ

note: Accessible title for a note.
en: Note
si: සටහන

note: Tooltip on play/pause buttons for audio and video objects.
en: Pause
si: විරාමය

note: Tooltip on play/pause buttons for audio and video objects.
en: Play
si: වාදනය

note: Link text for a link to the previous page in a series.
en: Previous
si: පෙර

note: Accessible title for a sidebar note.
en: Sidebar
si: පැති තීරුව

note: Accessible title for a tip.
en: Tip
si: ඉඟිය

note: Title for a list of translators.
en: Translated By
si: පරිවර්තනය කලේ

note: Accessible title for a warning.
en: Warning
si: අවවාදය
