yelp - en to ca translation catalogue (73 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
ca: Instal·la <string/>

en: GNOME Help
ca: Ajuda del GNOME

en: Help viewer for GNOME
ca: Visualitzador d'ajuda del GNOME

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
ca: Yelp és el visualitzador d'ajuda del GNOME. És el visualitzador Mallard predeterminat, però també pot mostrar documentació en DocBook, info, man, i HTML.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
ca: Fa senzill cercar la documentació que necessiteu, amb cerca interactiva i adreces d'interès.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
ca: També disposa d'un mode d'edició que mostra comentaris i l'estat de revisions quan editeu documents Mallard.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Invalid compressed data
ca: Les dades comprimides no són vàlides

en: Not enough memory
ca: No hi ha prou memòria

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
ca: No s'ha trobat la pàgina «%s» en el document «%s».

en: The file does not exist.
ca: No existeix el fitxer.

en: The file ‘%s’ does not exist.
ca: No existeix el fitxer «%s».

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer «%s» perquè no és un document XML vàlid.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer «%s» perquè algun dels seus fitxers inclosos no és un document XML vàlid.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
ca: No s'ha trobat la pàgina sol·licitada en el document «%s».

en: Search results for “%s”
ca: Resultats de la cerca «%s»

en: No matching help pages found in “%s”.
ca: No s'ha trobat cap pàgina d'ajuda a «%s».

en: No matching help pages found.
ca: No s'ha trobat cap pàgina d'ajuda coincident.

en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: All Help Documents
ca: Tots els documents d'ajuda

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer «%s» perquè no és una pàgina d'informació vàlida.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
ca: No existeix el directori «%s».

en: Search for “%s”
ca: Cerca «%s»

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
ca: O bé no existeix el full d'estil XSLT «%s» o no és un fitxer d'estil vàlid.

en: No href attribute found on yelp:document
ca: No s'ha trobat cap atribut href a yelp:document

en: Out of memory
ca: S'ha exhaurit la memòria

en: C_opy Code Block
ca: _Copia el bloc de codi

en: _Copy Link Location
ca: _Copia la ubicació de l'enllaç

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: Open Link in New _Window
ca: Obre l'enllaç a una finestra _nova

en: _Install Packages
ca: _Instal·la els paquets

en: Save Code _Block As…
ca: _Anomena i desa el bloc de codi…

en: _Copy Text
ca: _Copia el text

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
ca: L'URI «%s» no apunta a una pàgina vàlida.

en: The URI does not point to a valid page.
ca: L'URI no apunta a una pàgina vàlida.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
ca: No s'ha pogut analitzar l'URI «%s».

en: Unknown Error.
ca: Error desconegut.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
ca: No teniu el PackageKit instal·lat. Cal tenir el PackageKit per a utilitzar els enllaços d'instal·lació de paquets.

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Save Code
ca: Desa el codi

en: Send email to %s
ca: Envia un correu a %s

en: _Save Image As…
ca: _Anomena i desa la imatge…

en: _Save Video As…
ca: _Anomena i desa el vídeo…

en: S_end Image To…
ca: _Envia la imatge a…

en: S_end Video To…
ca: _Envia el vídeo a…

en: Could not load a document for ‘%s’
ca: No s'ha pogut carregar un document per a «%s»

en: Could not load a document
ca: No s'ha pogut carregar el document

en: Document Not Found
ca: No s'ha trobat el document

en: Page Not Found
ca: No s'ha trobat la pàgina

en: Cannot Read
ca: No es pot llegir

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Search for packages containing this document.
ca: Cerca paquets que continguin aquest document.

en: Turn on editor mode
ca: Activa el mode d'edició

en: Help
ca: Ajuda

en: Back
ca: Endarrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Menu
ca: Menú

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Find…
ca: Cerca…

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Larger Text
ca: Text més gran

en: Smaller Text
ca: Text més petit

en: All Help
ca: Tota l'ajuda

en: Search (Ctrl+S)
ca: Cerca (Ctrl+S)

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: No bookmarks
ca: No hi ha cap adreça d'interès

en: Add Bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès

en: Remove Bookmark
ca: Suprimeix l'adreça d'interès

en: Get help with GNOME
ca: Obtingueu ajuda per al GNOME

en: documentation;information;manual;help;
ca: documentació;informació;manual;ajuda;
