yelp master - en to eu translation catalogue (73 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
eu: Instalatu <string/>

en: GNOME Help
eu: GNOME Laguntza

en: Help viewer for GNOME
eu: GNOMEren laguntzaren ikusgailua

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
eu: Yelp GNOMEren laguntza ikusteko tresna da. Mallard ikusgailu lehenetsia da, baina DocBook, info, man eta HTML dokumentazioa ere erakutsi dezake.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
eu: Erraz bihurtzen du behar duzun dokumentazioa bilatzea, bilaketa interaktiboa eta laster-markak baititu.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
eu: Editatzeko modua ere badu, Mallard dokumentuak editatzean editoreen iruzkinak eta berrikuspen-egoerak erakusten dituena.

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Invalid compressed data
eu: Konprimitutako datu baliogabeak

en: Not enough memory
eu: Ez dago nahikoa memoriarik

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
eu: '%s' orrialdea ez da aurkitu '%s' dokumentuan.

en: The file does not exist.
eu: Fitxategia ez da existitzen.

en: The file ‘%s’ does not exist.
eu: '%s' fitxategia ez da existitzen.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
eu: '%s' fitxategia ezin da analizatu, ez daukalako behar bezalako XML formatua.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
eu: '%s' fitxategia ezin da analizatu, ez duelako txertatutako fitxategi bat edo gehiago behar bezalako XML formatuan.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
eu: Eskatutako orrialdea ez da aurkitu '%s' dokumentuan.

en: Search results for “%s”
eu: '%s' bilaketaren emaitzak

en: No matching help pages found in “%s”.
eu: Ez da bat datorren laguntzako orrialderik aurkitu "%s"(e)n.

en: No matching help pages found.
eu: Ez da bat datorren laguntzako orrialderik aurkitu.

en: An unknown error occurred.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da.

en: All Help Documents
eu: Laguntzako dokumentu guztiak

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
eu: '%s' fitxategia ezin da analizatu, ez daukalako behar bezalako info formatua.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
eu: '%s' direktorioa ez da existitzen.

en: Search for “%s”
eu: Bilatu '%s'

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
eu: XSLT '%s' estilo-orria falta da edo ez da baliozkoa.

en: No href attribute found on yelp:document
eu: Ez da href atributurik aurkitu yelp:document-en

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: C_opy Code Block
eu: _Kopiatu kodearen blokea

en: _Copy Link Location
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: Open Link in New _Window
eu: Ireki esteka leiho _berrian

en: _Install Packages
eu: _Instalatu paketeak

en: Save Code _Block As…
eu: Gorde kodearen b_lokea honela...

en: _Copy Text
eu: _Kopiatu testua

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
eu: '%s' URIak ez du baliozko orrialde batera zuzentzen.

en: The URI does not point to a valid page.
eu: URIak ez du baliozko orrialde batera zuzentzen.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
eu: Ezin izan da '%s' URIa analizatu.

en: Unknown Error.
eu: Errore ezezaguna.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
eu: PackageKit ez dago instalatuta. Estekak instalatzeko PackageKit behar da.

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Save Code
eu: Gorde kodea

en: Send email to %s
eu: Bidali mezua %s(r)i

en: _Save Image As…
eu: Gorde _irudia honela...

en: _Save Video As…
eu: Gorde _bideoa honela...

en: S_end Image To…
eu: _Bidali irudia hona...

en: S_end Video To…
eu: _Bidali bideoa hona...

en: Could not load a document for ‘%s’
eu: Ezin izan da %s(r)en dokumentua kargatu

en: Could not load a document
eu: Ezin izan da dokumentua kargatu

en: Document Not Found
eu: Ez da dokumentua aurkitu

en: Page Not Found
eu: Ez da orrialdea aurkitu

en: Cannot Read
eu: Ezin da irakurri

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Search for packages containing this document.
eu: Bilatu dokumentu hau daukaten paketeak.

en: Turn on editor mode
eu: Aktibatu editorearen modua

en: Help
eu: Laguntza

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Menu
eu: Menua

en: New Window
eu: _Leiho berria

en: Find…
eu: Bilatu…

en: Print…
eu: Inprimatu...

en: Previous Page
eu: Aurreko orrialdea

en: Next Page
eu: Hurrengo orrialdea

en: Larger Text
eu: Handitu testua

en: Smaller Text
eu: Txikiagotu testua

en: All Help
eu: Laguntza guztia

en: Search (Ctrl+S)
eu: Bilatu (Ktrl+S)

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: No bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Remove Bookmark
eu: Kendu laster-marka

en: Get help with GNOME
eu: Eskuratu GNOMEri buruzko laguntza

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;help;
eu: dokumentazioa;informazioa;eskuliburua;laguntza;
