Yelp - en to ms translation catalogue (72 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
ms: Pasang <string/>

en: GNOME Help
ms: Bantuan GNOME

en: Help viewer for GNOME
ms: Pelihat bantuan untuk GNOME

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
ms: Yelp ialah pelihat bantuan GNOME. Ia adalah pelihat Mallard lalai, tetapi ia juga dapat memaparkan DocBook, info, man, dan dokumentasi HTML.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
ms: Ia memudahkan pencarian dokumentasi yang anda perlukan, dengan penggelintaran interaktif dan tanda buku.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
ms: Ia juga mempunyai mod penyunting, yang dapat menunjukkan ulasan-ulasan editorial dan status-status revisi ketika penyuntingan dokumen Mallard.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Invalid compressed data
ms: Data termampat tidak sah

en: Not enough memory
ms: Ingatan tidak mencukupi

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
ms: Halaman '%s' tidak ditemui dalam dokumen '%s'.

en: The file does not exist.
ms: Fail tidak wujud.

en: The file ‘%s’ does not exist.
ms: Fail '%s' tidak wujud.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
ms: Fail '%s' tidak dapat dihurai kerana ia bukanlah format XML yang terbentuk-elok.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
ms: Fail '%s' tidak dapat dihurai kerana satu atau lebih fail di dalamnya bukanlah format XML yang terbentuk-elok.

en: Unknown
ms: Entah

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
ms: Halaman dipinta tidak ditemui dalam dokumen '%s'.

en: Search results for “%s”
ms: Keputusan gelintar untuk "%s"

en: No matching help pages found in “%s”.
ms: Tiada halaman bantuan sepadan ditemui dalam "%s".

en: No matching help pages found.
ms: Tiada halaman bantuan sepadan ditemui.

en: An unknown error occurred.
ms: Satu ralat tidak diketahui telah berlaku.

en: All Help Documents
ms: Semua Dokumen Bantuan

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
ms: Fail '%s' tidak dapat dihurai kerana ia bukanlah halaman info terbentuk-elok.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
ms: Direktori '%s' tidak wujud.

en: Search for “%s”
ms: Gelintar "%s"

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
ms: Lembaran gaya XSLT '%s' sama ada hilang atau tidak sah.

en: No href attribute found on yelp:document
ms: Tiada atribut href ditemui pada yelp:document

en: Out of memory
ms: Kehabisan memori

en: C_opy Code Block
ms: Sa_lin Blok Kod

en: _Copy Link Location
ms: _Salin Lokasi Pautan

en: _Open Link
ms: _Buka Pautan

en: Open Link in New _Window
ms: Buka Pautan dalam _Tetingkap Baharu

en: _Install Packages
ms: Pasang _Pakej

en: Save Code _Block As…
ms: Simpan _Blok Kod Sebagai...

en: _Copy Text
ms: Sa_lin Teks

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
ms: URI '%s' tidak menuju ke halaman yang sah.

en: The URI does not point to a valid page.
ms: URI tidak menuju ke halaman yang sah.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
ms: URI '%s' tidak dapat dihurai.

en: Unknown Error.
ms: Ralat Tidak Diketahui.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
ms: Anda tidak mempunyai PackageKit. Pautan pemasangan pakej memerlukan PackageKit.

en: Save Image
ms: Simpan Imej

en: Save Code
ms: Simpan Kod

en: Send email to %s
ms: Hantar e-mel kepada %s

en: _Save Image As…
ms: _Simpan Imej Sebagai...

en: _Save Video As…
ms: _Simpan Video Sebagai...

en: S_end Image To…
ms: H_antar Imej Kepada...

en: S_end Video To…
ms: H_antar Video Kepada...

en: Could not load a document for ‘%s’
ms: Tidak dapat memuatkan satu dokumen untuk '%s'

en: Could not load a document
ms: Tidak dapat memuatkan satu dokumen

en: Document Not Found
ms: Dokumen Tidak Ditemui

en: Page Not Found
ms: Halaman Tidak Ditemui

en: Cannot Read
ms: Tidak Dapat Baca

en: Unknown Error
ms: Ralat Tidak Diketahui

en: Search for packages containing this document.
ms: Gelintar pakej-pakej yang mengandungi dokumen ini.

en: Turn on editor mode
ms: Hidupkan mod penyunting

en: Help
ms: Bantuan

en: Back
ms: Undur

en: Forward
ms: Maju

en: New Window
ms: Tetingkap Baharu

en: Find…
ms: Cari...

en: Print…
ms: Cetak...

en: Previous Page
ms: Halaman Terdahulu

en: Next Page
ms: Halaman Berikutnya

en: Larger Text
ms: Teks Lebih Besar

en: Smaller Text
ms: Teks Lebih Kecil

en: All Help
ms: Semua Bantuan

en: Search (Ctrl+S)
ms: Gelintar (Ctrl+S)

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: No bookmarks
ms: Tiada tanda buku

en: Add Bookmark
ms: Tambah Tanda Buku

en: Remove Bookmark
ms: Buang Tanda Buku

en: Get help with GNOME
ms: Dapatkan bantuan dengan GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;help;
ms: dokumentasi;maklumat;panduan;bantuan;
