yelp master - en to oc translation catalogue (73 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
oc: Installar <string/>

en: GNOME Help
oc: Ajuda de GNOME

en: Help viewer for GNOME
oc: Visionador d’ajuda de GNOME

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
oc: Yelp es lo visionador d'ajuda de GNOME. Es lo visionador Mallard per defaut, mas pòt tanben afichar la documentacion DocBook, info, man e HTML.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
oc: Rend facil la recèrca de documentacion que vos fa mestièr amb recèrca interactiva e marcapaginas.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
oc: Possedís tanben un mòde editor, que mòstra los comentaris editorials e los estatuts de revision pendent las modificacions de documents Mallards.

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Invalid compressed data
oc: Donadas compressadas invalidas

en: Not enough memory
oc: Memòria insufisenta

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
oc: La pagina « %s » es pas estada trobada dins lo document « %s ».

en: The file does not exist.
oc: Lo fichièr existís pas.

en: The file ‘%s’ does not exist.
oc: Lo fichièr « %s » existís pas.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
oc: Lo fichièr « %s » a pas pogut èsser analisat, perque es pas un document XML format corrèctament.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
oc: Lo fichièr « %s » a pas pogut èsser analisat, perque un o mantun de sos fichièrs incluses es pas un document XML format corrèctament.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
oc: La pagina demandada es pas estada trobada dins lo document « %s ».

en: Search results for “%s”
oc: Resultats de la recèrca per « %s »

en: No matching help pages found in “%s”.
oc: Cap de pagina d'ajuda correspondenta pas trobada dins « %s ».

en: No matching help pages found.
oc: Cap de pagina d'ajuda correspondenta pas trobada.

en: An unknown error occurred.
oc: Una error desconeguda s'es produita.

en: All Help Documents
oc: Totes los documents d'ajuda

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
oc: Lo fichièr « %s » a pas pogut èsser analisat, perque es pas una pagina info formada corrèctament.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
oc: Lo repertòri « %s » existís pas.

en: Search for “%s”
oc: Recèrca de « %s »

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
oc: Lo fuèlh d'estil « %s » es mancant o es pas valid.

en: No href attribute found on yelp:document
oc: Cap d'atribut href pas trobat dins yelp:document

en: Out of memory
oc: Memòria insufisenta

en: C_opy Code Block
oc: C_opiar lo blòt de còdi

en: _Copy Link Location
oc: _Copiar l'emplaçament del ligam

en: _Open Link
oc: D_obrir lo ligam

en: Open Link in New _Window
oc: Dobrir lo ligam dins una fenèstra _novèla

en: _Install Packages
oc: _Installar los paquets

en: Save Code _Block As…
oc: Enregistrar lo _blòt de còdi jos…

en: _Copy Text
oc: _Copiar lo tèxte

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
oc: L'URI « %s » se referís pas a una pagina valida.

en: The URI does not point to a valid page.
oc: L'URI se referís pas a una pagina valida.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
oc: Impossible d'analisar l'URI « %s ».

en: Unknown Error.
oc: Error desconeguda.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
oc: PackageKit es pas installat. Los ligams d'installacion de paquets necessitan PackageKit.

en: Save Image
oc: Enregistrar l'imatge

en: Save Code
oc: Enregistrar lo còdi

en: Send email to %s
oc: Mandar un corrièr electronic a %s

en: _Save Image As…
oc: _Enregistrar l'imatge jos…

en: _Save Video As…
oc: _Enregistrar la vidèo jos…

en: S_end Image To…
oc: Man_dar l'imatge a…

en: S_end Video To…
oc: Ma_ndar la vidèo a…

en: Could not load a document for ‘%s’
oc: Impossible de cargar un document per « %s »

en: Could not load a document
oc: Impossible de cargar un document

en: Document Not Found
oc: Document pas trobat

en: Page Not Found
oc: Pagina pas trobada

en: Cannot Read
oc: Lectura impossibla

en: Unknown Error
oc: Error desconeguda

en: Search for packages containing this document.
oc: Cercar los paquets que contenon aqueste document.

en: Turn on editor mode
oc: Bascular en mòde edicion

en: Help
oc: Ajuda

en: Back
oc: Precedent

en: Forward
oc: Seguent

en: Menu
oc: Menú

en: New Window
oc: Fenèstra novèla

en: Find…
oc: Recercar…

en: Print…
oc: Imprimir…

en: Previous Page
oc: Pagina precedenta

en: Next Page
oc: Pagina seguenta

en: Larger Text
oc: Agrandir lo tèxte

en: Smaller Text
oc: Reduire lo tèxte

en: All Help
oc: Ajuda generala

en: Search (Ctrl+S)
oc: Recercar (Ctrl+S)

en: Bookmarks
oc: Marcapaginas

en: No bookmarks
oc: Pas cap de marcapaginas

en: Add Bookmark
oc: Apondre un marcapaginas

en: Remove Bookmark
oc: Suprimir lo marcapaginas

en: Get help with GNOME
oc: Obténer d'ajuda a prepaus de GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;help;
oc: documentacion;informacion;manual;ajuda;
