yelp - en to uz translation catalogue (237 entries)

en: GNU Info Pages
uz: GNU maʼlumot sahifalari

en: Traditional command line help (info)
uz: Anʼanaviy buyruqlar satri yordami (info)

en: Applications
uz: Dasturlar

en: BLT Functions
uz: BLT funksiyalari

en: Configuration Files
uz: Moslama fayllari

en: Curses Functions
uz: Curses funksiyalari

en: FORTRAN Functions
uz: FORTRAN funksiyalari

en: Games
uz: Oʻyinlar

en: Manual Pages
uz: Qoʻllanma sahifalari

en: OpenSSL Applications
uz: OpenSSL dasturlari

en: OpenSSL Configuration
uz: OpenSSL moslamasi

en: OpenSSL Functions
uz: OpenSSL funksiyalari

en: POSIX Functions
uz: POSIX funksiyalari

en: Perl Functions
uz: Perl funksiyalari

en: Qt Functions
uz: Qt funksiyalari

en: Readline Functions
uz: Readline funksiyalari

en: Section 0p
uz: Boʻlim 0p

en: Section 1m
uz: Boʻlim 1m

en: Section 1ssl
uz: Boʻlim 1ssl

en: Section 1x
uz: Boʻlim 1x

en: Section 2
uz: Boʻlim 2

en: Section 3blt
uz: Boʻlim 3blt

en: Section 3f
uz: Boʻlim 3f

en: Section 3nas
uz: Boʻlim 3nas

en: Section 3p
uz: Boʻlim 3p

en: Section 3qt
uz: Boʻlim 3qt

en: Section 3readline
uz: Boʻlim 3readline

en: Section 3ssl
uz: Boʻlim 3ssl

en: Section 3tiff
uz: Boʻlim 3tiff

en: Section 4
uz: Boʻlim 4

en: Section 4x
uz: Boʻlim 4x

en: Section 5
uz: Boʻlim 5

en: Section 5ssl
uz: Boʻlim 5ssl

en: Section 5x
uz: Boʻlim 5x

en: Section 6
uz: Boʻlim 6

en: Section 6x
uz: Boʻlim 6x

en: Section 7ssl
uz: Boʻlim 7ssl

en: Section 7x
uz: Boʻlim 7x

en: Section 9
uz: Boʻlim 9

en: Sections 1, 1p, 1g and 1t
uz: Boʻlim 1, 1p, 1g va 1t

en: Sections 3, 3o, and 3t
uz: Boʻlim 3, 3o, va 3t

en: Sections 3form and 3menu
uz: Boʻlim 3form va 3menu

en: Sections 3ncurses and 3curses
uz: Boʻlimlar 3ncurses va 3curses

en: Sections 3pm and 3perl
uz: Boʻlimlar 3pm va 3perl

en: Sections 3x and 3X11
uz: Boʻlimlar 3x va 3X11

en: Sections 7 and 7gcc
uz: Boʻlimlar 7 va 7gcc

en: Sections 8 and 8l
uz: Boʻlimlar 8 va 8l

en: System Administration
uz: Tizimni boshqarish

en: System Calls
uz: Tizim chaqiruvlari

en: TIFF Functions
uz: TIFF funksiyalari

en: Termcap Applications
uz: Termcap dasturlari

en: Traditional command line help (man)
uz: Anʼanaviy buyruq satri yordami (man)

en: X11 Applications
uz: X11 dasturlari

en: X11 Configuration
uz: X11 moslamasi

en: X11 Devices
uz: X11 uskunalari

en: X11 Functions
uz: X11 funksiyalari

en: X11 Games
uz: X11 oʻyinlari

en: 2D Graphics
uz: 2D grafika

en: 3D Graphics
uz: 3D grafika

en: Accessibility
uz: Qulayliklar

en: Adventure Games
uz: Sarguzasht oʻyinlari

en: Applications related to audio and video
uz: Audio va videoga oid dasturlar

en: Archiving Tools
uz: Arxivlash vositalari

en: Art
uz: Sanʼat

en: Artificial Intelligence
uz: Sunʼiy ong

en: Astronomy
uz: Astronomiya

en: Biology
uz: Biologiya

en: Board Games
uz: Stol oʻyinlari

en: Calculator
uz: Kalkulyator

en: Calendar
uz: Taqvim

en: Card Games
uz: Karta oʻyinlari

en: Chemistry
uz: Kimyo

en: Clocks
uz: Soatlar

en: Compression Tools
uz: Qisish vositalari

en: Computer Science
uz: Kompyuter ilmi

en: Construction
uz: Qurilish

en: Databases
uz: Maʼlumot bazalari

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Desktop Settings
uz: Ish stoli moslamalari

en: Dictionaries
uz: Lugʻatlar

note: Translators: this is a menu title for burning audio and video to dics
en: Disc Burning
uz: Diskka yozish

en: Economy
uz: Iqtisodiyot

en: Education
uz: Taʼlim

en: Electronics
uz: Elektronika

en: Email Tools
uz: El.pochta vositalari

en: Emulator
uz: Emulyator

en: Engineering
uz: Muhandislik

en: File Manager
uz: Fayl boshqaruvchisi

en: File Tools
uz: Fayl vositalari

en: File Transfer
uz: Fayl uzatish

en: Filesystem
uz: Fayl tizimi

en: Financial Tools
uz: Moliyaviy vositalar

en: GNOME Applications
uz: GNOME dasturlari

en: GUI Designers
uz: Foydalanuvchi interfeysi dizaynerlari

en: Generic applications for the GNOME environment
uz: GNOME muhiti umumiy dasturlari

en: Generic applications for the KDE environment
uz: KDE muhiti umumiy dasturlari

en: Geography
uz: Geografiya

en: Geology
uz: Geologiya

en: Graphics
uz: Grafika

en: History
uz: Tarix

en: IDEs
uz: IDE'lar

en: IRC Clients
uz: IRC klientlari

en: KDE Applications
uz: KDE dasturlari

en: Kids Games
uz: Bolalar oʻyinlari

en: Licenses
uz: Litsenziyalar

en: Literature
uz: Adabiyot

en: Logic Games
uz: Mantiqiy oʻyinlar

en: Math
uz: Matematika

en: Medical Software
uz: Tibbiyot dasturi

en: Miscellaneous Documentation
uz: Har-xil qoʻllanmalar

en: Music
uz: Musiqa

en: News
uz: Yangiliklar

en: Office Applications
uz: Idora dasturlari

en: Office applications
uz: Idora dasturlari

en: Other Documentation
uz: Boshqa qoʻllanma

en: Package Manager
uz: Paket boshqaruvchisi

en: Photography
uz: Fotografiya

en: Physics
uz: Fizika

note: Translators: this is a menu title for audio and video players
en: Players
uz: Pleyerlar

en: Printing
uz: Bosib chiqarish

en: Remote Access
uz: Masofadan ulanish

en: Revision Control
uz: Versiyalarni boshqarish

en: Robotics
uz: Robototexnika

en: Role Playing Games
uz: Rol oʻynash oʻyinlari

en: Security
uz: Xavfsizlik

en: Settings
uz: Moslamalar

en: Simulation Games
uz: Simulyator oʻyinlari

en: Sound
uz: Tovush

en: Sound &amp; Video
uz: Tovush va video

en: Sports
uz: Sport

en: Sports Games
uz: Sport oʻyinlari

en: Spreadsheet Tools
uz: Elektron jadval vositalari

en: Strategy Games
uz: Strategik oʻyinlar

en: System
uz: Tizim

en: Telephony
uz: Telefoniya

en: Telephony Tools
uz: Telefoniya vositalari

en: Terminal Emulator
uz: Terminal emulyatori

en: Text Editors
uz: Matn tahrirchilari

en: Text Tools
uz: Matn vositalari

en: Tools to help you manage your computer
uz: Kompyuterni boshqarish uchun yordam beruvchi vositalar

en: Translation Tools
uz: Tarjima vositalari

en: Tuners
uz: Tyunerlar

en: Vector Graphics
uz: Vektorli grafika

en: Video Conference
uz: Video konferensiya

en: Web Browser
uz: Veb brauzer

en: Welcome to the GNOME Help Browser
uz: GNOME yordam tizimiga xush kelibsiz

en: <b>Accessibility</b>
uz: <b>Qulayliklar</b>

en: <b>Fonts</b>
uz: <b>Shriftlar</b>

en: Add Bookmark
uz: Xatchoʻp qoʻshish

en: Bookmarks
uz: Xatchoʻplar

en: C_ase sensitive
uz: Katta-kichik harfni _farqlash

en: Find
uz: Qidirish

en: Open Location
uz: Manzilni ochish

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Re_name
uz: _Nomini oʻzgartirish

en: _Bookmarks:
uz: _Xatchoʻplar:

en: _Find:
uz: _Qidirish:

en: _Fixed width:
uz: Eni _oʻzgarmaydigan:

en: _Location:
uz: _Manzili:

en: _Next
uz: _Keyingi

en: _Previous
uz: _Oldingi

en: _Title:
uz: _Sarlavha:

en: _Use system fonts
uz: Tizimning shriftidan _foydalanish

en: _Variable width:
uz: _Oʻzgaruvchan kenglik:

en: Font for text
uz: Matn uchun shrift

en: Use system fonts
uz: Tizim shriftidan foydalanish

en: Open Bookmark in New Window
uz: Xatchoʻpni yangi oynada ochish

en: Rename Bookmark
uz: Xatchoʻpning nomini oʻzgartirish

en: Remove Bookmark
uz: Xatchoʻpni olib tashlash

en: A bookmark titled %s already exists for this page.
uz: Ushbu sahifa uchun %s nomli xatchoʻp allaqachon mavjud.

en: A bookmark titled <b>%s</b> already exists for this page.
uz: Ushbu sahifa uchun <b>%s</b> nomli xatchoʻp allaqachon mavjud.

en: Page not found
uz: Sahifa topilmadi

en: The page %s was not found in the document %s.
uz: %s sahifasi %s qoʻllanmasida topilmadi.

en: The requested page was not found in the document %s.
uz: Qidirilgan sahifa %s hujjatida topilmadi.

en: File not found
uz: Fayl topilmadi

en: The file ‘%s’ does not exist.
uz: '%s' fayli mavjud emas.

en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: Unknown Error
uz: Nomaʼlum xatolik

en: Could Not Read File
uz: Faylni oʻqib boʻlmadi

en: No information is available about this error.
uz: Ushbu xatolik uchun maʼlumot mavjud emas.

note: Commandline parsing is done here
en:  GNOME Help Browser
uz:  GNOME yordam brauzeri

en: Help
uz: Yordam

en: Print
uz: Bosib chiqarish

en: Preparing to print
uz: Bosib chiqarishga tayyorlanilmoqda

en: Printing is not supported on this printer
uz: Ushbu printerda bosib chiqarish qoʻllanilmaydi

en: Printer %s does not support postscript printing.
uz: %s printeri postscript usulini qoʻllamaydi.

en: Waiting to print
uz: Bosib chiqarish kutilmoqda

en: An error occurred while printing
uz: Bosib chiqarishda xatolik yuz berdi

en: It was not possible to print your document: %s
uz: Hujjatni bosib chiqarining imkoniyati yoʻq: %s

en: the GNOME Support Forums
uz: GNOME qoʻllab-quvvatlash foruslari

en: No results for "%s"
uz: "%s" uchun natija yoʻq

en: Search results for "%s"
uz: "%s" uchun qidirish natijalari

en: No Comment
uz: Izohsiz

en: Invalid Stylesheet
uz: Xato uslublar jadvali

en: Out of memory
uz: Xotira yetishmayapti

en: _File
uz: _Fayl

en: _Edit
uz: _Tahrirlash

en: _Go
uz: _Oʻtish

en: _Bookmarks
uz: _Xatchoʻplar

en: _Help
uz: _Yordam

en: _New Window
uz: _Yangi oyna

en: Print This Document ...
uz: Ushbu hujjatni bosib chiqarish ...

en: Print This Page ...
uz: Ushbu sahifani bosib chiqarish ...

en: About This Document
uz: Ushbu hujjat haqida

en: Open _Location
uz: _Manzilni ochish

en: _Close Window
uz: Oynani _yopish

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Select All
uz: Hammasini _tanlash

en: _Find...
uz: _Qidirish...

en: Find Pre_vious
uz: Oldin_gisini qidirish

en: Find Ne_xt
uz: _Keyingisini qidirish

en: _Preferences
uz: _Parametrlar

en: _Reload
uz: _Qaytadan yuklash

en: _Back
uz: _Orqaga

en: Show previous page in history
uz: Oldingi sahifani koʻrsatish

en: _Forward
uz: _Oldinga

en: Show next page in history
uz: Keyingi sahifani koʻrsatish

en: _Previous Section
uz: _Oldingi boʻlim

en: _Next Section
uz: _Keyingi boʻlim

en: _Add Bookmark
uz: Xatchoʻplarga _qoʻshish

en: _Edit Bookmarks...
uz: Xatchoʻplarni _tahrirlash

en: _Open Link
uz: Bogʻlamani _ochish

en: Open Link in _New Window
uz: Bogʻlamani yangi _oynada ochish

en: _Copy Link Address
uz: Bogʻlama manzilidan _nusxa olish

en: Help On this application
uz: Ushbu dastur boʻyicha qoʻllanma

en: _About
uz: _Haqida

en: Copy _Email Address
uz: _Elektron pochtadan nusxa olish

en: Loading...
uz: Yuklanmoqda...

en: Unknown Page
uz: Nomaʼlum sahifa

en: Unable to load page
uz: Sahifani yuklab boʻlmadi

en: _Search:
uz: _Qidirish:

en: Cannot create window
uz: Oyna yaratib boʻlmadi

en: Fin_d:
uz: Qidiri_sh:

en: Find _Previous
uz: Oldin_gisini qidirish

en: Find _Next
uz: _Keyingisini qidirish

en: Phrase not found
uz: Jumla topilmadi

en: A documentation browser and viewer for the Gnome Desktop.
uz: Gnome ish stoli uchun qoʻllanmalarni koʻrish dasturi.
