yelp 1.0 - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Applications
am: መጠቀሚያ ፕሮግራሞች

en: Configuration Files
am: የፋይሎች አቀማመጥ

en: Development
am: እድገት

en: Games
am: ጨዋታዎች

en: Hardware Devices
am: የሀርድዌር ዲቫይሶች

en: Overviews
am: ማጠቃለያ

en: System Administration
am: የአሰራሩ መቆጣጠሪያ

en: _Next
am: _የሚቀጥለው

en: _Previous
am: የ_ቀድሞው

en: Yelp
am: የልፕ

en: Yelp Factory
am: የልፕ ፋብሪካ

en: Could not activate Yelp: '%s'
am: የልፕን ማስጀመር አልቻለም፦ '%s'

en: Could not open new window.
am: አዲስ መስኮት መክፈት አልቻለም።

en: Help
am: መረጃ

en: Help Contents
am: የመረጃ ማውጫ

en: Show previous page in history
am: የበፊቱን ገጽ በታሪክ ውስጥ አሳይ

en: Show next page in history
am: የሚቀጥለውን ገጽ በታሪክ ውስጥ አሳይ

en: Help Browser
am: የመረጃ መቃኛ

en: Loading...
am: በመጫን ላይ...

en: Get help with GNOME
am: ከኖም መረጃ አግኝ
