yelp 3.30.x - en to nb translation catalogue (73 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
nb: Installer <string/>

en: GNOME Help
nb: GNOME hjelp

en: Help viewer for GNOME
nb: Hjelpviser for GNOME

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
nb: Yelp viser hjelpetekster for GNOME. Det er forvalgt visningsprogram for Mallard, men kan også vise DocBook, info, man og HTML-dokumentasjon.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
nb: Programmet gjør det lett å finne dokumentasjonen du trenger med interaktivt søk og bokmerker.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
nb: Det har også redigeringsmodus som viser kommentarer og revisjonsstatus ved redigering av Mallard-dokumenter.

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: Invalid compressed data
nb: Ugyldige komprimerte data

en: Not enough memory
nb: Ikke nok minne

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
nb: Siden «%s» ble ikke funnet i dokumentet «%s».

en: The file does not exist.
nb: Filen finnes ikke.

en: The file ‘%s’ does not exist.
nb: Filen «%s» eksisterer ikke.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
nb: Klarte ikke å lese filen «%s» fordi den er et ugyldig utformet XML-dokument.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
nb: Klarte ikke å lese filen «%s» fordi den eller en inkludert fil ikke er velformet XML.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
nb: Etterspurt side ble ikke funnet i dokumentet «%s».

en: Search results for “%s”
nb: Søk etter resultater for «%s»

en: No matching help pages found in “%s”.
nb: Ingen hjelpsider med treff funnet i «%s».

en: No matching help pages found.
nb: Ingen hjelpsider med treff funnet.

en: An unknown error occurred.
nb: En ukjent feil oppsto.

en: All Help Documents
nb: Alle hjelpdokumenter

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
nb: Klarte ikke å tolke filen «%s» fordi den ikke er en velformet infoside.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
nb: Katalogen «%s» eksisterer ikke.

en: Search for “%s”
nb: Søk etter «%s»

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
nb: XSLT-stilark «%s» mangler eller er ugyldig.

en: No href attribute found on yelp:document
nb: Ingen href-attributt funnet på yelp:document

en: Out of memory
nb: Ikke mer minne

en: C_opy Code Block
nb: K_opier kodeblokk

en: _Copy Link Location
nb: _Kopier plassering fra lenke

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: Open Link in New _Window
nb: Åpne lenke i nytt _vindu

en: _Install Packages
nb: _Installer pakker

en: Save Code _Block As…
nb: Lagre kode_blokk som …

en: _Copy Text
nb: _Kopier tekst

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
nb: Nettadressen «%s» peker ikke til en gyldig side.

en: The URI does not point to a valid page.
nb: Nettadressen peker ikke til en gyldig side.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
nb: Klarte ikke å tolke nettadressen «%s».

en: Unknown Error.
nb: Ukjent feil.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
nb: Du har ikke installert PackageKit. Lenker for pakkeinstallasjon krever PackageKit.

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Save Code
nb: Lagre kode

en: Send email to %s
nb: Send e-post til %s

en: _Save Image As…
nb: _Lagre bilde som …

en: _Save Video As…
nb: _Lagre video som …

en: S_end Image To…
nb: S_end bilde til …

en: S_end Video To…
nb: S_end video til …

en: Could not load a document for ‘%s’
nb: Klarte ikke å laste inn et dokument for «%s»

en: Could not load a document
nb: Klarte ikke å laste inn et dokument

en: Document Not Found
nb: Fant ikke dokumentet

en: Page Not Found
nb: Fant ikke siden

en: Cannot Read
nb: Klarte ikke å lese

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

en: Search for packages containing this document.
nb: Søk etter pakker som inneholder dette dokumentet.

en: Turn on editor mode
nb: Slå på redigeringsmodus

en: Help
nb: Hjelp

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: Larger Text
nb: Større tekst

en: Smaller Text
nb: Mindre tekst

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Fremover

en: Menu
nb: Meny

en: Find…
nb: Finn …

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Next Page
nb: Neste side

en: All Help
nb: All hjelp

en: Search (Ctrl+S)
nb: Søk (Ctrl+S)

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: No bookmarks
nb: Ingen bokmerker

en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Remove Bookmark
nb: Fjern bokmerke

en: Get help with GNOME
nb: Få hjelp med GNOME

en: documentation;information;manual;help;
nb: dokumentasjon;informasjon;håndbok;hjelp;
