yelp - en to uz@cyrillic translation catalogue (241 entries)

en: GNU Info Pages
uz@cyrillic: GNU маълумот саҳифалари

en: Traditional command line help (info)
uz@cyrillic: Анъанавий буйруқлар сатри ёрдами (info)

en: Applications
uz@cyrillic: Дастурлар

en: BLT Functions
uz@cyrillic: BLT функциялари

en: Configuration Files
uz@cyrillic: Мослама файллари

en: Curses Functions
uz@cyrillic: Curses функциялари

en: FORTRAN Functions
uz@cyrillic: FORTRAN функциялари

en: Games
uz@cyrillic: Ўйинлар

en: Manual Pages
uz@cyrillic: Қўлланма саҳифалари

en: OpenSSL Applications
uz@cyrillic: OpenSSL дастурлари

en: OpenSSL Configuration
uz@cyrillic: OpenSSL мосламаси

en: OpenSSL Functions
uz@cyrillic: OpenSSL функциялари

en: POSIX Functions
uz@cyrillic: POSIX функциялари

en: Perl Functions
uz@cyrillic: Perl функциялари

en: Qt Functions
uz@cyrillic: Qt функциялари

en: Readline Functions
uz@cyrillic: Readline функциялари

en: Section 0p
uz@cyrillic: Бўлим 0p

en: Section 1m
uz@cyrillic: Бўлим 1m

en: Section 1ssl
uz@cyrillic: Бўлим 1ssl

en: Section 1x
uz@cyrillic: Бўлим 1x

en: Section 2
uz@cyrillic: Бўлим 2

en: Section 3blt
uz@cyrillic: Бўлим 3blt

en: Section 3f
uz@cyrillic: Бўлим 3f

en: Section 3nas
uz@cyrillic: Бўлим 3nas

en: Section 3p
uz@cyrillic: Бўлим 3p

en: Section 3qt
uz@cyrillic: Бўлим 3qt

en: Section 3readline
uz@cyrillic: Бўлим 3readline

en: Section 3ssl
uz@cyrillic: Бўлим 3ssl

en: Section 3tiff
uz@cyrillic: Бўлим 3tiff

en: Section 4
uz@cyrillic: Бўлим 4

en: Section 4x
uz@cyrillic: Бўлим 4x

en: Section 5
uz@cyrillic: Бўлим 5

en: Section 5ssl
uz@cyrillic: Бўлим 5ssl

en: Section 5x
uz@cyrillic: Бўлим 5x

en: Section 6
uz@cyrillic: Бўлим 6

en: Section 6x
uz@cyrillic: Бўлим 6x

en: Section 7ssl
uz@cyrillic: Бўлим 7ssl

en: Section 7x
uz@cyrillic: Бўлим 7x

en: Section 9
uz@cyrillic: Бўлим 9

en: Sections 1, 1p, 1g and 1t
uz@cyrillic: Бўлим 1, 1p, 1g ва 1t

en: Sections 3, 3o, and 3t
uz@cyrillic: Бўлим 3, 3o, ва 3t

en: Sections 3form and 3menu
uz@cyrillic: Бўлим 3form ва 3menu

en: Sections 3ncurses and 3curses
uz@cyrillic: Бўлимлар 3ncurses ва 3curses

en: Sections 3pm and 3perl
uz@cyrillic: Бўлимлар 3pm ва 3perl

en: Sections 3x and 3X11
uz@cyrillic: Бўлимлар 3x ва 3X11

en: Sections 7 and 7gcc
uz@cyrillic: Бўлимлар 7 ва 7gcc

en: Sections 8 and 8l
uz@cyrillic: Бўлимлар 8 ва 8l

en: System Administration
uz@cyrillic: Тизимни бошқариш

en: System Calls
uz@cyrillic: Тизим чақирувлари

en: TIFF Functions
uz@cyrillic: TIFF функциялари

en: Termcap Applications
uz@cyrillic: Termcap дастурлари

en: Traditional command line help (man)
uz@cyrillic: Анъанавий буйруқ сатри ёрдами (man)

en: X11 Applications
uz@cyrillic: X11 дастурлари

en: X11 Configuration
uz@cyrillic: X11 мосламаси

en: X11 Devices
uz@cyrillic: X11 ускуналари

en: X11 Functions
uz@cyrillic: X11 функциялари

en: X11 Games
uz@cyrillic: X11 ўйинлари

en: 2D Graphics
uz@cyrillic: 2D графика

en: 3D Graphics
uz@cyrillic: 3D графика

en: Accessibility
uz@cyrillic: Қулайликлар

en: Adventure Games
uz@cyrillic: Саргузашт ўйинлари

en: Applications related to audio and video
uz@cyrillic: Аудио ва видеога оид дастурлар

en: Archiving Tools
uz@cyrillic: Архивлаш воситалари

en: Art
uz@cyrillic: Санъат

en: Artificial Intelligence
uz@cyrillic: Сунъий онг

en: Astronomy
uz@cyrillic: Астрономия

en: Biology
uz@cyrillic: Биология

en: Board Games
uz@cyrillic: Стол ўйинлари

en: Calculator
uz@cyrillic: Калькулятор

en: Calendar
uz@cyrillic: Тақвим

en: Card Games
uz@cyrillic: Карта ўйинлари

en: Chat
uz@cyrillic: Чат

en: Chemistry
uz@cyrillic: Кимё

en: Clocks
uz@cyrillic: Соатлар

en: Compression Tools
uz@cyrillic: Қисиш воситалари

en: Computer Science
uz@cyrillic: Компьютер илми

en: Construction
uz@cyrillic: Қурилиш

en: Databases
uz@cyrillic: Маълумот базалари

en: Desktop
uz@cyrillic: Иш столи

en: Desktop Settings
uz@cyrillic: Иш столи мосламалари

en: Dictionaries
uz@cyrillic: Луғатлар

note: Translators: this is a menu title for burning audio and video to dics
en: Disc Burning
uz@cyrillic: Дискка ёзиш

en: Economy
uz@cyrillic: Иқтисодиёт

en: Education
uz@cyrillic: Таълим

en: Electronics
uz@cyrillic: Электроника

en: Email Tools
uz@cyrillic: Эл.почта воситалари

en: Emulator
uz@cyrillic: Эмулятор

en: Engineering
uz@cyrillic: Муҳандислик

en: File Manager
uz@cyrillic: Файл бошқарувчиси

en: File Tools
uz@cyrillic: Файл воситалари

en: File Transfer
uz@cyrillic: Файл узатиш

en: Filesystem
uz@cyrillic: Файл тизими

en: Financial Tools
uz@cyrillic: Молиявий воситалар

en: GNOME Applications
uz@cyrillic: GNOME дастурлари

en: GUI Designers
uz@cyrillic: Фойдаланувчи интерфейси дизайнерлари

en: Generic applications for the GNOME environment
uz@cyrillic: GNOME муҳити умумий дастурлари

en: Generic applications for the KDE environment
uz@cyrillic: KDE муҳити умумий дастурлари

en: Geography
uz@cyrillic: География

en: Geology
uz@cyrillic: Геология

en: Graphics
uz@cyrillic: Графика

en: History
uz@cyrillic: Тарих

en: IDEs
uz@cyrillic: IDE'лар

en: IRC Clients
uz@cyrillic: IRC клиентлари

en: Internet
uz@cyrillic: Интернет

en: KDE Applications
uz@cyrillic: KDE дастурлари

en: Kids Games
uz@cyrillic: Болалар ўйинлари

en: Licenses
uz@cyrillic: Лицензиялар

en: Literature
uz@cyrillic: Адабиёт

en: Logic Games
uz@cyrillic: Мантиқий ўйинлар

en: Math
uz@cyrillic: Математика

en: Medical Software
uz@cyrillic: Тиббиёт дастури

en: Miscellaneous Documentation
uz@cyrillic: Ҳар-хил қўлланмалар

en: Monitor
uz@cyrillic: Монитор

en: Music
uz@cyrillic: Мусиқа

en: News
uz@cyrillic: Янгиликлар

en: Office Applications
uz@cyrillic: Идора дастурлари

en: Office applications
uz@cyrillic: Идора дастурлари

en: Other Documentation
uz@cyrillic: Бошқа қўлланма

en: Package Manager
uz@cyrillic: Пакет бошқарувчиси

en: Photography
uz@cyrillic: Фотография

en: Physics
uz@cyrillic: Физика

note: Translators: this is a menu title for audio and video players
en: Players
uz@cyrillic: Плейерлар

en: Printing
uz@cyrillic: Босиб чиқариш

en: Remote Access
uz@cyrillic: Масофадан уланиш

en: Revision Control
uz@cyrillic: Версияларни бошқариш

en: Robotics
uz@cyrillic: Робототехника

en: Role Playing Games
uz@cyrillic: Рол ўйнаш ўйинлари

en: Security
uz@cyrillic: Хавфсизлик

en: Settings
uz@cyrillic: Мосламалар

en: Simulation Games
uz@cyrillic: Симулятор ўйинлари

en: Sound
uz@cyrillic: Товуш

en: Sound &amp; Video
uz@cyrillic: Товуш ва видео

en: Sports
uz@cyrillic: Спорт

en: Sports Games
uz@cyrillic: Спорт ўйинлари

en: Spreadsheet Tools
uz@cyrillic: Электрон жадвал воситалари

en: Strategy Games
uz@cyrillic: Стратегик ўйинлар

en: System
uz@cyrillic: Тизим

en: Telephony
uz@cyrillic: Телефония

en: Telephony Tools
uz@cyrillic: Телефония воситалари

en: Terminal Emulator
uz@cyrillic: Терминал эмулятори

en: Text Editors
uz@cyrillic: Матн таҳрирчилари

en: Text Tools
uz@cyrillic: Матн воситалари

en: Tools to help you manage your computer
uz@cyrillic: Компьютерни бошқариш учун ёрдам берувчи воситалар

en: Translation Tools
uz@cyrillic: Таржима воситалари

en: Tuners
uz@cyrillic: Тюнерлар

en: Vector Graphics
uz@cyrillic: Векторли графика

en: Video
uz@cyrillic: Видео

en: Video Conference
uz@cyrillic: Видео конференция

en: Web Browser
uz@cyrillic: Веб браузер

en: Welcome to the GNOME Help Browser
uz@cyrillic: GNOME ёрдам тизимига хуш келибсиз

en: <b>Accessibility</b>
uz@cyrillic: <b>Қулайликлар</b>

en: <b>Fonts</b>
uz@cyrillic: <b>Шрифтлар</b>

en: Add Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўп қўшиш

en: Bookmarks
uz@cyrillic: Хатчўплар

en: C_ase sensitive
uz@cyrillic: Катта-кичик ҳарфни _фарқлаш

en: Find
uz@cyrillic: Қидириш

en: Open Location
uz@cyrillic: Манзилни очиш

en: Preferences
uz@cyrillic: Параметрлар

en: Re_name
uz@cyrillic: _Номини ўзгартириш

en: _Bookmarks:
uz@cyrillic: _Хатчўплар:

en: _Find:
uz@cyrillic: _Қидириш:

en: _Fixed width:
uz@cyrillic: Эни _ўзгармайдиган:

en: _Location:
uz@cyrillic: _Манзили:

en: _Next
uz@cyrillic: _Кейинги

en: _Previous
uz@cyrillic: _Олдинги

en: _Title:
uz@cyrillic: _Сарлавҳа:

en: _Use system fonts
uz@cyrillic: Тизимнинг шрифтидан _фойдаланиш

en: _Variable width:
uz@cyrillic: _Ўзгарувчан кенглик:

en: Font for text
uz@cyrillic: Матн учун шрифт

en: Use system fonts
uz@cyrillic: Тизим шрифтидан фойдаланиш

en: Open Bookmark in New Window
uz@cyrillic: Хатчўпни янги ойнада очиш

en: Rename Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўпнинг номини ўзгартириш

en: Remove Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўпни олиб ташлаш

en: A bookmark titled %s already exists for this page.
uz@cyrillic: Ушбу саҳифа учун %s номли хатчўп аллақачон мавжуд.

en: A bookmark titled <b>%s</b> already exists for this page.
uz@cyrillic: Ушбу саҳифа учун <b>%s</b> номли хатчўп аллақачон мавжуд.

en: Page not found
uz@cyrillic: Саҳифа топилмади

en: The page %s was not found in the document %s.
uz@cyrillic: %s саҳифаси %s қўлланмасида топилмади.

en: The requested page was not found in the document %s.
uz@cyrillic: Қидирилган саҳифа %s ҳужжатида топилмади.

en: File not found
uz@cyrillic: Файл топилмади

en: The file ‘%s’ does not exist.
uz@cyrillic: '%s' файли мавжуд эмас.

en: Unknown
uz@cyrillic: Номаълум

en: Unknown Error
uz@cyrillic: Номаълум хатолик

en: Could Not Read File
uz@cyrillic: Файлни ўқиб бўлмади

en: No information is available about this error.
uz@cyrillic: Ушбу хатолик учун маълумот мавжуд эмас.

note: Commandline parsing is done here
en:  GNOME Help Browser
uz@cyrillic:  GNOME ёрдам браузери

en: Help
uz@cyrillic: Ёрдам

en: Print
uz@cyrillic: Босиб чиқариш

en: Preparing to print
uz@cyrillic: Босиб чиқаришга тайёрланилмоқда

en: Printing is not supported on this printer
uz@cyrillic: Ушбу принтерда босиб чиқариш қўлланилмайди

en: Printer %s does not support postscript printing.
uz@cyrillic: %s принтери postscript усулини қўлламайди.

en: Waiting to print
uz@cyrillic: Босиб чиқариш кутилмоқда

en: An error occurred while printing
uz@cyrillic: Босиб чиқаришда хатолик юз берди

en: It was not possible to print your document: %s
uz@cyrillic: Ҳужжатни босиб чиқарининг имконияти йўқ: %s

en: the GNOME Support Forums
uz@cyrillic: GNOME қўллаб-қувватлаш форуслари

en: No results for "%s"
uz@cyrillic: "%s" учун натижа йўқ

en: Search results for "%s"
uz@cyrillic: "%s" учун қидириш натижалари

en: No Comment
uz@cyrillic: Изоҳсиз

en: Invalid Stylesheet
uz@cyrillic: Хато услублар жадвали

en: Out of memory
uz@cyrillic: Хотира етишмаяпти

en: _File
uz@cyrillic: _Файл

en: _Edit
uz@cyrillic: _Таҳрирлаш

en: _Go
uz@cyrillic: _Ўтиш

en: _Bookmarks
uz@cyrillic: _Хатчўплар

en: _Help
uz@cyrillic: _Ёрдам

en: _New Window
uz@cyrillic: _Янги ойна

en: Print This Document ...
uz@cyrillic: Ушбу ҳужжатни босиб чиқариш ...

en: Print This Page ...
uz@cyrillic: Ушбу саҳифани босиб чиқариш ...

en: About This Document
uz@cyrillic: Ушбу ҳужжат ҳақида

en: Open _Location
uz@cyrillic: _Манзилни очиш

en: _Close Window
uz@cyrillic: Ойнани _ёпиш

en: _Copy
uz@cyrillic: _Нусха олиш

en: _Select All
uz@cyrillic: Ҳаммасини _танлаш

en: _Find...
uz@cyrillic: _Қидириш...

en: Find Pre_vious
uz@cyrillic: Олдин_гисини қидириш

en: Find Ne_xt
uz@cyrillic: _Кейингисини қидириш

en: _Preferences
uz@cyrillic: _Параметрлар

en: _Reload
uz@cyrillic: _Қайтадан юклаш

en: _Back
uz@cyrillic: _Орқага

en: Show previous page in history
uz@cyrillic: Олдинги саҳифани кўрсатиш

en: _Forward
uz@cyrillic: _Олдинга

en: Show next page in history
uz@cyrillic: Кейинги саҳифани кўрсатиш

en: _Previous Section
uz@cyrillic: _Олдинги бўлим

en: _Next Section
uz@cyrillic: _Кейинги бўлим

en: _Add Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўпларга _қўшиш

en: _Edit Bookmarks...
uz@cyrillic: Хатчўпларни _таҳрирлаш

en: _Open Link
uz@cyrillic: Боғламани _очиш

en: Open Link in _New Window
uz@cyrillic: Боғламани янги _ойнада очиш

en: _Copy Link Address
uz@cyrillic: Боғлама манзилидан _нусха олиш

en: Help On this application
uz@cyrillic: Ушбу дастур бўйича қўлланма

en: _About
uz@cyrillic: _Ҳақида

en: Copy _Email Address
uz@cyrillic: _Электрон почтадан нусха олиш

en: Loading...
uz@cyrillic: Юкланмоқда...

en: Unknown Page
uz@cyrillic: Номаълум саҳифа

en: Unable to load page
uz@cyrillic: Саҳифани юклаб бўлмади

en: _Search:
uz@cyrillic: _Қидириш:

en: Cannot create window
uz@cyrillic: Ойна яратиб бўлмади

en: Fin_d:
uz@cyrillic: Қидири_ш:

en: Find _Previous
uz@cyrillic: Олдин_гисини қидириш

en: Find _Next
uz@cyrillic: _Кейингисини қидириш

en: Phrase not found
uz@cyrillic: Жумла топилмади

en: A documentation browser and viewer for the Gnome Desktop.
uz@cyrillic: Gnome иш столи учун қўлланмаларни кўриш дастури.
