yelp 2.3.6 - en to eo translation catalogue (82 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
eo: Instali <string/>

en: Help
eo: Helpo

en: Help viewer for GNOME
eo: Help-rigardilo por GNOME

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
eo: Yelp estas la help-rigardilo de GNOME. Ĝi estas la defaŭlta rigardilo de Mallard, sed ĝi ankaŭ povas montri DocBook-, info-, man- kaj HTML-dokumentadon.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
eo: Ĝi faciligas trovi la dokumentaron kiun vi bezonas, kun interaga serĉo kaj legosignoj.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
eo: Ĝi ankaŭ havas redaktan reĝimon, kiu montras redakciajn komentojn kaj reviziajn statusojn dum redaktado de Mallard-dokumentoj.

en: Main window
eo: Ĉefa fenestro

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: Invalid compressed data
eo: Nevalidaj densigitaj datumoj

en: Not enough memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
eo: La paĝo ‘%s’ ne estis trovita en dokumento ‘%s’.

en: The file does not exist.
eo: La dosiero ne ekzistas.

en: The file ‘%s’ does not exist.
eo: La dosiero ‘%s’ ne ekzistas.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
eo: La dosiero ‘%s’ ne estis komprenebla, ĉar ĝi ne enhavas bonforman XML-dokumenton.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
eo: La dosiero ‘%s’ ne estis komprenebla, ĉar unu aŭ pluraj importitaj dosieroj ne enhavas bonformajn XML-dokumentojn.

en: Unknown
eo: Nekonate

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
eo: La petita paĝo ne estis trovita en dokumento ‘%s’.

en: Search results for “%s”
eo: Serĉrezultoj por “%s”

en: No matching help pages found.
eo: Neniuj kongruaj helppaĝoj trovataj.

en: An unknown error occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: All Help Documents
eo: Ĉiuj helpdokumentoj

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
eo: La dosiero ‘%s’ ne estis komprenebla, ĉar ĝi ne enhavas bonforman info-paĝon.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
eo: La dosierujo ‘%s’ ne ekzistas.

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
eo: La XSLT-stilfolio ‘%s’ ne ekzistas aŭ ne estas valida.

en: No href attribute found on yelp:document
eo: Neniu href-atributo trovita en yelp:document

en: Out of memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
eo: La URI ‘%s’ ne indikas al valida paĝo.

en: The URI does not point to a valid page.
eo: La URI ne indikas al valida paĝo.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
eo: La URI ‘%s’ ne povus esti sintakte analizita.

en: Unknown Error.
eo: Nekonata eraro.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
eo: Vi ne havas PackageKit. Pakaĵ-instalil-ligiloj postulas na PackageKit.

en: Package Install Link Error
eo: Eraro pri pakaĵ-instalila ligilo

en: _Close
eo: _Fermi

en: Failed to Save Image
eo: Malsukcesis konservi bildon

en: Save Image
eo: Konservi bildon

en: Failed to Save Code
eo: Malsukcesis konservi kodon

en: Save Code
eo: Konservi kodon

en: Send email to %s
eo: Sendi retmesaĝon al %s

en: _Install Packages
eo: _Instali pakaĵojn

en: _Open Link
eo: _Malfermi ligilon

en: _Copy Link Location
eo: _Kopii ligilan lokon

en: Open Link in New _Window
eo: Malfermi ligilon en nova _fenestro

en: _Save Image As…
eo: Kon_servi bildon kiel…

en: _Save Video As…
eo: Kon_servi videon kiel…

en: S_end Image To…
eo: S_endi bildon al…

en: S_end Video To…
eo: S_endi videon al…

en: _Copy Text
eo: _Kopii tekston

en: C_opy Code Block
eo: K_opii kodgrupon

en: Save Code _Block As…
eo: Konservi kodo_grupon kiel…

en: Could not load a document for ‘%s’
eo: Ne eblis ŝargi dokumenton por ‘%s’

en: Could not load a document
eo: Ne eblis ŝargi dokumenton

en: Document Not Found
eo: Ne trovis la dokumenton

en: Page Not Found
eo: Ne trovis la paĝon

en: Cannot Read
eo: Ne eblis legi

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: Find Packages Containing This Document
eo: Trovi pakaĵojn kiuj enhavas ĉi tiun dokumenton

en: Get help with GNOME
eo: Ricevi helpon pri GNOMO

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;help;
eo: dokumentado;informo;manlibro;helpo;

en: Turn on editor mode
eo: Enŝalti redaktilan reĝimon

note: Title is set dynamically
en: Browse all search results
eo: Foliumi ĉiujn serĉrezultojn

note: Update label on the "Search for X" result
en: Search for “%s”
eo: Serĉi por “%s”

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: Find in Page…
eo: Trovi en la paĝo…

en: Print…
eo: Presi…

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: All Help
eo: Tuta helpo

en: About Help
eo: Pri Helpo

en: Back
eo: Reen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Menu
eo: Menuo

en: Search (Ctrl+S)
eo: Serĉo (Ktrl+S)

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Search in page…
eo: Serĉi en paĝo…

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Close Search
eo: Fermi serĉon

en: Shrink Text
eo: Malgrandigi tekston

en: Reset Size
eo: Restarigi grandecon

en: Enlarge Text
eo: Pligrandigi tekston

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Remove Bookmark
eo: Forigi legosignon
