yelp - en to fi translation catalogue (82 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
fi: Asenna <string/>

en: Help
fi: Ohje

en: Help viewer for GNOME
fi: Ohjekatselin Gnomelle

en: Yelp is the GNOME help viewer. It is the default Mallard viewer, but it can also display DocBook, info, man, and HTML documentation.
fi: Yelp on Gnomen ohjekatselin. Se on oletusarvoinen katselin Mallardille, mutta se kykenee näyttämään myös DocBook-, info-, man- ja HTML-dokumentaatiota.

en: It makes it easy to find the documentation you need, with interactive search and bookmarks.
fi: Sen avulla tarvitsemasi ohjeen ja dokumentaation löytäminen on helppoa, sillä sovellus tarjoaa muun muassa vuorovaikutteisen haun ja kirjanmerkit.

en: It also has an editor mode, which shows editorial comments and revision statuses when editing Mallard documents.
fi: Yelp sisältää myös muokkaintilan, joka näyttää toimituksellisia kommentteja ja tarkastustiloja Mallard-asiakirjoja muokatessa.

en: Main window
fi: Pääikkuna

en: The GNOME Project
fi: Gnome-projekti

en: Invalid compressed data
fi: Virheellinen pakattu data

en: Not enough memory
fi: Muisti ei riitä

en: The page ‘%s’ was not found in the document ‘%s’.
fi: Sivua ”%s” ei löytynyt asiakirjasta ”%s”.

en: The file does not exist.
fi: Tiedostoa ei ole olemassa.

en: The file ‘%s’ does not exist.
fi: Tiedostoa ”%s” ei ole olemassa.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed XML document.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu jäsentää, koska se ei ole hyvin muotoiltu XML-tiedosto.

en: The file ‘%s’ could not be parsed because one or more of its included files is not a well-formed XML document.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu jäsentää, koska yksi siihen sisällytetyistä tiedostoista ei ole hyvin muotoiltu XML-tiedosto.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: The requested page was not found in the document ‘%s’.
fi: Sivua ei löytynyt asiakirjasta ”%s”.

en: Search results for “%s”
fi: Tulokset hakusanalle ”%s”

en: No matching help pages found.
fi: Vastaavia ohjesivuja ei löytynyt.

en: An unknown error occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: All Help Documents
fi: Kaikki ohjeet

en: The file ‘%s’ could not be parsed because it is not a well-formed info page.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu jäsentää, koska se ei ole oikeinmuotoiltu info-tiedosto.

en: The directory ‘%s’ does not exist.
fi: Kansiota ”%s” ei ole olemassa.

en: The XSLT stylesheet ‘%s’ is either missing or not valid.
fi: XSLT-tyylisivu ”%s” puuttuu tai ei kelpaa.

en: No href attribute found on yelp:document
fi: href-määrettä ei löytynyt kohteesta yelp:document

en: Out of memory
fi: Muisti lopussa

en: The URI ‘%s’ does not point to a valid page.
fi: Sijainti ”%s” ei ohjaa oikealle sivulle.

en: The URI does not point to a valid page.
fi: Sijainti ei ohjaa oikealle sivulle.

en: The URI ‘%s’ could not be parsed.
fi: URI ”%s” ei jäsenny.

en: Unknown Error.
fi: Tuntematon virhe.

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
fi: Sinulla ei ole PackageKitiä. Pakettien asennus vaatii PackageKitin.

en: Package Install Link Error
fi: Paketin asennuslinkin virhe

en: _Close
fi: _Sulje

en: Failed to Save Image
fi: Kuvan tallennus epäonnistui

en: Save Image
fi: Tallenna kuva

en: Failed to Save Code
fi: Koodin tallennus epäonnistui

en: Save Code
fi: Tallenna koodi

en: Send email to %s
fi: Lähetä sähköpostia osoitteeseen %s

en: _Install Packages
fi: _Asenna paketit

en: _Open Link
fi: _Avaa linkki

en: _Copy Link Location
fi: _Kopioi linkin sijainti

en: Open Link in New _Window
fi: Avaa linkki uudessa _ikkunassa

en: _Save Image As…
fi: _Tallenna kuva nimellä…

en: _Save Video As…
fi: _Tallenna video nimellä…

en: S_end Image To…
fi: Läh_etä kuva…

en: S_end Video To…
fi: Läh_etä video…

en: _Copy Text
fi: _Kopioi teksti

en: C_opy Code Block
fi: K_opioi koodilohko

en: Save Code _Block As…
fi: Tallenna koodi_lohko nimellä…

en: Could not load a document for ‘%s’
fi: Ei voitu ladata asiakirjaa ”%s”

en: Could not load a document
fi: Ei voitu ladata asiakirjaa

en: Document Not Found
fi: Asiakirjaa ei löydy

en: Page Not Found
fi: Sivua ei löytynyt

en: Cannot Read
fi: Luku ei onnistu

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Find Packages Containing This Document
fi: Etsi paketteja, jotka sisältävät tämän asiakirjan

en: Get help with GNOME
fi: Apua Gnomen käyttöön

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;help;
fi: documentation;information;manual;help;dokumentaatio;manuaali;ohje;

en: Turn on editor mode
fi: Vaihda editoritilaan

note: Title is set dynamically
en: Browse all search results
fi: Selaa kaikkia hakutuloksia

note: Update label on the "Search for X" result
en: Search for “%s”
fi: Etsi ”%s”

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Find in Page…
fi: Etsi sivulta…

en: Print…
fi: Tulosta…

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: All Help
fi: Koko ohje

en: About Help
fi: Tietoja - Ohje

en: Back
fi: Edellinen

en: Forward
fi: Seuraava

en: Menu
fi: Valikko

en: Search (Ctrl+S)
fi: Etsi (Ctrl+S)

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Search in page…
fi: Etsi sivulta…

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Close Search
fi: Sulje haku

en: Shrink Text
fi: Pienennä tekstiä

en: Reset Size
fi: Palauta koko

en: Enlarge Text
fi: Suurenna tekstiä

en: Add Bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

en: Remove Bookmark
fi: Poista kirjanmerkki
