yelp master - en to ia translation catalogue (48 entries)

note: (itstool) path: msg/msgstr ID: install.tooltip This is a format message used to format tooltips on install: links. These links allow users to install packages by clicking a link in the help. The tooltip may also be used as the link text, if there's no link text in the document. Special elements in t
en: Install <string/>
ia: Installar <string/>

en: Help
ia: Adjuta

en: Help viewer for GNOME
ia: Visualisator de adjuta pro GNOME

en: Main window
ia: Fenestra principal

en: The GNOME Project
ia: Le projecto GNOME

en: The file does not exist.
ia: Le file non existe.

en: The file ‘%s’ does not exist.
ia: Le file ‘%s’ non existe.

en: Unknown
ia: Incognite

en: Search results for “%s”
ia: Resultatos de recerca pro “%s”

en: An unknown error occurred.
ia: Ocurreva un error incognite.

en: All Help Documents
ia: Tote le documentos de adjuta

en: The directory ‘%s’ does not exist.
ia: Le directorio ‘%s’ non existe.

en: Unknown Error.
ia: Error incognite.

en: _Close
ia: _Clauder

en: Failed to Save Image
ia: Falleva le salvamento del imagine

en: Save Image
ia: Salvar imagine

en: Failed to Save Code
ia: Falleva le salvamento del codice

en: Save Code
ia: Salvar codice

en: Send email to %s
ia: Inviar e-mail a %s

en: _Install Packages
ia: _Installar pacchettos

en: _Open Link
ia: _Aperir ligamine

en: _Copy Link Location
ia: _Copiar localisation de ligamine

en: Open Link in New _Window
ia: Aperir ligamine in nove _fenestra

en: _Save Image As…
ia: _Salvar imagine como…

en: _Save Video As…
ia: _Salvar video como…

en: S_end Image To…
ia: Inviar imagin_e a…

en: S_end Video To…
ia: Inviar vid_eo a…

en: _Copy Text
ia: _Copiar texto

en: Unknown Error
ia: Error incognite

en: Get help with GNOME
ia: Obtene adjuta con GNOME

en: New Window
ia: Nove fenestra

en: Find in Page…
ia: Cercar in pagina…

en: Print…
ia: Imprimer…

en: Previous Page
ia: Pagina precedente

en: Next Page
ia: Pagina sequente

en: All Help
ia: Tote le adjuta

en: About Help
ia: A proposito de Adjuta

en: Back
ia: Retro

en: Forward
ia: Avante

en: Search (Ctrl+S)
ia: Cercar (Ctrl+S)

en: Bookmarks
ia: Marcapaginas

en: Search in page…
ia: Cercar in pagina…

en: Previous
ia: Precedente

en: Next
ia: Sequente

en: Close Search
ia: Clauder recerca

en: Reset Size
ia: Reinitialisar dimension

en: Add Bookmark
ia: Adder marcapagina

en: Remove Bookmark
ia: Remover marcapagina
