Yum - en to nb translation catalogue (417 entries)

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Erasing
nb: Fjerner

en: Installing
nb: Installerer

en: Obsoleted
nb: Utgått

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Erased
nb: Fjernet

en: Installed
nb: Installert

en: No header - huh?
nb: Intet hode - merksnodig?!

en: Repackage
nb: Pakk på nytt

en: Error: invalid output state: %s for %s
nb: Feil: ugyldig tilstand ut: %s for %s

en: Erased: %s
nb: Fjernet: %s

en: Removing
nb: Fjerner

en: Cleanup
nb: Rydder opp

en: Command "%s" already defined
nb: Kommando «%s» er allerede definert

en: Setting up repositories
nb: Konfigurerer lagre

en: Reading repository metadata in from local files
nb: Leser inn data om lager fra lokale filer

en: Config Error: %s
nb: Feil i konfigurasjon: %s

en: Options Error: %s
nb: Feil i flagg: %s

en:   Installed: %s-%s at %s
nb: Installert: %s-%s til %s

en:   Built    : %s at %s
nb:   Bygd      : %s til %s

en:   Committed: %s at %s
nb: Sendt inn: %s til %s

en: You need to give some command
nb: Du må oppgi en kommando

en: Disk Requirements:
nb: Krav til disk:

note: TODO: simplify the dependency errors? Fixup the summary
en: Error Summary
    -------------
nb: Sammendrag for feil
    ---------------------

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
nb: Prøver å kjøre transaksjonen, men den er tom. Avslutter.

en: Exiting on user Command
nb: Avslutter på grunn av kommando fra bruker

en: Downloading Packages:
nb: Laster ned pakker:

en: Error Downloading Packages:
nb: Kunne ikke laste ned pakkene:

en: Please report this error in %s
nb: Vennligst rapporter denne feilen i %s

en: Running Transaction Test
nb: Kjører test på transaksjonen

en: Transaction Check Error:
nb: Feil ved test av transaksjonen:

en: Transaction Test Succeeded
nb: Test av transaksjonen var vellykket

en: Running Transaction
nb: Utfører transaksjonen

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
nb: Nekter å importere nøkler automatisk ved kjøring uten oppsyn.
    Bruk «-y» for å overstyre.

en:   * Maybe you meant:
nb:   * Du mente kanskje:

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
nb: Pakken(e) %s%s%s er tilgjengelig, men ikke installert.

en: No package %s%s%s available.
nb: Pakke %s%s%s er ikke tilgjengelig.

en: Package(s) to install
nb: Pakke(r) som skal installeres

en: Nothing to do
nb: Ingenting å gjøre

en: %d packages marked for Update
nb: %d pakker merket for oppdatering

en: No Packages marked for Update
nb: Ingen pakker merket for oppdatering

en: %d packages marked for removal
nb: %d pakker merket for fjerning

en: No Packages marked for removal
nb: Ingen pakker merket for fjerning

en: Package(s) to downgrade
nb: Pakke(r) som skal nedgraderes

en:  (from %s)
nb:  (fra %s)

en: Installed package %s%s%s%s not available.
nb: Den installerte pakken %s%s%s%s er ikke tilgjengelig.

en: Package(s) to reinstall
nb: Pakke(r) som skal ominstalleres

en: No Packages Provided
nb: Ingen pakker ble tilbudt

en: Warning: No matches found for: %s
nb: Advarsel: Ingen treff funnet for: %s

en: No Matches found
nb: Fant ingen treff

en: No Package Found for %s
nb: Ingen pakke ble funnet for %s

en: Cleaning up Everything
nb: Rydder opp alt

en: Cleaning up Headers
nb: Rydder opp pakkehoder

en: Cleaning up Packages
nb: Rydder opp pakker

en: Cleaning up xml metadata
nb: Rydder opp i XML-metadata

en: Cleaning up database cache
nb: Rydder opp i mellomlager for database

en: Cleaning up expire-cache metadata
nb: Rydder opp i metadata for expire-cache

en: Cleaning up plugins
nb: Rydder opp i programtillegg

en: Installed Groups:
nb: Installerte grupper:

en: Available Groups:
nb: Tilgjengelig grupper:

en: Done
nb: Ferdig

en: Warning: Group %s does not exist.
nb: Advarsel: Gruppe %s eksisterer ikke.

en: No packages in any requested group available to install or update
nb: Ingen pakker tilgjengelig for installering eller oppdatering i aktuelle grupper

en: %d Package(s) to Install
nb: %d pakke(r) vil bli installert

en: No group named %s exists
nb: Det finnes ingen gruppe med navn %s

en: No packages to remove from groups
nb: Ingen pakker å fjerne fra grupper

en: %d Package(s) to remove
nb: %d pakker vil bli fjernet

en: Package %s is already installed, skipping
nb: Pakke %s er allerede lagt inn, hopper over

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
nb: Vraker pakke som ikke kan sammenlignes %s.%s

note: we've not got any installed that match n or n+a
en: No other %s installed, adding to list for potential install
nb: Ingen annen %s er lagt inn, legger til pakke til liste over potensielle pakker

en: Plugin Options
nb: Programtilleggs valg

en: Command line error: %s
nb: Feil med kommandolinje: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
nb: 
    
    %s: flagg %s krever et argument

en: --color takes one of: auto, always, never
nb: --color tar et av: auto, alltid, aldri

en: show this help message and exit
nb: vis denne hjelpteksten og avslutt

en: be tolerant of errors
nb: vær tolerant ved feil

en: config file location
nb: plassering av konfigurasjonsfil

en: maximum command wait time
nb: maksimaltid for å vente på kommando

en: debugging output level
nb: nivå for tilbakemeldinger ved avlusing

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
nb: vis duplikater i lager og i kommandoer for å liste/søke i pakker

en: error output level
nb: mengde tilbakemelding ved feil

en: quiet operation
nb: stille operasjon

en: verbose operation
nb: vis ekstra informasjon

en: answer yes for all questions
nb: svar Ja til alle spørsmål

en: show Yum version and exit
nb: vis Yum-versjon og avslutt

en: set install root
nb: sett rot for installasjonen

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
nb: legger til et eller flere lager (jokertegn er tillatt)

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
nb: slå av et eller flere lager (jokertegn er tillatt)

en: exclude package(s) by name or glob
nb: overse pakke(r) ved navn eller mønster

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
nb: fjerner ekskludering av pakker, for et lager eller alle pakker

en: enable obsoletes processing during updates
nb: ta med foreldede pakker i beregningen ved oppdatering

en: disable Yum plugins
nb: ikke bruk programtilleggene til Yum

en: disable gpg signature checking
nb: ikke sjekk GPG-signaturer

en: disable plugins by name
nb: slå av tillegg til yum etter navn

en: enable plugins by name
nb: slå av programtillegg til yum etter navn

en: skip packages with depsolving problems
nb: hopp over pakker som har problemer med avhengigheter

en: control whether color is used
nb: kontroller om farger er brukt

en: Jan
nb: jan

en: Feb
nb: feb

en: Mar
nb: mar

en: Apr
nb: apr

en: May
nb: mai

en: Jun
nb: jun

en: Jul
nb: jul

en: Aug
nb: aug

en: Sep
nb: sep

en: Oct
nb: okt

en: Nov
nb: nov

en: Dec
nb: des

en: Trying other mirror.
nb: Prøver et annet speil.

en: Repo        : %s
nb: Arkiv      : %s

en: URL         : %s
nb: Nettadresse        : %s

en: Description :
nb: Beskrivelse :

en: y
nb: j

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

en: Is this ok [y/N]:
nb: Er dette ok [j/N]:

en: 
    Group: %s
nb: 
    Gruppe:%s

en:  Group-Id: %s
nb: GruppeId:%s

en:  Description: %s
nb:  Beskrivelse: %s

en:  Mandatory Packages:
nb: Obligatoriske pakker:

en:  Default Packages:
nb: Standard pakker:

en:  Optional Packages:
nb: Valgfrie pakker:

en:  Conditional Packages:
nb: Betingede pakker:

en: package: %s
nb: pakke: %s

en:   No dependencies for this package
nb:  Ingen avhengigheter for denne pakka

en:   dependency: %s
nb:  avhengighet: %s

en:    Unsatisfied dependency
nb:  avhengighet som ikke kunne tilfredstilles

en: Matched from:
nb: Treff fra:

en: License     : %s
nb: Lisens     : %s

en: Filename    : %s
nb: Filnavn     : %s

en: Other       :
nb: Andre ting       : %s

en: There was an error calculating total download size
nb: Kunne ikke finne ut størrelse på det som skal hentes ned

en: Total size: %s
nb: Totale størrelse: %s

en: Total download size: %s
nb: Totale størrelse på pakker som hentes: %s

en: Reinstalling
nb: Ominstallerer

en: Downgrading
nb: Nedgraderer

en: Installing for dependencies
nb: Legges inn på grunn avhengigheter

en: Updating for dependencies
nb: Oppdateres på grunn avhengigheter

en: Removing for dependencies
nb: Fjernes på grunn avhengigheter

en: Skipped (dependency problems)
nb: Hoppet over (problemer med avhengigheter)

en: Package
nb: Pakke

en: Arch
nb: Arkitektur

en: Version
nb: Versjon

en: Repository
nb: Pakkeoversikt

en: Size
nb: Størrelse

en: 
    Transaction Summary
    %s
nb: 
    Transaksjonsammendrag
    %s

en: Removed
nb: Fjernet

en: Dependency Removed
nb: Fjernet på grunn avhengighet

en: Dependency Installed
nb: Lagt inn på grunn av avhengighet

en: Dependency Updated
nb: Oppdatert på grunn avhengighet

en: Replaced
nb: Erstattet

en: Failed
nb: Feilet

note: Delta between C-c's so we treat as exit
en: two
nb: to

note: For translators: This is output like: Current download cancelled, interrupt (ctrl-c) again within two seconds to exit. Where "interupt (ctrl-c) again" and "two" are highlighted.
en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
nb: 
     Pågående nedlastning er avbrutt, %s avbryt (ved å trykke Ctrl-C) %s ganger til innen %s%s%s sekunder
    for å avslutte.

en: user interrupt
nb: avbrutt av bruker

en: Total
nb: Totalt

en: installed
nb: installert

en: erased
nb: fjernet

en: updated
nb: oppdatert

en: obsoleted
nb: foreldet

en: --> Running transaction check
nb: --> Utfører sjekk av transaksjonen

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
nb: --> Starter løsing av avhengigheter på nytt med endringer

en: --> Finished Dependency Resolution
nb: --> Alle avhengigheter er løst

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
nb: --> Beregner avhengighet: %s for pakke: %s

en: --> Unresolved Dependency: %s
nb: --> Avhengigheter som ikke kunne bli tilfredstilt: %s

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
nb: --> Beregner konflikter: %s er i konflikt med %s

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
nb: --> Fyller transaksjonen med valgte pakker. Vennligst vent.

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
nb: ---> Henter ned filhode for pakke %s for å fylle transaksjonen.

en: Running
nb: Kjører

en: Sleeping
nb: Sover

en: Traced/Stopped
nb: Sporet/Stoppet

en: Unknown
nb: Ukjent

en:   The other application is: PackageKit
nb:   Det andre programmet er: PackageKit

en:   The other application is: %s
nb:   Det andre programmet er: %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
nb:     Minne : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
nb:     Startet for %s - %s siden

en:     State  : %s, pid: %d
nb:     Status  : %s, pid: %d

en: 
    
    Exiting on user cancel
nb: 
    
    Avslutter etter ønske

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
nb: 
    
    Avslutter på grunn av brutt rør

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
nb: Du kan prøve å bruke --skip-broken for å jobbe deg rundt problem

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
nb: Ukjent feil: feilkode: %d:

en: 
    Dependencies Resolved
nb: 
    Alle avhengigheter er løst

en: Complete!
nb: Ferdig!

en: You need to be root to perform this command.
nb: Du må være rootbruker for å utføre denne kommandoen.

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
nb: 
    Du har valgt å sjekke pakkene ved hjelp av GPG-nøkler. Det er fornuftig.
    Du har imidlertid ingen offentlige GPG-nøkler installert
    Du må hente ned og legge inn nøklene. Du kan legge dem inn med kommandoen:
    
      rpm --import public.gpg.key
    
    Et annet og bedre alternativ er å oppgi URL til de nøklene du vil bruke.
    Bruk opsjonen 'gpgkey' for hvert lager for å ta dette i bruk.
    
    Kontakt din distribusjon eller pakkeansvarlig for mer informasjon.

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
nb: Feil: du må oppgi en liste med pakker som skal %s

en: Error: Need an item to match
nb: Feil: trenger noe å sammenligne med

en: Error: Need a group or list of groups
nb: Feil: trenger en gruppe eller en liste med grupper

en: Error: clean requires an option: %s
nb: Feil: clean trenger minst et argument: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
nb: Feil: ugyldig argument gitt til kommandoen clean: %r

en: No argument to shell
nb: Ingen argumenter ble gitt til kommandoen shell

en: Filename passed to shell: %s
nb: Følgende filnavn ble sendt til skallet: %s

en: File %s given as argument to shell does not exist.
nb: Filen %s som ble gitt som argument til kommandoen shell eksisterer ikke.

en: Error: more than one file given as argument to shell.
nb: Feil: mer enn en fil ble gitt som argument til kommandoen shell.

en: PACKAGE...
nb: PAKKE...

en: Install a package or packages on your system
nb: Legg inn en eller flere pakker på systemet

en: Setting up Install Process
nb: Forberedelser for installasjon

en: [PACKAGE...]
nb: [PAKKE...]

en: Update a package or packages on your system
nb: Oppdater en eller flere pakker på systemet

en: Setting up Update Process
nb: Forberedelser for oppdatering

en: Display details about a package or group of packages
nb: Viser detaljer om en pakke eller en gruppe av grupper

en: Installed Packages
nb: Pakker som er installert

en: Available Packages
nb: Tilgjengelige pakker

en: Extra Packages
nb: Tilleggspakker

en: Updated Packages
nb: Oppdaterte pakker

note: This only happens in verbose mode
en: Obsoleting Packages
nb: Utdaterte pakker

en: Recently Added Packages
nb: Pakker som nylig er lagt til

en: No matching Packages to list
nb: Ingen passende pakker å liste opp

en: List a package or groups of packages
nb: Lag en liste med pakker eller grupper av pakker

en: Remove a package or packages from your system
nb: Fjern en eller flere pakker fra systemet

en: Setting up Remove Process
nb: Klargjør for fjerning av pakker

en: Setting up Group Process
nb: Klargjør grupper med pakker

en: No Groups on which to run command
nb: Ingen gruppe er valgt for aktuell kommando

en: List available package groups
nb: Lag liste over tilgjengelige pakkegrupper

en: Install the packages in a group on your system
nb: Legger inn pakkene i en gruppe på systemet

en: Remove the packages in a group from your system
nb: Fjern pakkene i en gruppe fra systemet

en: Display details about a package group
nb: Viser detaljer om en gruppe av pakker

en: Generate the metadata cache
nb: Lag mellomlager med metadata

en: Making cache files for all metadata files.
nb: Lager mellomlager for samtlige filer med metadata.

en: This may take a while depending on the speed of this computer
nb: Dette kan en stund avhengig av hvor rask datamaskinen er

en: Metadata Cache Created
nb: Mellomlager er ferdig lagd

en: Remove cached data
nb: Fjern mellomlager med metadata

en: Find what package provides the given value
nb: Finn hvilken pakke som inneholder etterspurt verdi

en: Check for available package updates
nb: Se etter tilgjengelige pakkeoppdateringer

en: Search package details for the given string
nb: Søker etter oppgitt streng i pakkedetaljene

en: Searching Packages:
nb: Søker i pakker:

en: Update packages taking obsoletes into account
nb: Oppdater pakker og ta hensyn til pakker som blir utdatert

en: Setting up Upgrade Process
nb: Klargjør for oppdatering

en: Install a local RPM
nb: Legger inn en RPM fra filsystemet

en: Setting up Local Package Process
nb: Klargjøring for pakker på lokalt filsystem

en: Determine which package provides the given dependency
nb: Finner hvilken pakke som tilbyr den gitte avhengigheten

en: Searching Packages for Dependency:
nb: Søker i pakker etter avhengighet:

en: Run an interactive yum shell
nb: Kjører det interaktive Yum-skallet

en: Setting up Yum Shell
nb: Klargjør Yum-skallet

en: List a package's dependencies
nb: Vis avhengigheter for en pakke

en: Finding dependencies:
nb: Finner avhengigheter:

en: Display the configured software repositories
nb: Viser de pakkeoversiktene som er satt opp

en: enabled
nb: aktiv

en: disabled
nb: inaktiv

en: Repo-revision:
nb: Arkivrevisjon:

en: Repo-distro-tags:
nb: Arkivdistribusjonsmerkelapper:

en: Repo-metalink:
nb: Arkivmetalink:

en:   Updated    :
nb:   Oppdatert    :

note: Work out the first (id) and last (enabled/disalbed/count), then chop the middle (name)...
en: repo id
nb: arkiv id

en: repo name
nb: arkiv navn

en: Display a helpful usage message
nb: Viser en hjelpetekst

en: No help available for %s
nb: Ingen hjelp er tilgjengelig for %s

en: 
    
    aliases:
nb: 
    
    alias:

en: Setting up Reinstall Process
nb: Klargjør for å legge inn pakke(r) på nytt

en: reinstall a package
nb: ominstaller en pakke

en: Setting up Downgrade Process
nb: Klargjør for oppdatering

en: downgrade a package
nb: nedgrader en pakke

en: Display a version for the machine and/or available repos.
nb: Vi sen versjon for maskinen og/eller tilgjengelige arkiver

en: Installed:
nb: Installert:

en: Available:
nb: Tilgjengelig:

en: Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit...
nb: Et annet program holder en fillås for Yum, venter til fillåsen frigjøres...

note: Depsolve stage
en: Resolving Dependencies
nb: Løser avhengigheter

en: 
    
    Exiting on user cancel.
nb: 
    
    Avslutter etter ønske

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doTsSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.

en: Setting up TransactionSets before config class is up
nb: Setter opp transaksjons-sett før config klassen er klar

en: Invalid tsflag in config file: %s
nb: Ugyldig tsflag in konfigurasjonsfil: %s

en: Searching pkgSack for dep: %s
nb: Søker i pkgSack etter avhengighet: %s

en: Member: %s
nb: Medlem: %s

en: %s converted to install
nb: %s ble omdannet til installering

en: Adding Package %s in mode %s
nb: Legger til pakke %s in modus %s

en: Removing Package %s
nb: Fjerner pakke %s

en: %s requires: %s
nb: %s krever: %s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
nb: Nødvendig avhengighet har allerede blitt plukket opp, jukser

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
nb: Nødvendig avhengighet er ikke et navn på pakke. Ser etter: %s

en: Potential Provider: %s
nb: Potensiell tilbyder: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
nb: Modus er %s for tilbyder av %s: %s

en: Mode for pkg providing %s: %s
nb: Modus for pakke som tilbyr %s: %s

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
nb: TSINFO: pakke %s som er nødvendig for %s vil bli fjernet

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
nb: TSINFO: Bytter ut %s med %s for å løse opp i avhengighet.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
nb: TSINFO: Oppdaterer %s for å løse opp i avhengighet.

en: Cannot find an update path for dep for: %s
nb: Kunne ikke finne måte å oppdatere sti for avhengighet: %s.

en: Quick matched %s to require for %s
nb: Hurtigpasset %s for å tilfredstille %s

note: is it already installed?
en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
nb: %s tilbyr pakker, men er allerede installert, fjerner denne.

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
nb: Pakke %s som potensielt løser opp avhengighet har nyere instans in ts.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
nb: Pakke %s som potensielt løser opp avhengighet er allerde installert.

en: %s already in ts, skipping this one
nb: %s er allerde i ts, hopper over denne

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
nb: TSINFO: Setter opp %s som oppdatering av %s

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
nb: TSINFO: Setter opp %s som pakke for installering av %s

en: Success - empty transaction
nb: Suksess - transaksjonen er tom

en: Restarting Loop
nb: Starter sløyfe på nytt

en: Dependency Process ending
nb: Beregning av avhengighet avsluttes

en: Success - deps resolved
nb: Suksess - alle avhengigheter er tilfredstilt

en: Checking deps for %s
nb: Sjekker avhengigheter for %s

en: looking for %s as a requirement of %s
nb: leter etter %s som kreves av %s

en: Running compare_providers() for %s
nb: Kjører compare_providers() for %s

en: better arch in po %s
nb: bedre arch i po %s

en: %s obsoletes %s
nb: %s faser ut %s

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
nb: archdist sammenlignet %s med %s på %s
     Vinner: %s

en: common sourcerpm %s and %s
nb: felles kilderpm %s og %s

en: common prefix of %s between %s and %s
nb: felles prefiks fra %s mellom %s og %s

en: Best Order: %s
nb: Beste rekkefølge: %s

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doConfigSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
nb: Pakkelager %r mangler navn i konfigurasjonsfilen(e), bruker id

en: plugins already initialised
nb: tillegg til yum er allerede initiert

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doRepoSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.

en: Reading Local RPMDB
nb: Leser inn lokal RPM-database

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doRepoSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doSackSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum

en: Setting up Package Sacks
nb: Lager sekker med pakker

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
nb: objekt for pakkelager %s mangler metoden _resetSack

en: therefore this repo cannot be reset.
nb: derfor kan ikke denne pakkeoversikten nullstilles

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doUpdateSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.

en: Building updates object
nb: Bygger opp oppdateringsobjekt

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
nb: doGroupSetup() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.

en: Getting group metadata
nb: Henter metadata for grupper

en: Adding group file from repository: %s
nb: Legger til gruppefil fra pakkeoversikt: %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
nb: Kunne ikke legge til gruppefil for pakkeoversikt: %s - %s

en: No Groups Available in any repository
nb: Ingen grupper tilgjengelig fra noen lagre

en: Importing additional filelist information
nb: Henter mer informasjon om fil-lister

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
nb: Programmet %s%s%s er funnet i yum-utils pakken.

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
nb: Det er uferdige transaksjoner igjen. Du vil kanskje vurdere å kjøre yum-complete-transaction først for å gjøre dem ferdig.

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
nb: 
    Pakker som ble oversett på grunn av problemer med avhengigheter:

en:     %s from %s
nb:     %s fra %s

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
nb: Advarsel: et scriptlet eller andre ikkekritiske feil oppstod under transaksjonen.

en: Failed to remove transaction file %s
nb: Kunne ikke fjerne transaksjonsfil %s

note: maybe a file log here, too but raising an exception is not going to do any good
en: %s was supposed to be installed but is not!
nb: %s var ment til å bli installert men er ikke!

note: maybe a file log here, too but raising an exception is not going to do any good
en: %s was supposed to be removed but is not!
nb: %s var ment til å bli fjernet men er ikke!

note: Whoa. What the heck happened?
en: Unable to check if PID %s is active
nb: Kunne ikke sjekke om PID %s er aktiv

note: Another copy seems to be running.
en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
nb: Det fins allerede en låsfil %s: en annen Yum kjører med PID %s.

en: Could not perform checksum
nb: Kunne ikke beregne sjekksum

en: Package does not match checksum
nb: Pakken har ikke korrekt sjekksum

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
nb: sjekksummen til pakken er feil, men mellomlagring er satt på for %s

en: using local copy of %s
nb: bruker lokal kopi av %s

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
nb: Det er ikke nok ledig plass i nedlastingskatalogen %s
        * ledig   %s 
        * trenger %s

en: Header is not complete.
nb: Filhode er ikke fullstendig.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
nb: Filhode er ikke tilgjengelig lokalt og mellomlager-modus er aktivert Kan ikke hente ned %s

en: Public key for %s is not installed
nb: Offentlig nøkkel for %s er ikke lagt inn

en: Problem opening package %s
nb: Problem ved åpning av pakke %s

en: Public key for %s is not trusted
nb: Offentlig nøkkel %s er ikke til å stole på

en: Package %s is not signed
nb: Pakken %s er ikke signert

en: Cannot remove %s
nb: Kan ikke fjerne %s

en: %s removed
nb: %s fjernet

en: Cannot remove %s file %s
nb: Kan ikke fjerne %s fra fil %s

en: %s file %s removed
nb: %s fil %s er fjernet

en: %d %s files removed
nb: %d %s filer fjernet

en: More than one identical match in sack for %s
nb: Mer enn ett identisk passende treff i sekken %s

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
nb: Ingenting passer %s.%s %s:%s-%s fra oppdatering

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
nb: searchPackages() vil forsvinne i en kommende utgave av Yum.
    Bruk heller searchGenerator()

en: Searching %d packages
nb: Søker etter %d pakker

en: searching package %s
nb: søker etter pakke %s

en: searching in file entries
nb: søker i filoversikt

en: searching in provides entries
nb: søker i oppføringer av tilbud

en: No group data available for configured repositories
nb: Ingen gruppedata tilgjengelig for konfigurerte pakkelager

en: No Group named %s exists
nb: Det eksisterer ingen gruppe med navn %s

en: package %s was not marked in group %s
nb: pakke %s var ikke med i gruppe %s

en: Adding package %s from group %s
nb: Legger til pakke %s fra gruppe %s

en: No package named %s available to be installed
nb: Ingen pakke med navn %s er tilgjendelig for installering

note: This can happen due to excludes after .up has happened.
en: Package tuple %s could not be found in packagesack
nb: Pakke tuppel %s ble ikke funnet i sekken med pakker

en: No Package found for %s
nb: Ingen pakke for %s er funnet

en: Package Object was not a package object instance
nb: Pakkeobjekt var ikke en pakkeobjektinstans

en: Nothing specified to install
nb: Ingenting oppgitt for installasjon

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
nb: Sjekker for virtuelle tilbydere eller tilbydere av filer for %s

en: No Match for argument: %s
nb: Ingen treff for argument: %s

en: Package %s installed and not available
nb: Pakke %s er installert og ikke tilgjengelig

en: No package(s) available to install
nb: Ingen pakke(r) er tilgjengelig for installering

en: Package: %s  - already in transaction set
nb: Pakke: %s - allerede i transaksjonensettet

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
nb: Pakke %s er foreldet av %s som allerede er installert

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
nb: Pakke %s er foreldet av %s, prøver å installere %s isteden.

en: Package %s already installed and latest version
nb: Pakke %s er allerede installert i siste versjon

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
nb: Pakke med treff på %s er allerede lagt inn. Ser etter oppdatering

note: update everything (the easy case)
en: Updating Everything
nb: Oppdaterer alt

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
nb: Vil ikke oppdatere pakke som allerede er foreldet: %s.%s %s:%s-%s

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
nb: Pakka er allerede foreldet:  %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
nb: Oppdatere ikke pakken som allerede er oppdatert: %s.%s %s:%s-%s

en: No package matched to remove
nb: Kunne ikke finne noen passende pakke for fjerning

en: Examining %s: %s
nb: Undersøker: %s: %s

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
nb: Kan ikke legge til pakke %s til transaksjonen. Det er ikke en kompatibel arkitektur: %s

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
nb: Pakka %s er ikke installert, så den kan ikke oppdateres. Bruk kommandoen yum install for å legge den inn.

en: Excluding %s
nb: Ekskluderer %s

en: Marking %s to be installed
nb: Setter av %s for kommende installering

en: Marking %s as an update to %s
nb: Setter av %s som en oppdatering av %s

en: %s: does not update installed package.
nb: %s: vil ikke oppdatere installert pakke.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
nb: Kunne ikke åpne fil: %s. Hopper over.

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
nb: Problem ved reinstall: kunne ikke finne passende pakke og fjerne

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
nb: Problem i ominstalleringen: ingen pakke %s funnet for installering.

en: No package(s) available to downgrade
nb: Ingen pakke(r) er tilgjengelig for nedgradering

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
nb: Pakke %s er tillatt flere installeringer, hopper over.

en: No Match for available package: %s
nb: Ingen treff for tilgjengelig pakke: %s

en: Only Upgrade available on package: %s
nb: Bare oppgraderinger tilgjengelig på pakke: %s

en: GPG key retrieval failed:
nb: Henting av GPG-nøkkel feilet:

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
nb: Analyse av GPG-nøkkel feilet: nøkkelen har ikke verdi %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
nb: GPG-nøkkel ved %s (0x%s) er allerede lagt inn

en: Key import failed (code %d)
nb: Import av nøkkel feilet (kode %d)

en: Key imported successfully
nb: Nøkler ble lagt inn med suksess

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
nb: GPG-nøkkelen for pakkeoversikten %s er allerede lagt inn, men
    nøkkelen passer ikke til den aktuelle pakka fra samme oversikt.
    Sjekk at korrekt URL (gpgkey opsjonen) er oppgitt for denne
    pakkeoversikten.

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
nb: Import av nøkler hjalp ikke, feil nøkler?

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
nb: GPG-nøkkel ved %s (0x%s) er allerede importert

en: Key import failed
nb: Import av nøkkel feilet

en: Unable to find a suitable mirror.
nb: Kunne ikke finne passende filspeil

en: Errors were encountered while downloading packages.
nb: Det oppstod feil ved nedlastning av pakker.

en: Please report this error at %s
nb: Vennligst send en feilrapport til %s

en: Test Transaction Errors:
nb: Feil ved testtransaksjon:

note: Mostly copied from YumOutput._outKeyValFill()
en: Loaded plugins:
nb: Tillegg som er i bruk:

en: No plugin match for: %s
nb: Intet programtilleggs treff for: %s

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
nb: Laster ikke programtillegg "%s", siden den er deaktivert

note: Give full backtrace:
en: Plugin "%s" can't be imported
nb: Programtillegg "%s" kan ikke bli importert

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
nb: Tillegg "%s" tilfredstiller ikke versjonskravene fra Yum.

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
nb: Tillegg "%s" krever API versjon: %s. Men støttet API versjon er %s.

en: Loading "%s" plugin
nb: Laster tillegg "%s"

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
nb: Det finnes to eller flere tillegg med navn «%s» i søkestien for tillegg

en: Configuration file %s not found
nb: Konfigurasjonsfila %s ble ikke funnet

note: for Configuration files for the plugin not found
en: Unable to find configuration file for plugin %s
nb: Kunne ikke finne konfigurasjon for tillegg %s

en: registration of commands not supported
nb: registering av kommandoer er ikke støttet

en: Repackaging
nb: Pakker på nytt

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
nb: Kunne ikke åpne filhode eller filhode %s passet ikke til %s.

en: RPM %s fails md5 check
nb: RPM pakke %s feilet i sjekk av md5-sum

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
nb: Kunne ikk åpen RPM database for lesing. I bruk av noen andre?

en: Got an empty Header, something has gone wrong
nb: Filhode var tomt, noe har gått galt

en: Damaged Header %s
nb: Filhode til %s er ødelagt

en: Error opening rpm %s - error %s
nb: Kunne ikke åpen rpm pakke %s - feilen er %s
