Zabbix 6.0 - en to ca translation catalogue (4440 entries)

en: "%1$s" date must be less than "%2$s" date.
ca: La data "%1$s" ha d'ésser inferior a la data "%2$s".

en: "%1$s" instead "%2$s"
ca: "%1$s" en lloc de "%2$s"

en: "%1$s" is expected
ca: s'esperava "%1$s"

en: "%1$s" must be an empty string or greater than "%2$s".
ca: "%1$s" ha de ser una cadena buida o superior a "%2$s".

en: "host:key" pair is expected
ca: S'espera la parella "equip:clau".

en: $.path.to.node
ca: $.camí.al.node

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
ca: %1$d caràcters supera la longitud màxima de %2$d caràcters

en: %1$d day | %1$d days
ca[0]: %1$d dia
ca[1]: %1$d dies

[ctx: screen reader]
en: %1$d matches for %2$s found
ca: S'han trobat %1$d coincidències per a %2$s

en: %1$d of %1$d+ hosts are shown
ca: Es veuen els equips %1$d de %1$d+

en: %1$d of %1$d+ items are shown
ca: Es veuen els elements %1$d de %1$d+

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
ca[0]: Es mostren %1$d de %3$d%2$s problemes
ca[1]: Es mostren %1$d de %3$d%2$s problemes

en: %1$d problems selected.
ca: %1$d problemes seleccionats.

en: %1$s (year %2$s)
ca: %1$s (any %2$s)

en: %1$s - thrown by module located at %2$s.
ca: %1$s: llançat pel mòdul situat a %2$s.

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
ca: %1$s [Línia: %2$s | Columna: %3$s]

[ctx: screen reader]
en: %1$s action | %1$s actions
ca[0]: Acció de %1$s
ca[1]: Acció de %1$s

en: %1$s characters
ca: %1$s caràcters

en: %1$s characters remaining
ca: Queden %1$s caràcters

en: %1$s event | %1$s events
ca[0]: %1$s esdeveniment
ca[1]: %1$s esdeveniments

en: %1$s group pattern
ca: Patró de grup %1$s

en: %1$s host in maintenance | %1$s hosts in maintenance
ca[0]: Equip %1$s en manteniment
ca[1]: Equips %1$s en manteniment

en: %1$s hour | %1$s hours
ca[0]: %1$s hora
ca[1]: %1$s hores

en: %1$s item | %1$s items
ca[0]: %1$s element
ca[1]: %1$s elements

[ctx: screen reader]
en: %1$s message | %1$s messages
ca[0]: Missatge de %1$s
ca[1]: Missatge de %1$s

en: %1$s minute | %1$s minutes
ca[0]: %1$s minut
ca[1]: %1$s minuts

en: %1$s of %2$s element in problem state | %1$s of %2$s elements in problem state
ca[0]: %1$s de %2$s element en estat problemàtic
ca[1]: %1$s de %2$s element en estat problemàtic

en: %1$s or %2$s - allows the page to be displayed only in a frame on the same origin as the page itself
ca: %1$s o %2$s - permet que la pàgina només es vegi dins un marc del mateix origen que la mateixa pàgina

en: %1$s or %2$s - prevents the page from being displayed in a frame, regardless of the site attempting to do so
ca: %1$s o %2$s - impedeix que la pàgina es vegi en un marc, independentment del lloc que ho provi

[ctx: screen reader]
en: %1$s preselected, use down,up arrow keys and enter to select
ca: %1$s preseleccionats, empreu les tecles de fletxa avall, amunt i Intro per seleccionar

en: %1$s problem | %1$s problems
ca[0]: %1$s problema
ca[1]: %1$s problemes

en: %1$s problem in total | %1$s problems in total
ca[0]: %1$s problemes en total
ca[1]: %1$s problemes en total

en: %1$s retry left | %1$s retries left
ca[0]: Queden %1$s intents
ca[1]: Queden %1$s intents

en: %1$s second | %1$s seconds
ca[0]: %1$s segons
ca[1]: %1$s segons

en: %1$s unacknowledged problem | %1$s unacknowledged problems
ca[0]: %1$s problema no reconegut
ca[1]: %1$s problemes no reconeguts

[ctx: screen reader]
en: %1$s, Severity, %2$s
ca: %1$s, gravetat, %2$s

[ctx: screen reader]
en: %1$s, read only
ca: %1$s, només lectura

[ctx: screen reader]
en: %1$s, selected
ca: %1$s, triat

en: %1$s.php class must extend %2$s for module located at %3$s.
ca: La classe %1$s.php ha d'estendre %2$s per al mòdul situat a %3$s.

en: %1$s: %2$s
ca: (%1$s: %2$s)

en: %1$sth percentile: %2$s
ca: %1$s percentil: %2$s

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
ca[0]: S'ha registrat un intent d'inici de sessió fallit de %4$s. El darrer intent fou de %1$s el %2$s a les %3$s.
ca[1]: S'han registrat intents d'inici de sessió fallits de %4$s. El darrer intent fou de %1$s el %2$s a les %3$s.

en: %d device | %d devices
ca[0]: %d dispositiu
ca[1]: %d dispositius

en: (0 - infinitely)
ca: (0 - infinitament)

en: (0 - use action default)
ca: (0 - emprar l'acció per defecte)

en: (Only super admins can create groups)
ca: (Només els superadministradors poden crear grups)

en: (created by host discovery)
ca: (creat per la descoberta d'equips)

en: (legacy) to retrieve a single value synchronously, optionally combined with other values
ca: (llegat) per recuperar un valor únic de forma sincrònica, opcionalment combinat amb altres valors

en: (legacy) to retrieve a subtree in JSON
ca: (llegat) per recuperar un subarbre en JSON

en: (linked by host discovery)
ca: (enllaçat per la descoberta d'equips)

en: (no proxy)
ca: (sense servidor intermediari)

en: 0 - use default port
ca: 0 - empra el port predeterminat

en: 0 or 1
ca: 0 o 1

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 10 seconds
ca: 10 segons

en: 12-hour
ca: 12 hores

en: 24-hour
ca: 24 hores

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 3D view
ca: Vista 3D

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 5 seconds
ca: 5 segons

en: 500 latest values
ca: 500 darrers valors

en: <empty string>
ca: <cadena buida>

en: <label name>
ca: <nom de l'etiqueta>

en: <metric name>{<label name>="<label value>", ...} == <value>
ca: <nom mètric>{<nom de l'etiqueta>="<valor de l'etiqueta>", ...} == <valor>

en: <sub-menu/sub-menu/...>
ca: <submenú/submenú/...>

en: ADD OVERRIDE
ca: AFEGIR INVALIDACIÓ

en: ALARM CLOCK
ca: DESPERTADOR

en: API access
ca: Accés a l'API

en: API hostname
ca: Nom d'equip API

en: API methods
ca: Mètodes API

en: API token
ca: Token de l'API

en: API token "%1$s" already exists for userid "%2$s".
ca: El token de l'API "%1$s" ja existeix per a l'identificador d'usuari "%2$s".

en: API token added
ca: S'ha afegit un token de l'API

en: API token deleted | API tokens deleted
ca[0]: S'ha esborrat el token de l'API
ca[1]: S'han esborrat els tokens de l'API

en: API token disabled | API tokens disabled
ca[0]: El token de l'API s'ha desactivat
ca[1]: Tokens de l'API desactivats

en: API token enabled | API tokens enabled
ca[0]: Token de l'API activat
ca[1]: Tokens de l'API activats

en: API token expired.
ca: Token de l'API caducat.

en: API token updated
ca: Token de l'API actualitzat

en: API tokens
ca: Tokens de l'API

en: Above value
ca: Per sobre del valor

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Access denied!
ca: Accés denegat!

en: Access to API
ca: Accés a l'API

en: Access to UI elements
ca: Accés als elements de la IU

en: Access to actions
ca: Accés a les accions

en: Access to modules
ca: Accés als mòduls

en: Access to services
ca: Accés als serveis

en: Acknowledge
ca: Reconèixer

en: Acknowledge problems
ca: Reconèixer els problemes

en: Acknowledged
ca: Reconegut

en: Acknowledged PROBLEM events
ca: Esdeveniments PROBLEMA reconeguts

en: Acknowledged RESOLVED events
ca: Esdeveniments RESOLTS reconeguts

en: Acknowledgement status
ca: Estat de reconeixement

en: Action
ca: Acció

[ctx: compact table header]
en: Action
ca: Acció

en: Action "%1$s" already exists.
ca: L'acció "%1$s" ja existeix.

en: Action "%2$s" is not available for user role "%1$s".
ca: L'acció "%2$s" no és pas disponible per a la funció d'usuari "%1$s".

en: Action added
ca: Acció afegida

en: Action class %1$s must extend %2$s class.
ca: La classe d'acció %1$s ha d'ampliar la classe %2$s.

en: Action deleted | Actions deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'acció
ca[1]: S'han esborrat les accions

en: Action disabled | Actions disabled
ca[0]: Acció desactivada
ca[1]: Accions desactivades

en: Action enabled | Actions enabled
ca[0]: Acció activada
ca[1]: Accions activades

en: Action log
ca: Registre d'accions

en: Action operation
ca: Operació d'acció

en: Action updated
ca: Acció actualitzada

en: Action with ID "%1$s" is not available.
ca: L'acció amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Actions
ca: Accions

[ctx: compact table header]
en: Actions
ca: Accions

en: Active
ca: Actiu

[ctx: maintenance status]
en: Active
ca: Actiu

en: Active checks
ca: Verificacions actives

en: Active since
ca: Actiu des de

en: Active till
ca: Actius fins

en: Add
ca: Afegeix

en: Add (message type limit reached)
ca: Afegeix (s'ha arribat al límit de tipus de missatge)

en: Add a column
ca: Afegeix una columna

en: Add a new widget
ca: Afegeix un giny nou

en: Add child elements
ca: Afegeix elements fill

en: Add child service
ca: Afegeix servei fill

en: Add child services
ca: Afegeix serveis fill

en: Add from host
ca: Afegir des d'equip

en: Add from template
ca: Afegir des d'una plantilla

en: Add host
ca: Afegir equip

en: Add host tags
ca: Afegeix etiquetes d'equip

en: Add host trigger
ca: Afegir trigger d'equip

en: Add missing
ca: Afegeix el que manca

en: Add multiple maps
ca: Afegeix múltiples mapes

en: Add new data set
ca: Afegeix un conjunt de dades nou

en: Add new interface
ca: Afegeix una nova interfície

en: Add new override
ca: Afegeix una substitució nova

en: Add page
ca: Afegeix pàgina

en: Add parent services
ca: Afegiu serveis pare

en: Add problem comments
ca: Afegeix comentaris de problemes

en: Add prototype
ca: Afegeix un prototip

en: Add scheduled report
ca: Afegeix un informe programat

en: Add services
ca: Afegeix serveis

en: Add submaps
ca: Afegeix submapes

en: Add to favorites
ca: Afegir a preferits

en: Add to host group
ca: Afegeix al grup d'equips

en: Add to host groups
ca: Afegeix als grups d'equips

en: Add user
ca: Afegeix usuari

en: Add user group
ca: Afegeix un grup d'usuaris

en: Add widget
ca: Afegeix un giny

en: Added
ca: Afegit

[ctx: screen reader]
en: Added, %1$s
ca: S'ha afegit, %1$s

en: Additional rule
ca: Regla addicional

en: Additional rules
ca: Normes addicionals

en: Address
ca: Adreça

en: Address for active agents
ca: Adreça dels agents actius

en: Administration
ca: Administració

en: Advanced configuration
ca: Configuració avançada

en: Advanced labels
ca: Etiquetes avançades

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: After
ca: Després

en: After this change, users who have already enrolled in this MFA method will have to complete the enrollment process again because TOTP secrets will be reset.
ca: Després d'aquest canvi, els usuaris que ja s'han inscrit a l'MFA hauran de tornar a fer el procés d'inscripció perquè els secrets TOTP es restabliran.

en: After value
ca: Després del valor

en: Age
ca: Edat

en: Age less than
ca: Edat inferior a

en: Agent (active)
ca: Agent (actiu)

en: Agent (passive)
ca: Agent (passiu)

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
ca: Comprovació de disponibilitat de l'agent. No retorna res - no disponible; 1 - disponible

en: Agent encryption
ca: Xifratge de l'agent

en: Agent host metadata. Returns string
ca: Metadades de l'equip de l'agent. Retorna una cadena

en: Agent host name. Returns string
ca: Nom d'equip de l'agent. Retorna una cadena

en: Agent interfaces
ca: Interfícies d'agent

en: Agent variant check. Returns 1 - for Zabbix agent; 2 - for Zabbix agent 2
ca: Comprovació de variants d'agent. Retorna 1 - per a l'agent Zabbix; 2 - per a l'agent Zabbix 2

en: Aggregate
ca: Agregat

en: Aggregate functions
ca: Funcions agregades

en: Aggregates each item in the data set.
ca: Afegeix cada element al conjunt de dades.

en: Aggregates the whole data set.
ca: Afegeix tot el conjunt de dades.

en: Aggregation function
ca: Funció d'agregació

en: Aggregation interval
ca: Interval d'agregació

en: Alert message
ca: Missatge d'alerta

en: Alerts
ca: Alertes

en: Algorithm
ca: Algoritme

en: Alias
ca: Àlies

en: Align map elements
ca: Alinear els elements del mapa

en: All
ca: Tots

en: All dashboards
ca: Tots els taulers

en: All graphs
ca: Tots els gràfics

en: All groups
ca: Tots els grups

en: All hosts
ca: Tots els equips

en: All links should have "Name" and "URL" specified
ca: Tots els enllaços han de tindre especificats "Nom" i "URL".

en: All maps
ca: Tots els mapes

en: All problems
ca: Tots els problemes

en: All problems if tag values match
ca: Tots els problemes si els valors de l'etiqueta coincideixen

en: All services
ca: Tots els serveis

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: All templates
ca: Totes les plantilles

en: Allow list
ca: Llista de permesos

en: Allow manual close
ca: Permet el tancament manual

en: Allow redirect
ca: Permetre les redireccions

en: Allowed hosts
ca: Equips permesos

en: Allowed methods
ca: Mètodes permesos

en: Also used as legend label for aggregated data sets.
ca: També emprat com a etiqueta de llegenda per als grups de dades agregades.

en: Alternatively, you can install it manually:
ca: Alternativament, podeu instal·lar-lo manualment:

en: Amount of guest physical memory that is swapped out to the swap space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Quantitat de memòria física convidada que s'intercanvia a l'espai d'intercanvi, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: Amount of host physical memory consumed for backing up guest physical memory pages, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Quantitat de memòria física de l'equip consumida per fer una còpia de seguretat de pàgines de memòria física convidada, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: An LLD rule with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
ca: La regla LLD amb la clau "%1$s" ja existeix a l'equip "%2$s".

en: An LLD rule with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
ca: La regla LLD amb la clau "%1$s" ja existeix a la plantilla "%2$s".

en: An item prototype with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
ca: El prototip d'element amb la clau "%1$s" ja existeix a l'equip "%2$s".

en: An item prototype with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
ca: El prototip d'element amb la clau "%1$s" ja existeix a la plantilla "%2$s".

en: An item with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
ca: L'element amb la clau "%1$s" ja existeix a l'equip "%2$s".

en: An item with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
ca: L'element amb la clau "%1$s" ja existeix a la plantilla "%2$s".

en: Analog
ca: Analògic

en: And
ca: I

en: And/Or
ca: I/o

en: Annually
ca: Anualment

en: Another widget is used as data source.
ca: S'empra un altre giny com a font de dades.

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any changes made in the current form will be lost.
ca: Es perdran els canvis fets al formulari actual.

en: Any character string included
ca: Qualsevol cadena de caràcters inclosa

en: Any existing host entities not present in the import file will be deleted. Click OK to proceed.
ca: Qualsevol equip existent que no sigui present al fitxer d'importació s'esborrarà. Feu clic a OK per continuar.

en: Any existing template entities not present in the import file will be deleted. Click OK to proceed.
ca: Qualsevol plantilla existent que no sigui present al fitxer d'importació s'esborrarà. Feu clic a OK per continuar.

en: Application error.
ca: Error a l'aplicació.

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply permissions and tag filters to all subgroups
ca: Apliqueu permisos i filtres d'etiquetes a tots els subgrups

en: Apply permissions to all subgroups
ca: aplicar permisos a tots els subgrups

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
ca: Apropant-se

en: Approximation
ca: Aproximació

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: Abril

en: Arc background
ca: Arc de fons

en: Arc size
ca: Mida de l'arc

en: Are you sure you want to delete this filter?
ca: Segur que voleu suprimir aquest filtre?

en: Are you sure you want to delete?
ca: Segur que voleu suprimir-lo?

en: Are you sure you want to perform this action?
ca: Segur que voleu dur a terme aquesta acció?

en: Area size
ca: Mida de l'àrea

en: Area type
ca: Tipus d'àrea

en: Arithmetic
ca: Aritmètica

en: As is
ca: Com és

en: As plain text
ca: Com a text pla

en: Assertions
ca: Afirmacions

en: Asset tag
ca: Etiqueta d'actiu

en: Assigned proxy
ca: Proxy assignat

en: At %1$s %2$s of every %3$s week | At %1$s %2$s of every %3$s weeks
ca[0]: %1$s %2$s de cada setmana %3$s
ca[1]: %1$s %2$s de cada %3$s setmanes

en: At %1$s every %2$s day | At %1$s every %2$s days
ca[0]: A les %1$s cada dia %2$s
ca[1]: A les %1$s cada %2$s dies

en: At %1$s on %2$s %3$s of every %4$s
ca: A %1$s el %2$s %3$s de cada %4$s

en: At %1$s on day %2$s of every %3$s
ca: A %1$s el dia %2$s de cada %3$s

en: At (hour:minute)
ca: A les (hora:minut)

en: At least one LDAP server must exist.
ca: Com a mínim ha d'existir un servidor LDAP.

en: At least one MFA method must exist.
ca: Hi ha d'haver un mètode MFA com a mínim.

en: At least one UI element must be checked.
ca: S'ha de comprovar almenys un element de la IU.

en: At least one UI element must be enabled for user role "%1$s".
ca: Com a mínim un element d'UI ha d'estar habilitat per al rol d'usuari "%1$s".

en: At least one action is mandatory.
ca: Com a mínim una acció és obligatòria.

en: At least one active user must exist with role "%1$s".
ca: Com a mínim un usuari actiu ha d'existir amb el rol "%1$s".

en: At least one day of the week or day of the month must be specified.
ca: Cal triar, com a mínim, un dia de la setmana o un dia del mes.

en: At least one host group or host must be selected.
ca: S'ha de triar, com a mínim, almenys un grup d'equips o un equip.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL or Oracle should be supported.
ca: Com a mínim MySQL, PostgreSQL o Oracle haurien d'ésser suportats.

en: At least one operation must be selected.
ca: S'ha d'escollir com a mínim una operació.

en: At least one operation must exist.
ca: Com a mínim ha d'existir una operació.

en: At least one parameter "%1$s" or "%2$s" must be enabled.
ca: Com a mínim un paràmetre "%1$s" o "%2$s" s'ha d'activar.

en: At least one parameter must be enabled.
ca: Com a mínim s'ha d'habilitar un paràmetre.

en: At least one update operation or message is mandatory
ca: Com a mínim és obligatòria una operació o missatge d'actualització

en: At least one update operation or message must exist.
ca: Com a mínim hi ha d'haver una operació d'actualització o un missatge.

en: At least one user or user group must be selected.
ca: Com a mínim s'ha d'escollir un usuari o un grup d'usuaris.

en: At least one user or user group must be specified.
ca: Com a mínim s'ha d'especificar un usuari o un grup d'usuaris.

en: Attempt interval
ca: Interval d'intent

en: Attempts
ca: Intents

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribution text
ca: Text d'atribució

en: Audit log
ca: Registre d'auditoria

en: Audit settings
ca: Configuració d'auditoria

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: Agost

en: Auth token
ca: Token d'autenticació

en: AuthN requests
ca: Sol·licituds AuthN

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication algorithm
ca: Algoritme d'autenticació

en: Authentication failed: %1$s.
ca: Ha fallat l'autenticació: %1$s.

en: Authentication method
ca: Mètode d'autenticació

en: Authentication passphrase
ca: Frase de pas d'autenticació

en: Authentication protocol
ca: Protocol d'autenticació

en: Authentication settings updated
ca: S'ha actualitzat la configuració de l'autenticació

en: Author
ca: Autor

en: Authorization
ca: Autorització

en: Auto
ca: Automàtic

[ctx: history source selection method]
en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto-login
ca: Inici de sessió automàtic

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
ca: Les opcions d'inici i de tancament de sessió automàtica no poden pas activar-se alhora.

en: Auto-logout
ca: Tancament de sessió automàtica

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic icon mapping
ca: Mapatge automàtic d'icones

en: Automatic icon selection
ca: Selecció automàtica d'icones

en: Autoregistration
ca: Autoregistre

en: Autoregistration actions
ca: Accions d'autoregistre

en: Autoregistration data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de les dades d'autoregistre

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Availability report
ca: Informe de disponibilitat

en: Available
ca: Disponible

[ctx: compact table header]
en: Available
ca: Disponible

en: Average
ca: Mitjana

en: Average number of outstanding read requests to the virtual disk during the collection interval , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
ca: El nombre mitjà de sol·licituds de lectura pendents al disc virtual durant l'interval de recollida, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del disc

en: Average number of outstanding write requests to the virtual disk during the collection interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
ca: El nombre mitjà de sol·licituds d'escriptura pendents al disc virtual durant l'interval de recollida, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del disc

en: Avoid easy-to-guess passwords
ca: Eviteu paraules de pas fàcils d'endevinar

en: Axes
ca: Eixos

en: Back
ca: Enrere

en: Background
ca: Fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Bar
ca: Barra

en: Base DN
ca: DN base

en: Base color
ca: Color base

en: Basic
ca: Bàsic

en: Bearer
ca: Portador

en: Bearer token
ca: Token portador

en: Before value
ca: Abans del valor

en: Below value
ca: Per sota del valor

en: Binary
ca: Binari

en: Binary item "%1$s" cannot be used in trigger
ca: No es pot emprar l'element binari "%1$s" al trigger

en: Bind DN
ca: Enllaçar DN

en: Bind password
ca: Enllaçar la paraula de pas

en: Bits to shift
ca: Bits per canviar

en: Bitwise functions
ca: Funcions bit a bit

en: Blocked
ca: Blocat

en: Blue
ca: Blau

en: Body
ca: Cos

en: Body and headers
ca: Cos i capçaleres

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold line
ca: Línia en negreta

en: Boolean to decimal
ca: De booleà a decimal

en: Border
ca: Vora

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Border type
ca: Tipus de vora

en: Border width
ca: Amplada de la vora

en: Both passwords must be equal.
ca: Ambdues paraules de pas han d'ésser iguals.

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom N
ca: A baix N

en: Bring forward
ca: Dur endavant

en: Bring to front
ca: Dur al davant

en: Browser
ca: Navegador

en: Bulgarian (bg_BG)
ca: Búlgar (bg_BG)

en: By host
ca: Per equip

en: By me
ca: Al meu costat

en: By trigger template
ca: Per plantilla de trigger

en: CLOSING
ca: TANCANT

en: CPU information. Returns string or integer
ca: Informació de CPU. Retorna una cadena o un enter

en: CPU load. Returns float
ca: Càrrega de la CPU. Retorns un flotant

en: CPU time spent waiting for swap-in, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - CPU instance
ca: Temps de CPU dedicat a l'espera del canvi, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància de CPU

en: CPU usage as a percentage during the interval depends on power management or HT, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: L'ús de CPU com a percentatge durant l'interval depèn de la gestió d'energia o HT, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Ús de la CPU com a percentatge durant l'interval, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Ús de la CPU com a percentatge durant l'interval, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: CPU usage in hertz during the interval on VMware Resource Pool, "url" - VMware service URL, "rpid" - VMware resource pool id
ca: Ús de CPU en hertz durant l'interval VMware Resource Pool, "url" - URL del servei VMware, "rpid" - ID del pool de recursos VMware

en: CPU utilization percentage. Returns float
ca: Percentatge d'ús de la CPU. Retorna un nombre flotant

en: CSRF test
ca: Prova CSRF

en: CSRF token test
ca: Prova de token CSRF

en: CSRF token validation succeeded.
ca: La validació del token CSRF ha funcionat.

en: CSV to JSON
ca: CSV a JSON

en: CUID is expected
ca: S'espera un CUID

en: Calculated
ca: Calculat

en: Calendar
ca: Calendari

en: Callback
ca: Tornar la trucada

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot add API token
ca: No es pot pas afegir un token API

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
ca: No es pot afegir l'objecte no numèric "%1$s" al gràfic "%2$s".

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
ca: No es pot afegir un element no numèric "%1$s" al prototip de gràfic "%2$s".

en: Cannot add action
ca: No es pot pas afegir l'acció

en: Cannot add dashboard page: maximum number of %1$d dashboard pages has been added.
ca: No es pot pas afegir la pàgina tauler: s'han afegit el nombre màxim de %1$d pàgines de tauler.

en: Cannot add discovery rule
ca: No es pot pas afegir una regla de descobriment

en: Cannot add graph
ca: No es pot pas afegir el gràfic

en: Cannot add graph prototype
ca: No es pot pas afegir el prototip de gràfic

en: Cannot add host
ca: No es pot afegir l'equip

en: Cannot add host group
ca: No es pot pas afegir el grup d'equips

en: Cannot add host prototype
ca: No es pot afegir el prototip d'equip

en: Cannot add image
ca: No es pot pas afegir la imatge

en: Cannot add item
ca: No es pot pas afegir l'element

en: Cannot add item prototype
ca: No es pot pas afegir un prototip d'element

en: Cannot add map element of the map "%1$s" due to circular reference.
ca: No es pot pas afegir l'element del mapa "%1$s" a causa d'una referència circular.

en: Cannot add media type
ca: No es pot pas afegir el tipus de suport

en: Cannot add module: %1$s. | Cannot add modules: %1$s.
ca[0]: No es pot pas afegir el mòdul: %1$s.
ca[1]: No es poden pas afegir els mòduls: %1$s.

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
ca: No es pot pas afegir més d'un element amb el tipus "Suma del gràfic" al gràfic "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph prototype "%1$s".
ca: No es pot pas afegir més d'un element amb el tipus "Suma gràfica" al prototip de gràfic "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Total" to the chart.
ca: No es pot pas afegir més d'un element de tipus "Total" al gràfic.

en: Cannot add network map
ca: No es pot pas afegir el mapa de xarxa

en: Cannot add proxy
ca: No es pot pas afegir el servidor intermediari

en: Cannot add proxy group
ca: No es pot pas afegir el grup de proxys

en: Cannot add regular expression
ca: No es pot pas afegir una expressió regular

en: Cannot add scheduled report
ca: No es pot pas afegir l'informe programat

en: Cannot add script
ca: No es pot pas afegir l'script

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
ca: No es poden pas afegir submapes. S'ha arribat a la profunditat màxima.

en: Cannot add template
ca: No es pot pas afegir la plantilla

en: Cannot add template group
ca: No es pot pas afegir el grup de plantilles

en: Cannot add trigger
ca: No es pot pas afegir el trigger

en: Cannot add trigger prototype
ca: No es pot pas afegir un prototip de trigger

en: Cannot add user
ca: No es pot pas afegir l'usuari

en: Cannot add user group
ca: No es pot pas afegir el grup d'usuaris

en: Cannot add web scenario
ca: No es pot pas afegir l'escenari web

en: Cannot add widget: no widgets available.
ca: No es pot afegir un giny: no n'hi ha cap de disponible.

en: Cannot add widget: not enough free space on the dashboard.
ca: No es pot pas afegir el giny: no hi ha prou espai lliure al tauler.

en: Cannot assign the inventory field "%1$s" to the item with key "%2$s" of host "%3$s", because it is already populated by the item with key "%4$s".
ca: No es pot pas assignar el camp d'inventari "%1$s" a l'element de clau "%2$s" de l'equip "%3$s", doncs ja és omplert amb l'element de clau "%4$s".

en: Cannot assign the inventory field "%1$s" to the item with key "%2$s" of template "%3$s", because it is already populated by the item with key "%4$s".
ca: No es pot pas assignar el camp d'inventari "%1$s" a l'element de clau "%2$s" de la plantilla "%3$s", doncs ja és omplert amb l'element de clau "%4$s".

[ctx: screen reader]
en: Cannot be removed
ca: No es pot pas esborrar

en: Cannot bind anonymously to LDAP server.
ca: No es pot vincular de manera anònima al servidor LDAP.

en: Cannot bind to LDAP server.
ca: No es pot pas vincular al servidor LDAP.

en: Cannot build expression tree: %1$s.
ca: No es pot crear l'arbre d'expressions: %1$s.

en: Cannot change the user type of own role.
ca: No es pot pas canviar el tipus d'usuari del propi rol.

en: Cannot clear history and trends
ca: No es poden pas netejar l'historial i tendències

en: Cannot clone graph prototypes.
ca: No es poden pas clonar prototips de gràfics.

en: Cannot clone trigger prototypes.
ca: No es poden pas clonar prototips de triggers.

en: Cannot close problem: %1$s.
ca: No es pot pas tancar el problema: %1$s.

en: Cannot connect to LDAP server.
ca: No es pot pas connectar amb el servidor LDAP.

en: Cannot connect to the database.
ca: No es pot connectar a la base de dades.

en: Cannot convert POST data:
ca: No es poden pas convertir les dades POST:

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
ca[0]: No es pot pas copiar el gràfic
ca[1]: No es poden pas copiar els gràfics

en: Cannot copy graph "%1$s", because it has items from the multiple hosts.
ca: No es pot copiar el gràfic "%1$s", perquè té elements dels equips múltiples.

en: Cannot copy graph "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the host "%3$s".
ca: No es pot copiar el gràfic "%1$s", perquè l'element amb la clau "%2$s" no existeix a l'equip "%3$s".

en: Cannot copy graph "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the template "%3$s".
ca: No es pot copiar el gràfic "%1$s", perquè l'element amb la clau "%2$s" no existeix a la plantilla "%3$s".

en: Cannot copy graph prototype "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the host "%3$s".
ca: No es pot copiar el prototip de gràfic "%1$s", perquè l'element amb la clau "%2$s" no existeix a l'equip "%3$s".

en: Cannot copy graph prototype "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the template "%3$s".
ca: No es pot copiar el prototip de gràfic "%1$s", perquè l'element amb la clau "%2$s" no existeix a la plantilla "%3$s".

en: Cannot copy item | Cannot copy items
ca[0]: No es pot pas copiar l'element
ca[1]: No es poden pas copiar els elements

en: Cannot copy item prototype with key "%1$s" without its master item with key "%2$s".
ca: No es pot pas copiar el prototip d'element amb la clau "%1$s" sense el seu element principal amb clau "%2$s".

en: Cannot copy item with key "%1$s" without its master item with key "%2$s".
ca: No es pot pas copiar l'element amb la clau "%1$s" sense el seu element principal amb clau "%2$s".

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
ca[0]: No es pot pas copiar el trigger
ca[1]: No es poden pas copiar els triggers

en: Cannot copy trigger "%1$s" without the trigger "%2$s", on which it depends, to the host "%3$s".
ca: No es pot copiar el trigger "%1$s" sense el trigger "%2$s", del que depèn, a l'equip "%3$s".

en: Cannot copy trigger "%1$s" without the trigger "%2$s", on which it depends, to the template "%3$s".
ca: No es pot copiar el trigger "%1$s" sense el trigger "%2$s", del que depèn, a la plantilla "%3$s".

en: Cannot copy trigger "%1$s", because it has multiple hosts in the expression.
ca: No es pot copiar el trigger "%1$s", perquè té diversos equips a l'expressió.

en: Cannot copy trigger "%1$s", because it has multiple templates in the expression.
ca: No es pot copiar el trigger "%1$s", perquè té diverses plantilles a l'expressió.

en: Cannot create SLA
ca: No es pot pas crear l'SLA

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
ca: No es pot crear un prototip d'equip en un equip descobert "%1$s".

en: Cannot create another database connection.
ca: No es pot crear una altra connexió a la base de dades.

en: Cannot create connector
ca: No pot pas crear el connector

en: Cannot create discovery rule
ca: No es pot pas crear una regla de descobriment

en: Cannot create event correlation
ca: No es pot pas crear la correlació de l'esdeveniment

en: Cannot create icon map
ca: No es pot pas crear un mapa d'icones

en: Cannot create maintenance period
ca: No es pot pas crear el període de manteniment

en: Cannot create request
ca: No es pot pas crear la sol·licitud

en: Cannot create scheduled report
ca: No es pot pas crear un informe programat

en: Cannot create service
ca: No es pot pas crear el servei

en: Cannot create service "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas crear el servei "%1$s": %2$s.

en: Cannot create the configuration file.
ca: No es pot pas crear el fitxer de configuració.

en: Cannot create user role
ca: No es pot pas crear la funció d'usuari

en: Cannot create web scenario step
ca: No es pot pas crear la passa d'escenari web

en: Cannot delete API token | Cannot delete API tokens
ca[0]: No es pot pas esborrar el token API
ca[1]: No es poden pas esborrar els tokens API

en: Cannot delete MFA method "%1$s", because it is used by user group "%2$s".
ca: No es pot esborrar el mètode MFA "%1$s", perquè l'empra el grup d'usuaris "%2$s".

en: Cannot delete SLA | Cannot delete SLAs
ca[0]: No es pot pas esborrar l'SLA
ca[1]: No es poden pas esborrar els SLAs

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
ca: No es pot pas esborrar l'usuari intern de Zabbix "%1$s"; proveu a desactivar aquest usuari.

en: Cannot delete action | Cannot delete actions
ca[0]: No es pot pas esborrar l'acció
ca[1]: No es poden pas esborrar les accions

en: Cannot delete assigned user role "%1$s".
ca: No es pot pas esborrar el rol d'usuari assignat "%1$s".

en: Cannot delete connector | Cannot delete connectors
ca[0]: No pot pas esborrar el connector
ca[1]: No poden pas esborrar els connectors

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
ca[0]: No es pot pas esborrar el tauler
ca[1]: No es poden pas esborrar els taulers

en: Cannot delete default MFA method.
ca: No es pot pas esborrar el mètode MFA predeterminat.

en: Cannot delete default user directory.
ca: No es pot pas esborrar el directori d'usuaris per defecte.

en: Cannot delete discovery rule | Cannot delete discovery rules
ca[0]: No es pot pas esborrar la regla de descoberta
ca[1]: No es poden pas esborrar les regles de descoberta

en: Cannot delete event correlation | Cannot delete event correlations
ca[0]: No es pot pas esborrar la correlació de l'esdeveniment
ca[1]: No es poden pas esborrar les correlacions dels esdeveniments

en: Cannot delete graph | Cannot delete graphs
ca[0]: No es pot pas esborrar el gràfic
ca[1]: No es poden pas esborrar gràfics

en: Cannot delete graph prototype | Cannot delete graph prototypes
ca[0]: No es pot pas esborrar el prototip de gràfic
ca[1]: No es poden pas esborrar els prototips de gràfics

en: Cannot delete host | Cannot delete hosts
ca[0]: No es pot esborrar l'equip
ca[1]: No es poden pas esborrar els equips

en: Cannot delete host %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete hosts %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
ca[0]: No es pot esborrar l'equip %1$s perquè el manteniment "%2$s" ha de contindre, com a mínim, un equip o grup d'equips.
ca[1]: No es poden esborrar els equips %1$s perquè el manteniment "%2$s" ha de contindre, com a mínim, un equip o grup d'equips.

en: Cannot delete host group | Cannot delete host groups
ca[0]: No es pot pas esborrar el grup d'equips
ca[1]: No es poden pas esborrar els grups d'equips

en: Cannot delete host group %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete host groups %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
ca[0]: No es pot esborrar el grup d'equips %1$s perquè el manteniment "%2$s" ha de contindre, com a mínim, un equip o grup d'equips.
ca[1]: No es poden esborrar els grups d'equips %1$s perquè el manteniment "%2$s" ha de contindre, com a mínim, un equip o grup d'equips.

en: Cannot delete host groups
ca: No es poden pas esborrar els grups d'equips

en: Cannot delete host prototype | Cannot delete host prototypes
ca[0]: No es pot pas esborrar el prototip d'equip
ca[1]: No es poden pas esborrar els prototips d'equips

en: Cannot delete host prototypes
ca: No es poden pas esborrar els prototips d'equips

en: Cannot delete icon map
ca: No es pot pas esborrar el mapa d'icones

en: Cannot delete image
ca: No es pot pas esborrar la imatge

en: Cannot delete interface for discovered host "%1$s".
ca: No es pot esborrar la interfície de l'amfitrió descobert "%1$s".

en: Cannot delete inventory.
ca: No es pot pas esborrar l'inventari.

en: Cannot delete item | Cannot delete items
ca[0]: No es pot pas esborrar l'element
ca[1]: No es poden pas esborrar els elements

en: Cannot delete item prototype | Cannot delete item prototypes
ca[0]: No es pot pas esborrar el prototip d'element
ca[1]: No es poden pas esborrar els prototips d'elements

en: Cannot delete maintenance period | Cannot delete maintenance periods
ca[0]: No es pot pas esborrar el període de manteniment
ca[1]: No es poden pas esborrar els períodes de manteniment

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
ca[0]: No es pot pas esborrar el tipus de suport
ca[1]: No es poden pas esborrar els tipus de suport

en: Cannot delete module: %1$s. | Cannot delete modules: %1$s.
ca[0]: No es pot pas esborrar el mòdul: %1$s.
ca[1]: No es poden pas esborrar els mòduls: %1$s.

en: Cannot delete network map | Cannot delete network maps
ca[0]: No es pot pas esborrar el mapa de xarxa
ca[1]: No es poden pas esborrar els mapes de xarxa

en: Cannot delete proxies
ca: No es poden pas esborrar els servidors intermediaris

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
ca[0]: No es pot pas esborrar el servidor intermediari
ca[1]: No es poden pas esborrar els servidors intermediaris

en: Cannot delete proxy group | Cannot delete proxy groups
ca[0]: No es pot pas esborrar el grup de proxys
ca[1]: No es poden pas esborrar els grups de proxys

en: Cannot delete proxy groups
ca: No es poden pas esborrar els grups de proxys

en: Cannot delete readonly user role "%1$s".
ca: No es pot pas esborrar el rol d'usuari de només lectura "%1$s".

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
ca[0]: No es pot pas esborrar l'expressió regular
ca[1]: No es poden pas esborrar les expressions regulars

en: Cannot delete scheduled report | Cannot delete scheduled reports
ca[0]: No es pot pas esborrar l'informe programat
ca[1]: No es poden pas esborrar els informes programats

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
ca[0]: No es pot pas esborrar l'script
ca[1]: No es poden pas esborrar els scripts

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
ca: No es poden pas esborrar els scripts. L'script "%1$s" s'empra en l'operació d'acció "%2$s".

en: Cannot delete service | Cannot delete services
ca[0]: No es pot pas esborrar el servei
ca[1]: No es poden pas esborrar els serveis

en: Cannot delete service "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas esborrar el servei "%1$s": %2$s.

en: Cannot delete template | Cannot delete templates
ca[0]: No es pot pas esborrar la plantilla
ca[1]: No es poden pas esborrar les plantilles

en: Cannot delete template group | Cannot delete template groups
ca[0]: No es pot pas esborrar el grup de plantilles
ca[1]: No es poden pas esborrar els grups de plantilles

en: Cannot delete templated graph prototype.
ca: No es pot pas esborrar el prototip de gràfic de plantilla.

en: Cannot delete templated graph.
ca: No es pot pas esborrar el gràfic de plantilla.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
ca: No es pot pas esborrar el trigger de plantilla "%1$s:%2$s".

en: Cannot delete templated trigger prototype "%1$s:%2$s".
ca: No es pot pas esborrar el prototip de trigger de plantilla "%1$s:%2$s".

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
ca: No es pot pas esborrar l'escenari web amb plantilla "%1$s".

en: Cannot delete trigger | Cannot delete triggers
ca[0]: No es pot pas esborrar el trigger
ca[1]: No es poden pas esborrar els triggers

en: Cannot delete trigger prototype | Cannot delete trigger prototypes
ca[0]: No es pot pas esborrar el prototip de trigger
ca[1]: No es poden pas esborrar els prototips de triggers

en: Cannot delete user | Cannot delete users
ca[0]: No es pot pas esborrar l'usuari
ca[1]: No es poden pas esborrar els usuaris

en: Cannot delete user directory "%1$s".
ca: No es pot pas esborrar el directori d'usuari "%1$s".

en: Cannot delete user group | Cannot delete user groups
ca[0]: No es pot pas esborrar el grup d'usuaris
ca[1]: No es poden pas esborrar els grups d'usuaris

en: Cannot delete user group "%1$s", because it is used by provisioned user "%2$s".
ca: No es pot esborrar el grup d'usuaris "%1$s", perquè l'empra l'usuari subministrat "%2$s".

en: Cannot delete user role | Cannot delete user roles
ca[0]: No es pot pas esborrar el rol d'usuari
ca[1]: No es poden pas esborrar els rols d'usuaris

en: Cannot delete web scenario | Cannot delete web scenarios
ca[0]: No es pot pas esborrar l'escenari web
ca[1]: No es poden pas esborrar els escenaris web

en: Cannot disable API token | Cannot disable API tokens
ca[0]: No es pot desactivar el token API
ca[1]: No es poden pas desactivar els tokens API

en: Cannot disable SLA | Cannot disable SLAs
ca[0]: No es pot desactivar l'SLA
ca[1]: No es poden desactivar els SLAs

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
ca[0]: No es pot desactivar l'acció
ca[1]: No es poden desactivar les accions

en: Cannot disable connector | Cannot disable connectors
ca[0]: No pot pas desactivar el connector
ca[1]: No poden pas desactivar els connectors

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
ca[0]: No es pot desactivar la regla de descobriment
ca[1]: No es poden desactivar les regles de descobriment

en: Cannot disable event correlation | Cannot disable event correlations
ca[0]: No es pot desactivar la correlació de l'esdeveniment
ca[1]: No es poden desactivar les correlacions dels esdeveniments

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
ca[0]: No es pot desactivar l'equip
ca[1]: No es poden desactivar els equips

en: Cannot disable item | Cannot disable items
ca[0]: No es pot pas desactivar l'element
ca[1]: No es poden pas desactivar els elements

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
ca[0]: No es pot pas desactivar el tipus de suport
ca[1]: No es poden pas desactivar els tipus de suport

en: Cannot disable module | Cannot disable modules
ca[0]: No es pot desactivar el mòdul
ca[1]: No es poden desactivar els mòduls

en: Cannot disable scheduled report | Cannot disable scheduled reports
ca[0]: No es pot pas desactivar l'informe programat
ca[1]: No es poden pas desactivar els informes programats

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
ca[0]: No es pot pas desactivar el trigger
ca[1]: No es poden pas desactivar els triggers

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
ca[0]: No es pot pas desactivar l'escenari web
ca[1]: No es poden pas desactivar els escenaris web

en: Cannot display item queue.
ca: No es pot pas mostrar la cua d'elements.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
ca: No es pot pas mostrar més d'un element del tipus "Suma gràfica".

en: Cannot enable API token | Cannot enable API tokens
ca[0]: No es pot pas activar el token API
ca[1]: No es poden pas activar els tokens API

en: Cannot enable SLA | Cannot enable SLAs
ca[0]: No es pot pas activar SLA
ca[1]: No es poden pas activar els SLAs

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
ca[0]: No es pot pas activar l'acció
ca[1]: No es poden pas activar les accions

en: Cannot enable connector | Cannot enable connectors
ca[0]: No pot pas activar el connector
ca[1]: No poden pas activar els connectors

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
ca[0]: No es pot pas activar la regla de descobriment
ca[1]: No es poden pas activar les regles de descobriment

en: Cannot enable event correlation | Cannot enable event correlations
ca[0]: No es pot activar la correlació de l'esdeveniment
ca[1]: No es poden activar les correlacions dels esdeveniments

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
ca[0]: No es pot activar l'equip
ca[1]: No es poden activar els equips

en: Cannot enable item | Cannot enable items
ca[0]: No es pot pas activar l'element
ca[1]: No es poden pas activar els elements

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
ca[0]: No es pot pas activar el tipus de suport
ca[1]: No es poden pas activar els tipus de suport

en: Cannot enable module | Cannot enable modules
ca[0]: No es pot activar el mòdul
ca[1]: No es poden activar els mòduls

en: Cannot enable scheduled report | Cannot enable scheduled reports
ca[0]: No es pot pas activar l'informe programat
ca[1]: No es poden pas activar els informes programats

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
ca[0]: No es pot pas activar el trigger
ca[1]: No es poden pas activar els triggers

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
ca[0]: No es pot pas activar l'escenari web
ca[1]: No es poden pas activar els escenaris web

en: Cannot evaluate expression
ca: No es pot pas avaluar l'expressió

en: Cannot execute URL type script.
ca: No es pot pas executar l'script de tipus URL.

en: Cannot execute operation
ca: No es pot pas executar l'operació

en: Cannot execute script.
ca: No es pot pas executar l'script.

en: Cannot expand macros.
ca: No es poden pas ampliar les macros.

en: Cannot find SLA "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es troba l'SLA "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find action "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es pot pas trobar l'acció "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es pot pas trobar la imatge de fons "%1$s" emprada al mapa "%2$s".

en: Cannot find graph "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es troba pas el gràfic "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es troba pas el grup "%1$s" emprat al mapa "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es troba l'equip "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es troba l'equip "%1$s" emprat al mapa "%2$s".

en: Cannot find host group "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
ca: No es troba el grup d'equips "%1$s" per al prototip d'equips "%2$s" de la regla de descoberta "%3$s" a "%4$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
ca: No es troba pas la interfície de l'equip a "%1$s" per a l'element clau "%2$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item prototype with key "%2$s".
ca: No es troba la interfície de l'equip a "%1$s" per al prototipus d'element amb clau "%2$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item with key "%2$s".
ca: No es troba la interfície de l'equip a "%1$s" per a l'element amb clau "%2$s".

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es pot pas trobar la icona "%1$s" emprada al mapa "%2$s".

en: Cannot find icon map "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es pot pas trobar el mapa d'icones "%1$s" emprat al mapa "%2$s".

en: Cannot find interface "%1$s" used for discovery rule "%2$s" on "%3$s".
ca: No es pot pas trobar la interfície "%1$s" emprada per a la regla de descobriment "%2$s" a "%3$s".

en: Cannot find interface "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
ca: No es pot pas trobar la interfície "%1$s" emprada per element "%2$s" a "%3$s".

en: Cannot find interface "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
ca: No es pot pas trobar la interfície "%1$s" emprada per al prototip d'element "%2$s" de la regla de descoberta "%3$s" a "%4$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph "%3$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat com a valor MAX de l'eix Y per al gràfic "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat com a valor MAX de l'eix Y per al prototip de gràfic "%3$s" de la regla de descoberta "%4$s" a "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph "%3$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat com a valor MIN de l'eix Y per al gràfic "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat com a valor MIN de l'eix Y per al prototip de gràfic "%3$s" de la regla de descoberta "%4$s" a "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph "%3$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat al gràfic "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" a "%2$s" emprat al prototip de gràfic "%3$s" de la regla de descoberta "%4$s" a "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es pot pas trobar l'element "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es troba pas el mapa "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es pot pas trobar el mapa "%1$s" emprat al mapa "%2$s".

en: Cannot find media type "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es troba pas el tipus de suport "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find service "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es pot pas trobar el servei "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find template "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
ca: No es pot pas trobar la plantilla "%1$s" per al prototip d'equip "%2$s" de la regla de descoberta "%3$s" a "%4$s".

en: Cannot find template "%1$s" for override "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
ca: No es pot pas trobar la plantilla "%1$s" per substituir "%2$s" de la regla de descoberta "%3$s" a "%4$s".

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
ca: No es pot pas trobar el trigger "%1$s" emprat al mapa "%2$s".

en: Cannot find user "%1$s" used in dashboard "%2$s".
ca: No es pot pas trobar l'usuari "%1$s" emprat al tauler "%2$s".

en: Cannot find user directory for LDAP.
ca: No es troba pas el directori d'usuari per LDAP.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
ca: No es pot pas trobar el mapa de valors "%1$s" emprat per l'element "%2$s" a "%3$s".

en: Cannot find value map "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
ca: No es pot pas trobar el mapa de valors "%1$s" emprat al prototip d'element "%2$s" de la regla de descoberta "%3$s" a "%4$s".

en: Cannot have non-default "%2$s" rule while having "%3$s" set to %4$d for user role "%1$s".
ca: No es pot pas tindre una regla "%2$s" no predeterminada mentre "%3$s" s'ha definit com a %4$d per a la funció d'usuari "%1$s".

en: Cannot have non-empty tag value while having empty tag in rule "%2$s" for user role "%1$s".
ca: No es pot pas tindre un valor d'etiqueta no buit mentre es té una etiqueta buida a la regla "%2$s" per al rol d'usuari "%1$s".

en: Cannot import template "%1$s", linked template "%2$s" does not exist. | Cannot import template "%1$s", linked templates "%2$s" do not exist.
ca[0]: No es pot pas importar la plantilla "%1$s", doncs la plantilla enllaçada "%2$s" no existeix pas.
ca[1]: No es pot pas importar la plantilla "%1$s", doncs les plantilles enllaçades "%2$s" no existeixen pas.

en: Cannot inherit LDD rules with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
ca: No es poden pas heretar les regles LLD la clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a l'equip "%4$s".

en: Cannot inherit LDD rules with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
ca: No es poden pas heretar les regles LLD la clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs es requereix una interfície d'equip del tipus "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar la regla LDD amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" and LLD rule "%3$s" to host "%4$s", because an item prototype with the same key already belongs to LLD rule "%5$s".
ca: No es pot pas heretar un prototip d'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" i la regla LLD "%3$s" sobre l'equip "%4$s", doncs un prototip d'element amb la mateixa clau ja pertany a la regla LLD "%5$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" and LLD rule "%3$s" to template "%4$s", because an item prototype with the same key already belongs to LLD rule "%5$s".
ca: No es pot pas heretar un prototip d'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" i la regla LLD "%3$s" sobre la plantlla "%4$s", doncs un prototip d'element amb la mateixa clau ja pertany a la regla LLD "%5$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs es requereix una interfície d'equip del tipus "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item prototypes with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
ca: No es poden pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a l'equip "%4$s".

en: Cannot inherit item prototypes with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
ca: No es poden pas heretar el prototip d'element amb clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" and item with key "%3$s" of template "%4$s" to host "%5$s", because they would populate the same inventory field "%6$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" i de l'element amb la clau "%3$s" de la plantilla "%4$s" a l'equip "%5$s", doncs emplenarien el mateix camp d'inventari "%6$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" and item with key "%3$s" of template "%4$s" to template "%5$s", because they would populate the same inventory field "%6$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" i de l'element amb la clau "%3$s" de la plantilla "%4$s" a la plantilla "%5$s", doncs emplenarien el mateix camp d'inventari "%6$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs es requereix una interfície d'equip del tipus "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because its inventory field "%4$s" is already populated by the item with key "%5$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s", doncs el seu camp d'inventari "%4$s" ja és omplert per l'element amb clau "%5$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element descobert amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha una regla LLD amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un prototip d'element amb la mateixa clau.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key is already inherited from template "%4$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs ja hi ha un element amb la mateixa clau heretat de la plantilla "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because its inventory field "%4$s" is already populated by the item with key "%5$s".
ca: No es pot pas heretar l'element amb la clau "%1$s" de la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s", doncs el seu camp d'inventari "%4$s" ja és omplert per l'element amb clau "%5$s".

en: Cannot inherit items with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
ca: No es poden pas heretar els elements amb clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a l'equip "%4$s".

en: Cannot inherit items with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
ca: No es poden pas heretar els elements amb clau "%1$s" dels models "%2$s" i "%3$s", doncs la clau ha d'ésser única a la plantilla "%4$s".

en: Cannot insert trigger expression
ca: No es pot pas inserir l'expressió al trigger

en: Cannot link template
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb l'equip "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops a la plantilla "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb l'equip "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops.

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb el prototip d'equip "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops a la plantilla "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb el prototip d'equip "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s" a causa de la dependència del trigger "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to expression of trigger "%3$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s" a causa de l'expressió del trigger "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s", perquè es produiria un enllaç circular (%3$s).

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to host "%3$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" a la plantilla d'equip "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops a l'equip "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to host prototype "%3$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" a la plantilla d'equip "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops al prototip d'equip "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to template "%3$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" a la plantilla d'equip "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops a la plantilla "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" a la plantilla "%2$s" perquè seria enllaçada dos cops a la plantilla "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to host "%4$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops a l'equip "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to host prototype "%4$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops al prototip d'equip "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to template "%4$s" twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops a la plantilla "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" amb la plantilla "%2$s", perquè la seva plantilla principal "%3$s" s'enllaçaria dos cops.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s" a causa de la dependència del trigger "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" a l'equip "%3$s" a causa de l'expressió del trigger "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" al prototip d'equip "%3$s" a causa de la dependència del trigger "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" al prototip d'equip "%3$s" a causa de l'expressió del trigger "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s" a causa de la dependència del trigger "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas enllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" a la plantilla "%3$s" a causa de l'expressió del trigger "%4$s".

en: Cannot load module at: %1$s. | Cannot load modules at: %1$s.
ca[0]: No es pot pas carregar el mòdul a: %1$s.
ca[1]: No es poden pas carregar els mòduls a: %1$s.

en: Cannot log out.
ca: No es pot tancar sessió.

en: Cannot mass update host name.
ca: No es pot pas actualitzar massivament el nom d'equip.

en: Cannot mass update visible host name.
ca: No es pot pas actualitzar massivament el nom d'equip visible.

en: Cannot open URL
ca: No es pot obrir la URL

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %1$s.
ca: No es poden pas passar els ID de plantilla duplicats per a l'enllaç: %1$s.

en: Cannot paste inaccessible widget.
ca: No es pot pas un giny inaccessible.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
ca: No es pot pas fer la instrucció d'esborrar a la taula "%1$s" sense la condició where.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
ca: No es pot pas fer la instrucció d'actualització a la taula "%1$s" sense valors.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
ca: No es pot pas executar la instrucció d'actualització a la taula "%1$s" sense valors.

en: Cannot provision user | Cannot provision users
ca[0]: No es pot pas subministrar l'usuari
ca[1]: No es poden pas subministrar els usuaris

en: Cannot read JSON: %1$s.
ca: No es pot pas llegir el JSON: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
ca: No es pot pas llegir l'XML: %1$s.

en: Cannot read YAML: %1$s.
ca: No es pot pas llegir el YAML: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
ca: No es pot llegir la resposta; comproveu la connexió amb el servidor Zabbix "%1$s".

en: Cannot remove the tag with name "%1$s" and value "%2$s", defined in a host prototype, from host "%3$s".
ca: No es pot pas esborrar l'etiqueta de nom "%1$s" i valor "%2$s", definit en un prototip d'equip, des de l'equip "%3$s".

en: Cannot rename guest user.
ca: No es pot pas canviar el nom de l'usuari convidat.

en: Cannot reset TOTP secret | Cannot reset TOTP secrets
ca[0]: No es pot pas restablir el secret TOTP
ca[1]: No es poden pas restablir els secrets TOTP

en: Cannot save discovery rule without checks.
ca: No es pot pas desar la regla de descobriment sense comprovacions.

en: Cannot save widget "%1$s".
ca: No es pot desar el giny "%1$s".

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
ca: No es pot pas enviar la comanda; comproveu la connexió amb el servidor Zabbix "%1$s".

en: Cannot send request: %1$s.
ca: No es pot pas enviar la sol·licitud: %1$s.

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
ca: No es pot pas establir "%1$s" per al gràfic "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
ca: No es pot pas establir "%1$s" per al prototip de gràfic "%2$s".

en: Cannot set "Data set aggregation" when item with type "Total" is added to the chart.
ca: No es pot pas establir "Afegit del conjunt de dades" quan s'afegeix un element de tipus "Total" al gràfic.

en: Cannot set dependency for LLD rule with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per la regla LLD amb la clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a l'equip "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for LLD rule with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per la regla LLD amb la clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a la plantilla "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item prototype with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per el prototip d'element amb la clau "%1$s" sobre el prototip d'element principal de clau "%2$s" a l'equip "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item prototype with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per el prototip d'element amb la clau "%1$s" sobre el prototip d'element principal de clau "%2$s" a la plantilla "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per el prototip d'element de clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a l'equip "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per el prototip d'element de clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a la plantilla "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per l'element amb la clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a l'equip "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
ca: No es pot pas definir la dependència per l'element amb la clau "%1$s" sobre l'element principal de clau "%2$s" a la plantilla "%3$s": %4$s.

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
ca: No es poden pas establir camps d'inventari per a l'inventari desactivat.

en: Cannot specify "propagation_rule" parameter without specifying "propagation_value" parameter for service "%1$s".
ca: No es pot pas especificar el paràmetre "propagation_rule" sense especificar el paràmetre "propagation_value" per al servei "%1$s".

en: Cannot support notification audio for this device.
ca: No s'admet pas l'àudio de notificació per a aquest dispositiu.

en: Cannot switch host for interface.
ca: No es pot pas canviar l'equip per la interfície.

en: Cannot test disabled media type.
ca: No es pot pas provar un tipus de suport desactivat.

en: Cannot unblock user | Cannot unblock users
ca[0]: No es pot pas desblocar l'usuari
ca[1]: No es poden pas desblocar els usuaris

en: Cannot unlink template
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla

en: Cannot unlink template "%1$s" from host "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" de l'equip "%2$s" a causa de la dependència del trigger "%3$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on host "%4$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" de la plantilla "%2$s" a causa de la dependència del trigger "%3$s" de l'equip "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on template "%4$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" de la plantilla "%2$s" a causa de la dependència del trigger "%3$s" de la plantilla "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" de la plantilla "%2$s" a causa de la dependència del trigger "%3$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" de l'equip "%3$s" a causa de l'expressió del trigger "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
ca: No es pot pas desenllaçar la plantilla "%1$s" sense la plantilla "%2$s" de la plantilla "%3$s" a causa de l'expressió del trigger "%4$s".

en: Cannot unlink trigger "%1$s", it has items from template that is left linked to host.
ca: No es pot pas desenllaçar el trigger "%1$s", té elements de la plantilla que s'han deixat enllaçades a l'equip.

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%1$s" per a l'acció "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%1$s" per al gràfic "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%1$s" per al prototip de gràfic "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%1$s" per al trigger de plantilla "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%1$s" per al prototip de trigger amb plantilla "%2$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%2$s" per a un equip descobert "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
ca: No es pot pas actualitzar "%2$s" per a un trigger descobert "%1$s".

en: Cannot update API token
ca: No es pot pas actualitzar el token de l'API

en: Cannot update SLA
ca: No es pot pas actualitzar l'SLA

en: Cannot update a discovered graph.
ca: No es pot pas actualitzar un gràfic descobert.

en: Cannot update a discovered host group "%1$s".
ca: No es pot pas actualitzar un grup d'equips descobert "%1$s".

en: Cannot update a templated graph "%1$s".
ca: No es pot pas actualitzar una plantilla de gràfic "%1$s".

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas actualitzar un escenari web amb plantilla "%1$s": %2$s.

en: Cannot update action
ca: No es pot pas actualitzar l'acció

en: Cannot update authentication
ca: No es pot pas actualitzar l'autenticació

en: Cannot update configuration
ca: No es pot pas actualitzar la configuració

en: Cannot update connector
ca: No pot pas actualitzar el connector

en: Cannot update discovery rule
ca: No es pot pas actualitzar la regla de descobriment

en: Cannot update event | Cannot update events
ca[0]: No es pot pas actualitzar l'esdeveniment
ca[1]: No es poden pas actualitzar els esdeveniments

en: Cannot update event correlation
ca: No es pot pas actualitzar la correlació de l'esdeveniment

en: Cannot update events
ca: No es poden pas actualitzar els esdeveniments

en: Cannot update graph
ca: No es pot pas actualitzar el gràfic

en: Cannot update graph prototype
ca: No es pot pas actualitzar el prototip de gràfic

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
ca: No es poden pas actualitzar els grups de l'equip descobert "%1$s".

en: Cannot update host | Cannot update hosts
ca[0]: No es pot pas actualitzar l'equip
ca[1]: No es poden actualitzar els equips

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
ca: No es pot pas actualitzar la configuració de xifratge de l'equip. S'han d'especificar els paràmetres de connexió per a ambdues direccions.

en: Cannot update host group
ca: No es pot pas actualitzar el grup d'equips

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
ca[0]: No es pot actualitzar el prototip d'equip
ca[1]: No es poden pas actualitzar els prototips d'equips

en: Cannot update icon map
ca: No es pot pas actualitzar el mapa d'icones

en: Cannot update image
ca: No es pot pas actualitzar la imatge

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
ca: No es pot actualitzar la interfície de l'equip descobert "%1$s".

en: Cannot update item | Cannot update items
ca[0]: No es pot pas actualitzar l'element
ca[1]: No es poden pas actualitzar els elements

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
ca[0]: No es pot pas actualitzar el prototip d'element
ca[1]: No es poden pas actualitzar els prototips d'elements

en: Cannot update macros
ca: No es poden pas actualitzar les macros

en: Cannot update maintenance period
ca: No es pot pas actualitzar el període de manteniment

en: Cannot update media type
ca: No es pot pas actualitzar el tipus de suport

en: Cannot update module
ca: No es pot actualitzar el mòdul

en: Cannot update network map
ca: No es pot pas actualitzar el mapa de la xarxa

en: Cannot update proxy
ca: No es pot pas actualitzar el servidor intermediari

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
ca: No es pot actualitzar el servidor intermediari per a l'equip descobert "%1$s".

en: Cannot update proxy group
ca: No es pot pas actualitzar el grup de proxys

en: Cannot update readonly user role "%1$s".
ca: No es pot pas actualitzar el rol d'usuari de només lectura "%1$s".

en: Cannot update regular expression
ca: No es pot pas actualitzar l'expressió regular

en: Cannot update scheduled report
ca: No es pot pas actualitzar l'informe programat

en: Cannot update script
ca: No es pot pas actualitzar l'script

en: Cannot update script scope. Script "%1$s" is used in action "%2$s".
ca: No es pot pas actualitzar l'abast de l'script. L'script "%1$s" s'empra a l'acció "%2$s".

en: Cannot update service
ca: No es pot pas actualitzar el servei

en: Cannot update service "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas actualitzar el servei "%1$s": %2$s.

en: Cannot update services
ca: No es poden pas actualitzar els serveis

en: Cannot update step for a templated web scenario "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas actualitzar la passa cap a un escenari web amb plantilla "%1$s": %2$s.

en: Cannot update template | Cannot update templates
ca[0]: No es pot pas actualitzar la plantilla
ca[1]: No es poden pas actualitzar les plantilles

en: Cannot update template group
ca: No es pot pas actualitzar el grup de plantilles

en: Cannot update trigger | Cannot update triggers
ca[0]: No es pot pas actualitzar el trigger
ca[1]: No es poden pas actualitzar els triggers

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas actualitzar el trigger "%1$s": %2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
ca[0]: No es pot pas actualitzar el prototip de trigger
ca[1]: No es poden pas actualitzar els prototips de triggers

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
ca: No es pot pas actualitzar el prototip de trigger "%1$s": %2$s.

en: Cannot update user
ca: No es pot pas actualitzar l'usuari

en: Cannot update user group | Cannot update user groups
ca[0]: No es pot pas actualitzar el grup d'usuaris
ca[1]: No es poden pas actualitzar els grups d'usuaris

en: Cannot update user role
ca: No es pot pas actualitzar el rol d'usuari

en: Cannot update web scenario
ca: No es pot pas actualitzar l'escenari web

en: Cannot update web scenario step
ca: No es pot pas actualitzar la passa d'escenari web

en: Case sensitive
ca: Sensible a majúscules

en: Case-sensitive login
ca: Inici de sessió sensible a majúscules i minúscules

en: Catalan (ca_ES)
ca: Català (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
ca: Recull les traces SNMP que coincideixen amb l'expressió regular. Si no s'especifica l'expressió regular, recull qualsevol captura.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
ca: Captura totes les traces SNMP que no han estat capturades per cap dels elements snmptrap[].

en: Cause
ca: Causa

en: Center
ca: Centre

en: Certificate
ca: Certificat

[ctx: noun]
en: Change
ca: Canviar

[ctx: verb]
en: Change
ca: Canviar

en: Change PSK
ca: Canvia el PSK

en: Change client secret
ca: Canvia el secret del client

en: Change indicator
ca: Indicador de canvi

en: Change password
ca: Canvia la paraula de pas

en: Change per second
ca: Canvi per segon

en: Change problem ranking
ca: Canviar la classificació dels problemes

en: Change severity
ca: Canvia la gravetat

en: Change type
ca: Canvia el tipus

en: Character
ca: Caràcter

en: Character string included
ca: Cadena de caràcters inclosa

en: Character string not included
ca: Cadena de caràcters no inclosa

en: Chars
ca: Caràcters

en: Chassis
ca: Xassís

en: Chassis information. Returns string
ca: Informació del xassís. Retorna una cadena

en: Check already exists.
ca: El control ja existeix.

en: Check expression part starting from "%1$s".
ca: Comproveu la part d'expressió des de "%1$s".

en: Check for error in JSON
ca: Comproveu si hi ha errors a JSON

en: Check for error in XML
ca: Comproveu si hi ha errors a l'XML

en: Check for error using regular expression
ca: Comproveu si hi ha errors emprant una expressió regular

en: Check for not supported value
ca: Comproveu el valor no admès

en: Check of pre-requisites
ca: Comprovació dels prerequisits

en: Check the key, please. Default example was passed.
ca: Comproveu la clau, si us plau. L'exemple per defecte ha passat.

en: Check type
ca: Comprova el tipus

en: Checks
ca: Caselles de selecció

en: Checks if DNS service is up. Returns 0 - DNS is down (server did not respond or DNS resolution failed); 1 - DNS is up
ca: Comprova si el servei DNS és actiu. Retorna 0: el DNS és inactiu (el servidor no ha respost o la resolució del DNS ha fallat); 1 - El DNS és actiu

en: Checks if file exists. Returns 0 - not found; 1 - file of the specified type exists
ca: Comprova si existeix el fitxer. Retorna 0 - no trobat; 1: existeix un fitxer del tipus especificat

en: Checks if host is accessible by ICMP ping. 0 - ICMP ping fails. 1 - ICMP ping successful.
ca: Comprova si l'equip és accessible per via de ping ICMP. 0 - El ping ICMP falla. 1 - Ping ICMP correcte.

en: Checks if it is possible to make TCP connection to specified port. Returns 0 - cannot connect; 1 - can connect
ca: Comprova si és possible establir una connexió TCP al port especificat. Retorna 0 - no pot connectar; 1 - pot connectar

en: Checks if service is running and accepting TCP connections. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
ca: Comprova si el servei s'executa i accepta connexions TCP. Retorna 0: el servei és caigut; 1: el servei és aixecat

en: Checks if service is running and responding to UDP requests. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
ca: Comprova si el servei s'executa i respon a les sol·licituds UDP. Retorna 0: el servei és caigut; 1: el servei és executant-se

en: Checks if this TCP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
ca: Comprova si aquest port TCP és escoltant (estat LISTEN). Retorna 0 - no ESCOLTA; 1 - ESCOLTA

en: Checks if this UDP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
ca: Comprova si aquest port UDP està escoltat (estat LISTEN). Retorna 0 - no ESCOLTA; 1 - ESCOLTA

en: Checks performance of TCP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent while connecting to the service
ca: Comprova el rendiment del servei TCP. Retorna 0: el servei és caigut; segons: el nombre de segons que han passat mentre es connecta al servei

en: Checks performance of UDP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent waiting for response from the service
ca: Comprova el rendiment del servei UDP. Retorna 0: el servei és caigut; segons: el nombre de segons que han passat esperant la resposta del servei

en: Checks should be unique.
ca: Els elements escollits han d'ésser únics.

en: Child services
ca: Serveis fills

en: Chinese (zh_CN)
ca: Xinès (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
ca: Xinès (zh_TW)

en: Circular reference in templates: %1$s.
ca: Referència circular a les plantilles: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
ca: No es permet pas l'enllaç a plantilles circulars.

en: Class %1$s not found for action %2$s.
ca: No s'ha trobat la classe %1$s per a l'acció %2$s.

en: Clear history and trends
ca: Netejar historial i tendències

en: Clear history and trends of selected item?
ca: Netegem l'historial i tendències de l'element triat?

en: Clear history and trends of selected items?
ca: Netegem l'historial i tendències dels elements triats?

en: Clear history and trends of selected web scenario?
ca: Netegem l'historial i tendències de l'escenari web triat?

en: Clear history and trends of selected web scenarios?
ca: Netegem l'historial i tendències dels escenaris web triats?

en: Clear when unlinking
ca: Esborra en desenllaçar

en: Click and drag to desired size.
ca: Cliqueu i arrossegueu a la mida desitjada.

en: Click to view or edit
ca: Feu clic per veure o editar

en: Client ID
ca: ID del client

en: Client secret
ca: Secret del client

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock type
ca: Tipus de rellotge

en: Clone
ca: Clonar

en: Cloned host parameter values have been modified.
ca: S'han modificat els valors dels paràmetres de l'equip clonat.

en: Cloned template parameter values have been modified.
ca: S'han modificat els valors dels paràmetres de la plantilla clonada.

en: Close
ca: Tancar

en: Close expression constructor
ca: Tanca el constructor d'expressions

en: Close new event
ca: Tanca el nou esdeveniment

en: Close old events
ca: Tanca els esdeveniments antics

en: Close problem
ca: Tancar el problema

en: Close problems
ca: Tancar els problemes

en: Code length
ca: Llargària del codi

en: Collapse
ca: Plegar

en: Collapse sidebar
ca: Plega la barra lateral

en: Color "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal color code (6 symbols).
ca: El color "%1$s" no és correcte: s'espera un codi de color hexadecimal (6 símbols).

en: Color (OK)
ca: Color (d'acord)

en: Color interpolation
ca: Interpolació de colors

en: Columns
ca: Columnes

en: Combined result
ca: Resultat combinat

en: Comma separated center coordinates and zoom level to display when the widget is initially loaded.
ca: Es mostren les coordenades centrals separades per comes i el nivell de zoom quan el giny es carregui inicialment.

en: Command
ca: Ordre

en: Commands
ca: Ordres

en: Communication
ca: Comunicació

[ctx: SNMP Community]
en: Community
ca: Comunitat

en: Compact view
ca: Vista compacta

en: Component %1$s already registered.
ca: El component %1$s ja és registrat.

en: Component %1$s is not registered.
ca: El component %1$s no és pas registrat.

en: Compress records older than
ca: Comprimiu els registres anteriors a

en: Compression is not supported.
ca: La compressió no és compatible.

en: Concurrent sessions
ca: Sessions simultànies

en: Condition
ca: Condició

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration cache statistics. Cache - buffer (modes: pfree, total, used, free).
ca: Estadístiques de configuració de la memòria cau. Memòria cau - memòria intermèdia (modes: pfree, total, used, free).

en: Configuration file "%1$s" created.
ca: S'ha creat el fitxer de configuració "%1$s".

en: Configuration of GUI
ca: Configuració de la GUI

en: Configuration of actions
ca: Configuració d'accions

en: Configuration of audit log
ca: Configuració del registre d'auditoria

en: Configuration of authentication
ca: Configuració de l'autenticació

en: Configuration of dashboards
ca: Configuració dels quadres de comandament

en: Configuration of discovery rules
ca: Configuració de les regles de descoberta

en: Configuration of graph prototypes
ca: Configuració de prototips de gràfics

en: Configuration of graphs
ca: Configuració dels gràfics

en: Configuration of host
ca: Configuració de l'equip

en: Configuration of host group
ca: Configuració dels grups d'equips

en: Configuration of host groups
ca: Configuració dels grups d'equips

en: Configuration of host prototypes
ca: Configuració de prototips d'equip

en: Configuration of hosts
ca: Configuració dels equips

en: Configuration of housekeeping
ca: Configuració de la neteja

en: Configuration of icon mapping
ca: Configuració del mapatge d'icones

en: Configuration of images
ca: Configuració d'imatges

en: Configuration of item prototypes
ca: Configuració dels prototips d'elements

en: Configuration of items
ca: Configuració d'elements

en: Configuration of macros
ca: Configuració de macros

en: Configuration of maintenance periods
ca: Configuració dels períodes de manteniment

en: Configuration of media types
ca: Configuració de tipus de suports

en: Configuration of network maps
ca: Configuració de mapes de xarxa

en: Configuration of proxies
ca: Configuració de servidors intermediaris

en: Configuration of proxy groups
ca: Configuració dels grups de proxys

en: Configuration of regular expressions
ca: Configuració d'expressions regulars

en: Configuration of scripts
ca: Configuració d'scripts

en: Configuration of template group
ca: Configuració de grup de plantilles

en: Configuration of template groups
ca: Configuració de grups de plantilles

en: Configuration of templates
ca: Configuració de plantilles

en: Configuration of timeouts
ca: Configuració de temps d'espera

en: Configuration of trigger displaying options
ca: Configuració de les opcions de visualització del trigger

en: Configuration of trigger prototypes
ca: Configuració dels prototips de triggers

en: Configuration of triggers
ca: Configuració dels triggers

en: Configuration of user groups
ca: Configuració de grups d'usuaris

en: Configuration of user roles
ca: Configuració de rols d'usuari

en: Configuration of users
ca: Configuració dels usuaris

en: Configuration of web monitoring
ca: Configuració del monitoratge web

en: Configuration refresh
ca: Actualització de la configuració

en: Configuration updated
ca: Configuració actualitzada

en: Configure DB connection
ca: Configura la connexió de base de dades

en: Configure JIT provisioning
ca: Configurar el provisionament JIT

en: Confirm changes
ca: Confirmar canvis

en: Confirmation text
ca: Text de confirmació

en: Confirms the problem is noticed (acknowledging user will be recorded). Status change triggers action update operation.
ca: Confirma que el problema s'ha notificat (s'enregistrarà el reconeixement per part de l'usuari). El canvi d'estat implicarà una operació d'actualització de l'acció.

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
ca: Felicitats! Heu instal·lat correctament la interfície del Zabbix.

en: Connect to
ca: Connecta amb

[ctx: missing data function]
en: Connected
ca: Connectat

en: Connection
ca: Connexió

en: Connection security
ca: Seguretat de la connexió

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
ca: S'ha superat el temps d'espera de connexió de %1$s segons en connectar-vos al servidor Zabbix "%2$s".

en: Connection to Zabbix server "%1$s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
ca: La connexió al servidor Zabbix "%1$s" ha fallat. Possibles raons:
    1. "NodeAddress" ou "ListenPort" incorrectes a l'arxiu de configuració "zabbix_server.conf" o sobrecàrrega dIP/DNS del servidor incorrecte a "zabbix.conf.php" ;
    2. Configuració incorrecta del servidor DNS.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
ca: Connexió al servidor Zabbix "%1$s" rebutjada. Raons possibles:
    1. "NodeAddress" o "ListenPort" incorrectes a l'arxiu de configuració "zabbix_server.conf" o sobrecàrrega d'IP/DNS del servidor incorrecta a "zabbix.conf.php";
    2. L'entorn de seguretat (per exemple, SELinux) bloca la connexió;
    3. El dimoni del servidor Zabbix no funciona pas;
    4. El tallafocs bloca la connexió TCP.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
ca: La connexió al servidor Zabbix "%1$s" ha expirat. Possibles raons:
    1. "NodeAddress" ou "ListenPort" incorrectes a l'arxiu de configuració "zabbix_server.conf" o sobrecàrrega dIP/DNS del servidor incorrecte a "zabbix.conf.php" ;
    2. El tallafocs és blocant la connexió TCP.

en: Connection to Zabbix server failed. Incorrect configuration.
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor Zabbix. Configuració incorrecta.

en: Connection will not be encrypted because it uses a socket file (on Unix) or shared memory (Windows).
ca: La connexió no es xifrarà pas perquè empra un fitxer de socket (a Unix) o memòria compartida (Windows).

en: Connections
ca: Connexions

en: Connections from host
ca: Connexions des de l'equip

en: Connections from proxy
ca: Connexions des del servidor intermediari

en: Connections to host
ca: Connexions cap a l'equip

en: Connections to proxy
ca: Connexions al servidor intermediari

en: Connector "%1$s" already exists.
ca: El connector "%1$s" ja existeix.

en: Connector created
ca: Connector creat

en: Connector deleted | Connectors deleted
ca[0]: Connector esborrat
ca[1]: Connectors esborrats

en: Connector disabled | Connectors disabled
ca[0]: Connector desactivat
ca[1]: Connectors desactivats

en: Connector enabled | Connectors enabled
ca[0]: Connector activat
ca[1]: Connectors desactivats

en: Connector updated
ca: Connector actualitzat

en: Contact
ca: Contacte

en: Contains
ca: Conté

en: Content controls
ca: Controls de contingut

en: Content controls: header
ca: Controls de contingut: capçalera

en: Content menu
ca: Menú de contingut

en: Context name
ca: Nom del context

en: Continue
ca: Continuar

en: Continue overrides
ca: Continua les substitucions

en: Contract number
ca: Nombre de contracte

en: Convert to JSON
ca: Converteix a JSON

en: Convert to cause
ca: Converteix a cause

en: Converts a symptom event back to cause event
ca: Convertir un esdeveniment de símptoma en esdeveniment de causa

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Copy
ca: Copia

en: Copy %1$s graph | Copy %1$s graphs
ca[0]: Copiar el paràgraf %1$s
ca[1]: Copiar els paràgrafs %1$s

en: Copy %1$s item | Copy %1$s items
ca[0]: Copiar l'element %1$s
ca[1]: Copiar els elements %1$s

en: Copy %1$s trigger | Copy %1$s triggers
ca[0]: Copiar el trigger %1$s
ca[1]: Copiar els triggers %1$s

en: Copy to clipboard
ca: Copiar al portapapers

en: Count
ca: Compte

en: Count of context switches. Returns integer
ca: Recompte de canvis de context. Retorna un nombre enter

en: Count of directory entries, recursively. Returns integer
ca: Recompte d'entrades de directori, recursivament. Retorna un nombre enter

en: Count of matched lines in log file monitoring with log rotation support. Returns integer
ca: Recompte de línies coincidents en el seguiment del fitxer de registre amb suport de rotació de registre. Retorna un nombre enter

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
ca: Recompte de línies coincidents en el seguiment del fitxer de registre. Retorna un nombre enter

en: Count of network checks enqueued in the discovery queue.
ca: Recompte de marques de xarxa encuades a la cua de descoberta.

en: Count of values enqueued in the connector queue.
ca: Recompte de valors encuats a la cua del connector.

en: Count of values enqueued in the low-level discovery processing queue.
ca: Recompte de valors encuats a la cua de processament de descobriment de baix nivell.

en: Count of values enqueued in the preprocessing queue.
ca: Recompte de valors encuats a la cua de preprocessament.

en: Create API token
ca: Crea un token API

en: Create SLA
ca: Crea un SLA

en: Create action
ca: Crear una acció

en: Create and edit dashboards
ca: Crear i editar taulers de control

en: Create and edit maintenance
ca: Crear i editar manteniment

en: Create and edit maps
ca: Crear i editar mapes

en: Create background
ca: Crea fons

en: Create connector
ca: Crear el connector

en: Create dashboard
ca: Crea un tauler de control

en: Create dependent discovery rule
ca: Crea una regla de descobriment dependent

en: Create dependent item
ca: Crea un element dependent

en: Create disabled
ca: Crea desactivat

en: Create discovery rule
ca: Crea una regla de descoberta

en: Create discovery rule (select host first)
ca: Creeu una regla de descoberta (escolliu primer l'equip)

en: Create discovery rule (select template first)
ca: Crea una regla de descoberta (tria primer la plantilla)

en: Create enabled
ca: Crea habilitat

en: Create event correlation
ca: Crea una correlació desdeveniment

en: Create graph
ca: Crea un gràfic

en: Create graph (select host first)
ca: Creeu un gràfic (escolliu primer l'equip)

en: Create graph (select template first)
ca: Crea un gràfic (tria primer la plantilla)

en: Create graph prototype
ca: Crear un prototip de gràfic

en: Create host
ca: Creeu un equip

en: Create host group
ca: Creeu un grup d'equips

en: Create host prototype
ca: Creeu un prototip d'equip

en: Create hosts from selected prototype as disabled?
ca: Voleu crear equips a partir dels prototip triat com a desactivat?

en: Create hosts from selected prototype as enabled?
ca: Crear equips a partir del prototip triat com a habilitat?

en: Create hosts from selected prototypes as disabled?
ca: Voleu crear equips a partir dels prototips escollits com a desactivats?

en: Create hosts from selected prototypes as enabled?
ca: Crear equips a partir dels prototips seleccionats com a habilitat?

en: Create icon
ca: Crea una icona

en: Create icon map
ca: Crea un mapa d'icones

en: Create item
ca: Crea un element

en: Create item (select host first)
ca: Creeu un element (escolliu primer l'equip)

en: Create item (select template first)
ca: Crea un element (tria primer la plantilla)

en: Create item prototype
ca: Crear un prototip d'element

en: Create items from selected prototype as disabled?
ca: Voleu crear elements a partir del prototip triat com a desactivats?

en: Create items from selected prototype as enabled?
ca: Voleu crear elements a partir del prototip triat tal com està activat?

en: Create items from selected prototypes as disabled?
ca: Voleu crear elements a partir dels prototips seleccionats com a desactivats?

en: Create items from selected prototypes as enabled?
ca: Voleu crear elements a partir dels prototips triats tal com està activat?

en: Create maintenance period
ca: Crea un període de manteniment

en: Create map
ca: Crea un mapa

en: Create media type
ca: Crea un tipus de suport

en: Create new
ca: Crea'n un de nou

en: Create proxy
ca: Crea un servidor intermediari

en: Create proxy group
ca: Crea un grup de proxys

en: Create report
ca: Crea un informe

en: Create script
ca: Crear script

en: Create service
ca: Crear servei

en: Create template
ca: Crea plantilla

en: Create template group
ca: Crear un grup de plantilles

en: Create trigger
ca: Crea trigger

en: Create trigger (select host first)
ca: Creeu un trigger (escolliu primer l'equip)

en: Create trigger (select template first)
ca: Crea trigger (escull primer la plantilla)

en: Create trigger prototype
ca: Crear un prototip de trigger

en: Create triggers from selected prototype as disabled?
ca: Voleu crear triggers a partir del prototip triat com a desactivat?

en: Create triggers from selected prototype as enabled?
ca: Voleu crear triggers a partir del prototip triat com a activat?

en: Create triggers from selected prototypes as disabled?
ca: Voleu crear triggers a partir dels prototips triats com a desactivats?

en: Create triggers from selected prototypes as enabled?
ca: Voleu crear triggers a partir dels prototips triats com a activats?

en: Create user
ca: Crear usuari

en: Create user group
ca: Crear un grup d'usuaris

en: Create user role
ca: Crear un rol d'usuari

en: Create web scenario
ca: Crear un escenari web

en: Create web scenario (select host first)
ca: Creeu un escenari web (escolliu primer l'equip)

en: Create web scenario (select template first)
ca: Crea un escenari web (tria primer la plantilla)

en: Created at
ca: Creat a

en: Created by me
ca: Creat per mi

en: Created by user
ca: Creat per l'usuari

en: Created by users
ca: Creat pels usuaris

en: Critical
ca: Crític

en: Current
ca: Actual

en: Current host
ca: Equip actual

en: Current password
ca: Paraula de pas actual

en: Current password is mandatory.
ca: La paraula de pas és obligatòria.

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Current value
ca: Valor actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom expression
ca: Expressió personalitzada

en: Custom graphs
ca: Gràfics personalitzats

en: Custom intervals
ca: Intervals personalitzats

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
ca: L'etiqueta personalitzada per als elements del mapa "%2$s" del tipus "%1$s" no hauria d'ésser buida.

en: Custom message
ca: Missatge personalitzat

en: Custom multiplier
ca: Multiplicador personalitzat

en: Custom on fail
ca: Personalitza en cas d'error

en: Custom schedule
ca: Programació personalitzada

en: Custom scripts
ca: Scripts personalitzats

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
ca: Els noms de gravetat personalitzats afecten a totes les configuracions regionals i requereixen una traducció manual!

en: Custom size
ca: Mida personalitzada

en: Cycle
ca: Cicle

en: Czech (cs_CZ)
ca: Txec (cs_CZ)

[ctx: XML date format]
en: DD.MM.YY
ca: DD.MM.AA

en: DNS name
ca: Nom DNS

en: DUO Universal Prompt
ca: Prompt universal DUO

en: Daily
ca: Diàriament

en: Danish (da_DK)
ca: Danès (da_DK)

en: Dark
ca: Fosc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Dashboard "%1$s" already exists.
ca: El tauler "%1$s" ja existeix.

en: Dashboard "%1$s" is used in report "%2$s".
ca: El tauler de control "%1$s" s'empra a l'informe "%2$s".

en: Dashboard created
ca: S'ha creat el tauler

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
ca[0]: S'ha esborrat el tauler
ca[1]: S'han esborrat els taulers

en: Dashboard is used as data source.
ca: El tauler de control s'empra com a font de dades.

en: Dashboard list
ca: Llistat de taulers

en: Dashboard page properties
ca: Propietats de la pàgina del tauler

en: Dashboard properties
ca: Propietats del tauler

en: Dashboard sharing
ca: Compartició del tauler

en: Dashboard updated
ca: Tauler actualitzat

en: Dashboard with ID "%1$s" is not available.
ca: El tauler amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Dashboards
ca: Taulers

en: Dashed line
ca: Línia de punts

en: Data
ca: Dades

en: Data collection
ca: Recollida d'informació

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
ca: Dades de %1$s. Generat en %2$s segons.

en: Data is not properly encoded.
ca: La informació no és pas codificada correctament.

en: Data overview
ca: Visió general de les dades

en: Data set
ca: Conjunt de dades

en: Data set aggregation
ca: Afegit del conjunt de dades

en: Data set label
ca: Etiqueta del conjunt de dades

en: Data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de la informació

en: Data type
ca: Tipus de dades

en: Database TLS CA file
ca: Fitxer CA TLS de la base de dades

en: Database TLS certificate file
ca: Fitxer de certificat TLS de la base de dades

en: Database TLS certificate files must be read-only
ca: Els fitxers de certificat TLS de la base de dades han d'ésser de lectura

en: Database TLS cipher list
ca: Llista de xifratge TLS de base de dades

en: Database TLS encryption
ca: Xifratge TLS de bases de dades

en: Database TLS key file
ca: Fitxer de claus TLS de la base de dades

en: Database history tables use primary key
ca: Les taules d'historial de la bases de dades fan ús de clau primària

en: Database host
ca: Equip de la base de dades

en: Database host verification
ca: Verificació de l'equip de la base de dades

en: Database monitor
ca: Monitor de base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Database password
ca: Paraula de pas de la base de dades

en: Database port
ca: Port de la base de dades

en: Database schema
ca: Esquema de la base de dades

en: Database server
ca: Servidor de bases de dades

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: Database user
ca: Usuari de la base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date HW decommissioned
ca: Data d'enretirada del maquinari

en: Date HW installed
ca: Data d'instal·lació del maquinari

en: Date HW maintenance expires
ca: Data de caducitat del manteniment del maquinari

en: Date HW purchased
ca: Data de compra del maquinari

en: Date and time functions
ca: Funcions de data i hora

en: Day
ca: Dia

[ctx: compact table header]
en: Day
ca: Dia

en: Day before yesterday
ca: Abans-d'ahir

en: Day of month
ca: Dia del mes

en: Day of the week and day of the month cannot be specified simultaneously.
ca: El dia de la setmana i el dia del mes no es poden pas especificar simultàniament.

en: Day of week
ca: Dia de la setmana

en: Days
ca: Dies

en: Deactivates manual suppression.
ca: Desactivar l'esborrat manual.

en: Debug
ca: Depuració

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

en: Decimal places
ca: Nombre de decimals

en: Decrease by
ca: Disminuir en

en: Default
ca: Per defecte

en: Default (%1$s)
ca: Per defecte (%1$s)

en: Default LDAP server must be specified.
ca: El servidor LDAP per defecte ha d'ésser especificat.

en: Default MFA method must be specified.
ca: S'ha d'especificar el mètode MFA predeterminat.

en: Default access to new UI elements
ca: Accés predeterminat als nous elements de la interfície d'usuari

en: Default access to new actions
ca: Accés per defecte a noves accions

en: Default access to new modules
ca: Accés per defecte als mòduls nous

en: Default authentication
ca: Autenticació per defecte

en: Default host inventory mode
ca: Mode d'inventari d'equips predeterminat

en: Default input string
ca: Cadena d'entrada per defecte

en: Default language
ca: Idioma per defecte

en: Default login form
ca: Formulari d'inici de sessió predeterminat

en: Default media type
ca: Tipus de suport predeterminat

en: Default operation step duration
ca: Durada de l'operació per defecte

en: Default page display period
ca: Període de visualització de la pàgina predeterminat

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Default time zone
ca: Zona horària per defecte

en: Degrading
ca: Degradat

en: Delay
ca: Retard

en: Delayed by
ca: Endarrerit per

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete all elements that are not present in the import file?
ca: Vols esborrar tots els elements que no són presents al fitxer d'importació?

en: Delete and clear
ca: Esborra i neteja

en: Delete and clear selected template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
ca: Vols esborrar i netejar la plantilla triada? (Avís: tots els equips enllaçats s'esborraran!)

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
ca: Vols esborrar i netejar les plantilles seleccionades? (Avís: tots els equips enllaçats s'esborraran!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
ca: Vols esborrar i netejar la plantilla? (Avís: tots els equips enllaçats s'esborraran!)

en: Delete current action?
ca: Vols esborrar l'acció actual?

en: Delete dashboard?
ca: Vols esborrar el tauler?

en: Delete discovery rule?
ca: Vols esborrar la regla de descobriment?

en: Delete event correlation?
ca: Vols esborrar la correlació de l'esdeveniment?

en: Delete expression?
ca: Vols esborrar l'expressió?

en: Delete graph prototype?
ca: Vols esborrar el prototip de gràfic?

en: Delete graph?
ca: Vols esborrar el gràfic?

en: Delete icon map?
ca: Vols esborrar el mapa d'icones?

en: Delete item prototype?
ca: Vols esborrar el prototip d'element?

en: Delete item?
ca: Vols esborrar l'element?

en: Delete links between selected elements?
ca: Vols esborrar els enllaços entre els elements seleccionats?

en: Delete lost resources
ca: Esborrar els recursos perduts

en: Delete maintenance period?
ca: Vols esborrar el període de manteniment?

en: Delete media type?
ca: Vols esborrar el tipus de suport?

en: Delete missing
ca: Manca esborrar

en: Delete regular expression?
ca: Vols esborrar l'expressió regular?

en: Delete script?
ca: Vols esborrar l'script?

en: Delete selected API token?
ca: Vols esborrar el token API escollit?

en: Delete selected SLA?
ca: Vols esborrar l'SLA triat?

en: Delete selected SLAs?
ca: Vols esborrar els SLA triats?

en: Delete selected action?
ca: Vols esborrar les accions triades?

en: Delete selected actions?
ca: Vols esborrar les accions triades?

en: Delete selected connector?
ca: Esborrar el connector escollit?

en: Delete selected connectors?
ca: Esborrar els connectors escollits?

en: Delete selected dashboard?
ca: Vols esborrar el tauler de control triat?

en: Delete selected dashboards?
ca: Vols esborrar els taulers de control triats?

en: Delete selected discovery rule?
ca: Vols esborrar la regla de descoberta triada?

en: Delete selected discovery rules?
ca: Vols esborrar les regles de descobriment triades?

en: Delete selected elements?
ca: Vols esborrar els elements triats?

en: Delete selected event correlation?
ca: Vols esborrar la correlació de l'esdeveniment triada?

en: Delete selected event correlations?
ca: Vols esborrar les correlacions de l'esdeveniment triades?

en: Delete selected graph prototype?
ca: Vols esborrar el prototip de gràfic triat?

en: Delete selected graph prototypes?
ca: Vols esborrar els prototips de gràfics triats?

en: Delete selected graph?
ca: Vols esborrar el gràfic triat?

en: Delete selected graphs?
ca: Vols esborrar els gràfics triats?

en: Delete selected group?
ca: Vols esborrar el grup triat?

en: Delete selected groups?
ca: Vols esborrar els grups triats?

en: Delete selected host group?
ca: Vols esborrar els grups d'equips triats?

en: Delete selected host groups?
ca: Vols esborrar els grups d'equips triats?

en: Delete selected host prototype?
ca: Vols esborrar el prototip d'equip triat?

en: Delete selected host prototypes?
ca: Vols esborrar els prototips d'equips?

en: Delete selected host?
ca: Esborrar l'equip escollit?

en: Delete selected hosts?
ca: Esborrar els equips escollits?

en: Delete selected image?
ca: Vols esborrar la imatge triada?

en: Delete selected item prototype?
ca: Vols esborrar el prototip d'element triat?

en: Delete selected item prototypes?
ca: Vols esborrar els prototips d'elements triats?

en: Delete selected item?
ca: Vols esborrar l'element triat?

en: Delete selected items?
ca: Vols esborrar els elements triats?

en: Delete selected maintenance period?
ca: Vols esborrar el període de manteniment?

en: Delete selected maintenance periods?
ca: Vols esborrar el període de manteniment?

en: Delete selected map?
ca: Vols esborrar el mapa triat?

en: Delete selected maps?
ca: Vols esborrar els mapes triats?

en: Delete selected media type?
ca: Voleu esborrar el tipus de suport triat?

en: Delete selected media types?
ca: Vols esborrar els tipus de suports triats?

en: Delete selected proxies?
ca: Vols esborrar els servidors intermediaris triats?

en: Delete selected proxy group?
ca: Esborrar el grup de proxys triat?

en: Delete selected proxy groups?
ca: Esborrar els grups de proxys triats?

en: Delete selected proxy?
ca: Vols esborrar el servidor intermediari triat?

en: Delete selected regular expression?
ca: Vols esborrar l'expressió regular triada?

en: Delete selected regular expressions?
ca: Vols esborrar les expressions regulars triades?

en: Delete selected role?
ca: Vols esborrar el rol triat?

en: Delete selected roles?
ca: Vols esborrar els rols triats?

en: Delete selected scheduled report?
ca: Vols esborrar l'informe programat triat?

en: Delete selected scheduled reports?
ca: Vols esborrar els informes programats triats?

en: Delete selected script?
ca: Vols esborrar l'script triat?

en: Delete selected scripts?
ca: Vols esborrar els scripts triats?

en: Delete selected service?
ca: Vols esborrar el servei triat?

en: Delete selected services?
ca: Vols esborrar els serveis triats?

en: Delete selected shapes?
ca: Vols esborrar les formes triades?

en: Delete selected template group?
ca: Vols esborrar el grup de plantilles triat?

en: Delete selected template groups?
ca: Vols esborrar els grup de plantilles triat?

en: Delete selected template?
ca: Voleu esborrar la plantilla triada?

en: Delete selected templates?
ca: Vols esborrar les plantilles triades?

en: Delete selected token?
ca: Vols esborrar el token triat?

en: Delete selected tokens?
ca: Vols esborrar els tokens triats?

en: Delete selected trigger prototype?
ca: Voleu esborrar el prototip de trigger triat?

en: Delete selected trigger prototypes?
ca: Voleu suprimir els prototips de triggers escollits?

en: Delete selected trigger?
ca: Voleu esborrar el trigger triat?

en: Delete selected triggers?
ca: Voleu suprimir els triggers escollits?

en: Delete selected user?
ca: Vols esborrar l'usuari triat?

en: Delete selected users?
ca: Vols esborrar els usuaris triats?

en: Delete selected web scenario?
ca: Voleu esborrar l'escenari web triat?

en: Delete selected web scenarios?
ca: Vols esborrar els escenaris web triats?

en: Delete template?
ca: Vols esborrar la plantilla?

en: Delete trigger prototype?
ca: Vols esborrar el prototip de trigger?

en: Delete trigger?
ca: Vols esborrar el trigger?

en: Delete web scenario?
ca: Vols esborrar l'escenari web?

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Denied methods
ca: Mètodes denegats

en: Deny
ca: Denegar

en: Deny list
ca: Llista de denegació

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Dependent item
ca: Element dependent

en: Depends on
ca: Depèn de

en: Deployment status
ca: Estat de desplegament

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: Deprecated parameter "%1$s" cannot be used with "%2$s".
ca: El paràmetre obsolet "%1$s" no es pot pas emprar amb "%2$s".

en: Deprovisioned users group
ca: Grup d'usuaris desprovisionats

en: Deprovisioned users group cannot be deleted.
ca: El grup d'usuaris desprovisionat no es pot pas esborrar.

en: Deprovisioned users group cannot be empty.
ca: El grup d'usuaris desprovisionat no pot pas ésser buit.

en: Deprovisioned users group cannot be enabled.
ca: El grup d'usuaris desprovisionat no es pot pas activar.

en: Description
ca: Descripció

en: Description size
ca: Mida de la descripció

en: Detailed listing of installed packages. Returns text in JSON format
ca: Llista en detall dels paquets instal·lats. Retorna text en format JSON

en: Details
ca: Detalls

en: Details of web scenario
ca: Detalls de l'escenari web

en: Detected TimescaleDB license does not support compression. Compression is supported in TimescaleDB Community Edition.
ca: La llicència TimescaleDB detectada no admet pas compressió. La compressió és compatible amb TimescaleDB Community Edition.

en: Detection period
ca: Període de detecció

en: Deviations
ca: Desviacions

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device interrupts. Returns integer
ca: Interrupcions de dispositius. Retorna un nombre enter

en: Device uniqueness criteria
ca: Criteris d'unicitat del dispositiu

en: Digest
ca: Resum

en: Directory
ca: Directori

en: Directory size (in bytes). Returns integer
ca: Mida del directori (en octets). Retorna un nombre enter

en: Disable
ca: Desactivar

en: Disable debug mode
ca: Desactiva el mode de depuració

en: Disable debug mode in selected group?
ca: Voleu desactivar el mode de depuració al grup triat?

en: Disable debug mode in selected groups?
ca: Vols desactivar el mode de depuració als grups triats?

en: Disable host
ca: Desactivar l'equip

en: Disable host?
ca: Desactivem l'equip?

en: Disable hosts
ca: Desactivar equips

en: Disable hosts in the selected host groups?
ca: Desactivar els equips del grup d'equips escollit?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
ca: Vols desactivar els equips supervisats pels servidors intermediaris triats?

en: Disable hosts monitored by selected proxy?
ca: Vols desactivar els equips supervisats pels servidors intermediaris triats?

en: Disable lost resources
ca: Desactivar els recursos perduts

en: Disable selected API token?
ca: Voleu desactivar el token API triat?

en: Disable selected API tokens?
ca: Vols desactivar els tokens API escollits?

en: Disable selected SLA?
ca: Vols desactivar l'SLA triat?

en: Disable selected SLAs?
ca: Vols desactivar els SLA triats?

en: Disable selected action?
ca: Vols desactivar l'acció triada?

en: Disable selected actions?
ca: Vols desactivar les accions triades?

en: Disable selected connector?
ca: Desactivar el connector escollit?

en: Disable selected connectors?
ca: Desactivar els connectors escollits?

en: Disable selected discovery rule?
ca: Voleu desactivar la regla de descoberta triada?

en: Disable selected discovery rules?
ca: Vols desactivar les regles de descobriment triades?

en: Disable selected event correlation?
ca: Vols desactivar la correlació de l'esdeveniment triada?

en: Disable selected event correlations?
ca: Vols desactivar les correlacions de l'esdeveniment triades?

en: Disable selected group?
ca: Voleu desactivar el grup triat?

en: Disable selected groups?
ca: Vols desactivar els grups triats?

en: Disable selected host?
ca: Vols desactivar l'equip triat?

en: Disable selected hosts?
ca: Vols desactivar els equips triats?

en: Disable selected item?
ca: Vols desactivar l'element triat?

en: Disable selected items?
ca: Vols desactivar els elements triats?

en: Disable selected media type?
ca: Voleu desactivar el tipus de suport triat?

en: Disable selected media types?
ca: Vols desactivar els tipus de suport triats?

en: Disable selected module?
ca: Vols desactivar el mòdul triat?

en: Disable selected modules?
ca: Vols desactivar els mòduls triats?

en: Disable selected scheduled report?
ca: Voleu desactivar l'informe programat triat?

en: Disable selected scheduled reports?
ca: Vols desactivar els informes programats triats?

en: Disable selected trigger?
ca: Voleu desactivar el trigger triat?

en: Disable selected triggers?
ca: Vols desactivar els triggers triats?

en: Disable selected web scenario?
ca: Voleu desactivar l'escenari web triat?

en: Disable selected web scenarios?
ca: Vols desactivar els escenaris web triats?

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabled automatically by an LLD rule.
ca: Desactivat automàticament per una regla LLD.

en: Disaster
ca: Desastre

en: Discard unchanged
ca: Descartar sense canvis

en: Discard unchanged with heartbeat
ca: Descartar sense canvis amb el heartbeat

en: Discard value
ca: Descartar el valor

en: Discover
ca: Descobrir

en: Discovered
ca: Descobert

en: Discovered by
ca: Descobert per

en: Discovered device
ca: Dispositiu descobert

en: Discovery
ca: Descobriment

en: Discovery actions
ca: Accions de descoberta

en: Discovery by
ca: Descobert per

en: Discovery by proxy
ca: Descobriment per servidor intermediari

en: Discovery check
ca: Comprovació del descobriment

en: Discovery checks
ca: Comprovacions de descobriment

en: Discovery list
ca: Llista de descobriments

en: Discovery object
ca: Objecte de descobriment

en: Discovery of VMware clusters, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Descoberta de clústers de VMware, "url" - URL del servei de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware datastores, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Descoberta de magatzems de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware hypervisor datastores, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Descoberta de magatzems de dades de l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware hypervisor network interfaces, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Descoberta d'interfícies de xarxa de l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware hypervisors, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Descoberta d'hipervisors de VMware, "url" - URL del servei de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware virtual machine disk devices, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
ca: Descoberta de dispositius de disc de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware virtual machine file systems, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
ca: Descoberta de sistemes de fitxers de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware virtual machine network interfaces, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
ca: Descoberta d'interfícies de xarxa de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery of VMware virtual machines, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Descoberta de màquines virtuals VMware, "url" - URL del servei de VMware. Retorna un JSON

en: Discovery rule
ca: Regla del descobriment

[ctx: compact table header]
en: Discovery rule
ca: Regla del descobriment

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
ca: La regla de descobriment "%1$s" ja existeix.

en: Discovery rule "%1$s" cannot be copied without its master item.
ca: La regla de descobriment "%1$s" no es pot copiar sense el seu element mestre.

en: Discovery rule "%1$s" is used in "%2$s" action.
ca: La regla de descobriment "%1$s" s'empra a l'acció "%2$s".

en: Discovery rule created
ca: S'ha creat la regla de descobriment

en: Discovery rule deleted | Discovery rules deleted
ca[0]: S'ha esborrat la regla de descobriment
ca[1]: S'han esborrat les regles de descobriment

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
ca[0]: Regla de descobriment desactivada
ca[1]: Regles de descobriment desactivades

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
ca[0]: Regla de descobriment activada
ca[1]: Regles de descobriment activades

en: Discovery rule updated
ca: S'ha actualitzat la regla de descobriment

en: Discovery rules
ca: Regles de descobriment

en: Discovery status
ca: Estat de descobriment

en: Disk read statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
ca: Estadístiques de lectura de disc. Retorna un enter amb sectors, operacions, octets; flotants amb sps, ops, bps

en: Disk space in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Espai de disc en octets o en percentatge respecte al total. Retorna els octets en enters, i els percentatges en flotants

en: Disk write statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
ca: Estadístiques d'escriptura al disc. Retorna un enter en sectors, operacions, octets; flotants en sps, ops, bps

en: Display
ca: Mostra

en: Display OK triggers for
ca: Mostra els triggers en bon estat per

en: Display graph
ca: Mostra el gràfic

en: Display local time
ca: Mostra l'hora local

en: Display min/avg/max
ca: Mostra min/mitjana/max

en: Display min/max/avg
ca: Mostra min/max/mit

en: Display problems
ca: Mostra els problemes

en: Display stacked graph
ca: Mostra el gràfic apilat

en: Displaying %1$s of %2$s found
ca: S'estan mostrant %1$s de %2$s trobats

en: Displaying %1$s to %2$s of %3$s found
ca: S'estan mostrant %1$s a %2$s de %3$s trobats

en: Displaying options
ca: Opcions de visualització

en: Division denominator
ca: Denominador de divisió

en: Do not store
ca: No emmagatzemar

en: Do you wish to replace the conditional expression?
ca: Voleu substituir l'expressió condicional?

en: Does not contain
ca: No conté pas

en: Does not equal
ca: No és igual

en: Does not exist
ca: No existeix

en: Does not match regular expression
ca: No coincideix amb l'expressió regular

en: Dot
ca: Punt

en: Doughnut
ca: Dònut

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
ca: Avall

[ctx: discovery status]
en: Down
ca: Avall

en: Download image
ca: Descarrega la imatge

en: Download the configuration file
ca: Descarrega el fitxer de configuració

en: Downtime
ca: Temps d'inactivitat

[ctx: compact table header]
en: Downtime
ca: Temps d'inactivitat

en: Draw
ca: Dibuixar

en: Draw style
ca: Estil del dibuix

en: Dropdown
ca: Menú desplegable

en: Dropdown options
ca: Opcions desplegables

en: Duo Universal Prompt
ca: Prompt universal Duo

en: Duo state does not match saved state.
ca: L'estat de Duo no coincideix amb l'estat desat.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for map.
ca: Duplica el valor del "nom" "%1$s" per al mapa.

en: Duplicate "usrgrpid" "%1$s" in user groups for map "%2$s".
ca: Duplica "usrgrpid" "%1$s" als grups d'usuaris per al mapa "%2$s".

en: Duplicate host. Host with the same host name "%1$s" already exists in data.
ca: Equip duplicat. L'equip amb el mateix nom d'equip "%1$s" ja existeix.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%1$s" already exists in data.
ca: Equip duplicat. L'equip amb el mateix nom visible "%1$s" ja existeix.

en: Duplicate userid "%1$s" in users for map "%2$s".
ca: Duplica l'identificador d'usuari "%1$s" als usuaris del mapa "%2$s".

en: Duration
ca: Durada

[ctx: compact table header]
en: Duration
ca: Durada

en: Dutch (nl_NL)
ca: Holandès (nl_NL)

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
ca: Cada URL ha de tindre un nom únic. Assegureu-vos que només hi hagi una URL anomenada

en: Each item
ca: Cada element

en: Edit
ca: Editar

en: Edit dashboard
ca: Edita el tauler

en: Edit map
ca: Edita el mapa

en: Edit operation
ca: Edita l'operació

en: Edit tree element
ca: Edita l'element de l'arbre

en: Edit widget
ca: Editar el giny

en: Effective date
ca: Data efectiva

en: Effective value
ca: Valor efectiu

en: Elasticsearch URL is not set for type: %1$s.
ca: L'URL d'Elasticsearch no és pas definida per al tipus: %1$s.

en: Elasticsearch error: %1$s.
ca: Error d'Elasticsearch: %1$s.

en: Element name
ca: Nom de l'element

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Email
ca: Correu-e

en: Email and password
ca: Correu-e i paraula de pas

en: Email provider
ca: Proveïdor de correu-e

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
ca: Fitxer de certificat SSL buit per a l'escenari web "%1$s".

en: Empty SSL key file for web scenario "%1$s".
ca: Fitxer de clau SSL buit per a l'escenari web "%1$s".

en: Empty color.
ca: Color buit.

en: Empty input parameter.
ca: Paràmetre d'entrada buit.

en: Empty map ID.
ca: ID del mapa buit.

en: Empty value.
ca: Valor buit.

en: Enable
ca: Activar

en: Enable HTTP authentication
ca: Activa l'autenticació HTTP

en: Enable HTTP authentication for all users.
ca: Activar l'autenticació HTTP per a tots els usuaris.

en: Enable JIT provisioning
ca: Activa l'aprovisionament JIT

en: Enable LDAP authentication
ca: Activa l'autenticació LDAP

en: Enable SAML authentication
ca: Activa l'autenticació SAML

en: Enable SCIM provisioning
ca: Activa l'aprovisionament SCIM

en: Enable audit logging
ca: Activa el registre d'auditoria

en: Enable compression
ca: Activa la compressió

en: Enable confirmation
ca: Activa la confirmació

en: Enable debug mode
ca: Activa el mode de depuració

en: Enable debug mode in selected group?
ca: Voleu activar el mode de depuració al grup triat?

en: Enable debug mode in selected groups?
ca: Vols activar el mode de depuració als grups triats?

en: Enable host
ca: Activar equip

en: Enable host?
ca: Activar l'equip?

en: Enable hosts
ca: Activar equips

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
ca: Vols habilitar els equips monitorats pels servidors intermediaris triats?

en: Enable hosts monitored by selected proxy?
ca: Vols habilitar els equips supervisats pel servidor intermediari triat?

en: Enable internal housekeeping
ca: Activa la neteja interna

en: Enable multi-factor authentication
ca: Activa l'autenticació multifactor

en: Enable selected API token?
ca: Voleu activar el token API triat?

en: Enable selected API tokens?
ca: Vols activar els tokens API escollits?

en: Enable selected SLA?
ca: Activar l'SLA triat?

en: Enable selected SLAs?
ca: Activar els SLA triats?

en: Enable selected action?
ca: Vols activar les accions triades?

en: Enable selected actions?
ca: Vols activar les accions triades?

en: Enable selected connector?
ca: Activar el connector escollit?

en: Enable selected connectors?
ca: Activar els connectors escollits?

en: Enable selected discovery rule?
ca: Voleu activar la regla de descoberta triada?

en: Enable selected discovery rules?
ca: Vols activar les regles de descoberta triades?

en: Enable selected event correlation?
ca: Vols activar la correlació de l'esdeveniment triada?

en: Enable selected event correlations?
ca: Vols activar les correlacions de l'esdeveniment triades?

en: Enable selected group?
ca: Voleu activar el grup triat?

en: Enable selected groups?
ca: Vols activar els grups triats?

en: Enable selected host?
ca: Voleu activar l'equip triat?

en: Enable selected hosts?
ca: Vols activar els equips triats?

en: Enable selected item?
ca: Voleu activar l'element triat?

en: Enable selected items?
ca: Vols activar els elements triats?

en: Enable selected media type?
ca: Voleu activar el tipu de suport triat?

en: Enable selected media types?
ca: Vols activar els tipus de suports triats?

en: Enable selected module?
ca: Vols activar el mòdul triat?

en: Enable selected modules?
ca: Vols activar els mòduls triats?

en: Enable selected scheduled report?
ca: Voleu activar l'informe programat triat?

en: Enable selected scheduled reports?
ca: Vols activar els informes programats triats?

en: Enable selected trigger?
ca: Voleu activar el trigger triat?

en: Enable selected triggers?
ca: Vols activar els triggers triats?

en: Enable selected web scenario?
ca: Voleu activar l'escenari web triat?

en: Enable selected web scenarios?
ca: Vols activar els escenaris web triats?

en: Enable trapping
ca: Activa les captures

en: Enable user input
ca: Permetre l'entrada de l'usuari

en: Enabled
ca: Activat

en: Encrypt
ca: Xifrar

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Encryption level
ca: Nivell de xifratge

en: End date
ca: Data de finalització

en: End of line sequence
ca: Seqüència de final de línia

en: English (en_GB)
ca: Anglès (en_GB)

en: English (en_US)
ca: Anglès (en_US)

en: Equals
ca: Iguals

en: Error budget
ca: Pressupost erroni

[ctx: compact table header]
en: Error budget
ca: Pressupost erroni

en: Error decoding Duo result.
ca: S'ha produït un error en descodificar el resultat de Duo.

en: Error in search request for table "%1$s".
ca: Error a la sol·licitud de cerca de la taula "%1$s".

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error! Unable to start Zabbix server.
ca: Error! No es pot pas engegar el servidor Zabbix.

en: Evaluation period
ca: Període d'avaluació

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event ID
ca: Identificador d'esdeveniment

en: Event acknowledged
ca: Esdeveniment reconegut

en: Event correlation
ca: Correlació d'esdeveniments

en: Event correlation "%1$s" already exists.
ca: La correlació de l'esdeveniment "%1$s" ja existeix.

en: Event correlation created
ca: Correlació d'esdeveniment creada

en: Event correlation deleted | Event correlations deleted
ca[0]: Correlació d'esdeveniment esborrada
ca[1]: Correlació d'esdeveniments creades

en: Event correlation disabled | Event correlations disabled
ca[0]: Correlació d'esdeveniment desactivada
ca[1]: Correlacions d'esdeveniment desactivades

en: Event correlation enabled | Event correlations enabled
ca[0]: Correlació d'esdeveniment activada
ca[1]: Correlacions d'esdeveniment activades

en: Event correlation rule
ca: Regla de correlació d'esdeveniments

en: Event correlation rules
ca: Regles de correlació d'esdeveniments

en: Event correlation updated
ca: Correlació d'esdeveniment actualitzada

en: Event details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: Event generation
ca: Generació d'esdeveniments

en: Event is acknowledged
ca: Esdeveniment reconegut

en: Event is not acknowledged
ca: Esdeveniment no reconegut

en: Event list [previous 20]
ca: Llista d'esdeveniments [20 anteriors]

en: Event log monitoring. Returns count of entries
ca: Monitoratge del registre d'esdeveniments. Retorna el recompte d'entrades

en: Event log monitoring. Returns log
ca: Supervisió del registre d'esdeveniments. Retorna un registre

en: Event name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Event name matches Trigger name (with macros expanded) unless a custom Event name is specified in Trigger settings.
ca: El nom de l'esdeveniment coincideix amb el nom del trigger (amb macros ampliades) tret que s'especifiqui un nom d'esdeveniment personalitzat a la configuració del trigger.

en: Event tag pair
ca: Parell d'etiquetes d'esdeveniment

en: Event type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Event updated | Events updated
ca[0]: Esdeveniment actualitzat
ca[1]: Esdeveniments actualitzats

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events and alerts
ca: Esdeveniments i alertes

en: Every day(s)
ca: Cada dia(es)

en: Every week(s)
ca: Cada setmana(es)

en: Example
ca: Exemple

en: Example: https://localhost/zabbix/ui/
ca: Exemple: https://localhost/zabbix/ui/

en: Except selected
ca: Excepte el triat

en: Exclude
ca: Excloure

en: Exclude host groups
ca: Exclou els grups d'equips

en: Excluded downtime
ca: Temps d'inactivitat exclosos

en: Excluded downtimes
ca: Temps d'inactivitat exclosos

[ctx: compact table header]
en: Excluded downtimes
ca: Temps d'inactivitat exclosos

en: Execute
ca: Executar

en: Execute WMI query and return the JSON document with all selected objects
ca: Executeu la consulta WMI i retorneu el document JSON amb tots els objectes triats

en: Execute WMI query and return the first selected object. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
ca: Executeu la consulta WMI i retorneu el primer objecte triat. Retorna enter, flotant, cadena o text (segons la sol·licitud)

en: Execute now
ca: Executar ara

en: Execute on
ca: Executar

en: Execute scripts
ca: Executar scripts

en: Executed
ca: Executada

en: Executed script
ca: Script executat

en: Execution confirmation
ca: Confirmació d'execució

en: Exists
ca: Existeix

en: Expand
ca: Ampliar

en: Expand macros
ca: Amplieu les macros

en: Expand sidebar
ca: Amplieu la barra lateral

en: Expand single problem
ca: Ampliar el problema únic

en: Expired
ca: Caducat

[ctx: maintenance status]
en: Expired
ca: Caducat

en: Expired on %1$s.
ca: Va caducar el %1$s.

en: Expires at
ca: Caduca a les

en: Expires in less than
ca: Caduca en menys de

en: Exploded
ca: Explotat

en: Export
ca: Exporta

en: Export failed
ca: Ha fallat l'exportació

en: Export to CSV
ca: Exporta a CSV

en: Expression
ca: Expressió

en: Expression cannot be empty
ca: L'expressió no pot ésser buida

en: Expression constructor
ca: Constructor d'expressions

en: Expression type
ca: Tipus d'expressió

en: Expression variable elements
ca: Elements variables d'expressió

en: External check
ca: Comprovació externa

en: FALSE
ca: FALS

en: Fail
ca: Falla

en: Fail-over delay: %1$s
ca: Retard de basculament: %1$s

en: Failed
ca: Fallat

[ctx: compact table header]
en: Failed
ca: Fallat

en: Failed login
ca: Error d'inici de sessió

en: Failed to create dashboard
ca: No s'ha pogut crear el tauler

en: Failed to parse URL.
ca: No s'ha pogut pas analitzar l'URL.

en: Failed to paste dashboard page.
ca: No s'ha pogut pas enganxar la pàgina del tauler.

en: Failed to paste widget.
ca: No s'ha pogut enganxar el giny.

en: Failed to select default LDAP server.
ca: No es pot pas escollir el servidor LDAP per defecte.

en: Failed to update dashboard
ca: No s'ha pogut actualitzar el tauler

en: Failed to update dashboard page properties.
ca: No s'han pogut pas actualitzar les propietats de la pàgina del tauler.

en: Failed to update dashboard properties.
ca: No s'han pogut actualitzar les propietats del tauler.

en: Failed to update dashboard sharing.
ca: No s'ha pogut actualitzar la compartició de tauler.

en: Failed to update time selector.
ca: Ha fallat l'actualització del selector d'hora.

en: Failed to update widget properties.
ca: No s'han pogut actualitzar les propietats del giny.

en: Failover period
ca: Període de failover

en: Failure Audit
ca: Auditoria de d'errors

en: Fatal error, please report to the Zabbix team
ca: Error fatal, informeu a l'equip de Zabbix

en: Favorite graphs
ca: Gràfics preferits

en: Favorite maps
ca: Mapes preferits

en: February
ca: Febrer

en: Field
ca: Camp

en: Field "%1$s" cannot be set to NULL.
ca: El camp "%1$s" no es pot establir com a NULL.

en: Field "%1$s" is mandatory.
ca: El camp "%1$s" és obligatori.

en: Field "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
ca: Al camp "%1$s" falta un valor per al mapa "%2$s".

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s
ca: El camp "%1$s" no és correcte: %2$s

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s.
ca: El camp "%1$s" no és correcte: %2$s.

en: Field "%1$s" is not integer.
ca: El camp "%1$s" no és enter.

en: Field "%1$s" is not string.
ca: El camp "%1$s" no és una cadena.

en: Field "%1$s" must be missing.
ca: Hi manca el camp "%1$s".

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field requirements:
ca: Requeriments del camp:

en: File checksum, calculated by the UNIX cksum algorithm. Returns integer for crc32 (default) and string for md5, sha256
ca: Suma de comprovació de fitxers, calculada per l'algoritme cksum de UNIX. Retorna un enter per a crc32 (per defecte) i una cadena per a md5, sha256

en: File is empty
ca: El fitxer és buit

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
ca: El fitxer és massa gros; la mida màxima de pujada és de %1$s octets.

en: File owner information. Returns string
ca: Informació del propietari del fitxer. Retorna una cadena

en: File size in bytes (default) or in newlines. Returns integer
ca: Mida del fitxer en octets (per defecte) o en noves línies. Retorna un nombre enter

en: File time information. Returns integer (Unix timestamp)
ca: Arxiu d'informació de temps. Retorna un nombre enter (marca de temps d'Unix)

en: Fill
ca: Omplir

en: Filled region
ca: Regió omplerta

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter deleted
ca: S'ha esborrat el filtre

en: Filter is not set
ca: El filtre no és pas configurat

en: Filter properties
ca: Propietats del filtre

en: Filter results
ca: Filtra els resultats

en: Filters
ca: Filtres

en: Find string in a file. Returns 0 - match not found; 1 - found
ca: Cerca una cadena en un fitxer. Retorna 0 - no s'ha trobat; 1 - trobat

en: Find string in a file. Returns the line containing the matched string, or as specified by the optional output parameter
ca: Cerca una cadena en un fitxer. Retorna la línia que conté la cadena coincident, o com especifica el paràmetre de sortida opcional

en: Find string on a web page. Returns the matched string, or as specified by the optional output parameter
ca: Cerca una cadena en un lloc web. Retorna la cadena coincident, o com s'especifica al paràmetre de sortida opcional

en: Finish
ca: Acabar

en: Finnish (fi_FI)
ca: Finès (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
ca: Primer

en: Fit
ca: Ajustar

en: Fit to map
ca: Ajustar al mapa

en: Fixed
ca: Arreglat

en: Fixed status
ca: Estat de solució

en: Follow redirects
ca: Seguiu les redireccions

en: Font
ca: Lletra

en: Font color
ca: Color de la lletra

en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Form data
ca: Dades del formulari

en: Formula
ca: Fórmula

en: French (fr_FR)
ca: Francès (fr_FR)

en: Fri
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: From
ca: Des de

en: Frontend URL
ca: URL d'interfície

en: Frontend access
ca: Accés a la interfície

en: Frontend messaging
ca: Missatges de la interfície

en: Frontend notifications
ca: Notificacions del frontend

en: Full
ca: Complet

en: Function
ca: Funció

en: GSM modem
ca: Mòdem GSM

en: GUI access disabled.
ca: Accés a la GUI desactivat.

en: Gauge
ca: Calibre

en: Generate report by
ca: Generar informe per

en: Generated in %1$s sec
ca: Generat en %1$s segons

en: Geographical maps
ca: Mapes geogràfics

en: Geomap
ca: Geomapa

en: Georgian (ka_GE)
ca: Georgià (ka_GE)

en: German (de_DE)
ca: Alemany (de_DE)

en: Get content of web page. Returns web page source as text
ca: Obtingueu el contingut del lloc web. Retorna la font del lloc web com a text

en: Get value
ca: Obtindre el valor

en: Get value and test
ca: Obtindre el valor i provar

en: Get value from host
ca: Obtingueu el valor de l'equip

en: Given expression is not a macro
ca: L'expressió donada no és pas una macro

en: Global regular expression "%1$s" does not exist.
ca: L'expressió regular global "%1$s" no existeix.

en: Global script execution on Zabbix server is disabled by server configuration.
ca: L'execució global d'scripts al servidor Zabbix és desactivada per la configuració del servidor.

en: Global scripts on Zabbix server
ca: Scripts globals al servidor Zabbix

en: Global timeouts
ca: Temps d'espera global

en: Global value
ca: Valor global

en: Go back to %1$s
ca: Torna a %1$s

en: Go to
ca: Vés a

en: Go to "%1$s"
ca: Vés a "%1$s"

en: Go to first page
ca: Anar a la primera pàgina

en: Go to last page, %1$s
ca: Anar a la darrera pàgina, %1$s

en: Go to next page, %1$s
ca: Anar a la pàgina següent, %1$s

en: Go to page %1$s
ca: Anar a la pàgina %1$s

en: Go to page %1$s, current page
ca: Anar a la pàgina %1$s, pàgina actual

en: Go to previous page, %1$s
ca: Anar a la pàgina anterior, %1$s

en: Gradient line
ca: Línia degradada

en: Graph
ca: Gràfic

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a "%2$s" (heretat d'una altra plantilla).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a "%2$s" (els elements no són idèntics).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" as a graph created from graph prototype.
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a "%2$s" com a gràfic creat a partir d'un prototip de gràfic.

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a "%2$s".

en: Graph "%1$s" already exists on the host "%2$s".
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a l'equip "%2$s".

en: Graph "%1$s" already exists on the template "%2$s".
ca: El gràfic "%1$s" ja existeix a la plantilla "%2$s".

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
ca: El gràfic "%1$s" amb elements de plantilla no pot pas contindre elements d'altres equips.

en: Graph (classic)
ca: Gràfic (clàssic)

en: Graph added
ca: Gràfic afegit

en: Graph copied | Graphs copied
ca[0]: Gràfic copiat
ca[1]: Gràfics copiats

en: Graph deleted | Graphs deleted
ca[0]: Gràfic esborrat
ca[1]: Gràfics esborrats

en: Graph prototype
ca: Prototip de gràfic

en: Graph prototype "%1$s" already exists on the LLD rule with key "%2$s" of the host "%3$s".
ca: El prototip de gràfic "%1$s" ja existeix a la regla LLD amb la clau "%2$s" de l'equip "%3$s".

en: Graph prototype "%1$s" already exists on the LLD rule with key "%2$s" of the template "%3$s".
ca: El prototip de gràfic "%1$s" ja existeix a la regla LLD amb la clau "%2$s" de la plantilla "%3$s".

en: Graph prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
ca: El prototip de gràfic "%1$s" conté prototips d'elements de diverses regles de descobriment.

en: Graph prototype "%1$s" must have at least one item prototype.
ca: El prototip de gràfic "%1$s" ha de tindre almenys un prototip d'element.

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
ca: El prototip de gràfic "%1$s" amb elements de plantilla no pot pas contindre elements d'altres amfitrions.

en: Graph prototype added
ca: S'ha afegit un prototip de gràfic

en: Graph prototype deleted | Graph prototypes deleted
ca[0]: S'ha esborrat el prototip de gràfic
ca[1]: S'han esborrat els prototips de gràfics

en: Graph prototype updated
ca: Prototip de gràfic actualitzat

en: Graph prototype with ID "%1$s" is not available.
ca: El prototip de gràfic amb l'ID "%1$s" no és disponible.

en: Graph prototypes
ca: Prototips gràfics

en: Graph sum
ca: Suma gràfica

en: Graph type
ca: Tipus de gràfic

en: Graph updated
ca: Gràfic actualitzat

en: Graph with ID "%1$s" is not available.
ca: El gràfic amb l'ID "%1$s" no és pas disponible.

en: Graphs
ca: Gràfics

en: Greek (el_GR)
ca: Grec (el_GR)

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Group
ca: Grup

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used by a host prototype.
ca: El grup "%1$s" no es pot pas esborrar perquè l'empra un prototip d'equip.

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a correlation condition.
ca: El grup "%1$s" no es pot pas esborrar perquè s'empra en una condició de correlació.

en: Group "%1$s" does not exist.
ca: El grup "%1$s" no existeix pas.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
ca: El grup "%1$s" per a l'equip "%2$s" no existeix.

en: Group base DN
ca: DN de base del grup

en: Group by
ca: Agrupar per

en: Group configuration
ca: Configuració del grup

en: Group filter
ca: Filtre de grup

en: Group for discovered hosts
ca: Grup d'equips descoberts

en: Group member attribute
ca: Atribut del membre del grup

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Group name attribute
ca: Atribut de nom de grup

en: Group prototype cannot be based on a discovered host group "%1$s".
ca: El prototip de grup no es pot basar en un grup d'equips descobert "%1$s".

en: Group prototypes
ca: Prototips de grups

en: Grouping by
ca: Agrupar per

en: Groups
ca: Grups

en: Guest user
ca: Usuari convidat

en: HTTP agent
ca: Agent HTTP

en: HTTP authentication
ca: Autenticació HTTP

en: HTTP login form
ca: Formulari d'inici de sessió HTTP

en: HTTP proxy
ca: Servidor intermediari HTTP

en: HTTP settings
ca: Configuració HTTP

en: HW architecture
ca: Arquitectura de maquinari

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Hardware (Full details)
ca: Maquinari (tots els detalls)

en: Hardware sensor reading. Returns float
ca: Lectura del sensor de maquinari. Retorna un flotant

en: Hash function
ca: Funció hash

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Hebrew (he_IL)
ca: Hebreu (he_IL)

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Hexadecimal to decimal
ca: Hexadecimal a decimal

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide debug
ca: Amaga la depuració

en: Hide groups without problems
ca: Amaga grups sense problemes

en: Hide selected
ca: Amaga els triats

en: Hide sidebar
ca: Amaga la barra lateral

[ctx: screen reader]
en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: High
ca: Alt

en: High availability cluster
ca: Clúster d'alta disponibilitat

en: High availability node
ca: Node d'alta disponibilitat

en: High availability nodes
ca: Nodes d'alta disponibilitat

en: High-contrast dark
ca: Fosc amb alt contrast

en: High-contrast light
ca: Llum d'alt contrast

en: Highlight whole row
ca: Ressalteu la filera sencera

en: Highlights
ca: Destacats

en: History
ca: Història

en: History and trends cleared
ca: Històric i tendències netejats

en: History and trends compression
ca: Compressió històrica i tendències

en: History cleanup is not supported if compression is enabled
ca: La neteja de l'historial no és compatible si la compressió és activada

en: History clear
ca: Netejar la història

en: History clearing can take a long time. Continue?
ca: La neteja de l'historial pot trigar molt. Continuem?

en: History data
ca: Històric de dades

en: History data selection
ca: Selecció de dades de l'historial

en: History functions
ca: Històric de funcions

en: Home
ca: Inici

en: Honeycomb
ca: Bresca

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal align
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal position
ca: Posició horitzontal

en: Host | Hosts
ca[0]: Equip
ca[1]: Equips

[ctx: compact table header]
en: Host
ca: Equip

en: Host "%1$s" already exists.
ca: L'equip "%1$s" ja existeix.

en: Host "%1$s" cannot be without host group.
ca: L'equip "%1$s" no pot ésser pas sense grup d'equips.

en: Host "%1$s" is monitored by proxy "%2$s".
ca: L'equip "%1$s" és supervisat pel servidor intermediari "%2$s".

en: Host "%1$s" is monitored by proxy group "%2$s".
ca: L'equip "%1$s" és monitorat per el grup de proxys "%2$s".

en: Host IP
ca: IP de l'equip

en: Host access
ca: Accés de l'equip

en: Host added
ca: S'ha afegit l'equip

en: Host address
ca: Adreça de l'equip

en: Host availability
ca: Disponibilitat de l'equip

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
ca: L'equip no pot pas tindre més d'una interfície predeterminada del mateix tipus.

en: Host count
ca: Recompte d'equips

en: Host dashboards
ca: Taulers d'equip

en: Host deleted | Hosts deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'equip
ca[1]: S'han esborrat els equips

en: Host disabled | Hosts disabled
ca[0]: Equip desactivat
ca[1]: Equips desactivats

en: Host enabled | Hosts enabled
ca[0]: Equip activat
ca[1]: Equips activats

en: Host graphs
ca: Gràfics d'equips

en: Host group
ca: Grup d'equips

[ctx: compact table header]
en: Host group
ca: Grup d'equips

en: Host group "%1$s" already exists.
ca: El grup d'equips "%1$s" ja existeix.

en: Host group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a global script.
ca: El grup "%1$s" no es pot pas esborrar perquè s'empra en una condició de correlació.

en: Host group "%1$s" is group for discovered hosts and cannot be deleted.
ca: El grup d'equips "%1$s" és grup per a equips descoberts i no es pot pas esborrar.

en: Host group added
ca: S'ha afegit un grup d'equips

en: Host group deleted | Host groups deleted
ca[0]: S'ha esborrat el grup d'equips
ca[1]: S'han esborrat els grups d'equips

en: Host group elements
ca: Elements del grup d'equips

en: Host group label type
ca: Tipus d'etiqueta del grup d'equips

en: Host group updated
ca: Grup d'equips actualitzat

en: Host group with ID "%1$s" is not available.
ca: El grup d'equips amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Host groups
ca: Grups d'equips

en: Host interface
ca: Interfície de l'equip

en: Host inventory
ca: Inventari d'equips

en: Host inventory overview
ca: Visió general de l'inventari d'equips

en: Host label type
ca: Tipus d'etiqueta d'equips

en: Host limit
ca: Límit d'equip

en: Host location
ca: Ubicació de l'equip

en: Host macros
ca: Macros dels equips

en: Host metadata
ca: Metadades dels equips

en: Host name
ca: Nom de l'equip

en: Host navigator
ca: Navegador d'equips

en: Host networks
ca: Xarxes d'equips

en: Host patterns
ca: Patró d'equips

en: Host permissions
ca: Permisos d'equips

en: Host prototype
ca: Prototip d'equips

en: Host prototype added
ca: S'ha afegit un prototip d'equips

en: Host prototype deleted | Host prototypes deleted
ca[0]: S'ha esborrat el prototip d'equips
ca[1]: S'han esborrat els prototips d'equips

en: Host prototype macros
ca: Prototip de macros d'equips

en: Host prototype updated | Host prototypes updated
ca[0]: S'ha actualitzat el prototip d'equips
ca[1]: S'han actualitzat els prototips d'equips

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of host "%3$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom d'equip "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s" de l'equip "%3$s".

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of template "%3$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom d'equip "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s" de la plantilla "%3$s".

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom d'equip "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of host "%3$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom visible "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s" de l'equip "%3$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of template "%3$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom visible "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s" de la plantilla "%3$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
ca: El prototip d'equips amb el nom visible "%1$s" ja existeix a la regla de descobriment "%2$s".

en: Host prototypes
ca: Prototips d'equips

en: Host router
ca: Encaminador d'equips

en: Host status
ca: Estat de l'equip

en: Host subnet mask
ca: Màscara de subxarxa de l'equip

en: Host tag
ca: Etiqueta d'equip

en: Host tag value
ca: Valor de l'etiqueta d'equip

en: Host tags
ca: Etiquetes d'equips

en: Host time
ca: Hora de l'equip

en: Host update failed.
ca: L'actualització de l'equip ha fallat.

en: Host updated | Hosts updated
ca[0]: Equip actualitzat
ca[1]: Equips actualitzats

en: Host with ID "%1$s" is not available.
ca: L'equip amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Host with host name "%1$s" already exists.
ca: L'equip amb el nom d'equip "%1$s" ja existeix.

en: Host with the same name "%1$s" already exists.
ca: L'equip amb el mateix nom "%1$s" ja existeix.

en: Host with the same visible name "%1$s" already exists.
ca: L'equip amb el mateix nom visible "%1$s" ja existeix.

en: Host with visible name "%1$s" already exists.
ca: L'equip amb el nom visible "%1$s" ja existeix.

en: Hosts
ca: Equips

en: Hosts location
ca: Ubicació dels equips

en: Hour
ca: Hora

en: Hours
ca: Hores

en: Housekeeping
ca: Neteja de registres

en: However, if "Check for not supported value" steps are configured, they are always placed and executed first (with "any error" being the last of them).
ca: Tanmateix, si es configuren les passes de "Comprovació si hi ha un valor no admès", sempre es posen i s'executen primer (essent "qualsevol error" el darrer de tots).

en: Hungarian (hu_HU)
ca: Hongarès (hu_HU)

en: I confirm to remove all macros
ca: Confirmo esborrar totes les macros

en: I confirm to remove all value mappings
ca: Confirmo esborrar tots els mapes de valors

en: ICMP ping
ca: Ping ICMP

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
ca: L'IP i el DNS no poden pas ésser buits per a la interfície de l'equip.

en: IP range
ca: Rang d'IPs

en: IP range "%1$s" exceeds "%2$s" address limit
ca: El rang d'IPs "%1$s" supera el límit d'adreces "%2$s".

en: IPMI agent
ca: Agent IPMI

en: IPMI interfaces
ca: Interfícies IPMI

en: IPMI sensor
ca: Sensor IPMI

en: IPMI sensor IDs and other sensor-related parameters. Returns JSON.
ca: ID del sensor IPMI i altres paràmetres relacionats amb el sensor. Retorna JSON.

en: Icon
ca: Icona

en: Icon (default)
ca: Icona (per defecte)

en: Icon (disabled)
ca: Icona (desactivada)

en: Icon (maintenance)
ca: Icona (manteniment)

en: Icon (problem)
ca: Icona (problema)

en: Icon highlight
ca: Icona destacada

en: Icon map
ca: Mapa d'icones

en: Icon map "%1$s" already exists.
ca: El mapa d'icones "%1$s" ja existeix.

en: Icon map "%1$s" cannot be deleted. Used in map "%2$s".
ca: El mapa d'icones "%1$s" no es pot pas esborrar. S'empra al mapa "%2$s".

en: Icon map created
ca: S'ha creat el mapa d'icones

en: Icon map deleted
ca: S'ha esborrat el mapa d'icones

en: Icon map updated
ca: Mapa d'icones actualitzat

en: Icon mapping
ca: Mapatge d'icones

en: Icon with ID "%1$s" is not available.
ca: La icona amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Icons
ca: Icones

en: IdP entity ID
ca: Identificador de l'entitat IdP

en: Identical ID (%1$s) is used by modules located at %2$s.
ca: Els mòduls situats a %2$s fan anar un identificador idèntic (%1$s).

en: Identical actions are used by modules located at %1$s.
ca: Els mòduls situats a %1$s fan anar accions idèntiques.

en: Identical namespace (%1$s) is used by modules located at %2$s.
ca: Els mòduls situats a %2$s empren un espai de noms idèntic (%1$s).

en: Identification of the system. Returns string
ca: Identificació del sistema. Retorna una cadena

en: If HTTP authentication is enabled, all users (even with frontend access set to LDAP/Internal) will be authenticated by the web server, not by Zabbix.
ca: Si s'activa l'autenticació HTTP, tots els usuaris (tot i que l'accés s'hagi establert com a LDAP/Intern) s'autenticaran pel servidor Web, no pas pel Zabbix.

en: If at least %2$s child service has %1$s status or above | If at least %2$s child services have %1$s status or above
ca[0]: Si almenys %2$s servei fill té l'estat %1$s o superior
ca[1]: Si almenys %2$s serveis fill tenen l'estat %1$s o superior

en: If at least %2$s child services have %1$s status or above
ca: Si almenys %2$s serveis fills tenen l'estat %1$s o superior

en: If at least %2$s of child services have %1$s status or above
ca: Si almenys %2$s dels serveis fill tenen l'estat %1$s o superior

en: If filter matches
ca: Si el filtre coincideix

en: If less than %2$s child service has %1$s status or below | If less than %2$s child services have %1$s status or below
ca[0]: Si menys de %2$s servei fill té l'estat de %1$s o inferior
ca[1]: Si menys de %2$s, els serveis fill tenen l'estat de %1$s o inferior

en: If less than %2$s child services have %1$s status or below
ca: Si menys de %2$s serveis fills tenen un estat de %1$s o inferior

en: If less than %2$s of child services have %1$s status or below
ca: Si menys de %2$s dels serveis fill tenen un estat de %1$s o inferior

en: If no user groups are specified, at least one user must be included in the mailing list.
ca: Si no s'especifica cap grup d'usuaris, s'ha d'incloure com a mínim un usuari a la llista de correu.

en: If weight of child services with %1$s status or above is at least %2$s
ca: Si el pes dels serveis fill amb l'estat %1$s o superior és com a mínim de %2$s

en: If weight of child services with %1$s status or below is less than %2$s
ca: Si el pes dels serveis fill amb l'estat %1$s o inferior és inferior a %2$s

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
ca: Si creieu que aquest missatge és incorrecte, consulteu els vostres administradors per obtindre els permisos necessaris.

en: Iframe sandboxing exceptions
ca: Excepcions d'iframe sandboxing

en: Ignore this service
ca: Ignora aquest servei

en: Image
ca: Imatge

en: Image "%1$s" already exists.
ca: La imatge "%1$s" ja existeix.

en: Image added
ca: Imatge afegida

en: Image deleted
ca: Imatge esborrada

en: Image label type
ca: Tipus d'etiqueta d'imatge

en: Image loading error.
ca: Error de càrrega de la imatge.

en: Image size must be less than %1$s.
ca: La mida de la imatge ha d'ésser inferior a %1$s.

en: Image updated
ca: Imatge actualitzada

en: Images
ca: Imatges

en: Images for all maps will be updated!
ca: S'actualitzaran les imatges de tots els mapes!

en: Immediately
ca: Immediatament

en: Import
ca: Importar

en: Import failed
ca: La importació ha fallat

en: Import file
ca: Importa el fitxer

en: Imported successfully
ca: S'ha importat correctament

en: Impossible to filter by inventory field "%1$s", which does not exist.
ca: No es pot filtrar pel camp d'inventari "%1$s", doncs no existeix.

en: In case of successful password change user will be logged out of all active sessions. Continue?
ca: En cas de canvi correcte de la paraula de pas, l'usuari haurà de tancar sessió de totes les que tingui actives. Fem?

en: In maintenance
ca: En manteniment

en: In progress
ca: En progrés

en: In range
ca: En rang

en: Inaccessible SLA
ca: SLA inaccessible

en: Inaccessible action
ca: Acció inaccessible

en: Inaccessible dashboard
ca: Tauler inaccessible

en: Inaccessible discovery rule
ca: Regla de descobriment inaccessible

en: Inaccessible graph
ca: Gràfic inaccessible

en: Inaccessible graph prototype
ca: Prototip de gràfic inaccessible

en: Inaccessible group
ca: Grup inaccessible

en: Inaccessible host
ca: Equip inaccessible

en: Inaccessible item
ca: Element inaccessible

en: Inaccessible item prototype
ca: Prototip d'element inaccessible

en: Inaccessible maintenance
ca: Manteniment inaccessible

en: Inaccessible map
ca: Mapa inaccessible

en: Inaccessible media type
ca: Tipus de suport inaccessible

en: Inaccessible service
ca: Servei inaccessible

en: Inaccessible template
ca: Plantilla inaccessible

en: Inaccessible trigger
ca: Trigger inaccessible

en: Inaccessible user
ca: Usuari inaccessible

en: Inaccessible user group
ca: Grup d'usuaris inaccessible

en: Inaccessible widget
ca: Giny inaccessible

en: Inaccessible widget type.
ca: Tipus de giny inaccessible.

en: Inaccessible widgets were not copied.
ca: Els ginys inaccessibles no s'han copiat pas.

en: Inaccessible widgets were not pasted.
ca: Els ginys inaccessibles no s'han pas enganxat.

en: Include
ca: Incloure

en: Include event menu entry
ca: Inclou l'entrada del menú d'esdeveniments

en: Include hosts in maintenance
ca: Posar els equips en manteniment

en: Incoming traffic statistics on network interface. Returns integer
ca: Estadístiques de trànsit entrant a la interfície de xarxa. Retorna un nombre enter

en: Incompatible "propagation_rule" and "propagation_value" parameters for service "%1$s".
ca: Paràmetres "propagation_rule" i "propagation_value" incompatibles per al servei "%1$s".

en: Incomplete configuration
ca: Configuració incompleta

en: Incorrect "height" value for map "%1$s".
ca: Valor d'"alçada" incorrecte per al mapa "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for map "%2$s".
ca: El valor de "permís" "%1$s" és incorrecte als grups d'usuaris per al mapa "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for map "%2$s".
ca: Valor de "permís" "%1$s" incorrecte als usuaris del mapa "%2$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for map "%2$s".
ca: El valor "privat" "%1$s" incorrecte per al mapa "%2$s".

en: Incorrect "width" value for map "%1$s".
ca: Valor "amplada" incorrecte per al mapa "%1$s".

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
ca: Valor del tipus d'etiqueta %1$s incorrecte per al mapa "%2$s".

en: Incorrect API "%1$s".
ca: API "%1$s" incorrecta.

en: Incorrect SNMP OID.
ca: SNMP OID incorrecte.

en: Incorrect SNMP community.
ca: Comunitat SNMP incorrecta.

en: Incorrect action condition discovery check.
ca: Comprovació de descobriment de condicions d'acció incorrecta.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
ca: Comprovació de descobriment de condicions d'acció incorrecta. La comprovació de descoberta no existeix o no hi teniu accés.

en: Incorrect action condition discovery object.
ca: Objecte de descobriment de condició d'acció incorrecta.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
ca: Regla de descobriment de condicions d'acció incorrecta. La regla de descoberta no existeix o no hi teniu accés.

en: Incorrect action condition discovery status.
ca: Estat de descoberta de la condició d'acció incorrecta.

en: Incorrect action condition event type.
ca: Tipus d'esdeveniment de condició d'acció incorrecta.

en: Incorrect action condition or operation host group. Host group does not exist or you have no access to it.
ca: Condició d'acció incorrecta o grup d'equips de l'operació. El grup d'equips no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action condition or operation host. Host does not exist or you have no access to it.
ca: Condició d'acció o equip d'operació incorrectes. L'equip no existeix o no hi teniu accés.

en: Incorrect action condition or operation template. Template does not exist or you have no access to it.
ca: Condició d'acció o plantilla d'operació incorrectes. La plantilla no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action condition port "%1$s".
ca: Port de condició d'acció incorrecta "%1$s".

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
ca: Servidor intermediari de condició d'acció incorrecta. El servidor intermediari no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action condition service. Service does not exist or you have no access to it.
ca: Servei de condicions d'acció incorrecta. El servei no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action condition trigger severity.
ca: Acció de condició de gravetat del trigger incorrecta.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
ca: Trigger de la condició de trigger incorrecta. El trigger no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action condition type.
ca: Tipus de condició d'acció incorrecta.

en: Incorrect action operation escalation step values.
ca: Valors de pas d'escalada de l'operació d'acció incorrectes.

en: Incorrect action operation media type. Media type does not exist or you have no access to it.
ca: Tipus de suport d'operació d'acció incorrecta. El tipus de suport no existeix o no hi teniu accés.

en: Incorrect action operation type "%1$s" for event source "%2$s".
ca: Tipus d'operació d'acció incorrecta "%1$s" per a la font d'esdeveniments "%2$s".

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to it.
ca: Grup d'usuaris d'operació d'acció incorrecta. El grup d'usuaris no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to it.
ca: Operació d'acció incorrecta de l'usuari. L'usuari no existeix o no hi teniu pas accés.

en: Incorrect arguments passed to function.
ca: S'han passat arguments incorrectes a la funció.

en: Incorrect bulk value for interface.
ca: Valor massiu incorrecte per a la interfície.

en: Incorrect characters used for host name "%1$s".
ca: S'empren caràcters incorrectes per al nom d'equip "%1$s".

en: Incorrect current password.
ca: Paraula de pas actual incorrecta.

en: Incorrect default charset for Zabbix database: %1$s.
ca: Conjunt de caràcters predeterminat incorrecte per a la base de dades Zabbix: %1$s.

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
ca: Nom o valor del camp "%1$s" incorrecte a la declaració where per a la taula "%2$s".

en: Incorrect fields for sysmap.
ca: Camps incorrectes per al mapa del sistema.

en: Incorrect file path for "%1$s": %2$s.
ca: Ruta de fitxer incorrecta per a "%1$s": %2$s.

en: Incorrect file upload.
ca: Càrrega incorrecta del fitxer.

en: Incorrect function is used
ca: S'empra una funció incorrecta

en: Incorrect image index.
ca: Índex d'imatge incorrecte.

en: Incorrect input parameters.
ca: Paràmetres d'entrada incorrectes.

en: Incorrect interface DNS parameter "%1$s" provided.
ca: El paràmetre DNS de la interfície "%1$s" és incorrecte.

en: Incorrect interface port "%1$s" provided.
ca: S'ha proporcionat el port d'interfície "%1$s" incorrecte.

en: Incorrect inventory field "%1$s".
ca: Camp d'inventari "%1$s" incorrecte.

en: Incorrect inventory mode in action operation.
ca: Mode d'inventari incorrecte en operació d'acció.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
ca: S'ha proporcionat una clau d'element "%1$s" incorrecta proporcionada per l'expressió del trigger a "%2$s".

en: Incorrect item value type
ca: Tipus de valor d'element incorrecte

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
ca: El tipus de valor d'element "%1$s" proporcionat per a la funció trigger "%2$s".

en: Incorrect list of items.
ca: Llista d'elements incorrecta.

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
ca: Període de manteniment incorrecte (mínim 5 minuts)

en: Incorrect map ID.
ca: ID del mapa incorrecte.

en: Incorrect method "%1$s.%2$s".
ca: Mètode "%1$s.%2$s" incorrecte.

en: Incorrect parameter "%1$s" value: %2$s.
ca: El valor del paràmetre "%1$s" és incorrecte: %2$s.

en: Incorrect port range.
ca: Interval de ports incorrecte.

en: Incorrect regular expression "%1$s": "%2$s"
ca: Expressió regular "%1$s" incorrecta: "%2$s"

en: Incorrect response received from Zabbix server "%1$s".
ca: Resposta incorrecta rebuda des del servidor Zabbix "%1$s".

en: Incorrect schedule: %1$s.
ca: Programació incorrecta: %1$s.

en: Incorrect status for host "%1$s".
ca: Estat incorrecte de l'equip "%1$s".

en: Incorrect templated web scenario step count.
ca: Recompte de passes de l'escenari web amb plantilla incorrecte.

en: Incorrect trigger expression.
ca: Expressió del trigger incorrecta.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
ca: Expressió del trigger incorrecta. L'equip "%1$s" no existeix o no teniu pas accés a aquest equip.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
ca: Expressió del trigger incorrecta. Els elements d'expressió del trigger no haurien pas de pertànyer a una plantilla i a un equip alhora.

en: Incorrect trigger prototype expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
ca: Expressió del prototip de trigger incorrecta. L'equip "%1$s" no existeix o no teniu pas accés a aquest equip.

en: Incorrect trigger prototype expression. Trigger prototype expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
ca: Expressió del prototip de trigger incorrecta. Els elements d'expressió del prototip de trigger no haurien pas de pertànyer a una plantilla i a un equip alhora.

en: Incorrect user ID specified for map "%1$s".
ca: Identificador d'usuari incorrecte especificat per al mapa "%1$s".

en: Incorrect user group ID specified for map "%1$s".
ca: S'ha especificat l'identificador de grup d'usuaris incorrecte per al mapa "%1$s".

en: Incorrect user name or password or account is temporarily blocked.
ca: El nom d'usuari, la paraula de pas o el compte incorrectes són bloquejats temporalment.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field.
ca: Valor "%1$s" incorrecte per al camp "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s, and have no more than %5$s digits after the decimal point.
ca: El valor "%1$s" per al camp "%2$s" és incorrecte: ha d'ésser entre %3$s i %4$s i no tindre més de %5$s dígits després del punt decimal.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s.
ca: Valor "%1$s" incorrecte per al camp "%2$s": ha d'ésser entre %3$s i %4$s.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
ca: Valor "%1$s" incorrecte per al camp flotant "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
ca: Valor "%1$s" incorrecte per al camp enter "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
ca: Valor "%1$s" incorrecte per al camp enter sense signar "%2$s".

en: Incorrect value for "%1$s" field.
ca: Valor incorrecte per al camp "%1$s".

en: Incorrect value for field "%1$s": %2$s.
ca: Camp d'inventari "%1$s": %2$s incorrecte.

en: Increase by
ca: Augmentar en

en: Indefinitely
ca: Indefinidament

en: Indicators
ca: Indicadors

en: Indonesian (id_ID)
ca: Indonesi (id_ID)

en: Infinity
ca: Infinit

en: Info
ca: Informació

[ctx: compact table header]
en: Info
ca: Informació

en: Info about internal disks of hypervisor required for vmware.datastore.perfcounter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Sensors d'estat del proveïdor de maquinari de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: Information
ca: Informació

en: Information about a file. Returns JSON
ca: Informació sobre un fitxer. Retorna un JSON

en: Information about a service. Returns integer with param as state, startup; string - with param as displayname, path, user; text - with param as description; Specifically for state: 0 - running, 1 - paused, 2 - start pending, 3 - pause pending, 4 - continue pending, 5 - stop pending, 6 - stopped, 7 - unknown, 255 - no such service; Specifically for startup: 0 - automatic, 1 - automatic delayed, 2 - manual, 3 - disabled, 4 - unknown
ca: Informació sobre un servei. Retorna un enter amb param com a estat, inici; cadena - amb el paràmetre com a nom de visualització, camí, usuari; text - amb el paràmetre com a descripció; Específicament per a l'estat: 0 - en execució, 1 - en pausa, 2 - inici pendent, 3 - pausa pendent, 4 - continua pendent, 5 - aturat pendent, 6 - aturat, 7 - desconegut, 255 - no hi ha aquest servei; Específicament per a l'inici: 0 - automàtic, 1 - automàtic endarrerit, 2 - manual, 3 - desactivat, 4 - desconegut

en: Inherit
ca: Heretar

en: Inherited
ca: Heretat

en: Inherited and host macros
ca: Macros i equips heretats

en: Inherited and host prototype macros
ca: Macros prototip i equips heretats

en: Inherited and item tags
ca: Etiquetes i equips heretats

en: Inherited and scenario tags
ca: Etiquetes i escenaris heretats

en: Inherited and template macros
ca: Macros i plantilles heretades

en: Inherited and trigger tags
ca: Etiquetes i triggers heretats

en: Inherited items
ca: Elements heretats

en: Initial view
ca: Vista inicial

en: Initial view is ignored if the default view is set.
ca: La vista inicial s'ignora si s'estableix la vista predeterminada.

en: Input prompt
ca: Petició d'entrada

en: Input type
ca: Tipus d'entrada

en: Input validation rule
ca: Regla de validació d'entrada

en: Insert
ca: Afegeix

en: Insert expression
ca: Afegeix expressió

en: Install
ca: Instal·lar

en: Installation
ca: Instal·lació

en: Installer name
ca: Nom de l'instal·lador

en: Integer from BITS
ca: Enter des de BITS

en: Integrations
ca: Integracions

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
ca: La interfície és enllaçada a l'element "%1$s" a "%2$s".

en: Interface type
ca: Tipus d'interfície

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
ca: La interfície amb DNS "%1$s" no pot pas tindre una adreça IP buida.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
ca: La interfície amb IP "%1$s" no ha de tindre un nom DNS buit mentre té la propietat "Empra DNS" a "%2$s".

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
ca: La interfície amb IP "%1$s" no pot pas tindre un nom DNS buit.

en: Interfaces
ca: Interfícies

[ctx: authentication]
en: Internal
ca: Interna

[ctx: user type]
en: Internal
ca: Interna

en: Internal JSON-RPC error.
ca: Error intern de JSON-RPC.

en: Internal actions
ca: Accions internes

en: Internal data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de les dades internes

en: Internal error.
ca: Error intern.

en: Internal problem
ca: Problema intern

en: Internal problem recovery
ca: Recuperació de problemes interns

en: Invalid API method "%2$s" for user role "%1$s".
ca: El mètode "%2$s" de l'api no és pas vàlid per a la funció d'usuari "%1$s".

en: Invalid IP address "%1$s".
ca: L'adreça IP "%1$s" no és pas vàlida.

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
ca: JSON no vàlid. S'ha produït un error al servidor en analitzar el text JSON.

en: Invalid LDAP JIT provisioning media type mapping configuration.
ca: La configuració de correspondència de tipus de suport d'aprovisionament LDAP JIT no és pas vàlid.

en: Invalid LDAP JIT provisioning user group mapping configuration.
ca: La configuració de correspondència del grup d'usuaris d'aprovisionament LDAP JIT no és pas vàlid.

en: Invalid LDAP configuration
ca: Configuració LDAP no vàlida

en: Invalid MFA configuration
ca: Configuració MFA no vàlida

en: Invalid SAML JIT provisioning media type mapping configuration.
ca: La configuració de correspondència de tipus de suport d'aprovisionament SAML JIT no és pas vàlid.

en: Invalid SAML JIT provisioning user group mapping configuration.
ca: La configuració de correspondència del grup d'usuaris d'aprovisionament SAML JIT no és pas vàlid.

en: Invalid URL: %1$s
ca: URL no vàlida: %1$s

en: Invalid YAML file contents
ca: Contingut del fitxer YAML no vàlid

en: Invalid action condition: %1$s.
ca: Condició d'acció no vàlida: %1$s.

en: Invalid condition: %1$s.
ca: Condició no vàlida: %1$s.

en: Invalid date.
ca: Data no vàlida.

en: Invalid email address "%1$s".
ca: L'adreça electrònica "%1$s" no és vàlida.

en: Invalid email address for media type with ID "%1$s".
ca: Adreça electrònica no vàlida per al tipus de suport amb l'identificador "%1$s".

en: Invalid input
ca: Entrada incorrecta

en: Invalid interval "%1$s".
ca: L'interval "%1$s" no és vàlid.

en: Invalid key "%1$s": %2$s.
ca: La clau "%1$s" no és vàlida: %2$s.

en: Invalid media type mapping configuration.
ca: La configuració de mapatge del tipus de suport no és vàlida.

en: Invalid method parameters.
ca: Els paràmetres del mètode no són vàlids.

en: Invalid parameter "%1$s": %2$s.
ca: El paràmetre "%1$s" no és vàlid: %2$s.

en: Invalid params.
ca: Paràmetres no vàlids.

en: Invalid request.
ca: Petició no vàlida.

en: Invalid response code "%1$s".
ca: Codi de resposta "%1$s" no vàlid.

en: Invalid tag "%1$s": %2$s.
ca: Etiqueta no vàlida "%1$s": %2$s.

en: Invalid time period.
ca: Període de temps no vàlid.

en: Invalid user group mapping configuration.
ca: La configuració de mapatge del grup d'usuaris no és vàlida.

en: Invalid zoomparameter "%1$s": %2$s.
ca: El paràmetre de zoom "%1$s" no és vàlid: %2$s.

en: Inventory
ca: Inventari

en: Inventory disabled for host "%1$s".
ca: Inventari desactivat per a l'equip "%1$s".

en: Inventory field
ca: Camp d'inventari

en: Inventory mode
ca: Mode d'inventari

en: Invoke "Execute now" on read-only hosts
ca: Invocar "Executar ara" sobre els equips de només lectura

en: Is online?
ca: És en línia?

en: Issuer
ca: Emissor

en: It is not possible to filter by user password.
ca: No és pas possible filtrar per paraula de pas de l'usuari.

en: It is not possible to search by user password.
ca: No és pas possible cercar per paraula de pas de l'usuari.

en: Italian (it_IT)
ca: Italià (it_IT)

en: Item
ca: Element

en: Item added
ca: Element afegit

en: Item contains user-defined macros with secret values. Values of these macros should be entered manually.
ca: L'element conté macros definides per l'usuari amb valors secrets. Els valors d'aquestes macros s'han d'introduir manualment.

en: Item copied | Items copied
ca[0]: Element copiat
ca[1]: Elements copiats

en: Item count
ca: Recompte d'elements

en: Item deleted | Items deleted
ca[0]: Element esborrat
ca[1]: Elements esborrats

en: Item disabled | Items disabled
ca[0]: Element desactivat
ca[1]: Elements desactivats

en: Item enabled | Items enabled
ca[0]: Element activat
ca[1]: Elements activats

en: Item history
ca: Historial d'elements

en: Item in "not supported" state
ca: Element amb estat "no compatible"

en: Item limit
ca: Límit d'elements

en: Item list
ca: Llistat d'elements

en: Item name
ca: Nom de l'element

en: Item navigator
ca: Navegador d'elements

en: Item not selected
ca: Element no triat

en: Item pattern
ca: Patró d'element

en: Item patterns
ca: Patrons d'element

en: Item prototype
ca: Prototip d'element

en: Item prototype added
ca: S'ha afegit un prototip d'element

en: Item prototype deleted | Item prototypes deleted
ca[0]: S'ha esborrat el prototip d'element
ca[1]: S'han esborrat els prototips d'elements

en: Item prototype updated | Item prototypes updated
ca[0]: S'ha actualitzat el prototip d'element
ca[1]: S'han actualitzat els prototips d'elements

en: Item prototype with ID "%1$s" is not available.
ca: El prototip d'element amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Item prototypes
ca: Prototips d'elements

en: Item tag
ca: Etiqueta d'elements

en: Item tag value
ca: Valor de l'etiqueta d'element

en: Item tags
ca: Etiquetes d'elements

en: Item test
ca: Prova d'element

en: Item type does not use interface
ca: El tipus d'element no empra la interfície

en: Item updated | Items updated
ca[0]: Element actualitzat
ca[1]: Elements actualitzats

en: Item value
ca: Valor de l'element

en: Item values
ca: Valors dels elements

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
ca: L'element no s'actualitzarà pas. Introduïu un interval d'actualització correcte.

en: Item will not be refreshed. Specified update interval requires having at least one either flexible or scheduling interval.
ca: L'element no s'actualitzarà pas. L'interval d'actualització especificat requereix tindre almenys un interval flexible o de programació.

en: Item will not be refreshed. Update interval should be between 1s and 1d. Also Scheduled/Flexible intervals can be used.
ca: L'element no s'actualitzarà pas. L'interval d'actualització ha d'estar entre 1 s i 1 d. També es poden emprar intervals programats/flexibles.

en: Item with ID "%1$s" is not available.
ca: L'element amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Items
ca: Elements

en: Items list
ca: Llistat d'elements

en: Items location
ca: Ubicació dels elements

en: JMX agent
ca: Agent JMX

en: JMX endpoint
ca: Endpoint JMX

en: JMX interfaces
ca: Interfícies JMX

en: JSON array input is expected.
ca: S'espera una entrada de matriu JSON.

en: JSON data
ca: Dades JSON

en: JSON is expected
ca: S'espera JSON

en: JSON string is expected
ca: S'espera una cadena JSON

en: JSON-RPC error generation failed. No such error "%1$s".
ca: La generació d'errors JSON-RPC ha fallat. No hi ha aquest error "%1$s".

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: Gener

en: Japanese (ja_JP)
ca: Japonès (ja_JP)

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Keep lost resources period
ca: Mantindre el període de recursos perduts

en: Key
ca: Clau

en: Key passphrase
ca: Frase de pas de la clau

en: Kiosk mode
ca: Mode quiosc

en: Korean (ko_KR)
ca: Coreà (ko_KR)

en: LDAP Server
ca: Servidor LDAP

en: LDAP authentication
ca: Autenticació LDAP

en: LDAP authentication is disabled system-wide.
ca: L'autenticació LDAP és desactivada a tot el sistema.

en: LDAP authentication is disabled.
ca: L'autenticació LDAP és desactivada.

en: LDAP group pattern
ca: Patró de grup LDAP

en: LDAP is not configured
ca: LDAP no és pas configurat

en: LDAP must be enabled
ca: S'ha d'activar l'LDAP

en: LDAP settings
ca: Configuració LDAP

en: LLD macro
ca: Macro LLD

en: LLD macros
ca: Macros LLD

en: LLD rule
ca: Regla LLD

en: LLD rule with the same UUID already exists
ca: ja existeix una regla LLD el mateix UUID

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label location
ca: Emplaçament de l'etiqueta

en: Language
ca: Idioma

en: Language "%1$s" is not supported.
ca: L'idioma "%1$s" no és pas compatible.

[ctx: page navigation]
en: Last
ca: Darrer

en: Last %1$d day | Last %1$d days
ca[0]: Darrer %1$d dia
ca[1]: Darrers %1$d dies

en: Last %1$d hour | Last %1$d hours
ca[0]: Darrera %1$d hora
ca[1]: Darreres %1$d hores

en: Last %1$d minute | Last %1$d minutes
ca[0]: Darrer %1$d minut
ca[1]: Darrers %1$d minuts

en: Last %1$d month | Last %1$d months
ca[0]: El darrer %1$d mes
ca[1]: Els darrers %1$d mesos

en: Last %1$d second | Last %1$d seconds
ca[0]: Darrer %1$d segon
ca[1]: Darrers %1$d segons

en: Last %1$d year | Last %1$d years
ca[0]: Darrer %1$d any
ca[1]: Darrers %1$d anys

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last accessed at
ca: Darrer accés a les

en: Last check
ca: Darrera comprovació

en: Last hour graph
ca: Gràfic de la darrera hora

[ctx: missing data function]
en: Last known
ca: El darrer conegut

en: Last month graph
ca: Gràfic del mes passat

en: Last name
ca: Cognom

en: Last of
ca: El darrer de

en: Last seen (age)
ca: Darrera visita (temps)

en: Last sent
ca: Darrer enviat

en: Last value
ca: Darrer valor

en: Last week graph
ca: Gràfic de la setmana passada

en: Latest data
ca: Darreres dades

en: Latest release
ca: Darrera versió

en: Latest values
ca: Valors més recents

en: Latvian (lv_LV)
ca: Letó (lv_LV)

en: Layout
ca: Disseny

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Y
ca: Esquerra Y

en: Left trim
ca: Tall esquerre

en: Legend
ca: Llegenda

en: Length
ca: Allargada

en: Licensed under
ca: Llicenciat sota

en: Limit for search and filter results
ca: Limitar la cerca i filtrar els resultats

en: Line
ca: Línia

en: Line color
ca: Color de línia

en: Line type
ca: Tipus de línia

en: Line width
ca: Amplada de línia

en: Link
ca: Enllaç

en: Link "selementid1" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
ca: El camp de l'enllaç "selementid1" apunta a un ID d'element de mapa inexistent "%1$s" per al mapa "%2$s".

en: Link "selementid2" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
ca: El camp de l'enllaç "selementid2" apunta a un ID d'element de mapa inexistent "%1$s" per al mapa "%2$s".

en: Link indicators
ca: Indicadors d'enllaç

en: Link template
ca: Enllaçar una plantilla

en: Link templates
ca: Plantilles d'enllaç

en: Linked map
ca: Mapa enllaçat

en: Linked templates
ca: Plantilles enllaçades

en: Linked to templates
ca: Enllaçat a plantilles

en: Links
ca: Enllaços

en: List is empty
ca: La llista és buida

en: List of OS processes with attributes. Returns JSON array
ca: Llista de processos del sistema operatiu amb atributs. Retorna una taula JSON

en: List of Windows Registry values or keys located at given key. Returns JSON.
ca: Llista dels valors on les claus de registre de Windows són sota una clau donada. Retorna un JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps) and compatibility (current/outdated/unsupported). Returns JSON.
ca: Llista de servidors intermediaris Zabbix amb nom, mode, xifrat, compressió, versió, darrera connexió, nombre d'equips, recompte d'elements, valors consultats per segon (vps) i compatibilitat (actual / no actualitzat /no suportat). Retorna un JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps), compatibility (current/outdated/unsupported), timeouts, proxy group name if proxy belongs to group, state (unknown/offline/online). Returns JSON.
ca: Llista de proxys Zabbix amb nom, mode, xifrat, compressió, versió, darrera connexió, nombre d'equips, recompte d'elements, valors consultats per segon (vps) i compatibilitat (actual / no actualitzat /no suportat), temps d'espera, nom del grup de proxys si el proxy pertany a un grup, estat (desconegut/desconnectat/en línia). Retorna un JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps), compatibility (current/outdated/unsupported), timeouts, proxy group name, state (unknown/offline/online). Returns JSON.
ca: Llista de proxys Zabbix amb nom, mode, xifrat, compressió, versió, darrera connexió, nombre d'equips, recompte d'elements, valors consultats per segon (vps) i compatibilitat (actual / no actualitzat / no suportat), temps d'espera, nom del grup de proxys, estat (desconegut / desconnectat / en línia). Retorna un JSON.

en: List of block devices and their type. Returns JSON
ca: Llista de dispositius de bloc i el seu tipus. Retorna un JSON

en: List of detected CPUs/CPU cores. Returns JSON
ca: Llista de CPU/nuclis de CPU detectats. Retorna un JSON

en: List of directory entries, recursively. Returns JSON
ca: Llista d'entrades del directori, de forma recursiva. Retorna un JSON

en: List of mounted filesystems and their types. Returns JSON
ca: Llista de sistemes de fitxers muntats i els seus tipus. Retorna un JSON

en: List of mounted filesystems, their types, disk space and inode statistics. Returns JSON
ca: Llista de sistemes de fitxers muntats, els seus tipus, espai en disc i estadístiques d'inode. Retorna JSON

en: List of network interfaces. Returns JSON
ca: Llista d'interfícies de xarxa. Retorna un JSON

en: List of object instances of Windows performance counters, discovered using object names in English. Returns JSON
ca: Llista d'instàncies d'objecte dels comptadors de rendiment de Windows, descobertes amb noms d'objectes en anglès. Retorna un JSON

en: List of object instances of Windows performance counters. Returns JSON
ca: Llista d'instàncies d'objecte dels comptadors de rendiment de Windows. Retorna un JSON

en: List of user group shares
ca: Llista de grups d'usuaris compartits

en: List of user shares
ca: Llista d'usuaris compartits

en: Listing of MAC addresses. Returns string
ca: Llistat d'adreces MAC. Retorna una cadena

en: Listing of PCI or USB devices. Returns text
ca: Llistat de dispositius PCI o USB. Retorna un text

en: Listing of installed packages. Returns text
ca: Llistat de paquets instal·lats. Retorna text

en: Listing of services. Returns 0 - if empty; text - list of services separated by a newline
ca: Llistat de serveis. Retorna 0 - si no n'hi ha; text - llista els serveis separats per una línia

en: Lithuanian (lt_LT)
ca: Lituà (lt_LT)

en: Loading time of full web page (in seconds). Returns float
ca: Temps de càrrega del lloc web sencer (en segons). Retorna un flotant

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Local default
ca: Local per defecte

en: Local time
ca: Hora local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location latitude
ca: Latitud de la ubicació

en: Location longitude
ca: Longitud de la ubicació

en: Log
ca: Registre

en: Log changes by low-level discovery, network discovery and autoregistration
ca: Enregistra els canvis per descoberta de baix nivell, descoberta de xarxa i autoregistre

en: Log file monitoring with log rotation support. Returns log
ca: Supervisió de fitxers de registre amb suport de rotació de registre. Retorna un registre

en: Log file monitoring. Returns log
ca: Supervisió del fitxer de registre. Retorna un registre

en: Log system actions
ca: Enregistra les accions del sistema

en: Log time format
ca: Format d'hora de registre

en: Log unmatched SNMP traps
ca: Registra captures SNMP no coincidents

en: Login
ca: Iniciar sessió

en: Login attempts
ca: Intents d'inici de sessió

en: Login blocking interval
ca: Interval de bloqueig d'inici de sessió

en: Login failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Login name or password is incorrect.
ca: El nom d'inici de sessió o la paraula de pas són incorrectes.

en: Login successful
ca: Inici de sessió correcte

en: Logout
ca: Tancar sessió

en: Logout requests
ca: Sol·licituds de tancament de sessió

en: Logout responses
ca: Respostes de tancament de sessió

en: Lost
ca: Perdut

en: Low-level discovery rule in "not supported" state
ca: Regla de descobriment de baix nivell en estat "no compatible"

en: MAC address A
ca: Adreça MAC A

en: MAC address B
ca: Adreça MAC B

en: MAC from Hex-STRING
ca: MAC de Hex-STRING

en: MD5 checksum of file. Returns character string (MD5 hash of the file)
ca: MD5 checksum del fitxer. Retorna una cadena de caràcters (hash MD5 del fitxer)

en: MFA method
ca: Mètode MFA

en: MFA method "%1$s" already exists.
ca: El mètode MFA "%1$s" ja existeix.

en: MFA settings
ca: Configuració de l'MFA

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
ca: La macro "%1$s" ja existeix a "%2$s".

en: Macro "%1$s" already exists.
ca: La macro "%1$s" ja existeix.

en: Macros updated
ca: Macros actualitzades

en: Main filter
ca: Filtre principal

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Maintenance "%1$s" already exists.
ca: El manteniment "%1$s" ja existeix.

en: Maintenance period
ca: Període de manteniment

en: Maintenance period created
ca: Període de manteniment creat

en: Maintenance period deleted | Maintenance periods deleted
ca[0]: Període de manteniment esborrat
ca[1]: Períodes de manteniment esborrats

en: Maintenance period length
ca: Durada del període de manteniment

en: Maintenance period updated
ca: Període de manteniment actualitzat

en: Maintenance periods
ca: Períodes de manteniment

en: Maintenance type
ca: Tipus de manteniment

en: Maintenance with data collection
ca: Manteniment amb recull de dades

en: Maintenance without data collection
ca: Manteniment sense recull de dades

en: Maintenance: %1$s
ca: Manteniment: %1$s

en: Make sure to copy the auth token as you won't be able to view it after the page is closed.
ca: Assegureu-vos de copiar el token d'autenticació, ja que no el podreu veure després de tancar la pàgina.

en: Manage API tokens
ca: Gestioneu els tokens API

en: Manage SLA
ca: Gestionar l'SLA

en: Manage scheduled reports
ca: Gestionar els informes programats

en: Manual event action
ca: Acció manual de l'esdeveniment

en: Manual host action
ca: Acció manual de l'equip

en: Manual input
ca: Entrada manual

en: Manual problem suppression. Date-time input accepts relative and absolute time format.
ca: Esborrar els problemes manualment. L'hora d'entrada accepta el format d'hora relativa i absoluta.

en: Manually by: %1$s
ca: Manualment per: %1$s

en: Manually closed
ca: Tancat manualment

en: Map
ca: Mapa

en: Map "%1$s" already exists.
ca: El mapa "%1$s" ja existeix.

en: Map "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
ca: El mapa "%1$s" és públic i no es permet pas compartir com a només lectura.

en: Map element
ca: Element del mapa

en: Map element is missing parameters: %1$s
ca: Manquen paràmetres a l'element del mapa: %1$s

en: Map element label location
ca: Ubicació de l'etiqueta de l'element del mapa

en: Map element label type
ca: Tipus d'etiqueta d'element del mapa

en: Map is updated! Return to map list?
ca: El mapa és actualitzat! Tornem a la llista de mapes?

en: Map label type
ca: Tipus d'etiqueta del mapa

en: Map name cannot be empty.
ca: El nom del mapa no pot ésser buit.

en: Map navigation tree
ca: Arbre de navegació del mapa

en: Map owner cannot be empty.
ca: El propietari del mapa no pot ésser buit.

en: Map shape
ca: Forma del mapa

en: Map update failed.
ca: L'actualització del mapa ha fallat.

en: Map user's LDAP media attributes (e.g. email) to Zabbix user media for sending notifications.
ca: Mapeja els atributs des uport LDAP de l'usuari (per exemple, correu-e) cap a les mitjanes d'ús de Zabbix per l'enviament de notificacions.

en: Map user's SAML media attributes (e.g. email) to Zabbix user media for sending notifications.
ca: Mapeja els atributs de suport SAML de l'usuari (per exemple, correu-e) cap a les mitjanes d'ús de Zabbix per l'enviament de notificacions.

en: Map with ID "%1$s" is not available.
ca: El mapa amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Mapped to
ca: Mapejat a

en: Mapping
ca: Cartografia

en: Mappings
ca: Mapes

en: Maps
ca: Mapes

en: March
ca: Març

en: Mark as cause
ca: Marcar com a causa

en: Mark elements on trigger status change
ca: Marqueu els elements en cas de canvi d'estat del trigger

en: Mark others
ca: Marca els altres

en: Mark selected
ca: Marca els triats

en: Mark selected as symptoms
ca: Marcar els triats com a símptomes

en: Mask
ca: Màscara

en: Mass update
ca: Actualització massiva

en: Mass update elements
ca: Actualitzar elements massivament

en: Mass update shapes
ca: Actualitzar formes massivament

en: Master item
ca: Element mestre

en: Matches regular expression
ca: Coincideix amb l'expressió regular

en: Mathematical functions
ca: Funcions matemàtiques

en: Max
ca: Màx

en: Max count of elements to show inside table cell
ca: Recompte màxim d'elements per mostrar dins de la cel·la de la taula

en: Max history display period
ca: Període màxim de visualització de l'historial

en: Max number of columns and rows in overview tables
ca: Nombre màxim de columnes i fileres a les taules generals

en: Max number of rows
ca: Nombre màxim de fileres

en: Max period for time selector
ca: Període màxim per al selector de temps

en: Max records per message
ca: Màxims registres per missatge

en: Max repetition count
ca: Nombre màxim de repeticions

en: Max repetition count is applicable to discovery and walk only.
ca: El nombre màxim de repeticions s'aplica només a la descoberta i a walk.

en: Max zoom level
ca: Nivell de zoom màxim

en: Maximum concurrent checks
ca: Màximes comprovacions concurrents

en: Maximum concurrent checks per type
ca: Comprovacions concurrents màximes per tipus

en: Maximum number of opened files supported by OS. Returns integer
ca: Nombre màxim de fitxers oberts compatibles amb el sistema operatiu. Retorna un nombre enter

en: Maximum number of processes supported by OS. Returns integer
ca: Nombre màxim de processos compatibles amb el sistema operatiu. Retorna un nombre enter

en: Maximum number of rows
ca: Nombre màxim de fileres

en: Maximum required %1$s database version is %2$s.
ca: La versió màxima necessària de la base de dades %1$s és %2$s.

en: Maximum time period to display is %1$s day. | Maximum time period to display is %1$s days.
ca[0]: El període de temps màxim per mostrar és %1$s dia.
ca[1]: El període de temps màxim per mostrar és %1$s dies.

en: Maximum total length of email address exceeded for media type with ID "%1$s".
ca: S'ha superat la longitud total màxima de l'adreça de correu-e per al tipus de suport amb l'identificador "%1$s".

en: Maximum zoom level of the map.
ca: Nivell de zoom màxim del mapa.

en: May
ca: Mai

[ctx: May short]
en: May
ca: Maig

en: Media
ca: Suport

en: Media type
ca: Tipus de suport

[ctx: compact table header]
en: Media type
ca: Tipus de suport

en: Media type "%1$s" already exists.
ca: El tipus de suport "%1$s" ja existeix.

en: Media type added
ca: Afegit el tipus de suport

en: Media type deleted | Media types deleted
ca[0]: Esborrat el tipus de suport
ca[1]: Esborrats els tipus de suport

en: Media type disabled | Media types disabled
ca[0]: Desactivat el tipus de suport
ca[1]: Desactivats els tipus de suport

en: Media type disabled by Administration.
ca: Tipus de suport desactivat per l'Administrador.

en: Media type enabled | Media types enabled
ca[0]: Habilitat el tipus de suport
ca[1]: Habilitats els tipus de suport

en: Media type mapping
ca: Mapatge del tipus de suport

en: Media type test
ca: Prova de tipus de suport

en: Media type test failed.
ca: Ha fallat la prova del tipus de suport.

en: Media type test log
ca: Registre de prova de tipus de suport

en: Media type test successful.
ca: La prova de tipus de suport ha funcionat.

en: Media type updated
ca: S'ha actualitzat el tipus de suport

en: Media type with ID "%1$s" is not available.
ca: El tipus de suport amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Media types
ca: Tipus de suport

en: Media types disabled by Administration.
ca: Tipus de suport desactivats per l'Administrador.

en: Media types disabled in Alerts.
ca: Tipus de suports desactivats a les alertes.

en: Media types used by action "%1$s".
ca: Tipus de suport emprats per l'acció "%1$s".

en: Members
ca: Membres

en: Memory limit: %1$s
ca: Límit de memòria: %1$s

en: Memory metrics of VMware Resource Pool, "url" - VMware service URL, "rpid" - VMware resource pool id, "mode"- consumed(default)/ballooned/overhead memory
ca: Les mètriques de memòria de VMware Resource Pool, "url" - URL del servei de VMWare, "rpid" - ID de la cua de recursos, "mode" - memòria consumida (per defecte)/ballooned/overhead memory

en: Memory size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Mida de la memòria en octets o en percentatge respecte al total. Retorna els octets en enters, i els percentatges en flotants

en: Memory used by process in bytes. Returns integer
ca: Memòria emprada pel procés, en octets. Retorna un nombre enter

en: Menu entry URL
ca: URL d'entrada del menú

en: Menu entry name
ca: Nom de l'entrada del menú

en: Menu entry name is used as a label for the trigger URL in the event context menu.
ca: El nom de l'entrada del menú s'empra com a etiqueta per l'URL del trigger dins el menú contextual de l'esdeveniment.

en: Menu path
ca: Ruta del menú

en: Merge sectors smaller than
ca: Combina sectors més petits que

en: Message
ca: Missatge

[ctx: compact table header]
en: Message
ca: Missatge

en: Message format
ca: Format del missatge

en: Message template
ca: Plantilla de missatge

en: Message templates
ca: Plantilles de missatges

en: Message timeout
ca: Temps d'espera del missatge

en: Message type
ca: Tipus de missatge

en: Message/Command
ca: Missatge/Ordre

en: Messages
ca: Missatges

en: Messaging
ca: Missatgeria

en: Method not found.
ca: No s'ha trobat pas el mètode.

en: Methods
ca: Mètodes

en: Middle
ca: Mig

en: Min
ca: Mín

en: Minimum number of proxies
ca: Nombre mínim de proxys

en: Minimum password length
ca: Allargada mínima de la paraula de pas

en: Minimum proxies
ca: Mínim de proxys

en: Minimum required %1$s database version is %2$s.
ca: La mínima versió necessària de la base de dades %1$s és %2$s.

en: Minimum required PHP memory limit is %1$s (configuration option "memory_limit").
ca: El límit mínim de memòria PHP requerit és %1$s (opció de configuració "memory_limit").

en: Minimum required PHP upload filesize is %1$s (configuration option "upload_max_filesize").
ca: La mida mínima necessària de la càrrega de fitxers PHP és %1$s (opció de configuració "upload_max_filesize").

en: Minimum required PHP version is %1$s.
ca: La mínima versió de PHP necessària és %1$s.

en: Minimum required TimescaleDB version is %1$s.
ca: La mínima versió requerida de TimescaleDB és %1$s.

en: Minimum required limit on execution time of PHP scripts is %1$s (configuration option "max_execution_time").
ca: El límit mínim requerit en el temps d'execució dels scripts PHP és %1$s (opció de configuració "max_execution_time").

en: Minimum required limit on input parse time for PHP scripts is %1$s (configuration option "max_input_time").
ca: El límit mínim requerit en el temps d'anàlisi d'entrada per als scripts PHP és %1$s (opció de configuració "max_input_time").

en: Minimum required size of PHP post is %1$s (configuration option "post_max_size").
ca: La mida mínima necessària de la publicació PHP és %1$s (opció de configuració "post_max_size").

en: Minimum severity
ca: Gravetat

en: Minimum time period to display is %1$s minute. | Minimum time period to display is %1$s minutes.
ca[0]: El període de temps mínim per mostrar és de %1$s minut.
ca[1]: El període de temps mínim per mostrar és de %1$s minuts.

en: Minutes
ca: Minuts

en: Missing "itemid" field for item.
ca: Manca el camp "itemid" per a l'element.

en: Missing "name" field for graph prototype.
ca: Manca el camp "nom" per al prototip de gràfic.

en: Missing "name" field for graph.
ca: Manca el camp "nom" per al gràfic.

en: Missing data
ca: Hi manca informació

en: Missing items for graph "%1$s".
ca: Manquen elements per al gràfic "%1$s".

en: Missing items for graph prototype "%1$s".
ca: Manquen elements per al prototip de gràfic "%1$s".

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
ca: Manca la clau "%1$s" per a l'equip "%2$s".

en: Mixed
ca: Mesclat

[ctx: compact table header]
en: Mixed
ca: Mesclat

en: Module
ca: Mòdul

en: Module added: %1$s. | Modules added: %1$s.
ca[0]: Mòdul afegit: %1$s.
ca[1]: Mòduls afegits: %1$s.

en: Module deleted: %1$s. | Modules deleted: %1$s.
ca[0]: Mòdul esborrat: %1$s.
ca[1]: Mòduls esborrats: %1$s.

en: Module disabled | Modules disabled
ca[0]: Mòdul desactivat
ca[1]: Mòduls desactivats

en: Module enabled | Modules enabled
ca[0]: Mòdul activat
ca[1]: Mòduls activats

en: Module updated
ca: Mòdul actualitzat

en: Module with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
ca: El mòdul amb l'identificador "%2$s" no és pas disponible per a la funció d'usuari "%1$s".

en: Modules
ca: Mòduls

en: Modules updated
ca: Mòduls actualitzats

en: Mon
ca: Dl

en: Monday
ca: Dilluns

en: Monitored by
ca: Monitoritzat per

en: Monitored by proxy
ca: Monitoritzat per proxy

en: Monitored host
ca: Equip monitorat

en: Monitoring
ca: Monitorant

en: Monospace
ca: Monoespai

en: Month
ca: Mes

[ctx: compact table header]
en: Month
ca: Mes

en: Monthly
ca: Mensual

en: More matches found...
ca: S'han trobat més coincidències...

[ctx: screen reader]
en: More than %1$d matches for %2$s found
ca: S'han trobat més de %1$d coincidències per a %2$s

en: More than 10 minutes
ca: Més de 10 minuts

en: Most critical if all children have problems
ca: Els més crítics si tots els fills tenen problemes

en: Most critical of child services
ca: El més crític dels serveis fills

en: Multi-factor TOTP secret will be deleted.
ca: S'esborrarà el secret TOTP multifactorial.

en: Multi-factor TOTP secrets will be deleted.
ca: S'esborraran els secrets TOTP multifactorials.

en: Multi-factor authentication
ca: Autenticació multifactor

en: Multi-factor authentication is disabled system-wide.
ca: L'autenticació multifactor és desactivada a tot el sistema.

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Multiple PROBLEM events
ca: Múltiples PROBLEM

en: Mute
ca: Silenciar

en: Mute for %1$s
ca: Silenciar durant %1$s

en: My
ca: El meu

en: N/A
ca: N/D

en: Name
ca: Nom

[ctx: compact table header]
en: Name
ca: Nom

[ctx: user first name]
en: Name
ca: Nom

en: Name
ca: Nom

en: Name ID
ca: ID del nom

en: Name of the form field should not exceed 255 characters.
ca: El nom del camp del formulari no ha de superar els 255 caràcters.

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: Naming requirements:
ca: Requeriments dels noms:

en: Navigate to default view
ca: Navegueu a la vista per defecte

en: Navigate to initial view
ca: Navegueu a la vista inicial

en: Needle
ca: Necessari

en: Network discovery data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de dades de descoberta de xarxa

en: Network interface list (includes interface type, status, IPv4 address, description). Returns text
ca: Llista d'interfícies de xarxa (inclou tipus d'interfície, estat, adreça IPv4, descripció). Retorna un text

en: Network map added
ca: S'ha afegit el mapa de xarxa

en: Network map deleted | Network maps deleted
ca[0]: S'ha esborrat el mapa de xarxa
ca[1]: S'han esborrat els mapes de xarxa

en: Network map updated
ca: Mapa de xarxa actualitzat

en: Network maps
ca: Mapes de xarxa

en: Network timeouts for UI
ca: Temps d'espera de la xarxa per a la IU

en: Network utilization (combined transmit-rates and receive-rates) during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance
ca: Ús de la xarxa (taxes de transmissió i de recepció combinades) durant l'interval, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància de la interfície de xarxa

en: Never
ca: Mai

en: New API token
ca: Nous tokens API

en: New LDAP server
ca: Nou servidor LDAP

en: New MFA method
ca: Nou mètode MFA

en: New SLA
ca: Nou SLA

en: New action
ca: Nova acció

en: New additional rule
ca: Nova regla addicional

en: New column
ca: Nova columna

en: New condition
ca: Estat nou

en: New connector
ca: Nou connector

en: New dashboard
ca: Nou quadre de comandament

en: New discovery rule
ca: Nova regla de descoberta

en: New element
ca: Nou element

en: New event correlation
ca: Nova correlació d'esdeveniment

en: New event host group
ca: Nou esdeveniment de grup d'equips

en: New event tag name
ca: Nou esdeveniment d'etiqueta de noms

en: New event tag value
ca: Nou esdeveniment d'etiqueta de valors

en: New excluded downtime
ca: Nou temps d'inactivitat exclòs

en: New host
ca: Nou equip

en: New host group
ca: Nou grup d'equips

en: New item
ca: Element nou

en: New item prototype
ca: Nou prototip d'element

en: New maintenance period
ca: Nou període de manteniment

en: New media type
ca: Nou tipus de suport

en: New media type mapping
ca: Nou mapatge del tipus de suport

en: New operation
ca: Nova operació

en: New proxy
ca: Nou servidor intermediari

en: New proxy group
ca: Nou grup de proxys

en: New regular expression
ca: Nova expressió regular

en: New script
ca: Script nou

en: New service
ca: Nou servei

en: New step of web scenario
ca: Nova passa d'escenari web

en: New tag filter
ca: Nou filtre d'etiquetes

en: New tag name
ca: Nou nom d'etiqueta

en: New template
ca: Plantilla nova

en: New template group
ca: Nou grup de plantilles

en: New trigger
ca: Nou trigger

en: New trigger prototype
ca: Nou prototip de trigger

en: New triggers
ca: Nous triggers

en: New update available
ca: Nova actualització disponible

en: New user group mapping
ca: Nou mapatge de grups d'usuaris

en: New values
ca: Nous valors

en: Next dashboard
ca: Tauler següent

en: Next page
ca: Següent pàgina

en: Next step
ca: Passa següent

en: No "%1$s" given for graph prototype.
ca: No s'ha donat "%1$s" per al prototip de gràfic.

en: No "%1$s" given for graph.
ca: No s'ha donat "%1$s" per al gràfic.

en: No "%1$s" given for map.
ca: No s'ha donat "%1$s" per al mapa.

en: No changes.
ca: Sense canvis.

en: No compatible widgets.
ca: No hi ha ginys compatibles.

en: No data
ca: No hi ha pas informació

en: No data collection
ca: Sense recollida d'informació

en: No data found
ca: No s'ha trobat pas informació

en: No data found.
ca: No s'ha trobat pas informació.

en: No data.
ca: No hi ha informació.

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
ca: No hi ha interfície predeterminada per al tipus "%1$s" a "%2$s".

en: No details
ca: Sense detalls

en: No discovery rule IDs given.
ca: No s'han donat pas cap identificador de regla de descoberta.

en: No enabled modules found.
ca: No s'han trobat pas mòduls activats.

en: No encryption
ca: Sense xifratge

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha penjat pas cap fitxer.

en: No graph item with graph ID "%1$s".
ca: Cap element de gràfic amb l'identificador de gràfic "%1$s".

en: No graphs added.
ca: No s'han afegit pas gràfics.

en: No host IDs given.
ca: No s'ha donat pas cap identificador d'equip.

en: No host selected.
ca: No s'ha triat pas cap equip.

en: No host with host ID "%1$s".
ca: Cap equip amb l'identificador d'equip "%1$s".

en: No icon for map element ""%1$s".
ca: No hi ha icona per a l'element del mapa ""%1$s".

en: No image
ca: Cap imatge

en: No interface found
ca: No s'ha trobat pas cap interfície

en: No interfaces are defined.
ca: No hi ha pas interfícies definides.

en: No inventory mode specified for action operation.
ca: No s'ha especificat pas cap mode d'inventari per a l'operació d'acció.

en: No item selected.
ca: No s'ha triat pas cap element.

en: No items defined.
ca: No s'han definit pas elements.

en: No macros found.
ca: No s'han trobat pas macros.

en: No maps added.
ca: No s'han afegit pas mapes.

en: No matches found
ca: No s'han trobat pas coincidències

en: No new modules discovered
ca: No s'han descobert pas mòduls nous

en: No operations defined for action "%1$s".
ca: No s'ha definit pas cap operació per a l'acció "%1$s".

en: No permissions for system access.
ca: No hi ha pas permís per accedir al sistema.

en: No permissions to call "%1$s.%2$s".
ca: No hi ha pas permís per trucar a "%1$s.%2$s".

en: No permissions to referred object or it does not exist!
ca: No hi ha pas permís per a l'objecte referit o no existeix!

en: No problems
ca: No hi ha pas problemes

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: No recipients specified for action operation message.
ca: No s'han especificat pas destinataris per al missatge d'operació d'acció.

en: No refresh
ca: Sense refresc

en: No saved state, please login again.
ca: Estat no desat; si us plau, torneu a iniciar sessió.

en: No script specified for action operation command.
ca: No s'ha especificat pas cap script per a l'ordre d'operació d'acció.

en: No targets specified for action operation global script.
ca: No s'han triat pas objectius per a l'script global d'operacions d'acció.

en: No trigger with trigger ID "%1$s".
ca: No hi ha trigger amb l'identificador de trigger "%1$s".

en: No triggers defined.
ca: No s'han definit pas triggers.

en: No value
ca: Sense valor

en: Non-boolean flags are deprecated.
ca: Els indicadors no booleans són obsolets.

en: None
ca: Cap

en: Normal view
ca: Vista normal

en: Norwegian (nb_NO)
ca: Noruec (nb_NO)

en: Not Ack
ca: No Ack

en: Not all results are displayed. Please provide more specific search criteria.
ca: No es mostren pas tots els resultats. Proporcioneu criteris de cerca més específics.

en: Not allowed to modify automatic user macro "%1$s".
ca: No es permet pas modificar automàticament la macro d'usuari "%1$s".

en: Not allowed to set language for user "guest".
ca: No es permet pas definir l'idioma per a l'usuari "convidat".

en: Not allowed to set password for user "guest".
ca: No es permet pas establir una paraula de pas per a l'usuari "convidat".

en: Not allowed to set theme for user "guest".
ca: No es permet establir tema per a l'usuari "convidat".

en: Not allowed to update field "%1$s" for provisioned user.
ca: No es permet pas actualitzar el camp "%1$s" per l'usuari donat.

en: Not authorized.
ca: No autoritzat.

en: Not available
ca: No disponible

[ctx: compact table header]
en: Not available
ca: No disponible

en: Not classified
ca: No classificat

en: Not enabled
ca: No activat pas

en: Not inherited items
ca: Elements no heretats

en: Not supported
ca: No compatible

en: Note that %1$s or %2$s will be regarded as hostnames if used without single quotes.
ca: Tingueu en compte que %1$s o %2$s es consideraran noms d'equips si s'empren sense cometes simples.

en: Nothing
ca: Res

en: Notification report
ca: Informe de notificació

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notify about canceled escalations
ca: Notificar sobre les escalades cancel·lades

en: Notify all involved
ca: Aviseu a tots els implicats

en: November
ca: Novembre

en: Number of CPUs. Returns integer
ca: Nombre de CPUs. Retorna un nombre enter

en: Number of available DS paths, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - Datastore name, "partitionid" - internal id of physical device from vmware.hv.datastore.discovery
ca: Nombre de camins de DS disponibles, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "partitionid" - identificador intern del dispositiu físic de vmware.hv.datastore.discovery

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Number of currently open file descriptors. Returns integer
ca: Nombre de descriptors de fitxers oberts actualment. Retorna un nombre enter

en: Number of enabled items on the host.
ca: Nombre d'elements activats a l'equip.

en: Number of hosts (enabled/disabled)
ca: Nombre d'equips (actius/desactivats)

en: Number of items (enabled/disabled/not supported)
ca: Nombre d'equips (actius/desactivats/no compatibles)

en: Number of items in Zabbix database.
ca: Nombre d'elements a la base de dades Zabbix.

en: Number of items in proxy history that are not yet sent to the server
ca: Nombre d'elements de l'historial de servidor intermediari que encara no s'han enviat al servidor

en: Number of items in the queue which are delayed by from to seconds, inclusive.
ca: Nombre d'elements de la cua que s'endarrereixen per segon, inclosos.

en: Number of items in the queue which are delayed in Zabbix server or proxy by "from" till "to" seconds, inclusive.
ca: Nombre d'elements de la cua que s'endarrereixen al servidor Zabbix o al servidor intermediari per "de" fins "a" segons, inclosos.

en: Number of monitored hosts
ca: Nombre d'equips supervisats

en: Number of online proxies. Returns integer.
ca: Nombre de proxys en línia. Retorna un nombre enter.

en: Number of out-of-window collisions. Returns integer
ca: Nombre de col·lisions fora de la finestra. Retorna un nombre enter

en: Number of problems
ca: Nombre de problemes

en: Number of problems and expand most critical one
ca: Nombre de problemes i ampliar el més crític

en: Number of processor cores on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nombre de nuclis de processador a l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware

en: Number of processor threads on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nombre de fils de processador a l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware

en: Number of processors on VMware virtual machine, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Nombre de processadors a la màquina virtual VMware, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual VMware

en: Number of rows
ca: Nombre de fileres

en: Number of seasons
ca: Nombre de temporades

en: Number of steps
ca: Nombre de passes

en: Number of templates
ca: Nombre de plantilles

en: Number of triggers (enabled/disabled [problem/ok])
ca: Nombre de triggers (activats/desactivats [problema/acord])

en: Number of triggers in Zabbix database.
ca: Nombre de triggers a la base de dades Zabbix.

en: Number of unsupported items in Zabbix database.
ca: Nombre d'elements no admesos a la base de dades Zabbix.

en: Number of unsupported items on the host.
ca: Nombre d'elements no admesos a l'equip.

en: Number of users (online)
ca: Nombre d'usuaris (en línia)

en: Number of users logged in. Returns integer
ca: Nombre d'usuaris connectats. Retorna un nombre enter

en: Number of virtual machines on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nombre de màquines virtuals a l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware

en: Number or percentage of inodes. Returns integer for number; float for percentage
ca: Nombre o percentatge d'inodes. Retorna enter per nombre; flotant per percentatge

en: Numeral systems
ca: Sistemes numèrics

en: Numeric (float)
ca: Numèric (float)

en: Numeric (integer)
ca: Numèric (enter)

en: Numeric (unsigned)
ca: Numèric (sense signar)

en: OID prefix
ca: Prefixe OID

en: OK
ca: D'acord

en: OK event closes
ca: L'esdeveniment OK tancat

en: OK event generation
ca: OK generació d'esdeveniments

en: OOB IP address
ca: Adreça IP OOB

en: OOB router
ca: Encaminador OOB

en: OOB subnet mask
ca: Màscara de subxarxa OOB

en: OS (Full details)
ca: OS (detalls complets)

en: OS (Short)
ca: SO (curt)

en: Object
ca: Objecte

en: Octal to decimal
ca: Octal a decimal

en: October
ca: Octubre

en: Off
ca: Tancat

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Ok
ca: D'acord

[ctx: compact table header]
en: Ok
ca: D'acord

en: Old event tag name
ca: Nom d'etiqueta d'esdeveniment antic

en: Old event tag value
ca: Valor d'etiqueta d'esdeveniment antic

en: Old tag name
ca: Nom d'etiqueta antiga

en: On
ca: Encès

en: On status change triggers blink for
ca: En cas de canviar d'estat, els triggers fan pampallugues

en: Once
ca: Un cop

en: One
ca: Un

en: One time only
ca: Només un cop

en: Online
ca: En línia

en: Online proxies
ca: Proxys en línia

en: Only Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 and SNMPv3 checks can be made unique.
ca: Només les comprovacions de l'agent Zabbix, SNMPv1, SNMPv2 i SNMPv3 poden ésser úniques.

en: Only administrators can set map owner.
ca: Només els administradors poden definir el propietari del mapa.

en: Only disabled group can be set for deprovisioned users.
ca: Només un grup desactivat pot ésser definit per usuaris desaprovisionats.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
ca: Només es compten els elements assignats als equips activats

en: Only one check can be unique.
ca: Només una selecció pot ésser única.

en: Only one user directory of type "%1$s" can exist.
ca: Només pot existir un sol directori d'usuari de tipus "%1$s".

en: Only selected problem | Only selected problems
ca[0]: Només el problema triat
ca[1]: Només els problemes triats

en: Only services without children
ca: Només serveis sense fills

en: Only services without problem tags
ca: Només serveis sense etiquetes de problema

en: Only super admins can set dashboard owner.
ca: Només els superadministradors poden establir el propietari del tauler.

en: Only super admins can set report owner.
ca: Només els superadministradors poden establir el propietari de l'informe.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
ca: Només es compten els triggers assignats als equips habilitats i en funció dels elements actius

en: Open URL
ca: Obrir la URL

en: Open in a new window
ca: Obrir a una nova finestra

en: Open log
ca: Obriu el registre

en: Opera
ca: Òpera

en: Operating system information. Returns string
ca: Informació del sistema operatiu. Retorna una cadena

en: Operating system version information. Returns JSON
ca: Informació de la versió del sistema operatiu. Retorna un JSON

en: Operation
ca: Operació

en: Operation "%1$s" already exists for action "%2$s".
ca: L'operació "%1$s" ja existeix per a l'acció "%2$s".

en: Operation "%1$s" already exists.
ca: L'operació "%1$s" ja existeix.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
ca: L'operació no es pot dur a terme a causa d'una sol·licitud no autoritzada.

en: Operation details
ca: Detalls de l'operació

en: Operation has no group to operate.
ca: L'operació no té pas cap grup on operar.

en: Operation has no template to operate.
ca: L'operació no té pas cap plantilla per operar.

en: Operational data
ca: Dades operatives

[ctx: compact table header]
en: Operational data
ca: Dades operatives

en: Operations
ca: Operacions

en: Operator
ca: Operador

en: Operator functions
ca: Funcions de l'operador

en: Options
ca: Opcions

en: Or
ca: O

en: Order
ca: Ordre

en: Order by
ca: Ordenat per

en: Order column
ca: Ordenar columna

en: Other
ca: Un altre

en: Other configuration parameters
ca: Altres paràmetres de configuració

en: Other parameters
ca: Altres paràmetres

en: Others
ca: Altres

en: Outdated
ca: Desactualitzat

en: Outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
ca: Estadístiques de trànsit de sortida a la interfície de xarxa. Retorna un nombre enter

en: Output
ca: Sortida

en: Overlapping widgets at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s".
ca: Ginys superposats a X:%3$d, Y:%4$d a la pàgina #%2$d del tauler de control "%1$s".

[ctx: item_form]
en: Overridden by
ca: Anul·lat per

en: Override
ca: Anul·lació

en: Override host
ca: Anul·la l'equip

en: Override item history period
ca: Anul·la el període d'historial d'elements

en: Override item trend period
ca: Anul·la el període de tendència de l'element

en: Override time period selector
ca: Anul·lar la tria de període de temps

en: Override with name "%1$s" already exists.
ca: La substitució amb el nom "%1$s" ja existeix.

en: Overrides
ca: Anul·lacions

en: Overview
ca: Visió general

en: Owner
ca: Propietari

en: PHP LDAP extension missing.
ca: Hi manca l'extensió PHP LDAP.

en: PHP OpenSSL extension missing.
ca: Hi manca l'extensió PHP OpenSSL.

en: PHP bcmath extension missing (PHP configuration parameter --enable-bcmath).
ca: Hi manca l'extensió PHP bcmath (paràmetre de configuració PHP --enable-bcmath).

en: PHP ctype extension missing (PHP configuration parameter --enable-ctype).
ca: Hi manca l'extensió PHP ctype (paràmetre de configuració PHP --enable-ctype).

en: PHP curl
ca: Curl PHP

en: PHP curl extension missing.
ca: Manca l'extensió curl PHP.

en: PHP databases support
ca: Suport de bases de dades PHP

en: PHP gd FreeType support
ca: Suport PHP gd FreeType

en: PHP gd FreeType support missing.
ca: Manca el suport de PHP gd FreeType.

en: PHP gd GIF image support missing.
ca: Manca el suport d'imatge GIF de PHP gd.

en: PHP gd GIF support
ca: Suport PHP gd GIF

en: PHP gd JPEG image support missing.
ca: Manca el suport d'imatge PHP gd JPEG.

en: PHP gd JPEG support
ca: Suport PHP gd JPEG

en: PHP gd PNG image support missing.
ca: Manca el suport per a imatges PHP gd PNG.

en: PHP gd PNG support
ca: Suport PHP gd PNG

en: PHP gd extension missing (PHP configuration parameter --with-gd).
ca: Hi manca l'extensió PHP gd (paràmetre de configuració PHP --with-gd).

en: PHP gettext extension missing (PHP configuration parameter --with-gettext). Translations will not be available.
ca: Hi manca l'extensió PHP gettext (paràmetre de configuració PHP --with-gettext). Les traduccions no seran pas disponibles.

en: PHP libxml extension missing.
ca: Manca l'extensió PHP libxml.

en: PHP mbstring extension missing (PHP configuration parameter --enable-mbstring).
ca: Hi manca l'extensió PHP mbstring (paràmetre de configuració PHP --enable-mbstring).

en: PHP option "%1$s"
ca: Opció PHP "%1$s"

en: PHP option "%1$s" must be set to "%2$s"
ca: L'opció de PHP "%1$s" s'ha d'establir a "%2$s"

en: PHP session
ca: Sessió PHP

en: PHP session auto start must be disabled (PHP directive "session.auto_start").
ca: L'inici automàtic de la sessió PHP ha d'ésser desactivat (directiva PHP "session.auto_start").

en: PHP session extension missing (PHP configuration parameter --enable-session).
ca: Hi manca l'extensió de sessió PHP (paràmetre de configuració PHP --enable-session).

en: PHP sockets
ca: Sockets PHP

en: PHP sockets extension missing (PHP configuration parameter --enable-sockets).
ca: Hi manca l'extensió de sockets PHP (paràmetre de configuració PHP --enable-sockets).

en: PHP string function overloading must be disabled.
ca: La sobrecàrrega de la funció de cadena PHP ha d'ésser desactivada.

en: PHP version
ca: Versió de PHP

en: PHP xmlreader extension missing.
ca: Manca l'extensió PHP xmlreader.

en: PHP xmlwriter extension missing.
ca: Manca l'extensió PHP xmlwriter.

en: PROBLEM event generation mode
ca: Mode de generació d'esdeveniments PROBLEM

en: PSK identity
ca: Identitat PSK

en: Page %1$d
ca: Pàgina %1$d

en: Page display period
ca: Període de visualització de la pàgina

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page received incorrect data
ca: La pàgina ha rebut dades incorrectes

[ctx: page navigation]
en: Pager
ca: Paginador

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameter "%1$s" is deprecated.
ca: El paràmetre "%1$s" és obsolet.

en: Parameter "%1$s" must be enabled.
ca: El paràmetre "%1$s" s'ha d'activar.

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parameters "esc_step_from" and "esc_step_to" must be set together.
ca: Els paràmetres "esc_step_from" i "esc_step_to" s'han d'establir conjuntament.

en: Parent discovery rules
ca: Regles de descobriment principals

en: Parent graphs
ca: Gràfics principals

en: Parent host value
ca: Valor de l'equip principal

en: Parent items
ca: Elements principals

en: Parent services
ca: Serveis principals

en: Parent templates
ca: Plantilles principals

en: Parent triggers
ca: Triggers principals

en: Parent web scenarios
ca: Escenaris web principals

en: Parent-child relation conflict in services "%1$s" and "%2$s".
ca: Conflicte de relació entre els serveis principals i fills "%1$s" i "%2$s".

en: Parse
ca: Analitzar

en: Parse error
ca: Error d'anàlisi

en: Passive
ca: Passiu

en: Password
ca: Paraula de pas

en: Password (once again)
ca: Paraula de pas (un altre cop)

en: Password can only be changed for users using the internal Zabbix authentication.
ca: La paraula de pas només es pot modificar per usuaris que empren l'autenticació interna de Zabbix.

en: Password is not mandatory for non internal authentication type.
ca: La paraula de pas no és obligatòria per al tipus d'autenticació no interna.

en: Password must contain
ca: La paraula de pas ha de contrindre

en: Password policy
ca: Política de paraules de pas

en: Password requirements:
ca: Requisits de paraula de pas:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste page
ca: Enganxa la pàgina

en: Paste widget
ca: Enganxa el giny

en: Paste without external links
ca: Enganxa sense enllaços externs

en: Pattern
ca: Patró

en: Pause operations for suppressed problems
ca: Pausa les operacions per problemes esborrats

en: Pause operations for symptom problems
ca: Pausa les operacions en cas de problemes simptomàtics

en: Peak memory usage: %1$s
ca: Ús màxim de memòria: %1$s

en: Percent of time the virtual machine is unable to run because it is contending for access to the physical CPU(s), "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Percentatge de temps que la màquina virtual no es pot executar perquè lluita per accedir a les CPU(s) físiques, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage of host physical memory that has been consumed, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Percentatge de memòria física de l'equip que s'ha consumit, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: Percentage of online proxies. Returns float.
ca: Percentatge de proxys en línia. Retorna un flotant.

en: Percentage of time that the virtual machine was ready, but could not get scheduled to run on the physical CPU, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - CPU instance
ca: Percentatge de temps que la màquina virtual era llesta, però no es va poder programar per executar-se a la CPU física, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància de CPU

en: Percentile line (left)
ca: Línia percentil (esquerra)

en: Percentile line (right)
ca: Línia percentil (dreta)

en: Performs a DNS query. Returns 0 if DNS is down, query time in seconds (with fractions) otherwise
ca: Fa una consulta DNS. Retorna 0 si el DNS és caigut; cas contrari, el temps de la consulta en segons (amb fraccions)

en: Performs a DNS query. Returns character string with the required type of information
ca: Fa una consulta DNS. Retorna una cadena de caràcters amb el tipus d'informació demanat

en: Period
ca: Període

en: Period shift
ca: Canvi de període

en: Period type
ca: Tipus de període

en: Periods
ca: Períodes

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions can be assigned for user groups only.
ca: Només es poden assignar permisos per a grups d'usuaris.

en: Persian (fa_IR)
ca: Persa (fa_IR)

en: Pie
ca: Pastís

en: Pie chart
ca: Gràfic de pastís

en: Placing algorithm
ca: Algorisme de col·locació

en: Plain text
ca: Text simple

en: Play
ca: Reproduir

en: Play sound
ca: Reprodueix so

en: Please check configuration parameters. If all is correct, press "%1$s" button, or "%2$s" button to change configuration parameters.
ca: Comproveu els paràmetres de configuració. Si tot és correcte, premeu el botó "%1$s" o el botó "%2$s" per canviar els paràmetres de configuració.

en: Please confirm that you want to remove all macros.
ca: Confirmeu que voleu esborrar totes les macros.

en: Please confirm that you want to remove all value mappings.
ca: Confirmeu que voleu esborrar totes les assignacions de valors.

en: Please create database manually, and set the configuration parameters for connection to this database. Press "%1$s" button when done.
ca: Creeu la base de dades manualment i configureu els paràmetres de configuració per a la connexió a aquesta base de dades. Premeu el botó "%1$s" quan hagueu acabat.

en: Please enable "allow_url_fopen" directive.
ca: Si us plau, activeu la directiva "allow_url_fopen".

en: Please scan and get your verification code displayed in your authenticator app.
ca: Si us plau, escaneja i obtingues el teu codi de verificació a la teva aplicació d'autenticació.

en: Please select two elements
ca: Trieu dos elements

en: Please update configuration
ca: Si us plau, actualitzeu la configuració

en: Please upgrade to latest major release.
ca: Si us plau, actualitzeu a una versió principal més nova.

en: Point size
ca: Mida del punt

en: Points
ca: Punts

en: Polish (pl_PL)
ca: Polonès (pl_PL)

en: Populates host inventory field
ca: Omple el camp d'inventari de l'equip

en: Port cannot be empty for host interface.
ca: El port no pot pas ésser buit per a la interfície de l'equip.

en: Port range
ca: Interval de ports

en: Portuguese (pt_BR)
ca: Portuguès (pt_BR)

en: Portuguese (pt_PT)
ca: Portuguès (pt_PT)

en: Position
ca: Posició

en: Position is ignored for s, uptime and unixtime units.
ca: La posició s'ignora per a les unitats s, uptime i unixtime.

en: Possibly the session has expired or the password was changed.
ca: Possiblement la sessió hagi caducat o el mot de pas s'hagi modificat.

en: Post fields
ca: Camps de publicació

en: Post type
ca: Tipus de publicació

en: Power usage , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "max" - Maximum allowed power usage
ca: Ús d'energia, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware, "max" - Ús màxim d'energia permès

en: Power value
ca: Valor de potència

en: Pre-installation summary
ca: Resum de preinstal·lació

en: Prediction functions
ca: Funcions de predicció

en: Preprocessing
ca: Preprocessament

en: Preprocessing is a transformation before saving the value to the database. It is possible to define a sequence of preprocessing steps, and those are executed in the order they are set.
ca: El preprocessament és una transformació que es fa abans de desar el valor a la base de dades. Es pot definir una seqüència de passes de preprocessament, i aquestes s'executen en l'ordre establert.

en: Preprocessing steps
ca: Passes de preprocessament

en: Prev. time
ca: Hora anterior

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Previous dashboard
ca: Tauler anterior

en: Previous day
ca: Dia anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Previous value
ca: Valor anterior

en: Previous week
ca: Setmana anterior

en: Previous year
ca: L'any passat

en: Primary POC cell
ca: Cel·la del POC principal

en: Primary POC email
ca: Correu-e del POC principal

en: Primary POC name
ca: Nom del POC principal

en: Primary POC notes
ca: Notes del POC principal

en: Primary POC phone A
ca: Telèfon A del POC principal

en: Primary POC phone B
ca: Telèfon B del POC principal

en: Primary POC screen name
ca: Nom de pantalla del POC principal

en: Primary label
ca: Etiqueta principal

en: Privacy passphrase
ca: Paraula de pas de privadesa

en: Privacy protocol
ca: Protocol de privadesa

en: Private
ca: Privat

en: Private key file
ca: Fitxer de clau privada

en: Privilege level
ca: Nivell de privilegis

en: Problem
ca: Problema

[ctx: compact table header]
en: Problem
ca: Problema

en: Problem created
ca: Problema creat

en: Problem display
ca: Visualització de problemes

en: Problem expression
ca: Expressió del problema

en: Problem hosts
ca: Equips amb problemes

en: Problem is not suppressed
ca: El problema no s'esborra

en: Problem is suppressed
ca: S'ha esborrat el problema

en: Problem on
ca: Problema activat

en: Problem recovery
ca: Recuperació de problemes

en: Problem resolved
ca: Problema resolt

en: Problem tag filter
ca: Filtre d'etiqueta de problema

en: Problem tags
ca: Etiquetes de problemes

en: Problem update
ca: Problema d'actualització

en: Problems
ca: Problemes

en: Problems by severity
ca: Problemes per gravetat

en: Process CPU utilization percentage. Returns float
ca: Percentatge d'ús de la CPU del procés. Retorna un nombre flotant

en: Process tags
ca: Etiquetes de procés

en: Profile
ca: Perfil

en: Prometheus pattern
ca: Patró de Prometheus

en: Prometheus to JSON
ca: Prometheus a JSON

en: Properties
ca: Propietats

en: Provided API endpoint "%1$s" is invalid.
ca: El punt d'accésa l'API donat "%1$s" no és vàlid.

en: Provided URL "%1$s" is invalid.
ca: L'URL donada "%1$s" no és vàlid.

en: Provided authentication token "%1$s" is empty.
ca: El token d'autentiació donat "%1$s" és buit.

en: Provided secret path "%1$s" is invalid.
ca: La ruta secreta donada "%1$s" no és vàlida.

en: Provided secret query string "%1$s" is invalid.
ca: La cadena de cerca secreta donada "%1$s" no és vàlida.

en: Provision now
ca: Aprovisionar ara

en: Provision selected LDAP user?
ca: Aprovisionar l'usuari LDAP triat?

en: Provision selected LDAP users?
ca: Aprovisionar els usuaris LDAP triats?

en: Provisioned
ca: Aprovisionat

en: Provisioning period
ca: Període d'aprovisionament

en: Provisioning successful.
ca: Aprovisionament correcte.

en: Proxies
ca: Servidors intermediaris

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Proxy "%1$s" already exists.
ca: El servidor intermediari "%1$s" ja existeix.

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
ca: El servidor intermediari "%1$s" per a l'equip "%2$s" no existeix.

en: Proxy "%1$s" is used by action "%2$s".
ca: El servidor intermediari "%1$s" s'empra per l'acció "%2$s".

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
ca: El servidor intermediari "%1$s" s'empra per la regla de descobriment "%2$s".

en: Proxy added
ca: S'ha afegit un servidor intermediari

en: Proxy address
ca: Adreça del servidor intermediari

en: Proxy deleted | Proxies deleted
ca[0]: S'ha esborrat el servidor intermediari
ca[1]: S'han esborrat els servidors intermediaris

en: Proxy group
ca: Grup de proxys

en: Proxy group "%1$s" already exists.
ca: El grup de proxys "%1$s" ja existeix.

en: Proxy group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
ca: El grup de proxys "%1$s" per a l'equip "%2$s" no existeix.

en: Proxy group "%1$s" is used by proxy "%2$s".
ca: El grup de proxys "%1$s" és emprat per el proxy "%2$s".

en: Proxy group added
ca: S'ha afegit un grup de proxys

en: Proxy group deleted | Proxy groups deleted
ca[0]: S'ha esborrat el grup de proxys
ca[1]: S'han esborrat els grups de proxys

en: Proxy group updated
ca: Grup de proxys actualitzat

en: Proxy groups
ca: Grups de proxys

en: Proxy is not assigned yet.
ca: El proxy encara no és assignat.

en: Proxy mode
ca: Mode del servidor intermediari

en: Proxy name
ca: Nom del servidor intermediari

en: Proxy updated
ca: S'ha actualitzat el servidor intermediari

en: Proxy version is not supported by server version %1$s.
ca: La versió del servidor intermediari no és pas suportada per la versió %1$s del servidor.

en: Proxy version is outdated, only data collection and remote execution is available with server version %1$s.
ca: La versió del servidor intermediari és obsoleta, només la recollida d'informació i l'execució a distància seran disponibles amb la versió %1$s del servidor.

en: Public
ca: Públic

en: Public key
ca: Clau pública

en: Public key file
ca: Fitxer de clau pública

en: Push
ca: Empènyer

en: Quarter
ca: Trimestre

[ctx: compact table header]
en: Quarter
ca: Trimestre

en: Quarterly
ca: Trimestral

en: Query fields
ca: Camps de consulta

en: Queue
ca: Cua

en: Queue details
ca: Detalls de la cua

en: Queue overview
ca: Visió general de la cua

en: Queue overview by proxy
ca: Visió general de la cua per servidor intermediari

en: RESOLVED
ca: RESOLT

en: Rank
ca: Rang

en: Raw data
ca: Dades en brut

en: Raw post
ca: Publicació en brut

en: Read
ca: Lectura

en: Read only
ca: Només lectura

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Read-only access to services
ca: Accés només de lectura als serveis

en: Read-only access to services with tag
ca: Accés només de lectura als serveis amb etiqueta

en: Read-write
ca: Lectura i escriptura

en: Read-write access to services
ca: Accés de lectura i escriptura als serveis

en: Read-write access to services with tag
ca: Accés de lectura i escriptura als serveis amb etiqueta

en: Reads modbus data. Returns various types
ca: Llegeix dades modbus. Retorna diversos tipus

en: Received value
ca: Valor rebut

en: Recent problems
ca: Problemes recents

en: Recipient
ca: Destinatari

[ctx: compact table header]
en: Recipient
ca: Destinatari

en: Recipient already exists.
ca: El destinatari ja existeix.

en: Recipient's Zabbix username
ca: Nom d'usuari Zabbix del destinatari

en: Recipient's name
ca: Nom del destinatari

en: Recipient's surname
ca: Cognom del destinatari

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Recordset ID
ca: ID del conjunt de registres

en: Recovering
ca: Recuperant

en: Recovery
ca: Recuperació

en: Recovery expression
ca: Expressió de recuperació

en: Recovery operations
ca: Operacions de recuperació

en: Recovery time
ca: Hora de recuperació

[ctx: compact table header]
en: Recovery time
ca: Hora de recuperació

en: Reference attribute
ca: Atribut de referència

en: Referred widget became unavailable. Please update configuration.
ca: El giny referit no és pas disponible. Actualitzeu la configuració.

en: Referred widget is unavailable
ca: El giny referenciat no és pas disponible

en: Refresh
ca: Recarregar

en: Refresh configuration
ca: Configuració de recàrrega

en: Refresh configuration of the selected proxies?
ca: Actualitzar la configuració dels proxys triats?

en: Refresh configuration of the selected proxy?
ca: Actualitzar la configuració del servidor intermediari triat?

en: Refresh interval
ca: Interval de recàrrega

en: Regenerate
ca: Regenerar

en: Regenerate selected API token? Previously generated token will become invalid.
ca: Voleu regenerar el token API escollit? El token antic no serà vàlid.

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Regular expression "%1$s" already exists.
ca: L'expressió regular "%1$s" ja existeix.

en: Regular expression added
ca: S'ha afegit una expressió regular

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'expressió regular
ca[1]: S'han esborrat les expressions regulars

en: Regular expression must be a string
ca: L'expressió regular ha d'ésser una cadena

en: Regular expression updated
ca: Expressió regular actualitzada

en: Regular expressions
ca: Expressions regulars

en: Related reports
ca: Informes relacionats

en: Release notes
ca: Notes del llançament

en: Release to create a widget.
ca: Allibera per crear un giny.

en: Remember me for 30 days
ca: Recorda'm durant 30 dies

en: Remote command
ca: Ordre remota

en: Remove
ca: Esborrar

[ctx: verb]
en: Remove
ca: Esborrar

en: Remove all
ca: Esborra-ho tot

en: Remove domain name
ca: Esborra el nom de domini

en: Remove from favorites
ca: Esborra dels preferits

en: Remove from host group
ca: Esborra del grup d'equips

en: Remove from host groups
ca: Esborra dels grups d'equips

en: Remove host
ca: Esborra l'equip

en: Remove host tags
ca: Esborra etiquetes d'equip

[ctx: screen reader]
en: Remove, %1$s
ca: Esborra, %1$s

en: Removed
ca: Esborrat

[ctx: screen reader]
en: Removed, %1$s
ca: S'ha esborrat, %1$s

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Repeat on
ca: Repeteix

en: Repeats
ca: Es repeteix

en: Replace
ca: Substituir

en: Replace dependencies
ca: Substituir dependències

en: Replacement
ca: Substitució

en: Report "%1$s" already exists.
ca: L'informe "%1$s" ja existeix.

en: Report generated by other users will be changed to the current user.
ca: L'informe generat per altres usuaris es canviarà cap a l'usuari actual.

en: Report generating test failed.
ca: La prova de generació de l'informe ha fallat.

en: Report generating test successful.
ca: La prova de generació d'informes ha estat correcta.

en: Report is currently generated by "%1$s".
ca: L'informe es genera actualment per "%1$s".

en: Report sending failed for: %1$s.
ca: No s'ha pogut pas enviar l'informe per a: %1$s.

en: Report was successfully sent to: %1$s.
ca: L'informe s'ha enviat correctament a: %1$s.

en: Reporting period
ca: Període d'informe

en: Reports
ca: Informes

en: Request body
ca: Cos de la petició

en: Request body type
ca: Tipus de cos de la petició

en: Request created successfully
ca: Petició creada correctament

en: Request sent successfully
ca: Petició enviada correctament

en: Request sent successfully. Some items are filtered due to access permissions or type.
ca: Petició enviada correctament. Alguns elements són filtrats per els permisos o tipus d'accés.

en: Request type
ca: Tipus de petició

en: Required
ca: Obligatori

en: Required host permissions
ca: Permisos d'equip necessaris

en: Required performance of the Zabbix server, in new values per second expected.
ca: Rendiment requerit del servidor Zabbix, en nous valors per segon esperats.

en: Required server performance, new values per second
ca: Rendiment demanat del servidor, nous valors per segon

en: Required status codes
ca: Codis d'estat obligatoris

en: Required string
ca: Cadena demanada

en: Required vps
ca: Vps demanats

en: Reset
ca: Restableix

en: Reset TOTP secret
ca: Reinicia el secret TOTP

en: Reset all fields to default values?
ca: Voleu restablir tots els camps als valors predeterminats?

en: Reset confirmation
ca: Confirmació de restabliment

en: Reset defaults
ca: Restableix els valors per defecte

en: Reset to initial view
ca: Restableix a la vista inicial

en: Resolved
ca: Resolt

en: Resolved by
ca: Resolt per

en: Resolved by event correlation rule "%1$s".
ca: S'ha resolt per la regla de correlació d'esdeveniment "%1$s".

en: Resolved by event correlation rule.
ca: Resolt per regla de correlació d'esdeveniment.

en: Resolved by inaccessible user.
ca: Resolt per un usuari inaccessible.

en: Resolved by user "%1$s".
ca: Resolt per l'usuari "%1$s".

en: Resource
ca: Recurs

en: Resource ID
ca: ID del recurs

en: Response
ca: Resposta

en: Response code
ca: Codi de resposta

en: Response time
ca: Hora de resposta

en: Response type: JSON
ca: Tipus de resposta: JSON

en: Response type: String
ca: Tipus de resposta: cadena

en: Result
ca: Resultat

en: Result converted to %1$s
ca: El resultat s'ha convertit a %1$s

en: Result is FALSE
ca: El resultat és FALS

en: Result is TRUE
ca: El resultat és CERT

en: Result is truncated due to its size (%1$s).
ca: El resultat s'ha truncat per la seva mida (%1$s).

en: Result type
ca: Tipus de resultat

en: Result with value map applied
ca: Resultat amb el mapa de valors aplicat

en: Retrieve mode
ca: Mode de recuperació

en: Retrieving contents of a file. Returns text
ca: Recuperació del contingut d'un fitxer. Retorna un text

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: Return a JSON array with LLD macros describing the MBean objects or their attributes. Can be used for LLD.
ca: Retorna una matriu JSON amb macros LLD que descriuen els objectes MBean o els seus atributs. Es pot emprar per a LLD.

en: Return a JSON array with MBean objects or their attributes. Compared to jmx.discovery it does not define LLD macros. Can be used for LLD.
ca: Retorna una matriu JSON amb objectes MBean o els seus atributs. En comparació amb jmx.discovery, aquest no defineix macros LLD. Es pot emprar per a LLD.

en: Return first column of the first row of the SQL query result.
ca: Retorna la primera columna de la primera fila del resultat de la consulta SQL.

en: Return value of an attribute of MBean object.
ca: Valor de retorn d'un atribut de l'objecte MBean.

en: Returns 4-digit string containing octal number with Unix permissions
ca: Retorna una cadena de 4 dígits que conté un nombre octal amb els permisos de Unix

en: Returns ICMP ping response time in seconds. Example: 0.02
ca: Retorna el temps de resposta de ping ICMP en segons. Exemple: 0,02

en: Returns a JSON array describing the host network interfaces configured in Zabbix. Can be used for LLD.
ca: Retorna una matriu JSON que descriu les interfícies de xarxa de l'equip configurades a Zabbix. Es pot emprar per a LLD.

en: Returns a JSON object containing Zabbix server or proxy internal metrics.
ca: Retorna un objecte JSON que conté mètriques internes del servidor Zabbix o del servidor intermediari.

en: Returns availability of a particular type of checks on the host. Value of this item corresponds to availability icons in the host list. Valid types are: agent, active_agent, snmp, ipmi, jmx.
ca: Retorna la disponibilitat d'un tipus concret de comprovacions sobre l'equip. El valor d'aquest article correspon a les icones de disponibilitat de la llista d'equips. Els tipus vàlids són: agent, active_agent, snmp, ipmi, jmx.

en: Returns current maintenance status of the host.
ca: Retorna l'estat de manteniment actual de l'equip.

en: Returns information associated with Zabbix Java gateway. Valid params are: ping, version.
ca: Retorna informació associada a la passarel·la Java de Zabbix. Els paràmetres vàlids són: ping, version.

en: Returns number of TCP sockets that match parameters. Returns integer
ca: Retorna el nombre de sockets TCP que coincideixen amb els paràmetres. Retorna un nombre enter

en: Returns number of UDP sockets that match parameters. Returns integer
ca: Retorna el nombre de sockets UDP que coincideixen amb els paràmetres. Retorna un nombre enter

en: Returns number of state changes from disk/memory mode since start. Frequent state changes indicates that either memory buffer size or age must be increased.
ca: Retorna el nombre de canvis d'estat des del mode disc/memòria des de l'inici. Els canvis d'estat freqüents indiquen que s'ha d'augmentar la mida o la data del buffer de memòria.

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
ca: Retorna el percentatge de paquets de ping ICMP perduts.

en: Returns total number of history values written to database.
ca: Retorna el nombre total de valors de l'historial escrits a la base de dades.

en: Revert
ca: Restablir

en: Revert changes
ca: Restablir els canvis

en: Right
ca: Dreta

en: Right Y
ca: Dreta Y

en: Right trim
ca: Tall dret

en: Role
ca: Rol

en: Romanian (ro_RO)
ca: Romanès (ro_RO)

en: Root cause
ca: Causa arrel

en: Rows
ca: Fileres

en: Rows per page
ca: Fileres per pàgina

en: Rules
ca: Normes

en: Run script "%1$s" on Zabbix server
ca: Executeu l'script "%1$s" al servidor Zabbix

en: Run script "%1$s" on current host
ca: Executeu l'script "%1$s" a l'equip actual

en: Run script "%1$s" on host groups
ca: Executeu l'script "%1$s" als grups d'equips

en: Run script "%1$s" on hosts
ca: Executeu l'script "%1$s" als equips

en: Run specified command on the host. Returns text result of the command; 1 - with mode as nowait (regardless of command result)
ca: Executeu l'ordre especificada a l'equip. Retorna el resultat de text de l'ordre; 1 - amb el mode com a nowait (independentment del resultat de la comanda)

en: Russian (ru_RU)
ca: Rus (ru_RU)

en: SAML group pattern
ca: Patró de grup SAML

en: SAML settings
ca: Configuració SAML

en: SLA "%1$s" SLO must have no more than 4 fractional digits.
ca: SLA "%1$s" SLO no ha de tindre pas més de 4 dígits fraccionaris.

en: SLA "%1$s" already exists.
ca: SLA "%1$s" ja existeix.

en: SLA created
ca: SLA creat

en: SLA deleted | SLAs deleted
ca[0]: SLA esborrat
ca[1]: SLAs esborrats

en: SLA disabled | SLAs disabled
ca[0]: SLA desactivat
ca[1]: SLAs desactivats

en: SLA enabled | SLAs enabled
ca[0]: SLA activat
ca[1]: SLAs activats

en: SLA is disabled.
ca: L'SLA és desactivat.

en: SLA report
ca: Informe SLA

en: SLA updated
ca: SLA actualitzat

en: SLA with ID "%1$s" is not available.
ca: L'SLA amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: SLO service URL
ca: URL del servei SLO

en: SMTP server
ca: Servidor SMTP

en: SMTP server port
ca: Port del servidor SMTP

en: SNMP agent
ca: Agent SNMP

en: SNMP community
ca: Comunitat SNMP

en: SNMP get value
ca: Valor SNMP get

en: SNMP interfaces
ca: Interfícies SNMP

en: SNMP trap
ca: Captura SNMP

en: SNMP version
ca: Versió de l'SNMP

en: SNMP walk to JSON
ca: SNMP walk cap a JSON

en: SNMP walk value
ca: Valor d'SNMP walk

en: SNMPv1 agent
ca: Agent SNMPv1

en: SNMPv2 agent
ca: Agent SNMPv2

en: SNMPv3 agent
ca: Agent SNMPv3

en: SP entity ID
ca: ID de l'entitat SP

en: SP name ID format
ca: Format d'identificació del nom del SP

en: SQL count: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)
ca: Recompte SQL: %1$s (selecciona: %2$s | executa: %3$s)

en: SQL query
ca: Consulta SQL

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
ca: L'execució de la instrucció SQL ha fallat "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
ca: L'execució de la instrucció SQL ha fallat "%1$s".

en: SSH agent
ca: Agent SSH

en: SSL certificate file
ca: Fitxer de certificat SSL

en: SSL key file
ca: Fitxer de clau SSL

en: SSL key password
ca: Paraula de pas de la clau SSL

en: SSL verify host
ca: Equip de verificació SSL

en: SSL verify peer
ca: Verificació SSL d'igual

en: SSO service URL
ca: URL del servei SSO

en: Sat
ca: Ds

en: Saturday
ca: dissabte

en: Save
ca: Desa

en: Save as
ca: Desa com a

en: Save changes
ca: Desar canvis

en: Save it as "%1$s"
ca: Desa-ho com a "%1$s"

en: Scale
ca: Escala

en: Scale size
ca: Mida d'escala

en: Scan directory
ca: Escaneja el directori

en: Scan this QR code
ca: Escaneja aquest codi QR

en: Scenario
ca: Escenari

en: Scenario tags
ca: Etiquetes d'escenari

en: Schedule
ca: Programació

en: Scheduled check
ca: Comprovació programada

en: Scheduled report
ca: Informe programat

en: Scheduled report added
ca: S'ha afegit l'informe programat

en: Scheduled report created
ca: S'ha creat l'informe programat

en: Scheduled report deleted | Scheduled reports deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'informe programat
ca[1]: S'han esborrat els informes programats

en: Scheduled report disabled | Scheduled reports disabled
ca[0]: S'ha desactivat l'informe programat
ca[1]: S'han desactivat els informes programats

en: Scheduled report enabled | Scheduled reports enabled
ca[0]: S'ha activat l'informe programat
ca[1]: S'han activat els informes programats

en: Scheduled report test
ca: Prova d'informe programat

en: Scheduled report updated
ca: S'ha actualitzat l'informe programat

en: Scheduled reports
ca: Informes programats

en: Scheduling
ca: Programació

en: Scope
ca: Àmbit

[ctx: selected problems]
en: Scope
ca: Àmbit

en: Script "%1$s" already exists.
ca: L'script "%1$s" ja existeix.

en: Script added
ca: S'ha afegit l'script

en: Script deleted | Scripts deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'script
ca[1]: S'han esborrat els scripts

en: Script does not have parameters.
ca: L'script no té paràmetres.

en: Script execution
ca: Execució d'script

en: Script execution log
ca: Registre d'execució d'scripts

en: Script execution successful.
ca: L'execució de l'script ha anat bé.

en: Script name
ca: Nom de l'script

en: Script parameters
ca: Paràmetres de l'script

en: Script profiler
ca: Perfilador d'scripts

en: Script updated
ca: Script actualitzat

en: Search
ca: Cerca

en: Search attribute
ca: Atribut de cerca

en: Search filter
ca: Filtre de cerca

en: Search pattern is empty
ca: El patró de cerca és buit

en: Search string
ca: Cadena de cerca

en: Season
ca: Temporada

en: Season deviation window
ca: Finestra de desviació de la temporada

en: Secondary POC cell
ca: Cèl·lula POC secundària

en: Secondary POC email
ca: Correu-e POC secundari

en: Secondary POC name
ca: Nom del POC secundari

en: Secondary POC notes
ca: Notes secundàries del POC

en: Secondary POC phone A
ca: Telèfon secundari A del POC

en: Secondary POC phone B
ca: Telèfon secundari B POC

en: Secondary POC screen name
ca: Nom de pantalla secundari del POC

en: Secondary label
ca: Etiqueta secundària

en: Seconds
ca: Segons

en: Secret text
ca: Text secret

en: Security
ca: Seguretat

en: Security level
ca: Nivell de seguretat

en: Security name
ca: Nom de seguretat

en: Select
ca: Tria

en: Select SLA to display SLA report.
ca: Tria un SLA per mostrar l'informe de l'SLA.

en: Select prototype
ca: Tria el prototip

en: Selected
ca: Triat

en: Selected and all other problems of related triggers
ca: Total de problemes dels triggers

en: Selected elements
ca: Elements triats

en: Selected items only
ca: Només els articles triats

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s in position %2$d of %3$d
ca: Triat, %1$s a la posició %2$d de %3$d

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s, read only, in position %2$d of %3$d
ca: Triat, %1$s, només lectura, a la posició %2$d de %3$d

en: Send backward
ca: Enviar cap enrere

en: Send message
ca: Enviar missatge

en: Send message to user groups
ca: Enviar missatge a grups d'usuaris

en: Send message to users
ca: Enviar missatge als usuaris

en: Send only to
ca: Enviar només a

en: Send to
ca: Enviar a

en: Send to back
ca: Enviar enrere

en: Send to user groups
ca: Enviar als grups d'usuaris

en: Send to users
ca: Enviar als usuaris

en: Sent
ca: Enviat

en: Sent/Executed
ca: Enviat/Executat

en: Sep
ca: Set

en: Separated
ca: Separat

en: Separately
ca: Per separat

en: September
ca: Setembre

en: Serial number A
ca: Nombre de sèrie A

en: Serial number B
ca: Nombre de sèrie B

en: Server
ca: Servidor

en: Server (proxy)
ca: Servidor (servidor intermediari)

en: Server time
ca: Hora del servidor

en: Servers
ca: Servidors

en: Service
ca: Servei

[ctx: compact table header]
en: Service
ca: Servei

en: Service "%1$s" cannot have problem tags and children at the same time.
ca: El servei "%1$s" no pot pas tindre etiquetes problemàtiques i fills alhora.

en: Service actions
ca: Accions de servei

en: Service created
ca: Servei creat

en: Service data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de les dades del servei

en: Service deleted | Services deleted
ca[0]: Servei esborrat
ca[1]: Serveis esborrats

en: Service list
ca: Llista de serveis

en: Service name
ca: Nom del servei

en: Service port
ca: Port de servei

en: Service recovery
ca: Recuperació del servei

en: Service tag name
ca: Nom de l'etiqueta de servei

en: Service tag value
ca: Valor de l'etiqueta de servei

en: Service tags
ca: Etiquetes de servei

en: Service type
ca: Tipus de servei

en: Service update
ca: Actualització del servei

en: Service updated
ca: Servei actualitzat

en: Service with ID "%1$s" is not available.
ca: El servei amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Service with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
ca: L'acció "%2$s" no és pas disponible per a la funció d'usuari "%1$s".

en: Services
ca: Serveis

en: Services form a circular dependency.
ca: Els serveis formen una dependència circular.

en: Services updated
ca: Serveis actualitzats

en: Session ID or token is expected.
ca: S'espera un ID o token de sessió.

en: Session initialization error.
ca: Error d'inicialització de la sessió.

en: Session terminated, re-login, please.
ca: Sessió acabada; torneu a iniciar sessió, si us plau.

en: Set custom time period
ca: Estableix un període de temps personalitzat

en: Set error to
ca: Estableix error a

en: Set expiration date and time
ca: Estableix la data i hora de caducitat

en: Set host inventory mode
ca: Estableix el mode d'inventari de l'equip

en: Set new value
ca: Estableix un valor nou

en: Set status to
ca: Estableix l'estat a

en: Set status to OK
ca: Estableix l'estat a d'acord

en: Set this view as default
ca: Estableix aquesta vista com a predeterminada

en: Set value to
ca: Estableix el valor a

en: Setting LDAP dereferencing mode failed.
ca: No s'ha pogut establir el mode de desreferència LDAP.

en: Setting LDAP protocol failed.
ca: No s'ha pogut configurar el protocol LDAP.

en: Setting LDAP referrals to "Off" failed.
ca: No s'han pogut establir les referències LDAP a "Desactivades".

en: Settings
ca: Configuració

en: Severity
ca: Gravetat

[ctx: compact table header]
en: Severity
ca: Gravetat

[ctx: screen reader]
en: Severity changed
ca: La gravetat ha canviat

en: Severity changes
ca: Canvis de gravetat

[ctx: screen reader]
en: Severity decreased
ca: La gravetat ha baixat

en: Severity filter
ca: Filtre de gravetat

[ctx: screen reader]
en: Severity increased
ca: La gravetat ha pujat

en: Shape
ca: Forma

en: Shared
ca: Compartit

en: Sharing
ca: Compartint

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
ca: L'opció de compartir "%1$s" no té cap valor per al mapa "%2$s".

en: Short
ca: Curt

en: Shortened
ca: Escurçat

en: Show
ca: Mostra

en: Show aggregation function
ca: Veure la funció d'agregació

en: Show arc
ca: Mostra l'arc

en: Show column header
ca: Veure la capçalera de la columna

en: Show data in maintenance
ca: Mostra les dades que són en manteniment

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Show header
ca: Mostra la capçalera

en: Show hosts in maintenance
ca: Mostra els equips que són en manteniment

en: Show labels
ca: Mostra les etiquetes

en: Show legend
ca: Mostra la llegenda

en: Show lines
ca: Mostra les línies

en: Show number of records
ca: Mostra el nombre de registres

en: Show only totals
ca: Mostra només els totals

en: Show operational data
ca: Mostra la informació operativa

en: Show periods
ca: Mostra els períodes

en: Show problems
ca: Mostra els problemes

en: Show selected
ca: Mostra els triats

en: Show sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Show software update check details
ca: Veure els detalls de la comprovació d'actualització del programari

en: Show suppressed problems
ca: Mostra els problemes esborrats

en: Show symptoms
ca: Mostra els símptomes

en: Show tags
ca: Mostra les etiquetes

en: Show technical errors
ca: Mostra les errades tècnics

en: Show text as HTML
ca: Mostra el text com a HTML

en: Show thumbnail
ca: Veure la miniatura

en: Show timeline
ca: Mostra la línia de temps

en: Show timestamp
ca: Veure la marca de temps

en: Show total value
ca: Veure el valor total

en: Show triggers
ca: Mostra els triggers

en: Show unavailable maps
ca: Mostra els mapes no disponibles

en: Show units
ca: Mostra unitats

en: Show value
ca: Mostra el valor

en: Show warning if Zabbix server is down
ca: Mostra un avís si el servidor Zabbix ha caigut

en: Show working time
ca: Mostra el temps treballat

en: Shown
ca: Es mostra

en: Shown as the account name to all MFA users in authenticator apps.
ca: Es mostra com el nom del compte a tots els usuaris d'MFA a les aplicacions d'autenticació.

en: Shown as the label to all MFA users in authenticator apps.
ca: Es mostra com a etiqueta tots els usuaris d'MFA a les aplicacions d'autenticació.

en: Sidebar control
ca: Control de la barra lateral

en: Sign
ca: Signe

en: Sign in
ca: Inicieu la sessió

en: Sign in with HTTP
ca: Inicieu la sessió amb HTTP

en: Sign in with Single Sign-On (SAML)
ca: Inicieu la sessió amb l'inici de sessió únic (SAML)

en: Sign out
ca: Tanqueu sessió

en: Simple change
ca: Canvi simple

en: Simple check
ca: Comprovació senzilla

en: Simple graph
ca: Gràfic simple

en: Simple graph prototype
ca: Prototip de gràfic simple

en: Simple graphs
ca: Gràfics simples

en: Simple triggers
ca: Triggers simples

en: Single
ca: Únic

en: Single line
ca: Línia única

en: Single line - result will be displayed in a single line and truncated to specified length.
ca: Línia única: el resultat es veurà en una sola línia i es truncarà a la longitud establerta.

en: Site ZIP / postal
ca: Codi postal

en: Site address A
ca: Adreça del lloc A

en: Site address B
ca: Adreça del lloc B

en: Site address C
ca: Adreça del lloc C

en: Site city
ca: Ciutat del lloc

en: Site country
ca: País del lloc

en: Site notes
ca: Notes del lloc

en: Site rack location
ca: Ubicació del l'armari del lloc

en: Site state / province
ca: Estat / província del lloc

en: Size
ca: Mida

en: Size of the response received from Zabbix server "%1$s" exceeds the allowed size of %2$s bytes. This value can be increased in the ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT constant in include/defines.inc.php.
ca: La mida de la resposta rebuda del servidor Zabbix "%1$s" supera la mida permesa de %2$s octets. Aquest valor es pot augmentar a la constant ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT, que és a include/defines.inc.php.

en: Slovak (sk_SK)
ca: Eslovac (sk_SK)

en: Snooze
ca: Migdiada

en: Snooze for %1$s
ca: Posposar durant %1$s

en: Software
ca: Programari

en: Software (Full details)
ca: Programari (tots els detalls)

en: Software application A
ca: Aplicació de programari A

en: Software application B
ca: Aplicació de programari B

en: Software application C
ca: Aplicació de programari C

en: Software application D
ca: Aplicació de programari D

en: Software application E
ca: Aplicació de programari E

en: Software architecture information. Returns string
ca: Informació sobre l'arquitectura del programari. Retorna una cadena

en: Software update last checked
ca: Darrera verificació d'actualització del programari

en: Some of the history for this item may be compressed, deletion is not available.
ca: Part de l'historial d'aquest element pot estar comprimit; no es pot pas esborrar.

en: Sort entries by
ca: Ordena les entrades per

en: Sort order (0->999)
ca: Ordre (0->999)

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
ca: No es permet ordenar per camp "%1$s".

en: Source
ca: Font

en: Space between sectors
ca: Espai entre sectors

en: Spanish (es_ES)
ca: Espanyol (es_ES)

en: Specified role was not found.
ca: La funció especificada no s'ha trobat pas.

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
ca: L'script especificat no existeix o no hi teniu pas drets per a l'ordre d'operació d'acció.

en: Specify host to see the graphs.
ca: Especifiqueu l'equip per veure els gràfics.

en: Specify some filter condition to see the values.
ca: Especifiqueu alguna condició de filtre per veure els valors.

en: Speed
ca: Velocitat

en: Stacked
ca: Apilats

en: Staircase
ca: Escala

en: Standard items
ca: Elements estàndard

en: Standby
ca: En espera

en: Start
ca: Començar

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start in
ca: Comença en

en: Start slideshow
ca: Inicieu la presentació

en: Start slideshow automatically
ca: Inicieu la presentació automàticament

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Start time must be less than end time for SLA "%1$s".
ca: L'hora d'inici ha de ser abans de l'hora de finalització del SLA "%1$s".

en: Start time must be less than end time for excluded downtime "%2$s" of SLA "%1$s".
ca: L'hora d'inici ha de ser abans de l'hora de finalització del temps d'inactivitat "%2$s" exclòs del SLA "%1$s".

en: Starting TLS failed.
ca: No s'ha pogut iniciar TLS.

en: Startup time of Zabbix server, Unix timestamp.
ca: Hora d'inici del servidor Zabbix, marca de temps Unix.

en: State
ca: Estat

en: State of proxy group. Returns integer: 0 - unknown; 1 - offline; 2 - recovering; 3 - online; 4 - degrading.
ca: Estat del grup de proxys. Retorna un nombre enter: 0 - desconegut; 1 - fora de línia; 2 - recuperant; 3 - en línia; 4 - degradant.

en: State of proxy memory buffer.
ca: Estat de la memòria intermèdia del proxy.

[ctx: history source selection method]
en: Static
ca: Estàtic

en: Statistics and availability of Zabbix write cache. Cache - one of values (modes: all, float, uint, str, log, text, not supported), history (modes: pfree, free, total, used, pused), index (modes: pfree, free, total, used, pused), trend (modes: pfree, free, total, used, pused).
ca: Estadístiques i disponibilitat de la memòria cau d'escriptura de Zabbix. Memòria cau: un dels valors (modes: all, float, uint, str, log, text, not supported), historial (modes: pfree, free, total, used, pused), índex (modes: pfree, free, total, used, pused), tendència (modes: pfree, free, total, used, pused).

en: Statistics and availability of proxy memory buffer. Mode (modes: pfree, free, total, used, pused).
ca: Estadístiques i disponibilitat del buffer de memòria proxy. Mode (modes: pfree, free, total, used, pused).

en: Status
ca: Estat

[ctx: compact table header]
en: Status
ca: Estat

en: Status calculation rule
ca: Regla de càlcul d'estat

en: Status calculation rule and additional rules are only applicable if child services exist.
ca: La regla de càlcul de l'estat i les regles addicionals només són aplicables si hi ha serveis fills.

en: Status codes
ca: Codis d'estat

en: Status disabled
ca: Estat desactivat

en: Status maintenance
ca: Manteniment de l'estat

en: Status of discovery
ca: Estat del descobriment

en: Status ok
ca: Estat correcte

en: Status only
ca: Només l'estat

en: Status problem
ca: Problema d'estat

en: Status propagation rule
ca: Regla de propagació d'estat

en: Step
ca: Passa

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
ca: La passa "%1$s" [%2$s de %3$s] ha fallat: %4$s

en: Step duration
ca: Durada de la passa

en: Step of web scenario
ca: Passa de l'escenari web

en: Step with name "%1$s" already exists.
ca: La passa amb el nom "%1$s" ja existeix.

en: Steps
ca: Passes

en: Stop
ca: Atura

en: Stop processing
ca: Atura el processament

en: Stop slideshow
ca: Atura la presentació

en: Stopped
ca: Aturat

en: Storage of secrets
ca: Magatzem de secrets

en: Store credentials in
ca: Emmagatzema les credencials a

en: Store up to
ca: Emmagatzemar fins a

en: Stored in Vault secret
ca: Emmagatzemat al cofre secret

en: Straight
ca: Recte

en: String
ca: Corda

en: String functions
ca: Funcions d'string

en: Structured data
ca: Dades estructurades

en: Subfilter
ca: Subfiltre

en: Subject
ca: Assumpte

[ctx: encryption certificate]
en: Subject
ca: Assumpte

en: Submap
ca: Submapa

en: Submit
ca: Enviar

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Success Audit
ca: Auditoria d'èxit

en: Success message
ca: Missatge d'èxit

en: Sum of incoming and outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
ca: Estadístiques de trànsit de sortida a la interfície de xarxa. Retorna un nombre enter

en: Sun
ca: Dg

en: Sunday
ca: diumenge

en: Super admin
ca: Super administrador

en: Support
ca: Suport

en: Support for Oracle DB is deprecated since Zabbix 7.0 and will be removed in future versions.
ca: El suport per a Oracle DB és obsolet des de Zabbix 7.0 i s'esborrarà en versions posteriors.

en: Supported formats:
ca: Formats admesos:

en: Supported macros:
ca: Macros admeses:

en: Suppress
ca: Suprimir

en: Suppress problems
ca: Esborrar els problemes

en: Suppress until
ca: Esborrar fins a

en: Suppressed
ca: Esborrat

en: Suppressed till: %1$s
ca: Esborrat fins a: %1$s

en: Swap in (from device into memory) statistics. Returns integer
ca: Canvia les estadístiques (del dispositiu a la memòria). Retorna un nombre enter

en: Swap out (from memory onto device) statistics. Returns integer
ca: Canvia les estadístiques (de la memòria al dispositiu). Retorna un nombre enter

en: Swap space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Canvia la mida de l'espai en octets o en percentatge del total. Retorna els octets en enters, i els percentatges en flotants

en: Swedish (sv_SE)
ca: Suec (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
ca: Si canvieu el mètode d'autenticació, es restablirà tot excepte aquesta sessió! Continuem?

en: Symptom
ca: Símptoma

en: System
ca: Sistema

en: System boot time. Returns integer (Unix timestamp)
ca: Temps d'engegada del sistema. Retorna un nombre enter (marca de temps d'Unix)

en: System default
ca: Sistema predeterminat

en: System error occurred. Please contact Zabbix administrator.
ca: S'ha produït un error del sistema. Poseu-vos en contacte amb l'administrador de Zabbix.

en: System error.
ca: Error del sistema.

en: System host name. Returns string
ca: Nom d'equip del sistema. Retorna una cadena

en: System information
ca: Informació del sistema

en: System locale
ca: Configuració regional

en: System statistics. Returns integer or float
ca: Estadístiques del sistema. Retorna un enter o un flotant

en: System stats
ca: Estadístiques del sistema

en: System time. Returns integer with type as UTC; string - with type as local
ca: Hora del sistema. Retorna un enter amb el tipus UTC; string - amb el tipus local

en: System uptime in seconds. Returns integer
ca: Temps de funcionament del sistema, en segons. Retorna un nombre enter

en: TELNET agent
ca: Agent de TELNET

en: TOTP secret for user "%1$s" has been reset.
ca: El secret TOTP per a l'usuari "%1$s" s'ha restablert.

en: TOTP secret reset successful.
ca: El restabliment del secret TOTP ha estat correcte.

en: TRUE
ca: CERT

en: Table "%1$s" does not exist.
ca: La taula "%1$s" no existeix pas.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
ca: La taula "%1$s" no té pas cap camp anomenat "%2$s".

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag display priority
ca: Prioritat de visualització de l'etiqueta

en: Tag filter
ca: Filtre d'etiquetes

en: Tag for matching
ca: Etiqueta per fer coincidir

en: Tag list
ca: Llistat d'etiquetes

en: Tag name
ca: Nom de l'etiqueta

en: Tag value
ca: Valor de l'etiqueta

en: Tag values
ca: Valors de l'etiqueta

en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: compact table header]
en: Tags
ca: Etiquetes

en: Target
ca: Destí

en: Target list
ca: Llista de destins

en: Target type
ca: Tipus de destí

en: Template
ca: Plantilla

en: Template "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix la plantilla "%1$s".

en: Template "%1$s" cannot be without template group.
ca: La plantilla "%1$s" no pot estar sense grup de plantilles.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
ca: La plantilla "%1$s" per a l'equip "%2$s" no existeix pas.

en: Template added
ca: Plantilla afegida

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
ca: La plantilla no es pot pas enllaçar amb una altra plantilla més d'una vegada, encara que es faci mitjançant altres plantilles.

en: Template dashboard
ca: Tauler de plantilles

en: Template dashboards
ca: Taulers de plantilles

en: Template deleted | Templates deleted
ca[0]: S'ha esborrat la plantilla
ca[1]: S'han esborrat les plantilles

en: Template group
ca: Grup de plantilles

en: Template group "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix el grup de plantilles "%1$s".

en: Template group added
ca: Grup de plantilles afegit

en: Template group deleted | Template groups deleted
ca[0]: S'ha esborrat el grup de plantilles
ca[1]: S'han esborrat els grups de plantilles

en: Template group updated
ca: Grup de plantilles actualitzat

en: Template group with ID "%1$s" is not available.
ca: El grup de plantilles amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: Template groups
ca: Grups de plantilles

en: Template linkage
ca: Enllaç de plantilles

en: Template macros
ca: Macros de plantilles

en: Template name
ca: Nom de la plantilla

en: Template permissions
ca: Permisos de plantilles

en: Template trigger
ca: Trigger de plantilla

en: Template updated | Templates updated
ca[0]: Plantilla actualitzada
ca[1]: Plantilles actualitzades

en: Template value
ca: Valor de la plantilla

en: Template with host name "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix la plantilla amb el nom d'equip "%1$s".

en: Template with the same name "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix la plantilla amb el nom "%1$s".

en: Template with the same visible name "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix la plantilla amb el nom visible "%1$s".

en: Template with visible name "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix la plantilla amb el nom "%1$s".

en: Templates
ca: Plantilles

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
ca: Plantilles "%1$s" desenllaçades dels equips "%2$s".

en: Templates linked by host discovery cannot be unlinked.
ca: Les plantilles enllaçades pel descobriment de l'equip no es poden pas desenllaçar.

en: Test
ca: Prova

en: Test all steps
ca: Prova totes les passes

en: Test authentication
ca: Prova d'autenticació

en: Test confirmation
ca: Confirmació de la prova

en: Test data
ca: Dades de prova

en: Test expressions
ca: Expressions de prova

en: Test item
ca: Element de prova

en: Test media type "%1$s"
ca: Provar el tipus de suport "%1$s"

en: Test of "%1$s" items is not supported.
ca: No s'admet la prova dels elements "%1$s".

en: Test report generating
ca: Generació d'informes de prova

en: Test string
ca: Cadena de prova

en: Test subject
ca: Test d'assumpte

en: Test user input
ca: Provar l'entrada de l'usuari

en: Test with
ca: Provar amb

en: Text, supports {INVENTORY.*}, {HOST.*} macros
ca: Text; admet les macros {INVENTORY.*} i {HOST.*}

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without authorization header.
ca: El mètode "%1$s.%2$s" s'ha de cridar sense la capçalera d'autorització.

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without the "auth" parameter.
ca: El mètode "%1$s.%2$s" s'ha de cridar sense el paràmetre "auth".

en: The %1$s is not discovered anymore and %2$s, %3$s.
ca: El %1$s ja no es descobreix i %2$s, %3$s.

en: The %1$s is not discovered anymore and %2$s.
ca: Ja no es descobreix %1$s i %2$s.

en: The URL template is used to load and display the tile layer on geographical maps.
ca: La plantilla d'URL s'empra per carregar i mostrar la capa de mosaic als mapes geogràfics.

en: The Zabbix database version does not match current requirements. Your database version: %1$s. Required version: %2$s. Please contact your system administrator.
ca: La versió de la base de dades Zabbix no coincideix amb els requisits actuals. Versió de la vostra base de dades: %1$s. Versió necessària: %2$s. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del vostre sistema.

en: The average time a read from the virtual disk takes, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
ca: El temps mitjà que triga una lectura del disc virtual, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del dispositiu de disc

en: The average time a write to the virtual disk takes, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
ca: El temps mitjà que triga una escriptura a disc virtual, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del dispositiu de disc

en: The cloned host contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
ca: L'equip clonat conté macros definides per l'usuari amb el tipus "Text secret". El valor i el tipus d'aquestes macros es van restablir.

en: The cloned host prototype contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
ca: El prototip d'equip clonat conté macros definides per l'usuari amb el tipus "Text secret". El valor i el tipus d'aquestes macros es van restablir.

en: The cloned template contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
ca: La plantilla clonada conté macros definides per l'usuari amb el tipus "Text secret". El valor i el tipus d'aquestes macros es van restablir.

en: The following placeholders are supported:
ca: S'admeten els següents marcadors de posició:

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
ca: El gràfic ja no es troba pas i s'esborrarà a %1$s (el %2$s a %3$s).

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
ca: El gràfic ja no es troba pas i s'esborrarà eo proper cop que es processi la regla de descobriment.

en: The host being cloned belongs to a host group you don't have write permissions to. Non-writable group has been removed from the new host.
ca: L'equip clonat pertany a un grup d'equips al qual no teniu permisos d'escriptura. El grup que no es pot escriure s'ha esborrat del nou equip.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
ca: El grup d'equips ja no es troba pas i s'esborrarà a %1$s (el %2$s a %3$s).

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
ca: El grup d'equips ja no es troba pas i s'esborrarà ep proper cop que es processi la regla de descobriment.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
ca: L'equip ja no es troba pas i s'esborrarà d'aquí a %1$s (el %2$s a %3$s).

en: The host is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
ca: L'equip ja no es troba pas i s'esborrarà el proper cop que es processi la regla de descobriment.

en: The image is used in icon map %1$s. | The image is used in icon maps %1$s.
ca[0]: La imatge s'empra al mapa d'icones %1$s.
ca[1]: La imatge s'empra als mapes d'icones %1$s.

en: The image is used in map %1$s. | The image is used in maps %1$s.
ca[0]: La imatge s'empra al mapa %1$s.
ca[1]: La imatge s'empra als mapes %1$s.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
ca: L'element ja no es troba pas i s'esborrarà d'aquí a %1$s (el %2$s a %3$s).

en: The item is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
ca: L'element ja no es troba pas i s'esborrarà el proper cop que es processi la regla de descobriment.

en: The maximum zoom level is "%1$s".
ca: El nivell de zoom màxim és "%1$s".

en: The number of processes. Returns integer
ca: El nombre de processos. Retorna un nombre enter

en: The parameter "%1$s" is missing from the user attributes.
ca: Hi manca el paràmetre "%1$s" als atributs d'usuari.

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC request.
ca: El JSON rebut no és pas una petició JSON-RPC vàlida.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
ca: El procediment remot sol·licitat no existeix / no és pas disponible

en: The template being cloned belongs to a template group you don't have write permissions to. Non-writable group has been removed from the new template.
ca: La plantilla clonada pertany a un grup de plantilles al qual no teniu permisos d'escriptura. El grup que no es pot escriure s'ha esborrat de la nova plantilla.

en: The token has expired. Please update the expiry date to use the token.
ca: El token ha caducat. Actualitzeu la data de caducitat per emprar el token.

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
ca: El trigger ja no es troba pas i s'esborrarà a %1$s (el %2$s a %3$s).

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
ca: El trigger ja no es troba pas i s'esborrarà el proper cop que es processi la regla de descobriment.

en: The value should be greater than LLD rule update interval.
ca: El valor ha de ser superior a l'interval d'actualització de regles LLD.

en: The verification code was incorrect, please try again.
ca: El codi de verificació era incorrecte; si us plau, torneu-ho a provar.

en: Theme
ca: Tema

en: These parameters will be passed to the script as command-line arguments in the specified order.
ca: Els paràmetre es passaran a l'script com arguments de línia de comandes en l'ordre donat.

en: This day last week
ca: Aquest dia de la setmana passada

en: This field is automatically populated by item "%1$s".
ca: Aquest camp s'emplena automàticament amb l'element "%1$s".

en: This is the test message from Zabbix
ca: Aquest és el missatge de prova de Zabbix

en: This month
ca: Aquest mes

en: This month so far
ca: El que duem de mes

en: This setting applies only to numeric data.
ca: Aquesta configuració només aplica a dades numèriques.

en: This setting applies only to numeric data. Non-numeric data will always be taken from history.
ca: Aquesta configuració només s'aplica a les dades numèriques. Les dades no numèriques es prendran sempre de l'historial.

en: This setting should be enabled, because history tables contain compressed chunks.
ca: Aquesta configuració hauria d'ésser activa, doncs les taules d'historial contenen fragments comprimits.

en: This setting should be enabled, because trend tables contain compressed chunks.
ca: Aquesta configuració hauria d'ésser actives, doncs les taules de tendències contenen fragments comprimits.

en: This setting will display local time instead of the timestamp. "Show timestamp" must also be checked in the advanced configuration.
ca: Aquesta configuració ensenya l'hora local en lloc de la marca de temps. També s'ha de marcar "Veure marca de temps" a la configuració avançada.

en: This type of information may not match the key.
ca: Aquest tipus d'informació pot no coincidir amb la clau.

en: This user is IdP provisioned. Manual changes for provisioned fields are not allowed.
ca: L'usuari és proveït per IdP. No s'admeten pas canvis manuals dels camps proveïts.

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This week so far
ca: El que duem de setmana

en: This year
ca: Aquest any

en: This year so far
ca: El que duem d'any

en: Threshold
ca: Llindar

en: Thresholds
ca: Llindars

en: Throttling
ca: Accelerar

en: Thu
ca: Dj

en: Thursday
ca: dijous

en: Tile URL
ca: URL del mosaic

en: Tile provider
ca: Proveïdor del mosaic

en: Tile provider attribution data displayed in a small text box on the map.
ca: Les dades d'atribució del proveïdor del mosaic es veuen en un petit quadre de text al mapa.

en: Till
ca: Fins a

en: Time
ca: Temps

[ctx: compact table header]
en: Time
ca: Temps

en: Time a particular Zabbix process or a group of processes (identified by <type> and <mode>) spent in <state> in percentage.
ca: Temps d'un procés Zabbix concret o un grup de processos (identificats per <type> i <mode>) gastat a <state> en percentatge.

en: Time elapsed:
ca: Temps transcorregut:

en: Time filter default period
ca: Període predeterminat del filtre de temps

en: Time of proxy last access. Name - proxy name. Valid params are: lastaccess - Unix timestamp, delay - seconds.
ca: Hora del darrer accés del servidor intermediari. Nom: nom del servidor intermediari. Els paràmetres vàlids són: lastaccess - marca de temps Unix, delay - segons.

en: Time period
ca: Període de temps

en: Time shift
ca: Canvi d'hora

en: Time type
ca: Tipus de temps

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Timeout
ca: Temps mort

en: Timeouts
ca: Temps d'espera

en: Timeouts are disabled because the proxy and server versions do not match.
ca: Els temps d'espera són desactivats perquè les versions del proxy i del servidor no coincideixen pas.

en: Timeouts for item types
ca: Temps d'espera per als tipus d'elements

en: Timestamp
ca: Marca de temps

[ctx: compact table header]
en: Timestamp
ca: Marca de temps

en: Timezone
ca: Fus horari

en: To
ca: A

en: To set a host interface select a single item type for all items
ca: Per configurar una interfície d'equip, trieu un sol tipus d'element per a tots els elements

en: Today
ca: Avui

en: Today so far
ca: El que duem de dia

en: Top 100 triggers
ca: Els 100 triggers principals

en: Top hosts
ca: Els equips top

en: Top triggers
ca: Triggers principals

en: Total Elasticsearch time: %1$s
ca: Temps total d'Elasticsearch: %1$s

en: Total Hosts
ca: Total d'equips

en: Total SQL time: %1$s
ca: Temps d'SQL total: %1$s

en: Total time elapsed, in seconds, since last operating system boot-up, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Temps total transcorregut, en segons, des de la darrera arrencada del sistema operatiu, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: Total time: %1$s
ca: Temps total: %1$s

en: Trace
ca: Traça

en: Transaction has not been closed. Aborting...
ca: La transacció no s'ha tancat. Avortant...

en: Transform SQL query result into a JSON array for low-level discovery.
ca: Transformeu el resultat de la consulta SQL en una matriu JSON per al descobriment de baix nivell.

en: Transform SQL query result into a JSON array.
ca: Transformeu el resultat de la consulta SQL en una matriu JSON.

en: Transparency
ca: Transparència

en: Transport error.
ca: Error de transport.

[ctx: missing data function]
en: Treat as 0
ca: Tracta com a 0

en: Trend function cache statistics. Valid parameters are: all, hits, phits, misses, pmisses, items, pitems and requests.
ca: Estadístiques de memòria cau de la funció de la tendència. Els paràmetres vàlids són: all, hits, fits, miss, pmisss, items, pitems i requests.

en: Trends
ca: Tendències

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
ca: Ja existeix el trigger "%1$s" a "%2$s".

en: Trigger "%1$s" belongs to templates with different linkages.
ca: El trigger "%1$s" pertany a plantilles amb enllaços diferents.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre del trigger "%2$s" de l'equip "%3$s", doncs no es permeten dependències dels triggers d'una plantilla o equip secundaris.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s" de la plantilla "%3$s", doncs no es permeten dependències dels triggers d'una plantilla o equip secundaris.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
ca: El trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s" de la plantilla "%3$s", doncs no es permeten dependències dels triggers de la plantilla principal.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
ca: El trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s) per a l'equip "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s) per a la plantilla "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s).

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs no es permeten les dependències dels triggers de l'equip a les plantilles de triggers.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs la plantilla "%3$s" no està enllaçada a l'equip "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
ca: El trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs la plantilla "%3$s" no és pas enllaçada amb la plantilla "%4$s".

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
ca: El trigger "%1$s" depèn del trigger "%2$s", que no existeix pas.

en: Trigger URL
ca: URL del trigger

en: Trigger actions
ca: Accions de triggers

en: Trigger added
ca: S'ha afegit el trigger

en: Trigger copied | Triggers copied
ca[0]: Trigger copiat
ca[1]: Triggers copiats

en: Trigger count
ca: Recompte de triggers

en: Trigger data storage period
ca: Període d'emmagatzematge de dades dels triggers

en: Trigger deleted | Triggers deleted
ca[0]: S'ha esborrat el trigger
ca[1]: S'han esborrat els triggers

en: Trigger details
ca: Detalls del trigger

en: Trigger disabled | Triggers disabled
ca[0]: Trigger desactivat
ca[1]: Triggers desactivats

en: Trigger displaying options
ca: Opcions de visualització dels triggers

en: Trigger enabled | Triggers enabled
ca[0]: Trigger activat
ca[1]: Triggers activats

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
ca: El trigger té elements de la plantilla "%1$s" que no són pas enllaçats a l'equip.

en: Trigger in "unknown" state
ca: Trigger en estat "desconegut".

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
ca: El trigger de la plantilla "%1$s" té una dependència amb el trigger de la plantilla "%2$s".

en: Trigger label type
ca: Tipus d'etiqueta del trigger

en: Trigger limit
ca: Límit de trigger

en: Trigger overview
ca: Visió general del trigger

en: Trigger prototype
ca: Prototip de trigger

en: Trigger prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
ca: Ja existeix el prototip de trigger "%1$s" a "%2$s".

en: Trigger prototype "%1$s" belongs to templates with different linkages.
ca: El prototip de trigger "%1$s" pertany a plantilles amb diferents enllaços.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the host "%3$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger inexistent "%2$s" a l'equip "%3$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the template "%3$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger inexistent "%2$s" de la plantilla "%3$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s" de l'equip "%3$s", perquè no es permeten pas dependències dels triggers d'una plantilla o equip secundari.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s" de la plantilla "%3$s", doncs no es permeten pas dependències dels triggers d'una plantilla o equip secundari.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s" de la plantilla "%3$s", doncs no es permeten pas dependències dels triggers de la plantilla principal.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s", doncs no es permeten pas les dependències dels triggers de l'equip als triggers de la plantilla.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot dependre pas del trigger "%2$s", doncs la plantilla "%3$s" no és enllaçada a l'equip "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del trigger "%2$s", doncs la plantilla "%3$s" no és pas enllaçada amb la plantilla "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del prototip de trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s) per a l'equip "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del prototip de trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s) per a la plantilla "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del prototip de trigger "%2$s", doncs es produiria un enllaç circular (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because dependencies on trigger prototypes from another LLD rule are not allowed.
ca: El prototip de trigger "%1$s" no pot pas dependre del prototip de trigger "%2$s", doncs no es permeten pas dependències dels prototips de triggers d'una altra regla LLD.

en: Trigger prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
ca: El prototip de trigger "%1$s" conté prototips d'elements de diverses regles de descobriment.

en: Trigger prototype "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
ca: El prototip de trigger "%1$s" depèn del trigger "%2$s", que no existeix.

en: Trigger prototype "%1$s" must contain at least one item prototype.
ca: El prototip de trigger "%1$s" ha de contindre almenys un prototip d'element.

en: Trigger prototype added
ca: S'ha afegit un prototip de trigger

en: Trigger prototype deleted | Trigger prototypes deleted
ca[0]: Prototip de trigger esborrat
ca[1]: S'han esborrat els prototips de triggers

en: Trigger prototype updated | Trigger prototypes updated
ca[0]: S'ha actualitzat el prototip de trigger
ca[1]: S'han actualitzat els prototips de triggers

en: Trigger prototypes
ca: Prototips de triggers

en: Trigger severity
ca: Gravetat del trigger

en: Trigger source
ca: Font del trigger

en: Trigger status "OK"
ca: Estat del trigger "D'acord"

en: Trigger status "Problem"
ca: Estat del trigger "Problema"

en: Trigger tags
ca: Etiquetes de triggers

en: Trigger updated | Triggers updated
ca[0]: Trigger actualitzat
ca[1]: Triggers actualitzats

en: Trim
ca: Retallar

en: Tue
ca: Dt

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Turkish (tr_TR)
ca: Turc (tr_TR)

en: Two map elements should be selected
ca: S'han de triar dos elements del mapa

en: Two or more fields cannot occupy same space.
ca: Dos o més camps no poden pas ocupar el mateix espai.

en: Type
ca: Tipus

en: Type (Full details)
ca: Tipus (detalls complets)

en: Type (OK)
ca: Tipus (d'acord)

en: Type of calculation
ca: Tipus de càlcul

en: Type of information
ca: Tipus d'informació

en: Types
ca: Tipus

en: UI element "%2$s" is not available for user role "%1$s".
ca: L'element d'IU "%2$s" no és pas disponible per a la funció d'usuari "%1$s".

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: UPDATING
ca: ACTUALITZANT

en: URL (after login)
ca: URL (després d'iniciar sessió)

en: URL is not properly encoded.
ca: L'URL no és codificat correctament.

en: URL name should be unique for map "%1$s".
ca: El nom de l'URL ha d'ésser únic per al mapa "%1$s".

en: URL opening confirmation
ca: Confirmació d'obertura de la URL

en: URL parameter cannot be array.
ca: El paràmetre d'URL no pot pa ésser una matriu.

en: URL parameter name is empty.
ca: El nom del paràmetre d'URL és buit.

en: URL should have both "name" and "url" fields for map "%1$s".
ca: L'URL hauria de tindre camps "nom" i "url" per al mapa "%1$s".

en: UTF-8 from Hex-STRING
ca: UTF-8 de Hex-STRING

en: UUIDv4 is expected
ca: S'espera un UUIDv4

en: Ukrainian (uk_UA)
ca: Ucraïnès (uk_UA)

en: Unable to change configuration file permissions to 0600.
ca: No es poden pas canviar els permisos del fitxer de configuració a 0600.

en: Unable to create the configuration file.
ca: No es pot pas crear el fitxer de configuració.

en: Unable to determine current Zabbix database version: %1$s.
ca: No es pot determinar la versió actual de la base de dades Zabbix: %1$s.

en: Unable to find SAML userdirectory.
ca: No es pot pas trobar el directori d'usuari SAML.

en: Unable to load authentication API parameters.
ca: No es poden pas carregar els paràmetres de l'API d'autenticació.

en: Unable to load database credentials from Vault.
ca: No es poden pas carregar les credencials de la base de dades des del cofre.

en: Unable to load housekeeping API parameters.
ca: No es poden pas carregar els paràmetres de l'API de neteja.

en: Unable to load settings API parameters.
ca: No es poden pas carregar els paràmetres de l'API de configuració.

en: Unable to overwrite the existing configuration file.
ca: No es pot pas sobreescriure el fitxer de configuració existent.

en: Unable to retrieve TimescaleDB compression support status.
ca: No s'ha pogut pas recuperar l'estat de suport de la compressió de TimescaleDB.

en: Unable to retrieve TimescaleDB version.
ca: No es pot pas recuperar la versió de TimescaleDB.

en: Unable to scan? You can use %1$s secret key to manually configure your authenticator app:
ca: No es pot escanejar? Podeu emprar la clau secreta %1$s per configurar manualment la vostra aplicació d'autenticació:

en: Unable to select configuration.
ca: No es pot pas triar la configuració.

en: Unable to upload file because "file_uploads" is disabled.
ca: No es pot pas carregar el fitxer perquè "file_uploads" és desactivat.

en: Unacknowledge
ca: Desreconèixer

en: Unacknowledged
ca: No reconegut

en: Unacknowledged PROBLEM events
ca: Esdeveniments PROBLEM no reconeguts

en: Unacknowledged RESOLVED events
ca: Esdeveniments RESOLVED no reconeguts

en: Unacknowledged only
ca: Només els no reconeguts

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unavailable widget
ca: Giny no disponible

en: Unblock
ca: Desbloqueja

en: Unblock selected user?
ca: Voleu desbloquejar l'usuari triat?

en: Unblock selected users?
ca: Vols desbloquejar els usuaris triats?

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Undo problem acknowledgement.
ca: Desfer el reconeixement del problema.

en: Unexpected response for action %1$s.
ca: Resposta inesperada per a l'acció %1$s.

en: Unexpected server error.
ca: Error inesperat del servidor.

en: Units
ca: Unitats

en: Units size
ca: Mida de les unitats

en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: compact table header]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown action
ca: Acció desconeguda

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown host item, no such item in selected host
ca: Element d'equip desconegut, no hi ha pas cap element a l'equip seleccionat

en: Unknown host, no such host present in system
ca: Equip desconegut; no hi ha pas cap equip present al sistema

en: Unknown interface type.
ca: Tipus d'interfície desconegut.

en: Unknown resource
ca: Recurs desconegut

en: Unknown step failed: %1$s
ca: Ha fallat una passa desconeguda: %1$s

en: Unknown value type
ca: Tipus de valor desconegut

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Unlink and clear
ca: Desenllaça i esborra

en: Unlink template
ca: Desenllaçar una plantilla

en: Unlink templates
ca: Desenllaçar plantilles

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Unmute for %1$s
ca: Activa el so durant %1$s

en: Unsupported %1$s database server version. Must be at least %2$s.
ca: La versió %1$s del servidor de bases de dades no és pas compatible. Ha d'ésser com a mínim %2$s.

en: Unsupported %1$s database server version. Must not be higher than %2$s.
ca: La versió %1$s del servidor de bases de dades no és pas compatible. No ha d'ésser superior a %2$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should be at least %1$s.
ca: La versió del TimescaleDB no és pas compatible. Hauria d'ésser com a mínim %1$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should not be higher than %1$s.
ca: La versió del TimescaleDB no és pas compatible. No hauria d'ésser superior a %1$s.

en: Unsupported charset or collation for table: %1$s. | Unsupported charset or collation for tables: %1$s.
ca[0]: Conjunt de caràcters o intercalació no compatibles per a la taula: %1$s.
ca[1]: Conjunt de caràcters o intercalació no compatibles per a les taules: %1$s.

en: Unsupported import file extension "%1$s".
ca: Extensió de fitxer d'importació no admesa "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
ca: El format d'importació "%1$s" no és pas compatible.

en: Unsupported operation.
ca: Operació no compatible.

en: Unsuppress
ca: Restaurar

en: Unsuppressed
ca: Restaurat

en: Unsuppressed by: %1$s
ca: Restaurat per: %1$s

en: Until
ca: Fins a

en: Untitled
ca: Sense títol

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: discovery status]
en: Up
ca: Amunt

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update
ca: Actualització

en: Update column
ca: Actualitza la columna

en: Update existing
ca: Actualització existent

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: Update operations
ca: Operacions d'actualització

en: Update problem
ca: Problema d'actualització

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updated status of host "%1$s".
ca: Estat actualitzat de l'amfitrió "%1$s".

en: Updating
ca: Actualitzant

en: Upload
ca: Carrega

en: Upper level maps
ca: Mapes de nivell superior

en: Uptime
ca: Temps d'activitat

[ctx: compact table header]
en: Uptime
ca: Temps d'activitat

en: Uptime of Zabbix server process in seconds.
ca: Temps d'activitat del procés del servidor Zabbix, en segons.

en: Uptime/Downtime
ca: Temps d'activitat/temps d'inactivitat

en: Use %{ref} in group filter to reference value of this user attribute.
ca: Empreu %{ref} al filtre de grup per referenciar el valor de l'atribut de l'usuari.

en: Use X-Frame-Options HTTP header
ca: Emprar capçalera HTTP X-Frame-Options

en: Use combined requests
ca: Emprar sol·licituds combinades

en: Use custom event status colors
ca: Emprar colors d'estat d'esdeveniment personalitzats

en: Use default
ca: Ús per defecte

en: Use host prototype configuration form to remove automatically linked templates on upcoming discovery.
ca: Emprar el formulari de configuració del prototip d'amfitrió per eliminar les plantilles enllaçades automàticament al proper descobriment.

en: Use if severity
ca: Emprar si és greu

en: Use iframe sandboxing
ca: Emprar el sandboxing iframe

en: Use monospace font
ca: Emprar el tipus de lletra monoespai

en: Use the filter to display results
ca: Emprar el filtre per veure els resultats

en: Used in actions
ca: S'empra en accions

en: User
ca: Usuari

en: User "%1$s" cannot be without user group.
ca: L'usuari "%1$s" no pot pas ésser sense grup d'usuaris.

en: User "%1$s" is dashboard "%2$s" owner.
ca: L'usuari "%1$s" és el propietari del tauler "%2$s".

en: User "%1$s" is map "%2$s" owner.
ca: L'usuari "%1$s" és el propietari del mapa "%2$s".

en: User "%1$s" is report "%2$s" owner.
ca: L'usuari "%1$s" és el propietari de l'informe "%2$s".

en: User "%1$s" is report "%2$s" recipient.
ca: L'usuari "%1$s" és el destinatari de l'informe "%2$s".

en: User "%1$s" is used in "%2$s" action.
ca: L'usuari "%1$s" s'empra a l'acció "%2$s".

en: User "%1$s" is user on whose behalf report "%2$s" is created.
ca: L'usuari "%1$s" és l'usuari en nom del qual es crea l'informe "%2$s".

en: User "%1$s" must have a password, because internal authentication is in effect.
ca: L'usuari "%1$s" ha de tindre un mot de pas, perquè l'autenticació interna és en vigor.

en: User "%1$s" provisioned.
ca: S'ha proveït l'usuari "%1$s".

en: User "%1$s" unblocked.
ca: S'ha desblocat l'usuari "%1$s".

en: User action
ca: Acció de l'usuari

en: User added
ca: Usuari afegit

en: User agent string
ca: Cadena d'agent d'usuari

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
ca: L'usuari no pot pas afegir-se a un grup desactivat ni a un grup amb l'accés a la GUI desactivat.

en: User cannot change own role.
ca: L'usuari no pot pas canviar el seu propi rol.

en: User cannot change the user type of own role.
ca: L'usuari no pot pas canviar el tipus d'usuari del seu propi rol.

en: User deleted | Users deleted
ca[0]: Usuari esborrat
ca[1]: Usuaris esborrats

en: User directory
ca: Directori d'usuari

en: User directory "%1$s" already exists.
ca: El directori d'usuari "%1$s" ja existeix.

en: User directory with ID "%1$s" is not available.
ca: El directori d'usuari amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: User does not have user groups.
ca: L'usuari no pertany a cap grup d'usuaris.

en: User does not have user role.
ca: L'usuari no té pas cap rol d'usuari.

en: User group
ca: Grup d'usuaris

en: User group "%1$s" already exists.
ca: El grup d'usuaris "%1$s" ja existeix.

en: User group "%1$s" is report "%2$s" recipient.
ca: El grup d'usuaris "%1$s" és el destinatari de l'informe "%2$s".

en: User group "%1$s" is used in "%2$s" action.
ca: El grup d'usuaris "%1$s" s'empra a l'acció "%2$s".

en: User group "%1$s" is used in configuration for database down messages.
ca: El grup d'usuaris "%1$s" s'empra a la configuració per als missatges de baixa de la base de dades.

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
ca: El grup d'usuaris "%1$s" s'empra a l'script "%2$s".

en: User group added
ca: S'ha afegit un grup d'usuaris

en: User group deleted | User groups deleted
ca[0]: S'ha esborrat el grup d'usuaris
ca[1]: S'han esborrat els grups d'usuaris

en: User group for database down message
ca: Grup d'usuaris per al missatge de baixa de la base de dades

en: User group mapping
ca: Mapatge de grups d'usuaris

en: User group membership attribute
ca: Atribut del membre del grup d'usuaris

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
ca: Manquen paràmetres per compartir el grup d'usuaris: %1$s per al mapa "%2$s".

en: User group updated | User groups updated
ca[0]: Grup d'usuaris actualitzat
ca[1]: Grups d'usuaris actualitzats

en: User group with ID "%1$s" is not available.
ca: El grup d'usuaris amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User input has been successfully tested.
ca: L'entrada de l'usuari s'ha provat correctament.

en: User is not allowed to delete himself.
ca: L'usuari no pot pas esborrar-se a si mateix.

en: User last name attribute
ca: Atribut de cognom d'usuari

en: User macros
ca: Macros d'usuari

en: User media
ca: Suport d'usuari

en: User menu
ca: Menú d'usuari

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User name attribute
ca: Atribut de nom d'usuari

en: User password
ca: Paraula de pas de l'usuari

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: User role
ca: Rol d'usuari

en: User role "%1$s" already exists.
ca: El rol d'usuari "%1$s" ja existeix.

en: User role created
ca: Creat el rol d'usuari

en: User role deleted | User roles deleted
ca[0]: Rol d'usuari esborrat
ca[1]: Rols d'usuaris esborrats

en: User role updated
ca: Creat el rol d'usuari

en: User role with ID "%1$s" is not available.
ca: El rol d'usuari amb l'identificador "%1$s" no és pas disponible.

en: User roles
ca: Rols d'usuari

en: User sessions
ca: Sessions d'usuari

en: User settings
ca: Configuració d'usuari

en: User sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
ca: Hi manquen paràmetres per compartir l'usuari: %1$s per al mapa "%2$s".

en: User type
ca: Tipus d'usuari

en: User unblocked | Users unblocked
ca[0]: Usuari desblocat
ca[1]: Usuaris desblocats

en: User updated
ca: Usuari actualitzat

en: User with ID "%1$s" is not available.
ca: L'usuari amb ID "%1$s" no és pas disponible.

en: User with username "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix l'usuari amb el nom d'usuari "%1$s".

en: User/Recipient
ca: Usuari/Destinatari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username and password
ca: Nom d'usuari i paraula de pas

en: Username and password must be stored in Vault secret keys "UserName" and "Content".
ca: El nom d'usuari i la paraula de pas s'han d'emmagatzemar a les claus secretes de Vault "UserName" i "Content".

en: Username and password must be stored in Vault secret keys "username" and "password".
ca: El nom d'usuari i la paraula de pas s'han d'emmagatzemar a les claus secretes de Vault "username" i "password".

en: Username attribute
ca: Atribut de nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: VMware Distributed Virtual Switch, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Switch virtual distribuït de VMware, "url" - URL del servei VMware. Retorna un JSON

en: VMware FetchDVPorts wrapper, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware DVSwitch global unique identifier, "filter" - vmware data object DistributedVirtualSwitchPortCriteria, "mode"- state(default)/full. Returns JSON
ca: Wrapper VMware FetchDVPorts, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de VMware DVSwitch, "filter" - objecte de dades vmware DistributedVirtualSwitchPortCriteria, "mode" - estat (per defecte)/complet. Retorna un JSON

en: VMware cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
ca: Estadístiques de la memòria cau de VMware. Els modes vàlids són: total, free, pfree, used i puses.

en: VMware cluster alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id
ca: Dades d'alarmes del clúster de VMware, retorna un JSON "url" - URL del servei de VMware, "id" - ID del clúster de VMware

en: VMware cluster performance counter, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
ca: Comptador de rendiment del clúster de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "id" - identificador del clúster de VMware, "path" - camí del comptador de rendiment, "instance" - instància del comptador de rendiment

en: VMware cluster property, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id, "prop" - property path
ca: Propietat del clúster de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "id" - id del clúster de VMware, "prop" - ruta de la propietat

en: VMware cluster status, "url" - VMware service URL, "name" - VMware cluster name
ca: Estat del clúster de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "name" - nom del clúster de VMware

en: VMware cluster tags array, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id
ca: Matriu d'etiquetes del clúster de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "id" - id del clúster de VMware

en: VMware datacenter alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "id" - VMware datacenter id
ca: Dades d'alarmes del datacenter de VMware, retorna un JSON "url" - URL del servei de VMware, "id" - ID del datacenter de VMware

en: VMware datacenter tags array, "url" - VMware service URL, "id" - VMware datacenter id. Returns JSON
ca: Matriu d'etiquetes del datacenter de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "id" - id del datacenter. Retorna un JSON

en: VMware datacenters and their IDs, "url" - VMware service URL. Returns JSON
ca: Datacenters VMware i els seus IDs, "url" - URL del servei VMware. Retorna un JSON

en: VMware datastore alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier
ca: Dades d'alarmes del datastore de VMware, retorna un JSON "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global del datastore de VMware

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode" - total(default)/free/pfree/uncommitted. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Estadísitca de capacitat del magatzem de dades de VMware (en octets, o en percentatge del total), "url" - URL del servei de VMware , "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "mode" - total(per defecte)/lliure/pfree/no compromesa. Retorna un enter per octets; flotant per percentatge

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Estadístiques de capacitat del magatzem de dades de VMware en octets o en percentatge del total. Retorna els octets en enters, i els percentatges en flotants

en: VMware datastore hypervisors list, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name
ca: Llista d'hipervisors del magatzem de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades

en: VMware datastore performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - datastore perfcounter instance from vmware.hv.diskinfo.get
ca: Comptador de rendiment del magatzem de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global del magatzem de dades de VMware, "path" - camí del comptador de rendiment, "instance" - instància perfcounter del magatzem de dades de vmware.hv.diskinfo.get

en: VMware datastore property, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier, "prop" - property path
ca: Propietat del datastore de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global del magatzem de dades de VMware, "prop" - ruta de la propietat

en: VMware datastore read statistics, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name, "mode"- latency/maxlatency - average or maximum
ca: Estadístiques de lectura del magatzem de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "mode" - latència / latència màxima: mitjana o màxima

en: VMware datastore tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier. Returns JSON
ca: Matriu d'etiquetes del magatzem de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global del magatzem de dades de VMware. Retorna un JSON

en: VMware datastore write statistics, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name, "mode"- latency/maxlatency - average or maximum
ca: Estadístiques d'escriptura del magatzem de dades de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "mode" - latència / latència màxima: mitjana o màxima

en: VMware event log, "url" - VMware service URL, "mode"- all (default) or skip - skip processing of older data, "severity" - filtering is disabled by default or "error,warning,info,user" in any combination
ca: Registre d'esdeveniments de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "mode" - tot (per defecte) o ometre - ometre el processament de dades més antigues, "gravetat" - el filtrat és desactivat per defecte o "error, avís, informació, usuari" en qualsevol combinació

en: VMware event log, "url" - VMware service URL, "mode"- all (default), skip - skip processing of older data
ca: Registre d'esdeveniments de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "mode" - tot (per defecte), omet - omet el processament de dades antigues

en: VMware hypervisor BIOS UUID, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: UUID de la BIOS de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor HW vendor state sensors, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Sensors d'estat del proveïdor de maquinari de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: VMware hypervisor alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Dades d'alarmes de l'hipervisor de VMware, retorna un JSON "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor ballooned memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Mida de la memòria en globus de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor cluster name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nom del clúster de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor connection state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Estat de connectivitat de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor datacenter name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns string
ca: Nom del datacenter de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna una cadena

en: VMware hypervisor datastore read statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode"- latency
ca: Estadístiques de lectura del magatzem de dades de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "mode" - latència

en: VMware hypervisor datastore write statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode"- latency
ca: Estadístiques d'escriptura del magatzem de dades de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "datastore" - nom del magatzem de dades, "mode" - latència

en: VMware hypervisor datastores list, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Llistat dels magatzem de dades de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor health state rollup sensor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns 0 - gray; 1 - green; 2 - yellow; 3 - red
ca: Sensor acumulatiu d'estat de salut de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna 0 - gris; 1 - verd; 2 - groc; 3 - vermell

en: VMware hypervisor model, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Model d'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nom de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor network input statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "mode"- bps
ca: Estadístiques d'entrada de xarxa de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "mode" - bps

en: VMware hypervisor network interface speed, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, <ifname> - interface name
ca: Estadístiques de velocitat de la interfície de xarxa de l'hipervisor VMware, "url" - URL del servei VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor VMware, <ifname> - nom de la interfície

en: VMware hypervisor network output statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "mode"- bps
ca: Estadístiques de sortida de xarxa de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "mode" - bps

en: VMware hypervisor performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
ca: Comptador de rendiment de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "path" - camí del comptador de rendiment, "instance" - instància del comptador de rendiment

en: VMware hypervisor processor frequency, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Freqüència del processsador de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor processor model, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Model del processador de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor processor usage in Hz, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Ús en Hz del processador de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor property , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "prop" - property path
ca: Propietat de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware, "prop" - ruta de la propietat

en: VMware hypervisor sensors value, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Valor dels sensors de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: VMware hypervisor serialnumber, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nombre de sèrie de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor status, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Estat de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
ca: Matriu d'etiquetes de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna un JSON

en: VMware hypervisor total memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Mida de la memòria total de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor uptime, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Temps d'activitat de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor used memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Mida de la memòria emprada per l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor vendor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Nom del fabricant de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware hypervisor version, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
ca: Versió de l'hipervisor de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware

en: VMware service full name, "url" - VMware service URL
ca: Nom complet del servei VMware, "url" - URL del servei VMware

en: VMware service version, "url" - VMware service URL
ca: Versió del servei de VMware, "url" - URL del servei de VMware

en: VMware virtual center alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL
ca: Dades d'alarmes del vCenter VMware , retorna un JSON, "url" - URL del servei de VMware

en: VMware virtual machine alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Dades d'alarmes de la màquina virtual de VMware, retorna un JSON, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine ballooned memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Mida de memòria en globus de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine committed storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Espai d'emmagatzematge compromès de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine compressed memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Mida de memòria comprimida de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine custom attribute value, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "name" - custom attribute name
ca: Valor dels atributs personalitzats de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "name" - nom de l'atribut personalitzat

en: VMware virtual machine datacenter name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns string
ca: Nom del centre de dades de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna una cadena

en: VMware virtual machine disk device read statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance, "mode"- bps/ops - bytes/operations per second
ca: Estadístiques de lectura del dispositiu de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - nom d'equip de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del dispositiu de disc, "mode" - oct/ops - octets/operacions per segon

en: VMware virtual machine disk device write statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance, "mode"- bps/ops - bytes/operations per second
ca: Estadístiques d'escriptura del dispositiu de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - nom d'equip de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància del dispositiu de disc, "mode" - oct/ops - octets/operacions per segon

en: VMware virtual machine disk requires consolidation, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Requeriment de consolidació de disc de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine file system statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "fsname" - file system name, "mode"- total/free/used/pfree/pused
ca: Estadístiques del sistema de fitxers de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "fsname" - nom del sistema de fitxers, "mode" - total/free/used/pfree/pused

en: VMware virtual machine guest memory usage, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Ús de memòria convidada de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine host memory usage, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Ús de memòria convidada de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine hypervisor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Nom de l'hipervisor de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Nom de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine network interface input statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance, "mode"- bps/pps - bytes/packets per second
ca: Estadístiques d'entrada de la interfície de xarxa de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància de la interfície de xarxa, "mode" - oct/pps - octets/paquets per segon

en: VMware virtual machine network interface output statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance, "mode"- bps/pps - bytes/packets per second
ca: Estadístiques de sortida de la interfície de xarxa de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "instance" - instància de la interfície de xarxa, "mode" - oct/pps - octets/paquets per segon

en: VMware virtual machine performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
ca: Comptador de rendiment de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "path" - camí del comptador de rendiment, "instance" - instància del comptador de rendiment

en: VMware virtual machine power state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Estat d'energia de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine private memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifierr
ca: Mida de memòria privada de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine processor ready time ms, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Temps de preparació del processador (en ms) de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine processor usage in Hz, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Ús del processador (en Hz) de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine property, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "prop" - property path
ca: Propietat de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "prop" - ruta de la propietat

en: VMware virtual machine shared memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Mida de memòria compartida de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine snapshot state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
ca: Estat de l'snapshot de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna un JSON

en: VMware virtual machine state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Estat de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine swapped memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Mida de memòria de bescanvi de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
ca: Matriu d'etiquetes de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware. Retorna un JSON

en: VMware virtual machine tools state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "mode"- version or status
ca: Estat de les eines de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware, "mode" - versió o estat

en: VMware virtual machine total memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Mida de memòria total de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine uncommitted storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Espai d'emmagatzematge no compromès de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine unshared storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Espai d'emmagatzematge no compartit de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VMware virtual machine uptime, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
ca: Temps d'activitat de la màquina virtual de VMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de la màquina virtual de VMware

en: VVMware hypervisor maintenance status, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns 0 - not in maintenance; 1 - in maintenance
ca: Estat de manteniment de l'hipervisor de VVMware, "url" - URL del servei de VMware, "uuid" - identificador únic global de l'hipervisor de VMware. Retorna 0 - no en manteniment; 1 - en manteniment

en: Valid URI schemes
ca: Esquemes d'URI vàlids

en: Validate URI schemes
ca: Validació d'esquemes d'URI

en: Validation
ca: Validació

en: Value
ca: Valor

[ctx: compact table header]
en: Value
ca: Valor

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
ca: El valor "%1$s" no és vàlid per al paràmetre "grid_align". Les opcions són: "%2$s" i "%3$s"

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s" and "%3$s".
ca: El valor "%1$s" no és vàlid per al paràmetre "grid_show". Les opcions són: "%2$s" i "%3$s".

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s".
ca: El valor "%1$s" no és vàlid per al paràmetre "grid_show". Les opcions són: "%2$s".

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
ca: El valor "%1$s" és massa llarg per al camp "%2$s": %3$d caràcters. La longitud màxima permesa és de %4$d caràcters.

en: Value arc
ca: Arc de valor

en: Value cache effectiveness. Valid parameters are: requests, hits and misses.
ca: Eficàcia de la memòria cau de valors. Els paràmetres vàlids són: peticions, encerts i errors.

en: Value cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
ca: Estadístiques de la memòria cau de valors. Els modes vàlids són: total, free, pfree, used i pused.

en: Value data for value name in Windows Registry key.
ca: Valor per al nom de la clau dins el registre de Windows.

en: Value map
ca: Mapa de valors

en: Value map "%1$s" already exists.
ca: Ja existeix el mapa de valors "%1$s".

en: Value mapping
ca: Mapatge de valors

en: Value mappings
ca: Mapes de valors

en: Value of MQTT topic. Format of returned data depends on the topic content. If wildcards are used, returns topic values in JSON
ca: Valor del tema MQTT. El format de les dades retornades dependrà del contingut del tema. Si s'empren comodins, retorna els valors del tema en format JSON

en: Value of any Windows performance counter in English. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
ca: Valor de qualsevol comptador de rendiment de Windows en anglès. Retorna enter, flotant, cadena o text (segons s'hagi demanat)

en: Value of any Windows performance counter. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
ca: Valor de qualsevol comptador de rendiment de Windows. Retorna enter, flotant, cadena o text (segons s'hagi demanat)

en: Value of new event tag
ca: Valor de l'etiqueta d'esdeveniment nova

en: Value of old event tag
ca: Valor de l'etiqueta d'esdeveniment antiga

en: Value of tag
ca: Valor de l'etiqueta

en: Value size
ca: Mida del valor

en: Value: no data
ca: Valor: sense dades

en: Values
ca: Valors

en: Values without names are not allowed in form fields.
ca: Els valors sense nom no es permeten pas als camps del formulari.

en: Various information about specific process(es). Returns float
ca: Diversa informació sobre processos específics. Retorna un flotant

en: Vault API endpoint
ca: Endpoint de l'API cofre

en: Vault authentication token
ca: Token d'autenticació del cofre

en: Vault certificates
ca: Certificats del cofre

en: Vault connection failed.
ca: La connexió al cofre ha fallat.

en: Vault prefix
ca: Prefix del vault

en: Vault provider
ca: Proveïdor del cofre

en: Vault secret
ca: Cofre secret

en: Vault secret path
ca: Ruta del cofre secret

en: Vault secret query string
ca: Cadena de consulta del cofre secret

en: Vendor
ca: Fabricant

en: Vendor and version
ca: Fabricant i versió

en: Verbose
ca: Detallar

en: Verification code
ca: Codi de verificació

en: Verify database certificate
ca: Verificar el certificat de la base de dades

en: Version
ca: Versió

en: Version of Zabbix agent. Returns string
ca: Versió de l'agent de Zabbix. Retorna una cadena

en: Version of Zabbix server or proxy
ca: Versió del servidor o servidor intermediari Zabbix

en: Vertical align
ca: Alineació vertical

en: Vertical position
ca: Posició vertical

en: Vietnamese (vi_VN)
ca: Vietnamita (vi_VN)

en: View
ca: Veure

en: View as
ca: Veure com a

en: Virtual space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
ca: Mida de l'espai virtual en octets o en percentatge respecte al total. Retorna els octets en enters, i els percentatges en flotants

en: Visible name
ca: Nom visible

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
ca: El nom visible no pot estar buit si manca el nom d'equip.

en: Warning
ca: Avís

[ctx: setup]
en: Warning
ca: Avís

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Warning! Support for Oracle DB is deprecated since Zabbix 7.0 and will be removed in future versions.
ca: Compte! El suport per a Oracle DB és obsolet des de Zabbix 7.0 i s'esborrarà en versions posteriors.

en: Warning! Unable to retrieve database version.
ca: Avís! No es pot pas recuperar la versió de la base de dades.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should be at least %2$s.
ca: Avís! La versió %1$s del servidor de bases de dades no és pas compatible. Hauria d'ésser com a mínim %2$s.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should not be higher than %2$s.
ca: Avís! La versió %1$s del servidor de bases de dades no és pas compatible. No hauria d'ésser superior a %2$s.

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
ca: Sap greu, però s'ha assolit el màxim nombre possible d'elements per desar.

en: Web monitoring
ca: Monitoratge web

en: Web scenario
ca: Escenari web

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
ca: L'escenari web "%1$s" ja existeix a l'equip "%2$s".

en: Web scenario "%1$s" already exists.
ca: L'escenari web "%1$s" ja existeix.

en: Web scenario added
ca: Escenari web afegit

en: Web scenario deleted | Web scenarios deleted
ca[0]: S'ha esborrat l'escenari web
ca[1]: S'han esborrat els escenaris web

en: Web scenario disabled | Web scenarios disabled
ca[0]: Escenari web desactivat
ca[1]: Escenaris web desactivats

en: Web scenario enabled | Web scenarios enabled
ca[0]: Habilitat l'escenari web
ca[1]: Habilitats els escenaris web

en: Web scenario updated
ca: Escenari web actualitzat

en: Web scenarios
ca: Escenaris web

en: Webhook does not have parameters.
ca: El Webhook no té paràmetres.

en: Wed
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week
ca: Setmana

[ctx: compact table header]
en: Week
ca: Setmana

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Weight
ca: Pes

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Welcome to
ca: Benvingut a

en: When active
ca: Quan sigui actiu

en: Widget
ca: Giny

en: Widget at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s" is out of bounds.
ca: El giny a X:%3$d, Y:%4$d a la pàgina #%2$d del tauler "%1$s" és fora dels límits.

en: Widget is deprecated.
ca: El giny és obsolet.

en: Widget is too small for the specified number of columns and rows.
ca: El giny és massa petit per al nombre especificat de columnes i files.

en: Width
ca: Amplada

en: With data
ca: Amb dades

en: With data collection
ca: Amb recollida de dades

en: With dependencies
ca: Amb dependències

en: With header row
ca: Amb capçalera a la filera

en: With problem name
ca: Amb el nom del problema

[ctx: compact table header]
en: With problems
ca: Amb problemes

en: With this setting only numeric data will be displayed.
ca: Amb aquesta configuració només veureu dades numèriques.

en: With this setting only numeric items will be displayed in this column.
ca: Amb aquesta configuració només es mostraran els elements numèrics en aquesta columna.

en: With this setting only numeric items will be displayed.
ca: Amb aquesta configuració només veureu elements numèrics.

en: With triggers
ca: Amb triggers

en: Without data
ca: Sense dades

[ctx: compact table header]
en: Without problems
ca: Sense problemes

en: Without triggers
ca: Sense triggers

en: Working time
ca: Horari de feina

en: Write
ca: Escriure

en: Wrong %1$s.php class name for module located at %2$s.
ca: El nom de classe %1$s.php per al mòdul situat a %2$s és incorrecte.

en: Wrong fields for host "%1$s".
ca: Camps incorrectes per a l'equip "%1$s".

en: Wrong fields for map link.
ca: Camps incorrectes per a l'enllaç del mapa.

en: Wrong value for "url" field.
ca: Valor incorrecte per al camp "url".

en: X-Axis
ca: Eix X

en: X-Frame-Options HTTP header
ca: Capçalera HTTP X-Frame-Options

en: X-Frame-Options HTTP header supported values:
ca: Valors compatibles amb la capçalera HTTP d'X-Frame-Options:

en: XML data
ca: Dades XML

en: XML is empty
ca: L'XML és buit

en: XML is expected
ca: S'espera un XML

en: XML to JSON
ca: D'XML a JSON

en: Y axis MAX value
ca: Valor MAX de l'eix Y

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value
ca: El valor MAX de l'eix Y ha d'ésser superior al valor MIN de l'eix Y

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
ca: El valor MAX de l'eix Y ha d'ésser superior al valor MIN de l'eix Y.

en: Y axis MIN value
ca: Valor MIN de l'eix Y

en: Y axis side
ca: Banda de l'eix Y

en: Y-axis
ca: Eix Y

en: Y-m-d
ca: A-M-D

en: Y-m-d h:i A
ca: A-M-D h:m

en: Y-m-d h:i:s A
ca: A-M-D h:m:s

en: Y-n-d
ca: A-N-D

en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: YYYY-MM-DD hh:mm
ca: AAAA-MM-DD hh:mm

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss
ca: AAAA-MM-DD hh:mm:ss

[ctx: XML date and time format]
en: YYYY-MM-DDThh:mm:ssZ
ca: AAAA-MM-DDThh:mm:ssZ

en: Year
ca: Any

[ctx: compact table header]
en: Year
ca: Any

en: Yearly
ca: Anualment

en: Yes
ca: Sí

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You are logged in as "%1$s".
ca: Heu iniciat sessió com a "%1$s".

en: You are not able to choose some of the MFA methods, because PHP CURL extension is not installed on the web server.
ca: No podeu pas triar alguns dels mètodes MFA, perquè l'extensió PHP CURL no és pas instal·lada al servidor web.

en: You are not able to choose some of the languages, because locales for them are not installed on the web server.
ca: No podeu pas triar alguns dels idiomes perquè els fitxers de configuració no són pas instal·lats al servidor web.

en: You are not logged in
ca: No teniu pas sessió iniciada

en: You cannot switch hosts for current selection.
ca: No podeu pas canviar d'equip per a la selecció actual.

en: You cannot switch templates for current selection.
ca: No podeu pas canviar les plantilles per a la selecció actual.

en: You do not have permission to perform this operation.
ca: No teniu pas permís per realitzar aquesta operació.

en: You have no permissions to access this page.
ca: No teniu pas permís per accedir a aquesta pàgina.

en: You must login to view this page.
ca: Heu d'iniciar sessió per veure aquesta pàgina.

en: Your database is not working properly. Please wait a few minutes and try to repeat this action. If the problem still persists, please contact system administrator. The problem might be caused by long running transaction or row level lock accomplished by your database management system.
ca: La vostra base de dades no funciona correctament. Espereu uns minuts i proveu a repetir aquesta acció. Si el problema continua, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema. El problema pot ésser degut a una transacció de llarga durada o per un bloqueig a nivell de filera fet pel vostre sistema de gestió de bases de dades.

en: Zabbix Integrations
ca: Integracions amb Zabbix

en: Zabbix Streaming Protocol v1.0
ca: Protocol d'Streaming de Zabbix v1.0

en: Zabbix Technical Support
ca: Suport tècnic de Zabbix

en: Zabbix agent
ca: Agent de Zabbix

en: Zabbix agent (active checks)
ca: Agent de Zabbix (validacions actives)

en: Zabbix agent (active)
ca: Agent de Zabbix (actiu)

en: Zabbix agent (passive checks)
ca: Agent de Zabbix (validacions passives)

en: Zabbix frontend version
ca: Versió de la interfície de Zabbix

en: Zabbix has received an incorrect request.
ca: El Zabbix ha rebut una sol·licitud incorrecta.

en: Zabbix internal
ca: Zabbix intern

en: Zabbix internal authentication
ca: Autenticació interna de Zabbix

en: Zabbix login form
ca: Formulari d'inici de sessió de Zabbix

en: Zabbix proxy or server
ca: Proxy o servidor Zabbix

en: Zabbix server
ca: Servidor Zabbix

en: Zabbix server "%1$s" cannot be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
ca: No es pot arribar al servidor Zabbix "%1$s". Possibles raons:
    1. "NodeAddress" o "ListenPort" incorrectes a l'arxiu de configuració "zabbix_server.conf" o sobrecàrrega dIP/DNS del servidor incorrecte a "zabbix.conf.php" ;
    2. Configuració de xarxa incorrecta.

en: Zabbix server (proxy)
ca: Servidor Zabbix (servidor intermediari)

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
ca: El servidor Zabbix no s'està executant: és possible que la informació mostrada no sigui l'actual.

en: Zabbix server is running
ca: El servidor de Zabbix és executant-se

en: Zabbix server name
ca: Nom del servidor Zabbix

en: Zabbix server version
ca: Versió del servidor Zabbix

en: Zabbix trapper
ca: Capturador de Zabbix

en: Zoom out
ca: Allunyar

en: [Wrong value for day: "%1$s" ]
ca: [Valor del dia incorrecte: "%1$s" ]

en: [Wrong value for month: "%1$s" ]
ca: [Valor incorrecte del mes: "%1$s" ]

en: [protocol://][user[:password]@]proxy.example.com[:port]
ca: [protocol://][usuari[:mot_de_pas]@]proxy.exemple.com[:port]

en: a DNS name is expected
ca: S'espera un nom DNS

en: a boolean is expected
ca: s'espera un booleà

en: a boolean value is expected
ca: s'espera un valor booleà

en: a character string is expected
ca: s'espera una cadena de caràcters

en: a character string, integer or floating point value is expected
ca: s'espera una cadena de caràcters, un nombre enter o un valor de coma flotant

en: a date in YYYY-MM-DD format is expected
ca: s'espera una data en format AAAA-MM-DD

en: a date is expected
ca: s'espera una data

en: a digit
ca: un dígit

en: a floating point value is expected
ca: s'espera un valor de coma flotant

en: a hexadecimal color code (6 symbols) is expected
ca: s'espera un codi de color hexadecimal (6 símbols).

en: a low-level discovery macro is expected
ca: s'espera una macro de descobriment de baix nivell

en: a number is expected
ca: s'esperava un nombre

en: a number is too large
ca: un dels nombres és massa gran

en: a numeric value is expected
ca: s'espera un valor numèric

en: a relative time is expected
ca: s'espera un temps relatiu

en: a special character
ca: un caracter especial

en: a string of space-separated hostnames; adding %1$s to the list allows the page to be displayed in a frame on the same origin as the page itself
ca: una cadena de noms d'equips separats per espais; afegir %1$s a la llista permet que la pàgina es vegi en un marc del mateix origen que la mateixa pàgina

en: a string, number or null value is expected
ca: s'espera una cadena, un nombre o un valor nul

en: a template ID is expected
ca: s'espera un ID de plantilla

en: a time is expected
ca: s'espera una hora

en: a time period is expected
ca: s'espera un període de temps

en: a time range is expected
ca: s'espera un interval de temps

en: a time unit is expected
ca: s'espera una unitat de temps

en: a timestamp is too large
ca: una de les marques de temps és massa gran

en: abs() - Absolute value
ca: abs() - Valor absolut

en: acos() - The arccosine of a value as an angle, expressed in radians
ca: acos() - L'arccosinus d'un valor com a angle, expressat en radians

en: affects only filtered data
ca: només afecta les dades filtrades

en: all
ca: tot

en: all media
ca: tots els mitjans

en: allow redirect
ca: permetre les redireccions

en: allowed count of dependency levels would be exceeded
ca: s'ha superat el nombre permès de nivell de dependència

en: allowed count of dependent items would be exceeded
ca: s'ha superat el nombre permès d'elements dependents

en: an IP address is expected
ca: s'espera una adreça IP

en: an IP or DNS is expected
ca: s'esperava una IP o nom DNS

en: an array is expected
ca: s'espera una matriu

en: an array or a character string is expected
ca: s'espera una matriu o una cadena de caràcters

en: an array or object is expected
ca: s'espera una matriu o objecte

en: an email address is expected
ca: s'espera una adreça de correu-e

en: an empty string is expected
ca: s'espera una cadena buida

en: an even number of hexadecimal characters is expected
ca: s'espera un nombre parell de caràcters hexadecimals

en: an explicit time is expected
ca: s'espera un temps explícit

en: an identifier is not defined in the formula
ca: un dels identificadors no és pas definit a la fórmula

en: an integer is expected
ca: s'espera un nombre enter

en: an item ID is expected
ca: s'espera un ID d'element

en: an item/item prototype ID is expected
ca: s'espera un ID d'element / prototipus d'element

en: an unsigned integer is expected
ca: s'espera un nombre enter sense signe

en: an uppercase and a lowercase Latin letter
ca: una lletra majúscula i una de minúscula de l'alfabet romà

en: and
ca: i

en: any error
ca: qualsevol error

en: as Blue
ca: com a Blau

en: as Green
ca: com a Verd

en: as Red
ca: com a Vermell

en: ascending
ca: ascendent

en: ascii() - Returns the ASCII code of the leftmost character of the value
ca: ascii() - Retorna el codi ASCII del caràcter més a l'esquerra del valor

en: asin() - The arcsine of a value as an angle, expressed in radians
ca: asin() - L'arc sinus d'un valor com a angle, expressat en radians

en: at least one day of the week must be selected
ca: s'ha de triar com a mínim un dia de la setmana

en: at least one option must be selected
ca: S'ha de triar com a mínim una opció.

en: at least one override option must be specified
ca: s'ha d'especificar com a mínim una opció de substitució

en: atan() - The arctangent of a value as an angle, expressed in radians
ca: atan() - L'arctangent d'un valor com a angle, expressat en radians

en: atan2() - The arctangent of the ordinate (value) and abscissa coordinates specified as an angle, expressed in radians
ca: atan2() - L'arctangent de les coordenades ordenades (value) i abscisses especificades com a angle, expressat en radians

en: avg
ca: mitjana

en: avg() - Average value of a period T
ca: avg() - Mitjana d'un període T

en: baselinedev() - Returns the number of deviations between data periods in seasons and the last data period
ca: baselinedev() - Retorna el nombre de desviacions entre els períodes de dades de les temporades i el darrer període de dades

en: baselinewma() - Calculates baseline by averaging data periods in seasons
ca: baselinewma() - Calcula la línia de base fent la mitjana de períodes de dades en temporades

en: between() - Checks if a value belongs to the given range (1 - in range, 0 - otherwise)
ca: between() - Comprova si un valor pertany a l'interval donat (1 - dins l'interval, 0 - en cas contrari)

en: binary value
ca: valor binari

en: bitand() - Bitwise AND
ca: bitand() - AND bit a bit

en: bitlength() - Returns the length in bits
ca: bitlength() - Retorna la longitud en bits

en: bitlshift() - Bitwise shift left
ca: bitlshift() - Desplaçament de bit a l'esquerra

en: bitnot() - Bitwise NOT
ca: bitnot() - NO per a bits

en: bitor() - Bitwise OR
ca: bitor() - O per a bits

en: bitrshift() - Bitwise shift right
ca: bitrshift() - Desplaçament de bit a la dreta

en: bitxor() - Bitwise exclusive OR
ca: bitxor() - O exclusiu per a bits

en: blinking
ca: fent pampallugues

en: both username and password should be either present or empty
ca: tant el nom d'usuari com la contrasenya haurien d'estar presents o buits

en: both vendor_name and vendor_version should be either present or empty
ca: tant el vendor_name com la vendor_version haurien d'estar presents o buits

en: bytelength() - Returns the length in bytes
ca: bytelength() - Retorna la longitud en octets (bytes, en anglès)

en: calculated
ca: calculat

en: can be used to add "@2x" to the URL to load retina tiles.
ca: es pot emprar per afegir "@2x" a l'URL per carregar fitxes de retina.

en: cannot be a value map ID from another host or template
ca: no pot ésser pas un ID de mapa d'un altre equip o plantilla

en: cannot be an item ID from another host or template
ca: no pot ésser pas un element d'un altre equip o plantilla

en: cannot be an item prototype ID from another LLD rule
ca: no pot ésser pas un ID de prototip d'element d'una altra regla LLD

en: cannot be an item/item prototype ID from another host or template
ca: no pot ésser pas un element/prototip d'element d'un altre equip o plantilla

en: cannot be changed
ca: no es pot pas canviar

en: cannot be empty
ca: no pot pas ésser buit

en: cannot be equal to zero without custom intervals
ca: no pot pas ésser igual a zero sense intervals personalitzats

en: cannot be greater than or equal to the value of field "%1$s"
ca: no pot pas ésser ser superior o igual al valor del camp "%1$s"

en: cannot be greater than or equal to the value of parameter "%1$s"
ca: no pot pas ésser ser més gran o igual al valor del paràmetre "%1$s"

en: cannot be less than or equal to the value of parameter "%1$s"
ca: no pot pas ésser ser inferior o igual al valor del paràmetre "%1$s"

en: cannot be specified the value of parameter "%1$s"
ca: no es pot pas especificar el valor del paràmetre "%1$s"

en: cannot be the host interface ID from another host
ca: no pot ésser pas l'ID d'interfície d'equip d'un altre equip

en: cannot be unlinked
ca: no es pot pas desenllaçar

en: cannot delete inherited LLD rule
ca: No es pot pas esborrar la regla LLD heretada

en: cannot delete inherited item
ca: No es pot pas esborrar l'element heretat

en: cannot delete inherited item prototype
ca: No es pot pas esborrar el prototip d'element heretat

en: cannot delete templated host prototype
ca: no es pot pas esborrar el prototip d'amfitrió amb plantilla

en: cannot have more than one default interface of the same type
ca: no pot pas tindre més d'una interfície predeterminada del mateix tipus

en: cannot perform Scroll API request, data could be truncated
ca: no pot pas fer la sol·licitud de l'API de desplaçament; les dades es podrien truncar

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of discovered object
ca: no es pot pas actualitzar el paràmetre de només lectura "%1$s" de l'objecte descobert

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of inherited object
ca: no es pot pas actualitzar el paràmetre de només lectura "%1$s" de l'objecte heretat

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of provisioned user
ca: no es pot pas actualitzar el paràmetre de només lectura "%1$s" de l'usuari subministrat

en: cbrt() - Cube root
ca: cbrt() - Arrel cúbica

en: ceil() - Rounds up to the nearest greater integer
ca: ceil() - Arrodoneix a l'enter major més proper

en: change() - Difference between last and previous value
ca: change() - Diferència entre el valor anterior i el darrer

en: changecount() - Number of changes between adjacent values, Mode (all - all changes, inc - only increases, dec - only decreases)
ca: changecount() - Nombre de canvis entre valors adjacents, Mode (tot - tots els canvis, inc - només augmentats, dec - només disminuïts)

en: char() - Returns the character which represents the given ASCII code
ca: char() - Retorna el caràcter que representa el codi ASCII donat

en: circular dependency is not allowed
ca: no és permesa la dependència circular

en: circular item dependency is not allowed
ca: no és permesa la dependència d'elements circulars

en: comma separated list of time periods is expected for scheduled week days
ca: S'espera una llista de períodes de temps separats per comes per als dies de la setmana programats

en: comma-separated list
ca: llista separada per comes

en: concat() - Returns a string that is the result of concatenating value to string
ca: concat() - Retorna una cadena que és el resultat de la concatenació del valor a la cadena

en: configure
ca: configurar

en: contains
ca: conté

en: cos() - The cosine of a value, where the value is an angle expressed in radians
ca: cos() - El cosinus d'un valor, on el valor és un angle expressat en radians

en: cosh() - The hyperbolic cosine of a value
ca: cosh() - El cosinus hiperbòlic d'un valor

en: cot() - The cotangent of a value, where the value is an angle expressed in radians
ca: cot() - La cotangent d'un valor, on el valor és un angle expressat en radians

en: count
ca: comptar

en: count() - Number of successfully retrieved values V (which fulfill operator O) for period T
ca: count() - Nombre de valors recuperats amb èxit V (que compleixen l'operador O) per al període T

en: countunique() - The number of unique values
ca: countunique() - El nombre de valors únics

en: data is missing
ca: hi manquen dades

en: date() - Current date
ca: date() - Data actual

en: dayofmonth() - Day of month
ca: dayofmonth() - Dia del mes

en: dayofweek() - Day of week
ca: dayofweek() - Dia de la setmana

en: days
ca: dies

en: default
ca: per defecte

en: degrees() - Converts a value from radians to degrees
ca: degrees() - Converteix un valor de radians a graus

en: delimiter
ca: delimitador

en: descending
ca: descendent

en: description
ca: descripció

en: directory cannot be empty
ca: el directori no pot pas ésser buit

en: discovery rule "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
ca: la regla de descobriment "%1$s" a l'equip "%2$s" no es supervisa pas

en: does not contain
ca: no conté

en: does not equal
ca: no és igual

en: does not exist
ca: no existeix

en: does not match
ca: no coincideix

en: e() - Returns Euler's number
ca: e() - Retorna el nombre d'Euler

en: email
ca: correu-e

en: equals
ca: és igual

en: error does not match
ca: l'error no coincideix

en: error matches
ca: l'error coincideix

en: error message
ca: missatge d'error

en: error text
ca: text d'error

en: error-matching
ca: concordança d'errors

en: exists
ca: existeix

en: exp() - Euler's number at a power of a value
ca: exp() - El nombre d'Euler a una potència d'un valor

en: expm1() - Euler's number at a power of a value minus 1
ca: expm1() - El nombre d'Euler a una potència d'un valor menys 1

en: expression is empty
ca: l'expressió és buida

en: failed to parse JSON
ca: no s'ha pogut analitzar el JSON

en: file format is unsupported
ca: el format de fitxer no és pas compatible

en: find() - Check occurrence of pattern V (which fulfill operator O) for period T (1 - match, 0 - no match)
ca: find() - Comprova si hi ha el patró V (que compleix l'operador O) per al període T (1 - hi és, 0 - no hi és)

en: first
ca: primer

en: first() - The oldest value in the specified time interval
ca: first() - El valor més antic de l'interval de temps especificat

en: floor() - Rounds down to the nearest smaller integer
ca: floor() - Arrodoneix cap avall a l'enter més proper

en: forecast() - Forecast for next t seconds based on period T
ca: forecast() - Previsió per als propers t segons basada en el període T

en: fourth
ca: quart

en: fuzzytime() - Difference between item value (as timestamp) and Zabbix server timestamp is less than or equal to T seconds (1 - true, 0 - false)
ca: fuzzytime() - La diferència entre el valor de l'element (com a marca de temps) i la marca de temps del servidor Zabbix és menor o igual a T segons (1 - cert, 0 - fals)

en: geographical coordinates (values of comma separated latitude and longitude) are expected
ca: s'esperen coordenades geogràfiques (valors de latitud i longitud separats per comes)

[ctx: item_form]
en: global housekeeping settings
ca: configuració global de neteja

en: global script execution on Zabbix server is disabled by server configuration
ca: l'execució global d'scripts al servidor Zabbix és desactivada per la configuració del servidor

en: graph
ca: gràfic

en: graph prototype with the same UUID already exists
ca: ja existeix un prototip de gràfic amb el mateix UUID

en: graph with the same UUID already exists
ca: ja existeix un gràfic amb el mateix UUID

en: group name must match %1$s group name
ca: el nom de grup ha de correspondre al nom de grup %1$s

en: h:i A
ca: H:i

en: h:i:s A
ca: H:i:s

en: has been disabled
ca: s'ha desactivat

en: has been manually disabled
ca: s'ha desactivat manualment

en: host
ca: equip

en: host group
ca: grup d'equips

en: host group with the same UUID already exists
ca: ja existeix un grup d'equips amb el mateix UUID

en: host pattern
ca: patró d'equips

en: host patterns
ca: patrons d'equips

en: host prototype with the same UUID already exists
ca: ja existeix un prototip d'equip amb el mateix UUID

en: icon
ca: icona

en: image
ca: imatge

en: image size must be less than %1$s
ca: la mida de la imatge ha d'ésser inferior a %1$s

en: in
ca: en

en: in range
ca: al rang

en: in() - Checks if a value equals to one of the listed values (1 - equals, 0 - otherwise)
ca: in() - Comprova si un valor és igual a un dels valors llistats (1 - és igual, 0 - cas contrari)

en: including subgroups
ca: incloent subgrups

en: incorrect address starting from "%1$s"
ca: adreça incorrecta a partir de "%1$s"

en: incorrect calculated item formula
ca: fórmula de l'article calculat incorrecta

en: incorrect calculated item formula starting from "%1$s"
ca: fórmula d'element calculada incorrecta a partir de "%1$s"

en: incorrect condition type
ca: tipus de condició incorrecta

en: incorrect element count
ca: recompte d'elements incorrecta

en: incorrect expression starting from "%1$s"
ca: expressió incorrecta a partir de "%1$s"

en: incorrect number of conditions
ca: nombre incorrecte de condicions

en: incorrect syntax near "%1$s"
ca: sintaxi incorrecta al voltant de "%1$s"

en: incorrect usage of function "%1$s"
ca: ús incorrecte de la funció "%1$s"

en: input does not match the provided pattern: %1$s
ca: l'entrada no coincideix amb el patró donat: %1$s

en: insert() - Inserts specified characters or spaces into a character string, beginning at a specified position in the string
ca: insert() - Insereix caràcters o espais especificats en una cadena de caràcters, començant en una posició especificada de la cadena

en: invalid Prometheus label
ca: etiqueta Prometheus no vàlid

en: invalid Prometheus pattern
ca: patró Prometheus no vàlid

en: invalid address range "%1$s"
ca: interval d'adreces "%1$s" no vàlid

en: invalid byte sequence in UTF-8
ca: seqüència d'octets no vàlida en UTF-8

en: invalid data type
ca: tipus de dades no vàlid

en: invalid delay
ca: endarreriment no vàlid

en: invalid fifth parameter in function "%1$s"
ca: el cinquè paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid first parameter in function "%1$s"
ca: el primer paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid fourth parameter in function "%1$s"
ca: el quart paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid history storage period
ca: període d'emmagatzematge de l'historial no vàlid

en: invalid host group name
ca: nom del grup d'equips no vàlid

en: invalid host name
ca: nom d'equip no vàlid

en: invalid number of parameters in function "%1$s"
ca: nombre no vàlid de paràmetres a la funció "%1$s"

en: invalid range expression
ca: expressió d'interval no vàlida

en: invalid regular expression
ca: expressió regular no vàlida

en: invalid second parameter in function "%1$s"
ca: el segon paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid seventh parameter in function "%1$s"
ca: el setè paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid sixth parameter in function "%1$s"
ca: el sisè paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid template group name
ca: nom del grup de plantilles no vàlid

en: invalid third parameter in function "%1$s"
ca: el tercer paràmetre de la funció "%1$s" no és pas vàlid

en: invalid time
ca: hora no vàlida

en: invalid trend storage period
ca: període d'emmagatzematge de tendències no vàlid

en: is greater than or equals
ca: és major o igual

en: is less than or equals
ca: és menor o igual

en: is not enclosed in {} or is malformed
ca: no és pas inclòs entre {} o té un format incorrecte

en: item
ca: element

en: item "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
ca: l'element "%1$s" de l'equip "%2$s" no es supervisa

en: item pattern
ca: patró d'element

en: item patterns
ca: patrons d'elements

en: item prototype with the same UUID already exists
ca: ja existeix un prototip d'element amb el mateix UUID

en: item with the same UUID already exists
ca: ja existeix un element amb el mateix UUID

en: jsonpath() - Returns JSONPath result
ca: jsonpath() - Retorna el resultat JSONPath

en: key is empty
ca: la clau és buida

en: kurtosis() - Measures the "tailedness" of the probability distribution
ca: kurtosis() - Mesura la "cua" de la distribució de probabilitat

en: label
ca: etiqueta

en: last
ca: darrer

[ctx: week of month]
en: last
ca: darrer

en: last() - Last (most recent) T value
ca: last() - Darrer valor T (més recent).

en: left
ca: esquerra

en: left() - Returns the leftmost count characters
ca: left() - Retorna els caràcters de recompte més a l'esquerra

en: length() - Length of last (most recent) T value in characters
ca: length() - Longitud del darrer valor T (més recent) en caràcters

en: list of characters
ca: llista de caràcters

en: log() - Natural logarithm
ca: log() - Logaritme natural

en: log10() - Decimal logarithm
ca: log10() - Logaritme decimal

en: logeventid() - Event ID of last log entry matching regular expression V for period T (1 - match, 0 - no match)
ca: logeventid() - ID d'esdeveniment de la darrera entrada de registre que coincideix amb l'expressió regular V per al període T (1 - coincidència, 0 - cap coincidència)

en: logseverity() - Log severity of the last log entry for period T
ca: logseverity() - Registre de gravetats de lla darrera entrada al registre per al període T

en: logsource() - Log source of the last log entry matching parameter V for period T (1 - match, 0 - no match)
ca: logsource() - Font de registre de la darrera entrada de registre que coincideix amb el paràmetre V per al període T (1 - coincidència, 0 - sense coincidència)

en: ltrim() - Remove specified characters from the beginning of a string
ca: ltrim() - Elimina els caràcters especificats des del principi d'una cadena

en: m-d h:i A
ca: m-d H:i

en: macro is empty
ca: la macro és buida

en: mad() - Median absolute deviation
ca: mad() - Desviació absoluta mitjana

en: mandatory key is missing
ca: manca la clau obligatòria

en: mandatory parameter "%1$s" is missing
ca: manca el paràmetre obligatori "%1$s"

en: mandatory parameter is missing in function "%1$s"
ca: manca un paràmetre obligatori a la funció "%1$s"

en: map
ca: mapa

en: matches
ca: coincideix

en: max
ca: màx

en: max period is less than time filter default period
ca: el període màxim és inferior al període predeterminat del filtre de temps

en: max() - Maximum value for period T
ca: max() - Valor màxim per al període T

en: maximum number of array elements is %1$s
ca: el nombre màxim d'elements de la matriu és %1$s

en: maximum number of dependency levels reached
ca: s'ha assolit el nombre màxim de nivells de dependència

en: memberOf is a preferable way to configure groups because it is faster. Use groupOfNames if your LDAP server does not support memberOf or group filtering is required.
ca: memberOf és una manera preferent de configuració dels grups, doncs és més ràpida. Empreu groupOfNames si el vostre servidor LDAP no suporta memberOf o si el filtratge de grup és obligatori.

en: mid() - Returns a substring beginning at the character position specified by start for N characters
ca: mid() - Retorna una subcadena que comença a la posició del caràcter especificada per l'inici d'N caràcters

en: min
ca: mín

en: min() - Minimum value for period T
ca: min() - Valor mínim per al període T

en: minimum length is %1$s characters
ca: la longitud mínima és de %1$s caràcters

en: missing filter condition "%1$s"
ca: hi manca la condició de filtre "%1$s"

en: mod() - Division remainder
ca: mod() - Resta de la divisió

en: monodec() - Check for continuous item value decrease (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
ca: monodec() - Comprova la disminució contínua del valor de l'element (1 - les dades són monòtones, 0 - en cas contrari), Mode (estricte - requereix una monotonia estricta)

en: monoinc() - Check for continuous item value increase (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
ca: monoinc() - Comproveu l'augment continu del valor de l'element (1 - les dades són monòtones, 0 - en cas contrari), Mode (strict - requereix una monotonia estricta)

en: must be %1$s characters long
ca: ha de tindre %1$s caràcters d'allargada

en: must be at least %1$d characters long
ca: ha de tindre com a mínim %1$d caràcters

en: must contain at least one digit
ca: ha de contindre almenys un dígit

en: must contain at least one low-level discovery macro
ca: ha de contindre almenys una macro de descobriment de baix nivell

en: must contain at least one lowercase and one uppercase Latin letter
ca: ha de contindre almenys una lletra minúscula i una de majúscula de l'alfabet romà

en: must contain at least one special character
ca: ha de contindre almenys un caràcter especial

en: must have a polling interval not blocked by non-active interval periods
ca: hi ha d'haver un interval de consulta no blocat per els períodes d'interval no actius

en: must have at least one interval greater than 0
ca: ha de tindre com a mínim un interval superior a 0

en: must not be one of common or context-specific passwords
ca: no ha d'ésser una de les contrasenyes comunes o específiques del context

en: must not contain user's name, surname or username
ca: no ha de contindre el nom, cognom o nom d'usuari de l'usuari

en: n-d h:i A
ca: n-d H:i

en: name
ca: nom

en: new
ca: nou

[ctx: new element in multiselect]
en: new
ca: nou

en: no data
ca: no hi ha dades

en: no default interface for "%1$s" type
ca: no hi ha interfície predeterminada per al tipus "%1$s"

en: no permissions to acknowledge problems
ca: sense permís per reconèixer els problemes

en: no permissions to add problem comments
ca: no hi ha permís per afegir comentaris de problemes

en: no permissions to change problem severity
ca: no hi ha permisos per canviar la gravetat del problema

en: no permissions to close problems
ca: sense permís per tancar problemes

en: no permissions to convert cause problems to symptom problems
ca: no hi a permisos per convertir la causa dels problemes en símptomes

en: no permissions to convert symptom problems to cause problems
ca: no hi a permisos per convertir el símptoma dels problemes en causes

en: no permissions to create and edit maps
ca: no hi ha permís per crear i editar mapes

en: no permissions to suppress problems
ca: sense permís per esborrar problemes

en: no permissions to unacknowledge problems
ca: no hi ha permís per no reconèixer problemes

en: no permissions to unsuppress problems
ca: sense permís per recuperar problemes esborrats

en: nodata() - No data received during period of time T (1 - true, 0 - false), Mode (strict - ignore proxy time delay in sending data)
ca: nodata() - No s'han rebut pas dades durant el període de temps T (1 - cert, 0 - fals), Mode (strict - ignora d'endarreriment del servidor intermediari en l'enviament de dades)

en: non-active intervals cannot fill the entire time
ca: els intervals inactius no poden pas ocupar tot el període

en: none
ca: cap

en: nonempty key and value pair expected
ca: s'esperen un parell de claus i valors no buits

en: not in
ca: no a

en: not selected
ca: no triat

en: not used
ca: no emprat

en: now() - Number of seconds since the Epoch
ca: now() - Nombre de segons des de l'època

en: number
ca: nombre

en: object does not exist
ca: l'objecte no existeix pas

en: object does not exist or belongs to another object
ca: l'objecte no existeix pas o pertany a un altre objecte

en: object does not exist, or you have no permissions to it
ca: l'objecte no existeix, o no hi teniu pas permisos

en: object of TOTP type is expected
ca: s'espera un objecte de tipus TOTP

en: of
ca: de

en: off
ca: tancat

en: on
ca: engegat

en: only one object can exist within the combinations of %1$s
ca: només pot haver-hi un objecte a les combinacions de %1$s

en: only one time unit is allowed
ca: només es permet una unitat de temps

en: or
ca: o

en: other
ca: altres

en: output
ca: sortida

en: pattern
ca: patró

en: patterns
ca: patrons

en: percentile() - Percentile P of a period T
ca: percentil() - Percentil P d'un període T

en: pi() - Returns the Pi constant
ca: pi() - Retorna la constant Pi

en: power() - The power of a base value to a power value
ca: power() - La potència d'un valor base a un valor de potència

en: problem pattern
ca: patró del problema

en: qualifier
ca: qualificador

en: radians() - Converts a value from degrees to radians
ca: radians() - Converteix un valor de graus a radians

en: rand() - A random integer value
ca: rand() - Un valor enter aleatori

en: rate() - Returns per-second average rate for monotonically increasing counters
ca: rate() - Retorna la taxa mitjana per segon per als comptadors que augmenten monòtonament

en: read-write access to the child service "%1$s" is required
ca: es requereix accés de lectura i escriptura al servei secundari "%1$s"

en: read-write access to the child service "%1$s" must be retained
ca: s'ha de mantindre l'accés de lectura i escriptura al servei secundari "%1$s"

en: read-write access to the service is required
ca: cal accés de lectura i escriptura al servei

en: read-write access to the service must be retained
ca: s'ha de mantindre l'accés de lectura i escriptura al servei

en: reference to a non-existent tree element
ca: referència a un element d'arbre inexistent

en: referred object does not exist
ca: l'objecte referenciat no existeix pas

en: referred widget is unavailable
ca: el giny referenciat no és pas disponible

en: refreshed every %1$s sec.
ca: s'actualitza cada %1$s segons.

en: regexp
ca: expressió regular

en: regular expression
ca: expressió normal

en: repeat() - Returns a string composed of value repeated count times
ca: repeat() - Retorna una cadena composta per valors de recompte repetits

en: replace() - Search value for occurrences of pattern, and replace with replacement
ca: replace() - Cerca el valor d'ocurrències del patró i substitueix-lo amb substitució

en: replacement
ca: substitució

en: represent tile coordinates;
ca: representar les coordenades de rajoles;

en: represents one of the available subdomains;
ca: representa un dels subdominis disponibles;

en: represents zoom level parameter in the URL;
ca: representa el paràmetre de nivell de zoom a l'URL;

en: right
ca: dreta

en: right() - Returns the rightmost count characters
ca: right() - Retorna els caràcters de recompte més a la dreta

en: round() - Rounds a value to decimal places
ca: round() - Arrodoneix un valor a decimal

en: rows must be unique
ca: les fileres han d'ésser úniques

en: rtrim() - Removes specified characters from the end of a string
ca: rtrim() - Elimina els caràcters especificats del final d'una cadena

en: search string
ca: cadena de cerca

[ctx: adjective]
en: second
ca: segon

en: seconds
ca: segons

en: selected
ca: triat

en: service with the same UUID already exists
ca: ja existeix un servei amb el mateix UUID

en: short description
ca: descripció breu

en: should be empty
ca: hauria d'ésser buit

en: should be less than current time
ca: hauria d'ésser inferior a l'hora actual

en: show icon mappings
ca: mostrar mapes d'icones

en: sign in as guest
ca: inicieu la sessió com a convidat

en: signum() - Returns -1 if a value is negative, 0 if a value is zero, 1 if a value is positive
ca: signum() - Retorna -1 si un valor és negatiu, 0 si un valor és zero, 1 si un valor és positiu

en: sin() - The sine of a value, where the value is an angle expressed in radians
ca: sin() - El sinus d'un valor, on el valor és un angle expressat en radians

en: sinh() - The hyperbolic sine of a value
ca: sinh() - El sinus hiperbòlic d'un valor

en: skewness() - Measures the asymmetry of the probability distribution
ca: skewness() - Mesura l'asimetria de la distribució de probabilitat

en: sqrt() - Square root of a value
ca: sqrt() - Arrel quadrada d'un valor

en: stddevpop() - Population standard deviation
ca: stddevpop() - Desviació estàndard de la població

en: stddevsamp() - Sample standard deviation
ca: stddevsamp() - Desviació estàndard de la mostra

en: subject or body text
ca: assumpte o cos del text

en: sum
ca: suma

en: sum() - Sum of values of a period T
ca: sum() - Suma de valors d'un període T

en: sumofsquares() - The sum of squares
ca: sumofsquares() - La suma de quadrats

en: supplied credentials are not unique
ca: les credencials donades no són pas úniques

en: tag
ca: etiqueta

en: tag cannot be empty
ca: l'etiqueta no pot pas ésser buida

en: tan() - The tangent of a value
ca: tan() - La tangent d'un valor

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
ca: l'identificador de plantilla "%1$s" s'ha passat %2$s cops

en: template dashboard with the same UUID already exists
ca: ja existeix un tauler de plantilla amb el mateix UUID

en: template group with the same UUID already exists
ca: ja existeix un grup de plantilles amb el mateix UUID

en: template with the same UUID already exists
ca: ja existeix una plantilla amb el mateix UUID

en: the host interface ID is expected
ca: s'espera l'ID de al interfície d'equip

en: the host interface ID of type "%1$s" is expected
ca: s'espera l'ID de la interfície d'equip de tipus "%1$s"

en: the last new line feed is missing
ca: manca el darrer nou salt de línia

en: the parameter "%1$s" is missing
ca: manca el paràmetre "%1$s"

en: the table "%1$s" was not found
ca: la taula "%1$s" no s'ha trobat pas

en: the tag "%1$s" is missing
ca: manca l'etiqueta "%1$s"

en: third
ca: tercer

en: time filter default period exceeds the max period
ca: el període predeterminat del filtre de temps supera el període màxim

en: time shift
ca: canvi d'hora

en: time() - Current time
ca: time() - Hora actual

en: timeleft() - Time to reach threshold estimated based on period T
ca: timeleft() - Temps per assolir el llindar estimat en funció del període T

en: timeouts are disabled because the proxy and server versions do not match
ca: els temps d'espera són desactivats perquè les versions del proxy i del servidor no coincideixen pas

en: to retrieve a single value
ca: per recuperar un sol valor

en: to retrieve a subtree
ca: per recuperar un subarbre

en: trendavg() - Average value of a period T with exact period shift
ca: trendavg() - Valor mitjà d'un període T amb un canvi de període exacte

en: trendcount() - Number of successfully retrieved values for period T
ca: trendcount() - Nombre de valors recuperats correctament per al període T

en: trendmax() - Maximum value for period T with exact period shift
ca: trendmax() - Valor màxim per al període T amb un canvi de període exacte

en: trendmin() - Minimum value for period T with exact period shift
ca: trendmin() - Valor mínim per al període T amb un canvi de període exacte

en: trendstl() - Anomaly detection for period T
ca: trendstl() - Detecció d'anomalies per al període T

en: trendsum() - Sum of values of a period T with exact period shift
ca: trendsum() - Suma de valors d'un període T amb un canvi de període exacte

en: trigger does not allow manual closing
ca: el trigger no permet pas el tancament manual

en: trigger expression must contain at least one /host/key reference
ca: l'expressió del trigger ha de contindre almenys una referència a /host/key

en: trigger prototype cannot be moved to another template or host
ca: el prototip de trigger no es pot pas moure a una altra plantilla o equip

en: trigger prototype with the same UUID already exists
ca: ja existeix un prototip de trigger amb el mateix UUID

en: trigger with linkages cannot be moved to another template or host
ca: el trigger amb enllaços no es pot pas moure a una altra plantilla o equip

en: trigger with the same UUID already exists
ca: ja existeix un trigger amb el mateix UUID

en: trim() - Remove specified characters from the beginning and the end of a string
ca: trim() - Elimina els caràcters especificats del principi i el final d'una cadena

en: truncate() - Truncates a value to decimal places
ca: truncate() - Trunca un valor a decimal

en: type here to search
ca: escriviu aquí per cercar

en: unacceptable URL
ca: URL inacceptable

en: unexpected constant "%1$s"
ca: constant no esperada "%1$s"

en: unexpected constant value "%1$s"
ca: valor constant no esperat "%1$s"

en: unexpected end of expression macro
ca: macro de final d'expressió inesperada

en: unexpected end of key
ca: final inesperat de la clau

en: unexpected end of macro
ca: final inesperat de la macro

en: unexpected parameter "%1$s"
ca: paràmetre inesperat "%1$s"

en: unexpected tag "%1$s"
ca: etiqueta inesperada "%1$s"

en: unexpected text "%1$s"
ca: text inesperat "%1$s"

en: unexpected value "%1$s"
ca: valor inesperat "%1$s"

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown function "%1$s"
ca: funció desconeguda "%1$s"

en: unsupported time suffix
ca: sufix de temps no compatible

en: unsupported version number
ca: nombre de versió no compatible

en: update interval "%1$s" is longer than period "%2$s"
ca: l'interval d'actualització "%1$s" és més llarg que el període "%2$s"

en: uppercase identifier expected
ca: s'espera un identificador en majúscula

en: value
ca: valor

en: value "%1$s" already exists
ca: ja existeix el valor "%1$s"

en: value "%1$s" not found
ca: no s'ha trobat pas el valor "%1$s"

en: value %1$s already exists
ca: ja existeix el valor %1$s

en: value contains unescaped character at position %1$d
ca: El valor conté un caràcter sense escapar a la posició %1$d

en: value is too long
ca: el valor és massa llarg

en: value map with the same UUID already exists
ca: ja existeix un mapa de valors amb el mateix UUID

en: value must be %1$s | value must be one of %1$s
ca[0]: el valor ha d'ésser un d'entre %1$s
ca[1]: els valors han d'ésser un d'entre %1$s

en: value must be between "%1$s" and "%2$s"
ca: el valor ha d'ésser entre "%1$s" i "%2$s"

en: value must be empty
ca: el valor ha d'ésser buit

en: value must be empty or %1$s | value must be empty or one of %1$s
ca[0]: el valor ha d'ésser buit o %1$s
ca[1]: els valors han d'ésser buits o un d'entre %1$s

en: value must be greater than "%1$s"
ca: el valor ha d'ésser més gran de "%1$s"

en: value must be no greater than "%1$s"
ca: el valor no ha d'ésser més gran de "%1$s"

en: value must be no less than "%1$s"
ca: el valor no ha d'ésser més petit de "%1$s"

en: value must be one of %1$s
ca: el valor ha d'ésser un d'entre %1$s

en: value must be within the range of %1$s
ca: el valor ha d'ésser dins de l'interval de %1$s

en: value of new event tag
ca: valor de l'etiqueta d'esdeveniment nova

en: values must be unique
ca: els valors han d'ésser únics

en: varpop() - Population variance
ca: varpop() - Variància de la població

en: varsamp() - Sample variance
ca: varsamp() - Variància de mostra

en: web scenario with the same UUID already exists
ca: ja existeix un escenari web amb el mateix UUID

en: wildcard patterns with '*' may be used
ca: s'han d'emparar patrons comodí amb '*'

en: will be deleted in %1$s
ca: s'esborrarà en %1$s

en: will be deleted the next time discovery rule is processed
ca: s'esborrarà el proper cop que es processi la regla de descoberta

en: will be disabled in %1$s
ca: es desactivarà en %1$s

en: will be disabled the next time discovery rule is processed
ca: es desactivarà el proper cop que es processi la regla de descoberta

en: will not be deleted
ca: no s'esborrarà pas

en: will not be disabled
ca: no es desactivarà pas

en: wrong discovery rule type
ca: tipus de regla de descobriment incorrecte

en: wrong item type
ca: tipus d'element incorrecte

en: wrong master item type
ca: tipus d'element principal incorrecte

en: xmlxpath() - Returns XML XPath result
ca: xmlxpath() - Retorna el resultat XML XPath

en: zoom level must be between "%1$s" and "%2$s"
ca: El nivell de zoom ha d'ésser entre "%1$s" i "%2$s"
