Zabbix 6.0 - en to cs translation catalogue (4446 entries)

en: "%1$s" date must be less than "%2$s" date.
cs: "%1$s" datum musí být menší než datum "%2$s".

en: "%1$s" instead "%2$s"
cs: "%1$s" namísto "%2$s"

en: "%1$s" is expected
cs: "%1$s" je očekávána

en: "%1$s" must be an empty string or greater than "%2$s".
cs: "%1$s" musí být prázdný text nebo vyšší než "%2$s".

en: "host:key" pair is expected
cs: "host:key" dvojice je očekávaná

en: $.path.to.node
cs: $.cesta.k.uzlu

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
cs: %1$d znaků překračuje maximální délku znaků %2$d

en: %1$d day | %1$d days
cs[0]: %1$d den
cs[1]: %1$d dní
cs[2]: %1$d dní

[ctx: screen reader]
en: %1$d matches for %2$s found
cs: %1$d spojení pro %2$s bylo nalezeno

en: %1$d of %1$d+ hosts are shown
cs: %1$d z %1$d+ hostů zobrazeno

en: %1$d of %1$d+ items are shown
cs: Je zobrazeno %1$d z %1$d+ itemů

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
cs[0]: %1$d z %3$d%2$s zobrazený problém
cs[1]: %1$d z %3$d%2$s zobrazených problémů
cs[2]: %1$d z %3$d%2$s zobrazených problémů

en: %1$d problems selected.
cs: Počet vybraných problémů: %1$d.

en: %1$s (year %2$s)
cs: %1$s (rok %2$s)

en: %1$s - thrown by module located at %2$s.
cs: %1$s – vyvoláno modulem umístěným na %2$s.

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
cs: %1$s [Řádek: %2$s | Sloupec: %3$s]

[ctx: screen reader]
en: %1$s action | %1$s actions
cs[0]: %1$s akce
cs[1]: %1$s akcí
cs[2]: %1$s akcí

en: %1$s characters
cs: %1$s znaků

en: %1$s characters remaining
cs: %1$s zbývá znaků

en: %1$s event | %1$s events
cs[0]: %1$s událost
cs[1]: %1$s události
cs[2]: %1$s události

en: %1$s group pattern
cs: Vzor skupiny %1$s

en: %1$s host in maintenance | %1$s hosts in maintenance
cs[0]: %1$s zařízení v odstávce
cs[1]: %1$s zařízení v odstávce
cs[2]: %1$s zařízení v odstávce

en: %1$s hour | %1$s hours
cs[0]: %1$s hodina
cs[1]: %1$s hodiny
cs[2]: %1$s hodiny

en: %1$s item | %1$s items
cs[0]: %1$s položka
cs[1]: %1$s itemy
cs[2]: %1$s itemy

[ctx: screen reader]
en: %1$s message | %1$s messages
cs[0]: %1$s zpráva
cs[1]: %1$s zpráv
cs[2]: %1$s zpráv

en: %1$s minute | %1$s minutes
cs[0]: %1$s minuta
cs[1]: %1$s minuty
cs[2]: %1$s minut

en: %1$s of %2$s element in problem state | %1$s of %2$s elements in problem state
cs[0]: %1$s z %2$s prvků v hlásí problém
cs[1]: %1$s z %2$s prvků v hlásí problém
cs[2]: %1$s z %2$s prvků v hlásí problém

en: %1$s or %2$s - allows the page to be displayed only in a frame on the same origin as the page itself
cs: %1$s nebo %2$s – umožňuje zobrazení stránky pouze ve framu ve stejném origin jako stránka samotná

en: %1$s or %2$s - prevents the page from being displayed in a frame, regardless of the site attempting to do so
cs: %1$s nebo %2$s – zabrání zobrazení stránky v rámci, bez ohledu na web, který se o to pokouší

[ctx: screen reader]
en: %1$s preselected, use down,up arrow keys and enter to select
cs: %1$s předvybraných, požij šipky nahoru a dolu a zmáčkni enter pro výběr

en: %1$s problem | %1$s problems
cs[0]: %1$s problém
cs[1]: %1$s problémů
cs[2]: %1$s problémů

en: %1$s problem in total | %1$s problems in total
cs[0]: %1$s problémů celkově
cs[1]: %1$s problémů celkově
cs[2]: %1$s problémů celkově

en: %1$s retry left | %1$s retries left
cs[0]: Zůstává %1$s pokus
cs[1]: Zůstávají %1$s pokusy
cs[2]: Zůstává %1$s pokusů

en: %1$s second | %1$s seconds
cs[0]: %1$s sekunda
cs[1]: %1$s sekundy
cs[2]: %1$s sekund

en: %1$s unacknowledged problem | %1$s unacknowledged problems
cs[0]: %1$s nepotvrzený problém
cs[1]: %1$s nepotvrzené problémy
cs[2]: %1$s nepotvrzené problémy

[ctx: screen reader]
en: %1$s, Severity, %2$s
cs: %1$s, Závažnost, %2$s

[ctx: screen reader]
en: %1$s, read only
cs: %1$s, pouze ke čtení

[ctx: screen reader]
en: %1$s, selected
cs: %1$s, vybrané

en: %1$s.php class must extend %2$s for module located at %3$s.
cs: Třída %1$s.php musí rozšiřovat %2$s pro modul umístěný v %3$s.

en: %1$sth percentile: %2$s
cs: %1$s. percentil: %2$s

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
cs[0]: Zaznamenané %4$s neúspěšné přihlášení. Poslední pokus byl z %1$s na %2$s o %3$s.
cs[1]: Zaznamenané %4$s neúspěšné přihlášení. Poslední pokus byl z %1$s na %2$s o %3$s.
cs[2]: Zaznamenané %4$s neúspěšných přihlášení. Poslední pokus byl z %1$s na %2$s o %3$s.

en: %d device | %d devices
cs[0]: %d zařízení
cs[1]: %d zařízení
cs[2]: %d zařízení

en: (0 - infinitely)
cs: (0 - nekonečno)

en: (0 - use action default)
cs: (0 - použijte výchozí akci)

en: (Only super admins can create groups)
cs: (Skupiny mohou vytvářet jen super administrátoři)

en: (created by host discovery)
cs: (vytvořeno zjištěním hostitele)

en: (legacy) to retrieve a single value synchronously, optionally combined with other values
cs: (původní) k načtení jedné hodnoty synchronně, volitelně v kombinaci s jinými hodnotami

en: (legacy) to retrieve a subtree in JSON
cs: (původní) k načtení podstromu v JSON

en: (linked by host discovery)
cs: (propojeno zjištěním hostitele)

en: (no proxy)
cs: (bez proxy)

en: 0 - use default port
cs: 0 - použit předvolený port

en: 0 or 1
cs: 0 nebo 1

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 10 seconds
cs: 10 sekund

en: 12-hour
cs: 12-hodin

en: 24-hour
cs: 24-hodin

en: 30 seconds
cs: 30 sekund

en: 3D view
cs: 3D pohled

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: 5 seconds
cs: 5 sekund

en: 500 latest values
cs: 500 posledních hodnot

en: <empty string>
cs: <prázdný řetězec>

en: <label name>
cs: <název štítku>

en: <manual>
cs: <manuálně>

en: <metric name>{<label name>="<label value>", ...} == <value>
cs: <název metriky>{<název štítku>="<hodnota štítku>", ...} == <hodnota>

en: <sub-menu/sub-menu/...>
cs: <pod-menu/pod-menu/...>

en: ADD OVERRIDE
cs: PŘIDEJ PŘEPIS

en: ALARM CLOCK
cs: ALARM ČASOVAČ

en: API access
cs: API přístup

en: API hostname
cs: Název hostitele API

en: API methods
cs: API metody

en: API token "%1$s" already exists for userid "%2$s".
cs: Token API "%1$s" již existuje pro uživatelské ID "%2$s".

en: API token added
cs: Byl přidán API token

en: API token deleted | API tokens deleted
cs[0]: API token byl smazán
cs[1]: API tokeny smazány
cs[2]: API tokeny smazány

en: API token disabled | API tokens disabled
cs[0]: API token je zakázaný
cs[1]: API tokeny jsou zakázany
cs[2]: API tokeny jsou zakázany

en: API token enabled | API tokens enabled
cs[0]: API token je povolený
cs[1]: API tokeny jsou povoleny
cs[2]: API tokeny jsou povoleny

en: API token expired.
cs: API token expiroval.

en: API token updated
cs: API token byl aktualizován

en: API tokens
cs: API tokeny

en: Above value
cs: Nad hodnotou

en: Abscissa
cs: Úsečka

en: Access denied
cs: Přístup odmítnut

en: Access denied!
cs: Přístup odepřen!

en: Access to API
cs: Přístup k API

en: Access to UI elements
cs: Přístup k UI prvkům

en: Access to actions
cs: Přístup k akcím

en: Access to modules
cs: Přístup k modulům

en: Access to services
cs: Přístup ke službám

en: Ack
cs: Potvrzeno

en: Acknowledge
cs: Přijmout

en: Acknowledge problems
cs: Potvrzené problémy

en: Acknowledged
cs: Přijato

en: Acknowledged PROBLEM events
cs: Přijaté PROBLÉMové události

en: Acknowledged RESOLVED events
cs: Potvrzené VYŘEŠENÉ události

en: Acknowledgement status
cs: Stav potvrzení

en: Action
cs: Akce

[ctx: compact table header]
en: Action
cs: Akce

en: Action "%1$s" already exists.
cs: Akce "%1$s" již existuje.

en: Action "%2$s" is not available for user role "%1$s".
cs: Akce "%2$s" není pro uživatelskou roli "%1$s" dovolena.

en: Action added
cs: Akce byla přidána

en: Action class %1$s must extend %2$s class.
cs: Třída akcí %1$s musí rozšířit třídu %2$s.

en: Action deleted | Actions deleted
cs[0]: Akce byla smazána
cs[1]: Akce byla smazána
cs[2]: Akce byla smazána

en: Action disabled | Actions disabled
cs[0]: Akce vypnutá
cs[1]: Akce vypnuty
cs[2]: Akce vypnuty

en: Action enabled | Actions enabled
cs[0]: Akce zapnuta
cs[1]: Akce zapnuty
cs[2]: Akce zapnuty

en: Action log
cs: Log akcí

en: Action operation
cs: Akční operace

en: Action updated
cs: Akce byla aktualizována

en: Action with ID "%1$s" is not available.
cs: Akce s ID "%1$s" není k dispozici.

en: Actions
cs: Akce

[ctx: compact table header]
en: Actions
cs: Akce

en: Active
cs: Aktivní

[ctx: maintenance status]
en: Active
cs: Aktivní

en: Active checks
cs: Aktivní kontroly

en: Active since
cs: Aktivní od

en: Active till
cs: Aktivní do

en: Add
cs: Přidat

en: Add (message type limit reached)
cs: Přidat (dosaženo limitu typů zpráv)

en: Add a column
cs: Přidat sloupec

en: Add a new widget
cs: Přidat nový widget

en: Add child elements
cs: Přidat podřízené prvky

en: Add child service
cs: Přidat podřízenou službu

en: Add child services
cs: Přidat podřízené služby

en: Add from host
cs: Přidat z hosta

en: Add from template
cs: Přidat ze šablony

en: Add host
cs: Přidat hostitele

en: Add host tags
cs: Přidat hostitelské značky

en: Add host trigger
cs: Přidat spouštěč hostitele

en: Add missing
cs: Přidat chybějící

en: Add multiple maps
cs: Přidat více map

en: Add new data set
cs: Přidej nový set dat

en: Add new interface
cs: Přidat nové rozhraní

en: Add new override
cs: Přidej nový přepis

en: Add page
cs: Přidat stranu

en: Add parent services
cs: Přidat nadřazené služby

en: Add problem comments
cs: Přidat komentář k problému

en: Add prototype
cs: Přidat prototyp

en: Add scheduled report
cs: Přidat naplánovaný report

en: Add services
cs: Přidat služby

en: Add submaps
cs: Přidat dílčí mapy

en: Add to favorites
cs: Přidat k oblíbeným

en: Add to host group
cs: Přidat do skupiny

en: Add to host groups
cs: Přidat do skupin

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Add user group
cs: Přidat skupinu uživatelů

en: Add widget
cs: Přidat widget

en: Added
cs: Přidáno

[ctx: screen reader]
en: Added, %1$s
cs: Přidáno, %1$s

en: Additional rule
cs: Další pravidlo

en: Additional rules
cs: Další pravidla

en: Address
cs: Adresa

en: Address for active agents
cs: Adresa pro aktivní agenty

en: Administration
cs: Administrace

en: Advanced configuration
cs: Rozšířená konfigurace

en: Advanced labels
cs: Rozšířené štítky

en: Advanced options
cs: Pokročilá konfigurace

en: After
cs: Po

en: After this change, users who have already enrolled in this MFA method will have to complete the enrollment process again because TOTP secrets will be reset.
cs: Po této změně budou muset uživatelé, kteří si již metody MFA nastavili, dokončit proces registrace znovu, protože klíče TOTP budou resetovány.

en: After value
cs: Hodnota po

en: Age
cs: Stáří

en: Age less than
cs: Stáří méně než

en: Agent (active)
cs: Agent (aktivní)

en: Agent (passive)
cs: Agent (pasivní)

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
cs: Kontrola dostupnosti agenta. Vrátí nic - nedostupný, 1 - dostupný

en: Agent encryption
cs: Agent šifrování

en: Agent host metadata. Returns string
cs: Metadata hostitele agenta. Vrátí řetězec

en: Agent host name. Returns string
cs: Jméno hosta. Vrátí řetězec

en: Agent interfaces
cs: Rozhraní agenta

en: Agent variant check. Returns 1 - for Zabbix agent; 2 - for Zabbix agent 2
cs: Kontrola varianty agenta. Vrací 1 - pro Zabbix agenta; 2 - pro Zabbix agenta  2

en: Aggregate
cs: Agregovat

en: Aggregate functions
cs: Agregovat

en: Aggregates each item in the data set.
cs: Agreguje každý item sadě dat.

en: Aggregates the whole data set.
cs: Agreguje celý soubor dat.

en: Aggregation function
cs: Agregační funkce

en: Aggregation interval
cs: Agregační interval

en: Alert message
cs: Poplašná zpráva

en: Alerts
cs: Upozornění

en: Algorithm
cs: Algoritmus

en: Align map elements
cs: Přidej prvky mapy

en: All
cs: Vše

en: All dashboards
cs: Všechny panely

en: All graphs
cs: Všechny grafy

en: All groups
cs: Všechny skupiny

en: All hosts
cs: Všechny hosty

en: All links should have "Name" and "URL" specified
cs: Veškeré odkazy by měly mít zadáno "Jméno" a "URL"

en: All maps
cs: Všechny mapy

en: All problems
cs: Všechny problémy

en: All problems if tag values match
cs: Všechny problémy, pokud se jejich hodnoty rovnají tagu

en: All services
cs: Všechny služby

en: All tags
cs: Všechny značky

en: All templates
cs: Všechny šablony

en: Allow list
cs: Seznam povolených

en: Allow manual close
cs: Povolit manuální zavření

en: Allow redirect
cs: Povolit přesměrovánáí

en: Allowed hosts
cs: Povolení hosté

en: Allowed methods
cs: Povolené metody

en: Also used as legend label for aggregated data sets.
cs: Použito také jako popisek legendy pro agregované datové sady.

en: Alternatively, you can install it manually:
cs: Eventuálně to můžete nainstalovat manuálně:

en: Amount of guest physical memory that is swapped out to the swap space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Množství fyzické paměti hosta, která je odložena do odkládacího prostoru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware

en: Amount of host physical memory consumed for backing up guest physical memory pages, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Množství fyzické paměti hostitele spotřebované pro zálohování stránek fyzické paměti hosta, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware

en: An LLD rule with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
cs: Pravidlo LLD s klíčem "%1$s" již v hostovi "%2$s" existuje.

en: An LLD rule with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
cs: Pravidlo LLD s klíčem "%1$s" již v šabloně "%2$s" existuje.

en: An item prototype with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
cs: Prototyp položky s klíčem „%1$s“ v hostu „%2$s“ již existuje.

en: An item prototype with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
cs: Prototyp itemu s klíčem „%1$s“ již v šabloně „%2$s“ existuje.

en: An item with key "%1$s" already exists on the host "%2$s".
cs: Item s klíčem „%1$s“ již na hostiteli „%2$s“ existuje.

en: An item with key "%1$s" already exists on the template "%2$s".
cs: Item s klíčem „%1$s“ již v šabloně „%2$s“ existuje.

en: Analog
cs: Analogové

en: And
cs: A

en: And/Or
cs: A/Nebo

en: Angle
cs: Úhel

en: Annually
cs: Každoročně

en: Another widget is used as data source.
cs: Jako zdroj dat se používá jiný widget.

en: Any
cs: Jakýkoliv

en: Any changes made in the current form will be lost.
cs: Veškeré změny provedené v aktuálním formuláři budou ztraceny.

en: Any character string included
cs: Obsahuje libovolný řetězec

en: Any existing host entities not present in the import file will be deleted. Click OK to proceed.
cs: Všechny existující entity hostů, které nejsou zahrnuty v importovaném souboru, budou odstraněny. Pokračujte kliknutím na OK.

en: Any existing template entities not present in the import file will be deleted. Click OK to proceed.
cs: Všechny existující entity šablon, které se nejsou zahrnuty v importovaném souboru, budou odstraněny. Pokračujte kliknutím na OK.

en: Application error.
cs: Chyba aplikace.

en: Apply
cs: Použít

en: Apply permissions and tag filters to all subgroups
cs: Aplikuj povolení a filtry značek na všechny podskupiny

en: Apply permissions to all subgroups
cs: Použít oprávnění pro všechny podskupiny

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
cs: Blížící se

en: Approximation
cs: Aproximace

en: Apr
cs: Dub

en: April
cs: Duben

en: Arc background
cs: Pozadí oblouku

en: Arc size
cs: Velikost oblouku

en: Are you sure you want to delete this filter?
cs: Jste si jistí, že chcete smazat tento filtr?

en: Are you sure you want to delete?
cs: Jste si jistí, že to chcete smazat?

en: Are you sure you want to perform this action?
cs: Opravdu chcete provést tuto akci?

en: Area size
cs: Velikost oblasti

en: Area type
cs: Typ oblasti

en: Arithmetic
cs: Aritmetický

en: As is
cs: Ponechat stejné

en: As plain text
cs: Jako prostý text

en: Assertions
cs: Tvrzení

en: Asset tag
cs: Inventární číslo

en: Assigned proxy
cs: Přidělený proxy

en: At %1$s %2$s of every %3$s week | At %1$s %2$s of every %3$s weeks
cs[0]: V %1$s %2$s každý %3$s týden
cs[1]: V %1$s %2$s každé %3$s týdny
cs[2]: V %1$s %2$s každé %3$s týdny

en: At %1$s every %2$s day | At %1$s every %2$s days
cs[0]: V %1$s každý %2$s den
cs[1]: V %1$s každé %2$s dny
cs[2]: V %1$s každé %2$s dny

en: At %1$s on %2$s %3$s of every %4$s
cs: V %1$s na %2$s %3$s každý %4$s

en: At %1$s on day %2$s of every %3$s
cs: V %1$s v den %2$s každého %3$s

en: At (hour:minute)
cs: V (hodina:minuta)

en: At least one LDAP server must exist.
cs: Musí existovat alespoň jeden server LDAP.

en: At least one MFA method must exist.
cs: Musí existovat alespoň jedna metoda MFA.

en: At least one UI element must be checked.
cs: Musí být zaškrtnut alespoň jeden prvek uživatelského rozhraní.

en: At least one UI element must be enabled for user role "%1$s".
cs: Pro uživatelskou roli "%1$s" musí být povolen alespoň jeden prvek uživatelského rozhraní.

en: At least one action is mandatory.
cs: Alespoň jedna akce je povinná.

en: At least one active user must exist with role "%1$s".
cs: Musí existovat alespoň jeden aktivní uživatel s rolí "%1$s".

en: At least one day of the week or day of the month must be specified.
cs: Musí být uveden alespoň jeden den v týdnu nebo den v měsíci.

en: At least one host group or host must be selected.
cs: Minimálně jedna skupina hostů musí být vybrána.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL or Oracle should be supported.
cs: Měl by být podporován alespoň jeden z MySQL, PostgreSQL nebo Oracle.

en: At least one operation must be selected.
cs: Musí být vybrána alespoň jedna operace.

en: At least one operation must exist.
cs: Minimálně jedna operace musí existovat.

en: At least one parameter "%1$s" or "%2$s" must be enabled.
cs: Musí být povolen alespoň jeden parametr "%1$s" nebo "%2$s".

en: At least one parameter must be enabled.
cs: Musí být povolen alespoň jeden parametr.

en: At least one update operation or message is mandatory
cs: Alespoň jedna operace aktualizace nebo zpráva je povinná

en: At least one update operation or message must exist.
cs: Minimálně jedna aktualizace operace nebo zpráva musí existovat.

en: At least one user or user group must be selected.
cs: Minimálně jeden uživatel nebo skupina uživatelů musí být vybrána.

en: At least one user or user group must be specified.
cs: Musí být zadán alespoň jeden uživatel nebo skupina uživatelů.

en: Attempt interval
cs: Interval pokusu

en: Attempts
cs: Pokusy

en: Attribute
cs: Atribut

en: Attribution text
cs: Atribuce textu

en: Audit settings
cs: Nastavení auditu

en: Aug
cs: Srp

en: August
cs: Srpen

en: Auth token
cs: Přístupový token

en: AuthN requests
cs: Požadavky AuthN

en: Authentication
cs: Autentizace

en: Authentication algorithm
cs: Autentizační algoritmus

en: Authentication failed: %1$s.
cs: Ověření selhalo: %1$s.

en: Authentication method
cs: Autentizační metoda

en: Authentication passphrase
cs: Autentizační přístupové heslo

en: Authentication protocol
cs: Autentizační protokol

en: Authentication settings updated
cs: Nastavení ověření bylo aktualizováno

en: Author
cs: Autor

en: Authorization
cs: Autentizace

en: Auto-login
cs: Automatické přihlášení

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
cs: Možnosti automatického přihlášení a automatického odhlášení nelze provozovat simultánně.

en: Auto-logout
cs: Automatické odhlášení

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Automatic icon mapping
cs: Automatické přiřazení ikony

en: Automatic icon selection
cs: Automatický výběr ikony

en: Autoregistration
cs: Auto registrace

en: Autoregistration actions
cs: Akce automatické registrace

en: Autoregistration data storage period
cs: Doba ukládání dat automatické registrace

en: Availability
cs: Dostupnost

en: Availability report
cs: Protokol dostupnosti

en: Available
cs: Dostupný

[ctx: compact table header]
en: Available
cs: Dostupný

en: Average
cs: Střední

en: Average number of outstanding read requests to the virtual disk during the collection interval , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
cs: Průměrný počet nevyřízených požadavků na čtení na virtuální disk během intervalu sběru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware, "instance" - instance diskového zařízení

en: Average number of outstanding write requests to the virtual disk during the collection interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
cs: Průměrný počet nevyřízených požadavků na zápis na virtuální disk během intervalu sběru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware, "instance" - instance diskového zařízení

en: Avoid easy-to-guess passwords
cs: Vyhnout se snadno uhodnutelným heslům

en: Axes
cs: Osy

en: Back
cs: Zpět

en: Background
cs: Pozadí

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Bar
cs: Sloupec

en: Base DN
cs: Kořenový DN

en: Base color
cs: Základní barva

en: Basic
cs: Základní

en: Before value
cs: Před hodnotou

en: Below value
cs: Pod hodnotou

en: Binary
cs: Binární

en: Binary item "%1$s" cannot be used in trigger
cs: Binární item "%1$s" nemůže být použit v triggeru

en: Bind password
cs: Bind heslo

en: Bits to shift
cs: Bity k posunu

en: Bitwise functions
cs: Bitové funkce

en: Blocked
cs: Blokovaný

en: Blue
cs: Modrá

en: Body
cs: Tělo

en: Body and headers
cs: Tělo a záhlaví

en: Bold
cs: Tučný

en: Bold line
cs: Tučná čára

en: Boolean to decimal
cs: Boolean hodnoty až desítkové hodnoty

en: Border
cs: Rámeček

en: Border color
cs: Barva rámečku

en: Border type
cs: Styl ohraničení

en: Border width
cs: Šířka okraje

en: Both passwords must be equal.
cs: Obě hesla musí být stejná.

en: Bottom
cs: Dole

en: Bottom N
cs: Spodní N

en: Bring forward
cs: Předložit

en: Bring to front
cs: Přenést dopředu

en: Browser
cs: Prohlížeč

en: Bulgarian (bg_BG)
cs: Bulharsky (bg_BG)

en: By host
cs: Podle hostitele

en: By me
cs: Ode mě

en: By trigger template
cs: Podle šablony spouštěče

en: CLOSING
cs: ZÁVĚREČNÝ

en: CPU information. Returns string or integer
cs: CPU informace. Vráti řetězec nebo celé číslo

en: CPU load. Returns float
cs: CPU load. Vrátí desetinné číslo

en: CPU time spent waiting for swap-in, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - CPU instance
cs: Čas CPU strávený čekáním na swap-in, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hostitele virtuálního počítače VMware, "instance" - instance CPU

en: CPU usage as a percentage during the interval depends on power management or HT, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Využití CPU v procentech během intervalu závisí na správě napájení nebo HT, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Využití procesoru v procentech během intervalu, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor hostitele hypervisoru VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Využití procesoru v procentech během intervalu, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: CPU usage in hertz during the interval on VMware Resource Pool, "url" - VMware service URL, "rpid" - VMware resource pool id
cs: Využití CPU v hertzech během intervalu ve fondu zdrojů VMware, "url" - URL služby VMware, "rpid" - ID fondu prostředků VMware

en: CPU utilization percentage. Returns float
cs: Procento využití CPU. Vrací desetinné číslo

en: CSRF token test
cs: Test CSRF tokenu

en: CSRF token validation succeeded.
cs: Ověření CSRF tokenu bylo úspěšné.

en: CSV to JSON
cs: CSV na JSON

en: CUID is expected
cs: Očekává se CUID

en: Calculated
cs: Vypočítaná

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Callback
cs: Odvolat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot add API token
cs: Nelze přidat token API

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
cs: Není možné přidat nečíselnou položku "%1$s" do grafu "%2$s".

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
cs: Není možné přidat nečíselnou položku "%1$s" k prototypu grafu "%2$s".

en: Cannot add action
cs: Nelze přidat akci

en: Cannot add dashboard page: maximum number of %1$d dashboard pages has been added.
cs: Nelze přidat stránku dashboard panelu: byl přidán maximální počet %1$d stránek dashboard panelu.

en: Cannot add discovery rule
cs: Nelze přidat pravidlo nálezu

en: Cannot add graph
cs: Nelze přidat graf

en: Cannot add graph prototype
cs: Není možné přidat prototyp grafu

en: Cannot add host
cs: Nelze přidat hosta

en: Cannot add host group
cs: Nelze přidat skupinu

en: Cannot add host prototype
cs: Není možné přidat prototyp hosta

en: Cannot add image
cs: Nelze přidat obrázek

en: Cannot add item
cs: Nelze přidat položku

en: Cannot add item prototype
cs: Není možné přidat prototyp položky

en: Cannot add map element of the map "%1$s" due to circular reference.
cs: Není možná přidat složku map pro mapu "%1$s" kvůli cyklickému odkazu.

en: Cannot add media type
cs: Nelze přidat typ média

en: Cannot add module: %1$s. | Cannot add modules: %1$s.
cs[0]: Nelze přidat modul: %1$s.
cs[1]: Nelze přidat moduly: %1$s.
cs[2]: Nelze přidat moduly: %1$s.

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
cs: Nelze přidat více než jednu položku typu "Souhrn grafu" pro graf "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph prototype "%1$s".
cs: Nelze přidat víc jak jednu položku typu "Souhrn grafu" k prototypu grafu "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Total" to the chart.
cs: Do grafu nelze přidat více než jeden item typu "Celkem".

en: Cannot add network map
cs: Nelze přidat mapu sítě

en: Cannot add proxy
cs: Nelze přidat proxy

en: Cannot add proxy group
cs: Nelze přidat skupinu proxy

en: Cannot add regular expression
cs: Nelze přidat regulární výraz

en: Cannot add scheduled report
cs: Nelze přidat naplánovaný report

en: Cannot add script
cs: Nelze přidat skript

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
cs: Nelze přidat dílčí mapy. Dosáhla maximální intenzity.

en: Cannot add template
cs: Nelze přidat šablonu

en: Cannot add template group
cs: Nelze přidat skupinu šablon

en: Cannot add trigger
cs: Nelze přidat spouštěč

en: Cannot add trigger prototype
cs: Není možné přidat prototyp spouštěče

en: Cannot add user
cs: Nelze přidat uživatele

en: Cannot add user group
cs: Nelze přidat uživatelskou skupinu

en: Cannot add web scenario
cs: Není možné přidat webový scénář

en: Cannot add widget: no widgets available.
cs: Nelze přidat widget: nejsou k dispozici žádné widgety.

en: Cannot add widget: not enough free space on the dashboard.
cs: Widget nelze přidat: na řídicím panelu není dostatek volného místa.

en: Cannot assign the inventory field "%1$s" to the item with key "%2$s" of host "%3$s", because it is already populated by the item with key "%4$s".
cs: Nelze přiřadit pole inventáře "%1$s" k itemu s klíčem "%2$s" hosta "%3$s", protože je již vyplněno itemem s klíčem "%4$s".

en: Cannot assign the inventory field "%1$s" to the item with key "%2$s" of template "%3$s", because it is already populated by the item with key "%4$s".
cs: Nelže přiřadit pole inventáře "%1$s" k itemu s klíčem "%2$s" šabloně "%3$s", protože je již vyplněno položkou s klíčem "%4$s"

[ctx: screen reader]
en: Cannot be removed
cs: Nemůže být odebrán

en: Cannot bind anonymously to LDAP server.
cs: Není možné anonymně navázat na LDAP server.

en: Cannot bind to LDAP server.
cs: Není možné navázat na LDAP server.

en: Cannot build expression tree: %1$s.
cs: Nelze sestavit strom výrazů: %1$s.

en: Cannot change the user type of own role.
cs: Nelze změnit typ uživatele vlastní role.

en: Cannot clear history and trends
cs: Nelze vymazat historii a trendy

en: Cannot clone graph prototypes.
cs: Nelze klonovat předlohy pro grafy.

en: Cannot clone trigger prototypes.
cs: Nelze klonovat předlohy spouštěčů.

en: Cannot close problem: %1$s.
cs: Nelze uzavřít problém: %1$s.

en: Cannot connect to LDAP server.
cs: Nelze se připojit na LDAP server.

en: Cannot connect to the database.
cs: Není možné se připojit k databázi.

en: Cannot convert POST data:
cs: Nelze převést POST data:

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
cs[0]: Nelze kopírovat graf
cs[1]: Nelze kopírovat grafy
cs[2]: Nelze kopírovat grafy

en: Cannot copy graph "%1$s", because it has items from the multiple hosts.
cs: Nelze zkopírovat graf "%1$s", protože obsahuje itemy z více hostů.

en: Cannot copy graph "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the host "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat graf "%1$s", protože item s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s" neexistuje.

en: Cannot copy graph "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the template "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat graf "%1$s", protože item s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s" neexistuje.

en: Cannot copy graph prototype "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the host "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat prototyp grafu "%1$s", protože item s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s" neexistuje.

en: Cannot copy graph prototype "%1$s", because the item with key "%2$s" does not exist on the template "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat prototyp grafu "%1$s", protože item s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s" neexistuje.

en: Cannot copy item | Cannot copy items
cs[0]: Není možné kopírovat položku
cs[1]: Není možné kopírovat položky
cs[2]: Není možné kopírovat položky

en: Cannot copy item prototype with key "%1$s" without its master item with key "%2$s".
cs: Nelze zkopírovat prototyp itemu s klíčem "%1$s" bez jeho hlavního itemu s klíčem "%2$s".

en: Cannot copy item with key "%1$s" without its master item with key "%2$s".
cs: Nelze zkopírovat item s klíčem "%1$s" bez jeho hlavního itemu s klíčem "%2$s".

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
cs[0]: Nelze kopírovat spouštěč
cs[1]: Nelze kopírovat spoušťěče
cs[2]: Nelze kopírovat spoušťěče

en: Cannot copy trigger "%1$s" without the trigger "%2$s", on which it depends, to the host "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat trigger "%1$s" bez triggeru "%2$s", na kterém závisí, k hostovi "%3$s".

en: Cannot copy trigger "%1$s" without the trigger "%2$s", on which it depends, to the template "%3$s".
cs: Nelze zkopírovat trigger "%1$s" bez triggeru "%2$s", na kterém závisí, k šabloně "%3$s".

en: Cannot copy trigger "%1$s", because it has multiple hosts in the expression.
cs: Nelze zkopírovat spouštěč "%1$s", protože má ve výrazu více hostitelů.

en: Cannot copy trigger "%1$s", because it has multiple templates in the expression.
cs: Nelze zkopírovat trigger "%1$s", protože má ve výrazu více šablon.

en: Cannot create SLA
cs: Nelze vytvořit SLA

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
cs: Nelze vytvořit prototyp hosta na odkrytém hostu "%1$s".

en: Cannot create another database connection.
cs: Nelze otevřít další připojení k databázi.

en: Cannot create connector
cs: Nelze vytvořit konektor

en: Cannot create discovery rule
cs: Nelze vytvořit pravidlo nálezu

en: Cannot create event correlation
cs: Nelze vytvořit korelaci události

en: Cannot create icon map
cs: Nelze vytvořit mapu ikon

en: Cannot create maintenance period
cs: Nelze vytvořit servisní okno

en: Cannot create request
cs: Nelze vytvořit požadavek

en: Cannot create scheduled report
cs: Nelze vytvořit naplánovaný přehled

en: Cannot create service
cs: Nelze vytvořit službu

en: Cannot create service "%1$s": %2$s.
cs: Nelze vytvořit službu "%1$s": %2$s.

en: Cannot create the configuration file.
cs: Není možné vytvořit konfigurační soubor.

en: Cannot create user role
cs: Nelze vytvořit uživatelskou roli

en: Cannot create web scenario step
cs: Krok webového scénáře nelze vytvořit

en: Cannot delete API token | Cannot delete API tokens
cs[0]: Nelze smazat API token
cs[1]: Nelze smazat API tokeny
cs[2]: Nelze smazat API tokeny

en: Cannot delete MFA method "%1$s", because it is used by user group "%2$s".
cs: Metodu MFA "%1$s" nelze smazat, protože ji používá skupina uživatelů "%2$s".

en: Cannot delete SLA | Cannot delete SLAs
cs[0]: Nelze smazat SLA
cs[1]: Nelze odstranit SLA
cs[2]: Nelze smazat SLA

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
cs: Není možné smazat interního Zabbix uživatele "%1$s", zkuste ho vypnout.

en: Cannot delete action | Cannot delete actions
cs[0]: Nelze smazat akci
cs[1]: Nelze smazat akce
cs[2]: Nelze smazat akce

en: Cannot delete assigned user role "%1$s".
cs: Nelze smazat přiřazenou uživatelskou roli "%1$s".

en: Cannot delete connector | Cannot delete connectors
cs[0]: Nelze odstranit konektor
cs[1]: Nelze odstranit konektory
cs[2]: Nelze odstranit konektory

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
cs[0]: Dashboard nelze odstranit
cs[1]: Dashboardy nelze odstranit
cs[2]: Dashboardy nelze odstranit

en: Cannot delete default MFA method.
cs: Nelze odstranit výchozí metodu MFA.

en: Cannot delete default user directory.
cs: Nelze odstranit výchozí adresář uživatele.

en: Cannot delete discovery rule | Cannot delete discovery rules
cs[0]: Nelze smazat pravidlo nálezu
cs[1]: Nelze smazat pravidla nálezu
cs[2]: Nelze smazat pravidlo nálezu

en: Cannot delete event correlation | Cannot delete event correlations
cs[0]: Korelaci události nelze odstranit
cs[1]: Korelace událostí nelze odstranit
cs[2]: Korelaci události nelze odstranit

en: Cannot delete graph | Cannot delete graphs
cs[0]: Nelze smazat graf
cs[1]: Nelze smazat grafy
cs[2]: Nelze smazat grafy

en: Cannot delete graph prototype | Cannot delete graph prototypes
cs[0]: Není možné smazat prototyp grafu
cs[1]: Není možné smazat prototypy grafů
cs[2]: Není možné smazat prototypy grafů

en: Cannot delete host | Cannot delete hosts
cs[0]: Nelze smazat hostitele
cs[1]: Nelze smazat hostitele
cs[2]: Nelze smazat hostitele

en: Cannot delete host %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete hosts %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
cs[0]: Hostitele %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.
cs[1]: Hostitelé %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.
cs[2]: Hostitelé %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.

en: Cannot delete host group | Cannot delete host groups
cs[0]: Nelze odstranit skupinu hostitelů
cs[1]: Nelze odstranit skupiny hostitelů
cs[2]: Nelze odstranit skupinu hostitelů

en: Cannot delete host group %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete host groups %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
cs[0]: Skupina hosta %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.
cs[1]: Skupinu hostitelů %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.
cs[2]: Skupinu hostitelů %1$s nelze smazat, protože údržba "%2$s" musí obsahovat alespoň jednoho hostitele nebo skupinu hostitelů.

en: Cannot delete host groups
cs: Nelze odstranit skupiny zařízení

en: Cannot delete host prototype | Cannot delete host prototypes
cs[0]: Není možné smazat prototyp hosta
cs[1]: Není možné smazat prototypy hostů
cs[2]: Není možné smazat prototypy hostů

en: Cannot delete host prototypes
cs: Není možné smazat prototypy hostů

en: Cannot delete icon map
cs: Není možné smazat mapu ikon

en: Cannot delete image
cs: Nelze smazat obrázek

en: Cannot delete interface for discovered host "%1$s".
cs: Rozhraní nalezeného hostitele "%1$s" nelze smazat.

en: Cannot delete inventory.
cs: Není možné smazat inventář.

en: Cannot delete item | Cannot delete items
cs[0]: Nelze smazat item
cs[1]: Nelze smazat itemy
cs[2]: Nelze smazat itemy

en: Cannot delete item prototype | Cannot delete item prototypes
cs[0]: Není možné smazat prototyp itemu
cs[1]: Není možné smazat prototyp itemů
cs[2]: Není možné smazat prototyp itemů

en: Cannot delete maintenance period | Cannot delete maintenance periods
cs[0]: Nelze smazat servisní okno
cs[1]: Nelze smazat servisní okna
cs[2]: Nelze smazat servisní okna

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
cs[0]: Není možné smazat typ média
cs[1]: Není možné smazat typy médií
cs[2]: Není možné smazat typy médií

en: Cannot delete module: %1$s. | Cannot delete modules: %1$s.
cs[0]: Nelze odstranit modul: %1$s.
cs[1]: Nelze odstranit moduly: %1$s
cs[2]: Nelze odstranit moduly: %1$s

en: Cannot delete network map | Cannot delete network maps
cs[0]: Nelze smazat síťovou mapu
cs[1]: Nelze smazat síťové mapy
cs[2]: Nelze smazat síťové mapy

en: Cannot delete proxies
cs: Nelze smazat proxy servery

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
cs[0]: Nelze smazat proxy
cs[1]: Nelze smazat proxy
cs[2]: Nelze smazat proxy

en: Cannot delete proxy group | Cannot delete proxy groups
cs[0]: Nelze smazat skupinu proxy
cs[1]: Nelze smazat skupiny proxy
cs[2]: Nelze smazat skupiny proxy

en: Cannot delete proxy groups
cs: Nelze smazat skupiny proxy

en: Cannot delete readonly user role "%1$s".
cs: Uživatelskou roli "%1$s" pouze pro čtení nelze smazat.

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
cs[0]: Nelze smazat regulární výraz
cs[1]: Nelze smazat regulární výrazy
cs[2]: Nelze smazat regulární výrazy

en: Cannot delete scheduled report | Cannot delete scheduled reports
cs[0]: Naplánovaný report nelze smazat
cs[1]: Naplánované reporty nelze smazat
cs[2]: Naplánované reporty nelze smazat

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
cs[0]: Nelze smazat skript
cs[1]: Nelze smazat skript
cs[2]: Nelze smazat skript

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
cs: Není možné smazat skripty. Skript "%1$s" se používá v operaci akce "%2$s".

en: Cannot delete service | Cannot delete services
cs[0]: Nelze smazat službu
cs[1]: Nelze smazat služby
cs[2]: Nelze smazat služby

en: Cannot delete service "%1$s": %2$s.
cs: Nelze smazat službu "%1$s": %2$s.

en: Cannot delete template | Cannot delete templates
cs[0]: Nelze smazat šablonu
cs[1]: Nelze smazat šablony
cs[2]: Nelze smazat šablony

en: Cannot delete template group | Cannot delete template groups
cs[0]: Skupinu šablon nelze smazat
cs[1]: Skupiny šablon nelze smazat
cs[2]: Skupiny šablon nelze smazat

en: Cannot delete templated graph prototype.
cs: Nelze odstranit prototyp šablony grafu.

en: Cannot delete templated graph.
cs: Nelze odstranit šablonu grafu.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
cs: Není možné smazat spouštěč "%1$s:%2$s" patřící šabloně.

en: Cannot delete templated trigger prototype "%1$s:%2$s".
cs: Není možné smazat šablonu prototypu spouštěče "%1$s:%2$s".

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
cs: Není možné smazat web scénář "%1$s" patřící šabloně.

en: Cannot delete trigger | Cannot delete triggers
cs[0]: Nelze smazat trigger
cs[1]: Nelze smazat triggery
cs[2]: Nelze smazat triggery

en: Cannot delete trigger prototype | Cannot delete trigger prototypes
cs[0]: Není možné smazat prototyp triggeru
cs[1]: Není možné smazat prototypy triggerů
cs[2]: Není možné smazat prototypy triggerů

en: Cannot delete user | Cannot delete users
cs[0]: Nelze smazat uživatele
cs[1]: Nelze smazat uživatele
cs[2]: Nelze smazat uživatele

en: Cannot delete user directory "%1$s".
cs: Nelze smazat uživatelský adresář "%1$s".

en: Cannot delete user group | Cannot delete user groups
cs[0]: Nelze smazat skupinu uživatelů
cs[1]: Nelze smazat skupiny uživatelů
cs[2]: Nelze smazat skupiny uživatelů

en: Cannot delete user group "%1$s", because it is used by provisioned user "%2$s".
cs: Uživatelskou skupinu "%1$s" nelze smazat, protože ji používá zřízený uživatel "%2$s".

en: Cannot delete user role | Cannot delete user roles
cs[0]: Uživatelskou roli nelze smazat
cs[1]: Uživatelské role nelze smazat
cs[2]: Uživatelské role nelze smazat

en: Cannot delete web scenario | Cannot delete web scenarios
cs[0]: Není možné smazat webový scénář
cs[1]: Není možné smazat webové scénáře
cs[2]: Není možné smazat webové scénáře

en: Cannot disable API token | Cannot disable API tokens
cs[0]: Nelze zakázat API token
cs[1]: Nelze zakázat API tokeny
cs[2]: Nelze zakázat API tokeny

en: Cannot disable SLA | Cannot disable SLAs
cs[0]: Nelze zakázat SLA
cs[1]: Nelze zakázat SLA
cs[2]: Nelze zakázat SLA

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
cs[0]: Není možné vypnout akci
cs[1]: Není možné vypnout akce
cs[2]: Není možné vypnout akce

en: Cannot disable connector | Cannot disable connectors
cs[0]: Nelze zakázat konektor
cs[1]: Nelze zakázat konektory
cs[2]: Nelze zakázat konektory

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
cs[0]: Není možné vypnout pravidlo nálezu
cs[1]: Není možné vypnout pravidla nálezu
cs[2]: Není možné vypnout pravidla nálezu

en: Cannot disable event correlation | Cannot disable event correlations
cs[0]: Korelaci události nelze vypnout
cs[1]: Korelace událostí nelze vypnout
cs[2]: Korelace události nelze vypnout

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
cs[0]: Není možné vypnout hosta
cs[1]: Není možné vypnout hosty
cs[2]: Není možné vypnout hosty

en: Cannot disable item | Cannot disable items
cs[0]: Není možné vypnout položku
cs[1]: Není možné vypnout položky
cs[2]: Není možné vypnout položky

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
cs[0]: Není možné vypnout typ média
cs[1]: Není možné vypnout typ média
cs[2]: Není možné vypnout typ média

en: Cannot disable module | Cannot disable modules
cs[0]: Nelze zakázat modul
cs[1]: Nelze zakázat moduly
cs[2]: Nelze zakázat moduly

en: Cannot disable scheduled report | Cannot disable scheduled reports
cs[0]: Nelze zakázat naplánované přehledy
cs[1]: Nelze deaktivovat naplánované přehledy
cs[2]: Nelze deaktivovat naplánované přehledy

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
cs[0]: Není možné vypnout spouštěč
cs[1]: Není možné vypnout spouštěče
cs[2]: Není možné vypnout spouštěče

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
cs[0]: Není možné zakázat web scenář
cs[1]: Není možné zakázat web scenáře
cs[2]: Není možné zakázat web scenáře

en: Cannot display item queue.
cs: Není možné zobrazit frontu položek.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
cs: Není možné zobrazit víc jak jednu položku s typem "Souhrn grafu".

en: Cannot enable API token | Cannot enable API tokens
cs[0]: Nelze povolit API token
cs[1]: Nelze povolit API tokeny
cs[2]: Nelze povolit API tokeny

en: Cannot enable SLA | Cannot enable SLAs
cs[0]: Nelze povolit SLA
cs[1]: Nelze povolit SLA
cs[2]: Nelze povolit SLA

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
cs[0]: Není možné vypnout akci
cs[1]: Není možné vypnout akce
cs[2]: Není možné vypnout akce

en: Cannot enable connector | Cannot enable connectors
cs[0]: Nelze povolit konektor
cs[1]: Nelze povolit konektory
cs[2]: Nelze povolit konektory

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
cs[0]: Nelze umožnit pravidlo nálezu
cs[1]: Nelze umožnit pravidla nálezu
cs[2]: Nelze umožnit pravidla nálezu

en: Cannot enable event correlation | Cannot enable event correlations
cs[0]: Korelaci události nelze zapnout
cs[1]: Korelace události nelze zapnout
cs[2]: Korelace události nelze zapnout

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
cs[0]: Není možné povolit hosta
cs[1]: Není možné povolit hosty
cs[2]: Není možné povolit hosty

en: Cannot enable item | Cannot enable items
cs[0]: Není možné povolit položku
cs[1]: Není možné povolit položky
cs[2]: Není možné povolit položky

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
cs[0]: Není možné povolit typ média
cs[1]: Není možné povolit typy médií
cs[2]: Není možné povolit typy médií

en: Cannot enable module | Cannot enable modules
cs[0]: Nelze povolit modul
cs[1]: Nelze povolit moduly
cs[2]: Nelze povolit moduly

en: Cannot enable scheduled report | Cannot enable scheduled reports
cs[0]: Nelze aktivovat naplánovaný přehled
cs[1]: Nelze aktivovat naplánované přehledy
cs[2]: Nelze aktivovat naplánované přehledy

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
cs[0]: Není možné povolit spouštěč
cs[1]: Není možné povolit spouštěče
cs[2]: Není možné povolit spouštěče

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
cs[0]: Není možné povolit scenář
cs[1]: Není možné povolit scenáře
cs[2]: Není možné povolit scenáře

en: Cannot evaluate expression
cs: Nelze vyhodnotit výraz

en: Cannot execute URL type script.
cs: Nelze spustit skript typu URL.

en: Cannot execute operation
cs: Operaci nelze provést

en: Cannot execute script.
cs: Nelze spustit skript.

en: Cannot expand macros.
cs: Nelze rozšířit makra.

en: Cannot find SLA "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít SLA "%1$s" použitou na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find action "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít akci "%1$s" použitou na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Obrázek pozadí "%1$s" použitý v mapě "%2$s" nebyl nalezen.

en: Cannot find graph "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít graf "%1$s" použitý v řídicím panelu "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Skupina "%1$s" použitá v mapě "%2$s" nebyla nalezena.

en: Cannot find host "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít hosta "%1$s" použitého v panelu "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Host "%1$s" použitý v mapě "%2$s" nebyl nalezený.

en: Cannot find host group "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
cs: Nelze najít skupinu "%1$s" pro prototyp hosta "%2$s" zjišťovacího pravidla "%3$s" na"%4$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
cs: Nelze najít hostitelské rozhraní na "%1$s" pro klíč položky "%2$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item prototype with key "%2$s".
cs: Nelze najít hostitelské rozhraní na "%1$s" pro prototyp itemu s klíčem "%2$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item with key "%2$s".
cs: Nelze najít hostitelské rozhraní na "%1$s" pro item s klíčem "%2$s".

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Nelze najít ikonu "%1$s" použitou v mapě "%2$s".

en: Cannot find icon map "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Mapa ikon "%1$s" použitá v mapě "%2$s" nebyla nalezena.

en: Cannot find interface "%1$s" used for discovery rule "%2$s" on "%3$s".
cs: Nelze najít rozhraní "%1$s" použité pro pravidlo zjišťování "%2$s" na "%3$s".

en: Cannot find interface "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
cs: Nelze najít rozhraní "%1$s" použité pro položku "%2$s" na "%3$s".

en: Cannot find interface "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
cs: Nelze najít rozhraní "%1$s" použité pro prototyp položky "%2$s" pravidla zjišťování "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph "%3$s".
cs: Nejde nalézt položku "%1$s" na "%2$s" použitou jako maximální hodnota Y ose grafu "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
cs: Nejde nalézt položku "%1$s" na "%2$s" použitou jako maximální hodnota Y ose prototypu grafu "%3$s" objevovacího pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph "%3$s".
cs: Nejde nalézt položku "%1$s" na "%2$s" použitou jako minimální hodnota Y ose grafu "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
cs: Nejde nalézt položku "%1$s" na "%2$s" použitou jako minimální hodnota Y ose prototypu grafu "%3$s" objevovacího pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph "%3$s".
cs: Nemůžu najít položku "%1$s" na "%2$s" použitou v grafu "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
cs: Nemohu nalézt položku "%1$s" na "%2$s" použitou v prototypu grafu "%3$s" objevovacího pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít položku „%1$s“ použitou na nástěnce „%2$s“.

en: Cannot find map "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít mapu "%1$s" použitou na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Mapa "%1$s" použitá v mapě "%2$s" nebyla nalezena.

en: Cannot find media type "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít média typ "%1$s" použitý na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find service "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít službu "%1$s" použitou na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find template "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
cs: Nelze nalézt šablonu "%1$s" pro prototyp hosta "%2$s" objevovacího pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot find template "%1$s" for override "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
cs: Nelze najít šablonu „%1$s“ pro přepsání „%2$s“ pravidla zjišťování „%3$s“ na „%4$s“.

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
cs: Spouštěč "%1$s" použitý v mapě "%2$s" nebyl nalezený.

en: Cannot find user "%1$s" used in dashboard "%2$s".
cs: Nelze najít uživatele "%1$s" použitého na nástěnce "%2$s".

en: Cannot find user directory for LDAP.
cs: Nelze najít uživatelský adresář pro LDAP.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
cs: Nelze nalézt mapu hodnot "%1$s" použitou pro položku "%2$s" na "%3$s".

en: Cannot find value map "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
cs: Nelze nalézt mapu hodnot "%1$s" použitou pro prototyp položky "%2$s" objevovacího pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot have non-default "%2$s" rule while having "%3$s" set to %4$d for user role "%1$s".
cs: Nelze mít jiné než výchozí pravidlo „%2$s“, když je „%3$s“ nastaveno na %4$d pro uživatelskou roli „%1$s“.

en: Cannot have non-empty tag value while having empty tag in rule "%2$s" for user role "%1$s".
cs: Není možné mít neprázdnou hodnotu tagu a současně mít pravidlo prázdného tagu "%2$s" pro uživatelskou roli "%1$s".

en: Cannot import template "%1$s", linked template "%2$s" does not exist. | Cannot import template "%1$s", linked templates "%2$s" do not exist.
cs[0]: Není možné importovat šablonu "%1$s", připojená šablona "%2$s" neexistuje.
cs[1]: Není možné importovat šablonu "%1$s", připojené šablony "%2$s" neexistují.
cs[2]: Není možné importovat šablonu "%1$s", připojené šablony "%2$s" neexistují.

en: Cannot inherit LDD rules with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
cs: Nelze zdědit LLD pravidla s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být unikátní na hostu "%4$s".

en: Cannot inherit LDD rules with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
cs: Nelze zdědit LLD pravidla s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být unikátní na šabloně "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože je na hostovi požadováno rozhraní typu "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože LLD pravidlo se stejným klíčem je již zděděné ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože LLD pravidlo se stejným klíčem je již zděděné ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit LLD rule with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit pravidlo LLD s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" and LLD rule "%3$s" to host "%4$s", because an item prototype with the same key already belongs to LLD rule "%5$s".
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" a LLD pravidla "%3$s" na hosta "%4$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem již patří k LLD pravidlu "%5$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" and LLD rule "%3$s" to template "%4$s", because an item prototype with the same key already belongs to LLD rule "%5$s".
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" a LLD pravidla "%3$s" na šablonu "%4$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem již patří k LLD pravidlu "%5$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože je na hostovi vyžadováno rozhraní typu "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože LLD pravidlo se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem je již zděděný ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože LLD pravidlo se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem je již zděděný ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit item prototype with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit prototyp itemu s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item prototypes with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
cs: Nelze zdědit prototypy itemu s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být jedinečný na hostu "%4$s".

en: Cannot inherit item prototypes with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
cs: Nelze zdědit prototypy itemu s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být jedinečný na šabloně "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" and item with key "%3$s" of template "%4$s" to host "%5$s", because they would populate the same inventory field "%6$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" a item s klíčem "%3$s" ze šablony "%4$s" na hosta "%5$s", protože oba naplňují stejné políčko inventáře "%6$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" and item with key "%3$s" of template "%4$s" to template "%5$s", because they would populate the same inventory field "%6$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" a item s klíčem "%3$s" ze šablony "%4$s" na šablonu "%5$s", protože oba naplňují stejné políčko inventáře "%6$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because a host interface of type "%4$s" is required.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože je na hostovi požadováno rozhraní typu "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože LLD pravidlo se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože prototyp itemu se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because an item with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože item se stejným klíčem je již zděděný ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to host "%3$s", because its inventory field "%4$s" is already populated by the item with key "%5$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na hosta "%3$s", protože pole inventáře "%4$s" je již naplňováno itemem s klíčem "%5$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because a discovered item with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože objevený item se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an LLD rule with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože pravidlo LLD se stejným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item prototype with the same key already exists.
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože prototyp itemu se stehným klíčem již existuje.

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because an item with the same key is already inherited from template "%4$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože item se stejným klíčem je již zděděn ze šablony "%4$s".

en: Cannot inherit item with key "%1$s" of template "%2$s" to template "%3$s", because its inventory field "%4$s" is already populated by the item with key "%5$s".
cs: Nelze zdědit item s klíčem "%1$s" ze šablony "%2$s" na šablonu "%3$s", protože pole inventáře "%4$s" je již naplňováno itemem s klíčem "%5$s".

en: Cannot inherit items with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on host "%4$s".
cs: Nelze zdědit itemy s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být unikátní na hostu "%4$s".

en: Cannot inherit items with key "%1$s" of both "%2$s" and "%3$s" templates, because the key must be unique on template "%4$s".
cs: Nelze zdědit itemy s klíčem "%1$s" z obou šablon "%2$s" a "%3$s", protože klíč musí být unikátní na šabloně "%4$s".

en: Cannot insert trigger expression
cs: Není možné vložit výraz spouštěče

en: Cannot link template
cs: Není možné nalinkovat šablonu

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
cs: Šablonu "%1$s" nelze propojit s hostem "%2$s", protože by byla propojena dvakrát prostřednictvím šablony "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
cs: Šablonu "%1$s" nelze propojit s hostem "%2$s", protože jeho nadřazená šablona "%3$s" by byla propojena dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k prototypu hosta "%2$s", protože by byla propojena dvakrát prostřednictvím šablony "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" s prototypem hosta "%2$s", protože jeho nadřazená šablona "%3$s" by byla propojena dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" se šablonou "%2$s" kvůli závislosti na triggeru "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to expression of trigger "%3$s".
cs: Nelze připojit šablonu "%1$s" se šablonou "%2$s" kvůli výrazu v triggeru "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" se šablonou "%2$s", protože by došlo ke kruhové závislosti (%3$s).

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to host "%3$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože by byla propojena k hostovi "%3$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to host prototype "%3$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože by byla propojena k prototypu hosta "%3$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked to template "%3$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože by byla propojena k šabloně "%3$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because it would be linked twice through template "%3$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože by byla propojena dvakrát prostřednictvím šablony "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to host "%4$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože nadřazená šablona "%3$s" by byla připojena k hostovi "%4$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to host prototype "%4$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože nadřazená šablona "%3$s" by byla připojena k prototypu hosta "%4$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked to template "%4$s" twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" k šabloně "%2$s", protože nadřazená šablona "%3$s" by byla připojena k šabloně "%4$s" dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" se šablonou "%2$s", protože její nadřazená šablona "%3$s" by byla propojena dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k hostovi "%3$s" kvůli závislosti na triggeru "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k hostovi "%3$s" kvůli výrazu v triggeru "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k prototypu hosta "%3$s" kvůli závislosti na triggeru "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k prototypu hosta "%3$s" kvůli výrazu v triggeru "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k hostovi "%3$s" kvůli závislosti na triggeru "%4$s".

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
cs: Nelze propojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" k šabloně "%3$s" kvůli výrazu v triggeru "%4$s".

en: Cannot load module at: %1$s. | Cannot load modules at: %1$s.
cs[0]: Nelze načíst modul v: %1$s.
cs[1]: Nelze načíst moduly v: %1$s.
cs[2]: Nelze načíst moduly v: %1$s.

en: Cannot log out.
cs: Nelze se odhlásit.

en: Cannot mass update host name.
cs: Není možné hromadně aktualizovat jméno hosta.

en: Cannot mass update visible host name.
cs: Není možné hromadně aktualizovat zobrazované jméno hosta.

en: Cannot open URL
cs: Nelze otevřít URL

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %1$s.
cs: Není možné vykonat vícenásobné linkovaní šablon s ID: %1$s.

en: Cannot paste inaccessible widget.
cs: Nelze vložit nedostupný widget.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
cs: Nelze vykonat příkaz vymazat na tabulce "%1$s" bez podmínky kde.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
cs: Nelze vykonat příkaz aktualizace na tabulce "%1$s" bez hodnot.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
cs: Není možné vykonat update příkaz nad tabulkou "%1$s" bez podmínky where.

en: Cannot provision user | Cannot provision users
cs[0]: Nelze zřídit uživatele
cs[1]: Nelze zřídit uživatele
cs[2]: Nelze zřídit uživatele

en: Cannot read JSON: %1$s.
cs: Nelze číst JSON: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
cs: Nelze číst XML: %1$s.

en: Cannot read YAML: %1$s.
cs: Nelze číst YAML: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
cs: Není možné číst odpověď, zkontrolujte spojení se Zabbix serverem "%1$s".

en: Cannot remove the tag with name "%1$s" and value "%2$s", defined in a host prototype, from host "%3$s".
cs: Nelze odebrat tag se jménem "%1$s" a hodnotou "%2$s" definovaný v prototypu hosta, z hosta "%3$s".

en: Cannot rename guest user.
cs: Není možné přejmenovat uživatele guest.

en: Cannot reset TOTP secret | Cannot reset TOTP secrets
cs[0]: Tajný klíč TOTP nelze resetovat
cs[1]: Tajné klíče TOTP nelze resetovat
cs[2]: Tajné klíče TOTP nelze resetovat

en: Cannot save discovery rule without checks.
cs: Není možné uložit pravidlo nálezu bez kontroly.

en: Cannot save widget "%1$s".
cs: Nepodařilo se uložit widget "%1$s".

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
cs: Není možné poslat příkaz, zkontrolujte spojení se Zabbix serverem "%1$s".

en: Cannot send request: %1$s.
cs: Nejde poslat požadavek: %1$s.

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
cs: Nelze nastavit "%1$s" pro graf "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
cs: Nelze nastavit "%1$s" pro prototyp grafu "%2$s".

en: Cannot set "Data set aggregation" when item with type "Total" is added to the chart.
cs: Nelze nastavit "Agregaci datové sady", když je do grafu přidán item typu "Celkem".

en: Cannot set dependency for LLD rule with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro LLD pravidlo s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for LLD rule with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro LLD pravidlo s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item prototype with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro prototyp itemu s klíčem "%1$s" na hlavním prototypu itemu s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item prototype with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro prototyp itemu s klíčem "%1$s" na hlavním prototypu itemu s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro prototyp itemu s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item prototype with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro prototyp itemu s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the host "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro item s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s": %4$s.

en: Cannot set dependency for item with key "%1$s" on the master item with key "%2$s" on the template "%3$s": %4$s.
cs: Nelze nastavit závislost pro item s klíčem "%1$s" na hlavním itemu s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s": %4$s.

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
cs: Nelze nastavit inventární pole pro zakázaný inventář.

en: Cannot specify "propagation_rule" parameter without specifying "propagation_value" parameter for service "%1$s".
cs: Nelze specifikovat parametr "propagation_rule" bez zadání parametru "propagation_value" pro službu "%1$s".

en: Cannot support notification audio for this device.
cs: Pro toto zařízení není podporovaný zvuk oznámení.

en: Cannot switch host for interface.
cs: Nelze přepnout host pro interface.

en: Cannot test disabled media type.
cs: Nelze testovat typ vypnutých médií.

en: Cannot unblock user | Cannot unblock users
cs[0]: Uživatele nelze odblokovat
cs[1]: Uživatele nelze odblokovat
cs[2]: Uživatele nelze odblokovat

en: Cannot unlink template
cs: Nelze odpojit šablonu

en: Cannot unlink template "%1$s" from host "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
cs: Nelze odpojit Šablonu „%1$s“ od hosta "%2$s" kvůli závislosti na spouštěči "%3$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on host "%4$s".
cs: Nelze odpojit šablonu "%1$s" ze šablony "%2$s" kvůli závislosti na triggeru "%3$s" na hostovi "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on template "%4$s".
cs: Nelze odpojit šablonu "%1$s" ze šablony "%2$s" kvůli závislosti na triggeru "%3$s" na hostovi "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
cs: Nelze odpojit šablonu "%1$s" ze šablony "%2$s" kvůli závislosti na triggeru "%3$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
cs: Nelze odpojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" z hosta "%3$s" kvůli výrazu v triggeru "%4$s".

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
cs: Nelze odpojit šablonu "%1$s" bez šablony "%2$s" ze šablony "%3$s" kvůli výrazu v triggeru "%4$s".

en: Cannot unlink trigger "%1$s", it has items from template that is left linked to host.
cs: Není možné zrušit propojení spouštěče "%1$s", protože obsahuje položky ze šablony, která je propojená s hostem.

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat "%1$s" pro akci "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat "%1$s" pro graf "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat "%1$s" pro prototyp grafu "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat "%1$s" pro šablonu spouštěče "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat "%1$s" pro prototyp šablony spouštěče "%2$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
cs: Není možné aktualizovat "%2$s" pro objeveného hosta "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
cs: Není možné aktualizovat "%2$s" pro objevený spouštěč "%1$s".

en: Cannot update API token
cs: Nelze aktualizovat API token

en: Cannot update SLA
cs: Nelze aktualizovat SLA

en: Cannot update a discovered graph.
cs: Není možné aktualizovat objevený graf.

en: Cannot update a discovered host group "%1$s".
cs: Nelze aktualizovat objevenou skupinu hostů "%1$s".

en: Cannot update a templated graph "%1$s".
cs: Nelze aktualizovat šablonu grafu "%1$s".

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
cs: Nelze aktualizovat šablona s webovým scénářem "%1$s": %2$s.

en: Cannot update action
cs: Nelze upravit akci

en: Cannot update authentication
cs: Nejde aktualizovat ověření

en: Cannot update configuration
cs: Není možné aktualizovat nastavení

en: Cannot update connector
cs: Nelze aktualizovat konektor

en: Cannot update discovery rule
cs: Nelze aktualizovat pravidlo nálezu

en: Cannot update event | Cannot update events
cs[0]: Nejde aktualizovat událost
cs[1]: Nejde aktualizovat události
cs[2]: Nejde aktualizovat události

en: Cannot update event correlation
cs: Nelze aktualizovat korelaci událostí

en: Cannot update events
cs: Nelze aktualizovat události

en: Cannot update graph
cs: Nelze upravit graf

en: Cannot update graph prototype
cs: Není možné aktualizovat prototyp grafu

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
cs: Není možné aktualizovat skupiny pro objeveného hosta "%1$s".

en: Cannot update host | Cannot update hosts
cs[0]: Nelze aktualizovat hosta
cs[1]: Nelze aktualizovat hosty
cs[2]: Nelze aktualizovat hosty

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
cs: Nelze aktualizovat nastavení šifrování hostitele. Měly by být upřesněny nastavení připojení pro oba směry.

en: Cannot update host group
cs: Nelze aktualizovat skupinu hostů

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
cs[0]: Nelze aktualizovat host prototyp
cs[1]: Nelze aktualizovat host prototyp
cs[2]: Nelze aktualizovat host prototyp

en: Cannot update icon map
cs: Nelze aktualizovat mapu ikon

en: Cannot update image
cs: Nelze upravit obrázek

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
cs: Nelze aktualizovat rozhraní pro zjištěného hosta "%1$s".

en: Cannot update item | Cannot update items
cs[0]: Nelze aktualizovat item
cs[1]: Nelze aktualizovat itemy
cs[2]: Nelze aktualizovat itemy

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
cs[0]: Nelze aktualizovat prototyp položky
cs[1]: Nelze aktualizovat prototypy položek
cs[2]: Nelze aktualizovat prototypy položek

en: Cannot update macros
cs: Nelze upravit makra

en: Cannot update maintenance period
cs: Nelze aktualizovat servisní okno

en: Cannot update media type
cs: Není možné aktualizovat typ média

en: Cannot update module
cs: Nelze aktualizovat moduly

en: Cannot update network map
cs: Nelze upravit síťovou mapu

en: Cannot update proxy
cs: Nelze upravit proxy

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
cs: Není možné aktualizovat proxy pro objeveného hosta "%1$s".

en: Cannot update proxy group
cs: Nelze aktualizovat skupinu proxy

en: Cannot update readonly user role "%1$s".
cs: Uživatelskou roli "%1$s" pouze pro čtení nelze aktualizovat.

en: Cannot update regular expression
cs: Nelze upravit regulární výraz

en: Cannot update scheduled report
cs: Naplánovaný přehled nelze aktualizovat

en: Cannot update script
cs: Nelze upravit skript

en: Cannot update script scope. Script "%1$s" is used in action "%2$s".
cs: Nelze aktualizovat rozsah skriptu. Skript "%1$s" se používá v akci "%2$s".

en: Cannot update service
cs: Nelze aktualizovat službu

en: Cannot update service "%1$s": %2$s.
cs: Nelze aktualizovat službu „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update services
cs: Služby nelze aktualizovat

en: Cannot update step for a templated web scenario "%1$s": %2$s.
cs: Nelze aktualizovat krok šablony webového scénáře "%1$s": %2$s.

en: Cannot update template | Cannot update templates
cs[0]: Nelze aktualizovat šablonu
cs[1]: Nelze aktualizovat šablony
cs[2]: Nelze aktualizovat šablony

en: Cannot update template group
cs: Skupiny šablon nelze smazat

en: Cannot update trigger | Cannot update triggers
cs[0]: Nelze aktualizovat trigger
cs[1]: Nelze aktualizovat triggery
cs[2]: Nelze aktualizovat triggery

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
cs: Nelze aktualizovat spouštěč "%1$s": %2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
cs[0]: Nelze aktualizovat prototyp spouštěče
cs[1]: Nelze aktualizovat prototypy spouštěčů
cs[2]: Nelze aktualizovat prototypy spouštěčů

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
cs: Nelze aktualizovat prototyp spouštěče "%1$s": %2$s.

en: Cannot update user
cs: Nelze upravit uživatele

en: Cannot update user group | Cannot update user groups
cs[0]: Nelze aktualizovat skupinu uživatelů
cs[1]: Nelze aktualizovat skupiny uživatelů
cs[2]: Nelze aktualizovat skupiny uživatelů

en: Cannot update user role
cs: Uživatelskou roli nelze aktualizovat

en: Cannot update web scenario
cs: Nelze aktualizovat web scénář

en: Cannot update web scenario step
cs: Krok webového scénáře nelze aktualizovat

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost

en: Case-sensitive login
cs: Přihlašování rozlišují malá a velká písmena

en: Catalan (ca_ES)
cs: Katalánština (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
cs: Všechny zachycené SNMP trapy odpovídají regex. Pokud regexp je nespecifikovaný, zachytí se jakýkoliv trap.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
cs: Všechny zachycené SNMP trapy, které nebyly chyceny z snmptrap[] items.

en: Cause
cs: Příčina

en: Center
cs: Vprostřed

en: Certificate
cs: Certifikát

[ctx: noun]
en: Change
cs: Nahradit

[ctx: verb]
en: Change
cs: Nahradit

en: Change PSK
cs: Změňte PSK

en: Change client secret
cs: Změnit tajný klíč klienta

en: Change indicator
cs: Změnit indikátor

en: Change password
cs: Změnit heslo

en: Change per second
cs: Změna za sekundu

en: Change problem ranking
cs: Změnit zařazení problému

en: Change severity
cs: Změň závažnost

en: Change type
cs: Změnit typ

en: Character
cs: Znak

en: Character string included
cs: Obsahuje řetězec

en: Character string not included
cs: Neobsahuje řetězec

en: Chars
cs: Znaky

en: Chassis
cs: Šasí

en: Chassis information. Returns string
cs: Informace o šasi. Vráti řetězec

en: Check already exists.
cs: Kontrola již existuje.

en: Check expression part starting from "%1$s".
cs: Zkontrolujte část výrazu začínajícího od "%1$s".

en: Check for error in JSON
cs: Zkontrolovat chybu v JSON

en: Check for error in XML
cs: Zkontrolovat chybu v XML

en: Check for error using regular expression
cs: Zkontrolovat chybu použitím regulárního výrazu

en: Check for not supported value
cs: Zkontrolujte nepodporovanou hodnotu

en: Check of pre-requisites
cs: Kontrola předpokladů

en: Check the key, please. Default example was passed.
cs: Zkontrolujte prosím klíč. Byl zadaný předvolený klíč z příkladu.

en: Check type
cs: Typ kontroly

en: Checks
cs: Kontroly

en: Checks if DNS service is up. Returns 0 - DNS is down (server did not respond or DNS resolution failed); 1 - DNS is up
cs: Kontrola DNS. Vráti 0 - DNS je nedostupné (server neodpovídá nebo DNS překlad selhal), 1 - DNS je dostupné

en: Checks if file exists. Returns 0 - not found; 1 - file of the specified type exists
cs: Zkontroluje, zda soubor existuje. Vrací 0 - nenalezeno; 1 - soubor zadaného typu existuje

en: Checks if host is accessible by ICMP ping. 0 - ICMP ping fails. 1 - ICMP ping successful.
cs: Zkontroluje, zda je hostitel přístupný pomocí ICMP ping. 0 - ICMP ping selhal. 1 - ICMP ping úspěšný.

en: Checks if it is possible to make TCP connection to specified port. Returns 0 - cannot connect; 1 - can connect
cs: Kontrola úspěšného TCP spojení na zadaný port. Vráti 0 - neúspěšné, 1 - úspěšné

en: Checks if service is running and accepting TCP connections. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
cs: Zkontroluje jestli služba běží a akceptuje TCP spojení. Odpověď 0 - služba je nedostupná; 1 - služba je dostupná

en: Checks if service is running and responding to UDP requests. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
cs: Zkontroluje jestli služba běží a akceptuje UDP spojení. Odpověď 0 - služba je nedostupná; 1 - služba je dostupná

en: Checks if this TCP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
cs: Zkontroluje, zda TCP port je v LISTEN stavu. Odpověď 0 - Není v LISTEN stavu; 1 - je v LISTEN stavu

en: Checks if this UDP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
cs: Zkontroluje, zda UDP port je v LISTEN stavu. Odpověď 0 - Není v LISTEN stavu; 1 - je v LISTEN stavu

en: Checks performance of TCP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent while connecting to the service
cs: Zkontroluje výkonnost služby TCP. Odpověď 0 - služba je nedostupná; sekundy - číslo je rovno počtu sekund strávených při připojování se ke službě

en: Checks performance of UDP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent waiting for response from the service
cs: Zkontroluje výkonnost služby UDP. Odpověď 0 - služba je nedostupná; sekundy - číslo je rovno počtu sekund strávených při připojování se ke službě

en: Checks should be unique.
cs: Kontroly musí byt jedinečné.

en: Child services
cs: Podřízené služby

en: Chinese (zh_CN)
cs: Čínsky (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
cs: Čínsky (zh_TW)

en: Circular reference in templates: %1$s.
cs: Kruhový odkaz v šablonách: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
cs: Kruhové odkazování šablon není povolené.

en: Class %1$s not found for action %2$s.
cs: Třída %1$s nebyla nalezena pro akci %2$s.

en: Clear history and trends
cs: Vyčistit historii a trendy

en: Clear history and trends of selected item?
cs: Vyčistit historii a trendy vybraného itemu?

en: Clear history and trends of selected items?
cs: Vyčistit historii a trendy vybraných itemů?

en: Clear history and trends of selected web scenario?
cs: Vyčistit historii a trendy vybraných webového scénáře?

en: Clear history and trends of selected web scenarios?
cs: Vyčistit historii a trendy vybraných webových scénářů?

en: Clear when unlinking
cs: Pročistit při odpojování

en: Click and drag to desired size.
cs: Kliknout a roztáhnout do požadované velikosti.

en: Click to view or edit
cs: Kliknout pro zobrazení či úpravu

en: Client ID
cs: ID klienta

en: Client secret
cs: Tajný klíč klienta

en: Clock
cs: Hodiny

en: Clock type
cs: Typ hodin

en: Clone
cs: Vytvořit kopii

en: Cloned host parameter values have been modified.
cs: Hodnoty parametrů klonovaného hosta byly upraveny.

en: Cloned template parameter values have been modified.
cs: Hodnoty parametru klonované šablony byly upraveny.

en: Close
cs: Zavřít

en: Close expression constructor
cs: Zavřít kunstruktéra výrazu

en: Close new event
cs: Zavřít novou událost

en: Close old events
cs: Zavřít starou událost

en: Close problem
cs: Zavřít problém

en: Close problems
cs: Zavřete problémy

en: Code length
cs: Délka kódu

en: Collapse
cs: Zhroucení

en: Collapse sidebar
cs: Sbalit postranní panel

en: Color
cs: Barva

en: Color "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal color code (6 symbols).
cs: Barva „%1$s“ není správná: očekává se hexadecimální kód barvy (6 znaků).

en: Color (OK)
cs: Barva (OK)

en: Color interpolation
cs: Barevná interpolace

en: Colors
cs: Barvy

en: Columns
cs: Sloupce

en: Combined result
cs: Kombinovaný výsledek

en: Comma separated center coordinates and zoom level to display when the widget is initially loaded.
cs: Středové souřadnice oddělené čárkami a úroveň přiblížení, které se zobrazí při prvním načtení widgetu.

en: Command
cs: Příkaz

en: Commands
cs: Příkazy

en: Communication
cs: Komunikace

[ctx: SNMP Community]
en: Community
cs: Společenství

en: Compact view
cs: Celkový pohled

en: Component %1$s already registered.
cs: Komponenta %1$s je již zaregistrována.

en: Component %1$s is not registered.
cs: Komponenta %1$s není registrována.

en: Compress records older than
cs: Komprimujte záznamy starší než

en: Compression is not supported.
cs: Komprese není podporována.

en: Concurrent sessions
cs: Souběžné relace

en: Condition
cs: Podmínka

en: Conditions
cs: Podmínky

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Configuration cache statistics. Cache - buffer (modes: pfree, total, used, free).
cs: Nastavení cache statistik. Cache - buffer (mod: pfree, total, used, free).

en: Configuration file "%1$s" created.
cs: Konfigurační soubor "%1$s" vytvořený.

en: Configuration of GUI
cs: Nastavení uživatelského prostředí

en: Configuration of actions
cs: Nastavení akcí

en: Configuration of audit log
cs: Konfigurace audit logu

en: Configuration of authentication
cs: Konfigurace autentizace

en: Configuration of dashboards
cs: Nastavení dashboardů

en: Configuration of discovery rules
cs: Nastavení pravidla nálezu

en: Configuration of graph prototypes
cs: Nastavení prototypu grafů

en: Configuration of graphs
cs: Nastavení grafů

en: Configuration of host
cs: Nastavení hosta

en: Configuration of host group
cs: Nastavení skupiny hostů

en: Configuration of host groups
cs: Nastavení skupin hostů

en: Configuration of host prototypes
cs: Nastavení prototypu hostů

en: Configuration of hosts
cs: Nastavení hostů

en: Configuration of housekeeping
cs: Nastavení údržby

en: Configuration of icon mapping
cs: Nastavení mapování ikon

en: Configuration of images
cs: Nastavení obrázků

en: Configuration of item prototypes
cs: Nastavení prototypů položek

en: Configuration of items
cs: Nastavení položek

en: Configuration of macros
cs: Nastavení maker

en: Configuration of maintenance periods
cs: Nastavení plánovaných odstávek

en: Configuration of media types
cs: Nastavení typů médií

en: Configuration of network maps
cs: Nastavení síťových map

en: Configuration of proxies
cs: Nastavení proxy

en: Configuration of proxy groups
cs: Konfigurace skupin proxy

en: Configuration of regular expressions
cs: Nastavení regulárních výrazů

en: Configuration of scripts
cs: Nastavení skriptů

en: Configuration of template group
cs: Konfigurace skupiny šablon

en: Configuration of template groups
cs: Nastavení šablon skupin

en: Configuration of templates
cs: Nastavení šablon

en: Configuration of timeouts
cs: Konfigurace časových limitů

en: Configuration of trigger displaying options
cs: Nastavení možností zobrazení spouštěče

en: Configuration of trigger prototypes
cs: Nastavení prototypů spouštěče

en: Configuration of triggers
cs: Nastavení spouštěčů

en: Configuration of user groups
cs: Nastavení skupin uživatelů

en: Configuration of user roles
cs: Konfigurace uživatelských rolí

en: Configuration of users
cs: Nastavení uživatelů

en: Configuration of web monitoring
cs: Nastavení monitorování web prezentací

en: Configuration refresh
cs: Obnovení konfigurace

en: Configuration updated
cs: Nastavení bylo aktualizováno

en: Configure DB connection
cs: Nastavení DB připojení

en: Configure JIT provisioning
cs: Konfigurovat poskytování JIT

en: Confirm changes
cs: Potvrdit změny

en: Confirmation text
cs: Potvrzující text

en: Confirms the problem is noticed (acknowledging user will be recorded). Status change triggers action update operation.
cs: Potvrzení, že problém byl zaznamenán (uživatel provádějící potvrzení bude zaznamenán). Změna stavu spustí aktualizační operace.

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
cs: Gratulace! Právě jste úspěšně nainstalovali Zabbix frontend.

en: Connect to
cs: Připojit k

[ctx: missing data function]
en: Connected
cs: Spojení

en: Connection
cs: Spojení

en: Connection security
cs: Bezpečnost připojení

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
cs: Časový limit připojení %1$s sekund vypršel při připojení k Zabbix serveru "%2$s".

en: Connection to Zabbix server "%1$s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
cs: Připojení k Zabbix serveru "%1$s" se nezdařilo. Možné důvody:
    1. Nesprávné "NodeAddress" nebo "ListenPort" v "zabbix_server.conf" nebo přepsání IP/DNS serveru v "zabbix.conf.php";
    2. Nesprávná konfigurace DNS serverů.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
cs: Připojení k serveru Zabbix "%1$s" bylo odmítnuto. Možné důvody:
    1. Nesprávné "NodeAddress" nebo "ListenPort" v "zabbix_server.conf" nebo přepsání IP/DNS serveru v "zabbix.conf.php";
    2. Bezpečnostní prostředí (například SELinux) blokuje spojení;
    3. Neběží démon serveru Zabbix;
    4. Firewall blokuje TCP spojení.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
cs: Časový limit připojení k serveru Zabbix "%1$s" vypršel. Možné důvody:
    1. Nesprávné "NodeAddress" nebo "ListenPort" v "zabbix_server.conf" nebo přepsání IP/DNS serveru v "zabbix.conf.php";
    2. Firewall blokuje TCP spojení.

en: Connection to Zabbix server failed. Incorrect configuration.
cs: Připojení k serveru Zabbix se nezdařilo. Nesprávná konfigurace.

en: Connection will not be encrypted because it uses a socket file (on Unix) or shared memory (Windows).
cs: Připojení nebude šifrováno, protože se používá soubor soketu (v Unixu) nebo sdílená paměť (Windows).

en: Connections
cs: Připojení

en: Connections from host
cs: Připojení z hostitele

en: Connections from proxy
cs: Připojení z proxy

en: Connections to host
cs: Připojení na hostitele

en: Connections to proxy
cs: Připojení k proxy

en: Connector
cs: Konektor

en: Connector "%1$s" already exists.
cs: Konektor "%1$s" již existuje.

en: Connector created
cs: Konektor vytvořen

en: Connector deleted | Connectors deleted
cs[0]: Konektor odstraněn
cs[1]: Konektory odstraněny
cs[2]: Konektory odstraněny

en: Connector disabled | Connectors disabled
cs[0]: Konektor zakázán
cs[1]: Konektory zakázány
cs[2]: Konektory zakázány

en: Connector enabled | Connectors enabled
cs[0]: Konektor povolen
cs[1]: Konektory povoleny
cs[2]: Konektory povoleny

en: Connector updated
cs: Konektor aktualizován

en: Connectors
cs: Konektory

en: Contact
cs: Kontakt

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Content controls
cs: Nabídka ovládacích prvků

en: Content controls: header
cs: Ovládací prvky: záhlaví

en: Content menu
cs: Nabídka obsahu

en: Context name
cs: Jméno kontextu

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue overrides
cs: Pokračovat v přepisech

en: Contract number
cs: Číslo smlouvy

en: Convert to JSON
cs: Převeď na JSON

en: Convert to cause
cs: Převést na příčinu

en: Converts a symptom event back to cause event
cs: Převést příznakový event zpět na příčinový event

en: Coordinates
cs: Poloha

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy %1$s graph | Copy %1$s graphs
cs[0]: Zkopírovat %1$s graf
cs[1]: Zkopírovat %1$s grafy
cs[2]: Zkopírovat %1$s grafy

en: Copy %1$s item | Copy %1$s items
cs[0]: Zkopírovat %1$s item
cs[1]: Zkopírovat %1$s itemy
cs[2]: Zkopírovat %1$s itemy

en: Copy %1$s trigger | Copy %1$s triggers
cs[0]: Zkopírovat %1$s trigger
cs[1]: Zkopírovat %1$s triggery
cs[2]: Zkopírovat %1$s triggery

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Count
cs: Počet

en: Count of context switches. Returns integer
cs: Počet kontextových přepnutí. Vráti celé číslo

en: Count of directory entries, recursively. Returns integer
cs: Počet vstupů do adresáře, rekurzivně. V celých číslech

en: Count of matched lines in log file monitoring with log rotation support. Returns integer
cs: Počet spárovaných řádků v monitorovaném log souboru s podporou rotace logu. Vrací celé číslo

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
cs: Počet spárovaných řádků v monitorovaném log souboru. Vrací celé číslo

en: Count of network checks enqueued in the discovery queue.
cs: Počet kontrol sítě zařazených ve frontě zjišťování.

en: Count of values enqueued in the connector queue.
cs: Počet hodnot zařazených do fronty připojení.

en: Count of values enqueued in the low-level discovery processing queue.
cs: Počet hodnot zařazených do fronty zpracování nízkoúrovňového zjišťování.

en: Count of values enqueued in the preprocessing queue.
cs: Počet hodnot zařazených do fronty předběžného zpracování.

en: Create API token
cs: Vytvořit API token

en: Create SLA
cs: Vytvořte SLA

en: Create action
cs: Vytvořit akci

en: Create and edit dashboards
cs: Vytvářejte a upravujte řídicí panely

en: Create and edit maintenance
cs: Vytvářejte a upravujte údržbu

en: Create and edit maps
cs: Vytvářejte a upravujte mapy

en: Create background
cs: Vytvořit pozadí

en: Create connector
cs: Vytvořit konektor

en: Create dashboard
cs: Vytvořit dashboard

en: Create dependent discovery rule
cs: Vytvořit závislé pravidlo nálezu

en: Create dependent item
cs: Vytvořte závislou položku

en: Create disabled
cs: Vytváření zakázáno

en: Create discovery rule
cs: Vytvořit objevovací pravidlo

en: Create discovery rule (select host first)
cs: Vytvořit pravidlo objevování (nejprve vyberte hostitele)

en: Create discovery rule (select template first)
cs: Vytvořit pravidlo zjišťování (nejprve vyberte šablonu)

en: Create enabled
cs: Vytváření povoleno

en: Create event correlation
cs: Vytvořte korelaci událostí

en: Create graph
cs: Vytvořit graf

en: Create graph (select host first)
cs: Vytvořit graf (nejdříve vyberte hosta)

en: Create graph (select template first)
cs: Vytvořit graf (nejprve vyberte šablonu)

en: Create graph prototype
cs: Vytvořit prototyp grafu

en: Create host
cs: Vytvořit hosta

en: Create host group
cs: Vytvořit skupinu hostů

en: Create host prototype
cs: Vytvořit prototyp hosta

en: Create hosts from selected prototype as disabled?
cs: Vytvořit hosty z vybraného prototypu jako zakázané?

en: Create hosts from selected prototype as enabled?
cs: Vytvořit hosty z vybraného prototypu jako povolené?

en: Create hosts from selected prototypes as disabled?
cs: Je vytvoření hostů z vybraných prototypů zakázáno?

en: Create hosts from selected prototypes as enabled?
cs: Je vytvoření hostů z vybraných prototypů povoleno?

en: Create icon
cs: Vytvořit ikonu

en: Create icon map
cs: Vytvořit mapu ikon

en: Create item
cs: Vytvořit položku

en: Create item (select host first)
cs: Vytvořit položku (nejdříve vyberte hosta)

en: Create item (select template first)
cs: Vytvořit item (nejprve vyberte hosta)

en: Create item prototype
cs: Vytvořit prototyp položky

en: Create items from selected prototype as disabled?
cs: Vytvořit itemy z vybraného prototypu jako zakázané?

en: Create items from selected prototype as enabled?
cs: Vytvořit itemy z vybraného prototypu jako povolené?

en: Create items from selected prototypes as disabled?
cs: Je vytvoření položek z vybraných prototypů zakázáno?

en: Create items from selected prototypes as enabled?
cs: Je vytvoření položek z vybraných prototypů povoleno?

en: Create maintenance period
cs: Vytvořit servisní okno

en: Create map
cs: Vytvořit mapu

en: Create media type
cs: Vytvořit typ média

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Create proxy
cs: Vytvořit proxy

en: Create proxy group
cs: Vytvořit skupinu proxy

en: Create report
cs: Vytvořit report

en: Create script
cs: Vytvořit skript

en: Create service
cs: Vytvořit službu

en: Create template
cs: Vytvořit šablonu

en: Create template group
cs: Vytvořit skupinu šablon

en: Create trigger
cs: Vytvořit spouštěč

en: Create trigger (select host first)
cs: Vytvořit spouštěč (nejdříve vyberte hosta)

en: Create trigger (select template first)
cs: Vytvořit spouštěč (nejprve vyberte šablonu)

en: Create trigger prototype
cs: Vytvořit prototyp spouštěč

en: Create triggers from selected prototype as disabled?
cs: Vytvořit triggery z vybraných prototypů jako zakázané?

en: Create triggers from selected prototype as enabled?
cs: Vytvořit triggery z vybraných prototypů jako povolené?

en: Create triggers from selected prototypes as disabled?
cs: Je vytvoření spouštěčů z vybraných prototypů zakázáno?

en: Create triggers from selected prototypes as enabled?
cs: Vytvořit spouštěče pro vybrané prototypy jako zapnuté?

en: Create user
cs: Vytvořit uživatele

en: Create user group
cs: Vytvořit uživatelskou skupinu

en: Create user role
cs: Vytvořit uživatelskou roli

en: Create web scenario
cs: Vytvořit web scénár

en: Create web scenario (select host first)
cs: Vytvořit web scénář (vyber nejprve hosta)

en: Create web scenario (select template first)
cs: Vytvořte webový scénář (nejprve vyberte šablonu)

en: Created at
cs: Vytvořeno v

en: Created by me
cs: Vytvořeno mnou

en: Created by user
cs: Vytvořeno uživatelem

en: Created by users
cs: Vytvořeno uživateli

en: Critical
cs: Kritický

en: Current
cs: Aktuální

en: Current host
cs: Aktuální host

en: Current password
cs: Současné heslo

en: Current password is mandatory.
cs: Současné heslo je důležité.

en: Current user
cs: Současný uživatel

en: Current value
cs: Aktuální hodnota

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom expression
cs: Vlastní výraz

en: Custom graphs
cs: Vlastní grafy

en: Custom intervals
cs: Vlastní intervaly

en: Custom label
cs: Vlastní popis

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
cs: Vlastní popis pro elementy typu "%1$s" v mapě "%2$s" nemůže byt prázdný.

en: Custom message
cs: Vlastní zpráva

en: Custom multiplier
cs: Vlastní multiplikátor

en: Custom on fail
cs: Zvyk při selhání

en: Custom schedule
cs: Vlastní rozvrh

en: Custom scripts
cs: Vlastní skripty

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
cs: Vlastní jména závažností ovlivňující všechny locales a vyžadující manuální překlad!

en: Custom size
cs: Vlastní velikost

en: Cycle
cs: Cyklus

en: Czech (cs_CZ)
cs: Česky (cs_CZ)

en: DNS name
cs: Jméno DNS

en: DUO Universal Prompt
cs: Univerzální výzva DUO

en: Daily
cs: Denně

en: Danish (da_DK)
cs: Dánština (da_DK)

en: Dark
cs: Tmavý

en: Dashboard
cs: Řídící panel

en: Dashboard "%1$s" already exists.
cs: Dashbord "%1$s" již existuje.

en: Dashboard "%1$s" is used in report "%2$s".
cs: Nástěnka "%1$s" je použita v reportu "%2$s".

en: Dashboard created
cs: Dashboard vytvořen

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
cs[0]: Dashboard smazán
cs[1]: Dashboardy byl smazány
cs[2]: Dashboardy byl smazány

en: Dashboard is used as data source.
cs: Dashboard se používá jako zdroj dat.

en: Dashboard list
cs: Seznam dashboardů

en: Dashboard page properties
cs: Vlastnosti stránky dashboardu

en: Dashboard properties
cs: Vlastnosti dashboardu

en: Dashboard sharing
cs: Sdílení dashboardu

en: Dashboard updated
cs: Dashboard aktualizován

en: Dashboard with ID "%1$s" is not available.
cs: Dashboard s ID "%1$s" není dostupný.

en: Dashboards
cs: Dashboardy

en: Dashed line
cs: Čárkovaná čára

en: Data
cs: Údaje

en: Data collection
cs: Sběr dat

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
cs: Údaje z %1$s. Vygenerované za %2$s sek.

en: Data is not properly encoded.
cs: Data nejsou správně zakódována.

en: Data overview
cs: Přehled dat

en: Data set aggregation
cs: Agregace datových souborů

en: Data set label
cs: Popisek sady dat

en: Data storage period
cs: Doba ukládání dat

en: Data type
cs: Datový typ

en: Database TLS CA file
cs: Soubor databáze TLS CA

en: Database TLS certificate file
cs: Soubor certifikátu TLS databáze

en: Database TLS certificate files must be read-only
cs: Soubory certifikátu TLS databáze musí být pouze pro čtení

en: Database TLS cipher list
cs: Databáze TLS šifrovacího seznamu

en: Database TLS encryption
cs: Databáze šifrování TLS

en: Database TLS key file
cs: Soubor klíče TLS databáze

en: Database history tables use primary key
cs: Databázové tabulky historie používají primární klíč

en: Database host
cs: Databázový server

en: Database host verification
cs: Ověření hostitele databáze

en: Database monitor
cs: Monitor databáze

en: Database name
cs: Jméno databáze

en: Database password
cs: Heslo databáze

en: Database port
cs: Port databáze

en: Database schema
cs: Databázové schéma

en: Database server
cs: Databázový server

en: Database type
cs: Typ databáze

en: Database user
cs: Databázový uživatel

en: Date
cs: Datum

en: Date HW decommissioned
cs: Datum vyřazení HW z provozu

en: Date HW installed
cs: Datum instalace HW

en: Date HW maintenance expires
cs: Datum vypršení údržby HW

en: Date HW purchased
cs: Datum koupě HW

en: Date and time functions
cs: Funkce data a času

en: Day
cs: Den

[ctx: compact table header]
en: Day
cs: Den

en: Day before yesterday
cs: Předevčírem

en: Day of month
cs: Den v měsíci

en: Day of the week and day of the month cannot be specified simultaneously.
cs: Den týdne a den v měsíci nelze zadat současně.

en: Day of week
cs: Den v týdnu

en: Days
cs: Dní

en: Deactivates manual suppression.
cs: Deaktivuje ruční potlačení.

en: Debug
cs: Ladící výstup

en: Debug mode
cs: Ladící mód

en: Dec
cs: Pro

en: December
cs: Prosinec

en: Decimal places
cs: Desetinná místa

en: Decrease by
cs: Snížit o

en: Default
cs: Výchozí

en: Default (%1$s)
cs: Výchozí (%1$s)

en: Default LDAP server must be specified.
cs: Výchozí LDAP server musí být specifikován.

en: Default MFA method must be specified.
cs: Musí být zadána výchozí metoda MFA.

en: Default access to new UI elements
cs: Výchozí přístup k novým UI prvkům

en: Default access to new actions
cs: Výchozí přístup k novým akcím

en: Default access to new modules
cs: Výchozí přístup k novým modulům

en: Default authentication
cs: Výchozí autentizace

en: Default host inventory mode
cs: Defaultní mód inventář hostitele

en: Default input string
cs: Výchozí vstupní řetězec

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Default login form
cs: Výchozí přihlašovací formulář

en: Default media type
cs: Výchozí typ média

en: Default operation step duration
cs: Předvolené trvání provozního kroku

en: Default page display period
cs: Výchozí doba zobrazení stránky

en: Default theme
cs: Výchozí téma

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Degrading
cs: Degradováno

en: Delay
cs: Prodleva

en: Delayed by
cs: Zpožděno o

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete all elements that are not present in the import file?
cs: Smazat všechny prvky, které nejsou součástí importovaného souboru?

en: Delete and clear
cs: Smazat a pročistit

en: Delete and clear selected template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
cs: Smazat a vyčistit zvolenou šablony? (Upozornění: dojde k vyčištění všech připojených hostů!)

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
cs: Smazat a vyčistit zvolené šablony? (Upozornění: tímto smažete vybrané šablony a pročistíte všechny připojené hostitele!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
cs: Smazat a vyčistit šablonu? (Pozor: všechny připojené hosty budou také vyčištěné!)

en: Delete current action?
cs: Smazat aktuální akci?

en: Delete dashboard?
cs: Smazat dashboard?

en: Delete discovery rule?
cs: Smazat objevovací pravidlo?

en: Delete event correlation?
cs: Smazat korelaci událostí?

en: Delete expression?
cs: Smazat výraz?

en: Delete graph prototype?
cs: Smazat prototyp grafu?

en: Delete graph?
cs: Smazat graf?

en: Delete icon map?
cs: Smazat mapovou ikonu?

en: Delete item prototype?
cs: Smazat prototyp položky?

en: Delete item?
cs: Smazat položku?

en: Delete links between selected elements?
cs: Smazat propojení mezi označenými elementy?

en: Delete lost resources
cs: Odstranit ztracené zdroje

en: Delete maintenance period?
cs: Smazat servisní okno?

en: Delete media type?
cs: Zmazat typ média?

en: Delete missing
cs: Smazat chýbějící

en: Delete regular expression?
cs: Smazat regulární výraz?

en: Delete script?
cs: Smazat skript?

en: Delete selected API token?
cs: Smazat vybraný API token?

en: Delete selected SLA?
cs: Smazat vybranou smlouvu SLA?

en: Delete selected SLAs?
cs: Smazat vybraná SLAs?

en: Delete selected action?
cs: Smazat označenou akci?

en: Delete selected actions?
cs: Smazat označené akce?

en: Delete selected connector?
cs: Odstranit vybraný konektor?

en: Delete selected connectors?
cs: Odstranit vybrané konektory?

en: Delete selected dashboard?
cs: Odstranit vybraný dashboard?

en: Delete selected dashboards?
cs: Odstranit vybrané dashboardy?

en: Delete selected discovery rule?
cs: Smazat vybrané pravidlo objevení?

en: Delete selected discovery rules?
cs: Smazat vybraná pravidla nálezu?

en: Delete selected elements?
cs: Smazat vybrané prvky?

en: Delete selected event correlation?
cs: Smazat vybranou korelaci událostí?

en: Delete selected event correlations?
cs: Smazat vybrané korelace událostí?

en: Delete selected graph prototype?
cs: Smazat označený prototyp grafu?

en: Delete selected graph prototypes?
cs: Smazat označené prototypy grafů?

en: Delete selected graph?
cs: Smazat vybraný graf?

en: Delete selected graphs?
cs: Smazat vybrané grafy?

en: Delete selected group?
cs: Smazat vybranou skupinu?

en: Delete selected groups?
cs: Smazat vybrané skupiny?

en: Delete selected host group?
cs: Smazat vybrané skupiny zařízení

en: Delete selected host groups?
cs: Smazat označené skupiny?

en: Delete selected host prototype?
cs: Smazat označený prototyp hosta?

en: Delete selected host prototypes?
cs: Smazat označené prototypy hosta?

en: Delete selected host?
cs: Smazat vybraného hostitele?

en: Delete selected hosts?
cs: Smazat vybrané hostitele?

en: Delete selected image?
cs: Smazat vybraný obrázek?

en: Delete selected item prototype?
cs: Smazat označený prototyp itemu?

en: Delete selected item prototypes?
cs: Smazat označené prototypy položek?

en: Delete selected item?
cs: Smazat vybraný item?

en: Delete selected items?
cs: Smazat vybrané položky?

en: Delete selected maintenance period?
cs: Odstranit vybraná servisní okna?

en: Delete selected maintenance periods?
cs: Smazat vybraná servisní okna?

en: Delete selected map?
cs: Smazat vybrané mapy?

en: Delete selected maps?
cs: Smazat vybrané mapy?

en: Delete selected media type?
cs: Smazat vybraný typ média?

en: Delete selected media types?
cs: Smazat vybrané typy médií?

en: Delete selected proxies?
cs: Smazat vybrané proxy?

en: Delete selected proxy group?
cs: Smazat vybranou skupinu proxy?

en: Delete selected proxy groups?
cs: Smazat vybrané skupiny proxy?

en: Delete selected proxy?
cs: Smazat vybraný proxy?

en: Delete selected regular expression?
cs: Smazat vybraný regulární výraz?

en: Delete selected regular expressions?
cs: Smazat vybrané regulární výrazy?

en: Delete selected role?
cs: Smazat vybranou roli?

en: Delete selected roles?
cs: Smazat vybrané role?

en: Delete selected scheduled report?
cs: Smazat vybraný naplánovaný report?

en: Delete selected scheduled reports?
cs: Smazat vybrané naplánované reporty?

en: Delete selected script?
cs: Smazat vybraný skript?

en: Delete selected scripts?
cs: Smazat vybrané skripty?

en: Delete selected service?
cs: Smazat vybranou službu?

en: Delete selected services?
cs: Smazat vybrané služby?

en: Delete selected shapes?
cs: Smazat vybrané tvary?

en: Delete selected template group?
cs: Smazat vybranou skupinu šablon?

en: Delete selected template groups?
cs: Smazat vybrané skupiny šablon?

en: Delete selected template?
cs: Smazat vybranou šablonu?

en: Delete selected templates?
cs: Smazat vybrané šablony?

en: Delete selected token?
cs: Smazat vybraný token?

en: Delete selected tokens?
cs: Smazat vybrané tokeny?

en: Delete selected trigger prototype?
cs: Smazat označený prototyp triggeru?

en: Delete selected trigger prototypes?
cs: Smazat označené prototypy spouštěčů?

en: Delete selected trigger?
cs: Smazat vybraný trigger?

en: Delete selected triggers?
cs: Smazat vybrané spouštěče?

en: Delete selected user?
cs: Smazat vybraného uživatele?

en: Delete selected users?
cs: Smazat vybrané uživatele?

en: Delete selected web scenario?
cs: Smazat označený webový scénář?

en: Delete selected web scenarios?
cs: Smazat označené scénáře?

en: Delete template?
cs: Smazat šablonu?

en: Delete trigger prototype?
cs: Smazat prototyp spouštěče?

en: Delete trigger?
cs: Smazat spouštěč?

en: Delete web scenario?
cs: Smazat web scénář?

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Delimiter
cs: Oddělovač

en: Denied methods
cs: Zamítnuté metody

en: Deny
cs: Zakázat

en: Deny list
cs: Seznam odmítnutých

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Dependent
cs: Závisející

en: Dependent item
cs: Závislý item

en: Depends on
cs: Závisí na

en: Deployment status
cs: Stav nasazení

en: Deprecated
cs: Zastaralé

en: Deprecated parameter "%1$s" cannot be used with "%2$s".
cs: Zastaralý parametr „%1$s“ nelze použít s „%2$s“.

en: Deprovisioned users group
cs: Zrušená skupina uživatelů

en: Deprovisioned users group cannot be deleted.
cs: Zrušená skupina uživatelů nemůže být odstraněna.

en: Deprovisioned users group cannot be empty.
cs: Zrušená skupina uživatelů nemůže být prázdná.

en: Deprovisioned users group cannot be enabled.
cs: Zrušená skupina uživatelů nemůže být povolena.

en: Description
cs: Popis

en: Description size
cs: Velikost popisu

en: Detailed listing of installed packages. Returns text in JSON format
cs: Detailní výpis instalovaných balíčků. Vrátí text ve formátu JSON

en: Details
cs: Detaily

en: Details of web scenario
cs: Detaily web scénáře

en: Detected TimescaleDB license does not support compression. Compression is supported in TimescaleDB Community Edition.
cs: Detekovaná licence TimescaleDB nepodporuje kompresi. Komprese je podporována v Komunitní edici TimescaleDB.

en: Detection period
cs: Období detekce

en: Deviations
cs: Odchylky

en: Device
cs: Zařízení

en: Device interrupts. Returns integer
cs: Přerušení zařízení. Vráti celé číslo

en: Device uniqueness criteria
cs: Jedinečný identifikátor zařízení

en: Digital
cs: Digitální

en: Directory
cs: Adresář

en: Directory size (in bytes). Returns integer
cs: Velikost adresáře (v bajtech). Vrací celé číslo

en: Disable
cs: Zakázat

en: Disable debug mode
cs: Zakázat ladící režim

en: Disable debug mode in selected group?
cs: Zakázat ladící mód pro vybranou skupinu?

en: Disable debug mode in selected groups?
cs: Zakázat ladící mód pro vybrané skupiny?

en: Disable host
cs: Zakázat hostitele

en: Disable host?
cs: Zakázat host?

en: Disable hosts
cs: Zakázat hosty

en: Disable hosts in the selected host groups?
cs: Zakázat hosty v označených skupinách?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
cs: Zakázat hostitele sledované přes vybrané proxy?

en: Disable hosts monitored by selected proxy?
cs: Zakázat hosty sledované přes vybrané proxy?

en: Disable lost resources
cs: Zakázat ztracené zdroje

en: Disable selected API token?
cs: Zakázat označený API token?

en: Disable selected API tokens?
cs: Zakázat označené API tokeny?

en: Disable selected SLA?
cs: Zakázat vybranou smlouvu SLA?

en: Disable selected SLAs?
cs: Zakázat vybrané smlouvy SLA?

en: Disable selected action?
cs: Zakázat označenou akci?

en: Disable selected actions?
cs: Zakázat označené akce?

en: Disable selected connector?
cs: Zakázat označený konektor?

en: Disable selected connectors?
cs: Zakázat označené konektory?

en: Disable selected discovery rule?
cs: Zakázat vybrané pravidlo objevení?

en: Disable selected discovery rules?
cs: Zakázat vybraná  pravidla nálezu?

en: Disable selected event correlation?
cs: Zakázat korelaci vybraných událostí?

en: Disable selected event correlations?
cs: Zakázat korelace vybraných událostí?

en: Disable selected group?
cs: Zakázat vybranou skupinu?

en: Disable selected groups?
cs: Zakázat vybrané skupiny?

en: Disable selected host?
cs: Zakázat vybraného hosta?

en: Disable selected hosts?
cs: Zakázat vybrané hostitele?

en: Disable selected item?
cs: Zakázat vybranou položku?

en: Disable selected items?
cs: Zakázat vybrané položky?

en: Disable selected media type?
cs: Zakázat vybraný media typ?

en: Disable selected media types?
cs: Zakázat označené media typy?

en: Disable selected module?
cs: Zakázat vybraný modul?

en: Disable selected modules?
cs: Zakázat vybrané moduly?

en: Disable selected scheduled report?
cs: Zakázat vybraný naplánovaný report?

en: Disable selected scheduled reports?
cs: Zakázat vybrané naplánované reporty?

en: Disable selected trigger?
cs: Zakázat vybraný trigger?

en: Disable selected triggers?
cs: Zakázat vybrané spouštěče?

en: Disable selected web scenario?
cs: Zakázat vybraný webový scénář?

en: Disable selected web scenarios?
cs: Zakázat označené scénáře?

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disabled automatically by an LLD rule.
cs: Automaticky zakázáno LLD pravidlem.

en: Disaster
cs: Kritický

en: Discard unchanged
cs: Zlikvidovat nezměněné

en: Discard unchanged with heartbeat
cs: Zlikvidovat nezměněné včetně heartbeat

en: Discard value
cs: Zlikvidovat hodnotu

en: Discover
cs: Objevit

en: Discovered
cs: Prozkoumat

en: Discovered by
cs: Objevené

en: Discovered device
cs: Nalezené zařízení

en: Discovery
cs: Průzkum

en: Discovery actions
cs: Objevovací akce

en: Discovery by
cs: Objeveno

en: Discovery by proxy
cs: Průzkum podle proxy

en: Discovery check
cs: Kontrola průzkumu

en: Discovery checks
cs: Kontroly objevování

en: Discovery list
cs: Objevovací seznam

en: Discovery object
cs: Objekt objevování

en: Discovery of VMware clusters, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: Zjištění clusterů VMware, "url" – URL služby VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware datastores, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: Zjištění datových úložišť VMware, "url" – URL služby VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware hypervisor datastores, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Zjištění datových úložišť hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware hypervisor network interfaces, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Zjištění síťových rozhraní hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware hypervisors, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: Zjištění hypervizorů VMware, "url" – URL služby VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware virtual machine disk devices, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
cs: Zjištění diskových zařízení virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware virtual machine file systems, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
cs: Zjištění souborových systémů virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware virtual machine network interfaces, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
cs: Zjištění síťových rozhraní virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí JSON

en: Discovery of VMware virtual machines, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: Zjištění virtuálních strojů VMware, "url" – URL služby VMware. Vrátí JSON

en: Discovery rule
cs: Pravidlo pro průzkum

[ctx: compact table header]
en: Discovery rule
cs: Pravidlo pro průzkum

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
cs:  Pravidlo nálezu "%1$s" už existuje.

en: Discovery rule "%1$s" cannot be copied without its master item.
cs: Pravidlo nálezu "%1$s" nemůže být kopírováno bez své master položky.

en: Discovery rule "%1$s" is used in "%2$s" action.
cs: Pravidlo nálezu "%1$s" je použito v akci "%2$s".

en: Discovery rule created
cs:  Pravidlo nálezu vytvořeno

en: Discovery rule deleted | Discovery rules deleted
cs[0]: Pravidlo průzkumu smazána
cs[1]: Pravidla průzkumu smazána
cs[2]:  Pravidla nálezu smazána

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
cs[0]:  Pravidlo nálezu vypnuto
cs[1]:  Pravidlo nálezu vypnuta
cs[2]:  Pravidlo nálezu vypnuta

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
cs[0]:  Pravidlo nálezu zapnuto
cs[1]:  Pravidlo nálezu zapnuta
cs[2]:  Pravidlo nálezu zapnuta

en: Discovery rule updated
cs: Pravidlo nálezu aktualizováno

en: Discovery rules
cs: Pravidla nálezu

en: Discovery status
cs: Stav nálezu

en: Disk read statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
cs: Čítače statistiky disku. Vrátí celé číslo pro položky v sektorech, operacích, bytech nebo desetinné číslo pro položky v sps, ops, bsp

en: Disk space in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: Volné místo na disku v bytech nebo v procentech. Vráti celé číslo pro byty nebo desetinné číslo pro procenta

en: Disk write statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
cs: Zapisovaní statistiky disku. Vráti celé číslo pro položky v sektorech, operacích, bytech nebo desetinné číslo pro položky v sps, ops, bsp

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display OK triggers for
cs: Zobrazovat spouštěče v stavu OK po dobu

en: Display graph
cs: Zobrazit graf

en: Display local time
cs: Zobrazení místního času

en: Display min/avg/max
cs: Zobrazit min/avg/max

en: Display min/max/avg
cs: Zobrazení min/max/prům

en: Display problems
cs: Problémy se zobrazením

en: Display stacked graph
cs: Zobrazit skládaný graf

en: Displaying %1$s of %2$s found
cs: Zobrazeno %1$s z %2$s nalezených

en: Displaying %1$s to %2$s of %3$s found
cs: Zobrazení %1$s do %2$s od %3$s nalezeno

en: Displaying options
cs: Zobrazení možností

en: Division denominator
cs: Jmenovatel dělitele

en: Do not store
cs: Neuchovávat

en: Do you wish to replace the conditional expression?
cs: Přejete si změnit podmínkový výraz?

en: Does not contain
cs: neobsahuje

en: Does not equal
cs: Nerovná se

en: Does not exist
cs: Neexistuje

en: Does not match regular expression
cs: Neshoduje se s regulárním výrazem

en: Dot
cs: Tečka

en: Doughnut
cs: Kobliha

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
cs: Nedostupné

[ctx: discovery status]
en: Down
cs: Nedostupné

en: Download image
cs: Stáhnout obrázek

en: Download the configuration file
cs: Stáhnout konfigurační soubor

en: Downtime
cs: Prostoj

[ctx: compact table header]
en: Downtime
cs: Odstávka

en: Draw
cs: Návrh

en: Draw style
cs: Styl vykreslení

en: Dropdown
cs: Rozbalovací nabídka

en: Dropdown options
cs: Možnosti rozbalovací nabídky

en: Duo Universal Prompt
cs: Univerzální výzva DUO

en: Duo state does not match saved state.
cs: Stav Duo neodpovídá uloženému stavu.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for map.
cs: Duplicitní "name" hodnota "%1$s" pro mapu.

en: Duplicate "usrgrpid" "%1$s" in user groups for map "%2$s".
cs: Duplicitní "usrgrpid" "%1$s" v uživatelských skupinách v mapě "%2$s".

en: Duplicate host. Host with the same host name "%1$s" already exists in data.
cs: Duplicitní host. Host se stejným názvem hosta "%1$s" již v datech existuje.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%1$s" already exists in data.
cs: Duplicitní host. Host se stejným viditelným názvem "%1$s" již v datech existuje.

en: Duplicate userid "%1$s" in users for map "%2$s".
cs: Duplicitní userid "%1$s" u uživatele mapy "%2$s".

en: Duration
cs: Trvání

[ctx: compact table header]
en: Duration
cs: Doba trvání

en: Dutch (nl_NL)
cs: Nizozemsky (nl_NL)

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
cs: Každá URL by měla mít jedinečné jméno. Prosím ujistěte se, že existuje jen jedna URL s takovýmto jménem

en: Each item
cs: Každá položka

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit dashboard
cs: Upravit dashboard

en: Edit map
cs: Aktualizovat mapu

en: Edit operation
cs: Upravit operaci

en: Edit tree element
cs: Upravit prvek stromu

en: Edit widget
cs: Upravit widget

en: Effective date
cs: Datum účinnosti

en: Effective value
cs: Efektivní hodnota

en: Elasticsearch URL is not set for type: %1$s.
cs: Elasticsearch URL není nastaven pro typ: %1$s.

en: Elasticsearch error: %1$s.
cs: Chyba elasticsearch: %1$s.

en: Element
cs: Prvek

en: Element name
cs: Název prvku

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Email
cs: E-mail

en: Email and password
cs: E-mail a heslo

en: Email provider
cs: Poskytovatel e-mailu

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
cs: Prázdný soubor SSL certifikátu pro web scénář "%1$s".

en: Empty SSL key file for web scenario "%1$s".
cs: Prázdný soubor SSL klíče pro web scénář "%1$s".

en: Empty color.
cs: Prázdná barva.

en: Empty input parameter.
cs: Prázdná vstupní parametr.

en: Empty map ID.
cs: Prázdné ID mapy.

en: Empty value.
cs: Prázdná hodnota.

en: Enable
cs: Povolit

en: Enable HTTP authentication
cs: Zapnout HTTP ověření

en: Enable HTTP authentication for all users.
cs: Povolit HTTP autentizaci pro všechny uživatele.

en: Enable JIT provisioning
cs: Povolit poskytování JIT

en: Enable LDAP authentication
cs: Zapnout LDAP ověření

en: Enable SAML authentication
cs: Povolit ověřování SAML

en: Enable SCIM provisioning
cs: Povolit poskytování SCIM

en: Enable audit logging
cs: Povolit protokolování auditu

en: Enable compression
cs: Povolit kompresi

en: Enable confirmation
cs: Povolit potvrzení

en: Enable debug mode
cs: Povolit ladící režim

en: Enable debug mode in selected group?
cs: Povolit ladící mód pro vybranou skupinu?

en: Enable debug mode in selected groups?
cs: Povolit ladící mód pro vybrané skupiny?

en: Enable host
cs: Povolit hostitele

en: Enable host?
cs: Povolit hosta?

en: Enable hosts
cs: Povolit hosty

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
cs: Povolit hostitele sledované přes vybrané proxy?

en: Enable hosts monitored by selected proxy?
cs: Povolit hosty monitorované vybranými proxy?

en: Enable internal housekeeping
cs: Povolit interní údržbu

en: Enable multi-factor authentication
cs: Povolit vícefaktorové ověřování

en: Enable selected API token?
cs: Povolit vybraný token API?

en: Enable selected API tokens?
cs: Povolit vybrané tokeny API?

en: Enable selected SLA?
cs: Povolit vybranou smlouvu SLA?

en: Enable selected SLAs?
cs: Povolit vybrané smlouvy SLA?

en: Enable selected action?
cs: Povolit vybranou akci?

en: Enable selected actions?
cs: Povolit označené akce?

en: Enable selected connector?
cs: Povolit vybraný konektor?

en: Enable selected connectors?
cs: Povolit vybrané konektory?

en: Enable selected discovery rule?
cs: Zapnout vybrané pravidlo nálezu?

en: Enable selected discovery rules?
cs: Zapnout vybraná pravidla nálezu?

en: Enable selected event correlation?
cs: Povolit korelaci vybraných událostí?

en: Enable selected event correlations?
cs: Povolit korelace vybraných událostí?

en: Enable selected group?
cs: Povolit vybranou skupinu?

en: Enable selected groups?
cs: Povolit vybrané skupiny?

en: Enable selected host?
cs: Povolit vybraného hosta?

en: Enable selected hosts?
cs: Povolit označené hosty?

en: Enable selected item?
cs: Povolit vybraný item?

en: Enable selected items?
cs: Povolit vybrané položky?

en: Enable selected media type?
cs: Povolit vybraný typ media?

en: Enable selected media types?
cs: Povolit označené typy médií?

en: Enable selected module?
cs: Povolit vybraný modul?

en: Enable selected modules?
cs: Povolit vybrané moduly?

en: Enable selected scheduled report?
cs: Povolit vybraný naplánovaný report?

en: Enable selected scheduled reports?
cs: Povolit vybrané naplánované reporty?

en: Enable selected trigger?
cs: Povolit vybraný trigger?

en: Enable selected triggers?
cs: Povolit vybrané spouštěče?

en: Enable selected web scenario?
cs: Povolit vybraný webový scénář?

en: Enable selected web scenarios?
cs: Povolit označené scénáře?

en: Enable trapping
cs: Zapnout pasti

en: Enable user input
cs: Povolit vstup uživatele

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Encrypt
cs: Šifrovat

en: Encryption
cs: Šifrování

en: Encryption level
cs: Úroveň šifrování

en: End date
cs: Datum ukončení

en: End of line sequence
cs: Sekvence konce řádku

en: English (en_GB)
cs: Anglicky (en_GB)

en: English (en_US)
cs: Anglicky (en_US)

en: Equals
cs: Rovná se

en: Error
cs: Chyba

en: Error budget
cs: Rozpočet chyb

[ctx: compact table header]
en: Error budget
cs: Rozpočet chyb

en: Error decoding Duo result.
cs: Chyba při dekódování výsledku Duo.

en: Error in search request for table "%1$s".
cs: Chyba ve vyhledávacím požadavku nad tabulkou "%1$s".

en: Error message
cs: Chybná zpráva

en: Error! Unable to start Zabbix server.
cs: Chyba! Nelze spustit Zabbix server.

en: Error: %1$s
cs: Chyba: %1$s

en: Evaluation period
cs: Zkušební období

en: Event
cs: Událost

en: Event ID
cs: ID události

en: Event acknowledged
cs: Událost potvrzena

en: Event correlation
cs: Korelace událostí

en: Event correlation "%1$s" already exists.
cs: Korelace událostí "%1$s" již existuje.

en: Event correlation created
cs: Korelace události vytvořena

en: Event correlation deleted | Event correlations deleted
cs[0]: Korelace události odstraněna
cs[1]: Korelace událostí odstraněny
cs[2]: Korelace událostí odstraněny

en: Event correlation disabled | Event correlations disabled
cs[0]: Korelace události vypnuta
cs[1]: Korelace událostí vypnuty
cs[2]: Korelace událostí vypnuty

en: Event correlation enabled | Event correlations enabled
cs[0]: Korelace události zapnuta
cs[1]: Korelace událostí zapnuty
cs[2]: Korelace událostí zapnuty

en: Event correlation rule
cs: Pravidlo korelace události

en: Event correlation rules
cs: Pravidla korelace události

en: Event correlation updated
cs: Korelace události aktualizována

en: Event details
cs: Detaily události

en: Event generation
cs: Generování události

en: Event is acknowledged
cs: Událost potvrzena

en: Event is not acknowledged
cs: Událost není potvrzena

en: Event list [previous 20]
cs: Seznam událostí [posledních 20]

en: Event log monitoring. Returns count of entries
cs: Monitoring logu událostí. Vráti počet záznamů

en: Event log monitoring. Returns log
cs: Monitoring logu událostí. Vráti log

en: Event name
cs: Název události

en: Event name matches Trigger name (with macros expanded) unless a custom Event name is specified in Trigger settings.
cs: Název eventu odpovídá názvu triggeru (s expandovanými makry), pokud není v nastavení triggeru určen vlastní název eventu.

en: Event tag pair
cs: Pár značky události

en: Event type
cs: Typ události

en: Event updated | Events updated
cs[0]: Událost aktualizována
cs[1]: Události aktualizovány
cs[2]: Události aktualizovány

en: Events
cs: Události

en: Events and alerts
cs: Události a výstrahy

en: Every day(s)
cs: Každý den(í)

en: Every week(s)
cs: Každý týden(ů)

en: Example
cs: Příklad

en: Example: https://localhost/zabbix/ui/
cs: Příklad: https://localhost/zabbix/ui/

en: Except selected
cs: Kromě vybraných

en: Exclude
cs: Vyjma

en: Exclude host groups
cs: Vyloučit skupiny hostů

en: Excluded downtime
cs: Vyloučená odstávka

en: Excluded downtimes
cs: Vyloučené prostoje

[ctx: compact table header]
en: Excluded downtimes
cs: Vyloučené odstávky

en: Execute
cs: Vykonat

en: Execute WMI query and return the JSON document with all selected objects
cs: Proveďe dotaz WMI a vrací dokument JSON se všemi vybranými objekty

en: Execute WMI query and return the first selected object. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
cs: Spustí WMI dotaz a vrátí první vybraný objekt. Vráti celé, desetinné číslo, řetězec nebo text (závisí od dotazu)

en: Execute now
cs: Provést nyní

en: Execute on
cs: Vykonat na

en: Execute scripts
cs: Spustit skripty

en: Executed
cs: Provedené

en: Executed script
cs: Vykonaný skript

en: Execution confirmation
cs: Potvrzení vykonání

en: Exists
cs: Existuje

en: Expand
cs: Rozbalit

en: Expand macros
cs: Rozbalte makra

en: Expand sidebar
cs: Rozbalte postranní panel

en: Expand single problem
cs: Rozvést jeden problém

en: Expired
cs: Platnost vypršela

[ctx: maintenance status]
en: Expired
cs: Vypršela

en: Expired on %1$s.
cs: Platnost vypršela %1$s.

en: Expires at
cs: Platnost vyprší v

en: Expires in less than
cs: Vyprší za méně než

en: Exploded
cs: Rozdělený koláčový

en: Export failed
cs: Export se nezdařil

en: Export to CSV
cs: Exportovat do CSV

en: Expression
cs: Výraz

en: Expression cannot be empty
cs: Výraz nemůže být prázdný

en: Expression constructor
cs: Konstruktér výrazu

en: Expression type
cs: Typ výrazu

en: Expression variable elements
cs: Proměnné výrazu

en: Expressions
cs: Výrazy

en: External check
cs: Vnější kontrola

[ctx: Friday short]
en: F
cs: Pá

en: FALSE
cs: NEPRAVDA

en: Fail
cs: Selhalo

en: Fail-over delay: %1$s
cs: Prodleva selhání: %1$s

en: Failed
cs: Selhalo

[ctx: compact table header]
en: Failed
cs: Nepodařilo se

en: Failed login
cs: Přihlášení se nezdařilo

en: Failed to create dashboard
cs: Nepodařilo se vytvořit dashboard

en: Failed to parse URL.
cs: Adresa URL nebyla úspěšně analyzována.

en: Failed to paste dashboard page.
cs: Nepodařilo se vložit stránku nástěnky.

en: Failed to paste widget.
cs: Widget se nepodařilo vložit.

en: Failed to select default LDAP server.
cs: Nepodařilo se vybrat výchozí server LDAP.

en: Failed to update dashboard
cs: Nepodařilo se aktualizovat dashboard

en: Failed to update dashboard page properties.
cs: Nepodařilo se aktualizovat vlastnosti stránky dashboardu.

en: Failed to update dashboard properties.
cs: Nepodařilo se aktualizovat vlastnosti dashboardu.

en: Failed to update dashboard sharing.
cs: Nepodařilo se aktualizovat sdílení nástěnky

en: Failed to update time selector.
cs: Nepodařilo se aktualizovat časový selektor.

en: Failed to update widget properties.
cs: Aktualizace vlastností widgetu se nezdařila.

en: Failover period
cs: Časování obnovy

en: Failure Audit
cs: Neúspěšný audit

en: Fatal error, please report to the Zabbix team
cs: Fatální chyba, prosím reportuje ji Zabbix týmu

en: Favorite graphs
cs: Oblíbené grafy

en: Favorite maps
cs: Oblíbené mapy

en: Feb
cs: Ún

en: February
cs: Únor

en: Field
cs: Pole

en: Field "%1$s" cannot be set to NULL.
cs: Pole "%1$s" nemůže být nastavené na NULL.

en: Field "%1$s" is mandatory.
cs: Pole "%1$s" je povinné.

en: Field "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
cs: Pole "%1$s" chybí, hodnoty pro mapu "%2$s".

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s
cs: Pole "%1$s" není správné: %2$s

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s.
cs: Pole "%1$s" není správné: %2$s.

en: Field "%1$s" is not integer.
cs: Pole "%1$s" není desítkové číslo.

en: Field "%1$s" is not string.
cs: Pole "%1$s" není řetězec.

en: Field "%1$s" must be missing.
cs: Pole "%1$s" musí chybět.

en: Field name
cs: Název pole

en: Field requirements:
cs: Požadavky na pole:

en: File checksum, calculated by the UNIX cksum algorithm. Returns integer for crc32 (default) and string for md5, sha256
cs: Kontrolní součet souboru, vypočítaný UNIX algoritmem cksum. Vrátí celé číslo pro crc32 (výchozí) a řetězec pro md5, sha256

en: File is empty
cs: Soubor je prázdný

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
cs: Soubor je příliš velký, maximální velikost je %1$s bytů.

en: File owner information. Returns string
cs: Informace o vlastníkovi souboru. Vrátí řetězec

en: File size in bytes (default) or in newlines. Returns integer
cs: Velikost souboru v bajtech (výchozí) nebo v nových řádcích. Vrátí celé číslo

en: File time information. Returns integer (Unix timestamp)
cs: Informace o čase souboru. Vráti celé číslo (Unix timestamp)

en: Fill
cs: Vyplň

en: Filled region
cs: Oblast

en: Filter
cs: Filtr

en: Filter deleted
cs: Filtr byl smazán

en: Filter is not set
cs: Filtr není nastaven

en: Filter properties
cs: Vlastnosti filtru

en: Filter results
cs: Filtrovat výsledky

en: Filters
cs: Filtry

en: Find string in a file. Returns 0 - match not found; 1 - found
cs: Najdi řetězec v souboru. Vráti 0 - nenalezený, 1 - nalezený

en: Find string in a file. Returns the line containing the matched string, or as specified by the optional output parameter
cs: Najdi řetězec v souboru. Vráti řádek obsahující vybraný řetězec nebo výstup definovaný ve volitelném výstupním parametru

en: Find string on a web page. Returns the matched string, or as specified by the optional output parameter
cs: Najdi řetězec ve web stránce. Vráti vybraný řetězec nebo výstup definovaný ve volitelném výstupním parametru

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finnish (fi_FI)
cs: Finsky (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
cs: První

en: Fit to map
cs: Přizpůsobit mapě

en: Fixed
cs: Pevná

en: Fixed status
cs: Opravený stav

en: Flexible
cs: Flexibilní

en: Follow redirects
cs: Následovat přesměrování

en: Font
cs: Písmo

en: Font color
cs: Barva fontu

en: Font size
cs: Velikost písma

en: Form data
cs: Formulářová data

en: Format
cs: Formát

en: Formula
cs: Vzorec

en: French (fr_FR)
cs: Francouzsky (fr_FR)

en: Fri
cs: Pá

en: Friday
cs: Pátek

en: From
cs: Od

en: Frontend URL
cs: Adresa URL rozhraní

en: Frontend access
cs: Frontend přístup

en: Frontend messaging
cs: Povolit frontend zprávy

en: Frontend notifications
cs: Notifikace frontendu

en: Full
cs: Plný

en: Function
cs: Funkce

en: GUI access disabled.
cs: GUI přístup vypnut.

en: Gauge
cs: Měřidlo

en: General
cs: Obecné

en: Generate report by
cs: Generovat report podle

en: Generated in %1$s sec
cs: Vygenerováno za %1$s s

en: Geographical maps
cs: Geografické mapy

en: Geomap
cs: Geomapa

en: Georgian (ka_GE)
cs: Gruzínsky (ka_GE)

en: German (de_DE)
cs: Německy (de_DE)

en: Get content of web page. Returns web page source as text
cs: Získat obsah web stránky. Vrátí zdrojový kód web stránky jako text

en: Get value
cs: Získat hodnotu

en: Get value and test
cs: Získat hodnotu a otestovat

en: Get value from host
cs: Získat hodnotu od zařízení

en: Given expression is not a macro
cs: Zadaný výraz není makro

en: Global
cs: Globální

en: Global regular expression "%1$s" does not exist.
cs: Globální regulární výraz "%1$s" neexistuje.

en: Global script execution on Zabbix server is disabled by server configuration.
cs: Globální spouštění skriptů na serveru Zabbix je zakázáno v konfiguraci serveru.

en: Global scripts on Zabbix server
cs: Globální skripty na Zabbix serveru

en: Global timeouts
cs: Globální časové limity

en: Global value
cs: Globální hodnota

en: Go back to %1$s
cs: Vrátit zpět na %1$s

en: Go to
cs: Jdi na

en: Go to "%1$s"
cs: Přejít na „%1$s“

en: Go to first page
cs: Přejděte na první stránku

en: Go to last page, %1$s
cs: Přejít na poslední stránku, %1$s

en: Go to next page, %1$s
cs: Přejít na další stránku, %1$s

en: Go to page %1$s
cs: Přejít na stranu %1$s

en: Go to page %1$s, current page
cs: Přejít na stránku %1$s, aktuální stránka

en: Go to previous page, %1$s
cs: Přejít na předchozí stránku, %1$s

en: Gradient line
cs: Přechodová linka

en: Graph
cs: Graf

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
cs: Graf "%1$s" už existuje na "%2$s" (zděděný z jiné šablony).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
cs: Graf "%1$s" již existuje na "%2$s" (položky grafu nejsou totožné).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" as a graph created from graph prototype.
cs: Graf "%1$s" již existuje na "%2$s" jako graf vytvořený z prototypu grafu.

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
cs: Graf "%1$s" již existuje na "%2$s".

en: Graph "%1$s" already exists on the host "%2$s".
cs: Graf "%1$s" již na hostu "%2$s" existuje.

en: Graph "%1$s" already exists on the template "%2$s".
cs: Graf "%1$s" již na šabloně "%2$s" existuje.

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
cs: Graf "%1$s" s položkami šablon nemůže obsahovat položky z jiných hostů.

en: Graph (classic)
cs: Graf (základní)

en: Graph added
cs: Graf byl přidán

en: Graph copied | Graphs copied
cs[0]: Graf zkopírován
cs[1]: Grafy zkopírovány
cs[2]: Grafy zkopírovány

en: Graph deleted | Graphs deleted
cs[0]: Graf byl smazán
cs[1]: Grafy byly smazány
cs[2]: Grafy byly smazány

en: Graph prototype
cs: Prototyp grafu

en: Graph prototype "%1$s" already exists on the LLD rule with key "%2$s" of the host "%3$s".
cs: Prototyp grafu "%1$s" již existuje pro pravidlo LLD s klíčem "%2$s" na hostovi "%3$s".

en: Graph prototype "%1$s" already exists on the LLD rule with key "%2$s" of the template "%3$s".
cs: Prototyp grafu "%1$s" již existuje pro pravidlo LLD s klíčem "%2$s" na šabloně "%3$s".

en: Graph prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
cs: Prototyp grafu "%1$s" obsahuje prototypy položek z různých pravidel nálezu.

en: Graph prototype "%1$s" must have at least one item prototype.
cs: Prototyp grafu "%1$s" musí obsahovat nejméně jeden prototyp položky.

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
cs: Prototyp grafu "%1$s" s položkami šablon nemůže obsahovat položky z jiných hostů.

en: Graph prototype added
cs: Prototyp grafu byl přidán

en: Graph prototype deleted | Graph prototypes deleted
cs[0]: Prototyp grafu byl smazán
cs[1]: Prototypy grafu byly smazány
cs[2]: Prototypy grafu byly smazány

en: Graph prototype updated
cs: Prototyp grafu byl aktualizován

en: Graph prototype with ID "%1$s" is not available.
cs: Prototyp grafu s ID "%1$s" není k dispozici.

en: Graph prototypes
cs: Prototypy grafů

en: Graph sum
cs: Souhrn grafu

en: Graph type
cs: Typ grafu

en: Graph updated
cs: Graf byl aktualizován

en: Graph with ID "%1$s" is not available.
cs: Graf s ID "%1$s" není k dispozici.

en: Graphs
cs: Grafy

en: Greek (el_GR)
cs: Řecky (el_GR)

en: Grid
cs: Mřížka

en: Group
cs: Skupina

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used by a host prototype.
cs: Skupina "%1$s" nemůže být smazána, protože je používána prototypem hosta.

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a correlation condition.
cs: Skupina "%1$s" nemůže být odstraněna, protože je použita v korelační podmínce.

en: Group "%1$s" does not exist.
cs: Skupina "%1$s" neexistuje.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
cs: Skupina "%1$s" pro hosta "%2$s" neexistuje.

en: Group base DN
cs: Základní skupina DN

en: Group by
cs: Seskupit

en: Group configuration
cs: Konfigurace skupiny

en: Group filter
cs: Skupinový filtr

en: Group for discovered hosts
cs: Skupina pro nalezené hostitele

en: Group member attribute
cs: Atribut člena skupiny

en: Group name
cs: Název skupiny

en: Group name attribute
cs: Atribut názvu skupiny

en: Group prototype cannot be based on a discovered host group "%1$s".
cs: Prototyp skupiny nemůže být založený na zjištěné skupině hostů "%1$s".

en: Group prototypes
cs: Prototypy skupiny

en: Grouping by
cs: Seskupovat podle

en: Groups
cs: Skupiny

en: Guest user
cs: Uživatel host

en: HTTP authentication
cs: HTTP autentizace

en: HTTP login form
cs: HTTP přihlašovací formulář

en: HTTP settings
cs: HTTP nastavení

en: HW architecture
cs: HW architektura

en: Hardware (Full details)
cs: Hardware (podrobně)

en: Hardware sensor reading. Returns float
cs: Čtení hardwarového senzoru. Vrátí desetinné číslo

en: Hash function
cs: Hashovací funkce

en: Headers
cs: HTTP záhlaví

en: Hebrew (he_IL)
cs: Hebrejština (he_IL)

en: Height
cs: Výška

en: Help
cs: Nápověda

en: Hexadecimal to decimal
cs: Z hexadecimální do desítkové

en: Hidden
cs: Skryta

en: Hide debug
cs: Skrýt debug

en: Hide groups without problems
cs: Skrýt skupiny bez problémů

en: Hide selected
cs: Skrýt vybrané

en: Hide sidebar
cs: Skrýt postranní panel

[ctx: screen reader]
en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: High
cs: Závažný

en: High availability cluster
cs: Cluster vysoké dostupnosti

en: High availability node
cs: Uzel s vysokou dostupností

en: High availability nodes
cs: Uzly s vysokou dostupností

en: High-contrast dark
cs: Vysoký tmavý kontrast

en: High-contrast light
cs: Vysoký světlý kontrast

en: Highlight whole row
cs: Označ celý řádek

en: Highlights
cs: Zvýraznění

en: History
cs: Historie

en: History and trends cleared
cs: Historie a trendy byly vyčištěny

en: History and trends compression
cs: Komprese historie a trendů

en: History cleanup is not supported if compression is enabled
cs: Vyčištění historie není podporováno, pokud je povolena komprese

en: History clear
cs:  Pročištění historie

en: History clearing can take a long time. Continue?
cs: Pročištění historie může chvíli trvat. Pokračovat?

en: History data
cs: Historická data

en: History data selection
cs: Výběr historických dat

en: History functions
cs: Funkce historie

en: Home
cs: Domů

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Horizontal align
cs: Vodorovné zarovnání

en: Horizontal position
cs: Horizontální pozice

en: Host | Hosts
cs[0]: Hostitel
cs[1]: Hostitelé
cs[2]: Hostitelé

en: Host "%1$s" already exists.
cs: Host "%1$s" již existuje.

en: Host "%1$s" cannot be without host group.
cs: Host "%1$s" nemůže být bez hostitelské skupiny.

en: Host "%1$s" is monitored by proxy "%2$s".
cs: Host "%1$s" je monitorovaný pomocí proxy "%2$s".

en: Host "%1$s" is monitored by proxy group "%2$s".
cs: Host "%1$s" je monitorován skupinou proxy "%2$s".

en: Host IP
cs: IP hostitele

en: Host access
cs: Přístup hostitele

en: Host added
cs: Host byl přidán

en: Host address
cs: Adresa zařízení

en: Host availability
cs: Dostupnost hostitele

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
cs: Host nemůže mít více než jedno předvolené rozhraní daného typu.

en: Host count
cs: Počet hostů

en: Host dashboards
cs: Dashboard hosta

en: Host deleted | Hosts deleted
cs[0]: Host byl smazán
cs[1]: Hosté byly smazány
cs[2]: Hosté byly smazány

en: Host disabled | Hosts disabled
cs[0]: Host vypnutý
cs[1]: Hosty vypnuté
cs[2]: Hosty vypnuté

en: Host enabled | Hosts enabled
cs[0]: Host povolen
cs[1]: Hosty povoleny
cs[2]: Hosty povoleny

en: Host graphs
cs: Hostitelské grafy

en: Host group
cs: Skupina hostitele

[ctx: compact table header]
en: Host group
cs: Skupina hostů

en: Host group "%1$s" already exists.
cs: Skupina hostů "%1$s" již existuje.

en: Host group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a global script.
cs: Skupinu hostů "%1$s" není možné smazat, je použitá v globálním skriptu.

en: Host group "%1$s" is group for discovered hosts and cannot be deleted.
cs: Skupina hostů "%1$s" je skupina pro pro objevené hosty a nemůže byt smazána.

en: Host group added
cs: Hostitelská skupina byla přidána

en: Host group deleted | Host groups deleted
cs[0]: Hostitelská skupina byla smazána
cs[1]: Hostitelské skupiny byly smazány
cs[2]: Hostitelské skupiny byly smazány

en: Host group elements
cs: Prvky skupiny hostů

en: Host group label type
cs: Typ popisku skupiny

en: Host group updated
cs: Hostitelská skupina byla aktualizována

en: Host group with ID "%1$s" is not available.
cs: Skupina hostů s ID "%1$s" není dostupná.

en: Host groups
cs: Skupina hostů

en: Host interface
cs: Rozhraní hosta

en: Host inventory
cs: Inventář hosta

en: Host inventory overview
cs: Přehled inventáře hosta

en: Host label type
cs: Typ popisu hosta

en: Host limit
cs: Limit hosta

en: Host location
cs: Umístění hosta

en: Host macros
cs: Host makra

en: Host metadata
cs: Metadata hosta

en: Host name
cs: Název hosta

en: Host navigator
cs: Host navigátor

en: Host networks
cs: Sítě hosta

en: Host patterns
cs: Vzory hosta

en: Host permissions
cs: Oprávnění hostitele

en: Host prototype
cs: Prototyp hosta

en: Host prototype added
cs: Prototyp hosta byl přidán

en: Host prototype deleted | Host prototypes deleted
cs[0]: Prototyp hosta byl smazán
cs[1]: Prototypy hostů byly smazány
cs[2]: Prototypy hostů byly smazány

en: Host prototype macros
cs: Makra prototypů zařízení

en: Host prototype updated | Host prototypes updated
cs[0]: Host prototyp aktualizovaný
cs[1]: Host prototypy aktualizované
cs[2]: Host prototypy aktualizované

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of host "%3$s".
cs: Prototyp hosta s názvem hosta "%1$s" již existuje v pravidle zjišťování "%2$s" hosta "%3$s".

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of template "%3$s".
cs: Prototyp hosta s názvem hosta "%1$s" již existuje v pravidle zjišťování "%2$s" v šabloně "%3$s".

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
cs: Prototyp hosta se jménem "%1$s" už existuje v pravidle nálezu "%2$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of host "%3$s".
cs: Prototyp hosta s názvem hosta "%1$s" již existuje v pravidle zjišťování "%2$s" hosta "%3$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of template "%3$s".
cs: Prototyp hosta s zobrazovaným jménem hosta "%1$s" již existuje v pravidle zjišťování "%2$s" v šabloně "%3$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
cs: Prototyp hosta s viditelným názvem "%1$s" již existuje ve pravidle nálezu "%2$s".

en: Host prototypes
cs: Prototypy hostů

en: Host router
cs: Router hosta

en: Host status
cs: Stav hosta

en: Host subnet mask
cs: Maska podsítě hosta

en: Host tag
cs: Tag hosta

en: Host tag value
cs: Hodnota tagu hosta

en: Host tags
cs: Tagy zařízení

en: Host time
cs: Čas hosta

en: Host update failed.
cs: Aktualizace hosta selhala.

en: Host updated | Hosts updated
cs[0]: Host byl aktualizován
cs[1]: Hosté byly aktualizováni
cs[2]: Hosté byly aktualizováni

en: Host with ID "%1$s" is not available.
cs: Host s ID "%1$s" není dostupný.

en: Host with host name "%1$s" already exists.
cs: Host se stejným jménem "%1$s" již existuje.

en: Host with the same name "%1$s" already exists.
cs: Host se stejným jménem "%1$s" již existuje.

en: Host with the same visible name "%1$s" already exists.
cs: Host se stejným viditelným jménem "%1$s" již existuje.

en: Host with visible name "%1$s" already exists.
cs: Host se stejným zobrazovacím jménem "%1$s" již existuje.

en: Hosts
cs: Hosté

en: Hosts location
cs: Umístění hostů

en: Hour
cs: Hodina

en: Hours
cs: Hodin

en: Housekeeping
cs: Údržba

en: However, if "Check for not supported value" steps are configured, they are always placed and executed first (with "any error" being the last of them).
cs: Pokud jsou však nakonfigurovány kroky "Zkontrolovat nepodporovanou hodnotu", jsou vždy umístěny a provedeny jako první (přičemž "jakákoli chyba" je poslední z nich).

en: Hungarian (hu_HU)
cs: Maďarsky (hu_HU)

[ctx: abbreviation of severity level]
en: I
cs: l

en: I confirm to remove all macros
cs: Potvrzuji odstranění všech maker

en: I confirm to remove all value mappings
cs: Potvrzuji odstranění všech mapování hodnot

en: IP address
cs: IP adresa

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
cs: IP a DNS nemohou být prázdné pro hostovo rozhraní.

en: IP range
cs: Rozsah IP

en: IP range "%1$s" exceeds "%2$s" address limit
cs: IP rozsah "%1$s" přesahuje "%2$s" limit adresy

en: IPMI interfaces
cs: IPMI rozhraní

en: IPMI sensor
cs: IPMI senzor

en: IPMI sensor IDs and other sensor-related parameters. Returns JSON.
cs: ID senzorů IPMI a další parametry související se senzory. Vrátí JSON.

en: Icon
cs: Ikona

en: Icon (default)
cs: Ikona (výchozí)

en: Icon (disabled)
cs: Ikona (zakázáno)

en: Icon (maintenance)
cs: Ikona (údržba)

en: Icon (problem)
cs: Ikona (problém)

en: Icon highlight
cs: Zvýraznění ikony

en: Icon map
cs: Mapová ikona

en: Icon map "%1$s" already exists.
cs: Mapa ikon "%1$s" již existuje.

en: Icon map "%1$s" cannot be deleted. Used in map "%2$s".
cs: Mapová ikona "%1$s" nemůže byt smazaná. Je použita v mapě "%2$s".

en: Icon map created
cs: Mapová ikona byla vytvořena

en: Icon map deleted
cs: Mapová ikona byla odstraněna

en: Icon map updated
cs: Mapová ikona byla aktualizována

en: Icon mapping
cs: Mapování ikon

en: Icon with ID "%1$s" is not available.
cs: Ikona s ID "%1$s" není dostupná.

en: Icons
cs: Ikony

en: IdP entity ID
cs: ID subjektu IdP

en: Identical ID (%1$s) is used by modules located at %2$s.
cs: Identické ID (%1$s) používají moduly umístěné na %2$s.

en: Identical actions are used by modules located at %1$s.
cs: Identické akce používají moduly umístěné na %1$s.

en: Identical namespace (%1$s) is used by modules located at %2$s.
cs: Identický jmenný prostor (%1$s) používají moduly umístěné na %2$s.

en: Identification of the system. Returns string
cs: Identifikace systému. Vrací řetězec

en: If HTTP authentication is enabled, all users (even with frontend access set to LDAP/Internal) will be authenticated by the web server, not by Zabbix.
cs: Pokud je povolena HTTP autentizace, všichni uživatelé (i s přístupem do frontendu nastaveným na LDAP/interní) budou autorizování pomocí webového serveru, ne pomocí Zabbixu.

en: If at least %2$s child service has %1$s status or above | If at least %2$s child services have %1$s status or above
cs[0]: Pokud alespoň %2$s podřízená služba má stav %1$s nebo vyšší
cs[1]: Pokud alespoň %2$s podřízené služby mají stav %1$s nebo vyšší
cs[2]: Pokud alespoň %2$s podřízené služby má stav %1$s nebo vyšší

en: If at least %2$s child services have %1$s status or above
cs: Pokud alespoň %2$s podřízené služby mají stav %1$s nebo vyšší

en: If at least %2$s of child services have %1$s status or above
cs: Pokud alespoň %2$s z podřízených služeb mají stav %1$s nebo vyšší

en: If filter matches
cs: Pokud filtr odpovídá

en: If less than %2$s child service has %1$s status or below | If less than %2$s child services have %1$s status or below
cs[0]: Pokud méně než %2$s podřízená služba má stav %1$s nebo nižší
cs[1]: Pokud méně než %2$s podřízené služby májí stav %1$s nebo nižší
cs[2]: Pokud méně než %2$s podřízené služby májí stav %1$s nebo nižší

en: If less than %2$s child services have %1$s status or below
cs: Pokud méně než %2$s podřízené služby májí stav %1$s nebo nižší

en: If less than %2$s of child services have %1$s status or below
cs: Pokud méně než %2$s z podřízených služeb mají stav %1$s nebo nižší

en: If no user groups are specified, at least one user must be included in the mailing list.
cs: Pokud nejsou specifikovány žádné skupiny uživatelů, alespoň jeden uživatel musí být zahrnut v rozesílacím seznamu.

en: If weight of child services with %1$s status or above is at least %2$s
cs: Pokud je váha podřízených služeb ve stavu %1$s vyšším nebo alespoň %2$s

en: If weight of child services with %1$s status or below is less than %2$s
cs: Pokud je váha podřízených služeb ve stavu %1$s nížším nebo alespoň %2$s

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
cs: Pokud si myslíte, že tato zpráva je špatně, prosím kontaktuje vašeho administrátora pro přidělení potřebných oprávnění.

en: Iframe sandboxing exceptions
cs: Výjimky odděleného prostředí iframe

en: Ignore this service
cs: Ignorujte tuto službu

en: Image
cs: Obrázek

en: Image "%1$s" already exists.
cs: Obrázek "%1$s" již existuje.

en: Image added
cs: Obrázek byl přidán

en: Image deleted
cs: Obrázek byl smazán

en: Image label type
cs: Typ popisky obrázku

en: Image loading error.
cs: Chyba při načítání obrázku.

en: Image size must be less than %1$s.
cs: Velikost obrázku musí být menší než %1$s.

en: Image updated
cs: Obrázek byl aktualizován

en: Images
cs: Obrázky

en: Images for all maps will be updated!
cs: Obrázky pro všechny mapy budou aktualizované!

en: Immediately
cs: Ihned

en: Import
cs: Importovat

en: Import failed
cs: Import selhal

en: Import file
cs: Importovat soubor

en: Imported successfully
cs: Import úspěšný

en: Impossible to filter by inventory field "%1$s", which does not exist.
cs: Nelze filtrovat podle pole inventáře "%1$s", které neexistuje.

en: In case of successful password change user will be logged out of all active sessions. Continue?
cs: V případě úspěšné změny hesla bude uživatel odhlášen ze všech aktivních relací. Pokračovat?

en: In maintenance
cs: Probíhá údržba

en: In progress
cs: Probíhá

en: In range
cs: V rozsahu

en: Inaccessible SLA
cs: Nepřístupné SLA

en: Inaccessible action
cs: Nedostupná akce

en: Inaccessible dashboard
cs: Nedostupný dashboard

en: Inaccessible discovery rule
cs: Nepřístupné pravidlo pro objevování

en: Inaccessible graph
cs: Nepřístupný graf

en: Inaccessible graph prototype
cs: Nepřístupný prototyp grafu

en: Inaccessible group
cs: Nepřístupná skupina

en: Inaccessible host
cs: Nepřístupný host

en: Inaccessible item
cs: Nepřístupná položka

en: Inaccessible item prototype
cs: Nepřístupný prototyp itemu

en: Inaccessible maintenance
cs: Nedostupná údržba

en: Inaccessible map
cs: Nepřístupná mapa

en: Inaccessible media type
cs: Nepřístupný typ média

en: Inaccessible service
cs: Nepřístupná služba

en: Inaccessible template
cs: Nedostupná šablona

en: Inaccessible trigger
cs: Nedostupný spouštěč

en: Inaccessible user
cs: Nepřístupný uživatel

en: Inaccessible user group
cs: Nepřístupná uživatelská skupina

en: Inaccessible widget
cs: Nedostupný widget

en: Inaccessible widget type.
cs: Nedostupný typ widgetu.

en: Inaccessible widgets were not copied.
cs: Nepřístupné widgety nebyly zkopírovány.

en: Inaccessible widgets were not pasted.
cs: Nepřístupné widgety nebyly vloženy.

en: Include
cs: Včetně

en: Include event menu entry
cs: Zahrnout položku události v menu

en: Include hosts in maintenance
cs: Zahrnout hosty do údržby

en: Incoming traffic statistics on network interface. Returns integer
cs: Statistika příchozího provozu na síťovém rozhraní. Vráti celé číslo

en: Incompatible "propagation_rule" and "propagation_value" parameters for service "%1$s".
cs: Nekompatibilní parametry "propagation_rule" a "propagation_value" pro službu "%1$s".

en: Incomplete configuration
cs: Neúplná konfigurace

en: Incorrect "height" value for map "%1$s".
cs: Nesprávná "height" hodnota mapy "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for map "%2$s".
cs: Nesprávná hodnota "oprávnění" "%1$s" v uživatelských skupinách pro mapu "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for map "%2$s".
cs: Nesprávná hodnota "oprávnění" "%1$s" v uživatelích pro mapu "%2$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for map "%2$s".
cs: Nesprávná hodnota "soukromé" "%1$s" pro mapu "%2$s".

en: Incorrect "width" value for map "%1$s".
cs: Nesprávná hodnota "width" pro mapu "%1$s".

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
cs: Neplatná hodnota %1$s typu popisky pro mapu "%2$s".

en: Incorrect API "%1$s".
cs: Neplatné API "%1$s".

en: Incorrect SNMP OID.
cs: Nesprávná hodnota SNMP OID.

en: Incorrect SNMP community.
cs: Nesprávná SNMP komunita.

en: Incorrect action condition discovery check.
cs: Nesprávná podmínka zjišťování stavu akce.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
cs: Nesprávná podmínka zjišťování stavu akce. Kontrola stavu neexistuje nebo k ní nemáte přístup.

en: Incorrect action condition discovery object.
cs: Nesprávná podmínka zjišťování stavu objektu.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
cs: Nesprávná podmínka stavu pravidla nálezu. Pravidlo nálezu neexistuje nebo k němu nemáte přístup.

en: Incorrect action condition discovery status.
cs: Neplatná podmínka akce pro stav nálezu.

en: Incorrect action condition event type.
cs: Neplatná podmínka akce pro typ události.

en: Incorrect action condition or operation host group. Host group does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka akce nebo operace pro skupinu hostů. Skupina hostů neexistuje nebo k ní nemáte přístup.

en: Incorrect action condition or operation host. Host does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka akce nebo operace pro hosta. Host neexistuje nebo k němu nemáte přístup.

en: Incorrect action condition or operation template. Template does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka akce nebo operace pro šablonu. Šablona neexistuje nebo ní nemáte přístup.

en: Incorrect action condition port "%1$s".
cs: Neplatná podmínka pro akci portu "%1$s".

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka pro akci proxy. Proxy neexistuje nebo k ní nemáte přístup.

en: Incorrect action condition service. Service does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka akce nebo operace pro službu. Služba neexistuje nebo ní nemáte přístup.

en: Incorrect action condition trigger severity.
cs: Neplatná podmínka pro akci závažného spuštění.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná podmínka pro akci spouštěče. Spouštěč neexistuje nebo k němu nemáte přístup.

en: Incorrect action condition type.
cs: Neplatná akce pro typ podmínky.

en: Incorrect action operation escalation step values.
cs: Neplatná operace pro stupně eskalace.

en: Incorrect action operation media type. Media type does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná operace média typu. Média typ neexistuje nebo k němu nemáte přístup.

en: Incorrect action operation type "%1$s" for event source "%2$s".
cs: Nesprávná operace typu "%1$s" pro zdroj události "%2$s".

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná operace skupiny. Skupina neexistuje nebo k ní nemáte přístup.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to it.
cs: Neplatná operace uživatele. Uživatel neexistuje nebo k němu nemáte přístup.

en: Incorrect arguments passed to function.
cs: Funkci byly předané neplatné argumenty.

en: Incorrect bulk value for interface.
cs: Neplatná hromadná hodnota pro rozhraní.

en: Incorrect characters used for host name "%1$s".
cs: Nesprávné znaky použité pro jméno hosta "%s".

en: Incorrect current password.
cs: Nesprávné aktuální heslo.

en: Incorrect default charset for Zabbix database: %1$s.
cs: Nesprávná výchozí znaková sada pro databázi Zabbixu: %1$s.

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
cs: Neplatné jméno pole "%1$s" nebo hodnota údaje pro tabulku "%2$s".

en: Incorrect fields for sysmap.
cs: Neplatné pole pro sysmap.

en: Incorrect file path for "%1$s": %2$s.
cs: Nesprávná cesta k souboru pro "%1$s": %2$s.

en: Incorrect file upload.
cs: Nahraný neplatný soubor.

en: Incorrect function is used
cs: Použití nesprávné funkce

en: Incorrect image index.
cs: Neplatný obrázkový index.

en: Incorrect input parameters.
cs: Nesprávné vstupní parametry.

en: Incorrect interface DNS parameter "%1$s" provided.
cs: Zadán nesprávný parametr DNS pro rozhraní "%1$s".

en: Incorrect interface port "%1$s" provided.
cs: Nesprávný parametr rozhraní portu "%1$s".

en: Incorrect inventory field "%1$s".
cs: Nesprávné pole inventáře „%1$s“.

en: Incorrect inventory mode in action operation.
cs: Neplatný mód inventáře v akci.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
cs: Neplatný klíč položky "%1$s" poskytnutý pro spouštěč "%2$s".

en: Incorrect item value type
cs: Nesprávný typ hodnoty položky

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
cs: Neplatná hodnota typu položky "%1$s" poskytnutá pro funkci spouštěče "%2$s".

en: Incorrect list of items.
cs: Neplatný seznam položek.

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
cs: Neplatná perioda údržby (minimálně 5 minut)

en: Incorrect map ID.
cs: Neplatné ID mapy.

en: Incorrect method "%1$s.%2$s".
cs: Neplatná metoda "%1$s.%2$s".

en: Incorrect parameter "%1$s" value: %2$s.
cs: Nesprávná hodnota parametru "%1$s": %2$s.

en: Incorrect port range.
cs: Neplatný rozsah portů.

en: Incorrect regular expression "%1$s": "%2$s"
cs: Neplatný regulární výraz "%1$s": "%2$s"

en: Incorrect response received from Zabbix server "%1$s".
cs: Neplatná odpověď přijatá od Zabbix serveru "%1$s".

en: Incorrect schedule: %1$s.
cs: Neplatný plán: %1$s.

en: Incorrect status for host "%1$s".
cs: Neplatný stav pro hosta "%1$s".

en: Incorrect templated web scenario step count.
cs: Neplatný počet kroků šablony web scénáře.

en: Incorrect trigger expression.
cs: Neplatný výraz spouštěče.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
cs: Neplatný výraz spouštěče. Host "%1$s" neexistuje nebo k tomuto hostu nemáte přístup.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
cs: Neplatný výraz spouštěče. Elementy výrazu spouštěče by neměly patřit k šabloně a hostu zároveň.

en: Incorrect trigger prototype expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
cs: Neplatný výraz prototypu spouštěče. Host "%1$s" neexistuje nebo nemáte k němu přístup.

en: Incorrect trigger prototype expression. Trigger prototype expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
cs: Neplatný výraz prototypu spouštěče. Elementy výrazu prototypu spouštěče by neměly patřit šabloně a hostu zároveň.

en: Incorrect user ID specified for map "%1$s".
cs: Neplatné user ID specifikované pro mapu "%1$s".

en: Incorrect user group ID specified for map "%1$s".
cs: Neplatná uživatelská skupina ID specifikovaná pro mapu "%1$s".

en: Incorrect user name or password or account is temporarily blocked.
cs: Nesprávné uživatelské jméno nebo heslo nebo účet je dočasně zablokován.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field.
cs: Neplatná hodnota "%1$s" pro pole "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s, and have no more than %5$s digits after the decimal point.
cs: Nesprávná hodnota "%1$s" pro pole "%2$s": musí být mezi %3$s a %4$s a nesmí obsahovat víc jak %5$s číslic za desetinnou čárkou.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s.
cs: Neplatná hodnota "%1$s" pro "%2$s" pole: musí byt mezi %3$s a %4$s.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
cs: Neplatná hodnota "%1$s" pro float field "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
cs: Neplatná hodnota "%1$s" pro integer field "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
cs: Neplatná hodnota "%1$s" pro unsigned integer field "%2$s".

en: Incorrect value for "%1$s" field.
cs: Nesprávná hodnota pro pole "%1$s".

en: Incorrect value for field "%1$s": %2$s.
cs: Neplatná hodnota pro pole "%1$s": %2$s.

en: Increase by
cs: Zvýšení o

en: Indefinitely
cs: Na dobu neurčitou

en: Indicators
cs: Ukazatele

en: Indonesian (id_ID)
cs: Indonésky (id_ID)

en: Infinity
cs: Nekonečno

en: Info about internal disks of hypervisor required for vmware.datastore.perfcounter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Informace o interních discích hypervisoru vyžadovaných pro vmware.datastore.perfcounter, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí JSON

en: Information
cs: Informace

en: Information about a file. Returns JSON
cs: Informace o souboru. Vrátí JSON

en: Information about a service. Returns integer with param as state, startup; string - with param as displayname, path, user; text - with param as description; Specifically for state: 0 - running, 1 - paused, 2 - start pending, 3 - pause pending, 4 - continue pending, 5 - stop pending, 6 - stopped, 7 - unknown, 255 - no such service; Specifically for startup: 0 - automatic, 1 - automatic delayed, 2 - manual, 3 - disabled, 4 - unknown
cs: Informace o službě. Vrací celé číslo s parametrem jako status, startup; řetězec - s parametrem jako displayname, cesta, uživatel; text - s parametrem jako description; Speciálně pro status: 0 - běží, 1 - pauza, 2 - start čeká, 3 - pauza čeká, 4 - pokračovat čeká, 5 - stop čeká, 6 - zastavena, 7 - neznámý, 255 - žádná služba; Speciálně pro startup: 0 - automaticky, 1 - automaticky zpožděný, 2 - manuální, 3 - zakázána, 4 - neznámý

en: Inherit
cs: Zdědit

en: Inherited
cs: Zděděné

en: Inherited and host macros
cs: Makra zděděná a makra hosta

en: Inherited and host prototype macros
cs: Makra zděděná a makra prototypu hosta

en: Inherited and item tags
cs: Zděděné tagy a tagy itemů

en: Inherited and scenario tags
cs: Zděděné tagy a tagy scénářů

en: Inherited and template macros
cs: Makra zděděná a makra šablon

en: Inherited and trigger tags
cs: Zděděné a spuštěné značky

en: Inherited items
cs: Zděděné položky

en: Initial view
cs: Počáteční pohled

en: Initial view is ignored if the default view is set.
cs: Prvotní pohled je ignorován pokud je nastaven výchozí pohled.

en: Input prompt
cs: Vstupní prompt

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: Input validation rule
cs: Pravidlo pro ověření vstupu

en: Insert
cs: Vložit

en: Insert expression
cs: Vložit výraz

en: Install
cs: Instalovat

en: Installation
cs: Instalace

en: Installer name
cs: Jméno technika

en: Integer from BITS
cs: Číslo z BITS

en: Integrations
cs: Integrace

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
cs: Rozhraní je připojené na položku "%1$s" na "%2$s".

en: Interface type
cs: Typ rozhraní

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
cs: Rozhraní s DNS "%1$s" nemůže mít prázdnou IP adresu.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
cs: Rozhraní s IP "%1$s" nemůže mít prázdné DNS jméno, pokud se používá nastavení "Používej DNS" na "%2$s".

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
cs: Rozhraní s IP "%1$s" nemůže mít prázdné DNS jméno.

en: Interfaces
cs: Rozhraní

[ctx: authentication]
en: Internal
cs: Interní

[ctx: user type]
en: Internal
cs: Interní

en: Internal JSON-RPC error.
cs: Interní JSON-RPC chyba.

en: Internal actions
cs: Interní akce

en: Internal data storage period
cs: Perioda ukládání interních dat

en: Internal error.
cs: Interní chyba.

en: Internal problem
cs: Interní problém

en: Internal problem recovery
cs: Obnova vnitřního problému

en: Invalid API method "%2$s" for user role "%1$s".
cs: Neplatná metoda API "%2$s" pro uživatelskou roli "%1$s".

en: Invalid IP address "%1$s".
cs: Neplatná IP adresa "%1$s".

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
cs: Neplatný JSON. Chyba se vyskytla na serveru během zpracování JSON textu.

en: Invalid LDAP JIT provisioning media type mapping configuration.
cs: Neplatné LDAT JIT poskytování v konfiguraci pro mapování media typů.

en: Invalid LDAP JIT provisioning user group mapping configuration.
cs: Neplatné LDAT JIT poskytování v konfiguraci pro mapování uživatelských skupin.

en: Invalid LDAP configuration
cs: Neplatná konfigurace LDAP

en: Invalid MFA configuration
cs: Neplatná konfigurace MFA

en: Invalid SAML JIT provisioning media type mapping configuration.
cs: Neplatné SAML JIT poskytování v konfiguraci pro mapování media typů.

en: Invalid SAML JIT provisioning user group mapping configuration.
cs: Neplatné SAML JIT poskytování v konfiguraci pro mapování uživatelských skupin.

en: Invalid URL: %1$s
cs: Neplatná adresa URL: %1$s

en: Invalid YAML file contents
cs: Neplatný obsah YAML souboru

en: Invalid action condition: %1$s.
cs: Neplatná akce: %1$s.

en: Invalid condition: %1$s.
cs: Neplatná podmínka: %1$s.

en: Invalid date.
cs: Neplatné datum.

en: Invalid email address "%1$s".
cs: Neplatná emailová adresa "%1$s".

en: Invalid email address for media type with ID "%1$s".
cs: Neplatná emailová adresa pro typ médií s ID "%1$s".

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Invalid interval "%1$s".
cs: Neplatný interval "%1$s".

en: Invalid key "%1$s": %2$s.
cs: Neplatný klíč "%1$s": %2$s.

en: Invalid media type mapping configuration.
cs: Neplatná konfigurace mapování media typu.

en: Invalid method parameters.
cs: Neplatné parametry metody.

en: Invalid parameter "%1$s": %2$s.
cs: Neplatný parametr "%1$s": %2$s.

en: Invalid params.
cs: Neplatný parametr.

en: Invalid request.
cs: Neplatný požadavek.

en: Invalid response code "%1$s".
cs: Neplatný návratový kód "%1$s".

en: Invalid tag "%1$s": %2$s.
cs: Neplatná značka "%1$s": %2$s.

en: Invalid time period.
cs: Neplatná časová perioda.

en: Invalid user group mapping configuration.
cs: Neplatná konfigurace mapování skupin uživatelů.

en: Invalid zoomparameter "%1$s": %2$s.
cs: Neplatný zoom parametr "%1$s": %2$s.

en: Inventory
cs: Inventář

en: Inventory disabled for host "%1$s".
cs: Inventář vypnutý pro hosta "%1$s".

en: Inventory field
cs: Pole inventáře

en: Inventory mode
cs: Režim inventáře

en: Invoke "Execute now" on read-only hosts
cs: Vyvolá "Provést hned" na hostech pouze pro čtení

en: Is online?
cs: Je přihlášený?

en: Issuer
cs: Emitent

en: It is not possible to filter by user password.
cs: Není možné filtrovat přes heslo uživatele.

en: It is not possible to search by user password.
cs: Není možné najít uživatelské heslo.

en: Italian (it_IT)
cs: Italsky (it_IT)

en: Item
cs: Položka

en: Item added
cs: Item přidán

en: Item contains user-defined macros with secret values. Values of these macros should be entered manually.
cs: Item obsahuje uživatelem definované makra s tajnými hodnotami. Hodnoty těchto maker by se měly zadávat manuálně.

en: Item copied | Items copied
cs[0]: Item zkopírován
cs[1]: Itemy zkopírovány
cs[2]: Itemy zkopírovány

en: Item count
cs: Počet položek

en: Item deleted | Items deleted
cs[0]: Item byl smazán
cs[1]: Itemy byly smazány
cs[2]: Itemy byly smazány

en: Item disabled | Items disabled
cs[0]: Položka vypnutá
cs[1]: Položky vypnuté
cs[2]: Položky vypnuté

en: Item enabled | Items enabled
cs[0]: Položka povolená
cs[1]: Položky povolené
cs[2]: Položky povolené

en: Item history
cs: Historie itemu

en: Item in "not supported" state
cs: Položka je v "not supported" stavu

en: Item limit
cs: Limit itemu

en: Item list
cs: Seznam položek

en: Item name
cs: Název itemu

en: Item navigator
cs: Navigator itemu

en: Item not selected
cs: Položka nevybraná

en: Item pattern
cs: Vzor položky

en: Item patterns
cs: Vzory itemu

en: Item prototype
cs: Prototyp položky

en: Item prototype added
cs: Prototyp položky přidaný

en: Item prototype deleted | Item prototypes deleted
cs[0]: Prototyp itemu byl smazán
cs[1]: Prototypy itemů byly smazány
cs[2]: Prototypy itemů byly smazány

en: Item prototype updated | Item prototypes updated
cs[0]: Prototyp položky aktualizován
cs[1]: Prototypy položek aktualizovány
cs[2]: Prototypy položek aktualizovány

en: Item prototype with ID "%1$s" is not available.
cs: Prototyp položky s ID"%1$s" není dostupný.

en: Item prototypes
cs: Prototypy položky

en: Item tag
cs: Tag itemu

en: Item tag value
cs: Hodnota tagu itemu

en: Item tags
cs: Tagy položek

en: Item test
cs: Test itemů

en: Item type does not use interface
cs: Typ itemu nepoužívá rozhraní

en: Item updated | Items updated
cs[0]: Item byl aktualizován
cs[1]: Itemy byly aktualizovány
cs[2]: Itemy byly aktualizovány

en: Item value
cs: Hodnota položky

en: Item values
cs: Hodnoty položky

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
cs: Položka nebude akutalizována. Zadejte, prosím, správný interval aktualizací.

en: Item will not be refreshed. Specified update interval requires having at least one either flexible or scheduling interval.
cs: Položka nebude obnovena. Specifikace intervalu aktualizace vyžaduje minimálně jeden flexibilní či plánovaný interval.

en: Item will not be refreshed. Update interval should be between 1s and 1d. Also Scheduled/Flexible intervals can be used.
cs: Položka nebude obnovena. Specifikace intervalu by měla být mezi 1s a 1d. Dále mohou být použity flexibilní či plánované intervaly.

en: Item with ID "%1$s" is not available.
cs: Položka s ID "%1$s" není dostupná.

en: Items
cs: Položky

en: Items list
cs: Seznam položek

en: Items location
cs: Umístění položek

en: JMX interfaces
cs: JMX rozhraní

en: JSON array input is expected.
cs: Očekává se vstup pole JSON.

en: JSON is expected
cs: Je očekáván JSON

en: JSON string is expected
cs: JSON řetězec je očekáván

en: JSON-RPC error generation failed. No such error "%1$s".
cs: Generování chyby JSON-RPC se nezdařilo. Žádná taková chyba "%1$s".

en: Jan
cs: Led

en: January
cs: Leden

en: Japanese (ja_JP)
cs: Japonsky (ja_JP)

en: Jul
cs: Čvc

en: July
cs: Červenec

en: Jun
cs: Čer

en: June
cs: Červen

en: Keep lost resources period
cs: Perioda držení ztracených zdrojů

en: Key
cs: Klíč

en: Key passphrase
cs: Fráze klíče

en: Kiosk mode
cs: Režim kiosku

en: Korean (ko_KR)
cs: Korejsky (ko_KR)

en: LDAP Server
cs: Server LDAP

en: LDAP authentication
cs: LDAP autentizace

en: LDAP authentication is disabled system-wide.
cs: Ověřování pomocí LDAP je v celém systému zakázáno.

en: LDAP authentication is disabled.
cs: Ověřování LDAP serverem je zakázáno.

en: LDAP group pattern
cs: Vzor skupiny LDAP

en: LDAP is not configured
cs: LDAP není nakonfigurován

en: LDAP must be enabled
cs: LDAP server musí být povolen

en: LDAP settings
cs: Nastavení LDAP

en: LLD macro
cs: LLD makro

en: LLD macros
cs: LLD makra

en: LLD rule
cs: pravidlo LLD

en: LLD rule with the same UUID already exists
cs: LLD pravidlo se stejným UUID již existuje

en: Label
cs: Popisek

en: Label location
cs: Umístění popisku

en: Language
cs: Jazyk

en: Language "%1$s" is not supported.
cs: Jazyk "%1$s" není podporován.

[ctx: page navigation]
en: Last
cs: Poslední

en: Last %1$d day | Last %1$d days
cs[0]: Poslední %1$d den
cs[1]: Posledních %1$d dnů
cs[2]: Posledních %1$d dnů

en: Last %1$d hour | Last %1$d hours
cs[0]: Poslední %1$d hodinu
cs[1]: Posledních %1$d hodin
cs[2]: Posledních %1$d hodin

en: Last %1$d minute | Last %1$d minutes
cs[0]: Poslední %1$d minutu
cs[1]: Posledních %1$d minut
cs[2]: Posledních %1$d minut

en: Last %1$d month | Last %1$d months
cs[0]: Poslední %1$d měsíc
cs[1]: Posledních %1$d měsíců
cs[2]: Posledních %1$d měsíců

en: Last %1$d second | Last %1$d seconds
cs[0]: Poslední %1$d sekundu
cs[1]: Posledních %1$d sekund
cs[2]: Posledních %1$d sekund

en: Last %1$d year | Last %1$d years
cs[0]: Poslední %1$d rok
cs[1]: Posledních %1$d let
cs[2]: Posledních %1$d let

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last accessed at
cs: Poslední přístup v

en: Last check
cs: Poslední kontrola

en: Last hour graph
cs: Graf za poslední hodinu

[ctx: missing data function]
en: Last known
cs: Naposledy známá

en: Last month graph
cs: Graf za poslední měsíc

en: Last name
cs: Příjmení

en: Last of
cs: Posledních

en: Last seen (age)
cs: Poslední kontakt (stáří)

en: Last sent
cs: Naposledy odesláno

en: Last value
cs: Poslední hodnota

en: Last week graph
cs: Graf za poslední týden

en: Latest data
cs: Poslední hodnoty

en: Latest release
cs: Poslední vydání

en: Latest values
cs: Poslední hodnoty

en: Latvian (lv_LV)
cs: Litevsky (lv_LV)

en: Layout
cs: Rozložení

en: Left
cs: Vlevo

en: Left Y
cs: Y Vlevo

en: Left trim
cs: Levý ořez

en: Legend
cs: Legenda

en: Length
cs: Délka

en: Licensed under
cs: Licencováno pod

en: Limit for search and filter results
cs: Omezení počtu položek pro vyhledávání/filtr

en: Line
cs: Čára

en: Line color
cs: Barva řádku

en: Line type
cs: Typ řádku

en: Line width
cs: Šířka řádku

en: Link
cs: Spojnice

en: Link "selementid1" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
cs: Pole spojnice "selementid1" odkazuje na neexistující mapový element s ID "%1$s" pro mapu "%2$s".

en: Link "selementid2" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
cs: Pole spojnice "selementid2" odkazuje na neexistující mapový element s ID "%1$s" pro mapu "%2$s".

en: Link indicators
cs: Ukazatel stavu spojnice

en: Link template
cs: Připojit šablonu

en: Link templates
cs: Připojit šablony

en: Linked map
cs: Mapa odkazů

en: Linked templates
cs: Připojené šablony

en: Linked to templates
cs: Připojeno k šablonám

en: Links
cs: Propojení

en: List is empty
cs: Seznam je prázdný

en: List of OS processes with attributes. Returns JSON array
cs: Seznam procesů OS s atributy. Vrátí pole JSON

en: List of Windows Registry values or keys located at given key. Returns JSON.
cs: Seznam hodnot registru Windows nebo klíčů umístěných na daném klíči. Vrátí JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps) and compatibility (current/outdated/unsupported). Returns JSON.
cs: Seznam Zabbix proxy se jménem, režimem, šifrováním, kompresí, verzí, posledního kontaktu, počet hostů, počet itemů požadované hodnoty za sekundu (vps) a kompatibilita (aktuální/zastaralé/nepodporované). Vrátí JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps), compatibility (current/outdated/unsupported), timeouts, proxy group name if proxy belongs to group, state (unknown/offline/online). Returns JSON.
cs: Seznam Zabbix proxy serverů s názvem, režimem, šifrováním, kompresí, verzí, naposledy viděno, počtem hostů, počtem itemů, požadovanými hodnotami za sekundu (vps), kompatibilitou (aktuální/zastaralé/nepodporované), časovými limity, názvem skupiny proxy, pokud proxy patří do skupiny, stav (neznámý/offline/online). Vrátí JSON.

en: List of Zabbix proxies with name, mode, encryption, compression, version, last seen, host count, item count, required values per second (vps), compatibility (current/outdated/unsupported), timeouts, proxy group name, state (unknown/offline/online). Returns JSON.
cs: Seznam Zabbix proxy serverů s názvem, režimem, šifrováním, kompresí, verzí, naposledy viděným, počtem hostů, počtem itemů, požadovanými hodnotami za sekundu (vps), kompatibilitou (aktuální/zastaralé/nepodporované), časovými limity, názvem skupiny proxy, stavem (neznámý/offline/online). Vrátí JSON.

en: List of block devices and their type. Returns JSON
cs: Seznam blokových zařízení a jejich typ. Vrátí JSON

en: List of detected CPUs/CPU cores. Returns JSON
cs: Seznam detekovaných CPU/jader CPU. Vrátí JSON

en: List of directory entries, recursively. Returns JSON
cs: Seznam položek adresáře, rekurzivně. Vrátí JSON

en: List of mounted filesystems and their types. Returns JSON
cs: Seznam připojených souborových systémů a jejich typů. Vrátí JSON

en: List of mounted filesystems, their types, disk space and inode statistics. Returns JSON
cs: Seznam připojených souborových systémů, jejich typů, místa na disku a statistiky inodů. Vrátí JSON

en: List of network interfaces. Returns JSON
cs: Seznam síťových rozhraní. Vrátí JSON

en: List of object instances of Windows performance counters, discovered using object names in English. Returns JSON
cs: Seznam instancí objektů čítačů výkonu systému Windows, objevených pomocí názvů objektů v angličtině. Vrátí JSON

en: List of object instances of Windows performance counters. Returns JSON
cs: Seznam instancí objektů čítačů výkonu systému Windows. Vrátí JSON

en: List of user group shares
cs: Seznam skupinových sdílení

en: List of user shares
cs: Seznam uživatelských sdílení

en: Listing of MAC addresses. Returns string
cs: Seznam MAC adres. Vráti řetězec

en: Listing of PCI or USB devices. Returns text
cs: Seznam PCI a USB zařízení. Vráti text

en: Listing of installed packages. Returns text
cs: Seznam nainstalovaných balíčků. Vráti text

en: Listing of services. Returns 0 - if empty; text - list of services separated by a newline
cs: Seznam služeb. Vráti 0 - když nejsou žádné služby nebo text - seznam služeb oddělených novým řádkem

en: Lithuanian (lt_LT)
cs: Litevsky (lt_LT)

en: Loading time of full web page (in seconds). Returns float
cs: Načítání celé web stránky (v sekundách). Vrátí desetinné číslo

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Local
cs: Lokální

en: Local default
cs: Místní výchozí

en: Local time
cs: Místní čas

en: Location
cs: Lokalita

en: Location latitude
cs: Zemepisná šírka umístění

en: Location longitude
cs: Zeměpisná délka umístění

en: Log changes by low-level discovery, network discovery and autoregistration
cs: Zaznamenávat změny pomocí nízkoúrovňového zjišťování, zjišťování sítě a automatické registrace

en: Log file monitoring with log rotation support. Returns log
cs: Log monitoring s podporou rotování log souborů. Vráti log

en: Log file monitoring. Returns log
cs: Log monitoring. Vrátí log

en: Log system actions
cs: Zaznamenat systémové akce

en: Log time format
cs: Formát času pro logování

en: Log unmatched SNMP traps
cs: Logovat i nenastavené SNMP trapy

en: Login
cs: Přihlásit

en: Login attempts
cs: Pokusy o přihlášení

en: Login blocking interval
cs: Interval blokování přihlášení

en: Login failed
cs: Přihlášení selhalo

en: Login name or password is incorrect.
cs: Nesprávné přihlašovací jméno nebo heslo.

en: Login successful
cs: Přihlášení bylo úspěšné

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Logout requests
cs: Požadavky na odhlášení

en: Logout responses
cs: Odpovědi na odhlášení

en: Lost
cs: Ztracené

en: Low-level discovery rule in "not supported" state
cs: Nízko úrovňové pravidlo nálezu v "not supported" stavu

[ctx: Monday short]
en: M
cs: Po

en: MAC address A
cs: MAC adresa A

en: MAC address B
cs: MAC adresa B

en: MAC from Hex-STRING
cs: MAC z Hex řetězce

en: MD5 checksum of file. Returns character string (MD5 hash of the file)
cs: MD5 kontrolní součet souboru. Vráti řetězec (MD5 hash souboru)

en: MFA method
cs: metoda MFA

en: MFA method "%1$s" already exists.
cs: Metoda MFA "%1$s" již existuje.

en: MFA settings
cs: Nastavení MFA

en: Macro
cs: Makro

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
cs: Makro "%1$s" již existuje na "%2$s".

en: Macro "%1$s" already exists.
cs: Makro "%1$s" již existuje.

en: Macros
cs: Makra

en: Macros updated
cs: Makra byla aktualizována

en: Main filter
cs: Hlavní filtr

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Maintenance
cs: Servisní okna

en: Maintenance "%1$s" already exists.
cs: Údržba "%1$s" již existuje.

en: Maintenance period
cs: Perioda údržby

en: Maintenance period created
cs: Servisní okno vytvořeno

en: Maintenance period deleted | Maintenance periods deleted
cs[0]: Servisní okno odstraněno
cs[1]: Servisní okna odstraněny
cs[2]: Servisní okna odstraněny

en: Maintenance period length
cs: Délka servisního okna

en: Maintenance period updated
cs: Servisní okno aktualizováno

en: Maintenance periods
cs: Periody údržby

en: Maintenance type
cs: Typ servisního okna

en: Maintenance with data collection
cs: Údržba se sběrem dat

en: Maintenance without data collection
cs: Údržba bez sběru dat

en: Maintenance: %1$s
cs: Údržba: %1$s

en: Make sure to copy the auth token as you won't be able to view it after the page is closed.
cs: Nezapomeňte zkopírovat ověřovací token, protože jej po zavření stránky nebudete moci zobrazit.

en: Manage API tokens
cs: Správa API tokenů

en: Manage SLA
cs: Spravovat SLA

en: Manage scheduled reports
cs: Správa naplánovaných přehledů

en: Manual
cs: Manuál

en: Manual event action
cs: Ruční akce události

en: Manual host action
cs: Ruční akce zařízení

en: Manual input
cs: Ruční zadání

en: Manual problem suppression. Date-time input accepts relative and absolute time format.
cs: Ruční potlačení problému. Datum a čas lze zadat v relativním nebo absolutním tvaru.

en: Manually by: %1$s
cs: Manuálně z: %1$s

en: Manually closed
cs: Manuál zavřen

en: Map
cs: Mapa

en: Map "%1$s" already exists.
cs: Mapa "%1$s" již existuje.

en: Map "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
cs: Mapa "%1$s" je veřejná a sdílení jen pro čtení je zakázané.

en: Map element
cs: Element mapy

en: Map element is missing parameters: %1$s
cs: Prvku mapy chybí parametry: %1$s

en: Map element label location
cs: Umístění štítku prvku na mapě

en: Map element label type
cs: Typ štítku na mapě

en: Map is updated! Return to map list?
cs: Mapa je aktualizována! Vrátit se na seznam map?

en: Map label type
cs: Typ popisky mapy

en: Map name cannot be empty.
cs: Jméno mapy nemůže byt prázdné.

en: Map navigation tree
cs: Mapa stromu navigace

en: Map owner cannot be empty.
cs: Vlastník mapy nemůže být prázdný.

en: Map shape
cs: Tvar mapy

en: Map update failed.
cs: Aktualizace mapy selhala.

en: Map user's LDAP media attributes (e.g. email) to Zabbix user media for sending notifications.
cs: Mapování atributů médií LDAP uživatele (např. e-mail) na uživatelská média Zabbix pro odesílání upozornění.

en: Map user's SAML media attributes (e.g. email) to Zabbix user media for sending notifications.
cs: Mapování atributů médií SAML uživatele (např. e-mail) na uživatelská média Zabbix pro odesílání upozornění.

en: Map with ID "%1$s" is not available.
cs: Mapa s ID "%1$s" není dostupná.

en: Mapped to
cs: Mapované k

en: Mapping
cs: Mapování

en: Mappings
cs: Mapování

en: Maps
cs: Mapy

en: Mar
cs: Bře

en: March
cs: Březen

en: Mark as cause
cs: Označit za příčinu

en: Mark elements on trigger status change
cs: Označ elementy při změně stavu spouštěče

en: Mark others
cs: Označit ostatní

en: Mark selected
cs: Označit vybrané

en: Mark selected as symptoms
cs: Označit vybrané za příznaky

en: Mask
cs: Maska

en: Mass update
cs: Hromadná aktualizace

en: Mass update elements
cs: Hromadná aktualizace elementů

en: Mass update shapes
cs: Hromadné aktualizace tvarů

en: Master item
cs: Master položka

en: Matches regular expression
cs: Odpovídá regulárnímu výrazu

en: Mathematical functions
cs: Matematické funkce

en: Max count of elements to show inside table cell
cs: Největší zobrazovaný počet položek v tabulce

en: Max history display period
cs: Maximální doba zobrazení historie

en: Max number of columns and rows in overview tables
cs: Maximální počet sloupců a řádků v přehledových tabulkách

en: Max number of rows
cs: Maximální počet řádků

en: Max period for time selector
cs: Maximální perioda pro volič času

en: Max records per message
cs: Maximum záznamů ve zprávě

en: Max repetition count
cs: Maximální počet opakování

en: Max repetition count is applicable to discovery and walk only.
cs: Maximální počet opakování je aplikovatelný jenom na objevení a walk.

en: Max zoom level
cs: Maximální úroveň přiblížení

en: Maximum concurrent checks
cs: Maximální souběžné kontroly

en: Maximum concurrent checks per type
cs: Maximální počet souběžných kontrol dle typu

en: Maximum number of opened files supported by OS. Returns integer
cs: Maximální počet otevřených souborů podporovaný OS. Vráti celé číslo

en: Maximum number of processes supported by OS. Returns integer
cs: Maximální počet procesů podporovaný OS. Vráti celé číslo

en: Maximum number of rows
cs: Maximální počet řádků

en: Maximum required %1$s database version is %2$s.
cs: Maximální požadovaná verze databáze %1$s je %2$s.

en: Maximum time period to display is %1$s day. | Maximum time period to display is %1$s days.
cs[0]: Maximální časová perioda na zobrazení je %1$s den.
cs[1]: Maximální časová perioda na zobrazení je %1$s dní.
cs[2]: Maximální časová perioda na zobrazení je %1$s dní.

en: Maximum total length of email address exceeded for media type with ID "%1$s".
cs: Překročena maximální celková délka emailové adresy pro typ médií s ID "%1$s".

en: Maximum zoom level of the map.
cs: Maximální úroveň přiblížení mapy.

en: May
cs: Kvě

[ctx: May short]
en: May
cs: Květen

en: Media
cs: Média

en: Media type
cs: Typ média

[ctx: compact table header]
en: Media type
cs: Typ médií

en: Media type "%1$s" already exists.
cs: Media type "%1$s" již existuje.

en: Media type added
cs: Není možné přidat tento typ média

en: Media type deleted | Media types deleted
cs[0]: Typ média byl smazán
cs[1]: Typ média byl smazán
cs[2]: Typ média byl smazán

en: Media type disabled | Media types disabled
cs[0]: Typ média zakázaný
cs[1]: Typ média zakázaný
cs[2]: Typ média zakázaný

en: Media type disabled by Administration.
cs: Typ médií zakázané v administraci.

en: Media type enabled | Media types enabled
cs[0]: Typ média povolený
cs[1]: Typ média povolený
cs[2]: Typ média povolený

en: Media type mapping
cs: Mapování typů médií

en: Media type test
cs: Test média typů

en: Media type test failed.
cs: Test typu média selhal.

en: Media type test log
cs: Protokol testu typu média

en: Media type test successful.
cs: Test typu média byl úspěšný.

en: Media type updated
cs: Typ média byl aktualizován

en: Media type with ID "%1$s" is not available.
cs: Typ media s ID "%1$s" není dostupný.

en: Media types
cs: Typy médií

en: Media types disabled by Administration.
cs: Typy médií zakázané administrací.

en: Media types disabled in Alerts.
cs: Typy médií jsou v upozorněních zakázány.

en: Media types used by action "%1$s".
cs: Typy médií používané akcí "%1$s".

en: Members
cs: Členové

en: Memory limit: %1$s
cs: Limit paměti: %1$s

en: Memory metrics of VMware Resource Pool, "url" - VMware service URL, "rpid" - VMware resource pool id, "mode"- consumed(default)/ballooned/overhead memory
cs: Metriky paměti fondu zdrojů VMware, "url" - URL služby VMware, "rpid" - ID fondu prostředků VMware, "režim" - spotřebovaná(výchozí)/nabalená/režijní paměť

en: Memory size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: Velikost paměti v bytech nebo v procentech. Vráti celé číslo pro byty nebo desetinné číslo pro procenta

en: Memory used by process in bytes. Returns integer
cs: Paměť použitá procesem v bytech. Vráti celé číslo

en: Menu entry URL
cs: Položka menu URL adresa

en: Menu entry name
cs: Položka menu jméno

en: Menu entry name is used as a label for the trigger URL in the event context menu.
cs: Název položky menu se používá jako popisek pro URL triggeru v kontextové nabídce eventů.

en: Menu path
cs: Cesta v menu

en: Merge sectors smaller than
cs: Sloučit sektory menší než

en: Message
cs: Zpráva

[ctx: compact table header]
en: Message
cs: Zpráva

en: Message format
cs: Formát zprávy

en: Message template
cs: Šablona zprávy

en: Message templates
cs: Šablony zpráv

en: Message timeout
cs: Časový limit zprávy

en: Message type
cs: Typ zprávy

en: Message/Command
cs: Zpráva/Příkaz

en: Messages
cs: Zprávy

en: Messaging
cs: Zprávy

en: Method not found.
cs: Metoda nenalezena.

en: Methods
cs: Metody

en: Middle
cs: Střed

en: Minimum number of proxies
cs: Minimální počet proxy

en: Minimum password length
cs: Minimální délka hesla

en: Minimum proxies
cs: Minimální proxy

en: Minimum required %1$s database version is %2$s.
cs: Minimální požadovaná verze %1$s databáze je %2$s.

en: Minimum required PHP memory limit is %1$s (configuration option "memory_limit").
cs: Minimální požadovaný limit paměti PHP je %1$s (konfigurační volba "memory_limit").

en: Minimum required PHP upload filesize is %1$s (configuration option "upload_max_filesize").
cs: Minimální požadovaný PHP upload limit je %1$s (Nastavení "upload_max_filesize").

en: Minimum required PHP version is %1$s.
cs: Minimální požadovaná verze PHP je %1$s.

en: Minimum required TimescaleDB version is %1$s.
cs: Minimální požadovaná verze TimescaleDB je %1$s.

en: Minimum required limit on execution time of PHP scripts is %1$s (configuration option "max_execution_time").
cs: Minimální požadovaný limit vstupního zpracování PHP skriptu je %s (Nastavení "max_input_time").

en: Minimum required limit on input parse time for PHP scripts is %1$s (configuration option "max_input_time").
cs: Minimální požadovaný limit doby provádění PHP skriptu je %s (Nastavení "max_execution_time").

en: Minimum required size of PHP post is %1$s (configuration option "post_max_size").
cs: Minimální požadovaný PHP upload limit je %s (Nastavení "upload_max_filesize").

en: Minimum severity
cs: Minimální závažnost

en: Minimum time period to display is %1$s minute. | Minimum time period to display is %1$s minutes.
cs[0]: Minimální doba periody zobrazení je %1$s minuta.
cs[1]: Minimální doba periody zobrazení je %1$s minuty.
cs[2]: Minimální doba periody zobrazení je %1$s minuty.

en: Minutes
cs: Minut

en: Missing "itemid" field for item.
cs: Chybějící "itemid" pole pro položku.

en: Missing "name" field for graph prototype.
cs: Chybějící pole "name" pro prototyp grafu.

en: Missing "name" field for graph.
cs: Chybějící pole "name" pro graf.

en: Missing data
cs: Chybějící údaje

en: Missing items for graph "%1$s".
cs: Chybějící položky pro graf "%1$s".

en: Missing items for graph prototype "%1$s".
cs: Chybějící položky pro prototyp grafu "%1$s".

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
cs: Chybějící klíč "%1$s" pro host "%2$s".

en: Mixed
cs: Různé

[ctx: compact table header]
en: Mixed
cs: Různé

en: Mode
cs: Mód

en: Module
cs: Modul

en: Module added: %1$s. | Modules added: %1$s.
cs[0]: Přidán modul: %1$s.
cs[1]: Přidány moduly: %1$s.
cs[2]: Přidány moduly: %1$s.

en: Module deleted: %1$s. | Modules deleted: %1$s.
cs[0]: Modul smazán: %1$s.
cs[1]: Moduly smazány: %1$s.
cs[2]: Moduly smazány: %1$s.

en: Module disabled | Modules disabled
cs[0]: Modul zakázán
cs[1]: Moduly zakázány
cs[2]: Moduly zakázány

en: Module enabled | Modules enabled
cs[0]: Modul povolen
cs[1]: Moduly povoleny
cs[2]: Moduly povoleny

en: Module updated
cs: Modul aktualizován

en: Module with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
cs: Modul s ID "%2$s" není k dispozici pro uživatelskou roli "%1$s".

en: Modules
cs: Moduly

en: Modules updated
cs: Moduly aktualizovány

en: Mon
cs: Po

en: Monday
cs: Pondělí

en: Monitored by
cs: Monitorováno

en: Monitored by proxy
cs: Sledován přes proxy

en: Monitored host
cs: Sledovaný hostitel

en: Monitoring
cs: Sledování

en: Month
cs: Měsíc

[ctx: compact table header]
en: Month
cs: Měsíc

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: More matches found...
cs: Více výběrů bylo nalezeno...

[ctx: screen reader]
en: More than %1$d matches for %2$s found
cs: Nalezeno více než %1$d spojení pro %2$s

en: More than 10 minutes
cs: Více jak 10 minut

en: Most critical if all children have problems
cs: Nejkritičtější, pokud všechny podřízené mají problémy

en: Most critical of child services
cs: Nejkritičtější z podřízených službeb

en: Multi-factor TOTP secret will be deleted.
cs: Vícefaktorový tajný klíč TOTP bude smazán.

en: Multi-factor TOTP secrets will be deleted.
cs: Vícefaktorové tajné klíče TOTP budou smazány.

en: Multi-factor authentication
cs: Vícefaktorové ověřování

en: Multi-factor authentication is disabled system-wide.
cs: Vícefaktorové ověřování je v celém systému zakázáno.

en: Multiple
cs: Násobek

en: Multiple PROBLEM events
cs: Multiple PROBLEM události

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Mute for %1$s
cs: Ztlumit pro %1$s

en: My
cs: Můj

en: N/A
cs: N/D

en: Name
cs: Jméno

[ctx: compact table header]
en: Name
cs: Jméno

[ctx: user first name]
en: Name
cs: Jméno

en: Name
cs: Název

en: Name ID
cs: ID jména

en: Name of the form field should not exceed 255 characters.
cs: Název v poli formuláře nesmí překročit 255 znaků.

en: Namespace
cs: Jmenný prostor

en: Naming requirements:
cs: Požadavky na pojmenování:

en: Navigate to default view
cs: Přejít na výchozí zobrazení

en: Navigate to initial view
cs: Přejít na prvotní zobrazení

en: Needle
cs: Rafička

en: Network discovery data storage period
cs: Perioda ukládání dat pro zjišťování sítě

en: Network interface list (includes interface type, status, IPv4 address, description). Returns text
cs: Seznam síťových rozhraní (zahrnuje typ rozhraní, status, IPv4 adresu, popis). Vráti text

en: Network map added
cs: Síťová mapa byla přidána

en: Network map deleted | Network maps deleted
cs[0]: Síťová mapa byla smazána
cs[1]: Síťové mapy byly smazány
cs[2]: Síťové mapy byly smazány

en: Network map updated
cs: Síťová mapa byla aktualizována

en: Network maps
cs: Síťové mapy

en: Network timeouts for UI
cs: Časové limity sítě pro uživatelské rozhraní

en: Network utilization (combined transmit-rates and receive-rates) during the interval, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance
cs: Využití sítě (kombinované rychlosti odesílání a rychlosti příjmu) během intervalu, "url" - URL služby VMware, "uuid" globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware, "instance" - instance síťového rozhraní

en: Never
cs: Nikdy

en: New API token
cs: Nový API token

en: New LDAP server
cs: Nový LDAP server

en: New MFA method
cs: Nová metoda MFA

en: New SLA
cs: Nové SLA

en: New action
cs: Nová akce

en: New additional rule
cs: Nové dodatečné pravidlo

en: New column
cs: Nový sloupec

en: New condition
cs: Nová podmínka

en: New connector
cs: Nový konektor

en: New dashboard
cs: Nový dashboard

en: New discovery rule
cs: Nové pravidlo objevování

en: New element
cs: Nový prvek

en: New event correlation
cs: Nová korelace událostí

en: New event host group
cs: Nová událost host skupiny

en: New event tag name
cs: Nový název značky události

en: New event tag value
cs: Nová značka hodnoty události

en: New excluded downtime
cs: Nová vyloučená odstávka

en: New host
cs: Nové zařízení

en: New host group
cs: Nová skupina zařízení

en: New item
cs: Nový item

en: New item prototype
cs: Nový prototyp itemu

en: New maintenance period
cs: Nové servisní okno

en: New media type
cs: Nový typ média

en: New media type mapping
cs: Nové mapování typů médií

en: New operation
cs: Nová operace

en: New proxy
cs: Nový proxy

en: New proxy group
cs: Nová skupina proxy

en: New regular expression
cs: Nový regulární výraz

en: New script
cs: Nový skript

en: New service
cs: Nová služba

en: New step of web scenario
cs: Nový krok webového scénáře

en: New tag filter
cs: Nový filtr tagů

en: New tag name
cs: Nový název tagu

en: New template
cs: Nová šablona

en: New template group
cs: Nová skupina šablon

en: New trigger
cs: Nový trigger

en: New trigger prototype
cs: Nový prototyp triggeru

en: New triggers
cs: Nové spouštěče

en: New update available
cs: Nová aktualizace k dispozici

en: New user group mapping
cs: Nové mapování uživatelských skupin

en: New values
cs: Nové hodnoty

en: Next dashboard
cs: Další dashboard

en: Next page
cs: Další stránka

en: Next step
cs: Další krok

en: No
cs: Ne

en: No "%1$s" given for graph prototype.
cs: Žádné "%1$s" dané pro prototyp grafu.

en: No "%1$s" given for graph.
cs: Žádné "%1$s" dané pro graf.

en: No "%1$s" given for map.
cs: Žádné "%1$s" dané pro mapu.

en: No changes.
cs: Žádné změny.

en: No compatible widgets.
cs: Žádné kompatibilní widgety.

en: No data
cs: Žádná data

en: No data collection
cs: Bez sběru dat

en: No data found
cs: Nenalezena žádná data

en: No data found.
cs: Nebyla nalezena žádná data.

en: No data.
cs: Žádná data.

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
cs: Žádné standardní rozhraní pro "%1$s" typu na "%2$s".

en: No details
cs: Bez podrobností

en: No discovery rule IDs given.
cs: Žádné stanovené ID pravidla nálezu

en: No enabled modules found.
cs: Nebyly nalezeny žádné povolené moduly.

en: No encryption
cs: Bez šifrování

en: No file was uploaded.
cs: Žádný soubor nebyl nahraný.

en: No graph item with graph ID "%1$s".
cs: Žádná položka grafu s grafem ID "%1$s".

en: No graphs added.
cs: Žádné grafy nebyly přidané.

en: No host IDs given.
cs: Žádné neposkytnuté ID hostů.

en: No host selected.
cs: Žádný host není označený.

en: No host with host ID "%1$s".
cs: Žádný host s ID hosta „%1$s“.

en: No icon for map element ""%1$s".
cs: Žádná ikona pro prvek mapy "%1$s".

en: No image
cs: Žádný obrázek

en: No interface found
cs: Nenalezené žádné rozhraní

en: No interfaces are defined.
cs: Nejsou definována žádná rozhraní.

en: No inventory mode specified for action operation.
cs: Žádný režim inventář určený pro akci provoz.

en: No item selected.
cs: Nebyla vybrána žádná položka.

en: No items defined.
cs: Žádná definovaná položka.

en: No macros found.
cs: Nenalezena žádná makra.

en: No maps added.
cs: Žádné mapy nebyly přidané.

en: No matches found
cs: Žádné výběry nenalezené

en: No new modules discovered
cs: Nebyly nalezeny žádné nové moduly

en: No operations defined for action "%1$s".
cs: Není definována žádná operace pro akci "%1$s".

en: No permissions for system access.
cs: Žádné oprávnění pro přístup do systému.

en: No permissions to call "%1$s.%2$s".
cs: Žádná oprávnění k volání "%1$s.%2$s“.

en: No permissions to referred object or it does not exist!
cs: Žádné oprávnění k odkazovanému objektu nebo objekt neexistuje!

en: No problems
cs: Žádné problémy

en: No proxy
cs: Žádné proxy

en: No recipients specified for action operation message.
cs: Pro zprávu operace akce nejsou zadáni žádní příjemci.

en: No refresh
cs: Žádná obnova

en: No saved state, please login again.
cs: Žádný uložený stav, prosím přihlaste se znovu.

en: No script specified for action operation command.
cs: Není specifikovaný skript pro akci příkazu.

en: No targets specified for action operation global script.
cs: Není specifikovaný cíl pro akci globálního skriptu.

en: No trigger with trigger ID "%1$s".
cs: Žádný trigger s trigger ID "%1$s".

en: No triggers defined.
cs: Žádné definované spouštěče.

en: No value
cs: Žádná hodnota

en: Non-boolean flags are deprecated.
cs: Non-boolean flags jsou zastaralé.

en: None
cs: Žádná

en: Normal
cs: Normální

en: Normal view
cs: Normální zobrazení

en: Norwegian (nb_NO)
cs: Norsky (nb_NO)

en: Not Ack
cs: Nepotvrzeno

en: Not all results are displayed. Please provide more specific search criteria.
cs: Nejsou zobrazeny všechny výsledky. Uveďte prosím konkrétnější kritéria vyhledávání.

en: Not allowed to modify automatic user macro "%1$s".
cs: Není povoleno modifikovat automatické uživatelské makro "%1$s".

en: Not allowed to set language for user "guest".
cs: Není povoleno nastavit jazyk pro uživatele "host".

en: Not allowed to set password for user "guest".
cs: Není povolené nastavení hesla pro uživatele "guest".

en: Not allowed to set theme for user "guest".
cs: Není povoleno nastavit téma pro uživatele "host".

en: Not allowed to update field "%1$s" for provisioned user.
cs: Není povoleno aktualizovat pole "%1$s" pro zřizovaného uživatele.

en: Not authorized.
cs: Neautorizovaný.

en: Not available
cs: Nedostupný

[ctx: compact table header]
en: Not available
cs: Nedostupný

en: Not classified
cs: Neurčeno

en: Not enabled
cs: Není povoleno

en: Not inherited items
cs: Žádné zděděné položky

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Note that %1$s or %2$s will be regarded as hostnames if used without single quotes.
cs: Pamatujte, že %1$s nebo %2$s budou považovány za názvy hostitelů, pokud budou použity bez jednoduchých uvozovek.

en: Notes
cs: Poznámky

en: Nothing
cs: Nic

en: Notification report
cs: Protokol zpráv

en: Notifications
cs: Zprávy

en: Notify about canceled escalations
cs: Upozornit na zrušené eskalace

en: Notify all involved
cs: Upozorni všechny zapojené

en: Nov
cs: Lis

en: November
cs: Listopad

en: Number of CPUs. Returns integer
cs: Počet procesorů. Vráti celé číslo

en: Number of available DS paths, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - Datastore name, "partitionid" - internal id of physical device from vmware.hv.datastore.discovery
cs: Počet dostupných cest DS, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "datastore" - název úložiště dat, "partitionid" - interní ID fyzického zařízení z vmware.hv.datastore.discovery

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of currently open file descriptors. Returns integer
cs: Počet aktuálně otevřených desktiptorů souborů. Vrátí číslo

en: Number of enabled items on the host.
cs: Počet povolených položek na hostitele.

en: Number of hosts (enabled/disabled)
cs: Počet zařízení (povolených/zakázáných)

en: Number of items (enabled/disabled/not supported)
cs: Počet položek (povolených/zakázaných/nepodporovaných)

en: Number of items in Zabbix database.
cs: Počet položek v Zabbix databázi.

en: Number of items in proxy history that are not yet sent to the server
cs: Počet položek v historii proxy, které ještě nebyli odeslané serveru

en: Number of items in the queue which are delayed by from to seconds, inclusive.
cs: Počet položek ve frontě, které jsou zpožděné od do sekund včetně.

en: Number of items in the queue which are delayed in Zabbix server or proxy by "from" till "to" seconds, inclusive.
cs: Počet položek v řadě, které jsou zpožděny Zabbix serverem nebo proxy pomocí "od" "do" vteřin, zahrnuje.

en: Number of monitored hosts
cs: Počet monitorovaných hostů

en: Number of online proxies. Returns integer.
cs: Počet online proxy. Vrátí celé číslo.

en: Number of out-of-window collisions. Returns integer
cs: Počet out-of-window kolízí. Vráti celé číslo

en: Number of problems
cs: Počet problémů

en: Number of problems and expand most critical one
cs: Počet problémů a rozvedení toho nejkritičtějšího

en: Number of processor cores on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Počet procesorových jader na VMware hypervisoru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: Number of processor threads on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Počet procesorových vláken na VMware hypervisoru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: Number of processors on VMware virtual machine, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Počet procesorů na virtuálním stroji VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: Number of rows
cs: Počet řádek

en: Number of seasons
cs: Počet sezón

en: Number of steps
cs: Počet kroků

en: Number of templates
cs: Počet šablon

en: Number of triggers (enabled/disabled [problem/ok])
cs: Počet spouštěčů (povolených/zakázaných [problémových/ok])

en: Number of triggers in Zabbix database.
cs: Počet spouštěčů v Zabbix databázi.

en: Number of unsupported items in Zabbix database.
cs: Počet nepodporovaných položek v Zabbix databázi.

en: Number of unsupported items on the host.
cs: Počet nepodporovaných položek na hostitele.

en: Number of users (online)
cs: Počet uživatelů (přihlášených)

en: Number of users logged in. Returns integer
cs: Počet přihlášení uživatelů. Návratová hodnota celé číslo

en: Number of virtual machines on VMware hypervisor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Počet virtuálních strojů na VMware hypervisoru, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: Number or percentage of inodes. Returns integer for number; float for percentage
cs: Počet nebo procentní podíl uzlů. Návratová hodnota celé číslo pro počet; plovoucí číslo pro procento

en: Numeral systems
cs: Číselné systémy

en: Numeric (float)
cs: Číslo (float)

en: Numeric (integer)
cs: Číselné (celá čísla)

en: Numeric (unsigned)
cs: Číslo (unsigned)

en: OID prefix
cs: OID předpona

en: OK event closes
cs: OK událost uzavřena

en: OK event generation
cs: OK událost generována

en: OOB IP address
cs: OOB IP adresa

en: OOB router
cs: OOB směrovač

en: OOB subnet mask
cs: OOB síťová maska

en: OS (Full details)
cs: OS (podrobně)

en: OS (Short)
cs: OS (krátce)

en: Object
cs: Objekt

en: Oct
cs: Říj

en: Octal to decimal
cs: Z osmičková na desítkovou

en: October
cs: Říjen

en: Off
cs: Vypnuté

en: Old event tag name
cs: Starý název značky události

en: Old event tag value
cs: Stará hodnota značky události

en: Old tag name
cs: Starý název značky

en: On
cs: Na

en: On status change triggers blink for
cs: Při změně stavu spouštěč blikat po dobu

en: Once
cs: Jednou

en: One
cs: Jedna

en: One time only
cs: Pouze jednou

en: Online proxies
cs: Online proxy

en: Only Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 and SNMPv3 checks can be made unique.
cs: Jen kontroly typu Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 nebo SNMPv3 mohou být unikátní.

en: Only administrators can set map owner.
cs: Pouze administrátoři mohou nastavit vlastníka mapy.

en: Only disabled group can be set for deprovisioned users.
cs: Pouze zakázaná skupina může být nastavena pro nadále nezřizované uživatele.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
cs: Počítány jsou pouze položky přiřazené k povoleným hostitelům

en: Only one check can be unique.
cs: Jen jedna kontrola může být unikátní.

en: Only one user directory of type "%1$s" can exist.
cs: Může existovat pouze jeden uživatelský adresář typu "%1$s".

en: Only selected problem | Only selected problems
cs[0]: Pouze vybraný problém
cs[1]: Pouze vybrané problémy
cs[2]: Pouze vybrané problémy

en: Only services without children
cs: Pouze služby bez podřízených služeb

en: Only services without problem tags
cs: Pouze služby bez problémových tagů

en: Only super admins can set dashboard owner.
cs: Pouze super administrátoři mohou ustanovit vlastníka dashboardu.

en: Only super admins can set report owner.
cs: Vlastníka přehledu mohou nastavit pouze super administrátoři.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
cs: Počítány jsou pouze spouštěče přiřazené k povoleným hostitelům a závisející na povolených položkách

en: Open URL
cs: Otevřít adresu URL

en: Open in a new window
cs: Otevřít v novém okně

en: Open log
cs: Otevřít log

en: Operating system information. Returns string
cs: Informace operačního systému. Návratová hodnota řetězec

en: Operating system version information. Returns JSON
cs: Informace o verzi operačního systému. Vrátí JSON

en: Operation
cs: Operace

en: Operation "%1$s" already exists for action "%2$s".
cs: Operace "%1$s" už pro akci "%2$s" existuje.

en: Operation "%1$s" already exists.
cs: Operace "%1$s“ již existuje.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
cs: Operace nemůže být vykonaná vzhledem k neoprávněnému požadavku.

en: Operation details
cs: Podrobnosti operace

en: Operation has no group to operate.
cs: Operace nemá skupinu na vykonání.

en: Operation has no template to operate.
cs: Operace nemá šablonu na vykonání.

en: Operational data
cs: Provozní údaje

[ctx: compact table header]
en: Operational data
cs: Provozní údaje

en: Operations
cs: Operace

en: Operator
cs: Operátor

en: Operator functions
cs: Funkce operátorů

en: Options
cs: Možnosti

en: Or
cs: Nebo

en: Order
cs: Pořadí

en: Order by
cs: Seřadit podle

en: Order column
cs: Pořadí sloupců

en: Original
cs: Původní

en: Other
cs: Další

en: Other configuration parameters
cs: Další konfigurační parametry

en: Other parameters
cs: Další parametry

en: Others
cs: Další

en: Outdated
cs: Zastaralý

en: Outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
cs: Odchozí statistiky provozu na síťovém rozhraní. Návratová hodnota celé číslo

en: Output
cs: Výstup

en: Overlapping widgets at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s".
cs: Překrývající se widgety na X:%3$d, Y:%4$d na stránce #%2$d dashboardu "%1$s".

[ctx: item_form]
en: Overridden by
cs: Přepsané

en: Override
cs: Přepisování

en: Override host
cs: Přepsat hosta

en: Override item history period
cs: Přepsaná položka historické periody

en: Override item trend period
cs: Přepsat item trendové periody

en: Override time period selector
cs: Přepsat výběr časového období

en: Override with name "%1$s" already exists.
cs: Přepis s názvem "%1$s" již existuje.

en: Overrides
cs: Přepisování

en: Overview
cs: Přehled

en: Owner
cs: Vlastník

en: PHP LDAP extension missing.
cs: Chybí rozšíření PHP LDAP.

en: PHP OpenSSL extension missing.
cs: Chybí rozšíření PHP OpenSSL.

en: PHP bcmath
cs: PHP modul bcmath

en: PHP bcmath extension missing (PHP configuration parameter --enable-bcmath).
cs: PHP modul bcmath chybí (PHP parametr --enable-bcmath).

en: PHP ctype
cs: PHP modul ctype

en: PHP ctype extension missing (PHP configuration parameter --enable-ctype).
cs: PHP modul ctype chybí (PHP parametr --enable-ctype).

en: PHP curl extension missing.
cs: Chybí PHP modul curl.

en: PHP databases support
cs: PHP - podpora databází

en: PHP gd
cs: PHP modul gd

en: PHP gd FreeType support
cs: PHP podpora gd FreeType

en: PHP gd FreeType support missing.
cs: PHP gd FreeType podpora chybí.

en: PHP gd GIF image support missing.
cs: Chybí podpora pro PHP gd GIF image

en: PHP gd GIF support
cs: PHP gd GIF podpora

en: PHP gd JPEG image support missing.
cs: PHP gd JPEG image podpora chybí.

en: PHP gd JPEG support
cs: PHP podpora gd JPEG

en: PHP gd PNG image support missing.
cs: PHP gd PNG image podpora chybí.

en: PHP gd PNG support
cs: PHP podpora gd PNG

en: PHP gd extension missing (PHP configuration parameter --with-gd).
cs: PHP modul gd chybí (PHP parametr --with-gd).

en: PHP gettext
cs: PHP modul gettext

en: PHP gettext extension missing (PHP configuration parameter --with-gettext). Translations will not be available.
cs: PHP modul gettext chybí (PHP parametr --with-gettext). Překlady nebudou dostupné.

en: PHP libxml
cs: PHP modul libxml

en: PHP libxml extension missing.
cs: PHP modul libxml chybí.

en: PHP mbstring
cs: PHP modul mbstring

en: PHP mbstring extension missing (PHP configuration parameter --enable-mbstring).
cs: PHP modul mbstring chybí (PHP parametr --enable-mbstring).

en: PHP option "%1$s"
cs: PHP nastavení "%1$s"

en: PHP option "%1$s" must be set to "%2$s"
cs: PHP nastavení "%1$s" musí být nastaveno na "%2$s"

en: PHP session
cs: PHP modul session

en: PHP session auto start must be disabled (PHP directive "session.auto_start").
cs: PHP session auto start musí být vypnuté (PHP nastavení "session.auto_start").

en: PHP session extension missing (PHP configuration parameter --enable-session).
cs: PHP modul session chybí (PHP parametr --enable-session).

en: PHP sockets
cs: PHP modul sockets

en: PHP sockets extension missing (PHP configuration parameter --enable-sockets).
cs: PHP modul sockets chybí (PHP parametr --enable-sockets).

en: PHP string function overloading must be disabled.
cs: PHP funkce mbstring overloading musí být zakázána.

en: PHP version
cs: PHP - verze

en: PHP xmlreader
cs: PHP modul xmlreader

en: PHP xmlreader extension missing.
cs: PHP modul xmlreader chybí.

en: PHP xmlwriter
cs: PHP modul xmlwriter

en: PHP xmlwriter extension missing.
cs: PHP modul xmlwriter chybí.

en: PROBLEM
cs: PROBLÉM

en: PROBLEM event generation mode
cs: PROBLEM režim generování událostí

en: PSK identity
cs: PSK identita

en: Page %1$d
cs: Stránka %1$d

en: Page display period
cs: Doba zobrazení stránky

en: Page not found
cs: Stránka nenalezena

en: Page received incorrect data
cs: Stránka přijala nesprávné údaje

en: Parameter
cs: Parametr

en: Parameter "%1$s" is deprecated.
cs: Parametr "%1$s" je zastaralý.

en: Parameter "%1$s" must be enabled.
cs: Parametr "%1$s" musí být povolen.

en: Parameters
cs: Parametry

en: Parameters "esc_step_from" and "esc_step_to" must be set together.
cs: Parametry "esc_step_from" a "esc_step_to" musí být nastaveny společně.

en: Parent discovery rules
cs: Nadřazená pravidla nálezu

en: Parent graphs
cs: Nadřazené grafy

en: Parent host value
cs: Hodnota nadřazeného hosta

en: Parent items
cs: Nadřazená položka

en: Parent services
cs: Nadřazené služby

en: Parent templates
cs: Mateřské šablony

en: Parent triggers
cs: Nadřazené spouštěče

en: Parent web scenarios
cs: Nadřazené web scénáře

en: Parent-child relation conflict in services "%1$s" and "%2$s".
cs: Konflikt vztahu nadřazená-podřazená ve službách "%1$s" a "%2$s".

en: Parse
cs: Analyzovat

en: Parse error
cs: Parsovací chyba

en: Passive
cs: Pasivní

en: Password
cs: Heslo

en: Password (once again)
cs: Heslo (ověření)

en: Password can only be changed for users using the internal Zabbix authentication.
cs: Heslo lze změnit pouze pro uživatele používající interní autentizaci Zabbixu.

en: Password is not mandatory for non internal authentication type.
cs: Heslo není povinné pro neinterní typ ověření.

en: Password must contain
cs: Heslo musí obsahovat

en: Password policy
cs: Zásady hesel

en: Password requirements:
cs: Požadavky na heslo:

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste page
cs: Vložit stránku

en: Paste widget
cs: Vložit widget

en: Paste without external links
cs: Vlož bez externích odkazů

en: Pattern
cs: Vzorec

en: Pause operations for suppressed problems
cs: Přerušené operace pro potlačené problémy

en: Pause operations for symptom problems
cs: Přerušené operace pro příznakové problémy

en: Peak memory usage: %1$s
cs: Vrchol využití paměti: %1$s

en: Percent of time the virtual machine is unable to run because it is contending for access to the physical CPU(s), "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Procento času, kdy se virtuální počítač nemůže spustit, protože vyžaduje přístup k fyzickému CPU, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: Percentage
cs: Procento

en: Percentage of host physical memory that has been consumed, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Procento fyzické paměti hostitele, která byla spotřebována, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: Percentage of online proxies. Returns float.
cs: Procento online proxy serverů. Vrací float.

en: Percentage of time that the virtual machine was ready, but could not get scheduled to run on the physical CPU, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - CPU instance
cs: Procento času, po který byl virtuální počítač připraven, ale nebylo možné naplánovat spuštění na fyzickém CPU, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "instance" – instance CPU

en: Percentile line (left)
cs: Procentuální čára (vlevo)

en: Percentile line (right)
cs: Procentuální čára (vpravo)

en: Performs a DNS query. Returns 0 if DNS is down, query time in seconds (with fractions) otherwise
cs: Provede DNS dotaz. Vrátí 0, pokud DNS nefunguje, jinak doba dotazu v sekundách (se zlomky)

en: Performs a DNS query. Returns character string with the required type of information
cs: Vykonat DNS dotaz. Vrátí řetězec s požadovaným typem informace

en: Period
cs: Období

en: Period shift
cs: Posun období

en: Period type
cs: Opakování

en: Periods
cs: Periody

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Permissions can be assigned for user groups only.
cs: Oprávnění může být přiřazené jen uživatelské skupině, ne uživateli.

en: Persian (fa_IR)
cs: Persky (fa_IR)

en: Pie
cs: Koláčový

en: Pie chart
cs: Výsečový graf

en: Placing algorithm
cs: Algoritmus umísťování

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Play
cs: Přehrát

en: Play sound
cs: Přehrávat zvuk

en: Please check configuration parameters. If all is correct, press "%1$s" button, or "%2$s" button to change configuration parameters.
cs: Zkontrolujte konfigurační parametry. Je-li vše v pořádku, stiskni "%1$s" tlačítko, nebo "%2$s" tlačítko pro změnu konfiguračních parametrů.

en: Please confirm that you want to remove all macros.
cs: Potvrďte prosím, že chcete odstranit všechna makra.

en: Please confirm that you want to remove all value mappings.
cs: Potvrďte prosím, že chcete odstranit všechna mapování hodnot.

en: Please create database manually, and set the configuration parameters for connection to this database. Press "%1$s" button when done.
cs: Prosím, vytvořit databázi ručně, a nastav konfigurační parametry pro připojení k této databázi. Stiskni "%1$s" tlačítko pokud jsi to udělal.

en: Please enable "allow_url_fopen" directive.
cs: Povolte prosím direktivu "allow_url_fopen".

en: Please scan and get your verification code displayed in your authenticator app.
cs: Naskenujte prosím svůj ověřovací kód a nechte si jej zobrazit v aplikaci pro ověřování.

en: Please select two elements
cs: Vyberte, prosím, dva prvky

en: Please update configuration
cs: Aktualizujte prosím konfiguraci

en: Please upgrade to latest major release.
cs: Upgradujte prosím na nejnovější hlavní verzi.

en: Point size
cs: Velikost bodu

en: Points
cs: Body

en: Polish (pl_PL)
cs: Polsky (pl_PL)

en: Populates host inventory field
cs: Vyplň pole host inventáře

en: Port cannot be empty for host interface.
cs: Port nemůže být prázdny pro rozhraní hosta.

en: Port range
cs: Rozsah portů

en: Portuguese (pt_BR)
cs: Portugalsky (pt_BR)

en: Portuguese (pt_PT)
cs: Portugalsky (pt_PT)

en: Position
cs: Pozice

en: Position is ignored for s, uptime and unixtime units.
cs: Pozice je ignorována pro jednotky s, uptime a unixtime.

en: Possibly the session has expired or the password was changed.
cs: Pravděpodobně vypršela relace nebo heslo bylo změněno.

en: Post fields
cs: Pole zpráv

en: Post type
cs: Typ zprávy

en: Power usage , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "max" - Maximum allowed power usage
cs: Spotřeba energie , "url" – URL služby VMware, "uuid" – název hostitele hypervisoru VMware, "max" – maximální povolená spotřeba energie

en: Power value
cs: Hodnota výkonu

en: Pre-installation summary
cs: Shrnutí před instalací

en: Prediction functions
cs: Predikční funkce

en: Preprocessing
cs: Předzpracování

en: Preprocessing is a transformation before saving the value to the database. It is possible to define a sequence of preprocessing steps, and those are executed in the order they are set.
cs: Předzpracování je transformace před uložením hodnoty do databáze. Je možné definovat posloupnost kroků předběžného zpracování a ty se provádějí v pořadí, v jakém jsou nastaveny.

en: Preprocessing steps
cs: Postup předzpracování

en: Prev. time
cs: Před. čas

en: Preview
cs: Náhled

en: Previous dashboard
cs: Předchozí dashboard

en: Previous day
cs: Předchozí den

en: Previous month
cs: Předchozí měsíc

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Previous value
cs: Předchozí hodnota

en: Previous week
cs: Předchozí týden

en: Previous year
cs: Předchozí rok

en: Primary POC cell
cs: Primární POC buňka

en: Primary POC email
cs: Primární POC email

en: Primary POC name
cs: Primární POC jméno

en: Primary POC notes
cs: Primární POC poznámky

en: Primary POC phone A
cs: Primární POC telefon A

en: Primary POC phone B
cs: Primární POC telefon B

en: Primary POC screen name
cs: Primární POC jméno obrazovky

en: Primary label
cs: Primární label

en: Privacy passphrase
cs: Fráze utajení

en: Privacy protocol
cs: Protokol utajení

en: Private
cs: Privátní

en: Private key file
cs: Soubor se soukromým klíčem

en: Privilege level
cs: Úroveň oprávnění

en: Problem
cs: Problém

[ctx: compact table header]
en: Problem
cs: Problém

en: Problem created
cs: Problém vytvořen

en: Problem display
cs: Zobrazit problémy

en: Problem expression
cs: Problém výrazu

en: Problem hosts
cs: Problémoví hosts

en: Problem is not suppressed
cs: Problém není potlačen

en: Problem is suppressed
cs: Problém je potlačen

en: Problem on
cs: Problém na

en: Problem recovery
cs: Vyřešení problému

en: Problem resolved
cs: Problém vyřešen

en: Problem tag filter
cs: Filtr problémových tagů

en: Problem tags
cs: Problémové tagy

en: Problem update
cs: Aktualizace problému

en: Problems
cs: Problémy

en: Problems by severity
cs: Problémy dle závažnosti

en: Process CPU utilization percentage. Returns float
cs: Procesové využití CPU v procentech. Návratová hodnota float

en: Process tags
cs: Zpracovat tagy

en: Profile
cs: Profil

en: Prometheus pattern
cs: Model Prometheus

en: Prometheus to JSON
cs: Prometheus na JSON

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Protocol
cs: Protokol

en: Provided API endpoint "%1$s" is invalid.
cs: Poskytnutý koncový bod API "%1$s" je neplatný.

en: Provided URL "%1$s" is invalid.
cs: Poskytnuté URL "%1$s" je neplatné.

en: Provided authentication token "%1$s" is empty.
cs: Poskytnutý autentizační token "%1$s" je prázdný.

en: Provided secret path "%1$s" is invalid.
cs: Poskytnutá tajná cesta "%1$s" je neplatná.

en: Provided secret query string "%1$s" is invalid.
cs: Poskytnutý tajný řetězec dotazu "%1$s" je neplatný.

en: Provision now
cs: Poskytování nyní

en: Provision selected LDAP user?
cs: Zřídit vybraného LDAP uživatele?

en: Provision selected LDAP users?
cs: Zřídit vybrané LDAP uživatele?

en: Provisioned
cs: Poskytován

en: Provisioning period
cs: Perioda zřizování

en: Provisioning successful.
cs: Poskytování bylo úspěšné.

en: Proxies
cs: Proxy

en: Proxy "%1$s" already exists.
cs: Proxy "%1$s" již existuje.

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
cs: Proxy "%1$s" pro host "%2$s" neexistuje.

en: Proxy "%1$s" is used by action "%2$s".
cs: Proxy "%1$s" je používána akcí "%2$s".

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
cs: Proxy "%1$s" je použitá pravidlem nálezu "%2$s".

en: Proxy added
cs: Proxy byla přidána

en: Proxy address
cs: Adresa proxy

en: Proxy deleted | Proxies deleted
cs[0]: Proxy byla smazána
cs[1]: Proxy byla smazána
cs[2]: Proxy byla smazána

en: Proxy group
cs: Skupina proxy

en: Proxy group "%1$s" already exists.
cs: Skupina proxy "%1$s" již existuje.

en: Proxy group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
cs: Skupina proxy "%1$s" pro hosta "%2$s" neexistuje.

en: Proxy group "%1$s" is used by proxy "%2$s".
cs: Skupinu proxy "%1$s" používá proxy "%2$s".

en: Proxy group added
cs: Skupina proxy byla přidána

en: Proxy group deleted | Proxy groups deleted
cs[0]: Skupina proxy byla smazána
cs[1]: Skupiny proxy byly smazány
cs[2]: Skupiny proxy byly smazány

en: Proxy group updated
cs: Skupina proxy byla aktualizována

en: Proxy groups
cs: Skupiny proxy

en: Proxy is not assigned yet.
cs: Proxy zatím není přiřazen.

en: Proxy mode
cs: Mód proxy

en: Proxy name
cs: Název proxy

en: Proxy updated
cs: Proxy byla aktualizována

en: Proxy version is not supported by server version %1$s.
cs: Verze proxy není podporována verzí serveru %1$s

en: Proxy version is outdated, only data collection and remote execution is available with server version %1$s.
cs: Verze proxy je zastaralá, pouze sběr dat a vykonávání vzdálených příkazů je dostupné s verzí serveru %1$s.

en: Public
cs: Veřejný

en: Public key
cs: Veřejný klíč

en: Public key file
cs: Soubor s veřejným klíčem

en: Quarter
cs: Čtvrtletí

[ctx: compact table header]
en: Quarter
cs: Čtvrtletí

en: Quarterly
cs: Čtvrtletní

en: Query fields
cs: Pole dotazů

en: Queue
cs: Fronta

en: Queue details
cs: Podrobnosti o frontě

en: Queue overview
cs: Přehled fronty

en: Queue overview by proxy
cs: Přehled fronty podle proxy

en: RESOLVED
cs: OPRAVENO

en: Rank
cs: Hodnocení

en: Raw data
cs: Nezpracované údaje

en: Raw post
cs: Nezpracovaný příspěvek

en: Read
cs: Čtení

en: Read only
cs: Pouze čtení

en: Read-only
cs: Pouze pro čtení

en: Read-only access to services
cs: Přístup ke službám pouze pro čtení

en: Read-only access to services with tag
cs: Přístup ke službám dle značky pouze pro čtení

en: Read-write
cs: Čtení a zápis

en: Read-write access to services
cs: Přístup ke službám pro čtení a zápis

en: Read-write access to services with tag
cs: Přístup ke službám dle značky pro čtení a zápis

en: Reads modbus data. Returns various types
cs: Načte data modbus. Vrátí různé typy

en: Received value
cs: Přijatá hodnota

en: Recent problems
cs: Aktuální problémy

en: Recipient
cs: Příjemce

[ctx: compact table header]
en: Recipient
cs: Příjemce

en: Recipient already exists.
cs: Příjemce již existuje.

en: Recipient's Zabbix username
cs: Zabbixové uživatelské jméno příjemce

en: Recipient's name
cs: jméno příjemce

en: Recipient's surname
cs: Příjmení příjemce

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Recordset ID
cs: ID sady záznamů

en: Recovering
cs: Obnovování

en: Recovery
cs: Obnovení

en: Recovery expression
cs: Obnovený výraz

en: Recovery operations
cs: Obnovení operací

en: Recovery time
cs: Doba obnovy

[ctx: compact table header]
en: Recovery time
cs: Čas obnovy

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Reference attribute
cs: Referenční atribut

en: Referred widget became unavailable. Please update configuration.
cs: Odkazovaný widget je nedostupný. Aktualizujte prosím konfiguraci.

en: Referred widget is unavailable
cs: Odkazovaný widget je nedostupný

en: Refresh
cs: Obnov

en: Refresh configuration
cs: Obnovit konfiguraci

en: Refresh configuration of the selected proxies?
cs: Obnovit konfiguraci na vybrané proxy?

en: Refresh configuration of the selected proxy?
cs: Obnovit konfiguraci na vybranou proxy?

en: Refresh interval
cs: Interval obnovy

en: Regenerate
cs: Přegenerovat

en: Regenerate selected API token? Previously generated token will become invalid.
cs: Obnovit vybraný token API? Dříve vygenerovaný token bude neplatný.

en: Regular
cs: Normální

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Regular expression "%1$s" already exists.
cs: Regulární výraz "%1$s" už existuje.

en: Regular expression added
cs: Regulární výraz byl přidán

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
cs[0]: Regulární výraz byl smazán
cs[1]: Regulární výrazy byli smazány
cs[2]: Regulární výrazy byli smazány

en: Regular expression must be a string
cs: Regulární výraz musí být řetězec

en: Regular expression updated
cs: Regulární výraz byl aktualizován

en: Regular expressions
cs: Regulární výrazy

en: Related reports
cs: Související reporty

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

en: Release to create a widget.
cs: Uvolněním vytvoříte widget.

en: Remember me for 30 days
cs: Zapamatovat moje přihlášení na 30 dní

en: Remote command
cs: Vzdálený příkaz

en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: verb]
en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove all
cs: Odebrat všechny

en: Remove domain name
cs: Přesunout jméno domény

en: Remove from favorites
cs: Odstranit z oblíbených

en: Remove from host group
cs: Odstranit ze skupiny

en: Remove from host groups
cs: Odstranit ze skupin

en: Remove host
cs: Smazat hostitele

en: Remove host tags
cs: Odstranit tagy hosta

[ctx: screen reader]
en: Remove, %1$s
cs: Odstraň, %1$s

en: Removed
cs: Odebráno

[ctx: screen reader]
en: Removed, %1$s
cs: Odstraněno, %1$s

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Repeat on
cs: Opakovat v

en: Repeats
cs: Opakování

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace dependencies
cs: Nahradit závislosti

en: Replacement
cs: Nahrazení

en: Report "%1$s" already exists.
cs: Report "%1$s" již existuje.

en: Report generated by other users will be changed to the current user.
cs: Report generovaný ostatními uživateli bude změněn pro aktuálního uživatele.

en: Report generating test failed.
cs: Test generování reportu se nezdařil.

en: Report generating test successful.
cs: Test generování reportu byl úspěšný.

en: Report is currently generated by "%1$s".
cs: Report je aktuálně generován od "%1$s".

en: Report sending failed for: %1$s.
cs: Odeslání reportu pro: %1$s se nezdařilo.

en: Report was successfully sent to: %1$s.
cs: Report byl úspěšně odeslán pro: %1$s.

en: Reporting period
cs: Období reportu

en: Reports
cs: Protokoly

en: Request body
cs: Obsah dotazu

en: Request body type
cs: Typ obsahu dotazu

en: Request created successfully
cs: Požadavek byl vytvořen úspěšně

en: Request sent successfully
cs: Požadavek byl úspěšně poslán

en: Request sent successfully. Some items are filtered due to access permissions or type.
cs: Požadavek úspěšně odeslán. Některé itemy jsou filtrovány z důvodu přístupových práv nebo typu.

en: Request type
cs: Typ dotazu

en: Required
cs: Vyžadováno

en: Required host permissions
cs: Požadované oprávnění na hosta

en: Required performance of the Zabbix server, in new values per second expected.
cs: Požadovaný výkon Zabbix serveru, očekávaná hodnota v nových údajích za sekundu.

en: Required server performance, new values per second
cs: Požadovaný výkon serveru - nové hodnoty za sekundu

en: Required status codes
cs: Požadovaný stavový kód

en: Required string
cs: Požadovaný řetězec

en: Required vps
cs: Požadované vps

en: Reset TOTP secret
cs: Obnovit tajný kód TOTP

en: Reset all fields to default values?
cs: Nastavit všechny pole na výchozí hodnoty?

en: Reset confirmation
cs: Potvrzení obnovení

en: Reset defaults
cs: Obnovit původní hodnoty

en: Reset to initial view
cs: Obnovit výchozí zobrazení

en: Resolved
cs: Vyřešené

en: Resolved by
cs: Vyřešeno

en: Resolved by event correlation rule "%1$s".
cs: Vyřešeno pravidlem korelace událostí "%1$s".

en: Resolved by event correlation rule.
cs: Vyřešeno pravidlem korelace událostí.

en: Resolved by inaccessible user.
cs: Vyřešeno nepřístupným uživatelem.

en: Resolved by user "%1$s".
cs: Vyřešeno uživatelem "%1$s".

en: Resource
cs: Zdroj

en: Resource ID
cs: ID zdroje

en: Response
cs: Odpověd'

en: Response code
cs: Kód odpovědi

en: Response time
cs: Odezva

en: Response type: JSON
cs: Typ odpovědi: JSON

en: Response type: String
cs: Typ odpovědi: Řetězec

en: Result
cs: Výsledek

en: Result converted to %1$s
cs: Výsledek převeden na %1$s

en: Result is FALSE
cs: Výsledek je NEPRAVDA

en: Result is TRUE
cs: Výsledek je PRAVDA

en: Result is truncated due to its size (%1$s).
cs: Výsledek je zkrácen skrz velikost (%1$s).

en: Result type
cs: Typ výsledku

en: Result with value map applied
cs: Výsledek s aplikovanou mapou hodnot

en: Retrieve mode
cs: Režim načítání

en: Retrieving contents of a file. Returns text
cs: Načítání obsahu souboru. Návratová hodnota text

en: Retry
cs: Znovu zkusit

en: Return a JSON array with LLD macros describing the MBean objects or their attributes. Can be used for LLD.
cs: Vrátí pole JSON s makry LLD popisujícími objekty MBean nebo jejich atributy. Lze použít pro LLD.

en: Return a JSON array with MBean objects or their attributes. Compared to jmx.discovery it does not define LLD macros. Can be used for LLD.
cs: Vrátí pole JSON s objekty MBean nebo jejich atributy. Ve srovnání s jmx.discovery nedefinuje LLD makra. Lze použít pro LLD.

en: Return first column of the first row of the SQL query result.
cs: Vrátí první sloupec z prvního řádku výsledku dotazu SQL.

en: Return value of an attribute of MBean object.
cs: Navrať hodnotu atributu objektu MBean.

en: Returns 4-digit string containing octal number with Unix permissions
cs: Vrátí 4-číselný řezězec obsahující oktalové číslo s Unix právy

en: Returns ICMP ping response time in seconds. Example: 0.02
cs: Vráti ICMP ping čas v sekundách. Příklad: 0.02

en: Returns a JSON array describing the host network interfaces configured in Zabbix. Can be used for LLD.
cs: Vrátí pole JSON popisující hostovská síťová rozhraní nakonfigurovaná v Zabbix. Lze použít pro LLD.

en: Returns a JSON object containing Zabbix server or proxy internal metrics.
cs: Vrátí JSON objekt obsahující Zabbix server nebo interní metriky proxy.

en: Returns availability of a particular type of checks on the host. Value of this item corresponds to availability icons in the host list. Valid types are: agent, active_agent, snmp, ipmi, jmx.
cs: Vrátí dostupnost konkrétního typu kontrol na hostu. Hodnota této položky odpovídá ikonám dostupnosti v seznamu hostů. Platné typy jsou: agent, active_agent, snmp, ipmi, jmx.

en: Returns current maintenance status of the host.
cs: Vrátí aktuální stav odstávky pro hosta.

en: Returns information associated with Zabbix Java gateway. Valid params are: ping, version.
cs: Vrátí informace příslušné k Zabbix Java gateway. Platné parametry jsou: ping, version.

en: Returns number of TCP sockets that match parameters. Returns integer
cs: Vrátí počet TCP socketů které odpovídají parametrům. Vrátí celé číslo

en: Returns number of UDP sockets that match parameters. Returns integer
cs: Vrátí počet UDP socketů které odpovídají parametrům. Vrátí celé číslo

en: Returns number of state changes from disk/memory mode since start. Frequent state changes indicates that either memory buffer size or age must be increased.
cs: Vrátí počet změn stavu z režimu disku/paměti od spuštění. Časté změny stavu znamenají, že je třeba zvýšit velikost vyrovnávací paměti nebo stáří.

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
cs: Vrátí procento ztracených ICMP ping paketů.

en: Returns total number of history values written to database.
cs: Vrátí celkový počet hodnot historie zapsaných do databáze.

en: Revert
cs: Vrátit zpět

en: Revert changes
cs: Vrátit změny

en: Right
cs: Vpravo

en: Right Y
cs: Pravé Y

en: Right trim
cs: Správná úprava

en: Romanian (ro_RO)
cs: Rumunsky (ro_RO)

en: Root cause
cs: Hlavní příčina

en: Rows
cs: Řádky

en: Rows per page
cs: Počet řádků na stránku

en: Rules
cs: Pravidla

en: Run script "%1$s" on Zabbix server
cs: Spusťit skript "%1$s" na Zabbix serveru

en: Run script "%1$s" on current host
cs: Spusť skript "%1$s" na aktuálním hostovi

en: Run script "%1$s" on host groups
cs: Spusť skript "%1$s" na skupině hostů

en: Run script "%1$s" on hosts
cs: Spusť skript "%1$s" na hosty

en: Run specified command on the host. Returns text result of the command; 1 - with mode as nowait (regardless of command result)
cs: Spustí specifikovaný příkaz na hostovi. Vráti text jako výsledek spuštění. 1 - s nowait módem (bez řekání na výstup z příkazu)

en: Russian (ru_RU)
cs: Rusky (ru_RU)

[ctx: Saturday short]
en: S
cs: So

[ctx: Sunday short]
en: S
cs: Ne

en: SAML group pattern
cs: Vzor pro skupinu SAML

en: SAML settings
cs: Nastavení SAML

en: SLA "%1$s" SLO must have no more than 4 fractional digits.
cs: SLA "%1$s" SLO nesmí mít víc jak 4 desetinná místa.

en: SLA "%1$s" already exists.
cs: SLA "%1$s" již existuje.

en: SLA created
cs: SLA vytvořeno

en: SLA deleted | SLAs deleted
cs[0]: SLA smazáno
cs[1]: SLA smazána
cs[2]: SLA smazána

en: SLA disabled | SLAs disabled
cs[0]: SLA zakázáno
cs[1]: SLA zakázána
cs[2]: SLA zakázána

en: SLA enabled | SLAs enabled
cs[0]: SLA povoleno
cs[1]: SLA povoleny
cs[2]: SLA povoleny

en: SLA is disabled.
cs: SLA je zakázán.

en: SLA report
cs: Report SLA

en: SLA updated
cs: SLA aktualizováno

en: SLA with ID "%1$s" is not available.
cs: SLA s ID "%1$s" není dostupná.

en: SLAs
cs: SLA

en: SLO service URL
cs: URL služby SLO

en: SMTP server port
cs: SMTP port serveru

en: SNMP community
cs: SNMP komunita

en: SNMP get value
cs: SNMP get hodnota

en: SNMP interfaces
cs: SNMP rozhraní

en: SNMP version
cs: Verze SNMP

en: SNMP walk to JSON
cs: SNMP walk do JSON

en: SNMP walk value
cs: SNMP walk hodnota

en: SP entity ID
cs: ID subjektu SP

en: SP name ID format
cs: Formát ID názvu SP

en: SQL count: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)
cs: SQL počet: %1$s (selecty: %2$s | vykonání: %3$s)

en: SQL query
cs: SQL dotaz

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
cs: Vykonání SQL dotazu selhalo "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
cs: Vykonání SQL dotazu selhalo "%1$s".

en: SSL certificate file
cs: Soubor SSL certifikátu

en: SSL key file
cs: Soubor SSL klíče

en: SSL key password
cs: Heslo k SSL klíči

en: SSL verify host
cs: SSL verifikace jména hosta

en: SSL verify peer
cs: SSL verifikace certifikátu hosta

en: SSO service URL
cs: URL služby jednotného přihlášení

en: Sat
cs: So

en: Saturday
cs: Sobota

en: Save
cs: Uložit

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Save changes
cs: Ulož změny

en: Save it as "%1$s"
cs: Uložte jej jako "%1$s"

en: Scale
cs: Měřítko

en: Scale size
cs: Velikost měřítka

en: Scan directory
cs: Skenovat adresář

en: Scan this QR code
cs: Naskenujte tento QR kód

en: Scenario
cs: Scénář

en: Scenario tags
cs: Tagy scénáře

en: Schedule
cs: Termín

en: Scheduled check
cs: Naplánovaná kontrola

en: Scheduled report
cs: Naplánovaný report

en: Scheduled report added
cs: Naplánovaný report přidán

en: Scheduled report created
cs: Naplánovaný report vytvořen

en: Scheduled report deleted | Scheduled reports deleted
cs[0]: Naplánovaný report odstraněn
cs[1]: Naplánované reporty odstraněny
cs[2]: Naplánované reporty odstraněny

en: Scheduled report disabled | Scheduled reports disabled
cs[0]: Naplánovaný report zakázán
cs[1]: Naplánované reporty zakázány
cs[2]: Naplánované reporty zakázány

en: Scheduled report enabled | Scheduled reports enabled
cs[0]: Naplánovaný report povolen
cs[1]: Naplánované reporty povoleny
cs[2]: Naplánované reporty povoleny

en: Scheduled report test
cs: Naplánovaný test reportů

en: Scheduled report updated
cs: Naplánovaný report aktualizován

en: Scheduled reports
cs: Naplánovaný report

en: Scheduling
cs: Plánování

en: Scope
cs: Rozsah

[ctx: selected problems]
en: Scope
cs: Rozsah

en: Script
cs: Skript

en: Script "%1$s" already exists.
cs: Skript "%1$s" již existuje.

en: Script added
cs: Skript byl přidán

en: Script deleted | Scripts deleted
cs[0]: Skript byl smazán
cs[1]: Skript byl smazán
cs[2]: Skript byl smazán

en: Script does not have parameters.
cs: Skript nemá parametry.

en: Script execution
cs: Provádění skriptu

en: Script execution log
cs: Záznam spuštění skriptu

en: Script execution successful.
cs: Spuštění skriptu bylo úspěšné.

en: Script name
cs: Název skriptu

en: Script parameters
cs: Script parametry

en: Script profiler
cs: Profiler skriptů

en: Script updated
cs: Skript byl aktualizován

en: Scripts
cs: Skripty

en: Search
cs: Hledat

en: Search attribute
cs: Hledaný atribut

en: Search filter
cs: Filtr vyhledávání

en: Search pattern is empty
cs: Vyhledávací vzor je prázdný

en: Search string
cs: Vyhledávací řetězec

en: Season
cs: Sezóna

en: Season deviation window
cs: Okno odchylky sezóny

en: Secondary POC cell
cs: Sekundární POC buňka

en: Secondary POC email
cs: Sekundární POC email

en: Secondary POC name
cs: Sekundární POC jméno

en: Secondary POC notes
cs: Sekundární POC poznámky

en: Secondary POC phone A
cs: Sekundární POC telefon A

en: Secondary POC phone B
cs: Sekundární POC telefon B

en: Secondary POC screen name
cs: Sekundární POC jméno obrazovky

en: Secondary label
cs: Sekundární label

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Secret text
cs: Tajný text

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Security level
cs: Bezpečnostní úroveň

en: Security name
cs: Bezpečnostní jméno

en: Select
cs: Vybrat

en: Select SLA to display SLA report.
cs: Vyberte SLA pro zobrazení SLA reportu.

en: Select prototype
cs: Označ prototyp

en: Selected
cs: Vybrané

en: Selected and all other problems of related triggers
cs: Vybrané a všechny další problémy vztahující se k spouštěčům

en: Selected elements
cs: Označené elementy

en: Selected items only
cs: Pouze vybrané položky

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s in position %2$d of %3$d
cs: Vybrané, %1$s v pozici %2$d z %3$d

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s, read only, in position %2$d of %3$d
cs: Vybrané, %1$s, pouze ke čtení, v pozici %2$d of %3$d

en: Send backward
cs: Pošli zpět

en: Send message
cs: Poslat zprávu

en: Send message to user groups
cs: Poslat zprávu uživatelským skupinám

en: Send message to users
cs: Poslat zprávu užívatelům

en: Send only to
cs: Poslat pouze na

en: Send to
cs: Poslat na

en: Send to back
cs: Odeslat nazpátek

en: Send to user groups
cs: Odeslat skupině uživatelů

en: Send to users
cs: Odeslat uživatelům

en: Sent
cs: Poslat

en: Sent/Executed
cs: Odesláno/Vykonáno

en: Sep
cs: Zář

en: Separated
cs: Odděleně

en: Separately
cs: Odděleně

en: September
cs: Září

en: Serial number A
cs: Sériové číslo A

en: Serial number B
cs: Sériové číslo B

en: Server time
cs: Čas na serveru

en: Servers
cs: Servery

en: Service
cs: Služba

[ctx: compact table header]
en: Service
cs: Služba

en: Service "%1$s" cannot have problem tags and children at the same time.
cs: Služba "%1$s" nemůže mít problémové tagy a současně stejné tagy v podřízených službách.

en: Service actions
cs: Servisní akce

en: Service created
cs: Služba vytvořená

en: Service data storage period
cs: Perioda služeb úložiště dat

en: Service deleted | Services deleted
cs[0]: Služba byla smazána
cs[1]: Služby byly smazány
cs[2]: Služby byly smazány

en: Service list
cs: Seznam služeb

en: Service name
cs: Název služby

en: Service port
cs: Port služby

en: Service recovery
cs: Obnovení služby

en: Service tag name
cs: Název tagu služby

en: Service tag value
cs: Hodnota tagu služby

en: Service tags
cs: Servisní štítky

en: Service type
cs: Typ služby

en: Service update
cs: Aktualizace služby

en: Service updated
cs: Služba byla aktualizována

en: Service with ID "%1$s" is not available.
cs: Služba s ID "%1$s" není dostupná.

en: Service with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
cs: Modul s ID "%2$s" není k dispozici pro uživatelskou roli "%1$s".

en: Services
cs: Služby

en: Services form a circular dependency.
cs: Služby tvoří kruhovou závislost.

en: Services updated
cs: Služby aktualizovány

en: Session ID or token is expected.
cs: Je očekáván token nebo session ID.

en: Session initialization error.
cs: Chyba při inicializaci session.

en: Session terminated, re-login, please.
cs: Sezení ukončené, prosím přihlaste se znovu.

en: Set custom time period
cs: Nastav základní časovou periodu

en: Set error to
cs: Nastavit chybu na

en: Set expiration date and time
cs: Nastavte datum a čas expirace

en: Set host inventory mode
cs: Nastavení hostitelského inventáře

en: Set new value
cs: Nastavte novou hodnotu

en: Set status to
cs: Nastavit status na

en: Set status to OK
cs: Nastavit status na OK

en: Set this view as default
cs: Nastavit toto zobrazení jako výchozí

en: Set value to
cs: Nastavit hodnotu na

en: Setting LDAP dereferencing mode failed.
cs: Nastavení režim dereferencování LDAP selhalo.

en: Setting LDAP protocol failed.
cs: Nastavení LDAP protokolu selhalo.

en: Setting LDAP referrals to "Off" failed.
cs: Nastavení LDAP doporučení na "Off" selhalo.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Severity
cs: Závažnost

[ctx: compact table header]
en: Severity
cs: Závažnost

[ctx: screen reader]
en: Severity changed
cs: Závažnost byla změněna

en: Severity changes
cs: Změna závažnosti

[ctx: screen reader]
en: Severity decreased
cs: Závažnost byla snížena

en: Severity filter
cs: Filtr závažnosti

[ctx: screen reader]
en: Severity increased
cs: Závažnost byla zvýšena

en: Shape
cs: Tvar

en: Shared
cs: Sdíleno

en: Sharing
cs: Sdílení

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
cs: Chybějící sdílení "%1$s" v hodnotě pro mapu "%2$s".

en: Short
cs: Krátký

en: Shortened
cs: Zkrácený

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show aggregation function
cs: Zobrazit agregační funkce

en: Show arc
cs: Zobrazit oblouk

en: Show column header
cs: Zobrazit záhlaví sloupce

en: Show data in maintenance
cs: Zobrazit data v servisním okně

en: Show details
cs: Zobrazit detaily

en: Show header
cs: Zobrazit záhlaví

en: Show hosts in maintenance
cs: Zobrazit hostitele v servisním okně

en: Show labels
cs: Zobrazit popisky

en: Show legend
cs: Zobrazit legendu

en: Show lines
cs: Zobrazit řádků

en: Show number of records
cs: Zobrazit počet záznamů

en: Show only totals
cs: Zobrazit pouze součty

en: Show operational data
cs: Zobrazit provozní data

en: Show periods
cs: Zobrazit období

en: Show problems
cs: Ukaž problémy

en: Show selected
cs: Zobrazit vybrané

en: Show sidebar
cs: Zobrazit postranní panel

en: Show software update check details
cs: Zobrazit podrobnosti o kontrole aktualizace softwaru

en: Show suppressed problems
cs: Ukaž potlačené problémy

en: Show symptoms
cs: Ukaž příznaky

en: Show tags
cs: Ukaž značky

en: Show technical errors
cs: Zobrazit technické chyby

en: Show text as HTML
cs: Zobrazit text jako HTML

en: Show thumbnail
cs: Zobrazit miniaturu

en: Show timeline
cs: Ukaž časovou osu

en: Show timestamp
cs: Zobrazit časové razítko

en: Show total value
cs: Zobrazit celkovou hodnotu

en: Show triggers
cs: Zobrazit spouštěče

en: Show unavailable maps
cs: Ukaž nedostupné mapy

en: Show units
cs: Zobrazit jednotky

en: Show value
cs: Ukázat hodnotu

en: Show warning if Zabbix server is down
cs: Zobrazit varování když je Zabbix server vypnutý

en: Show working time
cs: Zobrazit praconí dobu

en: Shown
cs: Sobraz

en: Shown as the account name to all MFA users in authenticator apps.
cs: Zobrazuje se jako název účtu všem uživatelům MFA v ověřovacích aplikacích.

en: Shown as the label to all MFA users in authenticator apps.
cs: Zobrazuje se jako štítek všem uživatelům MFA v aplikacích pro ověřování.

en: Sidebar control
cs: Ovládání postranní lišty

en: Sign
cs: Podepsat

en: Sign in
cs: Přihlásit se

en: Sign in with HTTP
cs: Přihlásit se přes HTTP

en: Sign in with Single Sign-On (SAML)
cs: Přihlásit se pomocí jednotného přihlášení (SAML)

en: Sign out
cs: Odhlásit se

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Simple change
cs: Jednoduchá změna

en: Simple check
cs: Jednoduchá kontrola

en: Simple graph
cs: Jednoduchý graf

en: Simple graph prototype
cs: Prototyp jednoduchého grafu

en: Simple graphs
cs: Jednoduché grafy

en: Simple triggers
cs: Jednoduché spouštěče

en: Single
cs: Jednotlivé

en: Single line
cs: Jeden řádek

en: Single line - result will be displayed in a single line and truncated to specified length.
cs: Jeden řádek - výsledek bude zobrazen na jednom řádku a zkrácen na zadanou délku.

en: Site ZIP / postal
cs: PSČ města

en: Site address A
cs: Umístění adresa A

en: Site address B
cs: Umístění adresa B

en: Site address C
cs: Umístění adresa C

en: Site city
cs: Umístění město

en: Site country
cs: Umístění země

en: Site notes
cs: Umístění poznámky

en: Site rack location
cs: Umístění police

en: Site state / province
cs: Umístění stát / provincie

en: Size
cs: Velikost

en: Size of the response received from Zabbix server "%1$s" exceeds the allowed size of %2$s bytes. This value can be increased in the ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT constant in include/defines.inc.php.
cs: Velikost odpovědi přijaté od Zabbix serveru "%1$s" dosáhla povolené velikosti %2$s bytů. Tuto povolenou hodnotu můžete zvýšit nastavením ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT v include/defines.inc.php.

en: Slovak (sk_SK)
cs: Slovensky (sk_SK)

en: Snooze
cs: Odložit

en: Snooze for %1$s
cs: Odložit na %1$s

en: Software (Full details)
cs: Software (podrobně)

en: Software application A
cs: Software aplikace A

en: Software application B
cs: Software aplikace B

en: Software application C
cs: Software aplikace C

en: Software application D
cs: Software aplikace D

en: Software application E
cs: Software aplikace E

en: Software architecture information. Returns string
cs: Software architektura. Vrátí řetězec

en: Software update last checked
cs: Poslední kontrola aktualizace softwaru

en: Some of the history for this item may be compressed, deletion is not available.
cs: Část historie této položky může být komprimována, odstranění není možné.

en: Sort entries by
cs: Seřadit spouštěče podle

en: Sort order (0->999)
cs: Řazení (0->999)

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
cs: Seřazení podle pole "%1$s" není dovolené.

en: Source
cs: Zdroj

en: Space between sectors
cs: Prostor mezi sektory

en: Spanish (es_ES)
cs: Španělsky (es_ES)

en: Specified role was not found.
cs: Zadaná role nebyla nalezena.

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
cs: Specifikovaný skript neexistuje nebo nemáte práva na jeho vykonání.

en: Specify host to see the graphs.
cs: Chcete-li zobrazit grafy, zadejte hosta.

en: Specify some filter condition to see the values.
cs: Nenalezené žádné hodnoty.

en: Speed
cs: Rychlost

en: Stacked
cs: Skládaný

en: Staircase
cs: Schodiště

en: Standard items
cs: Standardní položky

en: Standby
cs: Vypni

en: Start date
cs: Počáteční datum

en: Start in
cs: Začátek v

en: Start slideshow
cs: Spustit prezentaci

en: Start slideshow automatically
cs: Spustit prezentaci automaticky

en: Start time
cs: Počáteční stav

en: Start time must be less than end time for SLA "%1$s".
cs: Počáteční čas musí být menší než koncový čas pro SLA "%1$s".

en: Start time must be less than end time for excluded downtime "%2$s" of SLA "%1$s".
cs: Čas začátku musí bát menší než čas konce pro odebrané odstávky "%2$s" ze SLA "%1$s".

en: Starting TLS failed.
cs: Spuštění TLS selhalo.

en: Startup time of Zabbix server, Unix timestamp.
cs: Čas startu Zabbix serveru, Unix timestamp.

en: State
cs: Stav

en: State of proxy group. Returns integer: 0 - unknown; 1 - offline; 2 - recovering; 3 - online; 4 - degrading.
cs: Stav skupiny proxy. Vrátí celé číslo: 0 - neznámé; 1 - offline; 2 - obnovování; 3 - online; 4 - degradované.

en: State of proxy memory buffer.
cs: Stav proxy vyrovnávací paměti.

[ctx: history source selection method]
en: Static
cs: Statický

en: Statistics and availability of Zabbix write cache. Cache - one of values (modes: all, float, uint, str, log, text, not supported), history (modes: pfree, free, total, used, pused), index (modes: pfree, free, total, used, pused), trend (modes: pfree, free, total, used, pused).
cs: Statistiky a dostupnost mezipaměti pro zápis Zabbix. Cache - jedna z hodnot (typu: all, float, uint, str, log, text, nepodporováno), historie (typ: pfree, free, total, used, pussed), index (typ: pfree, free, total, used , pussed), trend (typ: pfree, free, total, used, pussed).

en: Statistics and availability of proxy memory buffer. Mode (modes: pfree, free, total, used, pused).
cs: Statistiky a dostupnost vyrovnávací paměti proxy. Režim (režimy: pfree, free, total, used, pussed).

en: Status
cs: Stav

[ctx: compact table header]
en: Status
cs: Stav

en: Status calculation rule
cs: Výpočet stavu pravidla

en: Status calculation rule and additional rules are only applicable if child services exist.
cs: Výpočet stavu pravidla a další pravidla jsou možná jen pokud existují podřízené služby.

en: Status codes
cs: Návratové hodnoty

en: Status disabled
cs: Stav byl zakázán

en: Status maintenance
cs: Údržba stavu

en: Status of discovery
cs: Stav průzkumu

en: Status ok
cs: Stav ok

en: Status only
cs: Pouze stav

en: Status problem
cs: Problém stavu

en: Status propagation rule
cs: Pravidlo propagace stavu

en: Step
cs: Krok

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
cs: Krok "%1$s" [%2$s z %3$s] selhal: %4$s

en: Step duration
cs: Trvání kroku

en: Step of web scenario
cs: Krok web scénáře

en: Step with name "%1$s" already exists.
cs: Krok s jménem "%1$s" již existuje.

en: Steps
cs: Kroky

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop processing
cs: Zastavit zpracování

en: Stop slideshow
cs: Zastavit prezentaci

en: Stopped
cs: Zastavil

en: Storage of secrets
cs: Bezpečné úložiště

en: Store credentials in
cs: Uložit přihlašovací údaje do

en: Store up to
cs: Uchovávat až

en: Stored in Vault secret
cs: Uloženo v utajení trezoru

en: Straight
cs: Přímý

en: String
cs: Řetězec

en: String functions
cs: Řetězcové funkce

en: Structured data
cs: Strukturované údaje

en: Subfilter
cs: Podfiltr

en: Subject
cs: Předmět

[ctx: encryption certificate]
en: Subject
cs: Subjekt

en: Submap
cs: Podmapa

en: Submit
cs: Odeslat

en: Subscription
cs: Odběr

en: Subscriptions
cs: Odběry

en: Success Audit
cs: Úspěšný audit

en: Success message
cs: Zpráva úspěšná

en: Sum of incoming and outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
cs: Součet příchozích a odchozích statistik provozu na síťové rozhraní. Návratová hodnota celé číslo

en: Sun
cs: Ne

en: Sunday
cs: Neděle

en: Support
cs: Podpora

en: Support for Oracle DB is deprecated since Zabbix 7.0 and will be removed in future versions.
cs: Podpora pro Oracle DB je od Zabbix 7.0 zastaralá a v budoucích verzích bude odstraněna.

en: Supported formats:
cs: Podporované formáty:

en: Supported macros:
cs: Podporovaná makra:

en: Suppress
cs: Potlačit

en: Suppress problems
cs: Potlačit problémy

en: Suppress until
cs: Potlačit do

en: Suppressed
cs: Potlačeno

en: Suppressed till: %1$s
cs: Potlačeno do: %1$s

en: Swap in (from device into memory) statistics. Returns integer
cs: Swap in (ze zařízení do paměti) statistika. Návratová hodnota celé číslo

en: Swap out (from memory onto device) statistics. Returns integer
cs: Swap our (ze zařízení do paměti) statistika. Návratová hodnota celé číslo

en: Swap space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: Swap velikost prostoru v bytech nebo v procentech z celkového počtu. Návratová hodnota celé číslo, pro byty; float pro procento

en: Swedish (sv_SE)
cs: Švédsky (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
cs: Přepnutí autentizační metody způsobí ukončení všech sezení mimo Vašeho! Pokračovat?

en: Symptom
cs: Příčina

en: System
cs: Systém

en: System boot time. Returns integer (Unix timestamp)
cs: Doba nastartování systému. Návratová hodnota celé číslo (Unix timestamp)

en: System default
cs: Výchozí nastavení

en: System error occurred. Please contact Zabbix administrator.
cs: Nastala chyba systému. Kontaktujte prosím administrátora Zabbixu.

en: System error.
cs: Sytémová chyba.

en: System host name. Returns string
cs: Název hostitelského systému. Návratová hodnota string

en: System information
cs: Informace systému

en: System locale
cs: Národní prostředí systému

en: System statistics. Returns integer or float
cs: Systémové statistiky. Návratová hodnota celé číslo nebo plovoucí

en: System stats
cs: Statistiky systému

en: System time. Returns integer with type as UTC; string - with type as local
cs: Systémový čas. Návratová hodnota celé číslo s typem jako UTC; řetězec - s typem jako lokální

en: System uptime in seconds. Returns integer
cs: Systém uptime v sekundách. Vráti celé číslo

[ctx: Thursday short]
en: T
cs: Čt

en: TOTAL
cs: CELKEM

en: TOTP secret for user "%1$s" has been reset.
cs: Tajný klíč TOTP pro uživatele „%1$s“ byl resetován.

en: TOTP secret reset successful.
cs: Tajný reset TOTP byl úspěšný.

en: TRUE
cs: PRAVDA

en: Table "%1$s" does not exist.
cs: Tabulka "%1$s" neexistuje.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
cs: Tabulka "%1$s" neobsahuje pole se jménem "%2$s".

en: Tag
cs: Označení

en: Tag display priority
cs: Priorita značek na displeji

en: Tag filter
cs: Filtr značek

en: Tag for matching
cs: Značka pro párování

en: Tag list
cs: Seznam tagů

en: Tag name
cs: Jméno značky

en: Tag value
cs: Hodnota značky

en: Tag values
cs: Hodnoty značek

en: Tags
cs: Značky

[ctx: compact table header]
en: Tags
cs: Značky

en: Target
cs: Cíl

en: Target list
cs: Seznam cílů

en: Target type
cs: Typ cíle

en: Template
cs: Šablona

en: Template "%1$s" already exists.
cs: Šablona "%1$s" již existuje.

en: Template "%1$s" cannot be without template group.
cs: Šablona "%1$s" nemůže existovat bez skupiny šablon.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
cs: Šablona "%1$s" pro host "%2$s" neexistuje.

en: Template added
cs: Šablona přidána

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
cs: Šablona nemůže být připojená k jiné šabloně víc jak jednou, včetně propojení přes jiné šablony.

en: Template dashboard
cs: Šablona dashboardu

en: Template dashboards
cs: Šablony dashboardu

en: Template deleted | Templates deleted
cs[0]: Šablona byla smazána
cs[1]: Šablony byly smazány
cs[2]: Šablony byly smazány

en: Template group
cs: Skupina šablon

en: Template group "%1$s" already exists.
cs: Skupina šablon "%1$s" již existuje.

en: Template group added
cs: Skupina šablon přidána

en: Template group deleted | Template groups deleted
cs[0]: Skupina šablon odebrána
cs[1]: Skupiny šablon odebrány
cs[2]: Skupiny šablon odebrány

en: Template group updated
cs: Skupina šablon aktualizována

en: Template group with ID "%1$s" is not available.
cs: Skupina šablon s ID "%1$s" není dostupná.

en: Template groups
cs: Skupiny šablon

en: Template linkage
cs: Propojení šablon

en: Template macros
cs: Makra šablon

en: Template name
cs: Jméno šablony

en: Template permissions
cs: Skupiny práv

en: Template trigger
cs: Šablona spouštěče

en: Template updated | Templates updated
cs[0]: Šablona byla aktualizována
cs[1]: Šablony byly aktualizovány
cs[2]: Šablony byly aktualizovány

en: Template value
cs: Šablona hodnota

en: Template with host name "%1$s" already exists.
cs: Šablona se jménem hosta "%1$s" již existuje.

en: Template with the same name "%1$s" already exists.
cs: Šablona se stejným jménem "%1$s" již existuje.

en: Template with the same visible name "%1$s" already exists.
cs: Šablona se stejným viditelným jménem "%1$s" již existuje.

en: Template with visible name "%1$s" already exists.
cs: Šablona se zobrazovaným jménem "%1$s" již existuje.

en: Templates
cs: Šablony

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
cs: Šablony "%1$s" odpojené od hostů "%2$s".

en: Templates linked by host discovery cannot be unlinked.
cs: Šablony napojené prostřednictvím objevování hostů nemohou být odpojeny.

en: Test all steps
cs: Testovat všechny kroky

en: Test authentication
cs: Test autentizace

en: Test confirmation
cs: Test potvrzení

en: Test data
cs: Testovací data

en: Test expressions
cs: Testovací výrazy

en: Test item
cs: Testovací item

en: Test media type "%1$s"
cs: Testovat typ média "%1$s"

en: Test of "%1$s" items is not supported.
cs: Test položek "%1$s" není podporován.

en: Test report generating
cs: Vygenerování zkušebního reportu

en: Test string
cs: Testovací řetězec

en: Test subject
cs: Testovací subjekt

en: Test user input
cs: Test uživatelského vstupu

en: Test with
cs: Test s

en: Text, supports {INVENTORY.*}, {HOST.*} macros
cs: Text. podporovány makra {INVENTORY.*}, {HOST.*}

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without authorization header.
cs: Metoda "%1$s.%2$s" musí být zavolaná bez hlavičky autorizace.

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without the "auth" parameter.
cs: "%1$s.%2$s" metoda musí být nazvána bez "auth" parametru.

en: The %1$s is not discovered anymore and %2$s, %3$s.
cs: %1$s již není objeven a %2$s, %3$s.

en: The %1$s is not discovered anymore and %2$s.
cs: %1$s již není objeven a %2$s.

en: The URL template is used to load and display the tile layer on geographical maps.
cs: URL šablona je použita k načtení a zobrazení vrstvy dlaždic na geografických mapách.

en: The Zabbix database version does not match current requirements. Your database version: %1$s. Required version: %2$s. Please contact your system administrator.
cs: Verze databáze Zabbix neodpovídá aktuálním požadavkům. Verze vaší databáze: %1$s. Požadovaná verze: %2$s. Kontaktujte svého správce systému.

en: The average time a read from the virtual disk takes, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
cs: Průměrný čas čtení z virtuálního disku, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware, "instance" - instance zařízení disku

en: The average time a write to the virtual disk takes, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance
cs: Průměrný čas zápisu z virtuálního disku, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware, "instance" - instance zařízení disku

en: The cloned host contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
cs: Klonovaný hostitel obsahuje uživatelem definovaná makra typu "Secret text". Hodnota a typ těchto maker byly resetovány.

en: The cloned host prototype contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
cs: Prototyp klonovaného hosta obsahuje uživatelsky definovaná makra typu "Tajný text". Hodnota a typ těchto maker byly resetovány.

en: The cloned template contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
cs: Klonovaná šablona obsahuje uživatelem definovaná makra typu "Tajný text". Hodnota a typ těchto maker byly resetovány.

en: The following placeholders are supported:
cs: Jsou podporovány následující zástupné symboly:

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
cs: Graf již nebyl detekován a bude smazán za %1$s (dne %2$s v %3$s).

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
cs: Graf již není detekován a bude smazán při příštím zpracování pravidla zjišťování.

en: The host being cloned belongs to a host group you don't have write permissions to. Non-writable group has been removed from the new host.
cs: Klonovaný host patří do skupiny hostů, do které nemáte oprávnění k zápisu. Skupina, do které nelze zapisovat, byla z nového hosta odstraněna.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
cs: Skupina již není objevená a bude zmazána %1$s (na %2$s v %3$s).

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
cs: Skupina již není objevovaná a bude smazaná při dalším objevování.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
cs: Host již není objevovaný a bude smazaný %1$s (na %2$s v %3$s).

en: The host is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
cs: Host již není objevovaný a bude smazaný při dalším objevování.

en: The image is used in icon map %1$s. | The image is used in icon maps %1$s.
cs[0]: Obrázek je použitý v mapě ikon %1$s.
cs[1]: Obrázek je použitý v mapách ikon %1$s.
cs[2]: Obrázek je použitý v mapách ikon %1$s.

en: The image is used in map %1$s. | The image is used in maps %1$s.
cs[0]: Obrázek je použitý v mapě %1$s.
cs[1]: Obrázek je použitý v mapách %1$s.
cs[2]: Obrázek je použitý v mapách %1$s.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
cs: Položka již není objevená a bude zmazaná v %1$s (%2$s na %3$s).

en: The item is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
cs: Položka již není objevovaná a bude smazána při dalším objevování.

en: The maximum zoom level is "%1$s".
cs: Maximální úroveň přiblížení je "%1$s".

en: The number of processes. Returns integer
cs: Počet procesů. Vráti celé číslo

en: The parameter "%1$s" is missing from the user attributes.
cs: V uživatelských atributech chybí parametr "%1$s".

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC request.
cs: Přijatý JSON není platný JSON-RPC požadavek.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
cs: Požadovaná vzdálená procedura neexistuje / není dostupná

en: The template being cloned belongs to a template group you don't have write permissions to. Non-writable group has been removed from the new template.
cs: Klonovaná šablona patří do skupiny šablon, do které nemáte oprávnění k zápisu. Skupina, do které nelze zapisovat, byla z nové šablony odstraněna.

en: The token has expired. Please update the expiry date to use the token.
cs: Platnost tokenu vypršela. Prosím aktualitujte datum platnosti abyste jej mohli nadále používat.

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
cs: Spouštěč již nebyl detekován a bude smazán za %1$s (dne %2$s v %3$s).

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
cs: Trigger již není objevován a bude smazán při dalším objevování.

en: The value should be greater than LLD rule update interval.
cs: Hodnota by měla být větší než interval aktualizace pravidla LLD.

en: The verification code was incorrect, please try again.
cs: Ověřovací kód byl nesprávný, zkuste to prosím znovu.

en: Theme
cs: Téma

en: These parameters will be passed to the script as command-line arguments in the specified order.
cs: Tyto parametry budou předány do skriptu jako argumenty příkazového řádku ve specifikovaném pořadí.

en: This day last week
cs: Tento den v minulém týdnu

en: This field is automatically populated by item "%1$s".
cs: Toto pole je automaticky vyplněné položkou "%1$s".

en: This is the test message from Zabbix
cs: Toto je nová testovací zpráva ze Zabbixu

en: This month
cs: Tento měsíc

en: This month so far
cs: Prozatím tento měsíc

en: This setting applies only to numeric data.
cs: Toto nastavení platí pouze pro číselná data.

en: This setting applies only to numeric data. Non-numeric data will always be taken from history.
cs: Toto nastavení platí pouze pro číselná data. Nečíselná data budou vždy braná z historie.

en: This setting should be enabled, because history tables contain compressed chunks.
cs: Toto nastavení by mělo být povoleno, protože tabulky historie obsahují komprimovaný části.

en: This setting should be enabled, because trend tables contain compressed chunks.
cs: Toto nastavení by mělo být povoleno, protože tabulky trendů obsahují komprimovaný části.

en: This setting will display local time instead of the timestamp. "Show timestamp" must also be checked in the advanced configuration.
cs: Toto nastavení zobrazí místo časového razítka místní čas. V pokročilé konfiguraci je nutné zaškrtnout "Zobrazit časové razítko".

en: This type of information may not match the key.
cs: Tento typ informace nemusí souhlasit s klíčem.

en: This user is IdP provisioned. Manual changes for provisioned fields are not allowed.
cs: Tento uživatel je poskytovaný idP. Manuální změny v poskytovaných polích nejsou povolené.

en: This week
cs: Tento týden

en: This week so far
cs: Prozatím tento týden

en: This year
cs: Tento rok

en: This year so far
cs: Prozatím tento rok

en: Threshold
cs: Prahová hodnota

en: Thresholds
cs: Prahové hodnoty

en: Throttling
cs: Škrtící

en: Thu
cs: Čt

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Tile URL
cs: Dlaždice URL

en: Tile provider
cs: Poskytovatel dlaždic

en: Tile provider attribution data displayed in a small text box on the map.
cs: Údaje o přiřazení poskytovatele dlaždic zobrazené v malém textovém poli na mapě.

en: Till
cs: Do

en: Time
cs: Čas

[ctx: compact table header]
en: Time
cs: Čas

en: Time a particular Zabbix process or a group of processes (identified by <type> and <mode>) spent in <state> in percentage.
cs: Podíl doby konkrétního procesu či skupiny procesů Zabbixu (identifikovaná pomocí <type> a <mode>) čerpaný v <state> v procentech.

en: Time elapsed:
cs: Uplynulý čas:

en: Time filter default period
cs: Výchozí období pro filtrování času

en: Time of proxy last access. Name - proxy name. Valid params are: lastaccess - Unix timestamp, delay - seconds.
cs: Poslední čas přístupu proxy. Name - jméno proxy. Validní parametry jsou: lastaccess - čas posledního přístupu v unixovém formátu, delay - prodleva v sekundách

en: Time period
cs: Časové období

en: Time shift
cs: Časový posun

en: Time type
cs: Druh času

en: Time zone
cs: Časové pásmo

en: Timeout
cs: Časový limit

en: Timeouts
cs: Časové limity

en: Timeouts are disabled because the proxy and server versions do not match.
cs: Časové limity jsou zakázány, protože verze serveru proxy a serveru se neshodují.

en: Timeouts for item types
cs: Časové limity pro typy itemů

en: Timestamp
cs: Časové razítko

[ctx: compact table header]
en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: To
cs: Do

en: To set a host interface select a single item type for all items
cs: Na nastavení rozhraní hosta označte jeden typ položky pro všechny položky

en: Today
cs: Dnes

en: Today so far
cs: Dnes prozatím

en: Top
cs: Nahoře

en: Top 100 triggers
cs: Prvních 100 triggerů

en: Top N
cs: Prvních N

en: Top hosts
cs: Top hosté

en: Top triggers
cs: První triggery

en: Total
cs: Celkem

[ctx: compact table header]
en: Total
cs: Celkem

en: Total Elasticsearch time: %1$s
cs: Celková doba Elasticsearch: %1$s

en: Total Hosts
cs: Celkový počet hostů

en: Total SQL time: %1$s
cs: Celkový čas SQL: %1$s

en: Total time elapsed, in seconds, since last operating system boot-up, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Celkový čas v sekundách, který uplynul od posledního spuštění operačního systému, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního počítače VMware

en: Total time: %1$s
cs: Celkový čas: %1$s

en: Totals
cs: Celkem

en: Trace
cs: Stopa

en: Transaction has not been closed. Aborting...
cs: Operace nebyla ukončená. Ukončuji ji...

en: Transform SQL query result into a JSON array for low-level discovery.
cs: Změň výstup SQL dotazu na JSON pole pro nízko úrovňové objevování.

en: Transform SQL query result into a JSON array.
cs: Zmeň výstup SQL dotazu v JSON pole.

en: Transparency
cs: Transparentnost

en: Transport error.
cs: Přenosová chyba.

[ctx: missing data function]
en: Treat as 0
cs: Zacházet jako s 0

en: Trend function cache statistics. Valid parameters are: all, hits, phits, misses, pmisses, items, pitems and requests.
cs: Statistika mezipaměti funkce trendu. Platné parametry jsou: all, hits, phits, misses, pmisses, items, pitems a requesty.

en: Trends
cs: Trendy

en: Trigger
cs: Spouštěč

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
cs: Spouštěč "%1$s" již existuje na "%2$s".

en: Trigger "%1$s" belongs to templates with different linkages.
cs: Spouštěč "%1$s" patří do šablony s různými vazbami.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
cs: Triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" z hosta "%3$s", protože závislosti triggerů z podřízené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" ze šablony "%3$s", protože závislosti triggerů z podřízené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" ze šablony "%3$s", protože závislosti triggerů z nadřazené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviste na triggeru "%2$s", protože by došlo ke kruhově vazbě (%3$s) pro hosta "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviste na triggeru "%2$s", protože by došlo ke kruhově vazbě (%3$s) pro šablonu "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviste na triggeru "%2$s", protože by došlo ke kruhově vazbě (%3$s).

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s", protože závistlosti triggerů hosta v šabloně triggerů nejsou povoleny.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviste na triggeru "%2$s", protože šablona "%3$s" není nalinkovaná na hosta "%4$s".

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
cs: Trigger "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s", protože šablona "%3$s" nmení slinkována s šablonou "%4$s".

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
cs: Spouštěč "%1$s" závisí na jiném spouštěči "%2$s", který neexistuje.

en: Trigger URL
cs: Spouštěcí adresa URL

en: Trigger actions
cs: Spouštěcí akce

en: Trigger added
cs: Spouštěč byl přidán

en: Trigger copied | Triggers copied
cs[0]: Spouštěč zkopírován
cs[1]: Spouštěče zkopírovány
cs[2]: Spouštěče zkopírovány

en: Trigger count
cs: Počet triggerů

en: Trigger data storage period
cs: Perioda ukládání dat spouštěče

en: Trigger deleted | Triggers deleted
cs[0]: Trigger byl smazán
cs[1]: Triggery byly smazány
cs[2]: Triggery byly smazány

en: Trigger details
cs: Detaily spouštěče

en: Trigger disabled | Triggers disabled
cs[0]: Spouštěč vypnutý
cs[1]: Spouštěče vypnuté
cs[2]: Spouštěče vypnuté

en: Trigger displaying options
cs: Zobrazovací možnosti spouštěčů

en: Trigger enabled | Triggers enabled
cs[0]: Spouštěč povolený
cs[1]: Spouštěče povolené
cs[2]: Spouštěče povolené

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
cs: Spouštěč má položky ze šablony "%1$s" která není připojená k hostu.

en: Trigger in "unknown" state
cs: Spouštěč je v "unknown" stavu

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
cs: Spouštěč v šabloně "%1$s" má závislost na spouštěči v šabloně "%2$s".

en: Trigger label type
cs: Typ popisku spouštěče

en: Trigger limit
cs: Limit triggers

en: Trigger overview
cs: Přehled spouštěčů

en: Trigger prototype
cs: Prototyp spouštěče

en: Trigger prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
cs: Prototype spouštěče "%1$s" již existuje "%2$s".

en: Trigger prototype "%1$s" belongs to templates with different linkages.
cs: Prototype spouštěče "%1$s" patří do šablony s různými vazbami.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the host "%3$s".
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na neexistujícím triggeru "%2$s" na hostovi "%3$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the template "%3$s".
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na neexistujícím triggeru "%2$s" ze šablony "%3$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" z hosta "%3$s", protože závislosti triggerů z podřízené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" ze šablony "%3$s", protože závislosti triggerů z podřízené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s" ze šablony "%3$s", protože závislosti triggerů z nadřazené šablony nebo hosta nejsou povoleny.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s", protože závistlosti triggerů hosta v šabloně triggerů nejsou povoleny.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s", protože šablona "%3$s" není nalinkovaná na hosta "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na triggeru "%2$s", protože šablona "%3$s" není nalinkovaná na šablonu "%4$s".

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
cs: Prototyp triggeru"%1$s" nemůže záviset na prototypu triggeru "%2$s", protože by u hosta "%4$s" došlo ke kruhovému propojení (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
cs: Prototyp triggeru"%1$s" nemůže záviset na prototypu triggeru "%2$s", protože by u šablony "%4$s" došlo ke kruhovému propojení (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na prototypu triggeru "%2$s", protože by došlo ke kruhově vazbě (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because dependencies on trigger prototypes from another LLD rule are not allowed.
cs: Prototyp triggeru "%1$s" nemůže záviset na prototypu triggeru "%2$s", protože závistlosti prototypů triggerů z jiného LLD pravidla nejsou povoleny.

en: Trigger prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
cs: Prototyp spouštěče "%1$s" obsahuje prototypy položek z různých pravidel objevování.

en: Trigger prototype "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
cs: Trigger prototyp "%1$s" závisí na spouštěči "%2$s", který neexistuje.

en: Trigger prototype "%1$s" must contain at least one item prototype.
cs: Prototyp spouštěče "%1$s" musí obsahovat nejméně jeden prototyp položky.

en: Trigger prototype added
cs: Prototyp spouštěč přidaný

en: Trigger prototype deleted | Trigger prototypes deleted
cs[0]: Prototypy triggeru byl smazán
cs[1]: Prototypy triggerů byly smazány
cs[2]: Prototypy triggerů byly smazány

en: Trigger prototype updated | Trigger prototypes updated
cs[0]: Prototyp spouštěče aktualizovaný
cs[1]: Prototypy spouštěčů aktualizované
cs[2]: Prototypy spouštěčů aktualizované

en: Trigger prototypes
cs: Prototypy spouštěčů

en: Trigger severity
cs: Závažnost spouštěče

en: Trigger source
cs: Spouštěcí zdroj

en: Trigger status "OK"
cs: Status spouštěče "OK"

en: Trigger status "Problem"
cs: Status spouštěče "Problém"

en: Trigger tags
cs: Spouštěcí značky

en: Trigger updated | Triggers updated
cs[0]: Trigger byl aktualizován
cs[1]: Triggery byly aktualizovány
cs[2]: Triggery byly aktualizovány

en: Triggers
cs: Spouštěče

en: Trim
cs: Úprava

en: Tue
cs: Út

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Turkish (tr_TR)
cs: Turecky (tr_TR)

en: Two map elements should be selected
cs: Dva prvky mapy by měly být vybrány

en: Two or more fields cannot occupy same space.
cs: Dvě nebo více polí nemohou být v jednom prostoru.

en: Type
cs: Typ

en: Type (Full details)
cs: Typ (Podrobně)

en: Type (OK)
cs: Typ (OK)

en: Type of calculation
cs: Způsob vyhodnocení

en: Type of information
cs: Typ informace

en: Types
cs: Typy

en: UI element "%2$s" is not available for user role "%1$s".
cs: Prvek uživatelského rozhraní "%2$s" není dostupný pro uživatelskou roli "%1$s".

en: UNKNOWN
cs: NEZNÁMÝ

en: UPDATING
cs: AKTUALIZUJI

en: URL (after login)
cs: URL (po přihlášení)

en: URL is not properly encoded.
cs: URL není správně zakódována.

en: URL name should be unique for map "%1$s".
cs: Jméno URL musí byt jedinečné v mapě "%1$s".

en: URL opening confirmation
cs: potvrzení otevření adresy URL

en: URL parameter cannot be array.
cs: URL parametr nemůže být pole.

en: URL parameter name is empty.
cs: URL parametr jméno je prázdný.

en: URL should have both "name" and "url" fields for map "%1$s".
cs: URL musí mít "jméno" a "url" v mapě "%1$s".

en: URLs
cs: URL

en: UTF-8 from Hex-STRING
cs: UTF-8 z Hex řetězce

en: UUIDv4 is expected
cs: Očekává se UUIDv4

en: Ukrainian (uk_UA)
cs: Ukrajinsky (uk_UA)

en: Unable to change configuration file permissions to 0600.
cs: Nelze změnit oprávnění konfiguračního souboru na 0600.

en: Unable to create the configuration file.
cs: Nelze vytvořit konfigurační soubor.

en: Unable to determine current Zabbix database version: %1$s.
cs: Nelze zjistit aktuální verzi databáze Zabbix: %1$s.

en: Unable to find SAML userdirectory.
cs: Nelze najít uživatelský adresář SAML.

en: Unable to load authentication API parameters.
cs: Nelze načíst API parametry pro autentizaci.

en: Unable to load database credentials from Vault.
cs: Nelze načíst oprávnění k databázi z úložiště.

en: Unable to load housekeeping API parameters.
cs: Nelze načíst API parametry pro úklid.

en: Unable to load settings API parameters.
cs: Nelze načíst API parametry nastavení.

en: Unable to overwrite the existing configuration file.
cs: Nelze přepsat existující konfigurační soubor.

en: Unable to retrieve TimescaleDB compression support status.
cs: Nelze získat stav podpory komprese TimescaleDB.

en: Unable to retrieve TimescaleDB version.
cs: Nelze získat verzi TimescaleDB.

en: Unable to scan? You can use %1$s secret key to manually configure your authenticator app:
cs: Nelze skenovat? Tajný klíč %1$s můžete použít k ruční konfiguraci aplikace pro ověřování:

en: Unable to select configuration.
cs: Není možné vybrat konfiguraci.

en: Unable to upload file because "file_uploads" is disabled.
cs: Není možné nahrát soubor, protože "file_uploads" je zakázaný.

en: Unacknowledge
cs: Zrušit potvrzení

en: Unacknowledged
cs: Nepotvrzené

en: Unacknowledged PROBLEM events
cs: Nepotvrzené PROBLÉMOVÉ události

en: Unacknowledged RESOLVED events
cs: Nepotvrzené VYŘEŠENÉ události

en: Unacknowledged only
cs: Pouze nepotvrzené

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Unavailable widget
cs: Nedostupný widget

en: Unblock
cs: Odblokovat

en: Unblock selected user?
cs: Odblokovat vybraného uživatele?

en: Unblock selected users?
cs: Odblokovat vybrané uživatele?

en: Uncategorized
cs: Nezařazené

en: Unchanged
cs: Nezměněno

en: Undo problem acknowledgement.
cs: Vrátit zpět odsouhlasení problému.

en: Unexpected response for action %1$s.
cs: Nečekaná odpověď pro akci %1$s.

en: Unexpected server error.
cs: Nečekaná chyba serveru.

en: Units
cs: Jednotky

en: Units size
cs: Velikost jednotek

en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: compact table header]
en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown action
cs: Neznámá akce

en: Unknown error
cs: Neznáma chyba

en: Unknown host item, no such item in selected host
cs: Neznámý item v hostovi, žádný takový item ve vybraném hostovi

en: Unknown host, no such host present in system
cs: Zadaný hostitel v systému neexistuje

en: Unknown interface type.
cs: Neznámy typ rozhraní.

en: Unknown resource
cs: Neznámý zdroj

en: Unknown step failed: %1$s
cs: Neznámy chybný krok: %1$s

en: Unknown value type
cs: Neznámý typ hodnoty

en: Unlimited
cs: Neomezený

en: Unlink
cs: Odpojit

en: Unlink and clear
cs: Odpojit a pročistit

en: Unlink template
cs: Odpojit šablonu

en: Unlink templates
cs: Odpojit šablony

en: Unmute
cs: Povolit zvuky

en: Unmute for %1$s
cs: Zrušit ztlumení pro %1$s

en: Unsupported %1$s database server version. Must be at least %2$s.
cs: Nepodporovaná verze databázového serveru %1$s. Musí být nejméně %2$s.

en: Unsupported %1$s database server version. Must not be higher than %2$s.
cs: Nepodporovaná verze databázového serveru %1$s. Nesmí být vyšší než %2$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should be at least %1$s.
cs: Nepodporovaná verze TimescaleDB. Musí být alespoň %1$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should not be higher than %1$s.
cs: Nepodorovaná verze TimescaleDB. Nesmí být vyšší než %1$s.

en: Unsupported charset or collation for table: %1$s. | Unsupported charset or collation for tables: %1$s.
cs[0]: Nepodporovaná znaková sada nebo řazení pro tabulku: %1$s.
cs[1]: Nepodporovaná znaková sada nebo řazení pro tabulky: %1$s.
cs[2]: Nepodporovaná znaková sada nebo řazení pro tabulky: %1$s.

en: Unsupported import file extension "%1$s".
cs: Neplatný typ souboru na import "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
cs: Neplatný formát importu "%1$s".

en: Unsupported operation.
cs: Nepodporovaná operace.

en: Unsuppress
cs: Zrušit potlačení

en: Unsuppressed
cs: Nepotlačeno

en: Unsuppressed by: %1$s
cs: Nepotlačeno: %1$s

en: Until
cs: Dokud

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
cs: Dostupný

[ctx: discovery status]
en: Up
cs: Dostupný

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update column
cs: Aktualizovat sloupec

en: Update existing
cs: Aktualizovat existující

en: Update interval
cs: Interval aktualizací

en: Update operations
cs: Aktualizace činností

en: Update problem
cs: Problém aktualizace

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Updated status of host "%1$s".
cs: Aktualizovaný stav hostitele "%1$s".

en: Updating
cs: Aktualizuji

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upper level maps
cs: Mapa nejvyšší úrovně

en: Uptime
cs: Doba provozu

[ctx: compact table header]
en: Uptime
cs: Doba spuštění

en: Uptime of Zabbix server process in seconds.
cs: Doba provozu Zabbix server procesů v sekundách.

en: Uptime/Downtime
cs: Doba dostupnosti/nedostupnosti

en: Use %{ref} in group filter to reference value of this user attribute.
cs: Use %{ref} ve skupinovém filtru k referenční hodnotě tohoto uživatelského atributu.

en: Use X-Frame-Options HTTP header
cs: Použít HTTP hlavičku X-Frame-Options

en: Use combined requests
cs: Použít kombinované žádosti

en: Use custom event status colors
cs: Použít stav barev pro custom event

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Use host prototype configuration form to remove automatically linked templates on upcoming discovery.
cs: Použijte formulář ke konfiguraci prototypu hosta k odebrání automaticky linkovaných šablon na blížící se objevování.

en: Use if severity
cs: Použít pro závažnost

en: Use iframe sandboxing
cs: Použít iframe sandboxing

en: Use monospace font
cs: Použijte neproporcionální písmo

en: Use the filter to display results
cs: K zobrazení výsledků použijte filtr

en: Used in actions
cs: Používané v akcích

en: User
cs: Uživatel

en: User "%1$s" cannot be without user group.
cs: User "%1$s" nemůže být bez skupiny uživatelů.

en: User "%1$s" is dashboard "%2$s" owner.
cs: Uživatel "%1$s" je majitel obrazovky "%2$s".

en: User "%1$s" is map "%2$s" owner.
cs: Uživatel "%1$s" je vlastníkem mapy "%2$s".

en: User "%1$s" is report "%2$s" owner.
cs: Uživatel "%1$s" je vlastníkem reportu "%2$s".

en: User "%1$s" is report "%2$s" recipient.
cs: Uživatel "%1$s" je příjemcem reportu "%2$s".

en: User "%1$s" is used in "%2$s" action.
cs: Uživatel "%1$s" je použit v akci "%2$s".

en: User "%1$s" is user on whose behalf report "%2$s" is created.
cs: Uživatel "%1$s" je uživatel za nehož je report "%2$s" vytvořen.

en: User "%1$s" must have a password, because internal authentication is in effect.
cs: Uživatel "%1$s" musí mít heslo, protože je aktivní interní ověřování.

en: User "%1$s" provisioned.
cs: Uživatel "%1$s" byl z provisioningu.

en: User "%1$s" unblocked.
cs: Uživatel "%1$s" je odblokován.

en: User action
cs: Uživatelské akce

en: User added
cs: Uživatel byl přidán

en: User agent string
cs: Uživatelský řetězec agenta

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
cs: Uživatel nemůže sám sebe přidat do vypnuté skupiny nebo do skupiny s vypnutým GUI přístupem.

en: User cannot change own role.
cs: Uživatel nemůže změnit svou roli.

en: User cannot change the user type of own role.
cs: Uživatel nemůže změnit typ uživatele vlastní role.

en: User deleted | Users deleted
cs[0]: Uživatel byl smazán
cs[1]: Uživatelé byli smazáni
cs[2]: Uživatelé byli smazáni

en: User directory
cs: Uživatelský adresář

en: User directory "%1$s" already exists.
cs: Uživatelský adresář "%1$s" již existuje.

en: User directory with ID "%1$s" is not available.
cs: Uživatelský adresář s ID "%1$s" není dostupný.

en: User does not have user groups.
cs: Uživatel nemá uživatelské skupiny.

en: User does not have user role.
cs: Uživatel nemá uživatelské role.

en: User group
cs: Skupina uživatelů

en: User group "%1$s" already exists.
cs: Uživatelská skupina "%1$s" již existuje.

en: User group "%1$s" is report "%2$s" recipient.
cs: Skupina "%1$s" je příjemcem reportu "%2$s".

en: User group "%1$s" is used in "%2$s" action.
cs: Skupina uživatelů "%1$s" je použita v akci "%2$s".

en: User group "%1$s" is used in configuration for database down messages.
cs: Skupina "%1$s" je použitá v nastavení skupiny pro správu o nefunkční databáze.

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
cs: Uživatelská skupina "%1$s" je použitá v skriptu "%2$s".

en: User group added
cs: Skupina uživatelů přidána

en: User group deleted | User groups deleted
cs[0]: Skupina uživatelů odstraněna
cs[1]: Skupiny uživatelů odstraněny
cs[2]: Skupiny uživatelů odstraněny

en: User group for database down message
cs: Skupina uživatelů pro zprávy o nefunkční databázi

en: User group mapping
cs: Mapování uživatelských skupin

en: User group membership attribute
cs: Atribut člena uživatelské skupiny

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
cs: Skupinové sdílení má chybějící parametr: %1$s v mapě "%2$s".

en: User group updated | User groups updated
cs[0]: Skupina uživatelů aktualizována
cs[1]: Skupiny uživatelů aktualizovány
cs[2]: Skupiny uživatelů aktualizovány

en: User group with ID "%1$s" is not available.
cs: Skupina uživatelů ID "%1$s" není dostupná.

en: User groups
cs: Skupiny uživatelů

en: User input has been successfully tested.
cs: Vstup uživatele byl úspěšně otestován.

en: User is not allowed to delete himself.
cs: Uživatel nemá dovolené smazat sám sebe.

en: User last name attribute
cs: Atribut příjmení uživatele

en: User macros
cs: Uživatelská makra

en: User media
cs: Média uživatele

en: User menu
cs: Menu uživatele

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: User name attribute
cs: Atribut uživatelského jména uživatele

en: User password
cs: Heslo uživatele

en: User profile
cs: Profil uživatele

en: User role
cs: Uživatelská role

en: User role "%1$s" already exists.
cs: Uživatelská role "%1$s" již existuje.

en: User role created
cs: Uživatelská role byla vytvořena

en: User role deleted | User roles deleted
cs[0]: Uživatelská role byla smazána
cs[1]: Uživatelské role byla smazány
cs[2]: Uživatelské role byla smazány

en: User role updated
cs: Uživatelská role byla aktualizována

en: User role with ID "%1$s" is not available.
cs: Uživatelská role s ID "%1$s" není dostupná.

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: User sessions
cs: Uživatelské sezení

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: User sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
cs: Uživatelské sdílení má chybějící parametr: %1$s v mapě "%2$s".

en: User type
cs: Typ uživatele

en: User unblocked | Users unblocked
cs[0]: Uživatel odblokován
cs[1]: Uživatelé odblokováni
cs[2]: Uživatelé odblokováni

en: User updated
cs: Uživatel byl aktualizován

en: User with ID "%1$s" is not available.
cs: Uživatel s ID "%1$s" není dostupný.

en: User with username "%1$s" already exists.
cs: Uživatel s uživatelským s jménem "%1$s" již existuje.

en: User/Recipient
cs: Uživatel/Příjemce

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username and password
cs: Jméno uživatele a heslo

en: Username and password must be stored in Vault secret keys "UserName" and "Content".
cs: Uživatelské jméno a heslo musí být uloženo v zabezpečeném úložišti pod klíči "UserName" a "Content".

en: Username and password must be stored in Vault secret keys "username" and "password".
cs: Uživatelské jméno a heslo musí být uloženo v zabezpečeném úložišti pod klíči "username" a "password".

en: Username attribute
cs: Atribut uživatelského jména

en: Users
cs: Uživatelé

en: VMware Distributed Virtual Switch, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: VMWare distibuovaný virtuální switch, "url" - URL služby VMWare. Vrátí JSON

en: VMware FetchDVPorts wrapper, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware DVSwitch global unique identifier, "filter" - vmware data object DistributedVirtualSwitchPortCriteria, "mode"- state(default)/full. Returns JSON
cs: VMware FetchDVPorts wrapper, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor VMWare DVSwitch, "filter" - datový objekt VMware DistributedVirtualSwitchPortCriteria, "mode" - stav(výchozí)/plný. Vrátí JSON

en: VMware cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
cs: VMware statistiky cache. Platné módy jsou: total, free, pfree, used a pused.

en: VMware cluster alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id
cs: Data alarmů clusteru VMware, vrací JSON, "url" – URL služby VMware, "id" – ID clusteru VMware

en: VMware cluster performance counter, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
cs: Čítač výkonu clusteru VMware, "url" – URL služby VMware, "id" – ID clusteru VMware, "cesta" – cesta čítače výkonu, "instance" – instance čítače výkonu

en: VMware cluster property, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id, "prop" - property path
cs: Vlastnost clusteru VMware, "url" – URL služby VMware, "id" – ID clusteru VMware, "prop" – cesta k vlastnosti

en: VMware cluster status, "url" - VMware service URL, "name" - VMware cluster name
cs: VMware stav klastru, "url" - URL VMware služby, "name" - VMware jméno klastru

en: VMware cluster tags array, "url" - VMware service URL, "id" - VMware cluster id
cs: Pole tagů clusteru VMware, "url" – URL služby VMware, "id" – ID clusteru VMware

en: VMware datacenter alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "id" - VMware datacenter id
cs: Data alarmů datacentra VMware, vrací JSON, "url" – URL služby VMware, "id" – ID datového centra VMware

en: VMware datacenter tags array, "url" - VMware service URL, "id" - VMware datacenter id. Returns JSON
cs: Pole tagů datového centra VMware, "url" – URL služby VMware, "id" – ID datového centra VMware. Vrátí JSON

en: VMware datacenters and their IDs, "url" - VMware service URL. Returns JSON
cs: Datová centra VMware a jejich ID, "url" – URL služby VMware. Vrátí JSON

en: VMware datastore alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier
cs: Data alarmů datového úložiště VMware, vrací JSON, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor datového úložiště VMware

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode" - total(default)/free/pfree/uncommitted. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: Statistiky kapacit datového úložiště VMware v bytech nebo v procentech z celkové velikosti, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "datastore" - jméno datového úložiště, "mode" - total(default)/free/pfree/uncommitted. Vrátí číslo pro jednotku byty; desetinné číslo pro procenta

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: VMware statistika datového úložiště kapacity v bytech nebo v procentech z celkového počtu. Vrací celé číslo, v bytech; float v procentech

en: VMware datastore hypervisors list, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name
cs: Seznam hypervizorů datového úložiště VMware, "url" – URL služby VMware, "úložiště dat" – název datového úložiště

en: VMware datastore performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - datastore perfcounter instance from vmware.hv.diskinfo.get
cs: Čítač výkonu datového úložiště VMware, "url" – URL služby VMware, "id" – uuid datového úložiště VMware, "cesta" – cesta čítače výkonu, "instance" – instance čítače výkonu

en: VMware datastore property, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier, "prop" - property path
cs: Vlastnost datového úložiště VMware, "url" – adresa URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor datového úložiště, "prop" – cesta k vlastnosti

en: VMware datastore read statistics, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name, "mode"- latency/maxlatency - average or maximum
cs: Statistiky čtení datového úložiště VMware, "url" – adresa URL služby VMware, "datastore" – název datového úložiště, "mode"– latence/maxlatence – průměrná nebo maximální

en: VMware datastore tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware datastore global unique identifier. Returns JSON
cs: Pole tagů datového úložiště VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor datového úložiště VMware. Vrátí JSON

en: VMware datastore write statistics, "url" - VMware service URL, "datastore" - datastore name, "mode"- latency/maxlatency - average or maximum
cs: Statistiky zápisu datového úložiště VMware, "url" – adresa URL služby VMware, "datastore" – název datového úložiště, "mode"– latence/maxlatence – průměrná nebo maximální

en: VMware event log, "url" - VMware service URL, "mode"- all (default) or skip - skip processing of older data, "severity" - filtering is disabled by default or "error,warning,info,user" in any combination
cs: Protokol událostí VMware, "url! – URL služby VMware, "režim" – vše (výchozí) nebo přeskočit – přeskočit zpracování starších dat, "závažnost" – filtrování je ve výchozím nastavení zakázáno nebo "chyba, varování, informace, uživatel" v libovolné kombinaci

en: VMware event log, "url" - VMware service URL, "mode"- all (default), skip - skip processing of older data
cs: VMware event log, "url" - VMware service URL, "mode"- vše (výchozí), přeskočit - přeskočit zpracování starších dat

en: VMware hypervisor BIOS UUID, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: UUID BIOSu hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor HW vendor state sensors, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Stav senzorů výrobce HW hypervisoru VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor hypervizoru VMware. Vrátí JSON

en: VMware hypervisor alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Data alarmů hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor ballooned memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Velikost ballooned paměti hypervisoru VMWare "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware hypervisor cluster name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Jméno klastru hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor connection state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Stav připojení k hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor datacenter name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns string
cs: Jméno datacentra hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí řetězec

en: VMware hypervisor datastore read statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode"- latency
cs: Statistika čtení z datastoru hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "datastore" - název datastoru , "mode"- latence

en: VMware hypervisor datastore write statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "datastore" - datastore name, "mode"- latency
cs: Statistika zápisu na datastore hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "datastore" - název datastoru , "mode"- latence

en: VMware hypervisor datastores list, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Seznam datastorů hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor health state rollup sensor, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns 0 - gray; 1 - green; 2 - yellow; 3 - red
cs: Stav senzoru rollupu hypervizoru VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor hypervizoru VMware. Vrací 0 - šedá; 1 - zelená; 2 - žlutá; 3 - červená

en: VMware hypervisor model, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Model hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Jméno hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor network input statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "mode"- bps
cs: Vstupní síťové statistiky hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "mode"- bps

en: VMware hypervisor network interface speed, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, <ifname> - interface name
cs: Rychlost síťového rozhraní hypervisoru VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – název hostitele hypervizoru VMware, "ifname" – název rozhraní

en: VMware hypervisor network output statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "mode"- bps
cs: Výstupní síťové statistiky hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware, "mode"- bps

en: VMware hypervisor performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
cs: VMware performance counter, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifkátor hypervisoru VMware, "path" - performance counter cesta, "instance" - performance counter instance

en: VMware hypervisor processor frequency, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Frekvence procesoru hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor processor model, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Model procesoru hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor processor usage in Hz, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Využití procesoru v Hz hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor property , "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier, "prop" - property path
cs: Vlastnost hypervisoru VMware, "url" – adresa URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor datového úložiště, "prop" – cesta k vlastnosti

en: VMware hypervisor sensors value, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Hodnoty senzorů hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí JSON

en: VMware hypervisor serialnumber, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Výrobní číslo hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor status, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Stav hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns JSON
cs: Pole tagů hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware. Vrátí JSON

en: VMware hypervisor total memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Celková velikost paměti hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor uptime, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Čas spuštění hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor used memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Velikost využité paměti hypervisoru VMWare "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor vendor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Jméno výrobce hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware hypervisor version, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier
cs: Verze hypervisoru VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor hypervisoru VMware

en: VMware service full name, "url" - VMware service URL
cs: VMware plné jméno služby, "url" - URL VMware služby

en: VMware service version, "url" - VMware service URL
cs: VMware verze, "url" - URL VMware služby

en: VMware virtual center alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL
cs: Data alarmů virtuálního centra VMware, vrací JSON, "url" – URL služby VMware

en: VMware virtual machine alarms data, returns JSON, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Data alarmů virtuálních strojů VMware, vrací JSON, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine ballooned memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: VMware velikost ballooned paměti virtuálního stroje "url" - URL VMware služby, <uuid> - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine committed storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: VMware použitý úložný prostor virtuálním strojem "url" - URL VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine compressed memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: VMware velikost komprimované paměti virtuálního stroje "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine custom attribute value, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "name" - custom attribute name
cs: Hodnota vlastního atributu virtuálního stroje VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "name" – název vlastního atributu

en: VMware virtual machine datacenter name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns string
cs: Jméno datacentra virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí řetězec

en: VMware virtual machine disk device read statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance, "mode"- bps/ops - bytes/operations per second
cs: Statistika čtení z diskového zařízení virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "instance" - instance diskového zařízení, "mode" - bps/ops - byty/operace za sekundu

en: VMware virtual machine disk device write statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - disk device instance, "mode"- bps/ops - bytes/operations per second
cs: Statistika zápisu na diskové zařízení virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "instance" - instance diskového zařízení, "mode" - bps/ops - byty/operace za sekundu

en: VMware virtual machine disk requires consolidation, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Požadavek na konsolidaci disku virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine file system statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "fsname" - file system name, "mode"- total/free/used/pfree/pused
cs: VMware statistika souborového systému virtuálního stroje, "url" - URL VMware služby, "uuid" - VMware host jméno virtuálního stroje, "fsname" - jméno souborového systému, "mode" - total/free/used/pfree/pused

en: VMware virtual machine guest memory usage, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Použití hostované paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine host memory usage, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Velikost využité paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine hypervisor name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Jméno hypervisoru virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine name, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Jméno virtuálního stroje hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine network interface input statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance, "mode"- bps/pps - bytes/packets per second
cs: Vstupní statistiky síťového rozhraní virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "instance" - instance síťového zařízení, "mode" - bps/pps - byty/pakety za sekundu

en: VMware virtual machine network interface output statistics, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "instance" - network interface instance, "mode"- bps/pps - bytes/packets per second
cs: Výstupní statistiky síťového rozhraní virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "instance" - instance síťového zařízení, "mode"- bps/pps - byty/pakety za sekundu

en: VMware virtual machine performance counter, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "path" - performance counter path, "instance" - performance counter instance
cs: Čítač výkonu virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifkátor virtuálního stroje VMware, "path" - cesta čítače výkonu, "instance" - instance čítače výkonu

en: VMware virtual machine power state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Stav spuštění virtuálního stroje hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine private memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifierr
cs: Velikost privátní paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine processor ready time ms, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Čas připravenosti procesoru v ms virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine processor usage in Hz, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Využití procesoru v Hz virtuálního stroje hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine property, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "prop" - property path
cs: Vlastnost virtuálního stroje VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMwqre, "prop" – cesta k vlastnosti

en: VMware virtual machine shared memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Velikost sdílené paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine snapshot state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
cs: Stav snímku virtuálního stroje hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí JSON

en: VMware virtual machine state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Stav virtuálního stroje hypervisoru VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine swapped memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Velikost swapové paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine tags array, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier. Returns JSON
cs: Stav pole tagů virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware. Vrátí JSON

en: VMware virtual machine tools state, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier, "mode"- version or status
cs: Stav nástrojů virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware, "mode" - verze nebo stav

en: VMware virtual machine total memory size, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: VMware velikost celkové paměti virtuálního stroje "url" - URL VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine uncommitted storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: VMware nevyužitý úložný prostor virtuálním strojem "url" - URL VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine unshared storage space, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Velikost nesdílené paměti virtuálního stroje VMware, "url" - URL služby VMware, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VMware virtual machine uptime, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware virtual machine global unique identifier
cs: Doba spuštění virtuálního stroje VMWare, "url" - URL služby VMware služby, "uuid" - globální unikátní identifikátor virtuálního stroje VMware

en: VVMware hypervisor maintenance status, "url" - VMware service URL, "uuid" - VMware hypervisor global unique identifier. Returns 0 - not in maintenance; 1 - in maintenance
cs: Stav údržby hypervisoru VMware, "url" – URL služby VMware, "uuid" – globální unikátní identifikátor hypervizoru VMware. Vrátí 0 – není v údržbě; 1 - je v údržbě

en: Valid URI schemes
cs: Platná URI schémata

en: Validate URI schemes
cs: Ověřit schémata URI

en: Validation
cs: Validace

en: Value
cs: Hodnota

[ctx: compact table header]
en: Value
cs: Hodnota

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
cs: Hodnota "%1$s" je neplatná pro parametr "grid_align". Možnosti: "%2$s" a "%3$s"

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s" and "%3$s".
cs: Hodnota "%1$s" je neplatná pro parametr "grid_show". Možnosti: "%2$s" a "%3$s".

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s".
cs: Hodnota "%1$s" je neplatná pro parametr "grid_show". Možnosti: "%2$s".

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
cs: Hodnota "%1$s" je příliš dlouhá pro pole "%2$s" - %3$d znaků. Povolená délka je do %4$d znaků.

en: Value arc
cs: Hodnota oblouku

en: Value cache effectiveness. Valid parameters are: requests, hits and misses.
cs: Využití cache hodnot. Platné parametry jsou: requests, hits a misses.

en: Value cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
cs: Statistiky cache hodnot. Platné mody jsou: total, free, pfree, used a pused.

en: Value data for value name in Windows Registry key.
cs: Data hodnot pro název hodnoty v klíči Windows registru.

en: Value map
cs: Mapa hodnot

en: Value map "%1$s" already exists.
cs: Mapa hodnot "%1$s" již existuje.

en: Value mapping
cs: Mapování hodnot

en: Value mappings
cs: Mapování hodnot

en: Value of MQTT topic. Format of returned data depends on the topic content. If wildcards are used, returns topic values in JSON
cs: Hodnota z MQTT tématu. Formát vrácených dat závisí na kontextu tématu. Pokud jsou použity zástupné znaky, vrátí se hodnoty tématu v JSON

en: Value of any Windows performance counter in English. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
cs: Hodnota libovolného čítače výkonu systému Windows v angličtině. Vrátí integer, float, string nebo text (v závislosti na požadavku)

en: Value of any Windows performance counter. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
cs: Hodnota Windows čítače výkonu. Vráti celé, desetinné číslo, řetězec nebo text (závisí na dotazu)

en: Value of new event tag
cs: Hodnota nového tagu události

en: Value of old event tag
cs: Hodnota staré značky události

en: Value of tag
cs: Hodnota značky

en: Value size
cs: Velikost hodnoty

en: Value: no data
cs: Hodnota: bez údajů

en: Values
cs: Hodnoty

en: Values without names are not allowed in form fields.
cs: Hodnotám bez názvů není povoleno tvořit pole.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variables
cs: Proměnné

en: Various information about specific process(es). Returns float
cs: Různé informace o specifickém(ých) procesu(ech). Navracejí se float

en: Vault API endpoint
cs: API endpoint trezoru

en: Vault authentication token
cs: Autentizační token trezoru

en: Vault certificates
cs: Certifikáty trezoru

en: Vault connection failed.
cs: Připojení k trezoru selhalo

en: Vault prefix
cs: Předpona trezoru

en: Vault provider
cs: Poskytovatel trezoru

en: Vault secret
cs: Tajný trezor

en: Vault secret path
cs: Cesta k tajnosti v trezoru

en: Vault secret query string
cs: Dotazovací řezězec pro bezpečné úložiště

en: Vendor
cs: Výrobce

en: Vendor and version
cs: Výrobce a verze

en: Verbose
cs: Upovídaný

en: Verification code
cs: Ověřovací kód

en: Verify database certificate
cs: Ověřte certifikát databáze

en: Version
cs: Verze

en: Version of Zabbix agent. Returns string
cs: Verze Zabbix agenta. Vráti řetězec

en: Version of Zabbix server or proxy
cs: Verze serveru Zabbix nebo proxy

en: Vertical
cs: Svislý

en: Vertical align
cs: Svislé zarovnání

en: Vertical position
cs: Vertikální pozice

en: Vietnamese (vi_VN)
cs: Vietnamsky (vi_VN)

en: View
cs: Pohled

en: View as
cs: Pohled jako

en: Virtual space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
cs: Virtuální velikost prostoru v bytech nebo v procentech z celkového počtu. Vrací celé číslo v bytech; float v procentech

en: Visible name
cs: Zobrazované jméno

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
cs: Zobrazované jméno nemůže být prázdné když jméno hostu chybí.

[ctx: Wednesday short]
en: W
cs: St

en: Warning
cs: Upozornění

[ctx: setup]
en: Warning
cs: Varování

en: Warning message
cs: Varovná zpráva

en: Warning! Support for Oracle DB is deprecated since Zabbix 7.0 and will be removed in future versions.
cs: Varování! Podpora pro Oracle DB je od Zabbix 7.0 zastaralá a v budoucích verzích bude odstraněna.

en: Warning! Unable to retrieve database version.
cs: Pozor! Nelze získat verzi databáze.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should be at least %2$s.
cs: Varování! Verze %1$s databáze serveru není podporovaná. Měla by být alespoň %2$s.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should not be higher than %2$s.
cs: Varování! Nepodporovaná verze databázového serveru %1$s. Neměla by být vyšší než %2$s.

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
cs: Je nám líto, maximální počet elementů na zapamatování byl již dosažen.

en: Web monitoring
cs: Sledování webů

en: Web scenario
cs: Web scénář

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
cs: Web scénář "%1$s" již existuje na hostu "%2$s".

en: Web scenario "%1$s" already exists.
cs: Web scénář "%1$s" již existuje.

en: Web scenario added
cs: Web scénář přidaný

en: Web scenario deleted | Web scenarios deleted
cs[0]: Web scénář byl smazaný
cs[1]: Webové scénáře byly smazány
cs[2]: Webové scénáře byly smazány

en: Web scenario disabled | Web scenarios disabled
cs[0]: Web scénář zakázaný
cs[1]: Web scénáře zakázané
cs[2]: Web scénáře zakázané

en: Web scenario enabled | Web scenarios enabled
cs[0]: Scénář povolený
cs[1]: Scénáře povolené
cs[2]: Scénáře povolené

en: Web scenario updated
cs: Web scénář aktualizovaný

en: Web scenarios
cs: Web scénáře

en: Webhook does not have parameters.
cs: Webhook nemá parametry.

en: Wed
cs: St

en: Wednesday
cs: Středa

en: Week
cs: Týden

[ctx: compact table header]
en: Week
cs: Týden

en: Weekly
cs: Týdně

en: Weight
cs: Váha

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Welcome to
cs: Vítejte v

en: When active
cs: Kdy je aktivní

en: Widget at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s" is out of bounds.
cs: Widget na X: %3$d, Y: %4$d na stránce #%2$d dashboardu "%1$s" je mimo rozsah.

en: Widget is deprecated.
cs: Widget je zastaralý.

en: Widget is too small for the specified number of columns and rows.
cs: Widget je pro zadaný počet sloupců a řádků příliš malý.

en: Width
cs: Šířka

en: With data
cs: S daty

en: With data collection
cs: Se sběrem dat

en: With dependencies
cs: Se závislostmi

en: With header row
cs: S řádkem záhlaví

en: With problem name
cs: S názvem problému

[ctx: compact table header]
en: With problems
cs: S problémy

en: With this setting only numeric data will be displayed.
cs: Při tomto nastavení se zobrazí pouze číselné údaje.

en: With this setting only numeric items will be displayed in this column.
cs: S tímto nastavením budou v tomto sloupci zobrazeny pouze numerické hodnoty.

en: With this setting only numeric items will be displayed.
cs: Při tomto nastavení se zobrazí pouze číselné položky.

en: With triggers
cs: Se spouštěči

en: Without data
cs: Bez dat

[ctx: compact table header]
en: Without problems
cs: Bez problémů

en: Without triggers
cs: Bez spouštěčů

en: Working time
cs: Pracovní doba

en: Write
cs: Zápis

en: Wrong %1$s.php class name for module located at %2$s.
cs: Chybný název třídy v %1$s.php pro modulu umístěný v %2$s.

en: Wrong fields for host "%1$s".
cs: Nesprávné pole pro hosta "%1$s".

en: Wrong fields for map link.
cs: Nesprávné pole pro link mapy.

en: Wrong value for "url" field.
cs: Špatná hodnota pro pole "url".

en: X-Axis
cs: Osa X

en: X-Frame-Options HTTP header
cs: HTTP hlavička X-Frame-Options

en: X-Frame-Options HTTP header supported values:
cs: Podporované hodnoty HTTP hlavičky X-Frame-Options:

en: XML is empty
cs: XML je prázdný

en: XML is expected
cs: Je očekáváno XML

en: XML to JSON
cs: XML na JSON

en: Y axis MAX value
cs: Maximální hodnota na ose Y

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value
cs: MAX hodnota osy Y musí být větší než MIN hodnota osy Y

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
cs: Maximální hodnota pro osu Y musí být větší než minimální hodnota pro osu.

en: Y axis MIN value
cs: Minimální hodnota na ose Y

en: Y axis side
cs: Strana osy Y

en: Y-axis
cs: Osa Y

en: Y-m-d
cs: d.m.Y

en: Y-m-d h:i A
cs: d.m.Y H:i

en: Y-m-d h:i:s A
cs: d.m.Y H:i:s

en: Y-n-d
cs: R-m-d

en: YYYY-MM-DD
cs: RRRR-MM-DD

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss
cs: RRRR-MM-DD hh:mm:ss

en: Year
cs: Rok

[ctx: compact table header]
en: Year
cs: Rok

en: Yearly
cs: Ročně

en: Yes
cs: Ano

en: Yesterday
cs: Včera

en: You are logged in as "%1$s".
cs: Jste přihlášeni jako "%1$s".

en: You are not able to choose some of the MFA methods, because PHP CURL extension is not installed on the web server.
cs: Některé z metod MFA si nemůžete vybrat, protože na webovém serveru není nainstalováno rozšíření PHP CURL.

en: You are not able to choose some of the languages, because locales for them are not installed on the web server.
cs: Nemůžete si vybrat některé jazyky protože locales pro ně nejsou nainstalované na web serveru.

en: You are not logged in
cs: Nejste přihlášen

en: You cannot switch hosts for current selection.
cs: Nemůžete změnit hosty pro aktuální označení.

en: You cannot switch templates for current selection.
cs: Nemůžete změnit šablony pro aktuální označení.

en: You do not have permission to perform this operation.
cs: Nemáte oprávnění na vykonání této operace.

en: You have no permissions to access this page.
cs: Nemáte oprávnění pro přístup k této stránce.

en: You must login to view this page.
cs: Pro zobrazení této stránky musíte být přihlášen(a).

en: Your database is not working properly. Please wait a few minutes and try to repeat this action. If the problem still persists, please contact system administrator. The problem might be caused by long running transaction or row level lock accomplished by your database management system.
cs: Vaše databáze nefunguje správně. Počkejte prosím několik minut a zkuste zopakovat tuto akci. Pokud problém stále přetrvává, kontaktujte prosím systémového administrátora. Problém mohl být způsoben dlouho dobou výměny nebo základním zamknutím provedeným systémem vaší správy databází.

en: Zabbix Integrations
cs: Integrace Zabbix

en: Zabbix Streaming Protocol v1.0
cs: Protokol Zabbix Streaming v 1.0

en: Zabbix agent (active checks)
cs: Agent Zabbix (aktivní kontroly)

en: Zabbix agent (active)
cs: Zabbix agent (aktivní)

en: Zabbix agent (passive checks)
cs: Agent Zabbix (pasivní kontroly)

en: Zabbix frontend version
cs: Verze frontendu Zabbix

en: Zabbix has received an incorrect request.
cs: Zabbix přijal neplatný požadavek.

en: Zabbix internal
cs: Zabbix vnitřní proměnné

en: Zabbix internal authentication
cs: Zabbix interní autentizace

en: Zabbix login form
cs: Přihlašovací formulář Zabbixu

en: Zabbix proxy or server
cs: Zabbix proxy nebo server

en: Zabbix server "%1$s" cannot be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect "NodeAddress" or "ListenPort" in the "zabbix_server.conf" or server IP/DNS override in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
cs: Zabbix server "%1$s" je nedostupný. Možné důvody:
    1. Nesprávné "NodeAddress" nebo "ListenPort" v "zabbix_server.conf" nebo přepsání IP/DNS serveru v "zabbix.conf.php";
    2. Nesprávná konfigurace sítě.

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
cs: Zabbix server není v provozu: zobrazované informace nemusí být aktuální.

en: Zabbix server is running
cs: Zabbix server běží

en: Zabbix server name
cs: Zabbix server jméno

en: Zabbix server version
cs: Verze serveru Zabbix

en: Zabbix trapper
cs: Zabbix zachytávač

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: [Wrong value for day: "%1$s" ]
cs: [Nesprávná hodnota pro den: "%1$s" ]

en: [Wrong value for month: "%1$s" ]
cs: [Nesprávná hodnota pro měsíc: "%1$s" ]

en: [protocol://][user[:password]@]proxy.example.com[:port]
cs: [protokol://][uživatel[:heslo]@]proxy.example.com[:port]

en: a DNS name is expected
cs: očekává se název DNS

en: a boolean is expected
cs: boolean je očekávám

en: a boolean value is expected
cs: očekává se logická hodnota

en: a character string is expected
cs: řetězec znaků se očekává

en: a character string, integer or floating point value is expected
cs: očekává se znakový řetězec, celé číslo nebo hodnota s plovoucí desetinnou čárkou

en: a date in YYYY-MM-DD format is expected
cs: je očekáváno datum ve formátu YYYY-MM-DD

en: a date is expected
cs: očekáváno datum

en: a digit
cs: číslice

en: a floating point value is expected
cs: očekává se hodnota s plovoucí desetinnou čárkou

en: a hexadecimal color code (6 symbols) is expected
cs: očekává se hexadecimální kód barvy (6 znaků)

en: a low-level discovery macro is expected
cs: je očekáván nález makra na nízké úrovni

en: a number is expected
cs: číslo je očekáváno

en: a number is too large
cs: číslo je moc veliké

en: a numeric value is expected
cs: očekává se číselná hodnota

en: a relative time is expected
cs: je očekáván relativní čas

en: a special character
cs: speciální znak

en: a string of space-separated hostnames; adding %1$s to the list allows the page to be displayed in a frame on the same origin as the page itself
cs: řetězec názvů hostitelů oddělených mezerami; přidání %1$s do seznamu umožňuje zobrazení stránky ve frame na stejném origin jako stránka samotná

en: a string, number or null value is expected
cs: očekává se řetězec, číslo nebo prázdná hodnota

en: a template ID is expected
cs: je očekáváno ID šablony

en: a time is expected
cs: očekáváný čas

en: a time period is expected
cs: je očekávána perioda času

en: a time range is expected
cs: očekává se časový rozsah

en: a time unit is expected
cs: je očekávána časová jednotka

en: a timestamp is too large
cs: časové razítko je příliš velké

en: abs() - Absolute value
cs: abs() - Absolutní hodnota

en: acos() - The arccosine of a value as an angle, expressed in radians
cs: acos() - Arckosinus hodnoty, kde hodnota je úhel vyjádřený v radiánech

en: affects only filtered data
cs: ovlivňuje pouze filtrovaná data

en: all
cs: vše

en: all media
cs: všechny média

en: allow redirect
cs: Povolit přesměrování

en: allowed count of dependency levels would be exceeded
cs: byl by překročen povolený počet úrovní závislosti

en: allowed count of dependent items would be exceeded
cs: byl by překročen povolený počet závislých položek

en: an IP address is expected
cs: očekává se IP adresa

en: an IP or DNS is expected
cs: očekává se IP adresa nebo DNS záznam

en: an array is expected
cs: očekává se pole

en: an array or a character string is expected
cs: řada či znakový řetězec je očekáván

en: an array or object is expected
cs: očekává se pole nebo objekt

en: an email address is expected
cs: očekává se e-mailová adresa

en: an empty string is expected
cs: prázdný řetězec je očekávan

en: an even number of hexadecimal characters is expected
cs: je očekáván sudý počet hexadecimálních znaků

en: an explicit time is expected
cs: přesný čas je očekáván

en: an identifier is not defined in the formula
cs: ve vzorci není definovaný identifikátor

en: an integer is expected
cs: očekává se celé číslo

en: an item ID is expected
cs: očekává se ID položky

en: an item/item prototype ID is expected
cs: je očekáváno ID itemu/prototypu itemu

en: an unsigned integer is expected
cs: očekává se celé číslo bez znaménka

en: an uppercase and a lowercase Latin letter
cs: velké a malé písmeno latinky

en: and
cs: a

en: any error
cs: jakákoliv chyba

en: as Blue
cs: jako Modrá

en: as Green
cs: jako Zelená

en: as Red
cs: jako Červená

en: ascending
cs: vzestupný

en: ascii() - Returns the ASCII code of the leftmost character of the value
cs: ascii() - Vráti kód ASCII znaku hodnoty úplně vlevo

en: asin() - The arcsine of a value as an angle, expressed in radians
cs: asin() – Arkussínus hodnoty jako úhel vyjadře ný v radiánech

en: at least one day of the week must be selected
cs: musí byť vybraný aspoň jeden den v týdnu

en: at least one option must be selected
cs: musí být vybrána alespoň jedna možnost

en: at least one override option must be specified
cs: minimálně jedna možnost přepsání musí být specifikována

en: atan() - The arctangent of a value as an angle, expressed in radians
cs: atan() - Arkustangent hodnoty jako úhel vyjádřený v radiánech

en: atan2() - The arctangent of the ordinate (value) and abscissa coordinates specified as an angle, expressed in radians
cs: atan2() – Arkustangens souřadnic (hodnoty) a souřadnic zadaných jako úhel, vyjádřený v radiánech

en: avg
cs: průměr

en: avg() - Average value of a period T
cs: avg() - Průměrná hodnota periody T

en: baselinedev() - Returns the number of deviations between data periods in seasons and the last data period
cs: baselinedev() – Vrátí počet odchylek mezi daty v ročních obdobích a posledním ročním obdobím

en: baselinewma() - Calculates baseline by averaging data periods in seasons
cs: baselinewma() - Vypočítá základní linii průměrováním dat v ročních obdobích

en: between() - Checks if a value belongs to the given range (1 - in range, 0 - otherwise)
cs: between() – Kontroluje zda hodnota patří do daného rozsahu (1 – v rozsahu, 0 – jinak)

en: binary value
cs: binární hodnota

en: bitand() - Bitwise AND
cs: bitand() - Bitové A

en: bitlength() - Returns the length in bits
cs: bitlength() - Vrátí délku v bitech

en: bitlshift() - Bitwise shift left
cs: bitlshift() - Bitový posun doleva

en: bitnot() - Bitwise NOT
cs: bitnot() - Bitové NE

en: bitor() - Bitwise OR
cs: bitor() - Bitové NEBO

en: bitrshift() - Bitwise shift right
cs: bitrshift() - Bitový posun doprava

en: bitxor() - Bitwise exclusive OR
cs: bitxor() - Bitové výlučné NEBO

en: blinking
cs: blikající

en: both username and password should be either present or empty
cs: uživatelské jméno a heslo by měly být buď přítomné, nebo prázdné

en: both vendor_name and vendor_version should be either present or empty
cs: údaje vendor_name a vendor_version musí oba být buď vyplněny nebo prázdné

en: bytelength() - Returns the length in bytes
cs: bytelength() - Vrátí délku v bytech

en: calculated
cs: vypočítáno

en: can be used to add "@2x" to the URL to load retina tiles.
cs: možno použít pro přidáni "@2x" k adrese URL na načtení retina dlaždic.

en: cannot be a value map ID from another host or template
cs: nemůže být ID mapy hodnot z jiného hosta nebo šablony

en: cannot be an item ID from another host or template
cs: nemůže být ID položky z jiného hosta nebo šablony

en: cannot be an item prototype ID from another LLD rule
cs: nemůže být ID prototypu itemu z jiného LLD pravidla

en: cannot be an item/item prototype ID from another host or template
cs: nemůže být ID itemu/prototypu itemu z jiného hosta nebo šablony

en: cannot be changed
cs: nemůže být změněno

en: cannot be empty
cs: nemůže být prázdný

en: cannot be equal to zero without custom intervals
cs: nemůže být stejné nebo nulové bez vlastního intervalu

en: cannot be greater than or equal to the value of field "%1$s"
cs: nemůže být větší nebo rovna hodnotě pole "%1$s"

en: cannot be greater than or equal to the value of parameter "%1$s"
cs: nemůže být větší nebo rovna hodnotě parametru "%1$s"

en: cannot be less than or equal to the value of parameter "%1$s"
cs: nemůže být menší nebo stejná hodnotě parametru "%1$s"

en: cannot be specified the value of parameter "%1$s"
cs: nemožno zadat hodnotu parametru "%1$s"

en: cannot be the host interface ID from another host
cs: ID rozhraní hosta nemůže být z jiného hosta

en: cannot be unlinked
cs: nemůže být odpojena

en: cannot delete inherited LLD rule
cs: nelze odstranit zděděné pravidlo LLD

en: cannot delete inherited item
cs: nelze odstranit zděděný item

en: cannot delete inherited item prototype
cs: nelze odstranit zděděný prototyp itemu

en: cannot delete templated host prototype
cs: Nelze odstranit prototyp šablony hosta.

en: cannot have more than one default interface of the same type
cs: nelze mít víc jak jedno výchozí rozhraní stejného typu

en: cannot perform Scroll API request, data could be truncated
cs: nelze vykonat požadavek Scroll API, data mohou být poškozena

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of discovered object
cs: nelze aktualizovat parametr pouze pro čtení "%1$s" objeveného objektu

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of inherited object
cs: nelze aktualizovat parametr pouze pro čtení "%1$s" zděděného objektu

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of provisioned user
cs: nelze aktualizovat parametr pouze pro čtení "%1$s" zřízeného uživatele

en: cbrt() - Cube root
cs: cbrt() - Kubický kořen

en: ceil() - Rounds up to the nearest greater integer
cs: ceil() - Zaokrouhlí nahoru na nejbližší vyšší celé číslo

en: change() - Difference between last and previous value
cs: change() - Rozdíl mezi poslední a předchozí hodnotou

en: changecount() - Number of changes between adjacent values, Mode (all - all changes, inc - only increases, dec - only decreases)
cs: changecount() - Počet změn mezi sousedními hodnotami, Režimy (všechny - všechny změny, inc - pouze zvýšení, dec - pouze snížení)

en: char() - Returns the character which represents the given ASCII code
cs: char() - Vráti znak, který představuje daný kód ASCII

en: circular dependency is not allowed
cs: kruhová závislost není možná

en: circular item dependency is not allowed
cs: zacyklená provázanost položek není povolena

en: color
cs: barva

en: comma separated list of time periods is expected for scheduled week days
cs: pro naplánování dnů v týdnu se očekává seznam časových období oddělených čárkami

en: comma-separated list
cs: seznam oddělený čárkami

en: concat() - Returns a string that is the result of concatenating value to string
cs: concat() - Vrací řetězec, který je výsledkem zřetězení hodnoty do řetězce

en: configure
cs: konfigurace

en: contains
cs: obsahuje

en: cos() - The cosine of a value, where the value is an angle expressed in radians
cs: cos() - Kosinus hodnoty, kde hodnota je úhel vyjádřený v radiánech

en: cosh() - The hyperbolic cosine of a value
cs: cosh() - Hyperbolický kosinus hodnoty

en: cot() - The cotangent of a value, where the value is an angle expressed in radians
cs: cot() – Kotangens hodnoty, kde hodnota je úhel vyjádřený v radiánech

en: count
cs: počet

en: count() - Number of successfully retrieved values V (which fulfill operator O) for period T
cs: count() - Počet úspěšně přijatých hodnot V (za které ručí operátor O) v periodě T

en: countunique() - The number of unique values
cs: countunique() - Počet unikátních hodnot

en: data is missing
cs: data chybí

en: date() - Current date
cs: date() - Aktuální datum

en: dayofmonth() - Day of month
cs: dayofmonth() - Den měsíce

en: dayofweek() - Day of week
cs: dayofweek() - Den týdne

en: days
cs: dní

en: default
cs: výchozí

en: degrees() - Converts a value from radians to degrees
cs: degrees() - Převede hodnotu z radiánů na stupně

en: delimiter
cs: oddělovač

en: descending
cs: klesající

en: description
cs: popis

en: directory cannot be empty
cs: adresář nemůže být prázdný

en: discovery rule "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
cs: pravidlo objevování "%1$s" na hostu "%2$s" není monitorováno

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: does not equal
cs: nerovná se

en: does not exist
cs: neexistuje

en: does not match
cs: nesouhlasí

en: e() - Returns Euler's number
cs: e() - Vrátí Eulerovo číslo

en: email
cs: e-mail

en: equals
cs: rovná se

en: error does not match
cs: chyba neodpovídá

en: error matches
cs: chyba odpovídá

en: error message
cs: chybová zpráva

en: error text
cs: text chyby

en: error-matching
cs: párování chyb

en: exists
cs: existuje

en: exp() - Euler's number at a power of a value
cs: exp() - Eulerovo číslo umocněné hodnotou

en: expm1() - Euler's number at a power of a value minus 1
cs: expm1() - Eulerovo číslo při mocnině hodnoty minus 1

en: expression is empty
cs: výraz je prázdný

en: failed to parse JSON
cs: chyba v analýze JSON

en: file format is unsupported
cs: formát souboru není podporován

en: find() - Check occurrence of pattern V (which fulfill operator O) for period T (1 - match, 0 - no match)
cs: find() - Kontrola výskytu vzoru V (který splní operátor O) pro období T (1 - shoda, 0 - neshoda)

en: first
cs: první

en: first() - The oldest value in the specified time interval
cs: first() - Nejstarší hodnota v zadaném časovém intervalu

en: floor() - Rounds down to the nearest smaller integer
cs: floor() - Zaokrouhlí dolů na nejbližší menší celé číslo

en: forecast() - Forecast for next t seconds based on period T
cs: forecast() - Předpověď pro následující t sekund založená na periodě T

en: fourth
cs: čtvrtý

en: fuzzytime() - Difference between item value (as timestamp) and Zabbix server timestamp is less than or equal to T seconds (1 - true, 0 - false)
cs: fuzzytime() - Rozdíl mezi hodnotou položky (časovou značkou) a časovou značkou Zabbix serveru je menší nebo rovná T vteřinám (1 ano, 0 - ne)

en: geographical coordinates (values of comma separated latitude and longitude) are expected
cs: očekávají se zeměpisné souřadnice (hodnoty zemepisné šířky a delky oddělené čárkou)

[ctx: item_form]
en: global housekeeping settings
cs: globálně nastavené údržby

en: global script execution on Zabbix server is disabled by server configuration
cs: globální spouštění skriptů na serveru Zabbix je zakázáno v konfiguraci serveru

en: graph
cs: graf

en: graph prototype with the same UUID already exists
cs: prototyp grafu se stejným UUID již existuje

en: graph with the same UUID already exists
cs: graf se stejným UUID již existuje

en: group name must match %1$s group name
cs: název skupiny se musí shodovat s názvem skupiny %1$s

en: h:i A
cs: H:i

en: h:i:s A
cs: H:i:s

en: has been disabled
cs: byl deaktivován

en: has been manually disabled
cs: byl ručně deaktivován

en: host group
cs: skupina

en: host group with the same UUID already exists
cs: skupina hostů se stejným UUID již existuje

en: host pattern
cs: vzorec hosta

en: host patterns
cs: Vzory hosta

en: host prototype with the same UUID already exists
cs: prototyp hosta se stejným UUID již existuje

en: icon
cs: ikonka

en: image
cs: obrázek

en: image size must be less than %1$s
cs: velikosť obrázku musí být menší jako %1$s

en: in
cs: v

en: in range
cs: v rozsahu

en: in() - Checks if a value equals to one of the listed values (1 - equals, 0 - otherwise)
cs: in() - Zkontroluje zda hodnota se rovná jedné z uvedených hodnot (1 - odpovídá, 0 - jinak)

en: including subgroups
cs: včetně podskupin

en: incorrect address starting from "%1$s"
cs: nesprávná adresa začínající od "%1$s"

en: incorrect calculated item formula
cs: nesprávný vzorec vypočtené položky

en: incorrect calculated item formula starting from "%1$s"
cs: nesprávný vypočítaný vzorec položky začínající od "%1$s"

en: incorrect condition type
cs: nesprávný typ stavu

en: incorrect element count
cs: neplatný počet prvků

en: incorrect expression starting from "%1$s"
cs: nesprávný výraz začínající od "%1$s"

en: incorrect number of conditions
cs: nesprávný počet podmínek

en: incorrect syntax near "%1$s"
cs: nesprávná syntaxe u "%1$s"

en: incorrect usage of function "%1$s"
cs: nesprávné použití funkce "%1$s"

en: input does not match the provided pattern: %1$s
cs: vstup neodpovídá zadanému vzoru: %1$s

en: insert() - Inserts specified characters or spaces into a character string, beginning at a specified position in the string
cs: insert() - Vloží zadané znaky nebo mezery do řetězce znaků, počínaje zadanou pozicí v řetězci

en: invalid Prometheus label
cs: neplatný popisek Prometheus

en: invalid Prometheus pattern
cs: Neplatný vzorec Prometheus

en: invalid address range "%1$s"
cs: neplatný rozsah adresy "%1$s"

en: invalid byte sequence in UTF-8
cs: neplatná bytová sekvence v UTF-8

en: invalid data type
cs: Neplatný datový typ

en: invalid delay
cs: neplatné zdržení

en: invalid fifth parameter in function "%1$s"
cs: neplatný pátý parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid first parameter in function "%1$s"
cs: neplatný první parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid fourth parameter in function "%1$s"
cs: neplatný čtvrtý parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid history storage period
cs: neplatná perioda historie ukládání

en: invalid host group name
cs: neplatný název skupiny

en: invalid host name
cs: neplatné jméno hosta

en: invalid number of parameters in function "%1$s"
cs: neplatný počet parametrůl ve funkci "%1$s"

en: invalid range expression
cs: neplatný výraz rozsahu

en: invalid regular expression
cs: neplatný regulérní výraz

en: invalid second parameter in function "%1$s"
cs: neplatný druhý parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid seventh parameter in function "%1$s"
cs: neplatný sedmý parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid sixth parameter in function "%1$s"
cs: neplatný šestý parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid template group name
cs: neplatný název skupiny šablon

en: invalid third parameter in function "%1$s"
cs: neplatný třetí parametr ve funkci "%1$s"

en: invalid time
cs: neplatný čas

en: invalid trend storage period
cs: neplatná perioda ukládání trendů

en: is greater than or equals
cs: je větší než nebo se rovná

en: is less than or equals
cs: je menší než nebo se rovná

en: is not enclosed in {} or is malformed
cs: není to uzavřeno v {} nebo je to poškozeno

en: item
cs: položka

en: item "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
cs: položka "%1$s" na hostu "%2$s" není monitorována

en: item pattern
cs: vzorec položky

en: item patterns
cs: Vzory itemu

en: item prototype with the same UUID already exists
cs: prototyp itemu se stejným UUID již existuje

en: item with the same UUID already exists
cs: item se stejným UUID již existuje

en: jsonpath() - Returns JSONPath result
cs: jsonpath() – Vrátí výsledek JSONPath

en: key is empty
cs: klíč je prázdný

en: kurtosis() - Measures the "tailedness" of the probability distribution
cs: kurtosis() - Měří "tailedness" rozdělení pravděpodobnosti

en: label
cs: označení

en: last
cs: poslední

[ctx: week of month]
en: last
cs: poslední

en: last() - Last (most recent) T value
cs: last() - Poslední (aktuální) T hodnota

en: left
cs: levá

en: left() - Returns the leftmost count characters
cs: left() - Vrátí počet znaků zvleva

en: length() - Length of last (most recent) T value in characters
cs: length() - Délka poslední (nejnovější) hodnoty T ve znacích

en: list of characters
cs: list znaků

en: log() - Natural logarithm
cs: log() - Přirozený logaritmus

en: log10() - Decimal logarithm
cs: log10() - Dekadický logaritmus

en: logeventid() - Event ID of last log entry matching regular expression V for period T (1 - match, 0 - no match)
cs: logeventid() - ID události posledního zápisu do logu v souladu s regulérním výrazem V pro periodu T (1 - soulad, 0 - nesoulad)

en: logseverity() - Log severity of the last log entry for period T
cs: logseverity() - Severita posledního zápisu do logu pro periodu T

en: logsource() - Log source of the last log entry matching parameter V for period T (1 - match, 0 - no match)
cs: logsource() - Zdroj log z posledního vstupu logu je v souladu s parametrem V pro periodu T (1 - soulad, 0 - nesoulad)

en: ltrim() - Remove specified characters from the beginning of a string
cs: ltrim() - Odebere určené znaky ze začátku řetězce

en: m-d h:i A
cs: m-d H:i

en: macro is empty
cs: makro je prázdné

en: macro(s)
cs: makro(a)

en: mad() - Median absolute deviation
cs: mad() - Střední absolutní odchylka

en: mandatory key is missing
cs: chybí důležitý klíč

en: mandatory parameter "%1$s" is missing
cs: chybí povinný parametr "%1$s"

en: mandatory parameter is missing in function "%1$s"
cs: ve funkci "%1$s" chybí povinný parametr

en: map
cs: mapa

en: matches
cs: shody

en: max period is less than time filter default period
cs: maximální perioda je kratší než výchozí perioda časového filtru

en: max() - Maximum value for period T
cs: max() - Maximální hodnota pro periodu T

en: maximum number of array elements is %1$s
cs: maximální počet prvků pole je %1$s

en: maximum number of dependency levels reached
cs: maximální počet úrovní závislostí dosažen

en: memberOf is a preferable way to configure groups because it is faster. Use groupOfNames if your LDAP server does not support memberOf or group filtering is required.
cs: memberOf je vhodnejší způsob konfiguráce skupin, protože je rychlejší. Použijte groupOfNames, pokud váš LDAP server nepodporuje memberOf nebo se vyžaduje skupinové filtrování.

en: mid() - Returns a substring beginning at the character position specified by start for N characters
cs: mid() - Vrátí podřetězec začínající na pozici znaku zadaného jako začátek pro N znaků

en: min() - Minimum value for period T
cs: min() - Minimální hodnota pro periodu T

en: minimum length is %1$s characters
cs: minimální délka je %1$s znaků

en: missing filter condition "%1$s"
cs: chybí podmínka filtru "%1$s"

en: mod() - Division remainder
cs: mod() - Zbytek po dělení

en: monodec() - Check for continuous item value decrease (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
cs: monodec() - Kontrola nepřetržitého poklesu hodnoty položky (1 - údaje jsoiu monotónní, 0 - jinak), Režim (přísný - vyžaduje přísnou monotónnost)

en: monoinc() - Check for continuous item value increase (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
cs: monoinc() - Kontrola nepřetržitého růstu hodnoty položky (1 - pdaje jsou monotónní, 0 - jinak), Režim (přísný - vyžaduje přísnou monotónnost)

en: must be %1$s characters long
cs: musí být %1$s znaků dlouhý

en: must be at least %1$d characters long
cs: musí být alespoň %1$d znaků dlouhý

en: must contain at least one digit
cs: musí obsahovat alespoň jedno číslo

en: must contain at least one low-level discovery macro
cs: musí obsahovat minimálně jedno základní vyhledávací makro

en: must contain at least one lowercase and one uppercase Latin letter
cs: musí obsahovat alespoň jedno malé a jedno velké písmeno z Latinky

en: must contain at least one special character
cs: musí obsahovat alespoň jeden zvláštní znak

en: must have a polling interval not blocked by non-active interval periods
cs: musí mít interval dotazování, který není blokovaný periodami neaktivními intervaly

en: must have at least one interval greater than 0
cs: musí mít alespoň jeden interval vyšší jak 0

en: must not be one of common or context-specific passwords
cs: nesmí být jedním z běžných nebo kontextově-specifických hesel

en: must not contain user's name, surname or username
cs: nesmí obsahovat uživatelské jméno, křestní jméno nebo příjmení

en: n-d h:i A
cs: n-d H:i

en: name
cs: název

en: new
cs: nový

[ctx: new element in multiselect]
en: new
cs: nový

en: no data
cs: žádná data

en: no default interface for "%1$s" type
cs: žádné výchozí rozhraní pro typ "%1$s"

en: no permissions to acknowledge problems
cs: bez oprávnění k odsouhlasování problémů

en: no permissions to add problem comments
cs: bez oprávnění k přidávání komentářů k problémům

en: no permissions to change problem severity
cs: bez oprávnění na změnu severit problémů

en: no permissions to close problems
cs: bez oprávnění uzavírat problémy

en: no permissions to convert cause problems to symptom problems
cs: bez oprávnění měnit příčinové problémy na symptomové problémy

en: no permissions to convert symptom problems to cause problems
cs: bez oprávnění zkonvertovat symptomové problémy na příčinové problémy

en: no permissions to create and edit maps
cs: bez oprávnění k vytváření a editaci map

en: no permissions to suppress problems
cs: bez oprávnění k potlačování problémů

en: no permissions to unacknowledge problems
cs: bez oprávnění k rušení odsouhlasení problémů

en: no permissions to unsuppress problems
cs: bez oprávnění k rušení potlačování problémů

en: nodata() - No data received during period of time T (1 - true, 0 - false), Mode (strict - ignore proxy time delay in sending data)
cs: nodata() - Během časového období T nebyla přijata žádná data (1 - pravda, 0 - nepravda), Režim (přísný - ignorovat časové zpoždění proxy při odesílání dat)

en: non-active intervals cannot fill the entire time
cs: neaktivní intervaly nemohou vyplnit celý čas

en: none
cs: žádný

en: nonempty key and value pair expected
cs: je očekáván pár klíče a hodnoty s obsahem

en: not in
cs: mimo

en: not selected
cs: nevybráno

en: not used
cs: nepoužívá se

en: now() - Number of seconds since the Epoch
cs: now() - Počet sekund od Období

en: number
cs: číslo

en: object does not exist
cs: objekt neexistuje

en: object does not exist or belongs to another object
cs: objekt neexistuje nebo patří jinému objektu

en: object does not exist, or you have no permissions to it
cs: objekt neexistuje nebo k němu nemáte oprávnění

en: object of TOTP type is expected
cs: očekává se objekt typu TOTP

en: of
cs: z

en: off
cs: pryč

en: on
cs: na

en: only one object can exist within the combinations of %1$s
cs: v rámci kombinací %1$s může existovat pouze jeden objekt

en: only one time unit is allowed
cs: je povolená pouze hodnota času

en: or
cs: nebo

en: other
cs: jiný

en: output
cs: výstup

en: pattern
cs: vzorec

en: patterns
cs: vzory

en: percentile() - Percentile P of a period T
cs: percentile() - Percentil P pro periodu T

en: pi() - Returns the Pi constant
cs: pi() - Vrací konstantu Pi

en: power() - The power of a base value to a power value
cs: power() - Mocnina základní hodnoty na mocininnou hodnotu

en: problem pattern
cs: vzorec problému

en: qualifier
cs: kvalifikátor

en: radians() - Converts a value from degrees to radians
cs: radians() - Převede hodnotu ze stupnů na radiány

en: rand() - A random integer value
cs: rand() - Náhodná hodnota čísla

en: rate() - Returns per-second average rate for monotonically increasing counters
cs: rate() - Vrátí průměrnou rychlost za sekundu pro monotónně rostoucí čítače

en: read-write access to the child service "%1$s" is required
cs: je vyžadován přístup pro čtení i zápis k podřízené službě "%1$s"

en: read-write access to the child service "%1$s" must be retained
cs: je třeba zachovat přístup pro čtení i zápis k podřízené službě "%1$s"

en: read-write access to the service is required
cs: je vyžadován přístup pro čtení i zápis ke službám

en: read-write access to the service must be retained
cs: musí být zachován přístup pro čtení i zápis ke službě

en: reference to a non-existent tree element
cs: odkaz na neexistující prvek stromu

en: referred object does not exist
cs: odkazovaný objekt neexistuje

en: referred widget is unavailable
cs: odkazovaný widget není k dispozici

en: refreshed every %1$s sec.
cs: obnovované každých %1$s sek.

en: regexp
cs: regulární výraz

en: regular expression
cs: regulární výraz

en: repeat() - Returns a string composed of value repeated count times
cs: repeat() - Vrátí řetězec složený z opakovaných počtu hodnot

en: replace() - Search value for occurrences of pattern, and replace with replacement
cs: replace() - Vyhledá výskyty hledaného vzoru a nahradí je

en: replacement
cs: nahrazení

en: represent tile coordinates;
cs: reprezentuje souřadnice dlaždic;

en: represents one of the available subdomains;
cs: představuje jednu z dostupných subdomén;

en: represents zoom level parameter in the URL;
cs: představuje parametr úrovně priblížení v adrese URL;

en: right
cs: pravý

en: right() - Returns the rightmost count characters
cs: right() - Vrátí počet znaků zprava

en: round() - Rounds a value to decimal places
cs: round() - Zaokrouhlí hodnotu na desetinná místa

en: rows must be unique
cs: řádky musí být jedinečné

en: rtrim() - Removes specified characters from the end of a string
cs: rtrim() – Odstraní zadané znaky z konce retězce

en: script
cs: skript

en: search string
cs: vyhledávací řetězec

[ctx: adjective]
en: second
cs: sekunda

en: seconds
cs: sekundy

en: selected
cs: vybrané

en: service with the same UUID already exists
cs: služba se stejným UUID již existuje

en: short description
cs: krátký popis

en: should be empty
cs: by měla být prázdná

en: should be less than current time
cs: mělo by být nižší než je aktuální čas

en: show icon mappings
cs: zobrazit mapování ikon

en: sign in as guest
cs: přihlásit se jako host

en: signum() - Returns -1 if a value is negative, 0 if a value is zero, 1 if a value is positive
cs: signum() - Vráti -1, pokud je hodnota záporná, 0, pokud je hodnota nula, 1, pokud je hodnota kladná

en: sin() - The sine of a value, where the value is an angle expressed in radians
cs: sin() – Sínus hodnoty, kde hodnota je úhel vyjadřený v radiánech

en: sinh() - The hyperbolic sine of a value
cs: sinh() - Hyperbolický sínus hodnoty

en: skewness() - Measures the asymmetry of the probability distribution
cs: skewness() - Měří asymetrii rozdělení pravděpodobnosti

en: sqrt() - Square root of a value
cs: sqrt() - Druhá odmocnina hodnoty

en: stddevpop() - Population standard deviation
cs: stddevpop() – Standardní odchylka populace

en: stddevsamp() - Sample standard deviation
cs: stddevsamp() - Vzorová standardní odchylka

en: subject or body text
cs: předmět nebo hlavní text

en: sum
cs: součet

en: sum() - Sum of values of a period T
cs: sum() - Souhrn hodnot za periodu T

en: sumofsquares() - The sum of squares
cs: sumofsquares() – Součet čtverců

en: supplied credentials are not unique
cs: zadaná pověření nejsou jedinečná

en: tag
cs: značka

en: tag cannot be empty
cs: tag nemůže být prázdný

en: tan() - The tangent of a value
cs: tan() – tangens hodnoty

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
cs: šablona ID "%1$s" je použitá %2$s krát

en: template dashboard with the same UUID already exists
cs: šablona dashboardu se stejným UUID již existuje

en: template group with the same UUID already exists
cs: šablona skupiny se stejným UUID již existuje

en: template with the same UUID already exists
cs: šablona se stejným UUID již existuje

en: the host interface ID is expected
cs: očekáva se ID rozhraní hosta

en: the host interface ID of type "%1$s" is expected
cs: očekává se ID rozhraní hosta typu "%1$s".

en: the last new line feed is missing
cs: chybí nový řádek na konci

en: the parameter "%1$s" is missing
cs: parametr "%1$s" chybí

en: the table "%1$s" was not found
cs: tabulka "%1$s" nebyla nalezena

en: the tag "%1$s" is missing
cs: tag "%1$s" chybí

en: third
cs: třetí

en: time filter default period exceeds the max period
cs: časový filtr výchozí periody přesahuje maximální periodu

en: time shift
cs: časový posun

en: time() - Current time
cs: time() - Aktuální čas

en: timeleft() - Time to reach threshold estimated based on period T
cs: timeleft() - Odhad čas pro dosažení limitu je založen na periodě T

en: timeouts are disabled because the proxy and server versions do not match
cs: časové limity jsou zakázány, protože verze serveru proxy a serveru se neshodují.

en: to retrieve a single value
cs: k načtení jedné hodnoty

en: to retrieve a subtree
cs: k načtení podstromu

en: trendavg() - Average value of a period T with exact period shift
cs: trendavg() - Průměrná hodnota periody T s přesným posunem periody

en: trendcount() - Number of successfully retrieved values for period T
cs: trendcount() - Počet úspešně získaných hodnot za období T

en: trendmax() - Maximum value for period T with exact period shift
cs: trendmax() - Maximální hodnota pro periodu T s přesným posunem periody

en: trendmin() - Minimum value for period T with exact period shift
cs: trendmin() - Minimální hodnota pro periodu T s přesným posunem periody

en: trendstl() - Anomaly detection for period T
cs: trendstl() - Detekce anomálií pro období T

en: trendsum() - Sum of values of a period T with exact period shift
cs: trendsum() - Součet hodnot za periodu T s přesným posuvem periody

en: trigger
cs: spouštěč

en: trigger does not allow manual closing
cs: spouštěč neumožňuje manuální zavírání

en: trigger expression must contain at least one /host/key reference
cs: výraz triggeru musí obsahovat alespoň jeden /host/key odkaz

en: trigger prototype cannot be moved to another template or host
cs: prototyp spouštěče nelze přesunout do jiné šablony nebo hosta

en: trigger prototype with the same UUID already exists
cs: prototyp triggeru se stejným UUID již existuje

en: trigger with linkages cannot be moved to another template or host
cs: spouštěc s vazbami nelze přesunout do jiné šablony nebo hosta

en: trigger with the same UUID already exists
cs: trigger se stejným UUID již existuje

en: trim() - Remove specified characters from the beginning and the end of a string
cs: trim() - Odstranění zadaných znaků ze začátku a konce řetězce

en: truncate() - Truncates a value to decimal places
cs: truncate() – Zkráti hodnotu na desetinné místa

en: type here to search
cs: pište zde pro vyhledávání

en: unacceptable URL
cs: nepřijatelná adresa URL

en: unexpected constant "%1$s"
cs: neočekávaná konstanta "%1$s"

en: unexpected constant value "%1$s"
cs: neočekávaná hodnota konstanty "%1$s"

en: unexpected end of expression macro
cs: neočekávaný konec výrazového makra

en: unexpected end of key
cs: neočekávaný konec klíče

en: unexpected end of macro
cs: neočekávaný konec makra

en: unexpected parameter "%1$s"
cs: neočekávaný parametr "%1$s"

en: unexpected tag "%1$s"
cs: nečekaná značka "%1$s"

en: unexpected text "%1$s"
cs: neočekávaný text "%1$s"

en: unexpected value "%1$s"
cs: neočekávaná hodnota "%1$s"

en: unknown
cs: neznámý

en: unknown function "%1$s"
cs: neznáma funkce "%1$s"

en: unsupported time suffix
cs: nepodporovaná časová přípona

en: unsupported version number
cs: nepodporované číslo verze

en: update interval "%1$s" is longer than period "%2$s"
cs: interval aktualizace "%1$s" je delší než období "%2$s"

en: uppercase identifier expected
cs: je očekáván identifikátor velkými písmeny

en: value
cs: hodnota

en: value "%1$s" already exists
cs: hodnota "%1$s" již existuje

en: value "%1$s" not found
cs: hodnota "%1$s" nebyla nalezena

en: value %1$s already exists
cs: hodnota %1$s již existuje

en: value contains unescaped character at position %1$d
cs: hodnota obsahuje neescapovaný znak na pozici %1$d

en: value is too long
cs: hodnota je příliš dlouhá

en: value map with the same UUID already exists
cs: mapa hodnot se stejným UUID již existuje

en: value must be %1$s | value must be one of %1$s
cs[0]: hodnota musí být %1$s
cs[1]: hodnoty musí být %1$s
cs[2]: hodnoty musí být %1$s

en: value must be between "%1$s" and "%2$s"
cs: hodnota musí být mezi "%1$s" a "%2$s"

en: value must be empty
cs: hodnota musí být prázdná

en: value must be empty or %1$s | value must be empty or one of %1$s
cs[0]: hodnota musí být prázdná nebo %1$s
cs[1]: hodnota musí být prázdná nebo jedna z %1$s
cs[2]: hodnota musí být prázdná nebo jedna z %1$s

en: value must be greater than "%1$s"
cs: hodnota musí být větší než "%1$s"

en: value must be no greater than "%1$s"
cs: hodnota nesmí být větší než "%1$s"

en: value must be no less than "%1$s"
cs: hodnota nesmí být menší než "%1$s"

en: value must be one of %1$s
cs: hodnota musí být jedna z %1$s

en: value must be within the range of %1$s
cs: hodnota musí být v rozsahu %1$s

en: value of new event tag
cs: hodnota nové značky události

en: values must be unique
cs: hodnoty musí být jedinečné

en: varpop() - Population variance
cs: varpop() - Rozptyl populace

en: varsamp() - Sample variance
cs: varsamp() - Ukázkový rozptyl

en: via
cs: přes

[ctx: week short]
en: w
cs: t

en: web scenario with the same UUID already exists
cs: webový scénář se stejným UUID již existuje

en: wildcard patterns with '*' may be used
cs: mohou být použity zástupné vzory s '*'

en: will be deleted in %1$s
cs: bude smazáno za %1$s

en: will be deleted the next time discovery rule is processed
cs: budou odstraněny při příštím zpracování pravidla zjišťování

en: will be disabled in %1$s
cs: bude deaktivováno za %1$s

en: will be disabled the next time discovery rule is processed
cs: bude deaktivováno při příštím zpracování pravidla zjišťování

en: will not be deleted
cs: nebude smazán

en: will not be disabled
cs: nebude deaktivován

en: wrong discovery rule type
cs: špatný typ vyhledávacího pravidla

en: wrong item type
cs: špatný typ položky

en: wrong master item type
cs: nesprávný typ hlavní položky

en: xmlxpath() - Returns XML XPath result
cs: xmlxpath() – Vrátí výsledek XML XPath

[ctx: year short]
en: y
cs: r

en: zoom level must be between "%1$s" and "%2$s"
cs: úroveň přiblížení musí být mezi "%1$s" a "%2$s"
