Zabbix 6.0 - en to hu translation catalogue (1464 entries)

en: "%1$s" date must be less than "%2$s" date.
hu: "%1$s" dátum értékének korábbinak kell lennie mint "%2$s".

en: "%1$s" instead "%2$s"
hu: "%1$s" helyett "%2$s"

en: "%1$s" is expected
hu: "%1$s" elvárt

en: "%1$s" must be an empty string or greater than "%2$s".
hu: "%1$s" üresnek kell lennie, vagy nagyobbnak kell lennie, mint "%2$s".

en: "%1$s" value must be less than or equal to "%2$s" value
hu: "%1$s" értéknek, kisebbnek vagy egyenlőnek kell lennie "%2$s" értékkel

en: "host:key" pair is expected
hu: "host:key" párost várok

en: "hostid" of dependent item and master item should match
hu: A függő elem és a fő elem "hostid"-jének meg kell egyeznie

en: "ruleid" of dependent item and master item should match
hu: A függő elem és a törzselem "ruleid"-ének meg kell egyeznie

en: $.path.to.node
hu: $.útvonal.a.csomóponthoz

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
hu: A %1$d karakter meghaladja a maximális %2$d karaktert

en: %1$d day | %1$d days
hu[0]: %1$d nap
hu[1]: %1$d napok

[ctx: screen reader]
en: %1$d matches for %2$s found
hu: %1$d egyezés található a következőre %2$s

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
hu[0]: %1$d/%3$d%2$s probléma látható
hu[1]: %1$d/%3$d%2$s problémák láthatók

en: %1$d problems selected.
hu: %1$d problémák kiválasztva.

en: %1$s (year %2$s)
hu: %1$s (év %2$s)

en: %1$s - thrown by module located at %2$s.
hu: %1$s – a következő helyen található modul dobta: %2$s.

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
hu: %1$s [Sor: %2$s | Oszlop: %3$s]

[ctx: screen reader]
en: %1$s action | %1$s actions
hu[0]: %1$s művelet
hu[1]: %1$s műveletek

en: %1$s characters
hu: %1$s karakterek

en: %1$s characters remaining
hu: %1$s karakter maradt

en: %1$s event | %1$s events
hu[0]: %1$s esemény
hu[1]: %1$s események

en: %1$s host in maintenance | %1$s hosts in maintenance
hu[0]: %1$s hoszt karbantartás alatt
hu[1]: %1$s hosztok karbantartás alatt

en: %1$s hour | %1$s hours
hu[0]: %1$s óra
hu[1]: %1$s órák

en: %1$s item | %1$s items
hu[0]: %1$s elem
hu[1]: %1$s elemek

[ctx: screen reader]
en: %1$s message | %1$s messages
hu[0]: %1$s üzenet
hu[1]: %1$s üzenetek

en: %1$s minute | %1$s minutes
hu[0]: %1$s perc
hu[1]: %1$s percek

en: %1$s of %2$s element in problem state | %1$s of %2$s elements in problem state
hu[0]: %1$s/%2$s alkotóelem problémás állapotban
hu[1]: %1$s/%2$s alkotóelemek problémás állapotban

[ctx: screen reader]
en: %1$s preselected, use down,up arrow keys and enter to select
hu: %1$s előre kiválasztva, használja a le, fel nyílbillentyűket és az Enter billentyűt a kiválasztáshoz

en: %1$s problem | %1$s problems
hu[0]: %1$s probléma
hu[1]: %1$s problémák

en: %1$s problem in total | %1$s problems in total
hu[0]: %1$s probléma összesen
hu[1]: %1$s problémák összesen

en: %1$s retry left | %1$s retries left
hu[0]: %1$s próbálkozás maradt
hu[1]: %1$s próbálkozások maradtak

en: %1$s second | %1$s seconds
hu[0]: %1$s másodperc
hu[1]: %1$s másodpercek

en: %1$s unacknowledged problem | %1$s unacknowledged problems
hu[0]: %1$s nyugtázatlan probléma
hu[1]: %1$s nyugtázatlan problémák

[ctx: screen reader]
en: %1$s, Severity, %2$s
hu: %1$s, súlyosság, %2$s

[ctx: screen reader]
en: %1$s, read only
hu: %1$s, csak olvasható

[ctx: screen reader]
en: %1$s, selected
hu: %1$s, kiválasztva

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
hu[0]: %4$s sikertelen belépési kísérlet naplózva. Utolsó sikertelen próbálkozás a(z) %1$s IP címről %2$s napon %3$s időpontban történt.
hu[1]: %4$s sikertelen belépési kísérleteket naplózva. Utolsó sikertelen próbálkozás a(z) %1$s IP címről %2$s napon %3$s időpontban történt.

en: %d device | %d devices
hu[0]: %d készülék
hu[1]: %d készülékek

en: (0 - infinitely)
hu: (0 - végtelen)

en: (0 - use action default)
hu: (0 - alapértelmezett művelet használata)

en: (Only super admins can create groups)
hu: (Csak kiemelt rendszergazdák hozhatnak létre csoportokat)

en: (no proxy)
hu: (nincs proxy)

en: 0 - use default port
hu: 0 - alapértelmezett port használata

en: 0 or 1
hu: 0 vagy 1

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: 10 seconds
hu: 10 másodperc

en: 100 busiest triggers
hu: 100 legforgalmasabb trindítók

en: 30 seconds
hu: 30 másodperc

en: 3D view
hu: 3D nézet

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: 5 seconds
hu: 5 másodperc

en: 500 latest values
hu: 500 legfrissebb érték

en: <empty string>
hu: <üres szöveg>

en: <label name>
hu: <címke neve>

en: <manual>
hu: <kézi>

en: <metric name>{<label name>="<label value>", ...} == <value>
hu: <metrika neve>{<címkenév>="<címkeérték>", ...} == <érték>

en: <sub-menu/sub-menu/...>
hu: <almenü/almenü/...>

en: ADD OVERRIDE
hu: FELÜLÍRÁS HOZZÁADÁSA

en: API access
hu: API hozzáférés

en: API methods
hu: API módszerek

en: API token "%1$s" already exists for userid "%2$s".
hu: A „%1$s” API-token már létezik a „%2$s” felhasználói azonosítóhoz.

en: API token added
hu: API token hozzáadva

en: API token deleted | API tokens deleted
hu[0]: API token törölve
hu[1]: API tokenek törölve

en: API token disabled | API tokens disabled
hu[0]: API token letiltva
hu[1]: API tokenek letiltva

en: API token enabled | API tokens enabled
hu[0]: API token engedélyezve
hu[1]: API tokenek engedélyezve

en: API token expired.
hu: API token lejárt.

en: API token updated
hu: API token frissítve

en: API tokens
hu: API tokenek

en: Above value
hu: Érték felett

en: Abscissa
hu: Abszcissza

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Access denied!
hu: Hozzáférés megtagadva!

en: Access to API
hu: Hozzáférés az API-hoz

en: Access to UI elements
hu: Hozzáférés a felhasználói felület elemeihez

en: Access to actions
hu: Hozzáférés a műveletekhez

en: Access to modules
hu: Hozzáférés a modulokhoz

en: Access to services
hu: Hozzáférés a szolgáltatásokhoz

en: Ack
hu: Nyugtázom

en: Acknowledge
hu: Nyugtázás

en: Acknowledge problems
hu: Problémák nyugtázása

en: Acknowledged
hu: Nyugtázva

en: Acknowledged PROBLEM events
hu: Nyugtázott PROBLEM események

en: Acknowledged RESOLVED events
hu: Nyugtázott megoldott események

en: Action
hu: Művelet

en: Action "%1$s" already exists.
hu: A "%1$s" művelet már létezik.

en: Action "%2$s" is not available for user role "%1$s".
hu: A „%2$s” művelet nem érhető el a „%1$s” felhasználói szerepkörhöz.

en: Action added
hu: Művelet hozzáadva

en: Action class %1$s must extend %2$s class.
hu: A(z) %1$s művelet osztálynak ki kell terjesztenie a(z) %2$s osztályt.

en: Action deleted
hu: Művelet törölve

en: Action disabled | Actions disabled
hu[0]: Művelet letiltva
hu[1]: Műveletek letiltva

en: Action enabled | Actions enabled
hu[0]: Művelet engedélyezve
hu[1]: Műveletek engedélyezve

en: Action log
hu: Műveletnapló

en: Action operation
hu: Akció művelet

en: Action updated
hu: Művelet frissítve

en: Actions
hu: Műveletek

en: Active
hu: Aktív

[ctx: maintenance status]
en: Active
hu: Aktív

en: Active since
hu: Aktív ettől

en: Active till
hu: Aktív eddig

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add (message type limit reached)
hu: Hozzáadás (elérte az üzenettípusok korlátját)

en: Add a new widget
hu: Új kütyü hozzáadása

en: Add child element
hu: Gyermek elem hozzáadása

en: Add child service
hu: Gyermekszolgáltatás hozzáadása

en: Add child services
hu: Gyermek szolgáltatások hozzáadása

en: Add from
hu: Hozzáadás innen

en: Add host
hu: Új hoszt

en: Add item column
hu: Tételoszlop hozzáadása

en: Add missing
hu: Hiányzó hozzáadása

en: Add multiple maps
hu: Több térkép hozzáadása

en: Add new data set
hu: Új adatkészlet hozzáadása

en: Add new interface
hu: Új felület hozzáadása

en: Add new override
hu: Új felülírás hozzáadása

en: Add page
hu: Oldal hozzáadása

en: Add parent services
hu: Szülői szolgáltatások hozzáadása

en: Add problem comments
hu: Adjon hozzá megjegyzéseket a problémához

en: Add prototype
hu: Prototípus hozzáadása

en: Add scheduled report
hu: Ütemezett jelentés hozzáadása

en: Add services
hu: Szolgáltatások hozzáadása

en: Add submaps
hu: Altérképek hozzáadása

en: Add to favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Add to host group
hu: Hozzáadás csoporthoz

en: Add to host groups
hu: Hozzáadás csoportokhoz

en: Add user
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Add user group
hu: Felhasználói csoport hozzáadása

en: Add widget
hu: Kütyü hozzáadása

en: Added
hu: Hozzáadva

[ctx: screen reader]
en: Added, %1$s
hu: Hozzáadva, %1$s

en: Additional rule
hu: Kiegészítő szabály

en: Additional rules
hu: Kiegészítő szabályok

en: Address
hu: Cím

en: Admin
hu: Rendszergazda

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Advanced configuration
hu: Speciális konfiguráció

en: Advanced labels
hu: Speciális címkék

en: After value
hu: Érték után

en: Age
hu: Kor

en: Age less than
hu: Életkor kevesebb, mint

en: Agent
hu: Ügynök

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
hu: Ügynök rendelkezésre állás ellenőrzése. Semmit nem ad vissza – nem elérhető; 1 - elérhető

en: Agent encryption
hu: Ügynök titkosítás

en: Agent host metadata. Returns string
hu: Ügynök hoszt metaadatai. Karakterláncot ad vissza

en: Agent host name. Returns string
hu: Ügynök hoszt neve. Karakterláncot ad vissza

en: Agent interfaces
hu: Ügynök interface

en: Agent variant check. Returns 1 - for Zabbix agent; 2 - for Zabbix agent 2
hu: Ügynökváltozat ellenőrzése. 1-et ad vissza - Zabbix ügynök esetén; 2 - Zabbix ügynök 2

en: Aggregate
hu: Összesített

en: Aggregate functions
hu: Összesített függvények

en: Aggregation function
hu: Aggregációs függvény

en: Aggregation interval
hu: Összesítési intervallum

en: Alert message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Algorithm
hu: Algoritmus

en: Alias
hu: Másodlagos név

en: Align map elements
hu: A térképelemek igazítása

en: All
hu: Mind

en: All dashboards
hu: Minden irányítópult

en: All graphs
hu: Minden grafikon

en: All groups
hu: Minden csoport

en: All hosts
hu: Minden hoszt

en: All links should have "Name" and "URL" specified
hu: Minden linknél meg kell adni a „Név” és az „URL” kifejezést

en: All maps
hu: Minden térkép

en: All problems
hu: Minden probléma

en: All problems if tag values match
hu: Minden probléma, ha a címkeértékek egyeznek

en: All services
hu: Minden szolgáltatás

en: All tags
hu: Minden címke

en: All templates
hu: Minden sablon

en: Allow list
hu: Engedélyezési lista

en: Allow manual close
hu: Kézi bezárás engedélyezése

en: Allowed hosts
hu: Engedélyezett hosztok

en: Allowed methods
hu: Engedélyezett módszerek

en: Alternatively, you can install it manually:
hu: Alternatív megoldásként manuálisan is telepítheti:

en: And
hu: És

en: And/Or
hu: És/Vagy

en: Annually
hu: Évente

en: Any
hu: Bármely

en: Any character string included
hu: Bármely szót tartalmaz

en: Application error.
hu: Alkalmazás hiba.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply permissions and tag filters to all subgroups
hu: Alkalmazzon engedélyeket és címkeszűrőket az összes alcsoportra

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
hu: Közeledik

en: Apr
hu: Ápr

en: April
hu: Április

en: Are you sure you want to delete this filter?
hu: Biztosan törli ezt a szűrőt?

en: Are you sure you want to delete?
hu: Biztos vagy benne, hogy törölni szeretnéd?

en: Are you sure you want to perform this action?
hu: Biztosan végrehajtja ezt a műveletet?

en: Area size
hu: Terület mérete

en: Area type
hu: Terület típusa

en: Arithmetic
hu: Számtan

en: As is
hu: Ahogy van

en: As plain text
hu: Szövegként

en: Assertions
hu: Állítások

en: Asset tag
hu: Eszközcímke

en: At %1$s:%2$s %3$s of every week | At %1$s:%2$s %3$s of every %4$s weeks
hu[0]: Minden héten %1$s:%2$s %3$s
hu[1]: Minden %4$s héten %1$s:%2$s %3$s

en: At %1$s:%2$s every day | At %1$s:%2$s every %3$s days
hu[0]: Minden nap %1$s:%2$s
hu[1]: %1$s:%2$s időpontban minden %3$s napon

en: At %1$s:%2$s on %3$s %4$s of every %5$s
hu: %1$s:%2$s, %3$s %4$s, minden %5$s

en: At %1$s:%2$s on day %3$s of every %4$s
hu: Minden %4$s %3$s. napján %1$s:%2$s

en: At (hour:minute)
hu: (óra:perc)-nél

en: At least one UI element must be checked.
hu: Legalább egy felhasználói felület elemet ellenőrizni kell.

en: At least one UI element must be enabled for user role "%1$s".
hu: Legalább egy felhasználói felület elemet engedélyezni kell a „%1$s” felhasználói szerepkörhöz.

en: At least one action is mandatory.
hu: Legalább egy művelet kötelező.

en: At least one active user must exist with role "%1$s".
hu: Legalább egy aktív felhasználónak léteznie kell „%1$s” szerepkörrel.

en: At least one day of the week or day of the month must be specified.
hu: A hét legalább egy napját vagy a hónap egy napját meg kell adni.

en: At least one host group or host must be selected.
hu: Legalább egy hoszt csoportot vagy hosztot ki kell választani.

en: At least one host or template must be specified.
hu: Legalább egy hosztot vagy sablont meg kell adni.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL or Oracle should be supported.
hu: A MySQL, PostgreSQL vagy Oracle közül legalább az egyiket támogatni kell.

en: At least one operation must be selected.
hu: Legalább egy műveletet ki kell választani.

en: At least one operation must exist.
hu: Legalább egy műveletnek léteznie kell.

en: At least one update operation or message is mandatory
hu: Legalább egy frissítési művelet vagy üzenet kötelező

en: At least one update operation or message must exist.
hu: Legalább egy frissítési műveletnek vagy üzenetnek léteznie kell.

en: At least one user or user group must be selected.
hu: Legalább egy felhasználót vagy felhasználói csoportot ki kell választani.

en: At least one user or user group must be specified.
hu: Legalább egy felhasználót vagy felhasználói csoportot meg kell adni.

en: Attempt interval
hu: Kísérleti intervallum

en: Attempts
hu: Kísérletek

en: Attribution
hu: Attribútum

en: Audit log
hu: Ellenőrzési napló

en: Audit settings
hu: Ellenőrzési beállítások

en: August
hu: Augusztus

en: AuthN requests
hu: AuthN kérések

en: Authentication
hu: Authentikáció

en: Authentication algorithm
hu: Autentikációs algoritmus

en: Authentication failed: %1$s.
hu: A hitelesítés sikertelen: %1$s.

en: Authentication method
hu: Autentikációs mód

en: Authentication passphrase
hu: Hitelesítési jelszó

en: Authentication protocol
hu: Hitelesítési protokoll

en: Authentication settings updated
hu: A hitelesítési beállítások frissítve

en: Author
hu: Szerző

en: Authorization
hu: Engedélyezés

en: Auto
hu: Automata

[ctx: history source selection method]
en: Auto
hu: Automata

en: Auto-login
hu: Automatikus belépés

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
hu: Az automatikus bejelentkezés és az automatikus kijelentkezés opciói nem engedélyezhetők együtt.

en: Auto-logout
hu: Automatikus kijelentkezés

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic icon mapping
hu: Automatikus ikonhozzárendelés

en: Automatic icon selection
hu: Automatikus ikonválasztás

en: Autoregistration
hu: Automatikus regisztráció

en: Autoregistration actions
hu: Automatikus regisztrációs műveletek

en: Autoregistration data storage period
hu: Automatikus regisztrációs adattárolási időszak

en: Availability
hu: Elérhetőség

en: Availability report
hu: Rendelkezésre-állás jelentések

en: Available
hu: Elérhető

en: Average
hu: Átlagos

en: Avoid easy-to-guess passwords
hu: Kerülje a könnyen kitalálható jelszavakat

en: Axes
hu: tengelyek

en: Back
hu: Vissza

en: Background
hu: Háttér

en: Background color
hu: Háttér szín

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Bar
hu: Sáv

en: Base color
hu: Alapszín

en: Basic
hu: Alapvető

en: Before value
hu: Érték előtt

en: Below value
hu: Érték alatt

en: Bind password
hu: Összekötési jelszó

en: Bits to shift
hu: Bitek a váltáshoz

en: Bitwise functions
hu: Bitenkénti függvények

en: Blocked
hu: Zárolva

en: Blue
hu: Kék

en: Body
hu: Törzs

en: Body and headers
hu: Törzs és fejlécek

en: Bold
hu: Vastagított

en: Bold line
hu: Vastag vonal

en: Boolean to decimal
hu: Logikaitól decimálisig

en: Border
hu: Szegély

en: Border color
hu: Szegély színe

en: Border type
hu: Szegély típusa

en: Border width
hu: Szegély szélessége

en: Both passwords must be equal.
hu: Mindkét jelszónak egyeznie kell.

en: Bottom
hu: Alsó

en: Bottom N
hu: Alul N

en: Bring forward
hu: Terjessze elő

en: Bring to front
hu: Előre hoz

en: Bulgarian (bg_BG)
hu: bolgár (bg_BG)

en: By host
hu: Hosztonként

en: By trigger template
hu: Trigger mintánként

en: CERT
hu: Tanúsítvány

en: CLOSING
hu: ZÁRÓ

en: CPU information. Returns string or integer
hu: CPU információ. Karakterláncot vagy egész számot ad vissza

en: CPU load. Returns float
hu: CPU terhelés. Visszatérési érték lebegő

en: CPU utilization percentage. Returns float
hu: CPU terhelés százaléka. Törtszámot ad vissza

en: CSV to JSON
hu: CSV-ből JSON-ba

en: CUID is expected
hu: CUID várható

en: Calculated
hu: Kalkulált

en: Calendar
hu: Naptár

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot add API token
hu: API token hozzáadás sikertelen

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
hu: Nem numerikus „%1$s” elem nem adható hozzá a „%2$s” grafikonhoz.

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
hu: Nem adható hozzá nem numerikus „%1$s” elem a „%2$s” grafikon prototípusához.

en: Cannot add action
hu: Az eljárást nem lehet felvenni

en: Cannot add correlation
hu: Nem lehet korrelációt hozzáadni

en: Cannot add dependency from a host to a template.
hu: Nem lehet függőséget hozzáadni egy hoszttól a sablonhoz.

en: Cannot add discovery rule
hu: Nem lehet hozzáadni felderítési szabályt

en: Cannot add graph
hu: Grafikon hozzáadása nem sikerült

en: Cannot add graph prototype
hu: Grafikon prototípus hozzáadása sikertelen

en: Cannot add group
hu: Csoport létrehozása sikertelen

en: Cannot add host
hu: Hoszt felvétele sikertelen

en: Cannot add host prototype
hu: Host prototípus hozzáadása sikertelen

en: Cannot add image
hu: Nem sikerült a képet hozzáadni

en: Cannot add item
hu: Elem felvétele sikertelen

en: Cannot add item prototype
hu: A cikk prototípusa nem adható hozzá

en: Cannot add maintenance
hu: Karbantartás hozzáadása sikertelen

en: Cannot add media type
hu: Média típus hozzáadása sikertelen

en: Cannot add module: %1$s. | Cannot add modules: %1$s.
hu[0]: Nem lehet hozzáadni a következő modult: %1$s.
hu[1]: Nem lehet hozzáadni a következő modulokat: %1$s.

en: Cannot add network map
hu: Hálózati térkép létrehozása sikertelen

en: Cannot add proxy
hu: Proxy létrehozása sikertelen

en: Cannot add regular expression
hu: Reguláris kifejezés hozzáadása nem sikerült

en: Cannot add scheduled report
hu: Időzített jelentés hozzáadása sikertelen

en: Cannot add script
hu: Script felvétele sikertelen

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
hu: Nem lehet résztérképeket hozzáadni. Elérte a maximális mélységet.

en: Cannot add template
hu: A mintát nem lehet létrehozni

en: Cannot add trigger
hu: Triggerek létrehozása sikertelen

en: Cannot add trigger prototype
hu: Nem adható hozzá trigger prototípus

en: Cannot add user
hu: Felhasználó létrehozása sikertelen

en: Cannot add user group
hu: Felhasználói csoport hozzáadása sikertelen

en: Cannot add web scenario
hu: Nem adható hozzá webes forgatókönyv

en: Cannot add widget: not enough free space on the dashboard.
hu: Nem lehet modult hozzáadni: nincs elég szabad hely az irányítópulton.

[ctx: screen reader]
en: Cannot be removed
hu: Nem távolítható el

en: Cannot bind anonymously to LDAP server.
hu: Nem lehet névtelenül kapcsolódni az LDAP szerverhez.

en: Cannot bind to LDAP server.
hu: Nem lehet kapcsolódni az LDAP szerverhez.

en: Cannot build expression tree: %1$s.
hu: Nem hozható létre kifejezésfa: %1$s.

en: Cannot change the user type of own role.
hu: A saját szerepkör felhasználói típusa nem módosítható.

en: Cannot clear history
hu: Előzmények törlése sikertelen

en: Cannot clone graph prototypes.
hu: Grafikon prototípus klónozása sikertelen

en: Cannot clone item prototypes.
hu: Az elemek prototípusait nem lehet klónozni.

en: Cannot clone trigger prototypes.
hu: A prototípusokat nem lehet klónozni.

en: Cannot close problem: %1$s.
hu: A következő probléma nem zárható be: %1$s.

en: Cannot connect to LDAP server.
hu: Nem sikerült kapcsolódni az LDAP szerverhez.

en: Cannot connect to the database.
hu: Nem sikerült csatalkozni az adatbázishoz.

en: Cannot convert POST data:
hu: A POST-adatok nem konvertálhatók:

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
hu[0]: A grafikont nem lehet másolni
hu[1]: A grafikont nem lehet másolni

en: Cannot copy item | Cannot copy items
hu[0]: Az elem nem másolható
hu[1]: Az elemek nem másolhatóak

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
hu[0]: A trigger nem másolható
hu[1]: A triggerek nem másolhatóak

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
hu: Nem lehet hoszt prototípust létrehozni egy „%1$s” felfedezett hoszton.

en: Cannot create another database connection.
hu: Nem hozható létre kapcsolat másik adatbázissal.

en: Cannot create circular dependencies.
hu: Nem hozhatók létre körkörös függőségek.

en: Cannot create dependency on trigger itself.
hu: Nem hozhat létre függőséget magától a triggerről.

en: Cannot create dependency on trigger prototype itself.
hu: Nem hozhat létre függőséget magáról a triggerről.

en: Cannot create discovery rule
hu: Nem lehet felfedezési szabályt létrehozni

en: Cannot create icon map
hu: Nem lehet ikontérképet létrehozni

en: Cannot create scheduled report
hu: Nem lehet ütemezett jelentést létrehozni

en: Cannot create service "%1$s": %2$s.
hu: A(z) „%1$s” szolgáltatás nem hozható létre: %2$s.

en: Cannot create the configuration file.
hu: Nem lehet létrehozni a konfigurációs fájlt.

en: Cannot create user role
hu: Felhasználói szerepkör nem hozható létre

en: Cannot delete API token | Cannot delete API tokens
hu[0]: Az API token nem törölhető
hu[1]: Az API tokenek nem törölhetők

en: Cannot delete SLA | Cannot delete SLAs
hu[0]: Az SLA nem törölhető
hu[1]: Az SLAk nem törölhetők

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
hu: Nem sikerült törölni a Zabbix belső felhasználót: „%1$s”, próbálja meg letiltani a felhasználót.

en: Cannot delete action
hu: Az eljárást nem lehet törölni

en: Cannot delete assigned user role "%1$s".
hu: A „%1$s” hozzárendelt felhasználói szerepkör nem törölhető.

en: Cannot delete correlation | Cannot delete correlations
hu[0]: Nem lehet korrelációt törölni
hu[1]: Nem lehet korrelációkat törölni

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
hu[0]: Az irányítópult nem törölhető
hu[1]: Az irányítópultok nem törölhetők

en: Cannot delete dependency
hu: Függőség nem törölhető

en: Cannot delete discovery rule | Cannot delete discovery rules
hu[0]: Nem lehet törölni a felderítési szabályt

en: Cannot delete discovery rules
hu: Nem lehet törölni a felderítési szabályokat

en: Cannot delete graph
hu: A grafikon törlése nem sikerült

en: Cannot delete graph prototype
hu: Grafikon prototípust nem lehet törölni

en: Cannot delete graph prototypes
hu: Grafikon prototípusokat nem lehet törölni

en: Cannot delete graphs
hu: A grafikonok törlése nem sikerült

en: Cannot delete group | Cannot delete groups
hu[0]: Csoport törlése sikertelen
hu[1]: Csoportok törlése sikertelen

en: Cannot delete host
hu: Hoszt törlése sikertelen

en: Cannot delete host prototypes
hu: A hoszt prototípusait nem lehet törölni

en: Cannot delete icon map
hu: Ikontérkép nem törölhető

en: Cannot delete image
hu: Nem sikerült a képet törölni

en: Cannot delete inventory.
hu: A készlet nem törölhető.

en: Cannot delete item
hu: Elem törlése sikertelen

en: Cannot delete item prototype
hu: Az elem prototípusát nem lehet törölni

en: Cannot delete item prototypes
hu: Az elemek prototípusai nem törölhetők

en: Cannot delete maintenance
hu: Karbantartás törlése sikertelen

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
hu[0]: A médiatípus nem törölhető
hu[1]: A médiatípusok nem törölhetők

en: Cannot delete module: %1$s. | Cannot delete modules: %1$s.
hu[0]: A következő modul nem törölhető: %1$s.
hu[1]: A következő modulok nem törölhetők: %1$s.

en: Cannot delete network map
hu: Hálózati térkép törlése sikertelen

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
hu[0]: Proxy törlése sikertelen
hu[1]: Proxy törlése sikertelen

en: Cannot delete readonly user role "%1$s".
hu: A "%1$s" csak olvasható felhasználói szerepkör, nem törölhető.

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
hu[0]: Reguláris kifejezés törlése nem sikerült
hu[1]: Reguláris kifejezések törlése nem sikerült

en: Cannot delete scheduled report | Cannot delete scheduled reports
hu[0]: Az ütemezett jelentés nem törölhető
hu[1]: Az ütemezett jelentések nem törölhetők

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
hu[0]: Script törlése sikertelen
hu[1]: Script törlése sikertelen

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
hu: A szkripteket nem lehet törölni. A „%1$s” szkript a „%2$s” műveleti műveletben használatos.

en: Cannot delete selected actions
hu: A kiválasztott műveletek nem törölhetők

en: Cannot delete service | Cannot delete services
hu[0]: Szolgáltatás törlése sikertelen
hu[1]: Szolgáltatások törlése sikertelen

en: Cannot delete service "%1$s": %2$s.
hu: A „%1$s” szolgáltatás nem törölhető: %2$s.

en: Cannot delete template
hu: Minta nem törölhető

en: Cannot delete templated graph prototype.
hu: Nem törölhető a sablonos gráf prototípusa.

en: Cannot delete templated graph.
hu: A sablon grafikonja nem törölhető.

en: Cannot delete templated item prototype.
hu: Nem törölhető a sablon elem prototípusa.

en: Cannot delete templated item.
hu: A sablon elem nem törölhető.

en: Cannot delete templated items.
hu: A sablonelemek nem törölhetők.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
hu: A „%1$s:%2$s” sablon trigger nem törölhető.

en: Cannot delete templated trigger prototype "%1$s:%2$s".
hu: Nem törölhető a „%1$s:%2$s” sablon trigger prototípusa.

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
hu: A(z) „%1$s” sablon webes forgatókönyve nem törölhető.

en: Cannot delete trigger
hu: Trigger törlése sikertelen

en: Cannot delete trigger prototype
hu: Nem törölhető a trigger prototípus

en: Cannot delete trigger prototypes
hu: A trigger prototípusok nem törölhetők

en: Cannot delete triggers
hu: Triggerek törlése sikertelen

en: Cannot delete user | Cannot delete users
hu[0]: A felhasználót nem lehet törölni
hu[1]: A felhasználókat nem lehet törölni

en: Cannot delete user group | Cannot delete user groups
hu[0]: Felhasználói csoport nem törölhető
hu[1]: Felhasználói csoportok nem törölhetők

en: Cannot delete user role | Cannot delete user roles
hu[0]: A felhasználói szerepkör nem törölhető
hu[1]: A felhasználói szerepkörök nem törölhetők

en: Cannot delete web scenario
hu: A webes forgatókönyv nem törölhető

en: Cannot disable API token | Cannot disable API tokens
hu[0]: Az API-token nem tiltható le
hu[1]: Az API-tokenek nem tilthatók le

en: Cannot disable SLA | Cannot disable SLAs
hu[0]: Nem lehet letiltani az SLA-t
hu[1]: Nem lehet letiltani az SLA-kat

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
hu[0]: A műveletet nem lehet letiltani
hu[1]: A műveleteket nem lehet letiltani

en: Cannot disable correlation | Cannot disable correlations
hu[0]: A korrelációt nem lehet letiltani
hu[1]: A korrelációkat nem lehet letiltani

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
hu[0]: A felfedezési szabályt nem lehet letiltani
hu[1]: A felfedezési szabályokat nem lehet letiltani

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
hu[0]: A hosztot nem lehet letiltani
hu[1]: A hosztokat nem lehet letiltani

en: Cannot disable item | Cannot disable items
hu[0]: Az elem nem tiltható le
hu[1]: Az elemek nem tilthatók le

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
hu[0]: A médiatípust nem lehet letiltani
hu[1]: A médiatípusokat nem lehet letiltani

en: Cannot disable module: %1$s. | Cannot disable modules: %1$s.
hu[0]: Nem lehet letiltani a következő modult: %1$s.
hu[1]: Nem lehet letiltani a következő modulokat %1$s.

en: Cannot disable scheduled report | Cannot disable scheduled reports
hu[0]: Az ütemezett jelentést nem lehet letiltani
hu[1]: Az ütemezett jelentéseket nem lehet letiltani

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
hu[0]: A triggert nem lehet letiltani
hu[1]: A triggerekez nem lehet letiltani

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
hu[0]: A webes forgatókönyv letiltása nem lehetséges
hu[1]: A webes forgatókönyvek letiltása nem lehetséges

en: Cannot display item queue.
hu: A tételsor nem jeleníthető meg.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
hu: Nem jeleníthető meg egynél több „Grafikon összege” típusú elem.

en: Cannot enable API token | Cannot enable API tokens
hu[0]: Az API-token nem engedélyezhető
hu[1]: Az API-tokenek nem engedélyezhetők

en: Cannot enable SLA | Cannot enable SLAs
hu[0]: Nem engedélyezhető az SLA
hu[1]: Nem engedélyezhetők az SLAk

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
hu[0]: A művelet nem engedélyezhető
hu[1]: A műveletek nem engedélyezhetők

en: Cannot enable correlation | Cannot enable correlations
hu[0]: A korreláció nem engedélyezhető
hu[1]: A korrelációk nem engedélyezhetők

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
hu[0]: A felfedezési szabály nem engedélyezhető
hu[1]: A felfedezési szabályok nem engedélyezhetők

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
hu[0]: A hoszt nem engedélyezhető
hu[1]: A hosztok nem engedélyezhetők

en: Cannot enable item | Cannot enable items
hu[0]: Az elem nem engedélyezhető
hu[1]: Az elemek nem engedélyezhetők

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
hu[0]: A médiatípus nem engedélyezhető
hu[1]: A médiatípusok nem engedélyezhetők

en: Cannot enable module: %1$s. | Cannot enable modules: %1$s.
hu[0]: A következő modul nem engedélyezhető: %1$s.
hu[1]: A következő modulok nem engedélyezhetők: %1$s.

en: Cannot enable scheduled report | Cannot enable scheduled reports
hu[0]: Az ütemezett jelentést nem lehet engedélyezni
hu[1]: Az ütemezett jelentéseket nem lehet engedélyezni

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
hu[0]: A trigger nem engedélyezhető
hu[1]: A triggerek nem engedélyezhetők

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
hu[0]: A webes forgatókönyv nem engedélyezhető
hu[1]: A webes forgatókönyvek nem engedélyezhetők

en: Cannot evaluate expression
hu: A kifejezés nem értékelhető

en: Cannot execute script.
hu: A szkript nem hajtható végre.

en: Cannot expand macros.
hu: A makrókat nem lehet kibontani.

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
hu: A(z) „%2$s” térképen használt „%1$s” háttérkép nem található.

en: Cannot find graph "%1$s" used in dashboard "%2$s".
hu: A(z) „%2$s” irányítópulton használt „%1$s” grafikon nem található.

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
hu: A(z) „%1$s” csoport nem található a(z) „%2$s” térképen.

en: Cannot find host "%1$s" used in dashboard "%2$s".
hu: A(z) „%2$s” irányítópulton használt „%1$s” hoszt nem található.

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
hu: A(z) „%2$s” térképen használt „%1$s” hoszt nem található.

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
hu: A(z) "%1$s" eseményindító nem található a "%2$s" térképen.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
hu: A(z) „%2$s” elemhez használt „%1$s” értéktérkép nem található itt: „%3$s”.

en: Cannot insert trigger expression
hu: Nem lehet beszúrni eseményindító kifejezést

en: Cannot link template
hu: Minta csatolása sikertelen

en: Cannot load module at: %1$s. | Cannot load modules at: %1$s.
hu[0]: Nem lehet betölteni a modult a következő helyen: %1$s.
hu[1]: Nem lehet betölteni a modulokat a következő helyen: %1$s.

en: Cannot log out.
hu: Nem lehet kijelentkezni.

en: Cannot mass update host name.
hu: Nem lehet tömegesen frissíteni a hoszt nevét.

en: Cannot mass update visible host name.
hu: Nem lehet tömegesen frissíteni a látható hoszt nevét.

en: Cannot read JSON: %1$s.
hu: Nem olvasható JSON: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
hu: Nem olvasható XML: %1$s.

en: Cannot read YAML: %1$s.
hu: A YAML nem olvasható: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
hu: A válasz nem olvasható, ellenőrizze a kapcsolatot a „%1$s” Zabbix szerverrel.

en: Cannot rename guest user.
hu: A vendég felhasználót nem lehet átnevezni.

en: Cannot save discovery rule without checks.
hu: A felfedezési szabályt nem lehet elmenteni ellenőrzések nélkül.

en: Cannot save widget "%1$s".
hu: A(z) „%1$s” modul nem menthető.

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
hu: Nem lehet parancsot küldeni, ellenőrizze a kapcsolatot a Zabbix szerverrel: "%1$s".

en: Cannot send request
hu: Nem lehet kérést küldeni

en: Cannot send request: %1$s.
hu: Nem lehet elküldeni a kérést: %1$s.

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
hu: A „%1$s” nem állítható be a „%2$s” grafikonhoz.

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
hu: A „%1$s” nem állítható be a „%2$s” grafikon prototípusához.

en: Cannot set "%1$s" for item "%2$s".
hu: A „%1$s” nem állítható be a „%2$s” elemhez.

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
hu: A letiltott készlethez nem lehet készletmezőket beállítani.

en: Cannot set session cookie.
hu: A munkamenet cookie-ja nem állítható be.

en: Cannot switch host for interface.
hu: Nem lehet hosztot váltani interfészre.

en: Cannot test disabled media type.
hu: Nem lehet tesztelni a letiltott média típusokat.

en: Cannot unblock user | Cannot unblock users
hu[0]: A felhasználó letiltása nem oldható fel
hu[1]: A felhasználók letiltása nem oldható fel

en: Cannot unlink and clear Web scenarios.
hu: Nem lehet leválasztani és törölni a webes forgatókönyveket.

en: Cannot unlink template
hu: Minta leválasztása sikertelen

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
hu: A(z) „%1$s” nem frissíthető a(z) „%2$s” művelethez.

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
hu: A „%1$s” nem frissíthető a „%2$s” grafikonhoz.

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
hu: A „%1$s” nem frissíthető a „%2$s” grafikon prototípushoz.

en: Cannot update "%1$s" for item "%2$s".
hu: A „%1$s” nem frissíthető a „%2$s” elemhez.

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
hu: A(z) „%1$s” nem frissíthető a(z) „%2$s” sablonhoz tartozó trigger.

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
hu: A „%1$s” nem frissíthető a „%2$s” sablonos trigger prototípushoz.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
hu: A(z) „%2$s” nem frissíthető a(z) „%1$s” felfedezett hoszthoz.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered item "%1$s".
hu: A „%2$s” nem frissíthető egy „%1$s” felfedezett elemhez.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
hu: A(z) „%2$s” nem frissíthető a(z) „%1$s” felfedezett eseményindítóhoz.

en: Cannot update API token
hu: Az API-token nem frissíthető

en: Cannot update a discovered graph.
hu: A felfedezett grafikon frissítése nem lehetséges.

en: Cannot update a discovered host group "%1$s".
hu: Nem lehet frissíteni egy „%1$s” felfedezett gazdagépcsoportot.

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
hu: A „%1$s” sablon webes forgatókönyve nem frissíthető: %2$s.

en: Cannot update action
hu: Az eljárást nem lehet frissíteni

en: Cannot update authentication
hu: A hitelesítés nem frissíthető

en: Cannot update configuration
hu: Nem lehet frissíteni a konfigurációt

en: Cannot update correlation
hu: A korreláció nem frissíthető

en: Cannot update dependencies of inherited trigger "%1$s".
hu: Nem lehet frissíteni a(z) "%1$s" örökölt eseményindító függőségeit.

en: Cannot update discovery rule
hu: Nem lehet módosítani a felderítési szabályt

en: Cannot update event | Cannot update events
hu[0]: Az esemény nem frissíthető
hu[1]: Az események nem frissíthetők

en: Cannot update graph
hu: A grafikon frissítése nem sikerült

en: Cannot update graph prototype
hu: Nem lehet frissíteni a grafikon prototípusát

en: Cannot update group
hu: Csoport frissítése sikertelen

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
hu: Nem lehet frissíteni a csoportokat a(z) „%1$s” felfedezett hoszthoz.

en: Cannot update host
hu: Hoszt frissítése sikertelen

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
hu: Nem lehet frissíteni a hoszt titkosítási beállításait. Mindkét irányban meg kell adni a csatlakozási beállításokat.

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
hu[0]: Nem lehet frissíteni a hoszt prototípusát
hu[1]: Nem lehet frissíteni a hoszt prototípusait

en: Cannot update hosts
hu: Nem lehet frissíteni a hosztokat

en: Cannot update icon map
hu: Az ikontérkép nem frissíthető

en: Cannot update image
hu: Nem sikerült a képet frissíteni

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
hu: A „%1$s” felfedezett hoszt felülete nem frissíthető.

en: Cannot update item
hu: Elem frissítése sikertelen

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
hu[0]: Az elem prototípusa nem frissíthető
hu[1]: Az elem prototípusai nem frissíthetők

en: Cannot update item prototypes
hu: Az elem prototípusait nem lehet frissíteni

en: Cannot update items
hu: Elemek frissítése sikertelen

en: Cannot update macros
hu: A makrókat nem lehet frissíteni

en: Cannot update maintenance
hu: Karbantartás frissítése sikertelen

en: Cannot update media type
hu: A médiatípus nem frissíthető

en: Cannot update module: %1$s.
hu: Nem lehet frissíteni a következő modult: %1$s.

en: Cannot update network map
hu: Hálózati térkép frissítése sikertelen

en: Cannot update proxy
hu: Proxy frissítése sikertelen

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
hu: A „%1$s” felfedezett hoszt proxyja nem frissíthető.

en: Cannot update readonly user role "%1$s".
hu: A "%1$s" csak olvasható felhasználói szerepkör nem frissíthető.

en: Cannot update regular expression
hu: Reguláris kifejezés frissítése nem sikerült

en: Cannot update scheduled report
hu: Az ütemezett jelentés nem frissíthető

en: Cannot update script
hu: Script frissítése sikertelen

en: Cannot update service "%1$s": %2$s.
hu: A „%1$s” szolgáltatás nem frissíthető: %2$s.

en: Cannot update services
hu: A szolgáltatásokat nem lehet frissíteni

en: Cannot update template
hu: Minta frissítése sikertelen

en: Cannot update templates
hu: A sablonokat nem lehet frissíteni

en: Cannot update trigger
hu: A triggert nem lehet frissíteni

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
hu: A(z) „%1$s” eseményindító nem frissíthető: %2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
hu[0]: Nem lehet frissíteni a eseményindító prototípusát
hu[1]: Nem lehet frissíteni a eseményindító prototípusait

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
hu: A „%1$s” eseményindító prototípus frissítése nem lehetséges: %2$s.

en: Cannot update trigger prototypes
hu: Nem lehet frissíteni az eseményindító prototípusokat

en: Cannot update user
hu: Felhasználó frissítése sikertelen

en: Cannot update user group | Cannot update user groups
hu[0]: A felhasználói csoport nem frissíthető
hu[1]: A felhasználói csoportok nem frissíthetők

en: Cannot update user role
hu: A felhasználói szerepkör nem frissíthető

en: Cannot update web scenario
hu: A webes forgatókönyv nem frissíthető

en: Case sensitive
hu: Kis/nagybetű érzékeny

en: Case-sensitive login
hu: Kis- és nagybetű érzékeny belépés

en: Catalan (ca_ES)
hu: katalán (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
hu: Elkapja az összes SNMP csapdát, amely megfelel a regexnek. Ha a reguláris kifejezés nincs megadva, minden csapdát elkap.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
hu: Elkapja az összes SNMP csapdát, amelyet nem fogott el egyik snmptrap[] elem sem.

en: Center
hu: Központ

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

[ctx: noun]
en: Change
hu: Változás

[ctx: verb]
en: Change
hu: Változás

en: Change PSK
hu: PSK módosítása

en: Change indicator
hu: Változásjelző

en: Change password
hu: Jelszó módosítása

en: Change per second
hu: Változás másodpercenként

en: Change severity
hu: Változtassa meg a súlyosságot

en: Change type
hu: Típus módosítása

en: Character
hu: Betű

en: Character string included
hu: Tartalmazza a következő szót

en: Character string not included
hu: Nem tartalmazza a következő szót

en: Chars
hu: Karakterek

en: Chassis
hu: Alvázkeret

en: Chassis information. Returns string
hu: Alváz információk. A karakterláncot adja vissza

en: Check already exists.
hu: Az ellenőrzés már létezik.

en: Check expression part starting from "%1$s".
hu: Ellenőrizze a „%1$s”-tól kezdődő kifejezésrészt.

en: Check for error in JSON
hu: Ellenőrizze a hibát a JSON-ban

en: Check for error in XML
hu: Ellenőrizze az XML-ben található hibákat

en: Check for error using regular expression
hu: Ellenőrizze a hibát a reguláris kifejezés használatával

en: Check for not supported value
hu: Ellenőrizze a nem támogatott értéket

en: Check of pre-requisites
hu: Ellenőrizze az előfeltételeket

en: Check the key, please. Default example was passed.
hu: Kérem, ellenőrizze a kulcsot. Az alapértelmezett példa sikeres volt.

en: Check type
hu: Ellenőrizze a típust

en: Checks
hu: Ellenőrzések

en: Checks should be unique.
hu: A ellenőrzéseknek egyedinek kell lenniük.

en: Child services
hu: Gyermek szolgáltatások

en: Chinese (zh_CN)
hu: Kínai (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
hu: Kínai (zh_TW)

en: Circular reference in templates: %1$s.
hu: Körhivatkozás a sablonokban: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
hu: A kör alakú sablonok összekapcsolása nem megengedett.

en: Class %1$s not found for action %2$s.
hu: A(z) %1$s osztály nem található a(z) %2$s művelethez.

en: Class not found.
hu: Az osztály nem található.

en: Clear history
hu: Előzmények törlése

en: Clear history and trends
hu: Előzmények és trendek törlése

en: Clear when unlinking
hu: Leválasztáskor törölje

en: Click and drag to desired size.
hu: Kattintson és húzza a kívánt méretre.

en: Click to view or edit
hu: Kattintson a megtekintéshez vagy szerkesztéshez

en: Clock
hu: Óra

en: Clone
hu: Klón

en: Close
hu: Bezár

en: Close expression constructor
hu: Kifejezéskonstruktor bezárása

en: Close new event
hu: Új esemény bezárása

en: Close old events
hu: Zárja be a régi eseményeket

en: Close problem
hu: Probléma bezárása

en: Close problems
hu: Zárja be a problémákat

en: Collapse
hu: Összecsukás

en: Collapse sidebar
hu: Oldalsáv összecsukása

en: Color
hu: Szín

en: Color "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal color code (6 symbols).
hu: A "%1$s" szín nem megfelelő: hexadecimális színkódot vár (6 szimbólum).

en: Color (OK)
hu: Szín (OK)

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Combined result
hu: Kombinált eredmény

en: Comma separated center coordinates and zoom level to display when the widget is initially loaded.
hu: Vesszővel elválasztott középponti koordináták és nagyítási szint a widget kezdeti betöltésekor megjelenítendő.

en: Command
hu: Parancs

en: Commands
hu: Parancsok

en: Communication with Zabbix server
hu: Kommunikáció a Zabbix szerverrel

[ctx: SNMP Community]
en: Community
hu: Közösség

en: Compact view
hu: Kompakt nézet

en: Component %1$s already registered.
hu: A(z) %1$s komponens már regisztrálva.

en: Component %1$s is not registered.
hu: A %1$s komponens nincs regisztrálva.

en: Compress records older than
hu: A régebbi rekordok tömörítése

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Compression is not supported.
hu: A tömörítés nem támogatott.

en: Concurrent sessions
hu: Egyidejű ülések

en: Condition
hu: Feltétel

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Configuration
hu: Konfiguráció

en: Configuration of GUI
hu: GUI konfigulásása

en: Configuration of actions
hu: Eljárások beállítása

en: Configuration of audit log
hu: Az auditnapló konfigurálása

en: Configuration of authentication
hu: A hitelesítés beállítása

en: Configuration of dashboards
hu: A irányítópult konfigurálása

en: Configuration of discovery rules
hu: Felfedezési szabályok konfigurálása

en: Configuration of graph prototypes
hu: Gráf prototípusok konfigurálása

en: Configuration of graphs
hu: Grafikon konfiguráció

en: Configuration of host
hu: A hoszt konfigurálása

en: Configuration of host groups
hu: Hoszt csoportok konfigurálása

en: Configuration of host prototypes
hu: Hoszt prototípusok konfigurálása

en: Configuration of hosts
hu: A hosztok konfigurálása

en: Configuration of housekeeping
hu: A háztartás konfigurálása

en: Configuration of icon mapping
hu: Az ikonleképezés konfigurálása

en: Configuration of images
hu: A képek konfigurálása

en: Configuration of item prototypes
hu: Az elem prototípusainak konfigurálása

en: Configuration of items
hu: Elemek konfigurálása

en: Configuration of macros
hu: Makrók konfigurálása

en: Configuration of maintenance periods
hu: A karbantartási időszakok konfigurálása

en: Configuration of media types
hu: Médiatípusok konfigurálása

en: Configuration of network maps
hu: Hálózati térképek konfigurációa

en: Configuration of proxies
hu: Proxyk konfigurálása

en: Configuration of regular expressions
hu: Reguláris kifejezések konfigurálása

en: Configuration of scripts
hu: Szkriptek konfigurálása

en: Configuration of templates
hu: Sablonok konfigurálása

en: Configuration of trigger displaying options
hu: A trigger megjelenítési opciók konfigurálása

en: Configuration of trigger prototypes
hu: Eseményindító prototípusok konfigurálása

en: Configuration of triggers
hu: Triggerek konfigurációja

en: Configuration of user groups
hu: Felhasználói csoportok konfigurálása

en: Configuration of user roles
hu: Felhasználói szerepkörök konfigurálása

en: Configuration of users
hu: A felhasználók konfigurálása

en: Configuration of web monitoring
hu: Webfigyelés konfigurálása

en: Configuration updated
hu: Konfiguráció frissítése

en: Configure DB connection
hu: DB kapcsolat konfigurálása

en: Confirmation text
hu: Megerősítő szöveg

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
hu: Gratulálunk! Sikeresen telepítette a Zabbix frontendet.

en: Connect to
hu: Kapcsolódva

[ctx: missing data function]
en: Connected
hu: csatlakoztatva

en: Connection security
hu: Csatlakozás biztonsága

en: Connection timeout
hu: Kapcsolat időtúllépés

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
hu: Túllépte a %1$s másodperces csatlakozási időt, amikor csatlakozik a(z) "%2$s" Zabbix szerverhez.

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Connections from host
hu: Kapcsolatok a hoszttól

en: Connections from proxy
hu: Kapcsolatok proxyról

en: Connections to host
hu: Kapcsolatok a hoszthoz

en: Connections to proxy
hu: Kapcsolatok proxyval

en: Constructor
hu: Konstruktőr

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Contains
hu: Tartalmaz

en: Content controls
hu: Tartalomvezérlők

en: Content controls: header
hu: Tartalomvezérlők: fejléc

en: Content menu
hu: Tartalom menü

en: Context name
hu: Kontextus neve

en: Continue overrides
hu: Felülbírálások folytatása

en: Contract number
hu: Szerződés szám

en: Convert to JSON
hu: Konvertálja JSON-ba

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy to clipboard
hu: Másolja a vágólapra

en: Correlation
hu: Korreláció

en: Correlation "%1$s" already exists.
hu: A „%1$s” korreláció már létezik.

en: Correlation added
hu: Összefüggés hozzáadva

en: Correlation deleted | Correlations deleted
hu[0]: Összefüggés törölve
hu[1]: Összefüggések törölve

en: Correlation disabled | Correlations disabled
hu[0]: Összefüggés letiltva
hu[1]: Összefüggések letiltva

en: Correlation enabled | Correlations enabled
hu[0]: Összefüggés engedélyezve
hu[1]: Összefüggések engedélyezve

en: Correlation rule
hu: Összefüggés szabály

en: Correlation updated
hu: A összefüggés frissítve

en: Count
hu: Számol

en: Count of context switches. Returns integer
hu: Kontextuskapcsolók száma. Egész számot ad vissza

en: Count of directory entries, recursively. Returns integer
hu: A címtárbejegyzések száma rekurzívan. Egész számot ad vissza

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
hu: Az egyező sorok száma a naplófájl figyelésében. Egész számot ad vissza

en: Create API token
hu: API-token létrehozása

en: Create SLA
hu: SLA létrehozása

en: Create action
hu: Művelet létrehozása

en: Create and edit dashboards
hu: Irányítópultok létrehozása és szerkesztése

en: Create and edit maintenance
hu: Karbantartás létrehozása és szerkesztése

en: Create and edit maps
hu: Térképek létrehozása és szerkesztése

en: Create background
hu: Háttér létrehozása

en: Create correlation
hu: Hozzon létre összefüggést

en: Create dashboard
hu: Irányítópult létrehozása

en: Create dependent discovery rule
hu: Hozzon létre függő felfedezési szabályt

en: Create dependent item
hu: Hozzon létre függő elemet

en: Create disabled
hu: Létrehozás letiltva

en: Create discovery rule
hu: Hozzon létre felfedezési szabályt

en: Create discovery rule (select host first)
hu: Felfedezési szabály létrehozása (először válassza ki a hosztot)

en: Create discovery rule (select template first)
hu: Felfedezési szabály létrehozása (először válassza ki a sablont)

en: Create enabled
hu: Létrehozás engedélyezve

en: Create graph
hu: Grafikon létrehozása

en: Create graph (select host first)
hu: Grafikon létrehozása (először válassza ki a gazdagépet)

en: Create graph (select template first)
hu: Grafikon létrehozása (először válassza ki a sablont)

en: Create graph prototype
hu: Grafikon prototípus létrehozása

en: Create host
hu: Hoszt létrehozása

en: Create host group
hu: Hozzon létre hoszt csoportot

en: Create host prototype
hu: Hoszt prototípus létrehozása

en: Create hosts from selected prototypes as disabled?
hu: Hosztokat hoz létre a kiválasztott prototípusokból letiltva?

en: Create hosts from selected prototypes as enabled?
hu: Hosztokat hoz létre a kiválasztott prototípusokból, ahogy engedélyezve van?

en: Create icon
hu: Ikon létrehozása

en: Create icon map
hu: Készítsen ikontérképet

en: Create item
hu: Elem létrehozása

en: Create item (select host first)
hu: Elem létrehozása (először válassza ki a hosztot)

en: Create item (select template first)
hu: Elem létrehozása (először válassza ki a sablont)

en: Create item prototype
hu: Készítsen elem prototípust

en: Create items from selected prototypes as disabled?
hu: Letiltottként hoz létre elemeket a kiválasztott prototípusokból?

en: Create items from selected prototypes as enabled?
hu: Elemeket hoz létre a kiválasztott prototípusokból engedélyezve?

en: Create maintenance period
hu: Karbantartási időszak létrehozása

en: Create map
hu: Készítsen térképet

en: Create media type
hu: Hozzon létre médiatípust

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: Create proxy
hu: Proxy létrehozása

en: Create report
hu: Jelentés létrehozása

en: Create script
hu: Script létrehozása

en: Create service
hu: Szolgáltatás létrehozása

en: Create template
hu: Sablon létrehozása

en: Create trigger
hu: Hozzon létre eseményindítót

en: Create trigger (select host first)
hu: Eseményindító létrehozása (először válassza ki a hosztot)

en: Create trigger (select template first)
hu: Eseményindító létrehozása (először válassza ki a sablont)

en: Create trigger prototype
hu: Hozzon létre eseményindító prototípust

en: Create triggers from selected prototypes as disabled?
hu: Letiltottként létrehoz eseményindítókat a kiválasztott prototípusokból?

en: Create triggers from selected prototypes as enabled?
hu: Hozzon létre eseményindítókat a kiválasztott prototípusokból, ahogy engedélyezve van?

en: Create user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Create user group
hu: Felhasználói csoport létrehozása

en: Create user role
hu: Felhasználói szerepkör létrehozása

en: Create web scenario
hu: Webes forgatókönyv létrehozása

en: Create web scenario (select host first)
hu: Webes forgatókönyv létrehozása (először válassza ki a hosztot)

en: Create web scenario (select template first)
hu: Webes forgatókönyv létrehozása (először válassza ki a sablont)

en: Created at
hu: Létrehozva:

en: Created by me
hu: általam készített

en: Created by user
hu: Felhasználó készítette

en: Created by users
hu: A felhasználók létrehozták

en: Critical
hu: Kritikus

en: Current host
hu: Jelenlegi hoszt

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: Current value
hu: Jelenlegi érték

en: Custom
hu: Egyedi

en: Custom expression
hu: Egyéni kifejezés

en: Custom graphs
hu: Egyéni grafikonok

en: Custom intervals
hu: Egyéni intervallumok

en: Custom label
hu: Egyedi címke

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
hu: A „%2$s” térkép „%1$s” típusú elemeinek egyéni címkéje nem lehet üres.

en: Custom message
hu: Egyéni üzenet

en: Custom multiplier
hu: Egyedi szorzó

en: Custom on fail
hu: Egyedi hiba esetén

en: Custom schedule
hu: Egyedi ütemezés

en: Custom scripts
hu: Egyedi szkriptek

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
hu: Az egyéni súlyossági nevek minden területet érintenek, és kézi fordítást igényelnek!

en: Custom size
hu: Egyedi méret

en: Cycle
hu: Ciklus

en: Czech (cs_CZ)
hu: cseh (cs_CZ)

[ctx: XML date format]
en: DD.MM.YY
hu: NN.HH.ÉÉ

en: DNS name
hu: DNS név

en: Daily
hu: Napi

en: Dark
hu: Sötét

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Dashboard "%1$s" already exists.
hu: A(z) „%1$s” irányítópult már létezik.

en: Dashboard "%1$s" is used in report "%2$s".
hu: A „%1$s” irányítópult a „%2$s” jelentésben használatos.

en: Dashboard created
hu: Irányítópult létrehozva

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
hu[0]: Irányítópult törölve
hu[1]: Irányítópultok törölve

en: Dashboard page properties
hu: Az irányítópult oldal tulajdonságai

en: Dashboard properties
hu: Irányítópult tulajdonságai

en: Dashboard sharing
hu: Az irányítópult megosztása

en: Dashboard updated
hu: Az irányítópult frissítve

en: Dashboard with ID "%1$s" is not available.
hu: A(z) „%1$s” azonosítójú irányítópult nem érhető el.

en: Dashboards
hu: Irányítópultok

en: Dashed line
hu: Szaggatott vonal

en: Data
hu: Adat

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
hu: Adatok innen: %1$s. %2$s másodperc alatt generált.

en: Data is not properly encoded.
hu: Az adatok nincsenek megfelelően kódolva.

en: Data overview
hu: Adat áttekintés

en: Data set
hu: Adatkészlet

en: Data storage period
hu: Adattárolási időszak

en: Database TLS CA file
hu: Adatbázis TLS CA fájl

en: Database TLS certificate file
hu: Adatbázis TLS tanúsítványfájl

en: Database TLS certificate files must be read-only
hu: Az adatbázis TLS-tanúsítványfájljainak írásvédettnek kell lenniük

en: Database TLS cipher list
hu: Adatbázis TLS titkosítási listája

en: Database TLS encryption
hu: Adatbázis TLS titkosítás

en: Database TLS key file
hu: Adatbázis TLS kulcsfájl

en: Database history tables upgraded
hu: Az adatbázis-előzmények táblái frissítve

en: Database history tables use primary key
hu: Az adatbázis-előzmények táblái elsődleges kulcsot használnak

en: Database host
hu: Adatbázis gazdagép

en: Database host verification
hu: Adatbázis gazdagép ellenőrzése

en: Database monitor
hu: Adatbázis monitor

en: Database name
hu: Adatbázis név

en: Database password
hu: Adatbázis jelszava

en: Database port
hu: Adatbázis port

en: Database schema
hu: Adatbázis séma

en: Database server
hu: Adatbázis szerver

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: Date
hu: Dátum

en: Date and time functions
hu: Dátum és idő funkciók

en: Day
hu: Nap

en: Day before yesterday
hu: Tegnapelőtt

en: Day of month
hu: Hónap napja

en: Day of week
hu: Hét napja

en: Days
hu: Napok

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Dec
hu: December

en: Decimal places
hu: Tizedes jel

en: Decrease by
hu: Csökkentse

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default (%1$s)
hu: Alapértelmezett (%1$s)

en: Default access to new UI elements
hu: Alapértelmezett hozzáférés az új felhasználói felület elemeihez

en: Default access to new actions
hu: Alapértelmezett hozzáférés az új műveletekhez

en: Default access to new modules
hu: Alapértelmezett hozzáférés az új modulokhoz

en: Default authentication
hu: Alapértelmezett authentikáció

en: Default host inventory mode
hu: Alapértelmezett hoszt-leltár mód

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default login form
hu: Alapértelmezett bejelentkezési űrlap

en: Default media type
hu: Alapértelmezett médiatípus

en: Default operation step duration
hu: A műveleti lépés alapértelmezett időtartama

en: Default page display period
hu: Alapértelmezett oldalmegjelenítési időszak

en: Default theme
hu: Alapértelmezett téma

en: Default time zone
hu: Alapértelmezett időzóna

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Delayed by
hu: Késleltetve

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete all elements that are not present in the import file?
hu: Törli az összes olyan elemet, amely nem szerepel az importfájlban?

en: Delete and clear
hu: Törlés ÉS kiürítés

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
hu: Figyelmeztetés: Ez a művelet törli a kijelölt mintákat és eltávolítja az érintett elemeket az összes csatolt hosztról

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
hu: Törli és tisztítja a sablont? (Figyelem: minden kapcsolt hoszt törlődik!)

en: Delete current action?
hu: Törli az aktuális műveletet?

en: Delete current correlation?
hu: Törli az aktuális összefüggést?

en: Delete dashboard?
hu: Törli az irányítópultot?

en: Delete discovery rule?
hu: Törli a felfedezési szabályt?

en: Delete expression?
hu: Törli a kifejezést?

en: Delete graph prototype?
hu: Törli a grafikon prototípusát?

en: Delete graph?
hu: Grafikon törlése?

en: Delete history of selected items?
hu: Kijelölt elemek előzményeinek törlése?

en: Delete history of selected web scenarios?
hu: Törli a kiválasztott webes forgatókönyvek előzményeit?

en: Delete icon map?
hu: Törli az ikontérképet?

en: Delete item prototype?
hu: Törli az elem prototípusát?

en: Delete item?
hu: Törli az elemet?

en: Delete links between selected elements?
hu: Törli a hivatkozásokat a kijelölt elemek között?

en: Delete maintenance period?
hu: Törli a karbantartási időszakot?

en: Delete media type?
hu: Törli a médiatípust?

en: Delete missing
hu: A hiányzó törlése

en: Delete proxy?
hu: Törli a proxyt?

en: Delete regular expression?
hu: Töröljem a reguláris kifejezést?

en: Delete script?
hu: Script törlése?

en: Delete selected API token?
hu: Törli a kiválasztott API tokent?

en: Delete selected API tokens?
hu: Törli a kiválasztott API-tokeneket?

en: Delete selected SLA?
hu: Törli a kiválasztott SLA-t?

en: Delete selected SLAs?
hu: Törli a kiválasztott SLA-kat?

en: Delete selected actions?
hu: Törli a kiválasztott műveleteket?

en: Delete selected correlations?
hu: Törli a kiválasztott összefüggéseket?

en: Delete selected dashboards?
hu: Törli a kiválasztott irányítópultokat?

en: Delete selected discovery rules?
hu: Törli a kijelölt felderítési szabályokat?

en: Delete selected elements?
hu: Törli a kijelölt elemeket?

en: Delete selected graph prototypes?
hu: Törli a kiválasztott grafikon prototípusokat?

en: Delete selected graphs?
hu: Törli a kiválasztott grafikonokat?

en: Delete selected group?
hu: Törli a kiválasztott csoportokat?

en: Delete selected groups?
hu: Törli a kiválasztott csoportokat?

en: Delete selected host groups?
hu: Törli a kiválasztott hoszt csoportokat?

en: Delete selected host prototype?
hu: Törli a kiválasztott hoszt prototípust?

en: Delete selected host prototypes?
hu: Törli a kiválasztott hoszt prototípusokat?

en: Delete selected host?
hu: Törli a kiválasztott hosztokat?

en: Delete selected hosts?
hu: Törli a kijelölt hosztokat?

en: Delete selected image?
hu: Kijelölt kép törlése?

en: Delete selected item prototypes?
hu: Törli a kiválasztott elem prototípusait?

en: Delete selected items?
hu: Kijelölt elemek törlése?

en: Delete selected maintenance periods?
hu: Kijelölt karbantartási időszak törlése?

en: Delete selected map?
hu: Törli a kiválasztott térképet?

en: Delete selected maps?
hu: Törli a kjelölt térképeket?

en: Delete selected media types?
hu: Törli a kiválasztott médiatípusokat?

en: Delete selected proxies?
hu: Törli a kiválasztott proxykat?

en: Delete selected regular expressions?
hu: Töröljem a kiválasztott reguláris kifejezéseket?

en: Delete selected role?
hu: Törli a kiválasztott szerepet?

en: Delete selected roles?
hu: Törli a kiválasztott szerepeket?

en: Delete selected scheduled report?
hu: Törli a kiválasztott ütemezett jelentést?

en: Delete selected scheduled reports?
hu: Törli a kiválasztott ütemezett jelentéseket?

en: Delete selected scripts?
hu: Törli a kiválasztott szkripteket?

en: Delete selected service?
hu: Törli a kiválasztott szolgáltatást?

en: Delete selected services?
hu: Törli a kiválasztott szolgáltatásokat?

en: Delete selected shapes?
hu: Törli a kijelölt alakzatokat?

en: Delete selected templates?
hu: Törli a kijelölt mintákat?

en: Delete selected trigger prototypes?
hu: Törli a kiválasztott aktiválási prototípusokat?

en: Delete selected triggers?
hu: Törli a kijelölt triggereket?

en: Delete selected user?
hu: Törli a kiválasztott felhasználót?

en: Delete selected users?
hu: Törli a kiválasztott felhasználókat?

en: Delete selected web scenarios?
hu: Törli a kiválasztott webes forgatókönyveket?

en: Delete template?
hu: Törli a sablont?

en: Delete trigger prototype?
hu: Törli a eseményindtó prototípusát?

en: Delete trigger?
hu: Törli a kiválasztott triggert?

en: Delete web scenario?
hu: Törli a webes forgatókönyvet?

en: Deleted
hu: Törölve

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Denied methods
hu: Elutasított módszerek

en: Deny
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Deny list
hu: tiltó lista

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Dependent
hu: Függő

en: Dependent item
hu: Függő elem

en: Depends on
hu: Függőség

en: Deployment status
hu: Telepítési állapot

en: Deprecated
hu: Elavult

en: Description
hu: Leírás

en: Details
hu: Részletek

en: Details of web scenario
hu: A webes forgatókönyv részletei

en: Detected TimescaleDB license does not support compression. Compression is supported in TimescaleDB Community Edition.
hu: Az észlelt TimescaleDB licenc nem támogatja a tömörítést. A tömörítést a TimescaleDB Community Edition támogatja.

en: Detection period
hu: Észlelési időszak

en: Deviations
hu: Eltérések

en: Device
hu: Eszköz

en: Device interrupts. Returns integer
hu: A készülék megszakad. Egész számot ad vissza

en: Device uniqueness criteria
hu: Egyedi eszköz szabály

en: Digest
hu: kivonat

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Directory size (in bytes). Returns integer
hu: Könyvtár mérete (byte-ban). Egész számot ad vissza

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable debug mode
hu: A hibakeresési mód letiltása

en: Disable debug mode in selected groups?
hu: Letiltja a hibakereső módot a kiválasztott csoportok számára?

en: Disable host
hu: Hoszt tiltása

en: Disable host?
hu: Letiltja a hosztot?

en: Disable hosts
hu: Hosztok letiltása

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
hu: Letiltja a hosztokat a kiválasztott proxykon?

en: Disable selected discovery rules?
hu: Letiltja a kijelölt felderítési szabályokat?

en: Disable selected groups?
hu: Tiltja a kiválasztott felhasználókat?

en: Disable selected hosts?
hu: Letiltja a kijelölt hosztokat?

en: Disable selected items?
hu: Kijelölt elemek tiltása?

en: Disable selected triggers?
hu: Letiltja a kijelölt triggereket?

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disaster
hu: Katasztrofális

en: Discard unchanged
hu: Változatlanul eldobni

en: Discard value
hu: Érték elvetése

en: Discover
hu: Felfedez

en: Discovered
hu: Felderítve

en: Discovered by
hu: Felfedezte

en: Discovered device
hu: Felderített eszköz

en: Discovery
hu: Felderítés

en: Discovery actions
hu: Felfedezési műveletek

en: Discovery by proxy
hu: Felderítés proxy-n keresztül

en: Discovery check
hu: Felderítés

en: Discovery checks
hu: Felfedezési ellenőrzések

en: Discovery list
hu: Felfedezési lista

en: Discovery object
hu: Felfedezési objektum

en: Discovery of VMware clusters, <url> - VMware service URL. Returns JSON
hu: VMware-fürtök felfedezése, <url> – VMware szolgáltatás URL-je. JSON-t adja vissza

en: Discovery of VMware datastores, <url> - VMware service URL. Returns JSON
hu: VMware adattárak felfedezése, <url> – VMware szolgáltatás URL-je. JSON-t adja vissza

en: Discovery rule
hu: Felderítési szabály

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s".
hu: A „%1$s” felfedezési szabály már létezik a „%2$s” helyen.

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
hu: A „%1$s” felfedezési szabály már létezik.

en: Discovery rule "%1$s" cannot be copied without its master item.
hu: A „%1$s” felfedezési szabály nem másolható a fő eleme nélkül.

en: Discovery rule "%1$s" is used in "%2$s" action.
hu: A „%1$s” felfedezési szabály a „%2$s” műveletben használatos.

en: Discovery rule created
hu: Felfedezési szabály létrehozva

en: Discovery rule deleted | Discovery rules deleted
hu[0]: Felderítési szabály törölve
hu[1]: Felderítési szabály törölve

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
hu[0]: Felfedezési szabály letiltva
hu[1]: Felfedezési szabályok letiltva

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
hu[0]: Felfedezési szabály engedélyezve
hu[1]: Felfedezési szabályok engedélyezve

en: Discovery rule updated
hu: Felderítési szabály frissítve

en: Discovery rules
hu: Felfedezési szabályok

en: Discovery rules deleted
hu: Felderítési szabályok törölve

en: Discovery status
hu: Felderítés állapota

en: Display
hu: Kijelző

en: Display OK triggers for
hu: Az OK eseményindítók megjelenítése a következőhöz:

en: Display graph
hu: Grafikon megjelenítése

en: Display problems
hu: Problémák megjelenítése

en: Display stacked graph
hu: Halmozott grafikon megjelenítése

en: Displaying options
hu: Opciók megjelenítése

en: Division denominator
hu: Osztály nevezője

en: Do not keep history
hu: Ne őrizze meg az előzményt

en: Do not keep trends
hu: Ne tartsa meg a trendeket

en: Do you wish to replace the conditional expression?
hu: Le szeretné cserélni a feltételes kifejezést?

en: Does not contain
hu: Nem tartalmaz

en: Does not equal
hu: Nem egyenlő

en: Does not exist
hu: Nem létezik

en: Does not match regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: Dot
hu: Pontozott vonal

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
hu: Le

[ctx: discovery status]
en: Down
hu: Le

en: Download image
hu: Kép letöltése

en: Download the configuration file
hu: Töltse le a konfigurációs fájlt

en: Downtime
hu: Kiesés

en: Draw
hu: Rajzol

en: Draw style
hu: Rajz stílusa

en: Duration
hu: Időtartam

en: Dutch (nl_NL)
hu: Holland (nl_NL)

en: Dynamic item
hu: Dinamikus elem

en: Dynamic items
hu: Dinamikus elemek

en: Each item
hu: Minden elem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit dashboard
hu: Irányítópult szerkesztése

en: Edit map
hu: Térkép szerkesztése

en: Edit operation
hu: Művelet szerkesztése

en: Edit tree element
hu: Faelem szerkesztése

en: Edit widget
hu: Widget szerkesztése

en: Effective date
hu: Hatálybalépés napjára

en: Elasticsearch error: %1$s.
hu: Elasztikus keresési hiba: %1$s.

en: Element
hu: Elem

en: Element name
hu: Elem név

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Empty
hu: Üres

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
hu: Üres SSL-tanúsítványfájl a „%1$s” webes forgatókönyvhöz.

en: Empty color.
hu: Üres szín.

en: Empty map ID.
hu: Üres térképazonosító.

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable HTTP authentication
hu: HTTP hitelesítés engedélyezése

en: Enable LDAP authentication
hu: Engedélyezze az LDAP hitelesítést

en: Enable SAML authentication
hu: SAML hitelesítés engedélyezése

en: Enable audit logging
hu: Ellenőrzési naplózás engedélyezése

en: Enable compression
hu: Tömörítés engedélyezése

en: Enable confirmation
hu: Engedélyezze a megerősítést

en: Enable debug mode
hu: Hibakeresési mód engedélyezése

en: Enable debug mode in selected groups?
hu: Engedélyezi a hibakereső módot a kiválasztott csoportok számára?

en: Enable host
hu: Hoszt engedélyezése

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
hu: Engedélyezi a hosztokat a kiválasztott proxykon?

en: Enable selected SLA?
hu: Engedélyezi a kiválasztott SLA-t?

en: Enable selected SLAs?
hu: Engedélyezi a kiválasztott SLA-kat?

en: Enable selected actions?
hu: Engedélyezi a kiválasztott műveleteket?

en: Enable selected correlations?
hu: Engedélyezi a kiválasztott összefüggéseket?

en: Enable selected discovery rules?
hu: Engedélyezi a kijelölt felderítési szabályokat?

en: Enable selected groups?
hu: Engedélyezi a kiválasztott felhasználókat?

en: Enable selected hosts?
hu: Engedélyezi a kiválasztott hosztokat?

en: Enable selected items?
hu: Kijelölt elemek engedélyezése?

en: Enable selected triggers?
hu: Engedélyezi a kijelölt triggereket?

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Error
hu: Hiba

en: Event
hu: Esemény

en: Event ID
hu: Esemény azonosító

en: Event acknowledged
hu: Esemény nyugtázva

en: Event details
hu: Esemény részletei

en: Event generation
hu: Esemény generálás

en: Event is acknowledged
hu: Esemény nyugtázva

en: Event is not acknowledged
hu: Esemény nincs nyugtázva

en: Every day(s)
hu: Minden nap

en: Every week(s)
hu: Minden héten

en: Exclude
hu: Kivéve

en: Executed script
hu: Végrehajtott szkript

en: Expand single problem
hu: Egyes hibák kifejtése

en: Exploded
hu: Bontott kör

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Expression cannot be empty
hu: A kifejezés nem lehet üres

en: Expression type
hu: Kifejezés típusa

en: Expressions
hu: Kifejezések

en: External check
hu: Külső ellenőrzés

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Fail
hu: Hiba

en: Failed
hu: Hiba

en: Failure Audit
hu: Sikertelen Események

en: February
hu: Február

en: Field
hu: Mező

en: Filled region
hu: Kitöltés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Finish
hu: Vége

en: Fixed
hu: Fix

en: French (fr_FR)
hu: Francia (fr_FR)

en: Friday
hu: Péntek

en: From
hu: -tól

en: Full clone
hu: Teljes klón

en: Function
hu: Funkció

en: GUI access disabled.
hu: GUI hozzáférés letiltva

en: General
hu: Általános

en: German (de_DE)
hu: Német (de_DE)

en: Go back to %1$s
hu: Vissza ide: %1$s

en: Gradient line
hu: Meredek vonal

en: Graph
hu: Grafikon

en: Graph added
hu: Grafikon hozzáadva

en: Graph deleted
hu: Grafikon törölve

en: Graph sum
hu: Összesített grafikon

en: Graph type
hu: Grafikon típusa

en: Graph updated
hu: Grafikon frissítve

en: Graphs
hu: Grafikonok

en: Graphs deleted
hu: Grafikonok törölve

en: Group
hu: Csoport

en: Group added
hu: Csoport létrehozva

en: Group deleted | Groups deleted
hu[0]: Csoport törölve
hu[1]: Csoportok törölve

en: Group for discovered hosts
hu: Csoport a felderített hosztoknak

en: Group name
hu: Csoport név

en: Group updated
hu: Csoport frissítve

en: Groups
hu: Csoportok

en: Hardware
hu: Hardver

en: Height
hu: Magasság

en: Help
hu: Segítség

en: Hide selected
hu: Választottak elrejtése

en: High
hu: Magas

en: History
hu: Előzmények

en: History cleared
hu: Előzmények törölve

en: History clearing can take a long time. Continue?
hu: Az előzmények törlése hosszabb időt vehet igénybe. Folytatja?

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Horizontal align
hu: Vízszintes igazítás

en: Host | Hosts
hu[0]: Hoszt
hu[1]: Hoszt

en: Host IP
hu: Hoszt IP

en: Host access
hu: Hoszt elérés

en: Host added
hu: Hoszt felvéve

en: Host deleted
hu: Hoszt törölve

en: Host disabled | Hosts disabled
hu[0]: Hoszt letiltva

en: Host group
hu: Hoszt csoport

en: Host groups
hu: Hoszt csoportok

en: Host name
hu: Hoszt név

en: Host updated
hu: Hoszt frissítve

en: Hosts
hu: Hosztok

en: Hosts location
hu: Hosztok elhelyezkedése

en: Hours
hu: Órák

en: Hungarian (hu_HU)
hu: Magyar (hu_HU)

en: ID
hu: Azonosító

en: IP address
hu: IP cím

en: IP range
hu: IP tartomány

en: IPMI sensor
hu: IPMI szenzor

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon (default)
hu: Ikon (alapértelmezett)

en: Icon (disabled)
hu: Ikon (letiltva)

en: Icon (maintenance)
hu: Ikon (karbantartás)

en: Icon (problem)
hu: Ikon (hiba)

en: Image
hu: Kép

en: Image added
hu: Kép hozzáadva

en: Image deleted
hu: Kép törölve

en: Image updated
hu: Kép frissítve

en: Images
hu: Képek

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Import file
hu: Import fájl

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Include
hu: Beleértve

en: Incorrect function is used
hu: Hibás funkció

en: Incorrect list of items.
hu: Hibás elemlista.

en: Information
hu: Információ

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Installation
hu: Telepítés

en: Interval
hu: Intervallum

en: Inventory
hu: Leltár

en: Is online?
hu: Bejelentkezve?

en: Italian (it_IT)
hu: Olasz (it_IT)

en: Item
hu: Elem

en: Item added
hu: Adatsor hozzáadva

en: Item deleted
hu: Elem törölve

en: Item updated
hu: Adatsor frissítve

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
hu: Az elem nem lesz frissítve. Kérem javítsa a frissítési intervallumot.

en: Items
hu: Elemek

en: Items deleted
hu: Elemek törölve

en: Items updated
hu: Adatsorok hozzáadva

en: January
hu: Január

en: Japanese (ja_JP)
hu: Japán (ja_JP)

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Key
hu: Kulcs

en: Korean (ko_KR)
hu: Koreai (ko_KR)

en: Label
hu: Cimke

en: Label location
hu: Cimke elhelyezkedése

en: Language
hu: Nyelv

en: Last check
hu: Utolsó ellenőrzés

en: Last hour graph
hu: Utolsó óra grafikonja

en: Last month graph
hu: Utolsó hónap grafikonja

en: Last of
hu: Utolsó

en: Last seen (age)
hu: Utolsó kapcsolat időpontja

en: Last value
hu: Utolsó érték

en: Last week graph
hu: Utolsó hét grafikonja

en: Latest data
hu: Legfrissebb adat

en: Latvian (lv_LV)
hu: Litván (lv_LV)

en: Left
hu: Balra

en: Limit for search and filter results
hu: Keresési/Szűrési limit

en: Line
hu: Vonal

en: Link
hu: Kapcsolat

en: Link indicators
hu: Kapcsolatjelzők

en: Link to template
hu: Hozzáadás a sablonhoz

en: Linked templates
hu: Csatolt minták

en: Listing of installed packages. Returns text
hu: Listázza a telepített csomagokat. Szöveget ad vissza

en: Local time
hu: Helyi idő

en: Location
hu: Elhelyezkedés

en: Log
hu: Napló

en: Log time format
hu: Napló időformátuma

en: Login
hu: Belépés

en: Logout
hu: Kilépés

en: Lost
hu: Elveszett

en: Macros
hu: Makrók

en: Maintenance
hu: Karbantartás

en: Maintenance added
hu: Karbantartás hozzáadva

en: Maintenance deleted
hu: Karbantartás törölve

en: Maintenance period length
hu: Karbantartási időszak hossza

en: Maintenance type
hu: Karbantartás típusa

en: Maintenance updated
hu: Karbantartás frissítve

en: Map
hu: Térkép

en: Maps
hu: Térképek

en: March
hu: Március

en: Mark others
hu: Inverz megjelölése

en: Mark selected
hu: Válaszott megjelölése

en: Mass update
hu: Tömeges frissítés

en: Max count of elements to show inside table cell
hu: A táblázat mezőiben maximálisan megjelenő elemek száma

en: May
hu: Május

en: Media
hu: Eszköztípus

en: Media type
hu: Eszköztípus

en: Media type deleted | Media types deleted
hu[0]: Eszköztípus törölve
hu[1]: Eszköztípus törölve

en: Media type disabled | Media types disabled
hu[0]: Média típus letiltva

en: Media type updated
hu: Eszköztípus frissítve

en: Media types
hu: Eszköztípusok

en: Members
hu: Tagok

en: Message
hu: Üzenet

en: Middle
hu: Középre

en: Minutes
hu: Percek

en: Mode
hu: Mód

en: Monday
hu: Hétfő

en: Monitored by proxy
hu: Proxin keresztül monitorozva

en: Monitored host
hu: Monitorozitt hoszt

en: Monitoring
hu: Felügyelet

en: Month
hu: Hónap

en: Monthly
hu: Havi

en: More than 10 minutes
hu: Több, mint 10 perc

en: Name
hu: Név

en: Network map added
hu: Hálózati térkép létrehozva

en: Network map deleted
hu: Hálózati térkép törölve

en: Network map updated
hu: Hálózati térkép frissítve

en: Network maps
hu: Hálózati térképek

en: Never
hu: Soha

en: New condition
hu: Új feltétel

en: New regular expression
hu: Új reguláris kifejezés

en: No
hu: Nem

en: No data collection
hu: Adatgyűjtés nélkül

en: No image
hu: Nincs kép

en: No target selected
hu: Nincs cél kiválasztva

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: Not Ack
hu: Nincs nyugtázva

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not classified
hu: Nincs osztályozva

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Nothing
hu: Semmi

en: Notification report
hu: Értesítési riportok

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Number of status changes
hu: Állapotváltozások száma

en: Number of steps
hu: Folyamat lépéseinek száma

en: Number of users (online)
hu: Felhasználók száma (bejelentkezve)

en: Numeric (float)
hu: Numerikus (lebegőpontos)

en: Numeric (unsigned)
hu: Numerikus (pozitív egész)

en: OS
hu: Operációs Rendszer

en: OS (Short)
hu: Oprendszer (rövid leírás)

en: October
hu: Október

en: Off
hu: KIKAPCSOL

en: On
hu: BEKAPCSOL

en: One time only
hu: Egy alkalommal

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
hu: Csak az engedélyezett hosztokhoz rendelt elemekből számítva

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
hu: Csak az engedélyezett hosztokhoz rendelt, engedélyezett elemekhez tartozó triggerekből számítva

en: Operations
hu: Műveletek

en: Operator
hu: Operátor

en: Original
hu: Eredeti

en: Other
hu: Egyéb

en: Other parameters
hu: Egyéb paraméterek

en: Overview
hu: Áttekintés

en: PHP databases support
hu: PHP adatbázis támogatás

en: PHP version
hu: PHP verzió

en: PROBLEM
hu: HIBA

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Password
hu: Jelszó

en: Password (once again)
hu: Jelszó (ismétlés)

en: Period
hu: Időszak

en: Period type
hu: Időszak típusa

en: Pie
hu: Kör

en: Plain text
hu: Szöveg

en: Polish (pl_PL)
hu: Lengyel (pl_PL)

en: Portuguese (pt_BR)
hu: Portugál (pt_BR)

en: Preview
hu: Előnézet

en: Private key file
hu: Privát kulcsfájl

en: Problem
hu: Hiba

en: Problems
hu: Hibák

en: Proxies
hu: Proxik

en: Proxy added
hu: Proxy létrehozva

en: Proxy deleted | Proxies deleted
hu[0]: Proxy törölve
hu[1]: Proxy törölve

en: Proxy name
hu: Proxy neve

en: Proxy updated
hu: Proxy frissítve

en: Public key
hu: Publikus kulcs

en: Public key file
hu: Publikus kulcsfájl

en: Queue
hu: Feldolgozási sor

en: Read
hu: Olvasás

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Read-write
hu: Írható-olvasható

en: Received value
hu: Fogadott érték

en: Recipient
hu: Címzett

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Regular expression added
hu: Reguláris kifejezés hozzáadva

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
hu[0]: Reguláris kifejezés törölve
hu[1]: Reguláris kifejezések törölve

en: Regular expression updated
hu: Reguláris kifejezés frissítve

en: Regular expressions
hu: Reguláris kifejezések

en: Remote command
hu: Távoli parancs

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove host
hu: Hoszt eltávolítása

en: Replace
hu: Csere

en: Reports
hu: Jelentések

en: Required
hu: Szükséges

en: Required server performance, new values per second
hu: Szükséges szerver teljesítmény (másodpercenkénti mérések száma))

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Resource
hu: Forrás

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Response time
hu: Válaszidő

en: Result
hu: Eredmény

en: Result is FALSE
hu: Az eredmény HAMIS

en: Result is TRUE
hu: Az eredmény IGAZ

en: Result type
hu: Eredmény típusa

en: Retry
hu: Újra

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
hu: Az elveszett ICMP ping csomagok százalékát adja vissza.

en: Right
hu: Jobbra

en: Rows
hu: Sorok

en: Rows per page
hu: Sorok oldalanként

en: Rules
hu: Szabályok

en: Russian (ru_RU)
hu: Orosz (ru_RU)

en: SMTP server
hu: SMTP szerver

en: SNMP community
hu: SNMP jelszó (community)

en: Saturday
hu: Szombat

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Script added
hu: Script felvéve

en: Script deleted | Scripts deleted
hu[0]: Script törölve
hu[1]: Script törölve

en: Script name
hu: Script név

en: Script updated
hu: Script frissítve

en: Scripts
hu: Scriptek

en: Search
hu: Keresés

en: Search attribute
hu: Keresési tulajdonság

en: Search pattern is empty
hu: A keresési feltétel üres

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Selected
hu: Kijelölt

en: Send message
hu: Üzenetküldés

en: Send only to
hu: Küldés csak ide

en: Send to
hu: Küldés

en: September
hu: Szeptember

en: Server
hu: Szerver

en: Server time
hu: Szerver idő

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Service deleted | Services deleted
hu[0]: Szolgáltatás törölve
hu[1]: Szolgáltatások törölve

en: Service port
hu: Szerviz port

en: Service type
hu: Szerviz típus

en: Service updated
hu: Szolgáltatás frissítve

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Severity
hu: Súlyosság

en: Show
hu: Megjelenít

en: Show details
hu: Részletek megjelenítése

en: Show hosts in maintenance
hu: Karbantartás alatti hosztok megjelenítése

en: Show lines
hu: Vonalak megjelenítése

en: Show selected
hu: Választottak megjelenítése

en: Show text as HTML
hu: Szöveg megjelenítése HTML-ként

en: Show triggers
hu: Triggerek megjelenítése

en: Show unacknowledged only
hu: Csak a nem nyugtázottak megjelenítése

en: Show working time
hu: Munkaidő megjelenítése

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Simple check
hu: Egyszerű ellenőrzés

en: Simple graph
hu: Egyszerű grafikon

en: Software
hu: Szoftver

en: Sort order (0->999)
hu: Sorba rendezés (0->999)

en: Source
hu: Forrás

en: Spanish (es_ES)
hu: Spanyol (es_ES)

en: Speed
hu: Sebesség

en: Stacked
hu: Rögzített

en: State
hu: Állapot

en: Status
hu: Státusz

en: Status codes
hu: Státusz kódok

en: Status of discovery
hu: Felderítés állapota

en: Status only
hu: Csak státusz

en: Step
hu: Lépés

en: Steps
hu: Lépések száma

en: Subject
hu: Tárgy

en: Success Audit
hu: Sikeres Események

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Swedish (sv_SE)
hu: Svéd (sv_SE)

en: System default
hu: Alapértelmezett

en: TOTAL
hu: ÖSSZESEN

en: TRUE
hu: IGAZ

en: Tag
hu: Cimke

en: Target
hu: Cél

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Template
hu: Minta

en: Template deleted
hu: Minta törölve

en: Template linkage
hu: Minta csatolások

en: Template updated
hu: Minta frissítve

en: Templates
hu: Minták

en: Test
hu: Teszt

en: Test data
hu: Teszt adat

en: Test string
hu: Teszt szöveg

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Téma

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: This week
hu: Ezen a héten

en: This year
hu: Ebben az évben

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Till
hu: -ig

en: Time
hu: Idő

en: Time period
hu: Idő periódus

en: Time type
hu: Idő típusa

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Timestamp
hu: Időpecsét

en: Today
hu: Ma

en: Top
hu: Felül

en: Total
hu: Összes

en: Trends
hu: Trendek

en: Trigger added
hu: Trigger létrehozva

en: Trigger deleted
hu: Trigger törölve

en: Trigger overview
hu: Trigger áttekintés

en: Trigger severity
hu: Trigger súlyosság

en: Trigger updated
hu: Trigger frissítve

en: Triggers
hu: Trigger-ek

en: Triggers deleted
hu: Triggerek törölve

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Type
hu: Típus

en: Type (OK)
hu: Típus (OK)

en: Type of calculation
hu: Számítás tipusa

en: Type of information
hu: Információ típusa

en: Types
hu: Típusok

en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

en: URL (after login)
hu: URL (belépés után)

en: Ukrainian (uk_UA)
hu: Ukrán (uk_UA)

en: Unacknowledge
hu: Nyugtázás visszavonása

en: Unacknowledged
hu: Nem nyugtázott

en: Unacknowledged PROBLEM events
hu: Nem nyugtázott PROBLÉMA események

en: Unacknowledged RESOLVED events
hu: Nem nyugtázott MEGOLDÓDOTT események

en: Unacknowledged only
hu: Csak a nem nyugtázottak

en: Unblock selected users?
hu: Engedélyezi a kijelölt zárolt felhasználókat?

en: Units
hu: Egységek

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown action
hu: Ismeretlen eljárás

en: Unknown resource
hu: Ismeretlen forrás

en: Unknown value type
hu: Ismeretlen érték típus

en: Unlink
hu: Leválasztás

en: Unlink and clear
hu: Leválasztás és kiürítés

en: Unlink from template
hu: Eltávolítás a sablonból

en: Update
hu: Frissítés

en: Update interval
hu: Frissítési gyakoriság

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upper level maps
hu: Felsőbb szintű térképek

en: Uptime
hu: Üzemidő

en: Uptime/Downtime
hu: Üzemidő/Kiesés

en: Use if severity
hu: Használat, ha a súlyosság

en: User
hu: Felhasználó

en: User added
hu: Új felhasználó felvéve

en: User deleted | Users deleted
hu[0]: Felhasználó törölve

en: User group
hu: Felhasználói csoport

en: User group for database down message
hu: Adatbázishiba esetén értesítendő felhasználói csoport

en: User groups
hu: Felhasználói csoportok

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: User type
hu: Felhasználó típus

en: User updated
hu: Felhasználó frissítve

en: Users
hu: Felhasználók

en: Value
hu: Érték

en: Value map
hu: Érték-hozzárendelési lista

en: Value mapping
hu: Érték-hozzárendelés

en: Values
hu: Értékek

en: Variables
hu: Változók

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Vertical align
hu: Függőleges igazítás

en: Warning
hu: Figyelmezetés

en: Web monitoring
hu: Web felügyelet

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Weekly
hu: Heti

en: When active
hu: Amikor aktív

en: Width
hu: Szélesség

en: With data collection
hu: Adatgyűjtéssel

en: With problems
hu: Hiba nélkül

en: With triggers
hu: Triggerekkel

en: Without problems
hu: Hibásak

en: Without triggers
hu: Triggerek nélkül

en: Working time
hu: Munkaidő

en: Write
hu: Írás

en: Y axis MAX value
hu: Y tengely MAX érték

en: Y axis MIN value
hu: Y tengely MIN érték

en: Y axis side
hu: Y tengely elhelyezkedése

en: Year
hu: Év

en: Yearly
hu: Évi

en: Yes
hu: Igen

en: Zabbix agent
hu: ZABBIX agent

en: Zabbix agent (active)
hu: ZABBIX agent (aktív)

en: Zabbix internal
hu: ZABBIX belső

en: Zabbix server is running
hu: A Zabbix szerver fut

en: Zabbix trapper
hu: ZABBIX trapper

en: all
hu: mind

en: as Blue
hu: Kék

en: as Green
hu: Zöld

en: as Red
hu: Piros

en: avg
hu: átl

en: days
hu: napok

en: in
hu: ban / ben

en: last
hu: utolsó

[ctx: week of month]
en: last
hu: utolsó

en: no data
hu: nincs adat

en: no permissions to acknowledge problems
hu: nincs jogosultság a problémák nyugtázására

en: no permissions to unacknowledge problems
hu: nincs jogosultság a problémák nyugtázásának visszavonására

en: not in
hu: nem ban / ben

en: not selected
hu: nincs kiválasztva

[ctx: second short]
en: s
hu: mp

en: short description
hu: rövid leírás

en: unknown
hu: ismeretlen

en: value
hu: érték

en: via
hu: keresztűl

[ctx: year short]
en: y
hu: é
