Zabbix 6.0 - en to sk translation catalogue (3762 entries)

en: "%1$s" date must be less than "%2$s" date.
sk: Dátum „%1$s“ musí byť menší ako dátum „%2$s“.

en: "%1$s" instead "%2$s"
sk: „%1$s“ namiesto „%2$s“

en: "%1$s" is expected
sk: "%1$s" je očakávaná

en: "%1$s" must be an empty string or greater than "%2$s".
sk: „%1$s“ musí byť prázdny reťazec alebo musí byť väčší ako „%2$s“.

en: "%1$s" value must be less than or equal to "%2$s" value
sk: Hodnota „%1$s“ musí byť menšia alebo rovná hodnote „%2$s“.

en: "host:key" pair is expected
sk: "host:key" dvojica je očakávaná

en: "hostid" of dependent item and master item should match
sk: host id závisleho itemu a hlavného by sa mali zhodovať

en: "ruleid" of dependent item and master item should match
sk: ruleid závisleho itemu a hlavného by sa mali zhodovať

en: $.path.to.node
sk: $.cesta.k.uzlu ($.path.to.node)

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
sk: %1$d znakov prekračuje maximálnu dĺžku %2$d znakov

en: %1$d day | %1$d days
sk[0]: %1$d dni
sk[1]: %1$d dní
sk[2]: %1$d dní

[ctx: screen reader]
en: %1$d matches for %2$s found
sk: nájdené %1$d zhody pre %2$s

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
sk[0]: %1$d z %3$d%2$s problému zobrazených
sk[1]: %1$d z %3$d%2$s problémov zobrazených
sk[2]: %1$d z %3$d%2$s problémov zobrazených

en: %1$d problems selected.
sk: Počet vybratých problémov: %1$d.

en: %1$s (year %2$s)
sk: %1$s (rok %2$s)

en: %1$s - thrown by module located at %2$s.
sk: %1$s – vyvolané modulom umiestneným na %2$s.

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
sk: %1$s [Riadok: %2$s | Stĺpec: %3$s]

[ctx: screen reader]
en: %1$s action | %1$s actions
sk[0]: Akcia %1$s
sk[1]: Akcie %1$s
sk[2]: Akcie %1$s

en: %1$s characters
sk: %1$s znakov

en: %1$s characters remaining
sk: Zostáva %1$s znakov

en: %1$s event | %1$s events
sk[0]: %1$s udalosť
sk[1]: %1$s udalosti
sk[2]: %1$s udalostí

en: %1$s host in maintenance | %1$s hosts in maintenance
sk[0]: %1$s host v údržbe
sk[1]: %1$s hostov v údržbe
sk[2]: %1$s hostov v údržbe

en: %1$s hour | %1$s hours
sk[0]: %1$s hodina
sk[1]: %1$s hodín
sk[2]: %1$s hodín

en: %1$s item | %1$s items
sk[0]: %1$s položka
sk[1]: %1$s položky
sk[2]: %1$s položiek

[ctx: screen reader]
en: %1$s message | %1$s messages
sk[0]: %1$s správa
sk[1]: %1$s správy
sk[2]: %1$s správy

en: %1$s minute | %1$s minutes
sk[0]: %1$s minúta
sk[1]: %1$s minúty
sk[2]: %1$s minút

en: %1$s of %2$s element in problem state | %1$s of %2$s elements in problem state
sk[0]: %1$s z %2$s prvku v problémovom stave
sk[1]: %1$s z %2$s prvkov v problémovom stave
sk[2]: %1$s z %2$s prvkov v problémovom stave

[ctx: screen reader]
en: %1$s preselected, use down,up arrow keys and enter to select
sk: %1$s predvolené, použi klávesy nadol, nahor a enter pre výber

en: %1$s problem | %1$s problems
sk[0]: Problém %1$s
sk[1]: Problémy %1$s
sk[2]: Problémy %1$s

en: %1$s problem in total | %1$s problems in total
sk[0]: Celkom %1$s problém
sk[1]: Celkom %1$s problémov
sk[2]: Celkom %1$s problémov

en: %1$s retry left | %1$s retries left
sk[0]: ostáva %1$s pokus
sk[1]: ostávajú %1$s pokusy
sk[2]: ostáva %1$s pokusov

en: %1$s second | %1$s seconds
sk[0]: %1$s sekunda
sk[1]: %1$s sekundy
sk[2]: %1$s sekúnd

en: %1$s unacknowledged problem | %1$s unacknowledged problems
sk[0]: %1$s nepriznaný problém
sk[1]: %1$s nepriznané problémy
sk[2]: %1$s unacknowledged problem

[ctx: screen reader]
en: %1$s, Severity, %2$s
sk: %1$s, severita, %2$s

[ctx: screen reader]
en: %1$s, read only
sk: %1$s, len na čítanie

[ctx: screen reader]
en: %1$s, selected
sk: %1$s, vybraté

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
sk[0]: Zaznamenané %4$s neúspešné prihlásenie. Posledný pokus bol z IP %1$s dátum %2$s o %3$s.
sk[1]: Zaznamenané %4$s neúspešné prihlásenia. Posledný pokus bol z IP %1$s dátum %2$s o %3$s.
sk[2]: Zaznamenané %4$s neúspešných prihlásení. Posledný pokus bol z IP %1$s dátum %2$s o %3$s.

en: %d device | %d devices
sk[0]: %d zariadenie
sk[1]: %d zariadenia
sk[2]: %d zariadení

en: (0 - infinitely)
sk: (0 - nekonečne)

en: (0 - use action default)
sk: (0 – použiť predvolenú akciu)

en: (Only super admins can create groups)
sk: (Skupiny môžu vytvárať iba super administrátori)

en: (no proxy)
sk: (bez proxy)

en: 0 - use default port
sk: 0 - použiť predvolený port

en: 0 or 1
sk: 0 alebo 1

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 10 seconds
sk: 10 sekúnd

en: 100 busiest triggers
sk: 100 najčastejších spúšťačov

en: 30 seconds
sk: 30 sekúnd

en: 3D view
sk: 3D pohľad

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: 5 seconds
sk: 5 sekúnd

en: 500 latest values
sk: 500 posledných hodnôt

en: <empty string>
sk: <prázdny reťazec>

en: <label name>
sk: <názov labelu>

en: <manual>
sk: <manuálne>

en: <metric name>{<label name>="<label value>", ...} == <value>
sk: <názov metriky>{<názov štítka>="<hodnota štítka>", ...} == <hodnota>

en: ADD OVERRIDE
sk: PRIDAŤ NAHRADENIE

en: API access
sk: API prístup

en: API methods
sk: API metódy

en: API token "%1$s" already exists for userid "%2$s".
sk: Token rozhrania API „%1$s“ už existuje pre ID používateľa „%2$s“.

en: API token added
sk: Pridaný token API

en: API token deleted | API tokens deleted
sk[0]: Token API bol odstránený
sk[1]: Tokeny API boli odstránené

en: API token disabled | API tokens disabled
sk[0]: Token API je zakázaný
sk[1]: Tokeny API sú zakázané

en: API token enabled | API tokens enabled
sk[0]: Token API povolený
sk[1]: Tokeny API povolené

en: API token expired.
sk: Platnosť tokenu API vypršala.

en: API token updated
sk: Token API bol aktualizovaný

en: API tokens
sk: API tokeny

en: Above value
sk: Nad hodnotu

en: Abscissa
sk: Abscisa

en: Access denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Access denied!
sk: Prístup zamietnutý!

en: Access to API
sk: Prístup k API

en: Access to UI elements
sk: Prístup k prvkom používateľského rozhrania

en: Access to actions
sk: Prístup k akciám

en: Access to modules
sk: Prístup k modulom

en: Access to services
sk: Prístup k službám

en: Ack
sk: Potvrdenie

en: Acknowledge
sk: Potvrdiť

en: Acknowledge problems
sk: Priznať problémy

en: Acknowledged
sk: Potvrdenie

en: Acknowledged PROBLEM events
sk: Potvrdené PROBLÉMOVÉ udalosti

en: Acknowledged RESOLVED events
sk: Potvrdené VYRIEŠENÉ eventy

en: Action
sk: Akcia

en: Action "%1$s" already exists.
sk: Akcia "%1$s" už existuje.

en: Action "%2$s" is not available for user role "%1$s".
sk: Akcia „%2$s“ nie je k dispozícii pre rolu používateľa „%1$s“.

en: Action added
sk: Akcia bola pridaná

en: Action class %1$s must extend %2$s class.
sk: Trieda akcií %1$s musí rozšíriť triedu %2$s.

en: Action deleted
sk: Akcia bola zmazaná

en: Action disabled | Actions disabled
sk[0]: Akcia vypnutá
sk[1]: Akcie vypnuté
sk[2]: Akcie vypnuté

en: Action enabled | Actions enabled
sk[0]: Akcia povolená
sk[1]: Akcie povolené
sk[2]: Akcie povolené

en: Action log
sk: Log akcií

en: Action operation
sk: Operácia akcie

en: Action updated
sk: Akcia aktualizovaná

en: Actions
sk: Akcie

en: Active
sk: Aktívny

[ctx: maintenance status]
en: Active
sk: Aktívny

en: Active since
sk: Aktívny od

en: Active till
sk: Aktívny do

en: Add
sk: Pridať

en: Add (message type limit reached)
sk: Pridať (bol dosiahnutý limit typov správ)

en: Add a new widget
sk: Pridajte nový widget

en: Add child element
sk: Pridať podradený element

en: Add child service
sk: Pridajte podradenú službu

en: Add child services
sk: Pridajte podradené služby

en: Add from
sk: Pridať z

en: Add host
sk: Pridať hosta

en: Add item column
sk: Pridať stĺpec itemu

en: Add missing
sk: Pridať chýbajúce

en: Add multiple maps
sk: Pridajte viacero máp

en: Add new data set
sk: Pridať nový data set

en: Add new interface
sk: Pridať nové rozhranie

en: Add new override
sk: Pridať nové prepísanie

en: Add page
sk: Pridať stránku

en: Add parent services
sk: Pridajte parent služby

en: Add problem comments
sk: Pridajte komentáre k problémom

en: Add prototype
sk: Pridať prototyp

en: Add scheduled report
sk: Pridať naplánovaný report

en: Add services
sk: Pridajte služby

en: Add submaps
sk: Pridať podmapy

en: Add to favorites
sk: Pridať do obľúbených

en: Add to host group
sk: Pridať do skupiny

en: Add to host groups
sk: Pridať do skupín

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Add user group
sk: Pridať skupinu používateľov

en: Add widget
sk: Pridať widget

en: Added
sk: Pridané

[ctx: screen reader]
en: Added, %1$s
sk: Pridané, %1$s

en: Additional rule
sk: Dodatočné pravidlo

en: Additional rules
sk: Ďalšie pravidlá

en: Address
sk: Adresa

en: Admin
sk: Administrátor

en: Administration
sk: Administrácia

en: Advanced configuration
sk: Pokročilá konfigurácia

en: Advanced labels
sk: Rozšírené poznámky

en: After value
sk: Po hodnote

en: Age
sk: Trvanie

en: Age less than
sk: Trvanie menšie ako

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
sk: Kontrola dostupnosti agenta. Vráti nič - nedostupný, 1 - dostupný

en: Agent encryption
sk: Šifrovanie

en: Agent host metadata. Returns string
sk: Metadáta agent hosta. Vráti reťazec

en: Agent host name. Returns string
sk: Meno hosta. Vráti reťazec

en: Agent interfaces
sk: Rozhrania agenta

en: Agent variant check. Returns 1 - for Zabbix agent; 2 - for Zabbix agent 2
sk: Kontrola varianty agenta. Vráti 1 - pre agenta Zabbix; 2 – pre agenta Zabbix 2

en: Aggregate
sk: Agreguj

en: Aggregate functions
sk: Agregačná funkcie

en: Aggregation function
sk: Agregačná funkcia

en: Aggregation interval
sk: Interval agregácie

en: Alert message
sk: Výstražná správa

en: Algorithm
sk: Algoritmus

en: Align map elements
sk: Zarovnajte prvky mapy

en: All
sk: Všetky

en: All dashboards
sk: Všetky dashboardy

en: All graphs
sk: Všetky grafy

en: All groups
sk: Všetky skupiny

en: All hosts
sk: Všetky hosty

en: All links should have "Name" and "URL" specified
sk: Všetky linky by mali mať zadefinované "Meno" a "URL"

en: All maps
sk: Všetky mapy

en: All problems
sk: Všetky problémy

en: All problems if tag values match
sk: Všetky problémy, ak sa hodnoty tagov zhodujú

en: All services
sk: Všetky služby

en: All tags
sk: Všetky tagy

en: All templates
sk: Všetky šablóny

en: Allow list
sk: Zoznam povolených

en: Allow manual close
sk: Umožnite manuálne zatvorenie

en: Allowed hosts
sk: Povolené hosty

en: Allowed methods
sk: Povolené metódy

en: Alternatively, you can install it manually:
sk: Eventuálne to môžete napísať manuálne:

en: Amount of guest physical memory that is swapped out to the swap space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Množstvo fyzickej pamäte hosta, ktorá je vymenená do swapu, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware

en: Amount of host physical memory consumed for backing up guest physical memory pages, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Množstvo fyzickej pamäte hostiteľa spotrebovanej na zálohovanie stránok fyzickej pamäte hosta, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hosta virtuálneho počítača VMware

en: And
sk: A

en: And/Or
sk: A/Alebo

en: Annually
sk: Ročne

en: Any
sk: Akékoľvek

en: Any character string included
sk: Obsahuje ktorýkoľvek reťazec

en: Application error.
sk: Chyba aplikácie.

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply permissions and tag filters to all subgroups
sk: Použiť povolenia a filtre tagov na všetky podskupiny

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
sk: Budúca

en: April
sk: Apríl

en: Are you sure you want to delete this filter?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento filter?

en: Are you sure you want to delete?
sk: Naozaj chcete zmazať?

en: Are you sure you want to perform this action?
sk: Naozaj chcete vykonať túto akciu?

en: Area size
sk: Veľkosť plochy

en: Area type
sk: Typ plochy

en: Arithmetic
sk: Aritmetika

en: As is
sk: Ponechať

en: As plain text
sk: Ako obyčajný text

en: Assertions
sk: Tvrdenia

en: Asset tag
sk: Inventárne číslo

en: At %1$s:%2$s %3$s of every week | At %1$s:%2$s %3$s of every %4$s weeks
sk[0]: O %1$s:%2$s %3$s každý týždeň
sk[1]: O %1$s:%2$s %3$s každé %4$s týždne
sk[2]: O %1$s:%2$s %3$s každé %4$s týždne

en: At %1$s:%2$s every day | At %1$s:%2$s every %3$s days
sk[0]: O %1$s:%2$s každý deň
sk[1]: O %1$s:%2$s každé %3$s dni
sk[2]: O %1$s:%2$s každé %3$s dni

en: At %1$s:%2$s on %3$s %4$s of every %5$s
sk: V %1$s:%2$s na %3$s %4$s každý %5$s

en: At %1$s:%2$s on day %3$s of every %4$s
sk: V %1$s:%2$s dňa %3$s každý %4$s

en: At (hour:minute)
sk: O (hodina:minúta)

en: At least one UI element must be checked.
sk: Musí byť začiarknutý aspoň jeden prvok používateľského rozhrania.

en: At least one UI element must be enabled for user role "%1$s".
sk: Pre rolu používateľa „%1$s“ musí byť povolený aspoň jeden prvok používateľského rozhrania.

en: At least one action is mandatory.
sk: Aspoň jedna akcia je povinná.

en: At least one active user must exist with role "%1$s".
sk: Musí existovať aspoň jeden aktívny používateľ s rolou „%1$s“.

en: At least one day of the week or day of the month must be specified.
sk: Musí byť uvedený aspoň jeden deň v týždni alebo deň v mesiaci.

en: At least one host group or host must be selected.
sk: Musí byť vybratá aspoň jedna host grupa alebo host.

en: At least one host or template must be specified.
sk: Musí byť špecifikovaný aspoň jeden host alebo template.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL or Oracle should be supported.
sk: Mal by byť podporovaný aspoň jeden z MySQL, PostgreSQL alebo Oracle.

en: At least one operation must be selected.
sk: Musí byť vybratá aspoň jedna operácia.

en: At least one operation must exist.
sk: Musí existovať aspoň jedna operácia.

en: At least one update operation or message is mandatory
sk: Je povinná aspoň jedna aktualizačná operácia alebo správa

en: At least one update operation or message must exist.
sk: Musí existovať aspoň jedna operácia aktualizácie alebo správa.

en: At least one user or user group must be selected.
sk: Musí byť vybratý aspoň jeden používateľ alebo skupina používateľov.

en: At least one user or user group must be specified.
sk: Musí byť zadaný aspoň jeden používateľ alebo skupina používateľov.

en: Attempt interval
sk: Interval pokusov

en: Attempts
sk: Pokusy

en: Attribution
sk: Pripisovanie

en: Audit settings
sk: Nastavenia auditu

en: Auth token
sk: Autorizačný token

en: AuthN requests
sk: Žiadosti AuthN

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: Authentication algorithm
sk: Autentifikačný algoritmus

en: Authentication failed: %1$s.
sk: Autentifikácia zlyhala: %1$s.

en: Authentication method
sk: Metóda autentifikácie

en: Authentication passphrase
sk: Autentifikačná fráza

en: Authentication protocol
sk: Autentifikačný protokol

en: Authentication settings updated
sk: Nastavenia overovania boli aktualizované

en: Author
sk: Autor

en: Authorization
sk: Autorizácia

en: Auto
sk: Automaticky

[ctx: history source selection method]
en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto-login
sk: Automatické prihlásenie

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
sk: Možnosti automatického prihlásenia a automatického odhlásenia nie je možné aktivovať súčasne.

en: Auto-logout
sk: Automatické odhlásenie

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Automatic icon mapping
sk: Automatické mapovanie ikoniek

en: Automatic icon selection
sk: Automatický výber ikoniek

en: Autoregistration
sk: Automatická registrácia

en: Autoregistration actions
sk: Akcie automatickej registrácie

en: Autoregistration data storage period
sk: Doba uchovávania údajov automatickej registrácie

en: Availability
sk: Dostupnosť

en: Availability report
sk: Report dostupnosti

en: Available
sk: Dostupný

en: Average
sk: Priemerná

en: Average number of outstanding read requests to the virtual disk during the collection interval , <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance
sk: Priemerný počet nevybavených požiadaviek na čítanie na virtuálny disk počas intervalu zberu , <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta  virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia diskového zariadenia

en: Average number of outstanding write requests to the virtual disk during the collection interval, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance
sk: Priemerný počet nevybavených požiadaviek na zápis na virtuálny disk počas intervalu zhromažďovania, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia diskového zariadenia

en: Avoid easy-to-guess passwords
sk: Vyhnite sa ľahko uhádnuteľným heslám

en: Axes
sk: Osy

en: Back
sk: Späť

en: Background
sk: Pozadie

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background image
sk: Obrázok pozadia

en: Bar
sk: Lišta

en: Base DN
sk: Koreňový DN

en: Base color
sk: Základná farba

en: Basic
sk: Zakladná

en: Before value
sk: Pred hodnotou

en: Below value
sk: Pod hodnotou

en: Bind password
sk: Bind heslo

en: Bits to shift
sk: Bity na posun

en: Bitwise functions
sk: Bitové funkcie

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Blue
sk: Modrá

en: Body
sk: Telo

en: Body and headers
sk: Telo a hlavičky

en: Bold
sk: Tučné

en: Bold line
sk: Hrubá čiara

en: Boolean to decimal
sk: Boolean na desatinné číslo

en: Border
sk: Rámček

en: Border color
sk: Farba okraja

en: Border type
sk: Typ okraja

en: Border width
sk: Šírka okraja

en: Both passwords must be equal.
sk: Obe heslá musia byť rovnaké.

en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom N
sk: Spodné N

en: Bring forward
sk: Do popredia

en: Bring to front
sk: Priveďte dopredu

en: Bulgarian (bg_BG)
sk: Bulharsky (bg_BG)

en: By host
sk: Podľa hosta

en: By trigger template
sk: Podľa šablóny spúšťača

en: CLOSING
sk: ZATVORENIE

en: CPU information. Returns string or integer
sk: CPU informácie. Vráti reťazec alebo celé číslo

en: CPU load. Returns float
sk: CPU load. Vráti desatinné číslo

en: CPU time spent waiting for swap-in, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - CPU instance
sk: Čas CPU strávený čakaním na swap-in, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hostiteľa virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia CPU

en: CPU usage as a percentage during the interval depends on power management or HT, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Využitie CPU v percentách počas intervalu závisí od správy napájania alebo HT, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hostiteľa hypervízora VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Využitie CPU v percentách počas intervalu, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware

en: CPU usage as a percentage during the interval, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Využitie CPU v percentách počas intervalu, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware

en: CPU utilization percentage. Returns float
sk: Percento využitia CPU. Vráti float

en: CSV to JSON
sk: CSV na JSON

en: CUID is expected
sk: Očakáva sa CUID

en: Calculated
sk: Vypočítaná

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Callback
sk: Callback úroveň

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot add API token
sk: Nie je možné pridať token API

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
sk: Nie je možné pridať nečíselnú položku "%1$s" do grafu "%2$s".

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
sk: Nie je možné pridať nečíselnú položku "%1$s" k prototypu grafu "%2$s".

en: Cannot add action
sk: Nie je možné pridať akciu

en: Cannot add correlation
sk: Nie je možné pridať koreláciu

en: Cannot add dashboard page: maximum number of %1$d dashboard pages has been added.
sk: Nie je možné pridať stránku informačného panela: bol pridaný maximálny počet stránok informačného panela (%1$d).

en: Cannot add dependency from a host to a template.
sk: Šablóna nemôže závisieť na hostovi.

en: Cannot add dependency from trigger "%1$s:%2$s" to non existing trigger "%3$s:%4$s".
sk: Nie je možné pridať závislosť zo spúšťača "%1$s:%2$s" pre neexistujúci spúšťač "%3$s:%4$s".

en: Cannot add discovery rule
sk: Nie je možné pridať pravidlo pre pátrača

en: Cannot add graph
sk: Nie je možné pridať graf

en: Cannot add graph prototype
sk: Nie je možné pridať prototyp grafu

en: Cannot add group
sk: Nie je možné pridať skupinu

en: Cannot add host
sk: Nie je možné pridať host

en: Cannot add host prototype
sk: Nie je možné pridať prototyp hosta

en: Cannot add image
sk: Nie je možné pridať obrázok

en: Cannot add item
sk: Nie je možné pridať položku

en: Cannot add item prototype
sk: Nie je možné pridať prototyp položky

en: Cannot add maintenance
sk: Nie je možné pridať plánovanú odstávku

en: Cannot add map element of the map "%1$s" due to circular reference.
sk: Nie je možné pridať prvok mapy „%1$s“ z dôvodu kruhového odkazu.

en: Cannot add media type
sk: Nie je možné pridať tento typ média

en: Cannot add module: %1$s. | Cannot add modules: %1$s.
sk[0]: Nie je možné pridať modul: %1$s.
sk[1]: Nie je možné pridať moduly: %1$s.
sk[2]: Nie je možné pridať moduly: %1$s.

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
sk: Nie je možné pridať viac než jednu položku typu "Súhrn grafu" k prototypu grafu "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph prototype "%1$s".
sk: Nie je možné pridať viac ako jednu položku "Súhrn grafu" k prototypu grafu "%1$s".

en: Cannot add network map
sk: Nie je možné pridať mapu siete

en: Cannot add proxy
sk: Nie je možné pridať proxy

en: Cannot add regular expression
sk: Nie je možné pridať regulárny výraz

en: Cannot add scheduled report
sk: Nie je možné pridať naplánovaný prehľad

en: Cannot add script
sk: Nie je možné pridať skript

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
sk: Nie je možné pridať podmapy. Maximálna dosiahnutá hĺbka.

en: Cannot add template
sk: Nie je možné pridať šablónu

en: Cannot add trigger
sk: Nie je možné pridať spúšťač

en: Cannot add trigger prototype
sk: Nie je možné pridať prototyp spúšťača

en: Cannot add user
sk: Nie je možné pridať používateľa

en: Cannot add user group
sk: Nie je možné pridať skupinu používateľov

en: Cannot add web scenario
sk: Nie je možné pridať scenár

en: Cannot add widget: not enough free space on the dashboard.
sk: Nie je možné pridať widget: na dashboarde nie je dostatok voľného miesta.

[ctx: screen reader]
en: Cannot be removed
sk: Nedá sa odstrániť

en: Cannot bind anonymously to LDAP server.
sk: Nedá sa anonymne pripojiť na server LDAP.

en: Cannot bind to LDAP server.
sk: Nedá sa pripojiť na server LDAP.

en: Cannot build expression tree: %1$s.
sk: Nie je možné vytvoriť strom výrazov: %1$s.

en: Cannot change the user type of own role.
sk: Nemožno zmeniť typ používateľa vlastnej roly.

en: Cannot clear history
sk: Nie je možné zmazať históriu

en: Cannot clone graph prototypes.
sk: Nie je možné klonovať prototypy grafov.

en: Cannot clone item prototypes.
sk: Nie je možné klonovať prototypy položiek.

en: Cannot clone trigger prototypes.
sk: Nie je možné klonovať prototypy spúšťačov.

en: Cannot close problem: %1$s.
sk: Nie je možné ukončiť problém: %1$s.

en: Cannot connect to LDAP server.
sk: Nedá sa pripojiť k serveru LDAP.

en: Cannot connect to the database.
sk: Nie je možné sa spojiť s databázou.

en: Cannot convert POST data:
sk: Nie je možné konvertovať údaje POST:

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
sk[0]: Nie je možné skopírovať graf
sk[1]: Nie je možné skopírovať grafy
sk[2]: Nie je možné skopírovať grafy

en: Cannot copy item | Cannot copy items
sk[0]: Nie je možné skopírovat položku
sk[1]: Nie je možné skopírovat položky
sk[2]: Nie je možné skopírovat položky

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
sk[0]: Nie je možné skopírovať spúšťač
sk[1]: Nie je možné skopírovať spúšťače
sk[2]: Nie je možné skopírovať spúšťače

en: Cannot copy trigger "%1$s", because it has multiple hosts in the expression.
sk: Nie je možné skopírovať trigger "%1$s", pretože má vo výraze viacero hostov.

en: Cannot copy trigger "%1$s:%2$s", because it has multiple hosts in the expression.
sk: Nie je možné skopírovať spúšťač "%1$s:%2$s", pretože jeho definícia obsahuje viac hostov.

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
sk: Nie je možné vytvoriť prototyp grafu pre zisteného hosta "%1$s".

en: Cannot create another database connection.
sk: Nie je možné otvoriť ďalšie spojenie k databáze.

en: Cannot create circular dependencies.
sk: Nie je možné vytvoriť zacyklené závislosti.

en: Cannot create dependency on trigger itself.
sk: Nie je možné vytvoriť závislosť prototypu spúšťača na sebe samom.

en: Cannot create dependency on trigger prototype itself.
sk: Nie je možné vytvoriť závislosť prototypu spúšťača na sebe samom.

en: Cannot create discovery rule
sk: Nie je možné vytvoriť pravidlo zisťovania

en: Cannot create icon map
sk: Nie je možné vytvoriť mapu ikon

en: Cannot create scheduled report
sk: Nie je možné vytvoriť naplánovaný report

en: Cannot create service "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné vytvoriť službu „%1$s“: %2$s.

en: Cannot create the configuration file.
sk: Nie je možné vytvoriť konfiguračný súbor.

en: Cannot create user role
sk: Nie je možné vytvoriť rolu používateľa

en: Cannot delete API token | Cannot delete API tokens
sk[0]: Nie je možné odstrániť token API
sk[1]: Nie je možné odstrániť tokeny API

en: Cannot delete SLA | Cannot delete SLAs
sk[0]: SLA nie je možné odstrániť
sk[1]: SLA nie je možné odstrániť

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
sk: Nie je možné zmazať interného Zabbix používateľa "%1$s", skúste ho vypnúť.

en: Cannot delete action
sk: Nie je možné zmazať akciu

en: Cannot delete assigned user role "%1$s".
sk: Nie je možné odstrániť priradenú rolu používateľa „%1$s“.

en: Cannot delete correlation | Cannot delete correlations
sk[0]: Nie je možné odstrániť koreláciu
sk[1]: Nie je možné odstrániť korelácie

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
sk[0]: Nie je možné odstrániť dashboard
sk[1]: Nie je možné odstrániť dashboardy

en: Cannot delete dependency
sk: Nie je možné zmazať závislosť

en: Cannot delete discovery rule | Cannot delete discovery rules
sk[0]: Nie je možné zmazať discovery pravidlo
sk[1]: Nie je možné zmazať discovery pravidlá

en: Cannot delete discovery rules
sk: Nie je možné zmazať zisťovacie pravidlá

en: Cannot delete graph
sk: Nie je možné zmazať graf

en: Cannot delete graph prototype
sk: Nie je možné zmazať prototyp grafu

en: Cannot delete graph prototypes
sk: Nie je možné zmazať prototypy grafov

en: Cannot delete graphs
sk: Nie je možné zmazať grafy

en: Cannot delete group | Cannot delete groups
sk[0]: Nie je možné zmazať skupinu
sk[1]: Nie je možné zmazať skupinu
sk[2]: Nie je možné zmazať skupinu

en: Cannot delete host
sk: Nie je možné zmazať hosta

en: Cannot delete host %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete hosts %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
sk[0]: Nie je možné odstrániť hosta %1$s, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.
sk[1]: Nie je možné odstrániť hostov %1$s, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.
sk[2]: Nie je možné odstrániť hostov %1$s, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.

en: Cannot delete host group %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group. | Cannot delete host groups %1$s because maintenance "%2$s" must contain at least one host or host group.
sk[0]: Skupinu hostov %1$s nemožno odstrániť, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.
sk[1]: Skupiny hostov %1$s nemožno odstrániť, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.
sk[2]: Skupiny hostov %1$s nemožno odstrániť, pretože údržba „%2$s“ musí obsahovať aspoň jedného hosta alebo skupinu hostov.

en: Cannot delete host prototypes
sk: Nie je možné zmazať prototypy hosta

en: Cannot delete icon map
sk: Nie je možné zmazať mapu ikon

en: Cannot delete image
sk: Nie je možné zmazať obrázok

en: Cannot delete interface for discovered host "%1$s".
sk: Rozhranie pre discovery hosta "%1$s" nie je možné odstrániť.

en: Cannot delete inventory.
sk: Nie je možné zmazať inventár.

en: Cannot delete item
sk: Nie je možné zmazať položku

en: Cannot delete item prototype
sk: Nie je možné zmazať prototyp položky

en: Cannot delete item prototypes
sk: Nie je možné zmazať prototypy položiek

en: Cannot delete items
sk: Nie je možné zmazať položky

en: Cannot delete maintenance
sk: Nie je možné zmazať plánovanú odstávku

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
sk[0]: Nie je možné zmazať typ média
sk[1]: Nie je možné zmazať typ média
sk[2]: Nie je možné zmazať typ média

en: Cannot delete module: %1$s. | Cannot delete modules: %1$s.
sk[0]: Nie je možné odstrániť modul: %1$s.
sk[1]: Nie je možné odstrániť moduly: %1$s.
sk[2]: Nie je možné odstrániť moduly: %1$s.

en: Cannot delete network map
sk: Nie je možné zmazať mapu siete

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
sk[0]: Nie je možné zmazať proxy
sk[1]: Nie je možné zmazať proxy
sk[2]: Nie je možné zmazať proxy

en: Cannot delete readonly user role "%1$s".
sk: Nie je možné odstrániť rolu používateľa „%1$s“ iba na čítanie.

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
sk[0]: Nie je možné zmazať regulárny výraz
sk[1]: Nie je možné zmazať regulárne výrazy
sk[2]: Nie je možné zmazať regulárne výrazy

en: Cannot delete scheduled report | Cannot delete scheduled reports
sk[0]: Nie je možné odstrániť naplánovaný report
sk[1]: Nie je možné odstrániť naplánované reporty

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
sk[0]: Nie je možné zmazať skript
sk[1]: Nie je možné zmazať skript
sk[2]: Nie je možné zmazať skript

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
sk: Nie je možné zmazať skripty. Skript "%1$s" sa používa v operácii akcie "%2$s".

en: Cannot delete selected actions
sk: Nie je možné zmazať označené akcie

en: Cannot delete service | Cannot delete services
sk[0]: Nie je možné zmazať službu
sk[1]: Nie je možné zmazať služby

en: Cannot delete service "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné odstrániť službu „%1$s“: %2$s.

en: Cannot delete template
sk: Nie je možné zmazať šablónu

en: Cannot delete templated graph prototype.
sk: Nemožno odstrániť templatový prototyp grafu.

en: Cannot delete templated graph.
sk: Nemožno odstrániť templatový graf.

en: Cannot delete templated item prototype.
sk: Nemožno odstrániť templatový prototyp itemu.

en: Cannot delete templated item.
sk: Nie je možné zmazať položku patriacu šablóne.

en: Cannot delete templated items.
sk: Nie je možné zmazať položky patriace šablóne.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
sk: Nie je možné zmazať spúšťač "%1$s:%2$s" patriaci šablóne.

en: Cannot delete templated trigger prototype "%1$s:%2$s".
sk: Nemožno odstrániť prototyp tiggru podľa templatu „%1$s:%2$s“.

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
sk: Nie je možné zmazať web scenár "%1$s" patriaci šablóne.

en: Cannot delete trigger
sk: Nie je možné zmazať spúštač

en: Cannot delete trigger prototype
sk: Nie je možné zmazať prototyp spúšťača

en: Cannot delete trigger prototypes
sk: Nie je možné zmazať prototypy spúšťačov

en: Cannot delete triggers
sk: Nie je možné zmazať spúšťače

en: Cannot delete user | Cannot delete users
sk[0]: Nie je možné zmazať používateľa
sk[1]: Nie je možné zmazať používateľov

en: Cannot delete user group | Cannot delete user groups
sk[0]: Nie je možné odstrániť skupinu používateľov
sk[1]: Nie je možné odstrániť skupiny používateľov

en: Cannot delete user role | Cannot delete user roles
sk[0]: Nie je možné odstrániť rolu používateľa
sk[1]: Nie je možné odstrániť role používateľa

en: Cannot delete web scenario
sk: Nie je možné zmazať web scenár

en: Cannot disable API token | Cannot disable API tokens
sk[0]: Nie je možné zakázať token rozhrania API
sk[1]: Nie je možné zakázať tokeny rozhrania API

en: Cannot disable SLA | Cannot disable SLAs
sk[0]: SLA nie je možné zakázať
sk[1]: SLA nie je možné zakázať

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
sk[0]: Nie je možné vypnúť akciu
sk[1]: Nie je možné vypnúť akcie
sk[2]: Nie je možné vypnúť akcie

en: Cannot disable correlation | Cannot disable correlations
sk[0]: Nie je možné zakázať koreláciu
sk[1]: Nie je možné zakázať korelácie

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
sk[0]: Nie je možné vypnúť zisťovacie pravidlo
sk[1]: Nie je možné vypnúť zisťovacie pravidlá
sk[2]: Nie je možné vypnúť zisťovacie pravidlá

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
sk[0]: Nie je možné vypnúť hosta
sk[1]: Nie je možné vypnúť hostov
sk[2]: Nie je možné vypnúť hostov

en: Cannot disable item | Cannot disable items
sk[0]: Nie je možné vypnúť položku
sk[1]: Nie je možné vypnúť položky
sk[2]: Nie je možné vypnúť položky

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
sk[0]: Nie je možné zakázať typ média
sk[1]: Nie je možné zakázať typ média
sk[2]: Nie je možné zakázať typ média

en: Cannot disable module: %1$s. | Cannot disable modules: %1$s.
sk[0]: Nie je možné vypnúť modul: %1$s.
sk[1]: Nie je možné vypnúť moduly: %1$s.
sk[2]: Nie je možné vypnúť moduly: %1$s.

en: Cannot disable scheduled report | Cannot disable scheduled reports
sk[0]: Nie je možné zakázať naplánovaný report
sk[1]: Nie je možné zakázať naplánované reporty

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
sk[0]: Nie je možné vypnúť spúšťač
sk[1]: Nie je možné vypnúť spúšťače
sk[2]: Nie je možné vypnúť spúšťače

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
sk[0]: Nie je možné zakázať web scenár
sk[1]: Nie je možné zakázať web scenár
sk[2]: Nie je možné zakázať web scenár

en: Cannot display item queue.
sk: Nie je možné zobraziť frontu položiek.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
sk: Nie je možné zobraziť viac ako jednu položku s typom "Súhrn grafu".

en: Cannot enable API token | Cannot enable API tokens
sk[0]: Nie je možné povoliť token rozhrania API
sk[1]: Nie je možné povoliť tokeny rozhrania API

en: Cannot enable SLA | Cannot enable SLAs
sk[0]: SLA nie je možné povoliť
sk[1]: SLA nie je možné povoliť

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
sk[0]: Nie je možné vypnúť akciu
sk[1]: Nie je možné vypnúť akcie
sk[2]: Nie je možné vypnúť akcie

en: Cannot enable correlation | Cannot enable correlations
sk[0]: Nie je možné povoliť koreláciu
sk[1]: Nie je možné povoliť korelácie

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
sk[0]: Nie je možné povoliť zisťovacie pravidlo
sk[1]: Nie je možné povoliť zisťovacie pravidlá
sk[2]: Nie je možné povoliť zisťovacie pravidlá

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
sk[0]: Nie je možné povoliť hosta
sk[1]: Nie je možné povoliť hostov
sk[2]: Nie je možné povoliť hostov

en: Cannot enable item | Cannot enable items
sk[0]: Nie je možné povoliť položku
sk[1]: Nie je možné povoliť položky
sk[2]: Nie je možné povoliť položky

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
sk[0]: Nie je možné povoliť typ média
sk[1]: Nie je možné povoliť typ média
sk[2]: Nie je možné povoliť typ média

en: Cannot enable module: %1$s. | Cannot enable modules: %1$s.
sk[0]: Nie je možné aktivovať modul: %1$s.
sk[1]: Nie je možné aktivovať moduly: %1$s.
sk[2]: Nie je možné aktivovať moduly: %1$s.

en: Cannot enable scheduled report | Cannot enable scheduled reports
sk[0]: Nie je možné povoliť naplánovaný prehľad
sk[1]: Nie je možné povoliť naplánované reporty

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
sk[0]: Nie je možné povoliť spúšťač
sk[1]: Nie je možné povoliť spúšťače
sk[2]: Nie je možné povoliť spúšťače

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
sk[0]: Nie je možné povoliť scenár
sk[1]: Nie je možné povoliť scenáre
sk[2]: Nie je možné povoliť scenáre

en: Cannot evaluate expression
sk: Nedá sa vyhodnotiť výraz

en: Cannot execute script.
sk: Nie je možné spustiť skript

en: Cannot expand macros.
sk: Makrá sa nedajú rozbaliť.

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Obrázok pozadia "%1$s" použitý v mape "%2$s" nebol nájdený.

en: Cannot find graph "%1$s" used in dashboard "%2$s".
sk: Nedá sa nájsť graf "%1$s" použitý na dashboarde "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Skupina "%1$s" použitá v mape "%2$s" nebola nájdená.

en: Cannot find host "%1$s" used in dashboard "%2$s".
sk: Nemožno nájsť hosta "%1$s“ použitého na dashboarde "%2$s“.

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Host "%1$s" použitý v mape "%2$s" nebol nájdený.

en: Cannot find host group "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
sk: Nemôžem nájsť skupinu "%1$s" pre prototyp hosta "%2$s" zisťovacieho pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
sk: Nemôžem nájsť hostiteľské rozhranie na "%1$s" pre kľúč položky "%2$s".

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Ikona "%1$s" použitá v mape "%2$s" nebola nájdená.

en: Cannot find icon map "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Mapa ikon "%1$s" použitá v mape "%2$s" nebola nájdená.

en: Cannot find interface "%1$s" used for discovery rule "%2$s" on "%3$s".
sk: Nemožno nájsť rozhranie „%1$s“ používané pre pravidlo zisťovania „%2$s“ na „%3$s“.

en: Cannot find interface "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
sk: Nemožno nájsť rozhranie „%1$s“ použité pre item „%2$s“ na „%3$s“.

en: Cannot find interface "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
sk: Nemožno nájsť rozhranie „%1$s“ používané pre prototyp itemu „%2$s“ pravidla discovery „%3$s“ na „%4$s“.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph "%3$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú ako maximálna hodnota Y osi grafu "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú ako maximálna hodnota Y osi prototypu grafu "%3$s" zisťovacieho pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph "%3$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú ako minimálna hodnota Y osi grafu "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú ako minimálna hodnota Y osi prototypu grafu "%3$s" zisťovacieho pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph "%3$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú v grafe "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
sk: Nemôžem nájsť položku "%1$s" na "%2$s" použitú v prototype grafu "%3$s" zisťovacieho pravidla "%4$s" na "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" used in dashboard "%2$s".
sk: Nemožno nájsť položku „%1$s“ použitú na dashboarde „%2$s“.

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Mapa "%1$s" použitá v mape "%2$s" nebola nájdená.

en: Cannot find template "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
sk: Nemôžem nájsť šablónu "%1$s" pre prototyp hosta "%2$s" zisťovacieho pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot find template "%1$s" for override "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
sk: Nemôžem nájsť template "%1$s" pre prototyp hosta "%2$s" discovery pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
sk: Spúšťač "%1$s" použitý v mape "%2$s" nebol nájdený.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
sk: Nemôžem nájsť mapu hodnôt "%1$s" použitú pre položku "%2$s" na "%3$s".

en: Cannot find value map "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
sk: Nemôžem nájsť mapu hodnôt "%1$s" použitú pre prototyp položky "%2$s" zisťovacieho pravidla "%3$s" na "%4$s".

en: Cannot have non-default "%2$s" rule while having "%3$s" set to %4$d for user role "%1$s".
sk: Nie je možné použiť iné ako predvolené pravidlo „%2$s“, pričom „%3$s“ je nastavené na %4$d pre rolu používateľa „%1$s“.

en: Cannot have non-empty tag value while having empty tag in rule "%2$s" for user role "%1$s".
sk: Nemôže mať neprázdnu hodnotu tagu, keď je v pravidle "%2$s" pre rolu používateľa "%1$s" prázdny tag.

en: Cannot import template "%1$s", linked template "%2$s" does not exist. | Cannot import template "%1$s", linked templates "%2$s" do not exist.
sk[0]: Nie je možné importovať šablónu "%1$s", prepojená šablóna "%2$s" neexistuje.
sk[1]: Nie je možné importovať šablónu "%1$s", prepojené šablóny "%2$s" neexistujú.
sk[2]: Nie je možné importovať šablónu "%1$s", prepojené šablóny "%2$s" neexistujú.

en: Cannot insert trigger expression
sk: Nie je možné vložiť výraz spúšťača

en: Cannot link template
sk: Nie je možné nalinkovať šablónu

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s" because its parent template "%3$s" will be linked twice.
sk: Template „%1$s“ nie je možné prepojiť s hostom „%2$s“, pretože jej nadradený template „%3$s“ bude prepojený dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
sk: Šablónu „%1$s“ nie je možné prepojiť s hostom „%2$s“ z dôvodu závislosti od triggra „%3$s“.

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s" due to expression of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné prepojiť template "%1$s" s hostom "%2$s" z dôvodu výrazu triggra "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ s hostom „%2$s“, pretože jej nadradený template „%3$s“ by bol prepojený dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s" because its parent template "%3$s" will be linked twice.
sk: Template „%1$s“ nemožno prepojiť s prototypom hosta „%2$s“, pretože jej nadradený template „%3$s“ bude prepojený dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ s host prototypom „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“.

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s" due to expression of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné prepojiť template "%1$s" s hostom "%2$s" z dôvodu výrazu triggra "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to host prototype "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
sk: Template „%1$s“ nemožno prepojiť s prototypom hosta „%2$s“, pretože jej nadradený template „%3$s“ by bola prepojený dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" because circular linkage (%3$s) will occurs.
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ s templatom „%2$s“, pretože dôjde ku kruhovému prepojeniu (%3$s).

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" because its parent template "%3$s" will be linked twice.
sk: Template „%1$s“ nie je možné prepojiť s templatom „%2$s“, pretože jej nadradený template „%3$s“ bude prepojený dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
sk: Template „%1$s“ nie je možné prepojiť so templatom „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“.

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s" due to expression of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné prepojiť template "%1$s" s templatom "%2$s" z dôvodu výrazu triggra "%3$s".

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
sk: Nie je možné prepojiť template "%1$s" s templatom "%2$s", pretože by došlo ku kruhovému prepojeniu (%3$s).

en: Cannot link template "%1$s" to template "%2$s", because its parent template "%3$s" would be linked twice.
sk: Nie je možné prepojiť template "%1$s" s templatom "%2$s", pretože jej nadradený template „%3$s“ by bol prepojená dvakrát.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ bez templatu  „%2$s“ s hostom „%3$s“ z dôvodu závislosti triggra „%4$s“.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ bez templatu  „%2$s“ s hostom „%3$s“ z dôvodu výrazu triggra „%4$s“.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ bez templatu  „%2$s“ s host prototypom „%3$s“ z dôvodu závislosti triggra „%4$s“.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to host prototype "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ bez templatu  „%2$s“ s prototypom hosta „%3$s“ z dôvodu výrazu triggra „%4$s“.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
sk: Template „%1$s“ bez templatu „%2$s“ nie je možné prepojiť s templatom „%3$s“ z dôvodu závislosti triggra „%4$s“.

en: Cannot link template "%1$s" without template "%2$s" to template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné prepojiť template „%1$s“ bez templatu „%2$s“ s templatom „%3$s“ z dôvodu výrazu triggra „%4$s“.

en: Cannot load module at: %1$s. | Cannot load modules at: %1$s.
sk[0]: Nie je možné načítať modul o: %1$s.
sk[1]: Nie je možné načítať moduly o: %1$s.
sk[2]: Nie je možné načítať moduly o: %1$s.

en: Cannot log out.
sk: Odhlásenie nie je možné.

en: Cannot mass update host name.
sk: Nie je možné hromadne aktualizovať meno hosta.

en: Cannot mass update visible host name.
sk: Nie je možné hromadne aktualizovať zobrazované meno hosta.

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %1$s.
sk: Nie je možné vykonať viacnásobné linkovanie templatov s ID: %1$s.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
sk: Nie je možné vykonať delete príkaz nad tabuľkou "%1$s" bez where podmienky.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
sk: Nie je možné vykonať update príkaz nad tabuľkou "%1$s" bez hodnôt.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
sk: Nie je možné vykonať update príkaz nad tabuľkou "%1$s" bez where podmienky.

en: Cannot read JSON: %1$s.
sk: Nie je možné čítať JSON: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
sk: Nie je možné čítať XML: %1$s.

en: Cannot read YAML: %1$s.
sk: Nedá sa prečítať YAML: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
sk: Nie je možné čítať odpoveď, skontrolujte spojenie so Zabbix serverom "%1$s".

en: Cannot rename guest user.
sk: Nie je možné premenovať používateľa guest.

en: Cannot save discovery rule without checks.
sk: Nie je možné uložiť zisťovacie pravidlo bez kontroly.

en: Cannot save widget "%1$s".
sk: Nie je možné uložiť widget „%1$s“.

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
sk: Nie je možné poslať príkaz, skontrolujte spojenie so Zabbix serverom "%1$s".

en: Cannot send request
sk: Žiadosť nie je možné odoslať

en: Cannot send request: %1$s.
sk: Nie je možné odoslať request: %1$s.

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
sk: Nemožno nastaviť "%1$s" pre graf "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
sk: Nemožno nastaviť "%1$s" pre prototyp grafu "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for item "%2$s".
sk: Nie je možné nastaviť "%1$s" pre položku "%2$s".

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
sk: Nie je možné nastaviť inventárne polia pre zakázaný inventár.

en: Cannot set session cookie.
sk: Nie je možné nastaviť súbor cookie relácie.

en: Cannot specify "propagation_rule" parameter without specifying "propagation_value" parameter for service "%1$s".
sk: Nie je možné zadať parameter „propagation_rule“ bez špecifikovania parametra „propagation_value“ pre službu „%1$s“.

en: Cannot support notification audio for this device.
sk: Zvuk upozornenia pre toto zariadenie nie je podporované.

en: Cannot switch host for interface.
sk: Nie je môžné prepnúť hosta pre interface.

en: Cannot test disabled media type.
sk: Nemožno otestovať deaktivovaný typ média.

en: Cannot unblock user | Cannot unblock users
sk[0]: Nie je možné odblokovať používateľa
sk[1]: Nie je možné odblokovať používateľov

en: Cannot unlink and clear Web scenarios.
sk: Nie je možné zrušiť prepojenie a zmazať web scenár.

en: Cannot unlink template
sk: Nie je možné zrušiť prepojenie šablóny

en: Cannot unlink template "%1$s" from host "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné odpojiť template „%1$s“ od hosta „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on host "%4$s".
sk: Template „%1$s“ nie je možné odpojiť od templatu „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“ od hosta „%4$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s" on template "%4$s".
sk: Template „%1$s“ nie je možné odpojiť od templatu  „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“ od templatu „%4$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" from template "%2$s" due to dependency of trigger "%3$s".
sk: Nie je možné odpojiť template „%1$s“ od templatu „%2$s“ z dôvodu závislosti triggra „%3$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from host "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné odpojiť template „%1$s“ bez templatu „%2$s“ od hosta „%3$s“ z dôvodu závislosti triggra „%4$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from host "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné podpojiť template „%1$s“ bez templatu  „%2$s“ s hostom „%3$s“ z dôvodu výrazu triggra „%4$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from template "%3$s" due to dependency of trigger "%4$s".
sk: Template „%1$s“ bez templatu „%2$s“ nie je možné odpojiť od templatu „%3$s“ z dôvodu závislosti triggra „%4$s“.

en: Cannot unlink template "%1$s" without template "%2$s" from template "%3$s" due to expression of trigger "%4$s".
sk: Nie je možné odpojiť template „%1$s“ bez templatu „%2$s“ od templatu „%3$s“ z dôvodu výrazu triggra „%4$s“.

en: Cannot unlink trigger "%1$s", it has items from template that is left linked to host.
sk: Nie je možné odpojiť trigger „%1$s“, obsahuje položky z templatu, ktoré zostali prepojené s hostom.

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%1$s" pre akciu "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%1$s" pre graf "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
sk: Nemožno aktualizovať "%1$s" pre prototyp grafu "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for item "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%1$s" pre položku "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať „%1$s“ pre trigger templatu „%2$s“.

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať „%1$s“ pre prototyp triggra templatu „%2$s“.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%2$s" pre zisteného hosta "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered item "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%2$s" pre zistenú položku "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať "%2$s" pre zistený spúštač "%1$s".

en: Cannot update API token
sk: Nie je možné aktualizovať token API

en: Cannot update a discovered graph.
sk: Nie je možné aktualizovať zistený graf.

en: Cannot update a discovered host group "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať discovery host grupu „%1$s“.

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné aktualizovať templatový webový scenár „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update action
sk: Nie je možné aktualizovať akciu

en: Cannot update authentication
sk: Overenie nie je možné aktualizovať

en: Cannot update configuration
sk: Nie je možné aktualizovať nastavenia

en: Cannot update correlation
sk: Nie je možné aktualizovať koreláciu

en: Cannot update dependencies of inherited trigger "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať závislosti zdedeného triggra „%1$s“.

en: Cannot update discovery rule
sk: Nie je možné aktualizovať zisťovacie pravidlo

en: Cannot update event | Cannot update events
sk[0]: Event nie je možné aktualizovať
sk[1]: Eventy nie je možné aktualizovať

en: Cannot update graph
sk: Nie je možné aktualizovať graf

en: Cannot update graph prototype
sk: Nie je možné aktualizovať prototyp grafu

en: Cannot update group
sk: Nie je možné aktualizovať skupinu

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať skupiny pre zisteného hosta "%1$s".

en: Cannot update host
sk: Nie je možné aktualizovať hosta

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
sk: Nie je možné aktualizovať nastavenie šifrovania hosta. Mali by byť upresnené nastavenia spojenia pre oba smery.

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
sk[0]: Nie je možné aktualizovať prototyp hosta
sk[1]: Nie je možné aktualizovať prototyp hostov

en: Cannot update hosts
sk: Nie je možné aktualizovať hostov

en: Cannot update icon map
sk: Nie je možné aktualizovať mapu ikon

en: Cannot update image
sk: Nie je možné aktualizovať obrázok

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať rozhranie pre zisteného hosta "%1$s".

en: Cannot update item
sk: Nie je možné aktualizovať prototyp položky

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
sk[0]: Nie je možné aktualizovať prototyp itemu
sk[1]: Nie je možné aktualizovať prototyp itemov

en: Cannot update item prototypes
sk: Nemožno aktualizovať prototypy itemu

en: Cannot update items
sk: Nie je možné aktualizovať položky

en: Cannot update macros
sk: Nie je možné aktualizovať makrá

en: Cannot update maintenance
sk: Nie je možné aktualizovať údržbu

en: Cannot update media type
sk: Nie je možné aktualizovať typ média

en: Cannot update module: %1$s.
sk: Nie je možné aktualizovať modul: %1$s.

en: Cannot update network map
sk: Nie je možné aktualizovať mapu siete

en: Cannot update proxy
sk: Nie je možné aktualizovať proxy

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať proxy pre zisteného hosta "%1$s".

en: Cannot update readonly user role "%1$s".
sk: Nie je možné aktualizovať rolu používateľa iba na čítanie „%1$s“.

en: Cannot update regular expression
sk: Nie je možné aktualizovať regulárny výraz

en: Cannot update scheduled report
sk: Nie je možné aktualizovať naplánovaný report

en: Cannot update script
sk: Nie je možné aktualizovať skript

en: Cannot update script scope. Script "%1$s" is used in action "%2$s".
sk: Nie je možné aktualizovať rozsah skriptu. Skript "%1$s" sa používa v akcii "%2$s".

en: Cannot update service "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné aktualizovať službu „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update services
sk: Služby nie je možné aktualizovať

en: Cannot update step for a templated web scenario "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné aktualizovať krok pre templatový webový scenár „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update template
sk: Nie je možné aktualizovať šablónu

en: Cannot update templates
sk: Nie je možné aktualizovať template

en: Cannot update trigger
sk: Nie je možné aktualizovať spúšťač

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
sk: Nie je možné aktualizovať trigger „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
sk[0]: Nie je možné aktualizovať prototyp triggra
sk[1]: Nie je možné aktualizovať prototyp triggrov

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
sk: Nedá sa aktualizovať prototyp triggra „%1$s“: %2$s.

en: Cannot update trigger prototypes
sk: Nie je možné aktualizovať prototypy spúšťačov

en: Cannot update user
sk: Nie je možné aktualizovať používateľa

en: Cannot update user group | Cannot update user groups
sk[0]: Nie je možné aktualizovať skupinu používateľov
sk[1]: Nie je možné aktualizovať skupiny používateľov

en: Cannot update user role
sk: Nie je možné aktualizovať rolu používateľa

en: Cannot update web scenario
sk: Nie je možné aktualizovať web scenár

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Case-sensitive login
sk: Prihlásenie rozlišuje malé a veľké písmená

en: Catalan (ca_ES)
sk: katalánčina (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
sk: Spracovávať všetky SNMP trapy, ktoré vyberie regulárny výraz. Ak nie je definovaný regulárny výraz, potom sa spracovávajú všetky trapy.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
sk: Spracovávať všetky SNMP trapy, ktoré nie su spracované nejakou snmptrap[] položkou.

en: Center
sk: Centruj

en: Certificate
sk: Certifikát

[ctx: noun]
en: Change
sk: Zmena

[ctx: verb]
en: Change
sk: Zmeniť

en: Change PSK
sk: Zmeniť PSK

en: Change indicator
sk: Zmeniť indikátor

en: Change password
sk: Zmeniť heslo

en: Change per second
sk: Zmien za sekundu

en: Change severity
sk: Zmena severity

en: Change type
sk: Zmeniť typ

en: Character
sk: Znak

en: Character string included
sk: Obsahuje reťazec

en: Character string not included
sk: Neobsahuje reťazec

en: Chassis
sk: Šasi

en: Chassis information. Returns string
sk: Informácie o šasi. Vráti reťazec

en: Check already exists.
sk: Kontrola už existuje.

en: Check expression part starting from "%1$s".
sk: Skontrolujte časť výrazu začínajúcu od "%1$s".

en: Check for error in JSON
sk: Skontrolujte chybu v JSON

en: Check for error in XML
sk: Skontrolujte chybu v XML

en: Check for error using regular expression
sk: Skontrolujte chyby pomocou regulárneho výrazu

en: Check for not supported value
sk: Skontrolujte nepodporovanú hodnotu

en: Check of pre-requisites
sk: Kontrola požiadaviek

en: Check the key, please. Default example was passed.
sk: Skontrolujte prosím kľúč. Bol zadaný predvolený kľúč z príkladu.

en: Check type
sk: Typ kontroly

en: Checks
sk: Kontroly

en: Checks if DNS service is up. Returns 0 - DNS is down (server did not respond or DNS resolution failed); 1 - DNS is up
sk: Kontrola DNS. Vráti 0 - DNS je nedostupné (server neodpovedal alebo DNS preklad zlyhal), 1 - DNS je dostupné

en: Checks if file exists. Returns 0 - not found; 1 - file of the specified type exists
sk: Skontroluje, či súbor existuje. Vráti 0 - nenájdené; 1 - súbor zadaného typu existuje

en: Checks if host is accessible by ICMP ping. 0 - ICMP ping fails. 1 - ICMP ping successful.
sk: Skontroluje, či je hostiteľ prístupný pomocou ICMP ping. 0 - ICMP ping zlyhá. 1 - ICMP ping bol úspešný.

en: Checks if it is possible to make TCP connection to specified port. Returns 0 - cannot connect; 1 - can connect
sk: Kontrola úspešného TCP spojenia na zadaný port. Vráti 0 - neúspešné, 1 - úspešné

en: Checks if service is running and accepting TCP connections. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
sk: Kontrola, či služba akceptuje TCP spojenia. 0 - služba je nedostupná, 1 - služba je dostupná

en: Checks if service is running and responding to UDP requests. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
sk: Kontrola, či služba akceptuje UDP žiadosti. 0 - služba je nedostupná, 1 - služba je dostupná

en: Checks if this TCP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
sk: Kontrola, či TCP port je v LISTEN stave. 0 - nie je v LISTEN stave, 1 - je v LISTEN stave

en: Checks if this UDP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
sk: Kontrola, či UDP port je v LISTEN stave. 0 - nie je v LISTEN stave, 1 - je v LISTEN stave

en: Checks performance of TCP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent while connecting to the service
sk: Kontroly výkonnosti TCP služby. Vráti 0 - služba je nedostupná, sekundy - počet sekúnd strávených pripojovaním k službe

en: Checks performance of UDP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent waiting for response from the service
sk: Kontroly výkonnosti UDP služby. Vráti 0 - služba je nedostupná, sekundy - počet sekúnd strávených čakaním na odpoveď služby

en: Checks should be unique.
sk: Kontroly musia byť jedinečné.

en: Child services
sk: Podradené služby

en: Chinese (zh_CN)
sk: Čínsky (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
sk: Čínsky (zh_TW)

en: Circular reference in templates: %1$s.
sk: Kruhový odkaz v šablónach: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
sk: Kruhové odkazovanie šablón nie je povolené.

en: Class %1$s not found for action %2$s.
sk: Pre akciu %2$s sa nenašla trieda %1$s.

en: Class not found.
sk: Trieda sa nenašla.

en: Clear history
sk: Vyčistiť históriu

en: Clear history and trends
sk: Vyčistiť históriu a trendy

en: Clear when unlinking
sk: Vyčistiť pri odpojení

en: Click and drag to desired size.
sk: Kliknite a potiahnite na požadovanú veľkosť.

en: Click to view or edit
sk: Kliknutím zobrazíte alebo upravíte

en: Clock
sk: Hodiny

en: Clone
sk: Klonovať

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Close expression constructor
sk: Zavrieť konštruktéra výrazu

en: Close new event
sk: Zavrieť nový event

en: Close new events
sk: Zavrieť nové eventy

en: Close old events
sk: Zatvorte staré udalosti

en: Close problem
sk: Zavrieť problém

en: Close problems
sk: Zavrieť problémy

en: Collapse
sk: Zavrieť

en: Collapse sidebar
sk: Zbaliť bočný panel

en: Color
sk: Farba

en: Color "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal color code (6 symbols).
sk: Farba "%1$s" nie je v správnom formáte: očakávaný je kód farby v 16-kovej sústave (6 znakov).

en: Color (OK)
sk: Farba (OK)

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Combined result
sk: Kombinovaný výsledok

en: Comma separated center coordinates and zoom level to display when the widget is initially loaded.
sk: Stredové súradnice oddelené čiarkami a úroveň priblíženia sa zobrazia pri prvom načítaní widgetu.

en: Command
sk: Príkaz

en: Commands
sk: Príkazy

en: Communication with Zabbix server
sk: Komunikácia so serverom Zabbix

[ctx: SNMP Community]
en: Community
sk: Spoločenstvo

en: Compact view
sk: Kompaktný pohľad

en: Component %1$s already registered.
sk: Komponent %1$s je už zaregistrovaný.

en: Component %1$s is not registered.
sk: Komponenta %1$s nie je zaregistrovaná.

en: Compress records older than
sk: Komprimovať záznamy staršie ako

en: Compression
sk: Kompresia

en: Compression is not supported.
sk: Kompresia nie je podporovaná.

en: Concurrent sessions
sk: Súbežné relácie

en: Condition
sk: Podmienka

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s".
sk: Podmienka "%2$s" použitá vo formule "%3$s" pre akciu "%1$s" nie je definovaná.

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for override "%1$s".
sk: Podmienka "%2$s" sa nepoužíva vo vzorci "%3$s" na prepísanie "%1$s".

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s" is not defined.
sk: Podmienka "%2$s" použitá vo formule "%3$s" pre zisťovacie pravidlo "%1$s" nie je definovaná.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for override "%1$s" is not defined.
sk: Podmienka "%2$s" použitá vo vzorci "%3$s" na prepísanie "%1$s" nie je definovaná.

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Configuration
sk: Nastavenie

en: Configuration cache statistics. Cache - buffer (modes: pfree, total, used, free).
sk: Nastavenie cache štatistík. Cache - buffer (módy: pfree, total, used, free).

en: Configuration file "%1$s" created.
sk: Konfiguračný súbor "%1$s" vytvorený.

en: Configuration of GUI
sk: Nastavenie používateľského prostredia

en: Configuration of actions
sk: Nastavenie akcií

en: Configuration of audit log
sk: Konfigurácia protokolu auditu

en: Configuration of authentication
sk: Konfigurácia autentifikácie

en: Configuration of dashboards
sk: Konfigurácia dashboardov

en: Configuration of discovery rules
sk: Nastavenie zisťovacích pravidiel

en: Configuration of graph prototypes
sk: Nastavenie prototypov grafov

en: Configuration of graphs
sk: Nastavenie grafov

en: Configuration of host
sk: Konfigurácia hostov

en: Configuration of host groups
sk: Nastavenie skupín hostov

en: Configuration of host prototypes
sk: Nastavenie prototypov hostov

en: Configuration of hosts
sk: Nastavenie hostov

en: Configuration of housekeeping
sk: Nastavenie údržby

en: Configuration of icon mapping
sk: Nastavenie mapovania ikon

en: Configuration of images
sk: Nastavenie obrázkov

en: Configuration of item prototypes
sk: Nastavenie prototypov položiek

en: Configuration of items
sk: Nastavenie položiek

en: Configuration of macros
sk: Nastavenie makier

en: Configuration of maintenance periods
sk: Nastavenie plánovaných odstávok

en: Configuration of media types
sk: Nastavenie typov médií

en: Configuration of network maps
sk: Nastavenie máp siete

en: Configuration of proxies
sk: Nastavenie proxy

en: Configuration of regular expressions
sk: Nastavenie regulárnych výrazov

en: Configuration of scripts
sk: Nastavenie skriptov

en: Configuration of templates
sk: Nastavenie šablón

en: Configuration of trigger displaying options
sk: Nastavenie možností zobrazenia spúšťača

en: Configuration of trigger prototypes
sk: Nastavenie prototypov spúšťača

en: Configuration of triggers
sk: Nastavenie spúšťačov

en: Configuration of user groups
sk: Nastavenie skupín používateľov

en: Configuration of user roles
sk: Konfigurácia užívateľských rolí

en: Configuration of users
sk: Nastavenie používateľov

en: Configuration of web monitoring
sk: Nastavenie monitorovania webov

en: Configuration updated
sk: Nastavenie bolo aktulizované

en: Configure DB connection
sk: Konfigurovať DB spojenie

en: Confirm changes
sk: Potvrdiť zmeny

en: Confirmation text
sk: Potvrdzujúci text

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
sk: Gratulácia! Práve ste úspešne nainštalovali Zabbix frontend.

en: Connect to
sk: Pripojiť k

[ctx: missing data function]
en: Connected
sk: Pripojené

en: Connection security
sk: Bezpečnosť spojenia

en: Connection timeout
sk: Spojenie vypršalo

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
sk: Časový limit spojenie %1$s sekúnd vypršal pri spájaní so Zabbix serverom "%2$s".

en: Connection to Zabbix server "%1$s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
sk: Spojenie so Zabbix serverom "%s" zlyhalo. Možné dôvody:
    1. Nesprávne nastavenie IP/DNS Zabbix servera v súbore "zabbix.conf.php";
    2. Nesprávne nastavenie DNS servera.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
sk: Spojenie so Zabbix serverom "%1s" bolo odmietnuté. Možné dôvody:
    1. Nesprávne nastavenie IP/DNS Zabbix servera v súbore "zabbix.conf.php";
    2. Bezpečnostné nastavenia (napríklad SELinux) blokujú spojenie;
    3. Zabbix server démon nie je spustený;
    4. Firewall blokuje TCP spojenie.

en: Connection to Zabbix server "%1$s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
sk: Časový limit spojenia so Zabbix serverom "%1s" vypršal. Možné dôvody:
    1. Nesprávne nastavenie IP/DNS Zabbix servera v súbore "zabbix.conf.php";
    2. Firewall blokuje TCP spojenie.

en: Connection to Zabbix server failed. Incorrect configuration.
sk: Pripojenie k serveru Zabbix zlyhalo. Nesprávna konfigurácia.

en: Connection will not be encrypted because it uses a socket file (on Unix) or shared memory (Windows).
sk: Pripojenie nebude šifrované, pretože používa súbor soketu (v systéme Unix) alebo zdieľanú pamäť (Windows).

en: Connections
sk: Spojenia

en: Connections from host
sk: Spojenia z hosta

en: Connections from proxy
sk: Spojenia z proxy

en: Connections to host
sk: Spojenia k hostovi

en: Connections to proxy
sk: Spojenia k proxy

en: Constructor
sk: Konštruktor

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Content controls
sk: Ovládanie obsahu

en: Content controls: header
sk: Ovládanie obsahu: hlavička

en: Content menu
sk: Ponuka obsahu

en: Context name
sk: Meno kontextu

en: Continue overrides
sk: Pokračovať v prepisoch

en: Contract number
sk: Číslo zmluvy

en: Convert to JSON
sk: Konvertovať na JSON

en: Coordinates
sk: Poloha

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy to clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Correlation
sk: Korelácia

en: Correlation "%1$s" already exists.
sk: Korelácia „%1$s“ už existuje.

en: Correlation added
sk: Korelácia pridaná

en: Correlation deleted | Correlations deleted
sk[0]: Korelácia vymazaná
sk[1]: Korelácie vymazané

en: Correlation disabled | Correlations disabled
sk[0]: Korelácia je vypnutá
sk[1]: Korelácie sú vypnuté

en: Correlation enabled | Correlations enabled
sk[0]: Korelácia povolená
sk[1]: Korelácie povolené

en: Correlation rule
sk: Korelačné pravidlo

en: Correlation updated
sk: Korelácia bola aktualizovaná

en: Count
sk: Počet

en: Count of context switches. Returns integer
sk: Počet kontextových prepnutí. Vráti celé číslo

en: Count of directory entries, recursively. Returns integer
sk: Počet záznamov v adresári, rekurzívne. Vráti integer.

en: Count of matched lines in log file monitoring with log rotation support. Returns integer
sk: Počet zhodných riadkov pri monitorovaní súboru denníka s podporou rotácie denníka. Vráti integer

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
sk: Počet zhodných riadkov v monitorovaní súboru denníka. Vráti integer

en: Count of values enqueued in the low-level discovery processing queue.
sk: Počet hodnôt zaradených do frontu na low-level discovery preprocessing.

en: Count of values enqueued in the preprocessing queue.
sk: Počet hodnôt zaradených do frontu na preprocessing.

en: Create API token
sk: Vytvorte token API

en: Create SLA
sk: Vytvorte SLA

en: Create action
sk: Vytvoriť akciu

en: Create and edit dashboards
sk: Vytvárajte a upravujte dashboardy

en: Create and edit maintenance
sk: Vytvor a uprav maintenance

en: Create and edit maps
sk: Vytvárajte a upravujte mapy

en: Create background
sk: Vytvoriť pozadie

en: Create correlation
sk: Vytvorte koreláciu

en: Create dashboard
sk: Vytvorte dashboard

en: Create dependent discovery rule
sk: Vytvorte závislé discovery pravidlo

en: Create dependent item
sk: Vytvorte závislý item

en: Create disabled
sk: Vytvoriť zakázané

en: Create discovery rule
sk: Vytvoriť zisťovacie pravidlo

en: Create discovery rule (select host first)
sk: Vytvorte discovery pravidlo (najskôr vyberte hosta)

en: Create discovery rule (select template first)
sk: Vytvoriť pravidlo discovery (najskôr vyberte template)

en: Create enabled
sk: Vytvoriť povolené

en: Create graph
sk: Vytvoriť graf

en: Create graph (select host first)
sk: Vytvoriť graf (najskôr vyberte hosta)

en: Create graph (select template first)
sk: Vytvorte graf (najskôr vyberte template)

en: Create graph prototype
sk: Vytvoriť prototyp grafu

en: Create host
sk: Vytvoriť hosta

en: Create host group
sk: Vytvoriť skupinu hostov

en: Create host prototype
sk: Vytvoriť prototyp hosta

en: Create hosts from selected prototypes as disabled?
sk: Chcete vytvoriť hostov z vybraných prototypov ako deaktivovaných?

en: Create hosts from selected prototypes as enabled?
sk: Chcete vytvoriť hostov z vybraných prototypov ako aktivovaných?

en: Create icon
sk: Vytvoriť ikonu

en: Create icon map
sk: Vytvoriť mapu ikon

en: Create item
sk: Vytvoriť položku

en: Create item (select host first)
sk: Vytvoriť položku (najprv vyberte hosta)

en: Create item (select template first)
sk: Vytvoriť item (najskôr vyberte template)

en: Create item prototype
sk: Vytvoriť prototyp položky

en: Create items from selected prototypes as disabled?
sk: Vytvoriť itemy z vybraných prototypov ako deaktivované?

en: Create items from selected prototypes as enabled?
sk: Vytvoriť itemy z vybraných prototypov ako aktivované?

en: Create maintenance period
sk: Vytvoriť údržbu

en: Create map
sk: Vytvoriť mapu

en: Create media type
sk: Vytvoriť typ média

en: Create new
sk: Vytvoriť nové

en: Create proxy
sk: Vytvoriť proxy

en: Create report
sk: Vytvoriť report

en: Create script
sk: Vytvoriť skript

en: Create service
sk: Vytvoriť službu

en: Create template
sk: Vytvoriť šablónu

en: Create trigger
sk: Vytvoriť spúšťač

en: Create trigger (select host first)
sk: Vytvoriť spúšťač (najprv vyberte hosta)

en: Create trigger (select template first)
sk: Vytvoriť trigger (najskôr vyberte template)

en: Create trigger prototype
sk: Vytvoriť prototyp spúšťača

en: Create triggers from selected prototypes as disabled?
sk: Chcete vytvoriť triggre z vybraných prototypov ako deaktivované?

en: Create triggers from selected prototypes as enabled?
sk: Chcete vytvoriť triggre z vybraných prototypov ako aktivované?

en: Create user
sk: Vytvoriť používateľa

en: Create user group
sk: Vytvoriť používateľskú skupinu

en: Create user role
sk: Vytvorte rolu používateľa

en: Create web scenario
sk: Vytvoriť web scenár

en: Create web scenario (select host first)
sk: Vytvoriť web scenár (vyber najprv hosta)

en: Create web scenario (select template first)
sk: Vytvorte webový scenár (najskôr vyberte template)

en: Created at
sk: Vytvorené o

en: Created by me
sk: Vytvorené mnou

en: Created by user
sk: Vytvorené používateľom

en: Created by users
sk: Vytvorené používateľmi

en: Critical
sk: Kritický

en: Current host
sk: Aktuálny host

en: Current user
sk: Súčasný užívateľ

en: Current value
sk: Aktuálna hodnota

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom expression
sk: Vlastný výraz

en: Custom graphs
sk: Vlastné grafy

en: Custom intervals
sk: Vlastné intervaly

en: Custom label
sk: Vlastný popis

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
sk: Vlastný popis pre elementy typu "%1$s" v mape "%2$s" nemôže byť prázdny.

en: Custom message
sk: Vlastná správa

en: Custom multiplier
sk: Vlastný multiplikátor

en: Custom on fail
sk: Vlastné pri zlyhaní

en: Custom schedule
sk: Vlastný rozvrh

en: Custom scripts
sk: Vlastné skripty

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
sk: Vlastné mená závažností ovplyvňujú všetky locales a vyžadujú manuálny preklad!

en: Custom size
sk: Vlastná veľkosť

en: Cycle
sk: Cyklus

en: Czech (cs_CZ)
sk: Česky (cs_CZ)

en: DNS name
sk: DNS meno

en: Daily
sk: Denne

en: Dark
sk: Tmavá

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Dashboard "%1$s" already exists.
sk: Dashboard „%1$s“ už existuje.

en: Dashboard "%1$s" is used in report "%2$s".
sk: Dashboard „%1$s“ sa používa v reporte „%2$s“.

en: Dashboard created
sk: Dashboard bol vytvorený

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
sk[0]: Dashboard bol odstránený
sk[1]: Dashboardy boli odstránené

en: Dashboard page properties
sk: Vlastnosti stránky dashboardu

en: Dashboard properties
sk: Vlastnosti dashboardu

en: Dashboard sharing
sk: Zdieľanie dashboardu

en: Dashboard updated
sk: Dashboard bol aktualizovaný

en: Dashboard with ID "%1$s" is not available.
sk: Dashboard s ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: Dashboards
sk: Dashboardy

en: Dashed line
sk: Čiarkovaná čiara

en: Data
sk: Údaje

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
sk: Údaje z %1$s. Vygenerované za %2$s sek.

en: Data is not properly encoded.
sk: Údaje nie sú správne zakódované.

en: Data overview
sk: Prehľad dát

en: Data storage period
sk: Doba uchovávania údajov

en: Database TLS CA file
sk: Databázový súbor TLS CA

en: Database TLS certificate file
sk: Databázový súbor certifikátu TLS

en: Database TLS certificate files must be read-only
sk: Súbory certifikátov TLS databázy musia byť len na čítanie

en: Database TLS cipher list
sk: Zoznam šifier TLS databázy

en: Database TLS encryption
sk: Šifrovanie databázy TLS

en: Database TLS key file
sk: Súbor TLS kľúča databázy

en: Database history tables upgraded
sk: Aktualizované tabuľky histórie databázy

en: Database history tables use primary key
sk: Tabuľky histórie databázy používajú primárny kľúč

en: Database host
sk: Databázový server

en: Database host verification
sk: Overenie hosta databázy

en: Database monitor
sk: Databázový monitor

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Database password
sk: Heslo databázy

en: Database port
sk: Port databázy

en: Database schema
sk: Databázová schéma

en: Database server
sk: Databázový server

en: Database type
sk: Typ databázy

en: Database user
sk: Databázový používateľ

en: Date
sk: Dátum

en: Date HW decommissioned
sk: Dátum vyradenie HW z prevádzky

en: Date HW installed
sk: Dátum inštalácie HW

en: Date HW maintenance expires
sk: Dátum vypršania kontraktu podpory HW

en: Date HW purchased
sk: Dátum kúpy HW

en: Date and time functions
sk: Funkcie dátumu a času

en: Day
sk: Deň

en: Day before yesterday
sk: Predvčerom

en: Day of month
sk: Deň v mesiaci

en: Day of the week and day of the month cannot be specified simultaneously.
sk: Deň v týždni a deň v mesiaci nie je možné zadať súčasne.

en: Day of week
sk: Deň v týždni

en: Days
sk: dní

en: Debug
sk: Ladenie

en: Debug mode
sk: Ladiaci režim

en: Decimal places
sk: Desatinné miesta

en: Decrease by
sk: Znížiť o

en: Default
sk: Predvolený

en: Default (%1$s)
sk: Predvolené (%1$s)

en: Default access to new UI elements
sk: Predvolený prístup k novým prvkom používateľského rozhrania

en: Default access to new actions
sk: Predvolený prístup k novým akciám

en: Default access to new modules
sk: Predvolený prístup k novým modulom

en: Default authentication
sk: Predvolená autentifikácia

en: Default host inventory mode
sk: Predvolený mód inventára hosta

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Default login form
sk: Predvolený prihlasovací formulár

en: Default media type
sk: Predvolený typ média

en: Default operation step duration
sk: Predvolené trvanie prevádzkového kroku

en: Default page display period
sk: Predvolené obdobie zobrazenia stránky

en: Default theme
sk: Predvolená téma

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Delayed by
sk: Oneskorené o

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete all elements that are not present in the import file?
sk: Odstrániť všetky prvky, ktoré sa nenachádzajú v súbore importu?

en: Delete and clear
sk: Zmazať a vyčistiť

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
sk: Zmazať a vyčistiť označené šablóny? (Pozor: všetky prepojené hosty budú tiež vyčistené!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
sk: Zmazať a vyčistiť šablónu? (Pozor: všetky prepojené hosty budú tiež vyčistené!)

en: Delete current action?
sk: Zmazať aktuálnu akciu?

en: Delete current correlation?
sk: Odstrániť aktuálnu koreláciu?

en: Delete dashboard?
sk: Odstrániť dashboard?

en: Delete discovery rule?
sk: Zmazať zisťovacie pravidlo?

en: Delete expression?
sk: Zmazať výraz?

en: Delete graph prototype?
sk: Zmazať prototyp grafu?

en: Delete graph?
sk: Zmazať graf?

en: Delete history of selected items?
sk: Zmazať históriu označených položiek?

en: Delete history of selected web scenarios?
sk: Zmazať históriu označených scenárov?

en: Delete icon map?
sk: Zmazať mapovú ikonu?

en: Delete item prototype?
sk: Zmazať prototyp položky?

en: Delete item?
sk: Zmazať položku?

en: Delete links between selected elements?
sk: Zmazať prepojenia medzi označenými elementmi?

en: Delete maintenance period?
sk: Zmazať servisné okno?

en: Delete media type?
sk: Zmazať typ média?

en: Delete missing
sk: Zmazať chýbajúce

en: Delete proxy?
sk: Zmazať proxy?

en: Delete regular expression?
sk: Zmazať regulárny výraz?

en: Delete script?
sk: Zmazať skript?

en: Delete selected API token?
sk: Chcete odstrániť vybratý token rozhrania API?

en: Delete selected API tokens?
sk: Chcete odstrániť vybraté tokeny API?

en: Delete selected SLA?
sk: Odstrániť vybratú zmluvu SLA?

en: Delete selected SLAs?
sk: Odstrániť vybraté zmluvy SLA?

en: Delete selected actions?
sk: Zmazať označené akcie?

en: Delete selected correlations?
sk: Odstrániť vybraté korelácie?

en: Delete selected dashboards?
sk: Chcete odstrániť vybraté dashboardy?

en: Delete selected discovery rules?
sk: Zmazať označené zisťovacie pravidlá?

en: Delete selected elements?
sk: Zmazať označené elementy?

en: Delete selected graph prototypes?
sk: Zmazať označené prototypy grafov?

en: Delete selected graphs?
sk: Zmazať označené grafy?

en: Delete selected group?
sk: Zmazať označenú skupinu?

en: Delete selected groups?
sk: Zmazať označené skupiny?

en: Delete selected host groups?
sk: Zmazať označené skupiny?

en: Delete selected host prototype?
sk: Zmazať označený prototyp hosta?

en: Delete selected host prototypes?
sk: Zmazať označené prototypy hosta?

en: Delete selected host?
sk: Zmazať označeného hosta?

en: Delete selected hosts?
sk: Zmazať označené hosty?

en: Delete selected image?
sk: Zmazať označený obrázok?

en: Delete selected item prototypes?
sk: Zmazať označené prototypy položiek?

en: Delete selected items?
sk: Zmazať označené položky?

en: Delete selected maintenance periods?
sk: Zmazať označené plánované odstávky?

en: Delete selected map?
sk: Zmazať označenú mapu?

en: Delete selected maps?
sk: Zmazať označené mapy?

en: Delete selected media types?
sk: Zmazať označené typy médií?

en: Delete selected proxies?
sk: Zmazať označené proxy?

en: Delete selected regular expressions?
sk: Zmazať označené regulárne výrazy?

en: Delete selected role?
sk: Odstrániť vybratú rolu?

en: Delete selected roles?
sk: Odstrániť vybraté roly?

en: Delete selected scheduled report?
sk: Chcete odstrániť vybratý naplánovaný report?

en: Delete selected scheduled reports?
sk: Chcete odstrániť vybraté naplánované reporty?

en: Delete selected scripts?
sk: Zmazať označené skripty?

en: Delete selected service?
sk: Odstrániť vybratú službu?

en: Delete selected services?
sk: Odstrániť vybraté služby?

en: Delete selected shapes?
sk: Odstrániť vybraté tvary?

en: Delete selected templates?
sk: Zmazať označené šablóny?

en: Delete selected trigger prototypes?
sk: Zmazať označené prototypy spúšťačov?

en: Delete selected triggers?
sk: Zmazať označené spúšťače?

en: Delete selected user?
sk: Zmazať označeného používateľa?

en: Delete selected users?
sk: Zmazať označených používateľov?

en: Delete selected web scenarios?
sk: Zmazať označené scenáre?

en: Delete template?
sk: Zmazať šablónu?

en: Delete trigger prototype?
sk: Zmazať prototyp spúšťača?

en: Delete trigger?
sk: Zmazať spúšťač?

en: Delete web scenario?
sk: Zmazať web scenár?

en: Deleted
sk: Zmazaný

en: Delimiter
sk: Oddeľovač

en: Denied methods
sk: Odmietnuté metódy

en: Deny
sk: Zakázať

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: Dependent
sk: Podradená závislosť (tento ovplyvňuje)

en: Dependent item
sk: Závislý item

en: Depends on
sk: Nadradená závislosť (tento je ovplyvnený)

en: Deployment status
sk: Stav nasadenia

en: Deprecated
sk: Zastarané

en: Description
sk: Poznámka

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Details of web scenario
sk: Detaily web scenára

en: Detected TimescaleDB license does not support compression. Compression is supported in TimescaleDB Community Edition.
sk: Licencia Detected TimescaleDB nepodporuje kompresiu. Kompresia je podporovaná v TimescaleDB Community Edition.

en: Detection period
sk: Obdobie detekcie

en: Deviations
sk: Odchýlky

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device interrupts. Returns integer
sk: Prerušenia zariadenia. Vráti celé číslo

en: Device uniqueness criteria
sk: Unikátny identifikátor zariadenia

en: Directory
sk: Adresár

en: Directory size (in bytes). Returns integer
sk: Veľkosť adresára (v bajtoch). Vráti integer

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable debug mode
sk: Zakázať ladiaci režim

en: Disable debug mode in selected groups?
sk: Zakázať ladiaci režim pre označené skupiny?

en: Disable host
sk: Zakázať host

en: Disable host?
sk: Zakázať host?

en: Disable hosts
sk: Zakázať hosty

en: Disable hosts in the selected host groups?
sk: Zakázať hostov v označených skupinách?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
sk: Zakázať hostov monitorovaných cez označené proxy?

en: Disable selected API tokens?
sk: Zakázať vybraté tokeny rozhrania API?

en: Disable selected SLA?
sk: Zakázať vybratú zmluvu SLA?

en: Disable selected SLAs?
sk: Zakázať vybraté zmluvy SLA?

en: Disable selected actions?
sk: Zakázať označené akcie?

en: Disable selected correlations?
sk: Zakázať vybraté korelácie?

en: Disable selected discovery rules?
sk: Zakázať označené zisťovacie pravidlá?

en: Disable selected groups?
sk: Zakázať označené skupiny?

en: Disable selected hosts?
sk: Zakázať označené hosty?

en: Disable selected items?
sk: Zakázať označené položky?

en: Disable selected media types?
sk: Zakázať označené média typy?

en: Disable selected modules?
sk: Zakázať vybrané moduly?

en: Disable selected scheduled reports?
sk: Zakázať vybraté naplánované reporty?

en: Disable selected triggers?
sk: Zakázať označené spúšťače?

en: Disable selected web scenarios?
sk: Zakázať označené scenáre?

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Disaster
sk: Katastrofálna

en: Discard unchanged
sk: Zahoď nezmenené

en: Discard unchanged with heartbeat
sk: Zahoď nezmenené s heartbeatom

en: Discard value
sk: Hodnota vyradenia

en: Discovered
sk: Zistené

en: Discovered by
sk: Zistené

en: Discovered device
sk: Zistené zariadenie

en: Discovery
sk: Zisťovania

en: Discovery actions
sk: Discovery akcie

en: Discovery by proxy
sk: Zisťovanie cez proxy

en: Discovery check
sk: Kontrola zisťovania

en: Discovery checks
sk: Kontroly zisťovania

en: Discovery list
sk: Zisťovací zoznam

en: Discovery object
sk: Objekt zisťovania

en: Discovery of VMware clusters, <url> - VMware service URL. Returns JSON
sk: Discovery clustrov VMware, <url> – URL služby VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware datastores, <url> - VMware service URL. Returns JSON
sk: Zistenie datastorov VMware, <url> – URL služby VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware hypervisor datastores, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name. Returns JSON
sk: Discovery datastorov hypervízora VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hostu hypervízora VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware hypervisors, <url> - VMware service URL. Returns JSON
sk: Discovery hypervízorov VMware, <url> – URL služby VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware virtual machine disk devices, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name. Returns JSON
sk: Discovery diskových zariadení virtuálneho stroja VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho stroja VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware virtual machine file systems, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name. Returns JSON
sk: Discovery súborových systémov virtuálneho stroja VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho stroja VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware virtual machine network interfaces, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name. Returns JSON
sk: Discovery diskových zariadení virtuálneho stroja VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho stroja VMware. Vráti JSON

en: Discovery of VMware virtual machines, <url> - VMware service URL. Returns JSON
sk: Discovery virtuálnych strojov VMware, <url> – URL služby VMware. Vráti JSON

en: Discovery rule
sk: Pravidlá zisťovania

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
sk: Zisťovacie pravidlo "%1$s" už existuje na "%2$s", zdedené z inej šablóny.

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Zisťovacie pravidlo "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
sk: Zisťovacie pravidlo "%1$s" už existuje.

en: Discovery rule "%1$s" cannot be copied without its master item.
sk: Pravidlo discovery „%1$s“ nemožno skopírovať bez jeho hlavného itemu.

en: Discovery rule "%1$s" is used in "%2$s" action.
sk: Pravidlo discovery„%1$s“ sa používa v akcii „%2$s“.

en: Discovery rule created
sk: Zisťovacie pravidlo vytvorené

en: Discovery rule deleted | Discovery rules deleted
sk[0]: Discovery pravidlo vymazané
sk[1]: Discovery pravidlá vymazané

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
sk[0]: Zisťovacie pravidlo vypnuté
sk[1]: Zisťovacie pravidlá vypnuté
sk[2]: Zisťovacie pravidlá vypnuté

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
sk[0]: Zisťovacie pravidlo povolené
sk[1]: Zisťovacie pravidlá povolené
sk[2]: Zisťovacie pravidlá povolené

en: Discovery rule updated
sk: Zisťovacie pravidlo aktualizované

en: Discovery rules
sk: Zisťovacie pravidlá

en: Discovery rules deleted
sk: Zisťovacie pravidlá vymazané

en: Discovery status
sk: Stav zisťovania

en: Disk read statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
sk: Čítacie štatistiky disku. Vráti celé číslo pre položky v sektoroch, operáciách, bytoch alebo desatinné číslo pre položky v sps, ops, bsp

en: Disk space in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
sk: Voľné miesto na disku v bytoch alebo v percentách. Vráti celé číslo pre byty alebo desatinné číslo pre percentá

en: Disk write statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
sk: Zapisovacie štatistiky disku. Vráti celé číslo pre položky v sektoroch, operáciách, bytoch alebo desatinné číslo pre položky v sps, ops, bsp

en: Display
sk: Zobraz

en: Display OK triggers for
sk: Zobrazovať spúšťače v stave OK po dobu

en: Display graph
sk: Zobraziť graf

en: Display problems
sk: Zobraz problémy

en: Display stacked graph
sk: Zobraziť skladaný graf

en: Displaying %1$s of %2$s found
sk: Zobrazujem %1$s z %2$s nájdených

en: Displaying %1$s to %2$s of %3$s found
sk: Zobrazujem %1$s do %2$s z %3$s nájdených

en: Displaying options
sk: Možností zobrazenia

en: Division denominator
sk: Menovateľ delenia

en: Do not keep history
sk: Neuchovávajte históriu

en: Do not keep trends
sk: Neuchovávajte trendy

en: Do you wish to replace the conditional expression?
sk: Prajete si zameniť podmienkový výraz?

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Does not equal
sk: Nerovná sa

en: Does not exist
sk: Neexistuje

en: Does not match regular expression
sk: Nezodpovedá regulárnemu výrazu

en: Dot
sk: Bodka

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
sk: Nedostupné

[ctx: discovery status]
en: Down
sk: Nedostupné

en: Download image
sk: Stiahnite si obrázok

en: Download the configuration file
sk: Stiahnuť konfiguračný súbor

en: Downtime
sk: Prestoj

en: Draw
sk: Vykresliť

en: Draw style
sk: Štýl vykreslenia

en: Duplicate "name" value "%1$s" for map.
sk: Duplicitné "meno" hodnoty "%1$s" pre mapu.

en: Duplicate "usrgrpid" "%1$s" in user groups for map "%2$s".
sk: Duplicitné usrgrp id "%1$s" v používateľských skupinách pre mapu "%2$s".

en: Duplicate dependencies in trigger "%1$s".
sk: Kopírovať závislosti v spúšťači "%1$s".

en: Duplicate dependencies in trigger prototype "%1$s".
sk: Duplicitné závislosti v prototype spúšťača "%1$s".

en: Duplicate host. Host with the same host name "%1$s" already exists in data.
sk: Kopírovanie hosta. Host s rovnakým host menom "%1$s" už existuje.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%1$s" already exists in data.
sk: Kopírovanie hosta. Host s rovnakým zobrazovaným menom "%1$s" už existuje v dátach.

en: Duplicate userid "%1$s" in users for map "%2$s".
sk: Duplicitné userid "%1$s" v používateľoch pre mapu "%2$s".

en: Duration
sk: Trvanie

en: Dutch (nl_NL)
sk: Holandsky (nl_NL)

en: Dynamic item
sk: Dynamická položka

en: Dynamic items
sk: Dynamické itemy

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
sk: Každá URL by mala mať jedinečné meno. Prosim uistite sa, že existuje len jedna URL s takýmto menom

en: Each item
sk: Každý item

en: Edit
sk: Aktualizovať

en: Edit dashboard
sk: Upraviť dashboard

en: Edit map
sk: Aktualizovať mapu

en: Edit operation
sk: Operácia úpravy

en: Edit tree element
sk: Upravte element stromu

en: Edit widget
sk: Upraviť widget

en: Effective date
sk: Dátum účinnosti

en: Effective value
sk: Efektívna hodnota

en: Elasticsearch URL is not set for type: %1$s.
sk: Adresa URL elastic vyhľadávania nie je nastavená pre typ: %1$s.

en: Elasticsearch error: %1$s.
sk: Chyba elastic vyhľadávania : %1$s.

en: Element name
sk: Meno elementu

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Empty
sk: Prázdny

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
sk: Prázdny súbor SSL certifikátu pre web scenár "%1$s".

en: Empty SSL key file for web scenario "%1$s".
sk: Prázdny súbor SSL kľúča pre web scenár "%1$s".

en: Empty color.
sk: Prázdna farba.

en: Empty filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
sk: Prázdna filtrovacia podmienka ID vzorca pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Empty filter condition macro for discovery rule "%1$s".
sk: Prázdna filtrovacia podmienka makra pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Empty input parameter.
sk: Prázdny vstupný parameter.

en: Empty map ID.
sk: Prázdne ID mapy.

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable HTTP authentication
sk: Povoliť overenie HTTP

en: Enable HTTP authentication for all users.
sk: Povoliť HTTP autentifikáciu pre všetkých používateľov.

en: Enable LDAP authentication
sk: Povoliť overenie LDAP

en: Enable SAML authentication
sk: Povoliť overenie SAML

en: Enable audit logging
sk: Povoliť protokolovanie auditu

en: Enable compression
sk: Povoliť kompresiu

en: Enable confirmation
sk: Povoliť potvrdenia

en: Enable debug mode
sk: Povoliť ladiaci režim

en: Enable debug mode in selected groups?
sk: Povoliť ladiaci režim pre označené skupiny?

en: Enable host
sk: Povoliť hosta

en: Enable host?
sk: Povoliť hosta?

en: Enable hosts
sk: Povoliť hosty

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
sk: Povoliť hostov monitorovaných cez označené proxy?

en: Enable internal housekeeping
sk: Povoliť internú údržbu

en: Enable selected API tokens?
sk: Povoliť vybraté tokeny rozhrania API?

en: Enable selected SLA?
sk: Povoliť vybratú zmluvu SLA?

en: Enable selected SLAs?
sk: Povoliť vybraté zmluvy SLA?

en: Enable selected actions?
sk: Povoliť označené akcie?

en: Enable selected correlations?
sk: Povoliť vybraté korelácie?

en: Enable selected discovery rules?
sk: Povoliť označené zisťovacie pravidlá?

en: Enable selected groups?
sk: Povoliť označené skupiny?

en: Enable selected hosts?
sk: Povoliť označených hostov?

en: Enable selected items?
sk: Povoliť označené položky?

en: Enable selected media types?
sk: Povoliť označené typy médií?

en: Enable selected modules?
sk: Povoliť vybrané moduly?

en: Enable selected scheduled reports?
sk: Chcete povoliť vybraté plánované reporty?

en: Enable selected triggers?
sk: Povoliť označené spúšťače?

en: Enable selected web scenarios?
sk: Povoliť označené scenáre?

en: Enable trapping
sk: Povoliť zachytávanie

en: Enabled
sk: Povolené

en: Encrypt
sk: Šifrovať

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Encryption level
sk: Úroveň šifrovania

en: End date
sk: Dátum ukončenia

en: End of line sequence
sk: Sekvencia konca riadku

en: English (en_GB)
sk: Anglicky (en_GB)

en: English (en_US)
sk: Anglicky (en_US)

en: Entry with UUID "%1$s" already exists.
sk: Záznam s UUID "%1$s" už existuje.

en: Equals
sk: Rovná sa

en: Error
sk: Chyba

en: Error budget
sk: Chyba rozpočtu

en: Error in search request for table "%1$s".
sk: Chyba vo vyhľadávacej požiadavke nad tabuľkou "%1$s".

en: Error message
sk: Chybová správa

en: Error! Unable to start Zabbix server due to unsupported %1$s database server version. Must be at least (%2$s)
sk: Chyba! Nemožno spustiť server Zabbix z dôvodu nepodporovanej verzie databázového servera %1$s. Musí byť aspoň (%2$s)

en: Error! Unable to start Zabbix server.
sk: Chyba! Nedá sa spustiť server Zabbix.

en: Error: %1$s
sk: Chyba: %1$s

en: Evaluation period
sk: Hodnotiace obdobie

en: Event
sk: Udalosť

en: Event ID
sk: ID udalosti

en: Event acknowledged
sk: Udalosť potvrdená

en: Event correlation
sk: Korelácia eventu

en: Event correlation rules
sk: Pravidlá korelácie eventu

en: Event details
sk: Podrobnosti udalosti

en: Event generation
sk: Generovanie udalosti

en: Event is acknowledged
sk: Event potvrdený

en: Event is not acknowledged
sk: Event nie je potvrdený

en: Event list [previous 20]
sk: Zoznam udalostí [posledných 20]

en: Event log monitoring. Returns log
sk: Monitoring logu udalostí. Vráti log

en: Event name
sk: Meno eventu

en: Event tag pair
sk: Pár event tagov

en: Event type
sk: Typ udalosti

en: Event updated | Events updated
sk[0]: Event bol aktualizovaný
sk[1]: Eventy boli aktualizované

en: Events and alerts
sk: Udalosti a poplachy

en: Every day(s)
sk: Každý deň(dni)

en: Every week(s)
sk: Každý týždeň(e)

en: Example
sk: Príklad

en: Example: https://localhost/zabbix/ui/
sk: Príklad: https://localhost/zabbix/ui/

en: Except selected
sk: Okrem vybratých

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Exclude host groups
sk: Vylúčiť host grupu

en: Excluded downtime
sk: Vylúčené prestoje

en: Excluded downtimes
sk: Vylúčené prestoje

en: Execute
sk: Vykonať

en: Execute WMI query and return the JSON document with all selected objects
sk: Vykonajte dotaz WMI a vráťte dokument JSON so všetkými vybratými objektmi

en: Execute WMI query and return the first selected object. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
sk: Spustí WMI dotaz a vráti prvý vybraný objekt. Vráti celé, desatinné číslo, reťazec alebo text (závisí od dotazu)

en: Execute now
sk: Vykonajte teraz

en: Execute on
sk: Vykonávať na

en: Execute scripts
sk: Spusť skripty

en: Executed
sk: Vykonané

en: Executed script
sk: Vykonaný skript

en: Execution confirmation
sk: Potvrdenie vykonania

en: Exists
sk: Existuje

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expand macros
sk: Rozbaľte makrá

en: Expand sidebar
sk: Rozbaliť bočný panel

en: Expand single problem
sk: Rozbaliť jeden problém

en: Expired
sk: Platnosť vypršala

[ctx: maintenance status]
en: Expired
sk: Uplynutý

en: Expired on %1$s.
sk: Platnosť vypršala %1$s.

en: Expires at
sk: Platnosť vyprší o

en: Expires in less than
sk: Vyprší za menej ako

en: Exploded
sk: Koláčový

en: Export failed
sk: Export zlyhal

en: Export to CSV
sk: Export do CSV súboru

en: Expression
sk: Výraz

en: Expression cannot be empty
sk: Výraz nemôže byť prázdny

en: Expression constructor
sk: Konštruktér výrazu

en: Expression syntax error.
sk: Chyba syntaxe výrazu.

en: Expression type
sk: Typ výrazu

en: Expression variable elements
sk: Prvky premenných výrazov

en: Expressions
sk: Výrazy

en: External check
sk: Externá kontrola

[ctx: Friday short]
en: F
sk: Pi

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: Fail
sk: Zlyhalo

en: Fail-over delay: %1$s
sk: Oneskorenie pri zlyhaní: %1$s

en: Failed
sk: Zlyhanie

en: Failed login
sk: Prihlásenie zlyhalo

en: Failed to create dashboard
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dashboard

en: Failed to parse URL.
sk: Nepodarilo sa parsovať webovú adresu.

en: Failed to paste dashboard page.
sk: Nepodarilo sa prilepiť stránku informačného panela.

en: Failed to paste widget.
sk: Vloženie widgetu zlyhalo.

en: Failed to update dashboard
sk: Dashboard sa nepodarilo aktualizovať

en: Failed to update dashboard page properties.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať vlastnosti stránky dashboardu.

en: Failed to update dashboard properties.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať vlastnosti dashboardu.

en: Failed to update widget properties.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať vlastnosti widgetu.

en: Failure Audit
sk: Neúspešný audit

en: Fatal error, please report to the Zabbix team
sk: Fatálna chyba, prosím reportuje ju Zabbix tímu

en: Favorite graphs
sk: Obľúbené grafy

en: Favorite maps
sk: Obľúbené mapy

en: February
sk: Február

en: Field
sk: Pole

en: Field "%1$s" cannot be set to NULL.
sk: Pole "%1$s" nemôže byť nastavené na NULL.

en: Field "%1$s" is mandatory.
sk: Pole "%1$s" je povinné.

en: Field "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
sk: Chýbajúca hodnota pola "%1$s" pre mapu "%2$s".

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s
sk: Pole "%1$s" nie je správne: %2$s

en: Field "%1$s" is not integer.
sk: Pole "%1$s" nie je desiatkové číslo.

en: Field "%1$s" is not string.
sk: Pole "%1$s" nie je reťazec.

en: Field "%1$s" must be missing.
sk: Pole "%1$s" musí chýbať.

en: File checksum, calculated by the UNIX cksum algorithm. Returns integer for crc32 (default) and string for md5, sha256
sk: Kontrolný súčet súboru vypočítaný algoritmom cksum UNIX. Vráti celé číslo pre crc32 (predvolené) a reťazec pre md5, sha256

en: File is empty
sk: Súbor je prázdny

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
sk: Súbor je príliš veľký, maximálna veľkosť je %1$s bytov.

en: File owner information. Returns string
sk: Informácie o vlastníkovi súboru. Vráti reťazec

en: File size in bytes (default) or in newlines. Returns integer
sk: Veľkosť súboru v bajtoch (predvolené) alebo v nových riadkoch. Vráti celé číslo

en: File time information. Returns integer (Unix timestamp)
sk: Informácie o čase súboru. Vráti celé číslo (Unix časová pečiatka)

en: Fill
sk: Vyplňte

en: Filled region
sk: Oblasť výplne

en: Filter
sk: Filtrovať

en: Filter deleted
sk: Filter bol odstránený

en: Filter properties
sk: Vlastnosti filtra

en: Filter results
sk: Filtrovať výsledky

en: Filters
sk: Filtre

en: Find string in a file. Returns 0 - match not found; 1 - found
sk: Nájdi reťazec v súbore. Vráti 0 - nenájdený, 1 - nájdený

en: Find string in a file. Returns the line containing the matched string, or as specified by the optional output parameter
sk: Nájdi reťazec v súbore. Vráti riadok obsahujúci vybraný reťazec alebo výstup definovaný vo voliteľnom výstupnom parametri

en: Find string on a web page. Returns the matched string, or as specified by the optional output parameter
sk: Nájdi reťazec vo web stránke. Vráti vybraný reťazec alebo výstup definovaný vo voliteľnom výstupnom parametri

en: Finish
sk: Ukončiť

en: Finnish (fi_FI)
sk: Fínsky (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
sk: Prvá

en: Fit to map
sk: Prispôsobiť mape

en: Fixed
sk: Pevná

en: Fixed status
sk: Opravený stav

en: Flexible
sk: Flexibilný

en: Follow redirects
sk: Nasledovať presmerovania

en: Font color
sk: Farba fontu

en: Font size
sk: Veľkosť fontu

en: Form data
sk: Údaje formulára

en: Formula
sk: Vzorec

en: Formula missing for discovery rule "%1$s".
sk: Pre pravidlo discovery „%1$s“ chýba vzorec.

en: Formula missing for override "%1$s".
sk: Pre prepísanie „%1$s“ chýba vzorec.

en: French (fr_FR)
sk: Francúzsky (fr_FR)

en: Fri
sk: Pi

en: Friday
sk: Piatok

en: From
sk: Od

en: Frontend URL
sk: Adresa URL klientskeho rozhrania

en: Frontend access
sk: Frontend prístup

en: Frontend messaging
sk: Povoliť frontend správy

en: Full
sk: Plný

en: Full clone
sk: Vytvoriť úplnú kópiu

en: Function
sk: Funkcia

en: GUI access disabled.
sk: GUI prístup vypnutý.

en: General
sk: Všeobecne

en: Generate report by
sk: Generovať report podľa

en: Generated in %1$s sec
sk: Vygenerované za %1$s s

en: Geographical maps
sk: Geografické mapy

en: Geomap
sk: Geomapa

en: Georgian (ka_GE)
sk: Gruzínsky (ka_GE)

en: German (de_DE)
sk: Nemecky (de_DE)

en: Get content of web page. Returns web page source as text
sk: Získať obsah web stránky. Vráti zdrojový kód web stránky ako text

en: Get value
sk: Získajte hodnotu

en: Get value and test
sk: Získajte hodnotu a otestujte

en: Get value from host
sk: Získajte hodnotu od hosta

en: Given expression is not a macro
sk: Zadaný výraz nie je makro

en: Global regular expression "%1$s" does not exist.
sk: Globálny regulárny výraz „%1$s“ neexistuje.

en: Global value
sk: Globálna hodnota

en: Go back to %1$s
sk: Prejsť späť na %1$s

en: Go to
sk: Choď na

en: Go to "%1$s"
sk: Prejsť na „%1$s“

en: Go to first page
sk: Prejdite na prvú stránku

en: Go to last page, %1$s
sk: Prejsť na poslednú stranu, %1$s

en: Go to next page, %1$s
sk: Prejsť na ďalšiu stránku, %1$s

en: Go to page %1$s
sk: Prejsť na stránku %1$s

en: Go to page %1$s, current page
sk: Prejsť na stránku %1$s, aktuálna strana

en: Go to previous page, %1$s
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku, %1$s

en: Gradient line
sk: Gradientová čiara

en: Graph
sk: Graf

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
sk: Graf "%1$s" už existuje na "%2$s" (zdedený z inej šablóny).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
sk: Graf "%1$s" už existuje na "%2$s" (položky grafu nie sú totožné).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" as a graph created from graph prototype.
sk: Graf „%1$s“ už existuje na „%2$s“ ako graf vytvorený z prototypu grafu.

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Graf "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
sk: Graph "%1$s" so šablónovými položkami nemôže obsahovať položky z iných hostov.

en: Graph (classic)
sk: Graf (klasický)

en: Graph added
sk: Graf pridaný

en: Graph copied | Graphs copied
sk[0]: Graf skopírovaný
sk[1]: Grafy skopírované
sk[2]: Grafy skopírované

en: Graph deleted
sk: Graf zmazaný

en: Graph prototype
sk: Prototyp grafu

en: Graph prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
sk: Prototyp grafu "%1$s" obsahuje prototypy položiek z rôznych zisťovacích pravidiel.

en: Graph prototype "%1$s" must have at least one item prototype.
sk: Prototyp grafu "%1$s" musí obsahovať najmenej jeden prototyp položky.

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
sk: Prototyp grafu "%1$s" so šablónovými položkami nemôže obsahovať položky z iných hostov.

en: Graph prototype added
sk: Prototyp grafu pridaný

en: Graph prototype deleted
sk: Prototyp grafu zmazaný

en: Graph prototype updated
sk: Prototyp grafu aktualizovaný

en: Graph prototype with ID "%1$s" is not available.
sk: Prototyp grafu s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Graph prototypes
sk: Prototypy grafov

en: Graph prototypes deleted
sk: Prototypy grafov zmazané

en: Graph sum
sk: Sumár grafov

en: Graph type
sk: Typ grafu

en: Graph updated
sk: Graf aktualizovaný

en: Graph with ID "%1$s" is not available.
sk: Prototyp grafu s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Graph with name "%1$s" already exists in graphs or graph prototypes.
sk: Graf s menom "%1$s" už existuje v grafoch alebo prototypoch grafov.

en: Graphs
sk: Grafy

en: Graphs deleted
sk: Grafy zmazané

en: Greek (el_GR)
sk: Grécky (el_GR)

en: Grid
sk: Mriežka

en: Group
sk: Skupina

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used by a host prototype.
sk: Skupinu "%1$s" nie je možné zmazať, pretože je používaná prototypom hosta.

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a correlation condition.
sk: Skupinu „%1$s“ nemožno odstrániť, pretože sa používa v podmienkach korelácie.

en: Group "%1$s" does not exist.
sk: Skupina "%1$s" neexistuje.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
sk: Skupina "%1$s" pre host "%2$s" neexistuje.

en: Group added
sk: Skupina pridaná

en: Group deleted | Groups deleted
sk[0]: Skupina zmazaná
sk[1]: Skupina zmazaná
sk[2]: Skupina zmazaná

en: Group for discovered hosts
sk: Skupina pre zistených hostov

en: Group name
sk: Meno skupiny

en: Group prototype cannot be based on a discovered host group "%1$s".
sk: Prototyp skupiny nemôže byť založený na zistenej skupine hostov "%1$s".

en: Group prototypes
sk: Prototypy skupiny

en: Group updated
sk: Skupina aktualizovaná

en: Grouping by
sk: Zoskupovať podľa

en: Groups
sk: Skupiny

en: Guest user
sk: Guest používateľ

en: HTTP authentication
sk: HTTP autentifikácia

en: HTTP login form
sk: HTTP prihlasovací formulár

en: HTTP settings
sk: nastavenia HTTP

en: HW architecture
sk: HW architektúra

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Hardware (Full details)
sk: Hardvér (podrobne)

en: Hardware sensor reading. Returns float
sk: Čítanie hardvérového senzoru. Vráti desatinné číslo

en: HashiCorp Vault
sk: Trezor HashiCorp

en: Headers
sk: HTTP hlavičky

en: Headers already sent.
sk: Hlavičky už boli odoslané.

en: Hebrew (he_IL)
sk: hebrejčina (he_IL)

en: Height
sk: Výška

en: Help
sk: Pomoc

en: Hexadecimal to decimal
sk: Hexadecimálne na desiatkové

en: Hidden
sk: Skrytý

en: Hide debug
sk: Skryť debug

en: Hide groups without problems
sk: Skryť skupiny bez problémov

en: Hide selected
sk: Skryť označené

en: Hide sidebar
sk: Skryť bočný panel

[ctx: screen reader]
en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: High
sk: Kritická

en: High availability cluster
sk: Klaster vysokej dostupnosti

en: High availability node
sk: Uzol vysokej dostupnosti

en: High availability nodes
sk: Uzly s vysokou dostupnosťou

en: High-contrast dark
sk: Tmavé s vysokým kontrastom

en: High-contrast light
sk: Vysoko kontrastné svetlé

en: Highlight whole row
sk: Zvýraznite celý riadok

en: History
sk: História

en: History and trends compression
sk: Kompresia histórie a trendov

en: History cleanup is not supported if compression is enabled
sk: Ak je povolená kompresia, čistenie histórie nie je podporované

en: History clear
sk: Čistenie histórie

en: History cleared
sk: História vyčistená

en: History clearing can take a long time. Continue?
sk: Čistenie histórie môže trvať dlhší čas. Pokračovať?

en: History data
sk: Údaje histórie

en: History data selection
sk: Výber údajov z histórie

en: History functions
sk: Funkcie histórie

en: History storage period
sk: Perióda uloženia histórie

en: Home
sk: Domov

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Horizontal
sk: Vodorovný

en: Horizontal align
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Horizontal position
sk: Horizontálna poloha

en: Host | Hosts
sk[0]: Host
sk[1]: Hosty
sk[2]: Hostov

en: Host "%1$s" already exists.
sk: Host "%1$s" už existuje.

en: Host "%1$s" cannot be without host group.
sk: Host "%1$s" nemôže byť bez host grupy.

en: Host "%1$s" is monitored by proxy "%2$s".
sk: Host "%1$s" je monitorovaný serverom proxy "%2$s".

en: Host IP
sk: Hostova IP

en: Host access
sk: Hostov prístup

en: Host added
sk: Host pridaný

en: Host address
sk: Adresa hosta

en: Host availability
sk: Dostupnosť hosta

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
sk: Host nemôže mať viac ako jedno predvolené rozhranie toho istého typu.

en: Host count
sk: Počet hostov

en: Host deleted
sk: Host zmazaný

en: Host disabled | Hosts disabled
sk[0]: Host vypnutý
sk[1]: Hosty vypnuté
sk[2]: Hosty vypnuté

en: Host enabled | Hosts enabled
sk[0]: Host povolený
sk[1]: Hosty povolené
sk[2]: Hosty povolené

en: Host graphs
sk: Hostiteľské grafy

en: Host group
sk: Skupina hostov

en: Host group "%1$s" already exists.
sk: Skupina hostov "%1$s" už existuje.

en: Host group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a global script.
sk: Skupinu hostov "%1$s" nie je možné zmazať, pretože je použitá v globálnom skripte.

en: Host group "%1$s" is internal and cannot be deleted.
sk: Skupina hostov "%1$s" je interná a nemôže byť zmazaná.

en: Host group elements
sk: Elementy skupiny hostov

en: Host group label type
sk: Typ popisku skupiny

en: Host group with ID "%1$s" is not available.
sk: Host grup ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: Host groups
sk: Skupiny hostov

en: Host interface
sk: Rozhranie hosta

en: Host inventory
sk: Hostov inventár

en: Host inventory overview
sk: Prehľad hostovho inventára

en: Host label type
sk: Typ popisu hosta

en: Host macros
sk: Makrá hosta

en: Host metadata
sk: Hostove metaúdaje

en: Host name
sk: Meno hosta

en: Host networks
sk: Siete hosta

en: Host prototype
sk: Prototyp hosta

en: Host prototype added
sk: Prototyp hosta pridaný

en: Host prototype deleted
sk: Prototyp hosta zmazaný

en: Host prototype macros
sk: Makrá host prototypu

en: Host prototype updated | Host prototypes updated
sk[0]: Prototyp hosta aktualizovaný
sk[1]: Prototypy hostov bol aktualizovaný
sk[2]: Prototyp hosta aktualizovaný

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of host "%3$s".
sk: Prototyp hosta s názvom hosta "%1$s" už existuje v pravidle discovery "%2$s" hosta "%3$s".

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s" of template "%3$s".
sk: Prototyp hosta s názvom hosta „%1$s“ už existuje v pravidle discovery „%2$s“ templatu „%3$s“.

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
sk: Prototyp hosta s menom "%1$s" už existuje v zisťovacom pravidle "%2$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
sk: Prototyp hosta so zobrazovaným menom "%1$s" už existuje v zisťovacom pravidle "%2$s".

en: Host prototypes
sk: Prototypy hostov

en: Host prototypes deleted
sk: Prototypy hostov zmazané

en: Host router
sk: Hostov smerovač

en: Host subnet mask
sk: Hostova maska podsiete

en: Host tags
sk: Host tagy

en: Host time
sk: Hostov čas

en: Host update failed.
sk: Aktualizácia hosta zlyhala.

en: Host updated
sk: Host aktualizovaný

en: Host with ID "%1$s" is not available.
sk: Host s ID „%1$s“ nie je dostupný.

en: Host with host name "%1$s" already exists.
sk: Host s názvom hosta „%1$s“ už existuje.

en: Host with the same name "%1$s" already exists.
sk: Host s rovnakým menom"%1$s" už existuje.

en: Host with the same visible name "%1$s" already exists.
sk: Host s rovnakým zobrazovaným menom "%1$s" už existuje.

en: Host with visible name "%1$s" already exists.
sk: Host s viditeľným názvom „%1$s“ už existuje.

en: Hosts
sk: Hosty

en: Hosts location
sk: Umiestnenie hostov

en: Hosts updated
sk: Hosty aktualizované

en: Hour
sk: hodina

en: Hours
sk: hodín

en: Housekeeping
sk: Údržba

en: Hungarian (hu_HU)
sk: Maďarsky (hu_HU)

en: I confirm to remove all macros
sk: Potvrdzujem odstránenie všetkých makier

en: I confirm to remove all value mappings
sk: Potvrdzujem odstránenie všetkých mapovaních hodnôt

en: IP address
sk: IP adresa

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
sk: IP a DNS nemôže byť prázdne pre hostovo rozhranie.

en: IP range
sk: Rozsah IP

en: IP range "%1$s" exceeds "%2$s" address limit
sk: Rozsah adries IP „%1$s“ prekračuje limit adries „%2$s“.

en: IPMI interfaces
sk: IPMI rozhrania

en: IPMI sensor
sk: IPMI senzor

en: IPMI sensor IDs and other sensor-related parameters. Returns JSON.
sk: ID senzorov IPMI a ďalšie parametre súvisiace so senzormi. Vráti JSON.

en: Icon
sk: Ikona

en: Icon (default)
sk: Ikona (predvolená)

en: Icon (disabled)
sk: Ikona (vypnuté)

en: Icon (maintenance)
sk: Ikona (údržba)

en: Icon (problem)
sk: Ikona (problém)

en: Icon highlight
sk: Zvýraznenie ikony

en: Icon map
sk: Mapová ikona

en: Icon map "%1$s" already exists.
sk: Mapová ikona "%1$s" už existuje.

en: Icon map "%1$s" cannot be deleted. Used in map "%2$s".
sk: Mapová ikona "%1$s" nemôže byť zmazaná. Je použitá v mape "%2$s".

en: Icon map created
sk: Mapová ikona vytvorená

en: Icon map deleted
sk: Mapová ikona zmazaná

en: Icon map updated
sk: Mapová ikona aktualizovaná

en: Icon mapping
sk: Mapovanie ikon

en: Icon with ID "%1$s" is not available.
sk: Ikona s ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: Icons
sk: Ikony

en: IdP entity ID
sk: ID entity IdP

en: Identical ID (%1$s) is used by modules located at %2$s.
sk: Identické ID (%1$s) používajú moduly umiestnené na %2$s.

en: Identical actions are used by modules located at %1$s.
sk: Identické akcie používajú moduly umiestnené na %1$s.

en: Identical namespace (%1$s) is used by modules located at %2$s.
sk: Identický menný priestor (%1$s) používajú moduly umiestnené na %2$s.

en: Identification of the system. Returns string
sk: Identifikácia systému. Vráti reťazec

en: If HTTP authentication is enabled, all users (even with frontend access set to LDAP/Internal) will be authenticated by the web server, not by Zabbix.
sk: Ak je povolená autentifikácia HTTP, všetci používatelia (aj s frontendovým prístupom nastaveným na LDAP/interný) budú autentifikovaní webovým serverom, nie Zabbixom.

en: If at least %2$s child service has %1$s status or above | If at least %2$s child services have %1$s status or above
sk[0]: Ak má aspoň %2$s podradená služba stav %1$s alebo vyšší
sk[1]: Ak má aspoň %2$s podradených služieb stav %1$s alebo vyšší
sk[2]: Ak má aspoň %2$s podradených služieb stav %1$s alebo vyšší

en: If at least %2$s child services have %1$s status or above
sk: Ak má aspoň %2$s podradených služieb stav %1$s alebo vyšší

en: If at least %2$s of child services have %1$s status or above
sk: Ak má aspoň %2$s z podradených služieb stav %1$s alebo vyšší

en: If filter matches
sk: Ak sa filter zhoduje

en: If less than %2$s child service has %1$s status or below | If less than %2$s child services have %1$s status or below
sk[0]: Ak má menej ako %2$s podradená služba stav %1$s alebo menej
sk[1]: Ak má menej ako %2$s podradených služieb stav %1$s alebo menej
sk[2]: Ak má menej ako %2$s podradených služieb stav %1$s alebo menej

en: If less than %2$s child services have %1$s status or below
sk: Ak má menej ako %2$s podradená služba stav %1$s alebo menej

en: If less than %2$s of child services have %1$s status or below
sk: Ak má menej ako %2$s podradená služba stav %1$s alebo menej

en: If no user groups are specified, at least one user must be included in the mailing list.
sk: Ak nie sú zadané žiadne skupiny používateľov, v zozname adresátov musí byť zahrnutý aspoň jeden používateľ.

en: If weight of child services with %1$s status or above is at least %2$s
sk: Ak je váha podradených služieb so stavom %1$s alebo vyšším aspoň %2$s

en: If weight of child services with %1$s status or below is less than %2$s
sk: Ak je váh podradených služieb so stavom %1$s alebo nižším nižšia ako %2$s

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
sk: Pokiaľ si myslíte, že táto správa je nesprávna, prosím kontaktuje vášho administrátora pre pridelenie potrebných oprávnení.

en: Iframe sandboxing exceptions
sk: Výnimky iframe sandboxu

en: Ignore this service
sk: Ignorujte túto službu

en: Image
sk: Obrázok

en: Image "%1$s" already exists.
sk: Obrázok "%1$s" už existuje.

en: Image added
sk: Obrázok pridaný

en: Image deleted
sk: Obrázok zmazaný

en: Image label type
sk: Typ popisku obrázka

en: Image size must be less than %1$s.
sk: Veľkosť obrázka musí byť menšia ako %1$s.

en: Image updated
sk: Obrázok aktualizovaný

en: Images
sk: Obrázky

en: Images for all maps will be updated!
sk: Obrázky pre všetky mapy budú aktualizované!

en: Immediately
sk: Hneď

en: Import
sk: Importovať

en: Import failed
sk: Import zlyhal

en: Import file
sk: Importovaný súbor

en: Imported successfully
sk: Import úspešný

en: Impossible to filter by inventory field "%1$s", which does not exist.
sk: Nie je možné filtrovať podľa poľa inventára „%1$s“, ktoré neexistuje.

en: In maintenance
sk: Plánovaná odstávka

en: In progress
sk: V priebehu

en: In range
sk: V rozsahu

en: Inaccessible SLA
sk: Neprístupná SLA

en: Inaccessible dashboard
sk: Neprístupný dashboard

en: Inaccessible discovery rule
sk: Neprístupné discovery pravidlo

en: Inaccessible graph
sk: Neprístupný graf

en: Inaccessible graph prototype
sk: Neprístupný prototyp grafu

en: Inaccessible group
sk: Neprístupná grupa

en: Inaccessible host
sk: Neprístupný host

en: Inaccessible item
sk: Neprístupný item

en: Inaccessible item prototype
sk: Nedostupný item prototyp

en: Inaccessible maintenance
sk: Neprístupná údržba

en: Inaccessible map
sk: Neprístupná mapa

en: Inaccessible service
sk: Neprístupná služba

en: Inaccessible template
sk: Neprístupný template

en: Inaccessible trigger
sk: Neprístupný trigger

en: Inaccessible user
sk: Nedostupný používateľ

en: Inaccessible user group
sk: Neprístupná skupina používateľov

en: Include
sk: Vrátane

en: Include event menu entry
sk: Zahrnúť položku ponuky udalosti

en: Include subgroups
sk: Zahrňte podskupiny

en: Incoming traffic statistics on network interface. Returns integer
sk: Štatistika príchodzej prevádzky na sieťovom rozhraní. Vráti celé číslo

en: Incompatible "propagation_rule" and "propagation_value" parameters for service "%1$s".
sk: Nekompatibilné parametre „propagation_rule“ a „propagation_value“ pre službu „%1$s“.

en: Incorrect "height" value for map "%1$s".
sk: Nesprávna hodnota "výška" pre mapu "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for map "%2$s".
sk: Nesprávna hodnota "oprávnenie" "%1$s" v používateľských skupinách pre mapu "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for map "%2$s".
sk: Nesprávna hodnota "oprávnenie" "%1$s" v používateľoch pre mapu "%2$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for map "%2$s".
sk: Nesprávna hodnota "súkromné" "%1$s" pre mapu "%2$s".

en: Incorrect "width" value for map "%1$s".
sk: Nesprávna hodnota "šírka" pre mapu "%1$s".

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
sk: Neplatná hodnota %1$s typu popisku pre mapu "%2$s".

en: Incorrect API "%1$s".
sk: Neplatné API "%1$s".

en: Incorrect SNMP OID.
sk: Nesprávna hodnota SNMP OID.

en: Incorrect SNMP community.
sk: Nesprávna SNMP komunita.

en: Incorrect Vault API endpoint.
sk: Nesprávny koncový bod Vault API.

en: Incorrect Vault token.
sk: Nesprávny token trezoru.

en: Incorrect action condition discovery check.
sk: Neplatná podmienka akcie zisťovacej kontroly.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná podmienka akcie zisťovacej kontroly. Zisťovacia kontrola neexistuje alebo nemáte k nej prístup.

en: Incorrect action condition discovery object.
sk: Neplatná podmienka akcie zisťovacieho pravidla.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná podmienka akcie zisťovacieho pravidla. Zisťovacie pravidlo neexituje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect action condition discovery status.
sk: Neplatná podmienka akcie zisťovacieho stavu.

en: Incorrect action condition event type.
sk: Neplatná podmienka akcie typu udalosti.

en: Incorrect action condition or operation host group. Host group does not exist or you have no access to it.
sk: Nesprávna podmienka akcie alebo operácie host grupy. Skupina hostov neexistuje alebo k nej nemáte prístup.

en: Incorrect action condition or operation host. Host does not exist or you have no access to it.
sk: Nesprávna podmienka akcie alebo host operácie. Host neexistuje alebo k nemu nemáte prístup.

en: Incorrect action condition or operation template. Template does not exist or you have no access to it.
sk: Nesprávna podmienka akcie alebo operácie templatu. Template neexistuje alebo k nemu nemáte prístup.

en: Incorrect action condition port "%1$s".
sk: Neplatná podmienka akcie portu "%1$s".

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná podmienka akcie proxy. Proxy neexistuje alebo nemáte k nej prístup.

en: Incorrect action condition service. Service does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná podmienka akcie trigger. Trigger neexistuje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect action condition trigger severity.
sk: Neplatná podmienka akcie závažnosti spúšťača.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná podmienka akcie spúšťača. Spúšťač neexistuje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect action condition type.
sk: Neplatná podmienka akcie typu.

en: Incorrect action operation escalation step values.
sk: Neplatné hodnoty eskalačného kroku v prevádzkovej akcii.

en: Incorrect action operation media type. Media type does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná prevádzková akcia typ média. Typ média neexistuje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect action operation type "%1$s" for event source "%2$s".
sk: Nesprávny typ operácie akcie „%1$s“ pre zdroj eventu„%2$s“.

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná prevádzková akcia používateľskej skupiny. Skupina neexistuje alebo nemáte k nej prístup.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to it.
sk: Neplatná prevádzková akcia používateľa. Používateľ neexistuje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect arguments passed to function.
sk: Funkcii boli predané neplatné argumenty.

en: Incorrect bulk value for interface.
sk: Neplatná bulk SNMP hodnota pre rozhranie.

en: Incorrect characters used for host name "%1$s".
sk: V názve hosta "%1$s" boli použité nesprávne znaky.

en: Incorrect conditions for discovery rule "%1$s".
sk: Nesprávne podmienky pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Incorrect custom expression "%2$s" for discovery rule "%1$s": %3$s.
sk: Nesprávny vlastný výraz "%2$s" pre zisťovacie pravidlo "%1$s": %3$s.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for override "%1$s": %3$s.
sk: Nesprávny vlastný výraz „%2$s“ na prepísanie „%1$s“: %3$s.

en: Incorrect default charset for Zabbix database: %1$s.
sk: Nesprávna predvolená znaková sada pre databázu Zabbix: %1$s.

en: Incorrect evaltype value.
sk: Nesprávna hodnota evaltype.

en: Incorrect event object "%1$s" (%2$s) for event source "%3$s" (%4$s), only the following objects are supported: %5$s.
sk: Neplatný objekt udalosti "%1$s" (%2$s) pre zdroj udalosti "%3$s" (%4$s), len nasledujúce objekty su podporované: %5$s.

en: Incorrect eventobject value.
sk: Neplatná hodnota eventobject.

en: Incorrect eventsource value.
sk: Neplatná hodnota eventsource.

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
sk: Neplatné pole "%1$s" meno alebo hodnota vo where podmienke pre tabuľku "%2$s".

en: Incorrect fields for sysmap.
sk: Neplatné polia pre sysmap.

en: Incorrect file path for "%1$s": %2$s.
sk: Nesprávna cesta k súboru pre „%1$s“: %2$s.

en: Incorrect file upload.
sk: Nahraný neplatný súbor.

en: Incorrect filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
sk: Nesprávna filtrovacia podmienka ID vzorca pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Incorrect filter condition macro for discovery rule "%1$s".
sk: Nesprávna filtrovacia podmienka makra pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Incorrect filter condition macro for override "%1$s".
sk: Nesprávne makro podmienky filtra pre prepísanie „%1$s“.

en: Incorrect filter condition operator for discovery rule "%1$s".
sk: Nesprávna filtrovacia podmienka operátora pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Incorrect function is used
sk: Nie je použitá platná funkcia

en: Incorrect image index.
sk: Neplatný obrázkový index.

en: Incorrect input parameters.
sk: Neplatné vstupné parametre.

en: Incorrect interface DNS parameter "%1$s" provided.
sk: Bol zadaný nesprávny parameter DNS rozhrania „%1$s“.

en: Incorrect interface port "%1$s" provided.
sk: Neplatný parameter port pre rozhranie "%1$s".

en: Incorrect inventory field "%1$s".
sk: Nesprávne pole inventára „%1$s“.

en: Incorrect inventory mode in action operation.
sk: Neplatný mód inventára v prevádzke.

en: Incorrect item for axis value.
sk: Neplatná položka pre hodnotu osi.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
sk: Neplatný kľúč položky "%1$s" pre spúšťač na "%2$s".

en: Incorrect item value type
sk: Nesprávny typ hodnoty itemu

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
sk: Neplatná hodnota typu položky "%1$s" poskytnutá pre spúšťaciu funkciu "%2$s".

en: Incorrect list of items.
sk: Neplatný zoznam položiek.

en: Incorrect maintenance - date must be between 1970.01.01 and 2038.01.18
sk: Neplatná dátum údržby - dátum musí byť medzi 1970.01.01 a 2038.01.18

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
sk: Neplatná perióda údržby (minimálne 5 minút)

en: Incorrect map ID.
sk: Neplatné ID mapy.

en: Incorrect method "%1$s.%2$s".
sk: Neplatná metóda "%1$s.%2$s".

en: Incorrect object value.
sk: Neplatná hodnota objektu.

en: Incorrect parameter "%1$s" value: %2$s.
sk: Nesprávna hodnota parametra „%1$s“: %2$s.

en: Incorrect port range.
sk: Neplatný rozsah portov.

en: Incorrect regular expression "%1$s": "%2$s"
sk: Nesprávny regulárny výraz "%1$s": "%2$s"

en: Incorrect response received from Zabbix server "%1$s".
sk: Neplatná odpoveď prijatá od Zabbix servera "%1$s".

en: Incorrect schedule: %1$s.
sk: Nesprávny plán: %1$s.

en: Incorrect source value.
sk: Neplatná zdrojová hodnota.

en: Incorrect status for host "%1$s".
sk: Neplatný stav pre hosta "%1$s".

en: Incorrect templated web scenario step count.
sk: Nesprávny počet krokov vo webovom scenári templatu.

en: Incorrect trigger expression.
sk: Neplatný výraz spúšťača.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
sk: Neplatný výraz spúšťača. Host "%1$s" neexistuje alebo nemáte prístup k tomuto hostu.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
sk: Neplatný výraz spúšťača. Elementy výrazu spúšťača by nemali patriť k šablónam a hostom zároveň.

en: Incorrect trigger prototype expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
sk: Neplatný výraz prototypu spúšťača. Host "%1$s" neexistuje alebo nemáte k nemu prístup.

en: Incorrect trigger prototype expression. Trigger prototype expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
sk: Neplatný výraz prototypu spúšťača. Elementy výrazu prototypu spúšťača by nemali patriť šablóne a hostovi zároveň.

en: Incorrect type of calculation for discovery rule "%1$s".
sk: Nesprávny typ výpočtu pre zisťovacie pravidlo "%1$s".

en: Incorrect user ID specified for map "%1$s".
sk: Nesprávne user ID špecifikované pre mapu "%1$s".

en: Incorrect user group ID specified for map "%1$s".
sk: Nesprávne user group ID špecifikované pre mapu "%1$s".

en: Incorrect user name or password or account is temporarily blocked.
sk: Nesprávne používateľské meno alebo heslo alebo účet je dočasne zablokovaný.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field.
sk: Neplatná hodnota "%1$s" pre pole "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s, and have no more than %5$s digits after the decimal point.
sk: Nesprávna hodnota „%1$s“ pre pole „%2$s“: musí byť medzi %3$s a %4$s a nesmie obsahovať viac ako %5$s číslic za desatinnou čiarkou.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s.
sk: Neplatná hodnota "%1$s" pre "%2$s" pole: musí byť medzi %3$s a %4$s.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
sk: Neplatná hodnota "%1$s" pre float pole "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
sk: Neplatná hodnota "%1$s" pre int pole "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
sk: Neplatná hodnota "%1$s" pre unsigned int pole "%2$s".

en: Incorrect value for "%1$s" field.
sk: Nesprávna hodnota poľa „%1$s“.

en: Incorrect value for field "%1$s": %2$s.
sk: Neplatná hodnota pre pole "%1$s": %2$s.

en: Increase by
sk: Zvýšiť o

en: Indicators
sk: Ukazovatele

en: Indonesian (id_ID)
sk: Indonézsky (id_ID)

en: Infinity
sk: Nekonečno

en: Information
sk: Informatívna

en: Information about a file. Returns JSON
sk: Informácie o súbore. Vráti JSON

en: Information about a service. Returns integer with param as state, startup; string - with param as displayname, path, user; text - with param as description; Specifically for state: 0 - running, 1 - paused, 2 - start pending, 3 - pause pending, 4 - continue pending, 5 - stop pending, 6 - stopped, 7 - unknown, 255 - no such service; Specifically for startup: 0 - automatic, 1 - automatic delayed, 2 - manual, 3 - disabled, 4 - unknown
sk: Informácia o službe. Vráti celé číslo s parametrom ako status, startup, reťazec - s parametrom ako displayname, cesta, používateľ, text - s parametrom ako popis. Špeciálne pre state: 0 - beží, 1 - pozastavený, 2 - čakajúci na štart, 3 - čakajúci na pozastavenie, 4 - čakajúci na pokračovanie, 5 - čakajúci na zastavenie, 6 - zastavený, 7 - neznámy, 255 - žiadna služba. Špeciálne pro startup: 0 - automatický, 1 - automatický oneskorený, 2 - manuálny, 3 - zakázaný, 4 - neznámy

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Inherited
sk: Zdedené

en: Inherited and host macros
sk: Zdedené makrá hosta

en: Inherited and host prototype macros
sk: Zdedené a hostiteľské prototypové makrá

en: Inherited and item tags
sk: Zdedené a item tagy

en: Inherited and scenario tags
sk: Zdedené a scenár tagy

en: Inherited and template macros
sk: Zdedené makrá šablón

en: Inherited and trigger tags
sk: Zdedené a trigger tagy

en: Inherited items
sk: Zdedené itemy

en: Initial view
sk: Počiatočný pohľad

en: Initial view is ignored if the default view is set.
sk: Ak je nastavené predvolené zobrazenie, počiatočné zobrazenie sa ignoruje.

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert expression
sk: Vložiť výraz

en: Install
sk: Inštalovať

en: Installation
sk: Inštalácia

en: Installer name
sk: Meno technika

en: Integrations
sk: Integrácie

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
sk: Rozhranie je pripojené na položku "%1$s" na "%2$s".

en: Interface type
sk: Typ rozhrania

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
sk: Rozhranie s DNS "%1$s" nemôže mať prázdnu IP adresu.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
sk: Rozhranie s IP "%1$s" nemôže mať prázdne DNS meno, pokiaľ používa nastavenie "Používaj DNS" na "%2$s".

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
sk: Rozhranie s IP "%1$s" nemôže mať prázdne DNS meno.

en: Interfaces
sk: Rozhrania

[ctx: authentication]
en: Internal
sk: Interná

[ctx: user type]
en: Internal
sk: Interný

en: Internal JSON-RPC error.
sk: Interná JSON-RPC chyba.

en: Internal actions
sk: Interné akcie

en: Internal data storage period
sk: Interná doba uchovávania údajov

en: Internal error.
sk: Interná chyba.

en: Internal problem
sk: Interný problém

en: Internal problem recovery
sk: Zotavenie z interných problémov

en: Invalid API method "%2$s" for user role "%1$s".
sk: Neplatná metóda rozhrania API „%2$s“ pre rolu používateľa „%1$s“.

en: Invalid IP address "%1$s".
sk: Neplatná IP adresa "%1$s".

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
sk: Neplatný JSON. Chyba sa vyskytla na servery počas spracovávania JSON textu.

en: Invalid YAML file contents
sk: Neplatný obsah súboru YAML

en: Invalid action condition: %1$s.
sk: Neplatná podmienka akcie: %1$s.

en: Invalid condition: %1$s.
sk: Neplatná podmienka akcie: %1$s.

en: Invalid date.
sk: Neplatný dátum.

en: Invalid email address "%1$s".
sk: Neplatná e-mailová adresa „%1$s“.

en: Invalid email address for media type with ID "%1$s".
sk: Neplatná e-mailová adresa pre typ média s ID „%1$s“.

en: Invalid interval "%1$s".
sk: Neplatný interval "%1$s".

en: Invalid key "%1$s" for discovery rule "%2$s" on "%3$s": %4$s.
sk: Neplatný kľúč "%1$s" pre zisťovacie pravidlo "%2$s" na "%3$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item "%2$s" on "%3$s": %4$s.
sk: Neplatný kľúč "%1$s" pre položku "%2$s" na "%3$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item prototype "%2$s" on "%3$s": %4$s.
sk: Neplatný kľúč "%1$s" pre prototyp "%2$s" na "%3$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s": %2$s.
sk: Neplatný kľúč "%1$s": %2$s.

en: Invalid method parameters.
sk: Neplatné parametre metódy.

en: Invalid parameter "%1$s": %2$s.
sk: Neplatný parameter „%1$s“: %2$s.

en: Invalid params.
sk: Neplatné parametre.

en: Invalid request.
sk: Neplatná požiadavka.

en: Invalid response code "%1$s".
sk: Neplatný návratový kód "%1$s".

en: Invalid tag "%1$s": %2$s.
sk: Neplatná značka "%1$s": %2$s.

en: Invalid time period.
sk: Neplatné časové obdobie.

en: Invalid zoomparameter "%1$s": %2$s.
sk: Neplatný parameter zoomu „%1$s“: %2$s.

en: Inventory
sk: Inventár

en: Inventory disabled for host "%1$s".
sk: Inventár vypnutý pre hosta "%1$s".

en: Inventory field
sk: Pole inventára

en: Inventory mode
sk: Režim inventára

en: Is online?
sk: Prihlásený?

en: Issuer
sk: Vydavateľ

en: It is not possible to filter by user password.
sk: Nie je možné filtrovať cez heslo používateľa.

en: It is not possible to search by user password.
sk: Nie je možné nájsť používateľské heslo.

en: Italian (it_IT)
sk: Taliansky (it_IT)

en: Item
sk: Položka

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
sk: Položka "%1$s" už existuje na "%2$s", zdedená z inej šablóny.

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Položka "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Item "%1$s" cannot be copied without its master item.
sk: Item „%1$s“ nemožno skopírovať bez hlavnej item položky.

en: Item "%1$s" cannot populate a missing host inventory field number "%2$d". Choices are: from 0 (do not populate) to %3$d.
sk: Položka "%1$s" nemôže byť naplnená chýbajúcim inventárnym polom číslo "%2$d". Možnosti: od 0 (nenapĺňať) do %3$d.

en: Item "%1$s" does not exist or you have no access to this item
sk: Item „%1$s“ neexistuje alebo k nej nemáte prístup

en: Item added
sk: Položka pridaná

en: Item contains user-defined macros with secret values. Values of these macros should be entered manually.
sk: Item obsahuje užívateľom definované makrá typu "Tajný text". Hodnoty týchto makier by sa mali zadávať manuálne.

en: Item copied | Items copied
sk[0]: Položka skopírovaná
sk[1]: Položky skopírované
sk[2]: Položky skopírované

en: Item count
sk: Počet položiek

en: Item deleted
sk: Položka zmazaná

en: Item disabled | Items disabled
sk[0]: Položka vypnutá
sk[1]: Položky vypnuté
sk[2]: Položky vypnuté

en: Item enabled | Items enabled
sk[0]: Položka povolená
sk[1]: Položky povolené
sk[2]: Položky povolené

en: Item in "not supported" state
sk: Položka je v "not supported" stave

en: Item not selected
sk: Položka nie je označená

en: Item pre-processing is missing parameters: %1$s
sk: Pri preprocesingu itemu chýbajú parametre: %1$s

en: Item prototype
sk: Prototyp položky

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
sk: Prototyp položky "%1$s" už existuje na "%2$s", zdedený z inej šablóny.

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s", linked to another rule.
sk: Prototyp item„%1$s“ už na „%2$s“ existuje a je prepojený s iným pravidlom.

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Prototyp položky "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Item prototype added
sk: Prototyp položky pridaný

en: Item prototype deleted
sk: Prototyp položky zmazaný

en: Item prototype updated | Item prototypes updated
sk[0]: Prototyp itemu bol aktualizovaný
sk[1]: Prototypy itemov boli aktualizované

en: Item prototype with ID "%1$s" is not available.
sk: Prototyp itemu s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Item prototypes
sk: Prototypy položky

en: Item prototypes deleted
sk: Prototypu položiek zmazané

en: Item prototypes updated
sk: Prototypy itemov boli aktualizované

en: Item tags
sk: Item tagy

en: Item type does not use interface
sk: Typ itemu nepoužíva rozhranie

en: Item updated
sk: Položka aktualizovaná

en: Item uses host interface from non-parent host.
sk: Položka používa rozhranie z nie nadriadeného hosta.

en: Item uses incorrect interface type.
sk: Položka používa neplatný typ rozhrania.

en: Item value
sk: Hodnoty itemu

en: Item values
sk: Hodnoty položky

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
sk: Položka nebude akutalizovaná. Zadajte prosím správny interval aktualizacií.

en: Item will not be refreshed. Specified update interval requires having at least one either flexible or scheduling interval.
sk: Item nebude obnovený. Zadaný interval aktualizácie vyžaduje aspoň jeden flexibilný alebo plánovaný interval.

en: Item will not be refreshed. Update interval should be between 1s and 1d. Also Scheduled/Flexible intervals can be used.
sk: Item nebude obnovený. Interval aktualizácie by mal byť medzi 1s a 1d. Je možné použiť aj plánované/flexibilné intervaly.

en: Item with ID "%1$s" is not available.
sk: Item s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as a discovery rule.
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s" ako zisťovacie pravidlo.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item created from item prototype.
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s" ako položka vytvorená z prototypu položky.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item prototype.
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s" ako prototyp položky.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item.
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s" ako položka.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as unknown item element.
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s" ako neznámy element položky.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Položka s kľúčom "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Items
sk: Položky

en: Items deleted
sk: Položky zmazané

en: Items list
sk: Zoznam položiek

en: Items location
sk: Umiestnenie itemov

en: Items updated
sk: Položky aktualizované

en: JMX endpoint
sk: endpoint JMX

en: JMX interfaces
sk: JMX rozhrania

en: JSON array input is expected.
sk: Očakáva sa vstup poľa JSON.

en: JSON data
sk: Dáta JSON

en: JSON is expected
sk: Očakáva sa JSON

en: JSON string is expected
sk: Očakáva sa reťazec JSON

en: JSON-RPC error generation failed. No such error "%1$s".
sk: Generovanie chyby JSON-RPC zlyhalo. Žiadna takáto chyba „%1$s“.

en: JSONPath
sk: Cesta JSON

en: January
sk: Január

en: Japanese (ja_JP)
sk: Japonsky (ja_JP)

en: Jul
sk: Júl

en: July
sk: Júl

en: Jun
sk: Jún

en: June
sk: Jún

en: Keep lost resources period
sk: Doba uchovania stratených zdrojov

en: Key
sk: Kľúč

en: Key passphrase
sk: Fráza kľúča

en: Kiosk mode
sk: Kiosk režim

en: Korean (ko_KR)
sk: Kórejsky (ko_KR)

en: LDAP authentication
sk: LDAP autentifikácia

en: LDAP host
sk: LDAP server

en: LDAP is not configured
sk: LDAP nie je nakonfigurovaný

en: LDAP login successful
sk: LDAP prihlásenie úspešné

en: LDAP settings
sk: nastavenia LDAP

en: LLD macro
sk: Makro LLD

en: LLD macros
sk: makrá LLD

en: Label
sk: Popisok

en: Label location
sk: Umiestnenie popisku

en: Language
sk: Jazyk

en: Language "%1$s" is not supported.
sk: Jazyk „%1$s“ nie je podporovaný.

[ctx: page navigation]
en: Last
sk: Posledná

en: Last %1$d day | Last %1$d days
sk[0]: Posledný %1$d deň
sk[1]: Posledné %1$d dni
sk[2]: Posledné %1$d dni

en: Last %1$d hour | Last %1$d hours
sk[0]: Posledná %1$d hodina
sk[1]: Posledné %1$d hodiny
sk[2]: Posledné %1$d hodiny

en: Last %1$d minute | Last %1$d minutes
sk[0]: Posledná %1$d minúta
sk[1]: Posledné %1$d minúty
sk[2]: Posledné %1$d minúty

en: Last %1$d month | Last %1$d months
sk[0]: Posledný %1$d mesiac
sk[1]: Posledné %1$d mesiace
sk[2]: Posledné %1$d mesiace

en: Last %1$d second | Last %1$d seconds
sk[0]: Posledná %1$d sekunda
sk[1]: Posledné %1$d sekundy
sk[2]: Posledné %1$d sekundy

en: Last %1$d year | Last %1$d years
sk[0]: Posledný %1$d rok
sk[1]: Posledné %1$d roky
sk[2]: Posledné %1$d roky

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last accessed at
sk: Posledný prístup o

en: Last check
sk: Posledná kontrola

en: Last hour graph
sk: Graf poslednej hodiny

en: Last month graph
sk: Graf posledného mesiaca

en: Last name
sk: Priezvisko

en: Last of
sk: Posledných

en: Last seen (age)
sk: Posledný kontakt (trvanie)

en: Last sent
sk: Naposledy odoslané

en: Last value
sk: Posledná hodnota

en: Last week graph
sk: Graf posledného týždňa

en: Latest data
sk: Posledné údaje

en: Latest values
sk: Posledné hodnoty

en: Latvian (lv_LV)
sk: Litovsky (lv_LV)

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Left
sk: Vľavo

en: Left Y
sk: Vľavo Y

en: Left trim
sk: Ľavá úprava

en: Legend
sk: Legenda

en: Length
sk: Dĺžka

en: Licensed under
sk: Licencované pod

en: Limit for search and filter results
sk: Obmedzenie počtu položiek pre vyhľadávanie/filter

en: Line
sk: Čiara

en: Line color
sk: Farba čiary

en: Line type
sk: Typ čiary

en: Line width
sk: Šírka čiary

en: Link
sk: Spojnica

en: Link "selementid1" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
sk: Pole odkazu „selementid1“ ukazuje na neexistujúce ID prvku mapy „%1$s“ pre mapu „%2$s“.

en: Link "selementid2" field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
sk: Pole odkazu „selementid2“ ukazuje na neexistujúce ID prvku mapy „%1$s“ pre mapu „%2$s“.

en: Link indicators
sk: Ukazovateľ stavu spojnice

en: Link templates
sk: Pripojiť šablóny

en: Link to template
sk: Pripojiť k šablóne

en: Link to templates
sk: Pripojiť k šablónam

en: Linked map
sk: Prepojená mapa

en: Linked templates
sk: Pripojené šablóny

en: Linked to templates
sk: Prepojené s templatami

en: Links
sk: Prepojenia

en: List is empty
sk: Zoznam je prázdny

en: List of block devices and their type. Returns JSON
sk: Zoznam blokových zariadení a ich typ. Vráti JSON

en: List of detected CPUs/CPU cores. Returns JSON
sk: Zoznam zistených CPU/jadier CPU. Vráti JSON

en: List of directory entries, recursively. Returns JSON
sk: Zoznam záznamov v adresári, rekurzívne. Vráti JSON

en: List of mounted filesystems and their types. Returns JSON
sk: Zoznam pripojených súborových systémov a ich typov. Vráti JSON

en: List of mounted filesystems, their types, disk space and inode statistics. Returns JSON
sk: Zoznam pripojených súborových systémov, ich typy, miesto na disku a štatistiky inode. Vráti JSON

en: List of network interfaces. Returns JSON
sk: Zoznam sieťových rozhraní. Vráti JSON

en: List of object instances of Windows performance counters, discovered using object names in English. Returns JSON
sk: Zoznam inštancií objektov počítadiel výkonu systému Windows, objavených pomocou názvov objektov v angličtine. Vráti JSON

en: List of object instances of Windows performance counters. Returns JSON
sk: Zoznam inštancií objektov počítadiel výkonu systému Windows. Vráti JSON

en: List of user group shares
sk: Zoznam skupinových zdieľaní

en: List of user shares
sk: Zoznam používateľských zdieľaní

en: Listing of MAC addresses. Returns string
sk: Zoznam MAC adries. Vráti reťazec

en: Listing of PCI or USB devices. Returns text
sk: Zoznam PCI a USB zariadení. Vráti text

en: Listing of installed packages. Returns text
sk: Zoznam nainštalovaných balíčkov. Vráti text

en: Listing of services. Returns 0 - if empty; text - list of services separated by a newline
sk: Zoznam služieb. Vráti 0 - ak nie sú žiadne služby alebo text - zoznam služieb oddelených novým riadkom

en: Lithuanian (lt_LT)
sk: Litovsky (lt_LT)

en: Loading time of full web page (in seconds). Returns float
sk: Načítanie celej web stránky (v sekundách). Vráti desatinné číslo

en: Loading...
sk: Načítava...

en: Local
sk: Lokálny

en: Local time
sk: Lokálny čas

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location latitude
sk: Zemepisná šírka umiestnenia

en: Location longitude
sk: Zemepisná dĺžka umiestnenia

en: Log file monitoring with log rotation support. Returns log
sk: Log monitoring s podporou rotovania log súboru. Vráti log

en: Log file monitoring. Returns log
sk: Log monitoring. Vráti log

en: Log time format
sk: Formát času pre logovanie

en: Log unmatched SNMP traps
sk: Logovať aj nenastavené SNMP trapy

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Login attempts
sk: Pokusy o prihlásenie

en: Login blocking interval
sk: Interval blokovania prihlásenia

en: Login name or password is incorrect.
sk: Nesprávne prihlasovacie meno alebo heslo.

en: Logout
sk: Odhlásenie

en: Logout requests
sk: Žiadosti o odhlásenie

en: Logout responses
sk: Odpovede na odhlásenie

en: Lost
sk: Stratené

en: Low-level discovery rule in "not supported" state
sk: Nízko úrovňové zisťovacie pravidlo v "not supported" stave

[ctx: Monday short]
en: M
sk: Po

en: MAC address A
sk: MAC adresa A

en: MAC address B
sk: MAC adresa B

en: MD5 checksum of file. Returns character string (MD5 hash of the file)
sk: MD5 kontrolný súčet súboru. Vráti reťazec (MD5 hash súboru)

en: Macro
sk: Makro

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Makro "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Macro "%1$s" already exists.
sk: Makro "%1$s" už existuje.

en: Macros
sk: Makrá

en: Macros updated
sk: Makrá aktualizované

en: Main filter
sk: Hlavný filter

en: Main navigation
sk: Hlavná navigácia

en: Maintenance
sk: Údržba

en: Maintenance "%1$s" already exists.
sk: Údržba "%1$s" už existuje.

en: Maintenance added
sk: Údržba pridaná

en: Maintenance deleted
sk: Údržba zmazaná

en: Maintenance period
sk: Perióda údržby

en: Maintenance period length
sk: Dĺžka periódy údržby

en: Maintenance periods
sk: Periódy údržby

en: Maintenance type
sk: Typ údržby

en: Maintenance updated
sk: Údržba aktualizovaná

en: Maintenance with data collection
sk: Údržba so zbieraním údajov

en: Maintenance without data collection
sk: Údržba bez zbierania údajov

en: Maintenance: %1$s
sk: Údržba: %1$s

en: Make sure to copy the auth token as you won't be able to view it after the page is closed.
sk: Nezabudnite skopírovať autorizačný token, pretože po zatvorení stránky ho už nebudete môcť zobraziť.

en: Manage API tokens
sk: Spravovať tokeny API

en: Manage SLA
sk: Spravovať SLA

en: Manage scheduled reports
sk: Spravuj naplánované reporty

en: Manual
sk: Manuál

en: Manual event action
sk: Manuálna akcia udalosti

en: Manual host action
sk: Manuálna akcia hosta

en: Manually closed
sk: Ručne zatvorené

en: Map
sk: Mapa

en: Map "%1$s" already exists.
sk: Mapa "%1$s" už existuje.

en: Map "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
sk: Mapa "%1$s" je verejná a zdieľanie len na čítanie je nepovolené.

en: Map element
sk: Element mapy

en: Map element is missing parameters: %1$s
sk: Elementu mapy chýbajú parametre: %1$s

en: Map element label location
sk: Umiestnenie labelu elementu mapy

en: Map element label type
sk: Typ labelu elementu mapy

en: Map is updated! Return to map list?
sk: Mapa je aktualizovaná! Vrátiť sa na zoznam máp?

en: Map label type
sk: Typ popisku mapy

en: Map name cannot be empty.
sk: Meno mapy nemôže byť prázdne.

en: Map navigation tree
sk: Navigačný strom mapy

en: Map owner cannot be empty.
sk: Vlastník mapy nemôže byť prázdny.

en: Map shape
sk: Tvar mapy

en: Map update failed.
sk: Aktulizácia mapy zlyhala.

en: Map with ID "%1$s" is not available.
sk: Mapa s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Mapped to
sk: Mapované k

en: Mapping
sk: Mapovanie

en: Mappings
sk: Mapovanie

en: Maps
sk: Mapy

en: March
sk: Marec

en: Mark elements on trigger status change
sk: Označ elementy pri zmene stavu spúšťača

en: Mark others
sk: Označiť ostatné

en: Mark selected
sk: Označiť vybrané

en: Mask
sk: Maska

en: Mass update
sk: Hromadná aktualizácia

en: Mass update elements
sk: Hromadná aktualizácia elementov

en: Mass update shapes
sk: Hromadná aktualizácia tvarov

en: Master item
sk: Hlavný item

en: Matches regular expression
sk: Zodpovedá regulárnemu výrazu

en: Mathematical functions
sk: Matematické funkcie

en: Max count of elements to show inside table cell
sk: Maximálny počet zobrazovaných položiek v tabuľke

en: Max history display period
sk: Maximálna doba zobrazenia histórie

en: Max number of columns and rows in overview tables
sk: Maximálny počet stĺpcov a riadkov v prehľadových tabuľkách

en: Max period for time selector
sk: Maximálne obdobie pre výber času

en: Max zoom level
sk: Maximálna úroveň priblíženia

en: Maximum number of opened files supported by OS. Returns integer
sk: Maximálny počet otvorených súborov podporovaný OS. Vráti celé číslo

en: Maximum number of processes supported by OS. Returns integer
sk: Maximálny počet procesov podporovaný OS. Vráti celé číslo

en: Maximum required %1$s database version is %2$s.
sk: Maximálna požadovaná verzia databázy %1$s je %2$s.

en: Maximum time period to display is %1$s day. | Maximum time period to display is %1$s days.
sk[0]: Maximálna časová perióda na zobrazenie je %1$s deň.
sk[1]: Maximálna časová perióda na zobrazenie je %1$s dni.
sk[2]: Maximálna časová perióda na zobrazenie je %1$s dní.

en: Maximum total length of email address exceeded for media type with ID "%1$s".
sk: Maximálna celková dĺžka e-mailovej adresy bola prekročená pre typ média s ID „%1$s“.

en: Maximum zoom level of the map.
sk: Maximálna úroveň priblíženia mapy.

en: May
sk: Máj

[ctx: May short]
en: May
sk: Máj

en: Media
sk: Médiá

en: Media type
sk: Typ média

en: Media type "%1$s" already exists.
sk: Typ média "%1$s" už existuje.

en: Media type added
sk: Typ média pridaný

en: Media type deleted | Media types deleted
sk[0]: Typ média zmazaný
sk[1]: Typ média zmazaný
sk[2]: Typ média zmazaný

en: Media type disabled | Media types disabled
sk[0]: Typ média zakázaný
sk[1]: Typ média zakázaný
sk[2]: Typ média zakázaný

en: Media type enabled | Media types enabled
sk[0]: Typ média povolený
sk[1]: Typ média povolený
sk[2]: Typ média povolený

en: Media type test failed.
sk: Test typu média zlyhal.

en: Media type test log
sk: Protokol testu typu média

en: Media type test successful.
sk: Test typu média bol úspešný.

en: Media type updated
sk: Typ média aktualizovaný

en: Media type with ID "%1$s" is not available.
sk: Typ média s ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: Media types
sk: Typy médií

en: Media types used by action "%1$s".
sk: Typy médií používané akciou „%1$s“.

en: Members
sk: Členstvo/členovia

en: Memory limit: %1$s
sk: Limit pamäti: %1$s

en: Memory size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
sk: Veľkosť pamäte v bytoch alebo v percentách. Vráti celé číslo pre byty alebo desatinné číslo pre percentá

en: Memory used by process in bytes. Returns integer
sk: Pamäť použitá procesom v bytoch. Vráti celé číslo

en: Menu entry URL
sk: Menu adresa URL

en: Menu entry name
sk: Názov položky ponuky

en: Menu path
sk: Cesta menu

en: Message
sk: Správa

en: Message format
sk: Formát správy

en: Message template
sk: Template správy

en: Message templates
sk: Templaty správy

en: Message timeout
sk: Časový limit správy

en: Message type
sk: Typ správy

en: Message/Command
sk: Správa/príkaz

en: Messages
sk: Správy

en: Messaging
sk: Správy

en: Method not found.
sk: Metóda nenájdená.

en: Middle
sk: Stred

en: Minimum password length
sk: Minimálna dĺžka hesla

en: Minimum required %1$s database version is %2$s.
sk: Minimálna požadovaná verzia databázy %1$s je %2$s.

en: Minimum required PHP memory limit is %1$s (configuration option "memory_limit").
sk: Minimálny požadovaný PHP pamäťový limit je %1$s (nastavenie "memory_limit").

en: Minimum required PHP upload filesize is %1$s (configuration option "upload_max_filesize").
sk: Minimálna požadovaná veľkosť nahrávaného súboru PHP je %1$s (možnosť konfigurácie "upload_max_filesize").

en: Minimum required PHP version is %1$s.
sk: Minimálna požadovaná verzia PHP je %1$s.

en: Minimum required TimescaleDB version is %1$s.
sk: Minimálna požadovaná verzia TimescaleDB je %1$s.

en: Minimum required limit on execution time of PHP scripts is %1$s (configuration option "max_execution_time").
sk: Minimálny požadovaný limit času vykonávania PHP skriptov je %1$s (možnosť konfigurácie "max_execution_time").

en: Minimum required limit on input parse time for PHP scripts is %1$s (configuration option "max_input_time").
sk: Minimálny požadovaný limit na vstupný čas analýzy pre PHP skripty je %1$s (možnosť konfigurácie "max_input_time").

en: Minimum required size of PHP post is %1$s (configuration option "post_max_size").
sk: Minimálna požadovaná velkosť PHP postov je %1$s (nastavenie "post_max_size").

en: Minimum severity
sk: Minimálna závažnosť

en: Minimum time period to display is %1$s minute. | Minimum time period to display is %1$s minutes.
sk[0]: Minimálna doba periódy zobrazenia je %1$s minúta.
sk[1]: Minimálna doba periódy zobrazenia je %1$s minúty.
sk[2]: Minimálna doba periódy zobrazenia je %1$s minút.

en: Minutes
sk: minút

en: Missing "itemid" field for item.
sk: Chýbajúce "itemid" pole pre položku.

en: Missing "name" field for graph prototype.
sk: Chýbajúce pole "name" pre prototyp grafu.

en: Missing "name" field for graph.
sk: Chýbajúce pole "name" pre graf.

en: Missing data
sk: Chýbajúce data

en: Missing items for graph "%1$s".
sk: Chýbajúce položky pre graf "%1$s".

en: Missing items for graph prototype "%1$s".
sk: Chýbajúce položky pre prototyp grafu "%1$s".

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
sk: Chýbajúci kľúč "%1$s" pre host "%2$s".

en: Mode
sk: Režim

en: Module
sk: Modul

en: Module added: %1$s. | Modules added: %1$s.
sk[0]: Pridaný modul: %1$s.
sk[1]: Pridané moduly: %1$s.
sk[2]: Pridané moduly: %1$s.

en: Module deleted: %1$s. | Modules deleted: %1$s.
sk[0]: Modul bol odstránený: %1$s.
sk[1]: Moduly boli odstránené: %1$s.
sk[2]: Moduly boli odstránené: %1$s.

en: Module disabled: %1$s. | Modules disabled: %1$s.
sk[0]: Modul je zakázaný: %1$s.
sk[1]: Moduly sú zakázané: %1$s.
sk[2]: Moduly sú zakázané: %1$s.

en: Module enabled: %1$s. | Modules enabled: %1$s.
sk[0]: Modul je povolený: %1$s.
sk[1]: Moduly sú povolené: %1$s.
sk[2]: Moduly sú povolené: %1$s.

en: Module updated: %1$s.
sk: Modul bol aktualizovaný: %1$s.

en: Module with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
sk: Modul s ID „%2$s“ nie je dostupný pre rolu používateľa „%1$s“.

en: Module.php class must extend %1$s for module located at %2$s.
sk: Trieda Module.php musí rozšíriť %1$s pre modul umiestnený na %2$s.

en: Modules
sk: Moduly

en: Modules updated
sk: Moduly aktualizované

en: Mon
sk: Po

en: Monday
sk: Pondelok

en: Monitored by
sk: Monitorovaný

en: Monitored by proxy
sk: Monitorovanie cez proxy

en: Monitored host
sk: Monitorovaný host

en: Monitoring
sk: Monitorovanie

en: Month
sk: Mesiac

en: Monthly
sk: Mesačne

en: More matches found...
sk: Viacero výberov bolo nájdených...

[ctx: screen reader]
en: More than %1$d matches for %2$s found
sk: Našlo sa viac ako %1$d zhôd pre %2$s

en: More than 10 minutes
sk: Viac ako 10 minút

en: More than one graph with name "%1$s" within host.
sk: Viac ako jeden graf s menom "%1$s" pre host.

en: Most critical if all children have problems
sk: Najkritickejšie, ak majú problémy všetky deti

en: Most critical of child services
sk: Najkritickejšie sú služby pre deti

en: Multiple
sk: Viacnásobné

en: Multiple PROBLEM events
sk: Viacnásobné PROBLÉMOVÉ udalosti

en: Mute
sk: Stlmiť

en: My
sk: Môj

en: Name
sk: Meno

[ctx: user first name]
en: Name
sk: Meno

en: Name ID
sk: ID mena

en: Name of the form field should not exceed 255 characters.
sk: Názov poľa formulára by nemal presiahnuť 255 znakov.

en: Navigate to default view
sk: Prejdite na predvolené zobrazenie

en: Navigate to initial view
sk: Prejdite na úvodné zobrazenie

en: Network discovery data storage period
sk: Doba uchovávania údajov discovery siete

en: Network interface list (includes interface type, status, IPv4 address, description). Returns text
sk: Zoznam sieťových rozhraní (zahŕňa typ rozhrania, status, IPv4 adresu, popis). Vráti text

en: Network map added
sk: Sieťová mapa bola pridaná

en: Network map deleted
sk: Sieťová mapa bola zmazaná

en: Network map updated
sk: Sieťová mapa aktualizovaná

en: Network maps
sk: Sieťové mapy

en: Network timeout
sk: Časový limit siete

en: Network timeout for item test
sk: Časový limit siete pre test itemu

en: Network timeout for media type test
sk: Časový limit siete pre test typu média

en: Network timeout for scheduled report test
sk: Časový limit siete pre naplánovaný test report

en: Network timeout for script execution
sk: Časový limit siete na spustenie skriptu

en: Network utilization (combined transmit-rates and receive-rates) during the interval, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance
sk: Využitie siete (kombinované prenosové a prijímacie rýchlosti) počas intervalu, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hostiteľa virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia sieťového rozhrania

en: Never
sk: Nikdy

en: New SLA
sk: Nová SLA

en: New additional rule
sk: Nové dodatočné pravidlo

en: New column
sk: Nový stĺpec

en: New condition
sk: Nová podmienka

en: New dashboard
sk: Nový dashboard

en: New element
sk: Nový element

en: New event host group
sk: Nový event host grupy

en: New event tag name
sk: Nový názov event tag

en: New event tag value
sk: Nová hodnota event tagu

en: New excluded downtime
sk: Nové vylúčené prestoje

en: New host
sk: Nový hostiteľ

en: New operation
sk: Nová operácia

en: New regular expression
sk: Nový regulárny výraz

en: New service
sk: Nová služba

en: New tag name
sk: Nový názov značky

en: New triggers
sk: Nové triggre

en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: Next step
sk: Ďalší krok

en: No
sk: Nie

en: No "%1$s" given for graph prototype.
sk: Žiadne "%1$s" dané pre prototyp grafu.

en: No "%1$s" given for graph.
sk: Žiadne "%1$s" dané pre graf.

en: No "%1$s" given for map.
sk: Žiadne "%1$s" dané pre mapu.

en: No "%2$s" given for a filter condition of discovery rule "%1$s".
sk: Žiadne "%2$s" dané pre filtrovaciu podmienku zisťovacieho pravidla "%1$s".

en: No "%2$s" given for the filter of discovery rule "%1$s".
sk: Žiadne "%2$s" dané pre filter zisťovacieho pravidla "%1$s".

en: No SNMP OID specified.
sk: Nie je špecifikované žiadne SNMP OID.

en: No authentication user name specified.
sk: Nie je špecifikované používateľské meno autentifikácie.

en: No changes.
sk: Bez zmien.

en: No conditions defined.
sk: Nie sú definované podmienky.

en: No data
sk: Žiadne údaje

en: No data collection
sk: Bez zbierania údajov

en: No data found.
sk: Žiadne údaje.

en: No data.
sk: Žiadne dáta.

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
sk: Žiadne predvolené rozhranie pre "%1$s" typu na "%2$s".

en: No details
sk: Bez podrobností

en: No discovery rule IDs given.
sk: Žiadne stanovené ID zisťovacích pravidiel.

en: No enabled modules found.
sk: Nenašli sa žiadne povolené moduly.

en: No encryption
sk: Bez šifrovania

en: No file was uploaded.
sk: Žiaden súbor nebol nahratý.

en: No graph item with graph ID "%1$s".
sk: Žiadna položka grafu s ID grafu „%1$s“.

en: No graphs added.
sk: Žiadne grafy neboli pridané.

en: No host IDs given.
sk: Žiadne neposkytnuté IDčka hostov.

en: No host selected.
sk: Žiaden host nie je označený.

en: No host with host ID "%1$s".
sk: Žiadny host s ID „%1$s“.

en: No icon for map element ""%1$s".
sk: Žiadna ikona pre prvok mapy „%1$s“.

en: No image
sk: Žiadny obrázok

en: No interface found
sk: Nenájdené žiadne rozhranie

en: No interface found.
sk: Nenájdené žiadne rozhranie.

en: No interfaces are defined.
sk: Nie sú definované žiadne rozhrania.

en: No inventory mode specified for action operation.
sk: Žiadny mód inventára nie je špecifikovaný pre operáciu akcie.

en: No item with item ID "%1$s".
sk: Žiadna položka s ID položky „%1$s“.

en: No items defined.
sk: Žiadna definovaná položka.

en: No macros found.
sk: Nenájdené žiadne makrá.

en: No maps added.
sk: Žiadne mapy neboli pridané.

en: No matches found
sk: Žiadne výbery nenájdené

en: No new modules discovered
sk: Nenašli sa žiadne nové moduly

en: No operations defined for action "%1$s".
sk: Pre akciu „%1$s“ nie sú definované žiadne operácie.

en: No permissions for system access.
sk: Žiadne oprávnenia pre prístup do systému.

en: No permissions to call "%1$s.%2$s".
sk: Žiadne povolenia na volanie „%1$s.%2$s“.

en: No permissions to referred object or it does not exist!
sk: Žiadne oprávnenia k odkazovanému objektu alebo objekt neexistuje!

en: No private key file specified.
sk: Žiaden špecifikovaný súbor so súkromným kľúčom.

en: No problems
sk: Žiadne problémy

en: No proxy
sk: Žiadne proxy

en: No public key file specified.
sk: Žiadny špecifikovaný súbor s verejným kľúčom.

en: No recipients specified for action operation message.
sk: Žiadny príjemcovia pre operáciu odoslania správy.

en: No refresh
sk: Neobnovovať

en: No script specified for action operation command.
sk: Nie je špecifikovany skript pre akciu príkazu.

en: No target selected
sk: Nie je vybraný cieľ

en: No target selected.
sk: Nie je vybraný cieľ.

en: No targets specified for action operation global script.
sk: Pre operáciu globálneho skriptu nie sú zadané žiadne ciele.

en: No trigger with trigger ID "%1$s".
sk: Žiadny trigger s ID „%1$s“.

en: No triggers defined.
sk: Žiadne definované spúšťače.

en: No value
sk: Žiadna hodnota

en: Non-boolean flags are deprecated.
sk: Non-boolean príznaky sú zastarané.

en: None
sk: Žiadna

en: Normal
sk: Normálny

en: Normal view
sk: Normálne zobrazenie

en: Norwegian (nb_NO)
sk: nórčina (nb_NO)

en: Not Ack
sk: Nepotvrdené

en: Not all results are displayed. Please provide more specific search criteria.
sk: Nezobrazia sa všetky výsledky. Uveďte konkrétnejšie kritériá vyhľadávania.

en: Not all templates are linked to "%1$s".
sk: Nie všetky templaty sú prepojené s „%1$s“.

en: Not allowed to set language for user "guest".
sk: Nie je povolené nastaviť jazyk pre používateľa „guest“.

en: Not allowed to set password for user "guest".
sk: Nie je povolené nastavenie hesla pre používateľa "guest".

en: Not allowed to set theme for user "guest".
sk: Nie je povolené nastaviť tému pre používateľa "guest".

en: Not authorized.
sk: Neautorizovaný.

en: Not available
sk: Nedostupný

en: Not classified
sk: Neurčená

en: Not inherited items
sk: Nededené itemy

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Notes
sk: Poznámky

en: Nothing
sk: Nič

en: Notification report
sk: Report hlásení

en: Notifications
sk: Správy

en: Notify about canceled escalations
sk: Upozorniť na zrušené eskalácie

en: Notify all involved
sk: Informujte všetkých zúčastnených

en: Number of CPUs. Returns integer
sk: Počet procesorov. Vráti celé číslo

en: Number of available DS paths, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - Datastore name, <partitionid> - internal id of physical device from vmware.hv.datastore.discovery
sk: Počet dostupných ciest DS, <url> - adresa URL služby VMware, <uuid> - názov hostiteľa hypervízora VMware, <úložisko údajov> - názov úložiska údajov, <id oddielu> - interné ID fyzického zariadenia z vmware.hv.datastore.discovery

en: Number of currently open file descriptors. Returns integer
sk: Počet aktuálne otvorených deskriptorov súborov. Vráti celé číslo

en: Number of enabled items on the host.
sk: Počet povolených položiek hosta.

en: Number of hosts (enabled/disabled)
sk: Počet hostov (povolených/zakázaných/templaty)

en: Number of items (enabled/disabled/not supported)
sk: Počet položiek (povolených/zakázaných/nepodporovaných)

en: Number of items in Zabbix database.
sk: Počet položiek v Zabbix databáze.

en: Number of items in proxy history that are not yet sent to the server
sk: Počet položiek v histórii proxy, ktoré ešte neboli odoslané serveru

en: Number of items in the queue which are delayed by from to seconds, inclusive.
sk: Počet položiek vo fronte, ktoré meškajú od do sekúnd vrátane.

en: Number of items in the queue which are delayed by from to to seconds, inclusive.
sk: Počet položiek vo fronte, ktoré meškajú od do sekúnd vrátane.

en: Number of items in the queue which are delayed in Zabbix server or proxy by "from" till "to" seconds, inclusive.
sk: Počet položiek vo fronte, ktoré sú oneskorené na serveri Zabbix alebo proxy o "od" do "do" sekúnd vrátane.

en: Number of monitored hosts
sk: Počet monitorovaných hostov

en: Number of out-of-window collisions. Returns integer
sk: Počet out-of-window kolízií. Vráti celé číslo

en: Number of problems
sk: Počet problémov

en: Number of problems and expand most critical one
sk: Počet problémov a rozšírenie najkritickejšieho

en: Number of processor cores on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Počet procesorových jadier na VMware, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: Number of processor threads on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Počet procesorových threadov na VMware, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: Number of processors on VMware virtual machine, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Počet procesorov na virtuálnom stroji VMware, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Number of seasons
sk: Počet sezón

en: Number of status changes
sk: Počet zmien stavu

en: Number of steps
sk: Počet krokov

en: Number of templates
sk: Počet templatov

en: Number of triggers (enabled/disabled [problem/ok])
sk: Počet spúšťačov (povolených/zakázaných [problémových/ok])

en: Number of triggers in Zabbix database.
sk: Počet spúšťačov v Zabbix databáze.

en: Number of unsupported items in Zabbix database.
sk: Počet nepodporovaných položiek v Zabbix databáze.

en: Number of unsupported items on the host.
sk: Počet nepodporovaných položiek hosta.

en: Number of users (online)
sk: Počet používateľov (prihlásených)

en: Number of users logged in. Returns integer
sk: Počet prihlásených používateľov. Vráti celé číslo

en: Number of values stored in table HISTORY.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke HISTORY.

en: Number of values stored in table HISTORY_LOG.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke HISTORY_LOG.

en: Number of values stored in table HISTORY_STR.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke HISTORY_STR.

en: Number of values stored in table HISTORY_TEXT.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke HISTORY_TEXT.

en: Number of values stored in table HISTORY_UINT.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke HISTORY_UINT.

en: Number of values stored in table TRENDS.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke TRENDS.

en: Number of values stored in table TRENDS_UINT.
sk: Počet hodnôt uložených v tabuľke TRENDS_UINT.

en: Number of virtual machines on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Počet virtuálnych serverov na VMware hypervízorovi, <url> - URL VMware služby , <uuid> - VMware hypervízor host meno

en: Number or percentage of inodes. Returns integer for number; float for percentage
sk: Počet alebo percento voľných inodov. Vráti celé číslo pre počet alebo desatinné číslo pre percento

en: Numeral systems
sk: Číselné sústavy

en: Numeric (float)
sk: Číslo (float)

en: Numeric (integer)
sk: Numerický (integer)

en: Numeric (unsigned)
sk: Číslo (unsigned)

en: OK event closes
sk: Event OK sa uzatvára

en: OK event generation
sk: Generovanie OK eventu

en: OOB IP address
sk: OOB IP adresa

en: OOB router
sk: OOB smerovač

en: OOB subnet mask
sk: OOB sieťová maska

en: OS (Full details)
sk: OS (podrobne)

en: OS (Short)
sk: OS (skrátene)

en: Object
sk: Objekt

en: Oct
sk: Okt

en: Octal to decimal
sk: Osmičková na desatinnú

en: October
sk: Október

en: Off
sk: Vypnuté

en: Old event tag name
sk: Starý názov event tagu

en: Old event tag value
sk: Stará hodnota event tagu

en: Old tag name
sk: Starý názov tagu

en: On
sk: Zapnuté

en: On status change triggers blink for
sk: Pri zmena stavu spúšťača blikať po dobu

en: Once
sk: Raz

en: One
sk: Jeden

en: One time only
sk: Jednorázovo

en: Only Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 and SNMPv3 checks can be made unique.
sk: Len kontroly typu Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 alebo SNMPv3 môžu byť unikátne.

en: Only administrators can set map owner.
sk: Len administrátori môžu nastaviť vlastníka mapy.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
sk: Len položky priradené k monitorovaným hostom sú započítané

en: Only one Prometheus step is allowed.
sk: Je povolený iba jeden krok Prometheus.

en: Only one change step is allowed.
sk: Je povolený iba jeden krok zmeny.

en: Only one check can be unique.
sk: Len jedna kontrola môže byť unikátna.

en: Only one not supported value check is allowed.
sk: Povolená je iba jedna kontrola nepodporovanej hodnoty.

en: Only one throttling step is allowed.
sk: Je povolený iba jeden krok škrtenia.

en: Only selected problem | Only selected problems
sk[0]: Len vybraný problém
sk[1]: Len vybrané problémy

en: Only services without children
sk: Iba služby bez podradených služieb

en: Only services without problem tags
sk: Iba služby bez problémových tagov

en: Only super admins can set dashboard owner.
sk: Vlastníka dashboardu môžu nastaviť iba supersprávcovia.

en: Only super admins can set report owner.
sk: Vlastníka reportu môžu nastaviť iba superadministrátori.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
sk: Len spúšťače priradené k monitorovaným hostom alebo závislé na monitorovaných položkách sú započítané

en: Open log
sk: Otvoriť log

en: Operating system information. Returns string
sk: Informácie o operačnom systéme. Vráti reťazec

en: Operation
sk: Operácie

en: Operation "%1$s" already exists for action "%2$s".
sk: Operácia „%1$s“ už existuje pre akciu „%2$s“.

en: Operation "%1$s" already exists.
sk: Operácia „%1$s“ už existuje.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
sk: Operácia nemôže byť vykonaná vzhľadom k neoprávnenej požiadavke.

en: Operation details
sk: Podrobnosti operácie

en: Operation has no group to operate.
sk: Operácia nemá skupinu na vykonanie.

en: Operation has no template to operate.
sk: Operácia nemá šablónu na vykonanie.

en: Operational data
sk: Prevádzkové údaje

en: Operations
sk: Operácie

en: Operator
sk: Operátor

en: Operator functions
sk: Funkcie operátora

en: Options
sk: Možnosti

en: Or
sk: Alebo

en: Order
sk: Poradie

en: Order column
sk: Stĺpec poradia

en: Original
sk: Originálny

en: Other
sk: Ostatné

en: Other configuration parameters
sk: Ďalšie konfiguračné parametre

en: Other parameters
sk: Ďalšie parametre

en: Others
sk: Ďalšie

en: Outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
sk: Štatistika odchodzej prevádzky na sieťovom rozhraní. Vráti celé číslo

en: Output
sk: Výstup

en: Overlapping widgets at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s".
sk: Prekrývajúce sa widgety na X:%3$d, Y:%4$d na strane #%2$d hlavného dashboardu „%1$s“.

[ctx: item_form]
en: Overridden by
sk: Prepísané

en: Override
sk: Prepísať

en: Override item history period
sk: Prepísaná položka historickej periódy

en: Override item trend period
sk: Prepísaná položka trendovej periódy

en: Override with name "%1$s" already exists.
sk: Prepísanie s názvom „%1$s“ už existuje.

en: Overrides
sk: Prepíše

en: Overview
sk: Prehľad

en: Owner
sk: Vlastník

en: PHP LDAP extension missing.
sk: Chýba rozšírenie PHP LDAP.

en: PHP OpenSSL extension missing.
sk: Chýba rozšírenie PHP OpenSSL.

en: PHP bcmath
sk: PHP modul bcmath

en: PHP bcmath extension missing (PHP configuration parameter --enable-bcmath).
sk: PHP rozšírenie bcmath chýba (PHP parameter --enable-bcmath).

en: PHP ctype
sk: PHP modul ctype

en: PHP ctype extension missing (PHP configuration parameter --enable-ctype).
sk: PHP rozšírenie ctype chýba (PHP parameter --enable-ctype).

en: PHP databases support
sk: PHP podpora databáz

en: PHP gd
sk: PHP modul gd

en: PHP gd FreeType support
sk: PHP podpora gd FreeType

en: PHP gd FreeType support missing.
sk: PHP gd FreeType podpora chýba.

en: PHP gd GIF image support missing.
sk: Chýba podpora obrázkov PHP gd GIF.

en: PHP gd GIF support
sk: Podpora PHP gd GIF

en: PHP gd JPEG image support missing.
sk: PHP gd JPEG image podpora chýba.

en: PHP gd JPEG support
sk: PHP podpora gd JPEG

en: PHP gd PNG image support missing.
sk: PHP gd PNG image podpora chýba.

en: PHP gd PNG support
sk: PHP podpora gd PNG

en: PHP gd extension missing (PHP configuration parameter --with-gd).
sk: PHP rozšírenie gd chýba (PHP parameter --with-gd).

en: PHP gettext
sk: PHP modul gettext

en: PHP gettext extension missing (PHP configuration parameter --with-gettext). Translations will not be available.
sk: PHP rozšírenie gettext chýba (PHP parameter --with-gettext). Preklady nebudú dostupné.

en: PHP libxml
sk: PHP modul libxml

en: PHP libxml extension missing.
sk: PHP rozšírenie libxml chýba.

en: PHP mbstring
sk: PHP modul mbstring

en: PHP mbstring extension missing (PHP configuration parameter --enable-mbstring).
sk: PHP rozšírenie mbstring chýba (PHP parameter --enable-mbstring).

en: PHP option "%1$s"
sk: PHP nastavenie "%1$s"

en: PHP option "%1$s" must be set to "%2$s"
sk: PHP nastavenie "%1$s" musí byť nastavené na "%2$s"

en: PHP session
sk: PHP modul session

en: PHP session auto start must be disabled (PHP directive "session.auto_start").
sk: PHP session auto start musí byť vypnuté (PHP nastavenie "session.auto_start").

en: PHP session extension missing (PHP configuration parameter --enable-session).
sk: PHP rozšírenie session chýba (PHP parameter --enable-session).

en: PHP sockets
sk: PHP modul sockets

en: PHP sockets extension missing (PHP configuration parameter --enable-sockets).
sk: PHP rozšírenie sockets chýba (PHP parameter --enable-sockets).

en: PHP string function overloading must be disabled.
sk: PHP funkcia mbstring overloading musí byť zakázaná.

en: PHP version
sk: PHP verzia

en: PHP xmlreader
sk: PHP modul xmlreader

en: PHP xmlreader extension missing.
sk: PHP rozšírenie xmlreader chýba.

en: PHP xmlwriter
sk: PHP modul xmlwriter

en: PHP xmlwriter extension missing.
sk: PHP rozšírenie xmlwriter chýba.

en: PROBLEM
sk: PROBLÉM

en: PROBLEM event generation mode
sk: Režim generovania eventov PROBLÉM

en: PSK identity
sk: PSK identita

en: Page %1$d
sk: Stránka %1$d

en: Page display period
sk: Obdobie zobrazenia stránky

en: Page received incorrect data
sk: Stránka prijala nesprávne údaje

en: Parameter "%1$s" is deprecated.
sk: Parameter „%1$s“ je zastaraný.

en: Parameters
sk: Parametre

en: Parameters "esc_step_from" and "esc_step_to" must be set together.
sk: Parametre "esc_step_from" a "esc_step_to" musia byť nastavené spoločne.

en: Parent discovery rules
sk: Nadradené zisťovacie pravidlá

en: Parent graphs
sk: Nadradené grafy

en: Parent host value
sk: Hodnota nadradeného hosta

en: Parent items
sk: Nadradená položka

en: Parent services
sk: Nadradené služby

en: Parent templates
sk: Rodičovské templaty

en: Parent triggers
sk: Nadradené spúšťače

en: Parent web scenarios
sk: Nadradené web scenáre

en: Parent-child relation conflict in services "%1$s" and "%2$s".
sk: Konflikt vzťahu rodič-dieťa v službách „%1$s“ a „%2$s“.

en: Parse
sk: Parsuj

en: Parse error
sk: Parsovacia chyba

en: Passive
sk: Pasívny

en: Password
sk: Heslo

en: Password (once again)
sk: Heslo (ešte raz)

en: Password is not mandatory for non internal authentication type.
sk: Heslo nie je povinné pre neinterný typ autentifikácie.

en: Password must contain
sk: Heslo musí obsahovať

en: Password policy
sk: Zásady hesiel

en: Password requirements:
sk: Požiadavky na heslo:

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste page
sk: Prilepiť stránku

en: Paste widget
sk: Prilepiť widget

en: Paste without external links
sk: Vložiť bez externých odkazov

en: Pattern
sk: Vzor

en: Pause operations for suppressed problems
sk: Pozastaviť operácie pre potlačené problémy

en: Peak memory usage: %1$s
sk: Maximálne využitie pamäte: %1$s

en: Percent of time the virtual machine is unable to run because it is contending for access to the physical CPU(s), <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Percento času, kedy sa virtuálny počítač nemôže spustiť, pretože bojuje o prístup k fyzickému CPU, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hostiteľa virtuálneho počítača VMware

en: Percentage
sk: Percentá

en: Percentage of host physical memory that has been consumed, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Percento fyzickej pamäte hostiteľa, ktorá bola spotrebovaná, <url> – adresa URL služby VMware, <uuid> – názov hostiteľa virtuálneho počítača VMware

en: Percentage of time that the virtual machine was ready, but could not get scheduled to run on the physical CPU, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - CPU instance
sk: Percento času, počas ktorého bol virtuálny počítač pripravený, ale nebolo možné naplánovať spustenie na fyzickom CPU, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hostiteľa virtuálneho stroja VMware, <instance> – inštancia CPU

en: Percentile line (left)
sk: Percentilová čiara (vľavo)

en: Percentile line (right)
sk: Percentilová čiara (vpravo)

en: Performs a DNS query. Returns character string with the required type of information
sk: Vykonať DNS dotaz. Vráti reťazec s požadovaným typom informácie

en: Period
sk: Perióda

en: Period shift
sk: Posun obdobia

en: Period type
sk: Typ periódy

en: Periods
sk: Periódy

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Permissions can be assigned for user groups only.
sk: Oprávnenia môžu byť priradené len používateľskej skupine, nie k používateľovi.

en: Persian (fa_IR)
sk: Persky (fa_IR)

en: Pie
sk: Koláčový

en: Placing algorithm
sk: Algoritmus umiestňovania

en: Plain text
sk: Jednoduchý text

en: Play
sk: Prehrať

en: Play sound
sk: Prehrávať zvuk

en: Please check configuration parameters. If all is correct, press "%1$s" button, or "%2$s" button to change configuration parameters.
sk: Prosím skontrolujte konfiguračné parametre. Ak sú v poriadku stlačte tlačidlo "%1$s", prípadne tlačidlo "%2$s" pre zmenu konfiguračných parametrov.

en: Please confirm that you want to remove all macros.
sk: Potvrďte, že chcete odstrániť všetky makrá.

en: Please confirm that you want to remove all value mappings.
sk: Potvrďte, že chcete odstrániť všetky mapovania hodnôt.

en: Please create database manually, and set the configuration parameters for connection to this database. Press "%1$s" button when done.
sk: Prosím vytvorte databázu a nastavte konfiguračné parametre databázy manuálne. Stlačte tlačidlo "%1$s", keď to vykonáte.

en: Please enable "allow_url_fopen" directive.
sk: Povoľte príkaz „allow_url_fopen“.

en: Please select two elements
sk: Označte prosím dva elementy

en: Point size
sk: Veľkosť bodu

en: Points
sk: Body

en: Polish (pl_PL)
sk: Polsky (pl_PL)

en: Populates host inventory field
sk: Vypĺňa polia hostovho inventára

en: Port cannot be empty for host interface.
sk: Port nemôže byť prázdny pre rozhranie hosta.

en: Port range
sk: Rozsah portov

en: Portuguese (pt_BR)
sk: Portugalsky (pt_BR)

en: Portuguese (pt_PT)
sk: Portugalsky (pt_PT)

en: Position
sk: pozícia

en: Position is ignored for s, uptime and unixtime units.
sk: Pozícia sa ignoruje pre jednotky s, uptime a unixtime.

en: Post fields
sk: Polia príspevkov

en: Post type
sk: Typ príspevku

en: PostgreSQL database server version is too old.
sk: Verzia databázového servera PostgreSQL je príliš stará.

en: Power usage , <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <max> - Maximum allowed power usage
sk: Spotreba energie , <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hostiteľa hypervízora VMware, <max> – maximálne povolené využitie energie

en: Power value
sk: Hodnota výkonu

en: Pre-installation summary
sk: Predinštalačné zhrnutie

en: Prediction functions
sk: Predikčné funkcie

en: Preprocessing steps
sk: Kroky preprocessingu

en: Prev. time
sk: Predch. čas

en: Preview
sk: Náhľad

en: Previous day
sk: Predchádzajúci deň

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Previous page
sk: Predchádzajúca strana

en: Previous value
sk: Predchádzajúca hodnota

en: Previous week
sk: Predchádzajúci týždeň

en: Previous year
sk: Minulý rok

en: Primary POC cell
sk: Primárna POC bunka

en: Primary POC email
sk: Primárny POC email

en: Primary POC name
sk: Primárne POC meno

en: Primary POC notes
sk: Primárne POC poznámky

en: Primary POC phone A
sk: Primárny POC telefón A

en: Primary POC phone B
sk: Primárny POC telefón B

en: Primary POC screen name
sk: Primárne POC meno obrazovky

en: Privacy passphrase
sk: Fráza utajenia

en: Privacy protocol
sk: Protokol utajenia

en: Private
sk: Privátny

en: Private key file
sk: Súbor so súkromným kľúčom

en: Privilege level
sk: Úroveň oprávnenia

en: Problem
sk: Problém

en: Problem created
sk: Problém vytvorený

en: Problem display
sk: Zobraziť problémy

en: Problem expression
sk: Problémový výraz

en: Problem hosts
sk: Problémoví hosti

en: Problem is not suppressed
sk: Problém nie je potlačený

en: Problem is suppressed
sk: Problém je potlačený

en: Problem on
sk: Problém na

en: Problem recovery
sk: Obnova problému

en: Problem resolved
sk: Problém vyriešený

en: Problem tags
sk: Problémové tagy

en: Problem update
sk: Aktualizácia problému

en: Problems
sk: Problémy

en: Problems by severity
sk: Problémy podľa severity

en: Process CPU utilization percentage. Returns float
sk: Percento využitia procesora procesu. Vracia float

en: Process tags
sk: Spracovať tagy

en: Profile
sk: Profil

en: Prometheus pattern
sk: Vzor Prometheus

en: Prometheus to JSON
sk: Prometheus do JSON

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Provided URL "%1$s" is invalid.
sk: Zadaná webová adresa „%1$s“ je neplatná.

en: Proxies
sk: Proxy

en: Proxy "%1$s" already exists.
sk: Proxy „%1$s“ už existuje.

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
sk: Proxy "%1$s" pre host "%2$s" neexistuje.

en: Proxy "%1$s" is used by action "%2$s".
sk: Proxy „%1$s“ používa akcia „%2$s“.

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
sk: Proxy "%1$s" je použitá zisťovacím pravidlom "%2$s".

en: Proxy added
sk: Proxy pridaná

en: Proxy address
sk: Adresa proxy

en: Proxy deleted | Proxies deleted
sk[0]: Proxy zmazaná
sk[1]: Proxy zmazaná
sk[2]: Proxy zmazaná

en: Proxy mode
sk: Proxy režim

en: Proxy name
sk: Meno proxy

en: Proxy updated
sk: Proxy aktualizovaná

en: Public
sk: Verejný

en: Public key
sk: Verejný kľúč

en: Public key file
sk: Súbor s verejným kľúčom

en: Quarter
sk: Štvrťrok

en: Quarterly
sk: Štvrťročne

en: Query fields
sk: Polia dotazu

en: Queue
sk: Fronta

en: Queue details
sk: Podrobnosti o fronte

en: Queue overview
sk: Prehľad frontu

en: Queue overview by proxy
sk: Prehľad frontu podľa proxy

en: RESOLVED
sk: VYRIEŠENÉ

en: Read
sk: Čítanie

en: Read only
sk: Len čítanie

en: Read-only
sk: Len na čítanie

en: Read-only access to services
sk: Prístup k službám iba na čítanie

en: Read-only access to services with tag
sk: Prístup len na čítanie k službám s tagom

en: Read-write
sk: Čítanie a zápis

en: Read-write access to services
sk: Prístup k službám na čítanie a zápis

en: Read-write access to services with tag
sk: Prístup na čítanie a zápis k službám s tagom

en: Reads modbus data. Returns various types
sk: Číta údaje modbus. Vracia rôzne typy

en: Received value
sk: Prijatá hodnota

en: Recent problems
sk: Nedávne problémy

en: Recipient
sk: Prijímateľ

en: Recipient already exists.
sk: Príjemca už existuje.

en: Recipients
sk: Príjemcovia

en: Recordset ID
sk: ID sady záznamov

en: Recovery
sk: Zotavenie

en: Recovery expression
sk: Výraz zotavenia

en: Recovery expression syntax error.
sk: Chyba syntaxe výrazu zotavenia.

en: Recovery operations
sk: Operácie zotavenia

en: Recovery time
sk: Čas zotavenia

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh interval
sk: Interval obnovenia

en: Regenerate
sk: Regenerovať

en: Regenerate selected API token? Previously generated token will become invalid.
sk: Obnoviť vybratý token rozhrania API? Predtým vygenerovaný token sa stane neplatným.

en: Regular
sk: Pravidelné

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Regular expression "%1$s" already exists.
sk: Regulárny výraz „%1$s“ už existuje.

en: Regular expression added
sk: Regulárny výraz pridaný

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
sk[0]: Regulárny výraz zmazaný
sk[1]: Regulárne výrazy zmazané
sk[2]: Regulárne výrazy zmazané

en: Regular expression must be a string
sk: Regulárny výraz musí byť reťazec

en: Regular expression updated
sk: Regulárny výraz aktualizovaný

en: Regular expressions
sk: Regulárne výrazy

en: Related reports
sk: Súvisiace reporty

en: Release to create a widget.
sk: Uvoľnením vytvoríte widget.

en: Remember me for 30 days
sk: Zapamätať moje prihlásenie na 30 dní

en: Remote command
sk: Vzdialený príkaz

en: Remove
sk: Zmazať

en: Remove all
sk: Odobrať všetky

en: Remove domain name
sk: Odstráňte názov domény

en: Remove from favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Remove from host group
sk: Zmazať zo skupiny

en: Remove from host groups
sk: Zmazať zo skupín

en: Remove host
sk: Zmazať host

[ctx: screen reader]
en: Remove, %1$s
sk: Odstrániť, %1$s

en: Removed
sk: Odstránený

[ctx: screen reader]
en: Removed, %1$s
sk: Odstránené, %1$s

en: Rename
sk: Premenovať

en: Repeat on
sk: Opakujte ďalej

en: Repeats
sk: Opakuje sa

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace dependencies
sk: Nahradiť závislosti

en: Replacement
sk: Výmena

en: Report "%1$s" already exists.
sk: Report „%1$s“ už existuje.

en: Report generated by other users will be changed to the current user.
sk: Správa vygenerovaná inými používateľmi sa zmení na aktuálneho používateľa.

en: Report generating test failed.
sk: Test generovania správy zlyhal.

en: Report generating test successful.
sk: Test generovania správy bol úspešný.

en: Report is currently generated by "%1$s".
sk: Report sa momentálne generuje „%1$s“.

en: Report sending failed for: %1$s.
sk: Odoslanie správy pre: %1$s zlyhalo.

en: Report was successfully sent to: %1$s.
sk: Správa bola úspešne odoslaná na adresu: %1$s.

en: Reporting period
sk: Vykazované obdobie

en: Reports
sk: Reporty

en: Request body
sk: Telo requestu

en: Request body type
sk: Typ tela requestu

en: Request sent successfully
sk: Žiadosť bola úspešne odoslaná

en: Request type
sk: Typ requestu

en: Required
sk: Požadované

en: Required host permissions
sk: Požadované oprávnenia na hosta

en: Required performance (vps)
sk: Požadovaný výkon (hodnoty za sekundu)

en: Required performance of the Zabbix server, in new values per second expected.
sk: Požadovaný výkon Zabbix servera, očakávaná hodnota v nových údajoch za sekundu.

en: Required server performance, new values per second
sk: Požadovaný výkon servera, počet nových hodnôt za sekundu

en: Required status codes
sk: Požadovaný stavový kód

en: Required string
sk: Požadovaný reťazec

en: Reset all fields to default values?
sk: Nastaviť všetky polia na predvolené hodnoty?

en: Reset confirmation
sk: Potvrdenie obnovenia

en: Reset defaults
sk: Obnoviť pôvodné hodnoty

en: Reset to initial view
sk: Obnoviť pôvodné zobrazenie

en: Resolved
sk: Vyriešené

en: Resolved by
sk: Vyriešené

en: Resolved by correlation rule "%1$s".
sk: Vyriešené korelačným pravidlom "%1$s".

en: Resolved by correlation rule.
sk: Vyriešené korelačným pravidlom.

en: Resolved by inaccessible user.
sk: Vyriešené neprístupným používateľom.

en: Resolved by user "%1$s".
sk: Vyriešené používateľom „%1$s“.

en: Resource
sk: Zdroj

en: Resource ID
sk: ID zdroja

en: Response
sk: Odpoveď

en: Response code
sk: Návratový kód

en: Response time
sk: Čas odozvy

en: Response type: JSON
sk: Typ odpovede: JSON

en: Response type: String
sk: Typ odpovede: String

en: Result
sk: Výsledok

en: Result converted to %1$s
sk: Výsledok prevedený na %1$s

en: Result is FALSE
sk: Výsledok je NEPRAVDA

en: Result is TRUE
sk: Výsledok je PRAVDA

en: Result type
sk: Typ výsledku

en: Result with value map applied
sk: Výsledok s aplikovanou mapou hodnôt

en: Retrieve mode
sk: Režim načítania

en: Retrieving contents of a file. Returns text
sk: Získať obsah súboru. Vráti text

en: Retry
sk: Opakovať

en: Return a JSON array with LLD macros describing the MBean objects or their attributes. Can be used for LLD.
sk: Vráti pole JSON s makrami LLD popisujúcimi objekty MBean alebo ich atribúty. Môže byť použitý pre LLD.

en: Return a JSON array with MBean objects or their attributes. Compared to jmx.discovery it does not define LLD macros. Can be used for LLD.
sk: Vráti pole JSON s objektmi MBean alebo ich atribútmi. V porovnaní s jmx.discovery nedefinuje makrá LLD. Môže byť použitý pre LLD.

en: Return first column of the first row of the SQL query result.
sk: Vráť prvý stĺpec prvého riadku z výstupu SQL dotazu.

en: Return value of an attribute of MBean object.
sk: Návratová hodnota atribútu objektu MBean.

en: Returns 4-digit string containing octal number with Unix permissions
sk: Vráti 4-ciferný reťazec obsahujúci osmičkové číslo s oprávneniami Unix

en: Returns ICMP ping response time in seconds. Example: 0.02
sk: Vráti ICMP ping čas v sekundách. Príklad: 0.02

en: Returns a JSON array describing the host network interfaces configured in Zabbix. Can be used for LLD.
sk: Vráti pole JSON popisujúce hostiteľské sieťové rozhrania nakonfigurované v Zabbixe. Môže byť použitý pre LLD.

en: Returns a JSON object containing Zabbix server or proxy internal metrics.
sk: Vráti objekt JSON obsahujúci interné metriky servera Zabbix alebo proxy.

en: Returns availability of a particular type of checks on the host. Value of this item corresponds to availability icons in the host list. Valid types are: agent, snmp, ipmi, jmx.
sk: Vráti dostupnosť konkrétneho typu kontroly na hostovi. Hodnoty položky zodpovedajú ikonám dostupnosti v zozname hostov. Platné typy sú: agent, snmp, ipmi, jmx.

en: Returns current maintenance status of the host.
sk: Vráti aktuálny stav odstávky pre hosta.

en: Returns information associated with Zabbix Java gateway. Valid params are: ping, version.
sk: Vráti informácie príslušné k Zabbix Java gateway. Platné parametre sú: ping, version.

en: Returns number of TCP sockets that match parameters. Returns integer
sk: Vráti počet soketov TCP, ktoré zodpovedajú parametrom. Vráti celé číslo

en: Returns number of UDP sockets that match parameters. Returns integer
sk: Vráti počet UDP soketov, ktoré zodpovedajú parametrom. Vráti celé číslo

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
sk: Vrátí percento stratených ICMP ping paketov.

en: Revert changes
sk: Vrátiť zmeny

en: Right
sk: Vpravo

en: Right Y
sk: Vpravo Y

en: Right trim
sk: Pravá úprava

en: Romanian (ro_RO)
sk: Rumunsky (ro_RO)

en: Root cause
sk: Príčina

en: Rows
sk: Riadky

en: Rows per page
sk: Počet riadkov na stránku

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Run script "%1$s" on Zabbix server
sk: Spustite skript „%1$s“ na serveri Zabbix

en: Run script "%1$s" on current host
sk: Spustite skript „%1$s“ na aktuálnom hostiteľovi

en: Run script "%1$s" on host groups
sk: Spustite skript "%1$s" na host grupách

en: Run script "%1$s" on hosts
sk: Spustite skript "%1$s" na hostoch

en: Run specified command on the host. Returns text result of the command; 1 - with mode as nowait (regardless of command result)
sk: Spustí špecifikovaný príkaz na hostovi. Vráti text ako výsledok spustenia. 1 - s nowait módom (bez čakania na výstup z príkazu)

en: Russian (ru_RU)
sk: Rusky (ru_RU)

[ctx: Saturday short]
en: S
sk: So

[ctx: Sunday short]
en: S
sk: Ne

en: SAML settings
sk: Nastavenia SAML

en: SLA "%1$s" SLO must have no more than 4 fractional digits.
sk: SLA "%1$s" SLO nesmie mať viac ako 4 desatinné číslice.

en: SLA "%1$s" already exists.
sk: SLA „%1$s“ už existuje.

en: SLA Report
sk: Report SLA

en: SLA created
sk: SLA vytvorená

en: SLA deleted | SLAs deleted
sk[0]: SLA bola vymazaná
sk[1]: SLA boli vymazané

en: SLA disabled | SLAs disabled
sk[0]: SLA deaktivovaná
sk[1]: SLA deaktivované

en: SLA enabled | SLAs enabled
sk[0]: SLA povolená
sk[1]: SLA povolené

en: SLA is disabled.
sk: SLA deaktivovaná

en: SLA report
sk: Report SLA

en: SLA updated
sk: SLA aktualizovaná

en: SLA with ID "%1$s" is not available.
sk: SLA s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: SLO service URL
sk: URL služby SLO

en: SNMP community
sk: SNMP komunita

en: SNMP interfaces
sk: SNMP rozhrania

en: SNMP trap key is invalid.
sk: SNMP trap kľúč je neplatný.

en: SNMP version
sk: Verzia SNMP

en: SP entity ID
sk: ID subjektu SP

en: SP name ID format
sk: Formát ID názvu SP

en: SQL count: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)
sk: SQL počty: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)

en: SQL query
sk: SQL dotaz

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
sk: Vykonanie SQL dotazu zlyhalo "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
sk: Vykonanie SQL dotazu zlyhalo "%1$s".

en: SSL certificate file
sk: Súbor SSL certifikátu

en: SSL key file
sk: Súbor SSL kľúča

en: SSL key password
sk: Heslo k SSL kľúču

en: SSL verify host
sk: SSL verifikácia mena hosta

en: SSL verify peer
sk: SSL verifikácia certifikátu hosta

en: SSO service URL
sk: URL služby SSO

en: Sat
sk: So

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save
sk: Uložiť

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Save it as "%1$s"
sk: Uložiť ako "%1$s"

en: Scan directory
sk: Skenovať adresár

en: Scenario
sk: Scenár

en: Scenario tags
sk: Značky scenára

en: Schedule
sk: Termín

en: Scheduled check
sk: Naplánovaná kontrola

en: Scheduled report
sk: Plánovaný report

en: Scheduled report added
sk: Pridaná plánovaná správa

en: Scheduled report created
sk: Naplánovaný prehľad bol vytvorený

en: Scheduled report deleted | Scheduled reports deleted
sk[0]: Naplánovaný prehľad bol odstránený
sk[1]: Naplánované prehľady boli odstránené

en: Scheduled report disabled | Scheduled reports disabled
sk[0]: Plánovaný report je vypnutý
sk[1]: Naplánované reporty boli vypnuté

en: Scheduled report enabled | Scheduled reports enabled
sk[0]: Plánovaný report je povolený
sk[1]: Plánované reporty sú povolené

en: Scheduled report updated
sk: Naplánovaný report bol aktualizovaný

en: Scheduled reports
sk: Plánované reporty

en: Scheduling
sk: Plánovaný

en: Scope
sk: Rozsah

[ctx: selected problems]
en: Scope
sk: Rozsah

en: Script
sk: Skript

en: Script "%1$s" already exists.
sk: Skript "%1$s" už existuje.

en: Script added
sk: Skript pridaný

en: Script deleted | Scripts deleted
sk[0]: Skript zmazaný
sk[1]: Skript zmazaný
sk[2]: Skript zmazaný

en: Script execution log
sk: Protokol vykonávania skriptu

en: Script execution successful.
sk: Spustenie skriptu bolo úspešné.

en: Script name
sk: Meno skriptu

en: Script parameters
sk: Parametre skriptu

en: Script profiler
sk: Profiler skriptov

en: Script updated
sk: Skript aktualizovaný

en: Scripts
sk: Skripty

en: Search
sk: Hľadať

en: Search attribute
sk: Hľadaný atribút

en: Search pattern is empty
sk: Vyhľadávací vzor je prázdny

en: Season
sk: Sezóna

en: Season deviation window
sk: Okno odchýlky sezóny

en: Secondary POC cell
sk: Sekundárna POC bunka

en: Secondary POC email
sk: Sekundárny POC email

en: Secondary POC name
sk: Sekundárne POC meno

en: Secondary POC notes
sk: Sekundárne POC poznámky

en: Secondary POC phone A
sk: Sekundárny POC telefón A

en: Secondary POC phone B
sk: Sekundárny POC telefón B

en: Secondary POC screen name
sk: Sekundárne POC meno obrazovky

en: Secret text
sk: Tajný text

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Security level
sk: Bezpečnostná úroveň

en: Security name
sk: Bezpečnostné meno

en: Select
sk: Vybrať

en: Select SLA to display SLA report.
sk: Výberom SLA zobrazíte správu SLA.

en: Select prototype
sk: Označ prototyp

en: Select widget
sk: Vyberte widget

en: Selected
sk: Označené

en: Selected actions deleted
sk: Označené akcie zmazané

en: Selected and all other problems of related triggers
sk: Vybrané a všetky ostatné problémy súvisiacich triggrov

en: Selected elements
sk: Označené elementy

en: Selected items only
sk: Len vybrané itemy

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s in position %2$d of %3$d
sk: Vybraté, %1$s na pozícii %2$d z %3$d

[ctx: screen reader]
en: Selected, %1$s, read only, in position %2$d of %3$d
sk: Vybraté, %1$s, len na čítanie, na pozícii %2$d z %3$d

en: Send backward
sk: Poslať dozadu

en: Send message
sk: Odoslať správu

en: Send message to user groups
sk: Poslať správu používateľským skupinám

en: Send message to users
sk: Poslať správu používateľom

en: Send only to
sk: Poslať len na

en: Send to
sk: Posielať na

en: Send to back
sk: Poslať na pozadie

en: Send to user groups
sk: Odoslať na skupiny používateľov

en: Send to users
sk: Odoslať používateľom

en: Sent
sk: Poslať

en: Separated
sk: Oddelene

en: Separately
sk: Oddelene

en: Serial number A
sk: Sériové číslo A

en: Serial number B
sk: Sériové číslo B

en: Server time
sk: Čas na servery

en: Service
sk: Služba

en: Service "%1$s" cannot have problem tags and children at the same time.
sk: Služba "%1$s" nemôže mať súčasne problémové tagy a potomkov.

en: Service actions
sk: Servisné akcie

en: Service created
sk: Služba vytvorená

en: Service data storage period
sk: Doba uchovávania servisných dát

en: Service deleted | Services deleted
sk[0]: Služba zmazaná
sk[1]: Služby zmazané
sk[2]: Služba zmazaná

en: Service list
sk: Zoznam služieb

en: Service name
sk: Názov služby

en: Service port
sk: Port služby

en: Service recovery
sk: Zotavenie služby

en: Service tag name
sk: Názov tagu služby

en: Service tag value
sk: Hodnota servisného tagu

en: Service tags
sk: Servisné tagy

en: Service type
sk: Typ služby

en: Service update
sk: Aktualizácia služby

en: Service updated
sk: Služba aktualizovaná

en: Service with ID "%1$s" is not available.
sk: Služba s ID "%1$s" nie je k dispozícii.

en: Service with ID "%2$s" is not available for user role "%1$s".
sk: Služba s ID „%2$s“ nie je dostupná pre rolu používateľa „%1$s“.

en: Services
sk: Služby

en: Services form a circular dependency.
sk: Služby tvoria kruhovú závislosť.

en: Services updated
sk: Služby aktualizované

en: Session initialization error.
sk: Chyba inicializácie relácie.

en: Session terminated, re-login, please.
sk: Sedenie ukončené, prosím prihláste sa znovu.

en: Set custom time period
sk: Nastaviť vlastné časové obdobie

en: Set error to
sk: Nastaviť chybu na

en: Set expiration date and time
sk: Nastavte dátum a čas vypršania platnosti

en: Set host inventory mode
sk: Nastaviť hostov mód inventára

en: Set new value
sk: Nastavte novú hodnotu

en: Set status to
sk: Nastaviť stav na

en: Set status to OK
sk: Nastavte stav na OK

en: Set this view as default
sk: Nastavte toto zobrazenie ako predvolené

en: Set value to
sk: Nastavte hodnotu na

en: Setting LDAP dereferencing mode failed.
sk: Nastavenie režimu deferencie LDAP zlyhalo.

en: Setting LDAP protocol failed.
sk: Nastavenie protokolu LDAP zlyhalo.

en: Setting LDAP referrals to "Off" failed.
sk: Nastavenie odkazov LDAP na "Vypnuté" zlyhalo.

en: Settings
sk: nastavenie

en: Severity
sk: Závažnosť

[ctx: screen reader]
en: Severity changed
sk: Severita sa zmenila

en: Severity changes
sk: Zmeny severity

[ctx: screen reader]
en: Severity decreased
sk: Severita sa znížila

en: Severity filter
sk: Filter závažnosti

[ctx: screen reader]
en: Severity increased
sk: Severita sa zvýšila

en: Shape
sk: Tvar

en: Shared
sk: Zdieľané

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
sk: Chýbajúce zdieľanie "%1$s" v hodnote pre mapu "%2$s".

en: Shortened
sk: Skrátené

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Show header
sk: Zobraziť hlavičku

en: Show hosts in maintenance
sk: Zobraziť hostov v údržbe

en: Show legend
sk: Zobraziť legendu

en: Show lines
sk: Zobraziť riadky

en: Show number of records
sk: Zobraziť počet záznamov

en: Show operational data
sk: Zobraziť prevádzkové údaje

en: Show periods
sk: Zobraziť obdobia

en: Show problems
sk: Zobraziť problémy

en: Show selected
sk: Zobraziť označené

en: Show sidebar
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show suppressed problems
sk: Zobraziť potlačené problémy

en: Show tags
sk: Zobraziť tagy

en: Show technical errors
sk: Zobraziť technické chyby

en: Show text as HTML
sk: Zobraziť text ako HTML

en: Show timeline
sk: Zobraziť časovú os

en: Show triggers
sk: Zobraziť spúšťače

en: Show unacknowledged only
sk: Zobraziť iba nepotvrdené

en: Show unavailable maps
sk: Zobraziť nedostupné mapy

en: Show warning if Zabbix server is down
sk: Zobraziť varovanie ak je Zabbix server vypnutý

en: Show working time
sk: Zobraziť pracovný čas

en: Shown
sk: Zobraz

en: Sidebar control
sk: Ovládanie na bočnom paneli

en: Sign
sk: Podpísať

en: Sign in
sk: Prihlásiť sa

en: Sign in with HTTP
sk: Prihláste sa pomocou HTTP

en: Sign in with Single Sign-On (SAML)
sk: Prihláste sa pomocou jednotného prihlásenia (SAML)

en: Sign out
sk: Odhlásiť sa

en: Simple
sk: Jednoduchý

en: Simple change
sk: Jednoduchá zmena

en: Simple check
sk: Jednoduchá kontrola

en: Simple graph
sk: Jednoduchý graf

en: Simple graph prototype
sk: Prototyp jednoduchého grafu

en: Simple graphs
sk: Jednoduché grafy

en: Site ZIP / postal
sk: PSČ miesta

en: Site address A
sk: Umiestnenie adresa A

en: Site address B
sk: Umiestnenie adresa B

en: Site address C
sk: Umiestnenie adresa C

en: Site city
sk: Umiestnenia obec

en: Site country
sk: Umiestnenie krajina

en: Site notes
sk: Umiestnenie poznámky

en: Site rack location
sk: Umiestnenie polica

en: Site state / province
sk: Umiestnenie štát / provincia

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of the response received from Zabbix server "%1$s" exceeds the allowed size of %2$s bytes. This value can be increased in the ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT constant in include/defines.inc.php.
sk: Veľkosť odpovede prijatej od Zabbix servera "%1$s" presiahla povolenú veľkosť %2$s bytov. Túto povolenú hodnotu môžete zvýšit nastavením ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT v include/defines.inc.php.

en: Skipped copying of graph "%1$s" to host "%2$s".
sk: Preskočené kopírovanie grafu "%1$s" na host "%2$s".

en: Slovak (sk_SK)
sk: Slovensky (sk_SK)

en: Snooze
sk: Odložiť

en: Software
sk: Softvér

en: Software (Full details)
sk: Softvér (podrobne)

en: Software application A
sk: Softvér aplikácia A

en: Software application B
sk: Softvér aplikácia B

en: Software application C
sk: Softvér aplikácia C

en: Software application D
sk: Softvér aplikácia D

en: Software application E
sk: Softvér aplikácia E

en: Software architecture information. Returns string
sk: Softvérová architektúra. Vráti reťazec

en: Some of the history for this item may be compressed, deletion is not available.
sk: Časť histórie tohto itemu môže byť komprimovaná, odstránenie nie je možné.

en: Sort entries by
sk: Zoradiť záznamy podľa

en: Sort order (0->999)
sk: Radenie (0->999)

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
sk: Zoradenie podľa pola "%1$s" nie je dovolené.

en: Source
sk: Zdroj

en: Source type
sk: Typ zdroja

en: Spanish (es_ES)
sk: Španielsky (es_ES)

en: Specified role was not found.
sk: Zadaná rola sa nenašla.

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
sk: Špecifikovaný skript neexistuje alebo nemáte práva na jeho vykonanie.

en: Specify host to see the graphs.
sk: Ak chcete zobraziť grafy, zadajte hosta.

en: Specify some filter condition to see the values.
sk: Špecifikujte podmienky vyhľadávania pre zobrazenie hodnôt.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Stacked
sk: Skladaný

en: Staircase
sk: Schody

en: Standard items
sk: Štandardné položky

en: Standby
sk: Pohotovostný režim

en: Start
sk: Štart

en: Start date
sk: Dátum začiatku

en: Start in
sk: Začiatok v

en: Start slideshow
sk: Spustite prezentáciu

en: Start slideshow automatically
sk: Automaticky spustiť prezentáciu

en: Start time
sk: Doba spustenia

en: Start time must be less than end time for SLA "%1$s".
sk: Čas začiatku musí byť kratší ako čas ukončenia zmluvy SLA „%1$s“.

en: Start time must be less than end time for excluded downtime "%2$s" of SLA "%1$s".
sk: Čas začiatku musí byť kratší ako čas ukončenia pre vylúčený výpadok „%2$s“ zmluvy SLA „%1$s“.

en: Starting TLS failed.
sk: Spustenie TLS zlyhalo.

en: Startup time of Zabbix server, Unix timestamp.
sk: Čas štartu Zabbix servera, Unix timestamp.

en: State
sk: Stav

[ctx: history source selection method]
en: Static
sk: Statické

en: Statistics and availability of Zabbix write cache. Cache - one of values (modes: all, float, uint, str, log, text, not supported), history (modes: pfree, free, total, used, pused), index (modes: pfree, free, total, used, pused), trend (modes: pfree, free, total, used, pused).
sk: Štatistiky a dostupnosť vyrovnávacej pamäte Zabbix. Cache - jedna z hodnôt (režimy: všetky, float, uint, str, log, text, nepodporované), história (režimy: pfree, free, total, used, pused), index (režimy: pfree, free, total, used , pused), trend (režimy: pfree, free, total, used, pused).

en: Status
sk: Stav

en: Status calculation rule
sk: Pravidlo výpočtu stavu

en: Status calculation rule and additional rules are only applicable if child services exist.
sk: Pravidlo na výpočet stavu a ďalšie pravidlá sú použiteľné len vtedy, ak existujú služby pre deti.

en: Status codes
sk: Stavové kódy

en: Status disabled
sk: Status nepovolený

en: Status maintenance
sk: Stav údržba

en: Status of discovery
sk: Stav pátrača

en: Status ok
sk: Stav ok

en: Status only
sk: Len stav

en: Status problem
sk: Status problém

en: Status propagation rule
sk: Pravidlo šírenia stavu

en: Step
sk: Krok

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
sk: Krok "%1$s" [%2$s z %3$s] zlyhal: %4$s

en: Step duration
sk: Trvanie kroku

en: Step of web scenario
sk: Krok web scenára

en: Step with name "%1$s" already exists.
sk: Krok s menom "%1$s" už existuje.

en: Steps
sk: Kroky

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop processing
sk: Zastaviť spracovanie

en: Stop slideshow
sk: Zastaviť prezentáciu

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Storage period
sk: Doba uchovávania

en: Store credentials in
sk: Uložiť poverenia v

en: Stored in HashiCorp Vault secret
sk: Uložené v tajnosti HashiCorp Vault

en: Straight
sk: Priamy

en: String
sk: Reťazec

en: String functions
sk: Reťazcové funkcie

en: Structured data
sk: Štruktúrované dáta

en: Subfilter
sk: Podfilter

en: Subject
sk: Predmet

[ctx: encryption certificate]
en: Subject
sk: Subjekt

en: Submap
sk: Podmapa

en: Subscription
sk: Predplatné

en: Subscriptions
sk: Predplatné

en: Success Audit
sk: Audit úspešný

en: Success message
sk: Správa o úspechu

en: Sum of incoming and outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
sk: Suma príchodzej a odchodzej prevádzky na sieťovom rozhraní. Vráti celé číslo

en: Sun
sk: Ne

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Support
sk: Podpora

en: Supported formats:
sk: Podporované formáty:

en: Supported macros:
sk: Podporované makrá:

en: Suppressed till: %1$s
sk: Potlačené do: %1$s

en: Swap in (from device into memory) statistics. Returns integer
sk: Swap in štatistika (zo zariadenie do pamäte). Vráti celé číslo

en: Swap out (from memory onto device) statistics. Returns integer
sk: Swap out štatistika (z pamäte do zariadenia). Vráti celé číslo

en: Swap space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
sk: Veľkosť voľného swap miesta v bytoch alebo v percentách. Vráti celé číslo pre byty alebo desatinné číslo pre percentá

en: Swedish (sv_SE)
sk: Švédsky (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
sk: Prepnutie autentifikačnej metódy spôsobí ukončenie všetkých sedeni okrem Vásho! Pokračovať?

en: System
sk: Systém

en: System boot time. Returns integer (Unix timestamp)
sk: Čas štartu systému. Vráti celé číslo (Unix časová pečiatka)

en: System default
sk: Predvolené nastavenie systémom

en: System error occurred. Please contact Zabbix administrator.
sk: Vyskytla sa systémová chyba. Kontaktujte správcu Zabbix.

en: System error.
sk: Sytémová chyba.

en: System host name. Returns string
sk: Systémové meno hosta. Vráti reťazec

en: System information
sk: Systémové informácie

en: System statistics. Returns integer or float
sk: Štatistika systému. Vráti celé alebo desatinné číslo

en: System stats
sk: Štatistiky systému

en: System time. Returns integer with type as UTC; string - with type as local
sk: Systémový čas. Vráti celé číslo s typom ako UTC; string - s typom ako local

en: System uptime in seconds. Returns integer
sk: Doba prevádzky v sekundách. Vráti celé číslo

[ctx: Thursday short]
en: T
sk: Št

[ctx: Tuesday short]
en: T
sk: Št

en: TOTAL
sk: SPOLU

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: Table "%1$s" does not exist.
sk: Tabuľka "%1$s" neexistuje.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
sk: Tabuľka "%1$s" neobsahuje pole s menom "%2$s".

en: Tag
sk: Označenie

en: Tag display priority
sk: Tag zobrazenia priority

en: Tag for matching
sk: Tag na priradenie

en: Tag name
sk: Názov tagu

en: Tag value
sk: Hodnota tagu

en: Tag values
sk: Hodnota tagu

en: Tags
sk: Tagy

en: Target
sk: Cieľ

en: Target list
sk: Zoznam cieľov

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Template
sk: Šablóna

en: Template "%1$s" already exists.
sk: Šablóna "%1$s" už existuje.

en: Template "%1$s" cannot be without host group.
sk: Template „%1$s“ nemôže neobsahovať host grupu.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
sk: Šablóna "%1$s" pre host "%2$s" neexistuje.

en: Template added
sk: Šablóna pridaná

en: Template and host properties that are inherited through template linkage will be unlinked and cleared.
sk: Vlastnosti templatu a hosta, ktoré sú zdedené prostredníctvom prepojenia templatov, budú odpojené a vymazané.

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
sk: Šablóna nemôže byť pripojená k inej šablóne viac ako raz, vrátanie prepojenia cez iné šablóny.

en: Template dashboard
sk: Ovládací panel šablóny

en: Template dashboards
sk: Dashboardy templatu

en: Template deleted
sk: Šablóna zmazaná

en: Template group
sk: Skupina šablón

en: Template linkage
sk: Pripojenia šablón

en: Template macros
sk: Makrá šablón

en: Template name
sk: Meno šablóny

en: Template trigger
sk: Šablóna spúšťača

en: Template updated
sk: Šablóna aktualizovaná

en: Template value
sk: Hodnota šablóny

en: Template with host name "%1$s" already exists.
sk: Template s názvom hosta „%1$s“ už existuje.

en: Template with the same name "%1$s" already exists.
sk: Šablóna s rovnakým menom "%1$s" už existuje.

en: Template with the same visible name "%1$s" already exists.
sk: Šablóna s rovnakým viditeľným menom "%1$s" už existuje.

en: Template with visible name "%1$s" already exists.
sk: Template s viditeľným názvom „%1$s“ už existuje.

en: Templates
sk: Šablóny

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
sk: Šablóny "%1$s" odpojené od hostov "%2$s".

en: Templates linked by host discovery cannot be unlinked.
sk: Templaty prepojené s host discovery nemožno zrušiť.

en: Templates updated
sk: Tempalte aktualizovaný

en: Test all steps
sk: Otestujte všetky kroky

en: Test authentication
sk: Test autentifikácie

en: Test confirmation
sk: Test potvrdenia

en: Test data
sk: Testovacie údaje

en: Test expressions
sk: Testovacie výrazy

en: Test item
sk: Testovaný item

en: Test media type "%1$s"
sk: Typ testovacieho média „%1$s“

en: Test of "%1$s" items is not supported.
sk: Test položiek „%1$s“ nie je podporovaný.

en: Test report generating
sk: Generovanie testovacieho reportu

en: Test string
sk: Testovací reťazec

en: Test subject
sk: Testovaný subjekt

en: Text, supports {INVENTORY.*}, {HOST.*} macros
sk: Text, podporuje makrá {INVENTORY.*}, {HOST.*}

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without the "auth" parameter.
sk: "%1$s.%2$s" metóda musí byť volaná bez "auth" parametra.

en: The URL template is used to load and display the tile layer on geographical maps.
sk: Template adresy URL sa používa na načítanie a zobrazenie dlaždicové vrstvy na geografických mapách.

en: The Zabbix database version does not match current requirements. Your database version: %1$s. Required version: %2$s. Please contact your system administrator.
sk: Verzia databázy Zabbix nezodpovedá súčasným požiadavkám. Verzia vašej databázy: %1$s. Požadovaná verzia: %2$s. Kontaktujte správcu systému.

en: The average time a read from the virtual disk takes, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance
sk: Priemerný čas, ktorý trvá čítanie z virtuálneho disku, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia diskového zariadenia

en: The average time a write to the virtual disk takes, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance
sk: Priemerný čas zápisu na virtuálny disk, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware, <instance> - inštancia diskového zariadenia

en: The cloned host contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
sk: Klonovaný host obsahuje makrá definované používateľom s typom "Tajný text". Hodnota a typ týchto makier boli resetované.

en: The cloned host prototype contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
sk: Prototyp klonovaného hosta obsahuje makrá definované používateľom s typom "Tajný text". Hodnota a typ týchto makier boli resetované.

en: The cloned template contains user defined macros with type "Secret text". The value and type of these macros were reset.
sk: Klonovaný template obsahuje užívateľom definované makrá typu "Tajný text". Hodnota a typ týchto makier boli resetované.

en: The dependency of trigger "%1$s" on trigger "%2$s" already exists.
sk: Závislosť triggra „%1$s“ od triggra „%2$s“ už existuje.

en: The dependency of trigger prototype "%1$s" on trigger "%2$s" already exists.
sk: Závislosť prototypu triggra „%1$s“ od triggra „%2$s“ už existuje.

en: The dependency of trigger prototype "%1$s" on trigger prototype "%2$s" already exists.
sk: Závislosť prototypu triggra „%1$s“ od prototypu triggra „%2$s“ už existuje.

en: The following placeholders are supported:
sk: Podporované sú nasledujúce zástupné symboly:

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
sk: Graf už nie je zisťovaný a bude zmazaný %1$s (na %2$s v %3$s).

en: The graph is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
sk: Graf už nebude objavený a bude odstránený pri ďalšom spracovaní pravidla discovery.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
sk: Skupina už nie je zisťovaná a bude zmazaná %1$s (na %2$s v %3$s).

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
sk: Skupina už nie je zisťovaná a bude zmazaná počas ďalšieho spustenia zisťovania.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
sk: Host už nie je zisťovaný a bude zmazaný %1$s (na %2$s v %3$s).

en: The host is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
sk: Host už nie je zisťovaný a bude zmazaný počas ďalšieho spustenia zisťovania.

en: The image is used in icon map %1$s. | The image is used in icon maps %1$s.
sk[0]: Obrázok je použitý v mape ikon %1$s.
sk[1]: Obrázok je použitý v mapách ikon %1$s.
sk[2]: Obrázok je použitý v mapách ikon %1$s.

en: The image is used in map %1$s. | The image is used in maps %1$s.
sk[0]: Obrázok je použitý v mape %1$s.
sk[1]: Obrázok je použitý v mapách %1$s.
sk[2]: Obrázok je použitý v mapách %1$s.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
sk: Položka už nie je zistená a bude zmazaná v %1$s (%2$s na %3$s).

en: The item is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
sk: Položka už nie je zisťovaná a bude zmazaná počas ďalšieho spustenia zisťovania.

en: The maximum zoom level is "%1$s".
sk: Maximálna úroveň priblíženia je „%1$s“.

en: The number of processes. Returns integer
sk: Počet procesov. Vráti celé číslo

en: The parameter "%1$s" is missing from the user attributes.
sk: V atribútoch používateľa chýba parameter „%1$s“.

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC request.
sk: Prijatý JSON nie je platná požiadavka JSON-RPC.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
sk: Požadovaná vzdialená procedúra neexistuje / nie je dostupná

en: The token has expired. Please update the expiry date to use the token.
sk: Platnosť tokenu vypršala. Ak chcete použiť token, aktualizujte dátum vypršania platnosti.

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
sk: Trigger už nieje viac objavený a bude odstránený o %1$s (na %2$s o %3$s).

en: The trigger is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
sk: Trigger už nebude objavený a bude odstránený pri ďalšom spracovaní pravidla discovery.

en: Theme
sk: Téma

en: This day last week
sk: Tento deň minulý týždeň

en: This field is automatically populated by item "%1$s".
sk: Toto pole sa automaticky vyplní položkou „%1$s“.

en: This is the test message from Zabbix
sk: Toto je testovacia správa od Zabbixu

en: This month
sk: Tento mesiac

en: This month so far
sk: Tento mesiac zatiaľ

en: This setting applies only to numeric data. Non-numeric data will always be taken from history.
sk: Toto nastavenie platí len pre číselné údaje. Nečíselné údaje budú vždy prevzaté z histórie.

en: This setting should be enabled, because history tables contain compressed chunks.
sk: Toto nastavenie by malo byť povolené, pretože tabuľky histórie obsahujú komprimované časti.

en: This setting should be enabled, because trend tables contain compressed chunks.
sk: Toto nastavenie by malo byť povolené, pretože tabulky trendov obsahujú komprimované časti.

en: This type of information may not match the key.
sk: Tento typ informácií sa nemusí zhodovať s kľúčom.

en: This week
sk: Tento týždeň

en: This week so far
sk: Tento týždeň zatiaľ

en: This year
sk: Tento rok

en: This year so far
sk: Tento rok zatiaľ

en: Threshold
sk: Prahová hodnota

en: Thresholds
sk: Prahové hodnoty

en: Throttling
sk: Škrtenie

en: Thu
sk: Št

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Tile URL
sk: Adresa URL dlaždice

en: Tile provider
sk: Poskytovateľ dlaždíc

en: Tile provider attribution data displayed in a small text box on the map.
sk: Údaje o priradení poskytovateľa dlaždíc zobrazené v malom textovom poli na mape.

en: Till
sk: Do

en: Time
sk: Čas

en: Time a particular Zabbix process or a group of processes (identified by <type> and <mode>) spent in <state> in percentage.
sk: Čas strávený konkrétnym procesom Zabbix alebo skupinou procesov (označených <type> a <režim>) v <stave> v percentách.

en: Time elapsed:
sk: Uplynulý čas:

en: Time filter default period
sk: Predvolené obdobie filtra času

en: Time of proxy last access. Name - proxy name. Valid params are: lastaccess - Unix timestamp, delay - seconds.
sk: Čas posledného prístupu proxy. Meno – meno proxy. Platné parametre sú: lastaccess - Unix timestamp, delay - seconds.

en: Time period
sk: Časová perióda

en: Time shift
sk: Časový posun

en: Time type
sk: Typ času

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Timestamp
sk: Časová značka

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: To
sk: Do

en: To set a host interface select a single item type for all items
sk: Na nastavenie rozhrania hosta označte jeden typ položky pre všetky položky

en: Today
sk: Dnes

en: Today so far
sk: Dnes zatiaľ

en: Top
sk: Hore

en: Top hosts
sk: Top hosti

en: Total
sk: Celkom

en: Total Elasticsearch time: %1$s
sk: Celkový čas elastic vyhľadávania: %1$s

en: Total SQL time: %1$s
sk: Celkový čas SQL: %1$s

en: Total time elapsed, in seconds, since last operating system boot-up, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Celkový čas v sekundách, ktorý uplynul od posledného spustenia operačného systému, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware

en: Total time: %1$s
sk: Celkový čas: %1$s

en: Totals
sk: Súčty

en: Transaction has not been closed. Aborting...
sk: Operácia nebola ukončená. Ukončujem ju...

en: Transform SQL query result into a JSON array for low-level discovery.
sk: Transformujte výsledok dotazu SQL do poľa JSON pre low-level discovery.

en: Transform SQL query result into a JSON array.
sk: Transformujte výsledok dotazu SQL do poľa JSON.

en: Transparency
sk: Transparentnosť

en: Transport error.
sk: Prenosová chyba.

[ctx: missing data function]
en: Treat as 0
sk: Považovať za 0

en: Trend function cache statistics. Valid parameters are: all, hits, phits, misses, pmisses, items, pitems and requests.
sk: Štatistika vyrovnávacej pamäte funkcie trendu. Platné parametre sú: all, hits, phits, misses, pmisses, items, pitems a requesty.

en: Trend storage period
sk: Perióda uloženia trendov

en: Trends
sk: Trendy

en: Trigger
sk: Spúšťač

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Spúšťač "%1$s" už existuje na "%2$s".

en: Trigger "%1$s" belongs to templates with different linkages.
sk: Trigger „%1$s“ patrí k templatom s rôznymi prepojeniami.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the host "%3$s".
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od neexistujúceho triggra „%2$s“ na template „%3$s“.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the template "%3$s".
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od neexistujúceho triggra „%2$s“ na template „%3$s“.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od spúšťača „%2$s“ z hostiteľa „%3$s“, pretože závislosti od spúšťačov z podradenej šablóny alebo hostiteľa nie sú povolené.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“ z templatu „%3$s“, pretože závislosti od triggrov z podradeného templatu alebo hosta nie sú povolené.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“ z templatu „%3$s“, pretože závislosti od triggrov z nadradeného templatu nie sú povolené.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
sk: Trigger "%1$s" nemôže závisieť od triggra "%2$s", pretože pre hosta "%4$s" by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
sk: Trigger "%1$s" nemôže závisieť od triggra "%2$s", pretože pre template "%4$s" by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
sk: Trigger "%1$s" nemôže závisieť od triggra "%2$s", pretože by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože závislosti triggrov hosta od triggrov šablón nie sú povolené.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože template „%3$s“ nie je prepojený s hostom „%4$s“.

en: Trigger "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
sk: Trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože template „%3$s“ nie je prepojený s templatom „%4$s“.

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
sk: Spúšťač "%1$s" závisí na inom spúšťači "%2$s", ktorý neexistuje.

en: Trigger URL
sk: URL triggra

en: Trigger actions
sk: Akcie triggra

en: Trigger added
sk: Spúšťač pridaný

en: Trigger cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
sk: Spúšťač nemôže závisieť na spúšťači, ktorý je z neho zdedený.

en: Trigger copied | Triggers copied
sk[0]: Spúšťač skopírovaný
sk[1]: Spúšťače skopírované
sk[2]: Spúšťače skopírované

en: Trigger data storage period
sk: Doba uchovávania triggrov

en: Trigger deleted
sk: Spúšťač zmazaný

en: Trigger details
sk: Podrobnosti triggra

en: Trigger disabled | Triggers disabled
sk[0]: Spúštač vypnutý
sk[1]: Spúštače vypnuté
sk[2]: Spúštače vypnuté

en: Trigger displaying options
sk: Zobrazovacie možnosti spúšťačov

en: Trigger enabled | Triggers enabled
sk[0]: Spúštač povolený
sk[1]: Spúštače povolené
sk[2]: Spúštače povolené

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
sk: Spúšťač má položky zo šablóny "%1$s" ktorá nie je pripojená k hostu.

en: Trigger in "unknown" state
sk: Spúšťač je v "unknown" stave

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
sk: Spúšťač v šablóne "%1$s" má závislosť na spúšťači v šablóne "%2$s".

en: Trigger label type
sk: Typ popisku spúšťača

en: Trigger name
sk: Meno spúšťača

en: Trigger overview
sk: Prehľad spúšťačov

en: Trigger prototype
sk: Prototyp spúšťača

en: Trigger prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
sk: Prototyp triggra „%1$s“ už na „%2$s“ existuje.

en: Trigger prototype "%1$s" belongs to templates with different linkages.
sk: Prototyp triggra „%1$s“ patrí k templatom s rôznymi prepojeniami.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the host "%3$s".
sk: Prototyp triggra „%1$s“ nemôže závisieť od neexistujúceho triggra „%2$s“ na template „%3$s“.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the non-existent trigger "%2$s" on the template "%3$s".
sk: Prototyp triggra „%1$s“ nemôže závisieť od neexistujúceho triggra „%2$s“ na template „%3$s“.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the host "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
sk: Prototyp trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“ hosta  „%3$s“, pretože závislosti od triggrov z podradeného templatu alebo hosta nie sú povolené.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from a child template or host are not allowed.
sk: Prototyp trigger „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“ templatu „%3$s“, pretože závislosti od triggrov z podradeného templatu alebo hosta nie sú povolené.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s" from the template "%3$s", because dependencies on triggers from the parent template are not allowed.
sk: Trigger prototyp „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“ z templatu „%3$s“, pretože závislosti od triggrov z nadradeného templatu nie sú povolené.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because dependencies of host triggers on template triggers are not allowed.
sk: Trigger prototyp „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože závislosti triggrov hosta od triggrov šablón nie sú povolené.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the host "%4$s".
sk: Trigger prototyp „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože template „%3$s“ nie je prepojený s hostom „%4$s“.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger "%2$s", because the template "%3$s" is not linked to the template "%4$s".
sk: Trigger prototyp „%1$s“ nemôže závisieť od triggra „%2$s“, pretože template „%3$s“ nie je prepojený s templatom „%4$s“.

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for host "%4$s".
sk: Trigger prototyp  "%1$s" nemôže závisieť od trigger prototypu "%2$s", pretože pre hosta "%4$s" by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur for template "%4$s".
sk: Trigger prototyp  "%1$s" nemôže závisieť od trigger prototypu "%2$s", pretože pre template "%4$s" by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because a circular linkage (%3$s) would occur.
sk: Trigger prototyp "%1$s" nemôže závisieť od trigger prototypu "%2$s", pretože by nastala kruhová väzba (%3$s).

en: Trigger prototype "%1$s" cannot depend on the trigger prototype "%2$s", because dependencies on trigger prototypes from another LLD rule are not allowed.
sk: Trigger prototyp „%1$s“ nemôže závisieť od trigger prototypu „%2$s“, pretože závislosti triggrov hosta od triggrov prototypov iných LLD pravidiel nie sú povolené.

en: Trigger prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
sk: Prototyp spúšťača "%1$s" obsahuje prototypy položiek z rôznych zisťovacích pravidiel.

en: Trigger prototype "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
sk: Prototyp spúšťača "%1$s" závisí na spúštači "%2$s", ktorý neexistuje.

en: Trigger prototype "%1$s" must contain at least one item prototype.
sk: Prototyp spúšťača "%1$s" musí obsahovať najmenej jeden prototyp položky.

en: Trigger prototype added
sk: Prototyp spúšťača pridaný

en: Trigger prototype cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
sk: Prototyp spúšťača nemôže závisieť na spúšťači, ktorý je z neho vytvorený.

en: Trigger prototype deleted
sk: Prototyp spúšťača zmazaný

en: Trigger prototype updated | Trigger prototypes updated
sk[0]: Prototyp triggra aktualizovaný
sk[1]: Prototyp triggrov aktualizovaný
sk[2]: Prototyp spúšťača aktualizovaný

en: Trigger prototypes
sk: Prototypy spúšťačov

en: Trigger prototypes deleted
sk: Prototypy spúšťačov zmazané

en: Trigger prototypes updated
sk: Prototypy spúšťačov aktualizované

en: Trigger severity
sk: Závažnosť spúšťača

en: Trigger status "OK"
sk: "OK" status spúšťača

en: Trigger status "Problem"
sk: "Problém" status spúšťača

en: Trigger tags
sk: Trigger tagy

en: Trigger updated
sk: Spúšťač aktualizovaný

en: Triggers
sk: Spúšťače

en: Triggers deleted
sk: Spúšťače zmazané

en: Triggers top 100
sk: 100 najaktívnejších spúšťačov

en: Trim
sk: Orezať

en: Tue
sk: Ut

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Turkish (tr_TR)
sk: Turecky (tr_TR)

en: Two items ("%1$s" and "%2$s") cannot populate one host inventory field "%3$s", this would lead to a conflict.
sk: Dve položky ("%1$s" and "%2$s") nie je možné naplniť jedným inventárnym polom "%3$s", viedlo by to ku sporu.

en: Two map elements should be selected
sk: Mali by sa vybrať dva prvky mapy

en: Two or more fields cannot occupy same space.
sk: Dve alebo viac polí nemôže zaberať rovnaký priestor.

en: Type
sk: Typ

en: Type (Full details)
sk: Typ (podrobne)

en: Type (OK)
sk: Typ (OK)

en: Type of calculation
sk: Typ kalkulácie

en: Type of information
sk: Typ informácií

en: Types
sk: Typy

en: UI element "%2$s" is not available for user role "%1$s".
sk: Prvok používateľského rozhrania „%2$s“ nie je dostupný pre rolu používateľa „%1$s“.

en: UNKNOWN
sk: NEZNÁMY

en: URL (after login)
sk: URL (po prihlásení)

en: URL is not properly encoded.
sk: Adresa URL nie je správne zakódovaná.

en: URL name should be unique for map "%1$s".
sk: Meno URL musí byť jedinečné v mape "%1$s".

en: URL parameter cannot be array.
sk: URL parameter nemôže byť pole.

en: URL parameter name is empty.
sk: URL parameter meno je prázdny.

en: URL should have both "name" and "url" fields for map "%1$s".
sk: URL musí mať "meno" a "url" v mape "%1$s".

en: URLs
sk: URLky

en: UUIDv4 is expected
sk: Očakáva sa UUIDv4

en: Ukrainian (uk_UA)
sk: Ukrajinsky (uk_UA)

en: Unable to change configuration file permissions to 0600.
sk: Nie je možné zmeniť povolenia konfiguračného súboru na 0600.

en: Unable to create the configuration file.
sk: Nie je možné vytvoriť konfiguračný súbor.

en: Unable to determine current Zabbix database version: %1$s.
sk: Nie je možné určiť aktuálnu verziu databázy Zabbix: %1$s.

en: Unable to load authentication API parameters.
sk: Nemožno načítať parametre autentifikačného rozhrania API.

en: Unable to load database credentials from Vault.
sk: Nie je možné načítať poverenia databázy z úschovne.

en: Unable to load housekeeping API parameters.
sk: Nie je možné načítať parametre rozhrania API pre správu.

en: Unable to load settings API parameters.
sk: Nie je možné načítať parametre API nastavení.

en: Unable to overwrite the existing configuration file.
sk: Nie je možné prepísať existujúci konfiguračný súbor.

en: Unable to retrieve TimescaleDB compression support status.
sk: Nie je možné získať stav podpory kompresie TimescaleDB.

en: Unable to retrieve TimescaleDB version.
sk: Nedá sa načítať verzia TimescaleDB.

en: Unable to retrieve database version.
sk: Nedá sa načítať verzia databázy.

en: Unable to select configuration.
sk: Nie je možné vybrať konfiguráciu.

en: Unable to upload file because "file_uploads" is disabled.
sk: Nie je možné nahrať súbor, pretože "file_uploads" je zakázaný.

en: Unacknowledge
sk: Nepotvrdené

en: Unacknowledged
sk: Nepotvrdené

en: Unacknowledged PROBLEM events
sk: Nepotvrdené PROBLÉMOVÉ udalosti

en: Unacknowledged RESOLVED events
sk: Nepotvrdené VYRIEŠENÉ udalosti

en: Unacknowledged only
sk: Len nepotvrdené

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Unblock
sk: Odblokovať

en: Unblock selected users?
sk: Odblokovať označených používateľov?

en: Unexpected response for action %1$s.
sk: Neočakávaná odpoveď na akciu %1$s.

en: Unexpected server error.
sk: Neočakávaná chyba servera.

en: Units
sk: Jednotky

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown action
sk: Neznáma akcia

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown host item, no such item in selected host
sk: Neznáme položky hosta, nenájdené položky na označenom hostovi

en: Unknown host, no such host present in system
sk: Neznámy host, nie je prítomný v systéme

en: Unknown interface type.
sk: Neznámy typ rozhrania.

en: Unknown resource
sk: Neznámy zdroj

en: Unknown step failed: %1$s
sk: Neznámy krok zlyhal: %1$s

en: Unknown value type
sk: Neznámy typ hodnoty

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Unlink
sk: Odpojiť

en: Unlink and clear
sk: Odpojiť a vyčistiť

en: Unlink from template
sk: Odpojiť od šablóny

en: Unlink from templates
sk: Odpojiť od šablón

en: Unmute
sk: Povoliť zvuky

en: Unsupported %1$s database server version. Must be at least %2$s.
sk: Nepodporovaná verzia databázového servera %1$s. Musí byť aspoň %2$s.

en: Unsupported %1$s database server version. Must not be higher than %2$s.
sk: Nepodporovaná verzia databázového servera %1$s. Nesmie byť vyššie ako %2$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should be at least %1$s.
sk: Nepodporovaná verzia TimescaleDB. Malo by byť aspoň %1$s.

en: Unsupported TimescaleDB version. Should not be higher than %1$s.
sk: Nepodporovaná verzia TimescaleDB. Nemalo by byť vyššie ako %1$s.

en: Unsupported charset or collation for table: %1$s. | Unsupported charset or collation for tables: %1$s.
sk[0]: Nepodporovaná sada znakov alebo zoradenie pre tabuľku: %1$s.
sk[1]: Nepodporované sady znakov alebo zoradenie pre tabuľku: %1$s.
sk[2]: Nepodporované sady znakov alebo zoradenie pre tabuľku: %1$s.

en: Unsupported import file extension "%1$s".
sk: Neplatný typ súboru na import "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
sk: Neplatný formát importu "%1$s".

en: Unsupported operation.
sk: Nepodporovaná operácia.

en: Unsupported parameter "%2$s" for a filter condition of discovery rule "%1$s".
sk: Nepodporovaný parameter "%2$s" pre filtrovaciu podmienku zisťovacieho pravidla "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for the filter of discovery rule "%1$s".
sk: Nepodporovaný parameter "%2$s" pre filter akcie "%1$s".

en: Untitled
sk: Bez názvu

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
sk: Dostupný

[ctx: discovery status]
en: Up
sk: Dostupný

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update column
sk: Aktualizovať stĺpec

en: Update existing
sk: Aktualizovať existujúce

en: Update interval
sk: Interval obnovovania

en: Update operations
sk: Operácie aktualizácie

en: Update problem
sk: Problém s aktualizáciou

en: Updated
sk: Aktualizácia

en: Updated status of host "%1$s".
sk: Aktualizovaný status hosta "%1$s".

en: Upload
sk: Nahrať

en: Upper level maps
sk: Mapa najvyššej úrovne

en: Uptime
sk: Doba prevádzky

en: Uptime of Zabbix server process in seconds.
sk: Doba prevádzky Zabbix server procesov v sekundách.

en: Uptime/Downtime
sk: Doba dostupnosti/nedostupnosti

en: Use bulk requests
sk: Používať hromadné SNMP dopyty

en: Use custom event status colors
sk: Použite vlastné farby stavu udalosti

en: Use default
sk: Použi predvolené

en: Use host prototype configuration form to remove automatically linked templates on upcoming discovery.
sk: Pomocou konfiguračného formulára prototypu hosta odstráňte automaticky prepojené templaty pri nadchádzajúcom discovery.

en: Use if severity
sk: Použiť pri závažnosti

en: Use iframe sandboxing
sk: Použite iframe sandbox

en: Used in actions
sk: Používané v akciách

en: User
sk: Používateľ

en: User "%1$s" cannot be without user group.
sk: Používateľ „%1$s“ nemôže byť bez skupiny používateľov.

en: User "%1$s" is dashboard "%2$s" owner.
sk: Používateľ „%1$s“ je vlastníkom dashboardu „%2$s“.

en: User "%1$s" is map "%2$s" owner.
sk: Používateľ "%1$s" je vlastníkom mapy "%2$s".

en: User "%1$s" is report "%2$s" owner.
sk: Používateľ „%1$s“ je vlastníkom reportu „%2$s“.

en: User "%1$s" is report "%2$s" recipient.
sk: Používateľ „%1$s“ je príjemcom reportu „%2$s“.

en: User "%1$s" is used in "%2$s" action.
sk: Používateľ „%1$s“ sa používa v akcii „%2$s“.

en: User "%1$s" is user on whose behalf report "%2$s" is created.
sk: Používateľ „%1$s“ je používateľ, v mene ktorého je vytvorený report „%2$s“.

en: User "%1$s" unblocked.
sk: Používateľ „%1$s“ bol odblokovaný.

en: User action
sk: Akcia používateľa

en: User added
sk: Používateľ pridaný

en: User agent string
sk: User agent reťazec

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
sk: Používateľ nemôže sám seba pridať do vypnutej skupiny alebo do skupiny s vypnutým GUI prístupom.

en: User cannot change own role.
sk: Používateľ nemôže zmeniť svoju rolu.

en: User cannot change the user type of own role.
sk: Používateľ nemôže zmeniť typ používateľa vlastnej roly.

en: User deleted | Users deleted
sk[0]: Používateľ zmazaný
sk[1]: Používatelia zmazaný

en: User group
sk: Používateľská skupina

en: User group "%1$s" already exists.
sk: Používateľská skupina "%1$s" už existuje.

en: User group "%1$s" is report "%2$s" recipient.
sk: Používateľská skupina „%1$s“ je príjemcom reportu „%2$s“.

en: User group "%1$s" is used in "%2$s" action.
sk: Skupina používateľov „%1$s“ sa používa v akcii „%2$s“.

en: User group "%1$s" is used in configuration for database down messages.
sk: Skupina "%1$s" je použitá v nastavení skupiny pre správu o nefunčnej databáze.

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
sk: Používateľská skupina "%1$s" je použitá v skripte "%2$s".

en: User group added
sk: Používateľská skupina bola pridaná

en: User group deleted | User groups deleted
sk[0]: Skupina používateľov bola odstránená
sk[1]: Skupiny používateľov boli odstránené

en: User group for database down message
sk: Používateľská skupina pre správu o nefunčnej databáze

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
sk: Skupinové zdieľanie je chýbajúci parameter: %1$s v mape "%2$s".

en: User group updated | User groups updated
sk[0]: Používateľská skupina bola aktualizovaná
sk[1]: Používateľské skupiny boli aktualizované

en: User group with ID "%1$s" is not available.
sk: Skupina používateľov s ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: User groups
sk: Používateľské skupiny

en: User is not allowed to delete himself.
sk: Používateľ nemá dovolené zmazať sám seba.

en: User macros
sk: Používateľské makrá

en: User menu
sk: Používateľské menu

en: User name
sk: Používateľské meno

en: User password
sk: Heslo používateľa

en: User profile
sk: Profil používateľa

en: User role
sk: Rola používateľa

en: User role "%1$s" already exists.
sk: Rola používateľa „%1$s“ už existuje.

en: User role created
sk: Rola používateľa bola vytvorená

en: User role deleted | User roles deleted
sk[0]: Rola používateľa bola odstránená
sk[1]: Role používateľa bola odstránené

en: User role updated
sk: Rola používateľa bola aktualizovaná

en: User role with ID "%1$s" is not available.
sk: Rola používateľa s ID „%1$s“ nie je k dispozícii.

en: User roles
sk: Role používateľa

en: User sessions
sk: Používateľské sedenia

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: User sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
sk: Používateľské zdieľanie je chýbajúci parameter: %1$s pre obrazovku "%2$s".

en: User type
sk: Typ používateľa

en: User unblocked | Users unblocked
sk[0]: Používateľ odblokovaný
sk[1]: Používatelia odblokovaní

en: User updated
sk: Používateľ aktualizovaný

en: User with ID "%1$s" is not available.
sk: Používateľ s ID „%1$s“ nie je dostupný.

en: User with username "%1$s" already exists.
sk: Používateľ s používateľským menom „%1$s“ už existuje.

en: User/Recipient
sk: Používateľ/príjemca

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Username and password
sk: Používateľské meno a heslo

en: Username and password must be stored in Vault secret keys "username" and "password".
sk: Používateľské meno a heslo musia byť uložené v tajných kľúčoch trezora „používateľské meno“ a „heslo“.

en: Username attribute
sk: Atribút používateľského mena

en: Users
sk: Používatelia

en: VMware cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
sk: VMware štatistiky cache. Platné módy sú: total, free, pfree, used a pused.

en: VMware cluster performance counter, <url> - VMware service URL, <id> - VMware cluster id, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
sk: Počítadlo výkonu klastra VMware, <url> - URL služby VMware, <id> - ID klastra VMware, <cesta> - cesta počítadla výkonu, <instance> - inštancia počítadla výkonu

en: VMware cluster status, <url> - VMware service URL, <name> - VMware cluster name
sk: VMware stav klustra, <url> - URL VMware služby, <name> - VMware kluster meno

en: VMware datacenters and their IDs. Returns JSON
sk: Dátové centrá VMware a ich ID. Vráti JSON

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
sk: Štatistika kapacity dátového úložiska VMware v bajtoch alebo v percentách z celkového počtu. Vráti integer pre bajty; float pre percentá

en: VMware datastore hypervisors list, <url> - VMware service URL, <datastore> - datastore name
sk: Zoznam hypervízorov datastoru VMware, <url> – adresa URL služby VMware, <datastore> – názov datastoru

en: VMware datastore read statistics, <url> - VMware service URL, <datastore> - datastore name, <mode> - latency/maxlatency - average or maximum
sk: Štatistika čítania dátastoru VMware, <url> - URL služby VMware, <datastore> - názov datastoru, <mode> - latencia/maxlatencia - priemerné alebo maximálne

en: VMware datastore write statistics, <url> - VMware service URL, <datastore> - datastore name, <mode> - latency/maxlatency - average or maximum
sk: Štatistika zápisu do datastoru VMware, <url> - URL služby VMware, <datastore> - názov datastoru, <mode> - latencia/max latencia - priemerné alebo maximálne

en: VMware event log, <url> - VMware service URL, <mode> - all (default), skip - skip processing of older data
sk: Protokol udalostí VMware, <url> - URL služby VMware, <režim> - všetko (predvolené), preskoč - preskočenie spracovania starších údajov

en: VMware hypervisor BIOS UUID, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: UUID BIOS hypervízora VMware, <url> – adresa URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware

en: VMware hypervisor HW vendor state sensors, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name. Returns JSON
sk: Senzory stavu HW hypervízora VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta hypervízora VMware. Vráti JSON

en: VMware hypervisor ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware veľkosť balloned pamäti, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor cluster name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware kluster meno, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor datacenter name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name. Returns string
sk: Názov dátového centra hypervízora VMware, <url> – adresa URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware. Vráti reťazec

en: VMware hypervisor datastore read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
sk: VMware štatistika čítania datastore, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno, <datastore> - datastore meno, <mode> - latencia

en: VMware hypervisor datastore write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
sk: VMware štatistika zápisov datastore, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno, <datastore> - datastore meno, <mode> - latencia

en: VMware hypervisor datastores list, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: Zoznam datastorov hypervízora VMware, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware

en: VMware hypervisor health state rollup sensor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name. Returns 0 - gray; 1 - green; 2 - yellow; 3 - red
sk: Senzor zdravotného stavu hypervízora VMware, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware. Vráti 0 - šedá; 1 - zelená; 2 - žltá; 3 - červená

en: VMware hypervisor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware model, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware meno, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor network input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
sk: VMware vstupné sieťové štatistiky, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno, <mode> - bps

en: VMware hypervisor network output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
sk: VMware výstupné sieťové štatistiky, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno, <mode> - bps

en: VMware hypervisor performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
sk: VMware performance counter, <url> - VMware servisná URL, <uuid> - VMware meno hosta, <path> - performance counter cesta, <instance> - performance counter inštancia

en: VMware hypervisor processor frequency, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware frekvencia procesora, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor processor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware model procesora, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware využitie procesora v Hz, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor status, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware status, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware celková veľkosť pamäte, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware prevádzkový čas, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor used memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware veľkosť použitej pamäte, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor vendor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware meno predajcu, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware hypervisor version, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
sk: VMware verzia, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno

en: VMware service full name, <url> - VMware service URL
sk: VMware plné meno služby, <url> - URL VMware služby

en: VMware service version, <url> - VMware service URL
sk: VMware verzia, <url> - URL VMware služby

en: VMware virtual machine ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware veľkosť balloned pamäti virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine committed storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware použitý úložný priestor virtuálnym strojom, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine compressed memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware veľkosť komprimovanej pamäte virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine datacenter name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name. Returns string
sk: Názov dátového centra virtuálneho počítača VMware, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware. Vráti reťazec

en: VMware virtual machine disk device read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
sk: VMware štatistika čítania diskov virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja, <instance> - inštancia disku, <mode> - bps/ops - bytes/operations za sekundu

en: VMware virtual machine disk device write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
sk: VMware štatistika zápisov diskov virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja, <instance> - inštancia disku, <mode> - bps/ops - bytes/operations za sekundu

en: VMware virtual machine file system statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <fsname> - file system name, <mode> - total/free/used/pfree/pused
sk: VMware štatistika súborového systému virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja, <fsname> - meno súborového systému, <mode> - total/free/used/pfree/pused

en: VMware virtual machine guest memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware využitie hostiteľskej pamäti virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine host memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware využitie hostovej pamäti virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware meno hypervízora virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware meno virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine network interface input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
sk: VMware štatistika vstupov sieťového rozhrania virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja, <instance> - sieťové rozhranie, <mode> - bps/pps - bytes/packets za sekundu

en: VMware virtual machine network interface output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
sk: VMware štatistika výstupov sieťového rozhrania virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja, <instance> - sieťové rozhranie, <mode> - bps/pps - bytes/packets za sekundu

en: VMware virtual machine performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
sk: VMware VM performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware VM meno hosta, <path> - performance counter cesta, <instance> - performance counter inštancia

en: VMware virtual machine power state, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware stav napájania virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine private memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware veľkosť privátnej pamäte virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine processor ready time ms, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: Čas pripravenosti procesora virtuálneho počítača VMware ms, <url> - URL služby VMware, <uuid> - názov hosta virtuálneho počítača VMware

en: VMware virtual machine processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware využitie procesora virtuálneho stroja v Hz, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine shared memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware veľkosť zdielanej pamäte virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine swapped memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware veľkosť swapovanej pamäte virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware celková veľkosť pamäte virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine uncommitted storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware nevyužitý priestor virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine unshared storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware nezdieľaný priestor virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VMware virtual machine uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
sk: VMware čas prevádzky virtuálneho stroja, <url> - URL VMware služby, <uuid> - VMware host meno virtuálneho stroja

en: VVMware hypervisor maintenance status, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name. Returns 0 - not in maintenance; 1 - in maintenance
sk: Stav údržby hypervízora VVMware, <url> – URL služby VMware, <uuid> – názov hosta hypervízora VMware. Vráti 0 – nie je v údržbe; 1 - v údržbe

en: Valid URI schemes
sk: Platné schémy URI

en: Validate URI schemes
sk: Overiť schémy URI

en: Validation
sk: Validácia

en: Value
sk: Hodnota

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
sk: Hodnota "%1$s" je neplatná pre parameter "grid_align". Možnosti: "%2$s" a "%3$s"

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s" and "%3$s".
sk: Hodnota "%1$s" je neplatná pre parameter "grid_show". Možnosti: "%2$s" a "%3$s".

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s".
sk: Hodnota "%1$s" je neplatná pre parameter "grid_show". Možnosti: "%2$s".

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
sk: Hodnota "%1$s" je príliš dlhá pre pole "%2$s" - %3$d znakov. Povolená dĺžka je do %4$d znakov.

en: Value cache effectiveness. Valid parameters are: requests, hits and misses.
sk: Využitie cache hodnôt. Platné parametre sú: requests, hits a misses.

en: Value cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
sk: Štatistiky cache hodnôt. Platné módy sú: total, free, pfree, used a pused.

en: Value cannot be empty.
sk: Hodnota nemôže byť prázdna.

en: Value map
sk: Mapa hodnôt

en: Value map "%1$s" already exists.
sk: Mapa hodnôt "%1$s" už existuje.

en: Value mapping
sk: Mapovanie hodnôt

en: Value mappings
sk: Mapovania hodnôt

en: Value of MQTT topic. Format of returned data depends on the topic content. If wildcards are used, returns topic values in JSON
sk: Hodnota témy MQTT. Formát vrátených údajov závisí od obsahu témy. Ak sa použijú zástupné znaky, vráti hodnoty témy v JSON

en: Value of any Windows performance counter in English. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
sk: Hodnota ľubovoľného počítadla výkonu systému Windows v angličtine. Vráti integer, float, string alebo text (v závislosti od požiadavky)

en: Value of any Windows performance counter. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
sk: Hodnota Windows čítača výkonu. Vráti celé, desatinné číslo, reťazec alebo text (závisí na dotaze)

en: Value of new event tag
sk: Hodnota nového tagu eventu

en: Value of old event tag
sk: Hodnota starého tagu eventu

en: Value of tag
sk: Hodnota tagu

en: Value: no data
sk: Hodnota: bez údajov

en: Valuemap with ID "%1$s" is not available on "%2$s".
sk: Valuemap s ID "%1$s" nie je k dispozícii na "%2$s".

en: Values
sk: Hodnoty

en: Values without names are not allowed in form fields.
sk: Hodnoty bez názvov nie sú povolené v poliach formulára.

en: Variables
sk: Premenné

en: Various information about specific process(es). Returns float
sk: Rôzne informácie o konkrétnych procesoch. Vracia float

en: Vault API endpoint
sk: Koncový bod Vault API

en: Vault authentication token
sk: Overovací token trezoru

en: Vault connection failed.
sk: Pripojenie k trezoru zlyhalo.

en: Vault secret
sk: Tajomstvo trezoru

en: Vault secret path
sk: Tajná cesta trezoru

en: Vendor
sk: Výrobca

en: Verbose
sk: Rozvláčny

en: Verify database certificate
sk: Overte certifikát databázy

en: Version
sk: Verzia

en: Version of Zabbix agent. Returns string
sk: Verzia Zabbix agenta. Vráti reťazec

en: Version of Zabbix server or proxy
sk: Verzia servera Zabbix alebo proxy

en: Vertical
sk: Vertikálny

en: Vertical align
sk: Vertikálne zarovnanie

en: Vertical position
sk: Vertikálna poloha

en: Vietnamese (vi_VN)
sk: Vietnamsky (vi_VN)

en: View
sk: Pohľad

en: View as
sk: Zobraziť ako

en: Virtual space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
sk: Veľkosť virtuálneho priestoru v bajtoch alebo v percentách z celkového počtu. Vráti celé integer bajty; float na percentá

en: Visible name
sk: Zobrazované meno

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
sk: Zobrazované meno nemôže byť prázdne ak meno hostu chýba.

[ctx: Wednesday short]
en: W
sk: St

en: Warning
sk: Varovná

[ctx: setup]
en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning message
sk: Výstražná správa

en: Warning! Unable to retrieve database version.
sk: POZOR! Nie je možné získať verziu databázy.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should be at least %2$s.
sk: POZOR! Nepodporovaná verzia databázového servera %1$s. Malo by byť aspoň %2$s.

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should be at least (%2$s)
sk: POZOR! Nepodporovaná verzia databázového servera %1$s. Malo by byť aspoň (%2$s)

en: Warning! Unsupported %1$s database server version. Should not be higher than %2$s.
sk: POZOR! Nepodporovaná verzia databázového servera %1$s. Nemalo by byť vyššie ako %2$s.

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
sk: Je nám ľúto, maximálný počet elementov na zapamätanie bol už dosiahnutý.

en: Web monitoring
sk: Monitorovanie webov

en: Web scenario
sk: Web scenár

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
sk: Web scenár "%1$s" už existuje na hoste "%2$s".

en: Web scenario "%1$s" already exists.
sk: Web scenár "%1$s" už existuje.

en: Web scenario added
sk: Web scenár pridaný

en: Web scenario deleted
sk: Web scenár zmazaný

en: Web scenario disabled | Web scenarios disabled
sk[0]: Web scenár zakázaný
sk[1]: Web scenár zakázaný
sk[2]: Web scenár zakázaný

en: Web scenario enabled | Web scenarios enabled
sk[0]: Scenár povolený
sk[1]: Scenáre povolené
sk[2]: Scenáre povolené

en: Web scenario updated
sk: Web scenár aktualizovaný

en: Web scenarios
sk: Web scenáre

en: Webhook does not have parameters.
sk: Webhook nemá parametre.

en: Wed
sk: St

en: Wednesday
sk: Streda

en: Week
sk: Týždeň

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Weight
sk: Hmotnosť

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Welcome to
sk: Vitajte

en: When active
sk: Iba v dňoch/časoch

en: Widget at X:%3$d, Y:%4$d on page #%2$d of dashboard "%1$s" is out of bounds.
sk: Widget na X:%3$d, Y:%4$d na strane #%2$d informačného panela „%1$s“ je mimo.

en: Widget is deprecated.
sk: Widget je zastaraný.

en: Widget is too small for the specified number of columns and rows.
sk: Widget je príliš malý pre zadaný počet stĺpcov a riadkov.

en: Width
sk: Šírka

en: With data
sk: S údajmi

en: With data collection
sk: So zbieraním údajov

en: With dependencies
sk: So závislosťami

en: With header row
sk: S riadkom hlavičky

en: With problem name
sk: S názvom problému

en: With problems
sk: S problémami

en: With this setting only numeric items will be displayed in this column.
sk: Pri tomto nastavení sa v tomto stĺpci zobrazia iba číselné položky.

en: With triggers
sk: So spúšťačmi

en: Without data
sk: Bez údajov

en: Without problems
sk: Bez problémov

en: Without triggers
sk: Bez spúšťačov

en: Working time
sk: Pracovný čas

en: Write
sk: Zápis

en: Wrong Module.php class name for module located at %1$s.
sk: Nesprávny názov triedy Module.php pre modul umiestnený na %1$s.

en: Wrong fields for host "%1$s".
sk: Nesprávne polia pre hosta "%1$s".

en: Wrong fields for map link.
sk: Nesprávne polia pre linku mapy.

en: Wrong value for "url" field.
sk: Nesprávna hodnota poľa „url“.

en: X-Axis
sk: Os X

en: X-Frame-Options HTTP header
sk: Hlavička HTTP X-Frame-Options

en: XML data
sk: XML dáta

en: XML is empty
sk: XML je prázdne

en: XML is expected
sk: Očakáva sa XML

en: XML to JSON
sk: XML na JSON

en: Y axis MAX value
sk: Maximálna hodnota osy Y

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value
sk: Maximálna hodnota pre os Y musí byť väčšia ako minimálna hodnota pre túto os

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
sk: Maximálna hodnota pre os Y musí byť väčšia ako minimálna hodnota pre túto os.

en: Y axis MIN value
sk: Minimálna hodnota osy Y

en: Y axis side
sk: Strana osi Y

en: Y-axis
sk: Os Y

en: Y-m-d
sk: d.m.Y

en: Y-m-d H:i
sk: d.m.Y H:i

en: Y-m-d H:i:s
sk: d.m.Y H:i:s

en: YYYY-MM-DD
sk: RRRR-MM-DD

en: YYYY-MM-DD hh:mm
sk: RRRR-MM-DD hh:mm

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss
sk: RRRR-MM-DD hh:mm:ss

en: Year
sk: Rok

en: Yearly
sk: Ročne

en: Yes
sk: Áno

en: Yesterday
sk: Včera

en: You are logged in as "%1$s".
sk: Ste prihlásený ako "%1$s".

en: You are not able to choose some of the languages, because locales for them are not installed on the web server.
sk: Nemôžete si vybrať niektoré jazyky pretože locales pre ne nie sú nainštalované na web servery.

en: You are not logged in
sk: Nie ste prihlásený

en: You cannot switch hosts for current selection.
sk: Nemôžete zmeniť hostov pre aktuálne označenie.

en: You do not have permission to perform this operation.
sk: Nemáte oprávnenie na vykonanie tejto operácie.

en: You have no permissions to access this page.
sk: Nemáte oprávnenia k prístupu k tejto stránke.

en: You must login to view this page.
sk: Musíte byť prihlásený pre zobrazenie tejto stránky.

en: Your database is not working properly. Please wait a few minutes and try to repeat this action. If the problem still persists, please contact system administrator. The problem might be caused by long running transaction or row level lock accomplished by your database management system.
sk: Vaša databáza nefunguje správne. Počkajte niekoľko minút a skúste túto akciu zopakovať. Ak problém stále pretrváva, kontaktujte správcu systému. Problém môže byť spôsobený dlho prebiehajúcou transakciou alebo uzamknutím na úrovni riadkov, ktoré vykonal váš systém databázy.

en: Zabbix Integrations
sk: Integrácie Zabbix

en: Zabbix Technical Support
sk: Technická podpora Zabbix

en: Zabbix agent (active)
sk: Zabbix agent (aktívny)

en: Zabbix has received an incorrect request.
sk: Zabbix prijal neplatnú požiadavku.

en: Zabbix internal
sk: Zabbix interne

en: Zabbix internal authentication
sk: Zabbix interná autentifikácia

en: Zabbix login form
sk: Prihlasovací formulár Zabbix

en: Zabbix server "%1$s" cannot be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
sk: Zabbix server "%1$s" je nedostupný. Možné dôvody:
    1. Nesprávna hodnota IP/DNS pre server v "zabbix.conf.php";
    2. Nesprávne sieťové nastavenie.

en: Zabbix server (proxy)
sk: Server Zabbix (proxy)

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
sk: Zabbix server nie je v prevádzke: zobrazované informácie nemusia byť aktuálne.

en: Zabbix server is running
sk: Zabbix server v prevádzke

en: Zabbix server name
sk: Zabbix server meno

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: [Wrong value for day: "%1$s" ]
sk: [Nesprávna hodnota pre deň: "%1$s" ]

en: [Wrong value for month: "%1$s" ]
sk: [Nesprávna hodnota pre mesiac: "%1$s" ]

en: a DNS name is expected
sk: očakáva sa názov DNS

en: a boolean is expected
sk: očakáva sa boolovská hodnota

en: a boolean value is expected
sk: očakáva sa boolovská hodnota

en: a character string is expected
sk: reťazec znakov je očakávaný

en: a character string, integer or floating point value is expected
sk: očakáva sa reťazec znakov, celé číslo alebo hodnota s pohyblivou rádovou čiarkou

en: a date in YYYY-MM-DD format is expected
sk: očakáva sa dátum vo formáte RRRR-MM-DD

en: a date is expected
sk: očakáva sa dátum

en: a date not later than %1$s is expected
sk: očakáva sa dátum nie neskorší ako %1$s

en: a digit
sk: číslica

en: a floating point value is expected
sk: očakáva sa hodnota float

en: a hexadecimal color code (6 symbols) is expected
sk: očakáva sa hexadecimálny farebný kód (6 symbolov).

en: a low-level discovery macro is expected
sk: očakáva sa makro low-level discovery

en: a number has too many fractional digits
sk: číslo má príliš veľa zlomkových číslic

en: a number is expected
sk: očakáva sa číslo

en: a number is too large
sk: číslo je príliš veľké

en: a numeric value is expected
sk: číselná hodnota je očakávaná

en: a relative time is expected
sk: očakáva sa relatívny čas

en: a special character
sk: špeciálna postava

en: a string, number or null value is expected
sk: očakáva sa string, číslo alebo nulová hodnota

en: a time is expected
sk: očakáva sa čas

en: a time not later than %1$s is expected
sk: očakávaný čas nie neskorší ako %1$s

en: a time period is expected
sk: očakáva sa časové obdobie

en: a time range is expected
sk: očakáva sa časový rozsah

en: a time unit is expected
sk: očakáva sa časová jednotka

en: a timestamp is too large
sk: časová pečiatka je príliš veľká

en: abs() - Absolute value
sk: abs() – Absolútna hodnota

en: acos() - The arccosine of a value as an angle, expressed in radians
sk: acos() – Arkosínus hodnoty ako uhol vyjadrený v radiánoch

en: affects only filtered data
sk: ovplyvňuje len už filtrované údaje

en: all
sk: všetky

en: all media
sk: všetky médiá

en: an IP address is expected
sk: očakáva sa IP adresa

en: an array is expected
sk: pole je očakávané

en: an array or a character string is expected
sk: očakáva sa pole alebo reťazec znakov

en: an array or object is expected
sk: očakáva sa pole alebo objekt

en: an empty string is expected
sk: prázdny reťazec je očakávaný

en: an even number of hexadecimal characters is expected
sk: očakáva sa párny počet hexadecimálnych znakov

en: an explicit time is expected
sk: očakáva sa presný čas

en: an identifier is not defined in the formula
sk: vo vzorci nie je definovaný identifikátor

en: an integer is expected
sk: očakáva sa integer

en: an unsigned integer is expected
sk: očakáva sa integer bez znamienka

en: an uppercase and a lowercase Latin letter
sk: veľké a malé latinské písmeno

en: and
sk: a

en: as Blue
sk: na modro

en: as Green
sk: na zeleno

en: as Red
sk: na červeno

en: ascending
sk: vzostupne

en: ascii() - Returns the ASCII code of the leftmost character of the value
sk: ascii() - Vráti kód ASCII znaku hodnoty úplne vľavo

en: asin() - The arcsine of a value as an angle, expressed in radians
sk: asin() – Arkussínus hodnoty ako uhol vyjadrený v radiánoch

en: at least one day of the week must be selected
sk: musí byť vybraný aspoň jeden deň v týždni

en: at least one override option must be specified
sk: musí byť špecifikovaná aspoň jedna možnosť prepísania

en: atan() - The arctangent of a value as an angle, expressed in radians
sk: atan() – arkustangens hodnoty ako uhol vyjadrený v radiánoch

en: atan2() - The arctangent of the ordinate (exprue) and abscissa coordinates specified as an angle, expressed in radians
sk: atan2() – arkustangens súradnice ordináty (vyjadrené) a súradnice x špecifikované ako uhol vyjadrený v radiánoch

en: autoregistered host
sk: automaticky registrovaný host

en: autoregistration
sk: automatická registrácia

en: avg
sk: priemer

en: avg() - Average value of a period T
sk: avg() – Priemerná hodnota doby T

en: baselinedev() - Returns the number of deviations between data periods in seasons and the last data period
sk: baselinedev() – Vráti počet odchýlok medzi obdobiami údajov v ročných obdobiach a posledným obdobím údajov

en: baselinewma() - Calculates baseline by averaging data periods in seasons
sk: baselinewma() – Vypočíta základnú líniu spriemerovaním období údajov v ročných obdobiach

en: between() - Checks if a value belongs to the given range (1 - in range, 0 - otherwise)
sk: medzi() – kontroluje, či hodnota patrí do daného rozsahu (1 – v rozsahu, 0 – inak)

en: bitand() - Bitwise AND
sk: bitand() - Bitové AND

en: bitlength() - Returns the length in bits
sk: bitlength() - Vráti dĺžku v bitoch

en: bitlshift() - Bitwise shift left
sk: bitlshift() - Bitový posun doľava

en: bitnot() - Bitwise NOT
sk: bitnot() - Bitové NIE

en: bitor() - Bitwise OR
sk: bitor() - Bitové ALEBO

en: bitrshift() - Bitwise shift right
sk: bitrshift() - bitový posun doprava

en: bitxor() - Bitwise exclusive OR
sk: bitxor() - bitové exkluzívne ALEBO

en: blinking
sk: blikajúci

en: both username and password should be either present or empty
sk: používateľské meno aj heslo by mali byť prítomné alebo prázdne

en: bytelength() - Returns the length in bytes
sk: bytelength() – Vráti dĺžku v bajtoch

en: calculated
sk: vypočítané

en: can be used to add "@2x" to the URL to load retina tiles.
sk: možno použiť na pridanie „@2x“ k adrese URL na načítanie dlaždíc sietnice.

en: cannot be changed
sk: nemožno zmeniť

en: cannot be empty
sk: nemôže byť prázdny

en: cannot be less than or equal to the value of parameter "%1$s"
sk: nemôže byť menšia alebo rovná hodnote parametra "%1$s"

en: cannot be specified the value of parameter "%1$s"
sk: nemožno zadať hodnotu parametra "%1$s"

en: cannot be unlinked
sk: nemožno odpojiť

en: cannot convert to JSON, result value too long
sk: nemožno konvertovať na JSON, výsledná hodnota je príliš dlhá

en: cannot delete templated host prototype
sk: nemôže odstrániť template prototyp hosta

en: cannot have more than one default interface of the same type
sk: nemôže mať viac ako jedno predvolené rozhranie rovnakého typu

en: cannot perform Scroll API request, data could be truncated
sk: nemôže vykonať požiadavku Scroll API, údaje môžu byť skrátené

en: cannot update property for templated discovery rule
sk: nemôže aktualizovať vlastnosť pre template discovery pravidla

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of discovered object
sk: nemôže aktualizovať parameter iba na čítanie "%1$s" objaveného objektu

en: cannot update readonly parameter "%1$s" of inherited object
sk: nemôže aktualizovať parameter iba na čítanie "%1$s" zdedeného objektu

en: cbrt() - Cube root
sk: cbrt() - odmocnina kocky

en: ceil() - Rounds up to the nearest greater integer
sk: ceil() – Zaokrúhli nahor na najbližšie väčšie celé číslo

en: change() - Difference between last and previous value
sk: change() - Rozdiel medzi poslednou a predchádzajúcou hodnotou

en: changecount() - Number of changes between adjacent values, Mode (all - all changes, inc - only increases, dec - only decreases)
sk: changecount() – počet zmien medzi susednými hodnotami, režim (všetky – všetky zmeny, vrátane – iba zvýšenie, zníženie – iba zníženie)

en: char() - Returns the character which represents the given ASCII code
sk: char() - Vráti znak, ktorý predstavuje daný kód ASCII

en: check expression starting from "%1$s"
sk: skontroluj výraz začínajúci od "%1$s"

en: circular dependency is not allowed
sk: kruhová závislosť nie je povolená

en: circular item dependency is not allowed
sk: kruhová závislosť itemu nie je povolená

en: color
sk: farba

en: comma separated list of time periods is expected for scheduled week days
sk: pre naplánované dni v týždni sa očakáva zoznam časových období oddelených čiarkami

en: comma-separated list
sk: zoznam oddelený čiarkami

en: concat() - Returns a string that is the result of concatenating value to string
sk: concat() - Vráti reťazec, ktorý je výsledkom zreťazenia hodnoty do reťazca

en: configure
sk: nastaviť

en: contains
sk: obsahuje

en: cos() - The cosine of a value, where the value is an angle expressed in radians
sk: cos() – kosínus hodnoty, kde hodnota je uhol vyjadrený v radiánoch

en: cosh() - The hyperbolic cosine of a value
sk: cosh() – Hyperbolický kosínus hodnoty

en: cot() - The cotangent of a value, where the value is an angle expressed in radians
sk: cot() – kotangens hodnoty, kde hodnota je uhol vyjadrený v radiánoch

en: count
sk: počet

en: count() - Number of successfully retrieved values V (which fulfill operator O) for period T
sk: count() - Počet úspešne získaných hodnôt V (ktoré spĺňajú operátor O) za obdobie T

en: countunique() - The number of unique values
sk: countunique() – počet jedinečných hodnôt

en: date() - Current date
sk: date() - Aktuálny dátum

en: dayofmonth() - Day of month
sk: dayofmonth() – deň v mesiaci

en: dayofweek() - Day of week
sk: dayofweek() - Deň v týždni

en: days
sk: dní

en: default
sk: predvolené

en: degrees() - Converts a value from radians to degrees
sk: stupne() - Prevedie hodnotu z radiánov na stupne

en: descending
sk: zostupne

en: description
sk: popis

en: directory cannot be empty
sk: adresár nemôže byť prázdny

en: discovered host
sk: zistené hosty

en: discovered service
sk: zistené služby

en: discovery
sk: zisťovanie

en: discovery rule "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
sk: pravidlo discovery „%1$s“ na hostovi „%2$s“ nie je monitorované

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: does not equal
sk: nerovná sa

en: does not exist
sk: neexistuje

en: does not match
sk: nezhoduje sa

en: e() - Returns Euler's number
sk: e() - Vráti Eulerovo číslo

en: equals
sk: rovná sa

en: error message
sk: chybová správa

en: exists
sk: existuje

en: exp() - Euler's number at a power of a value
sk: exp() - Eulerovo číslo v mocnine hodnoty

en: expm1() - Euler's number at a power of a value minus 1
sk: expm1() – Eulerovo číslo pri mocnine hodnoty mínus 1

en: expression is empty
sk: výraz je prázdny

en: failed to parse JSON
sk: nepodarilo sa analyzovať JSON

en: file format is unsupported
sk: formát súboru nie je podporovaný

en: find() - Check occurrence of pattern V (which fulfill operator O) for period T (1 - match, 0 - no match)
sk: find() - Kontrola výskytu vzoru V (ktorý spĺňa operátor O) pre obdobie T (1 - zhoda, 0 - žiadna zhoda)

en: first
sk: prvý

en: first parameter is expected
sk: očakáva sa prvý parameter

en: first() - The oldest value in the specified time interval
sk: first() - Najstaršia hodnota v zadanom časovom intervale

en: floor() - Rounds down to the nearest smaller integer
sk: floor() – Zaokrúhli nadol na najbližšie menšie celé číslo

en: forecast() - Forecast for next t seconds based on period T
sk: prognóza() – predpoveď na nasledujúcich t sekúnd na základe obdobia T

en: fourth
sk: štvrtý

en: fuzzytime() - Difference between item value (as timestamp) and Zabbix server timestamp is less than or equal to T seconds (1 - true, 0 - false)
sk: fuzzytime() – Rozdiel medzi hodnotou položky (ako časová pečiatka) a časovou pečiatkou servera Zabbix je menší alebo rovný T sekundám (1 – pravda, 0 – nepravda)

en: geographical coordinates (values of comma separated latitude and longitude) are expected
sk: očakávajú sa zemepisné súradnice (hodnoty zemepisnej šírky a dĺžky oddelené čiarkou)

[ctx: item_form]
en: global housekeeping settings
sk: globálne nastavenia údržby

en: host group
sk: skupina

en: host pattern
sk: hostiteľský vzor

en: icon
sk: ikonka

en: image
sk: obrázok

en: image size must be less than %1$s
sk: veľkosť obrázka musí byť menšia ako %1$s

en: in
sk: v

en: in range
sk: v dosahu

en: in() - Checks if a value equals to one of the listed values (1 - equals, 0 - otherwise)
sk: in() – skontroluje, či sa hodnota rovná jednej z uvedených hodnôt (1 – rovná sa, 0 – inak)

en: including subgroups
sk: vrátane podskupín

en: incorrect calculated item formula
sk: nesprávny vzorec vypočítanej položky

en: incorrect calculated item formula starting from "%1$s"
sk: nesprávny vypočítaný vzorec položky začínajúci od „%1$s“

en: incorrect condition type
sk: nesprávny typ stavu

en: incorrect element count
sk: nesprávny počet prvkov

en: incorrect expression starting from "%1$s"
sk: nesprávny výraz začínajúci od „%1$s“

en: incorrect number of conditions
sk: nesprávny počet podmienok

en: incorrect syntax near "%1$s"
sk: nesprávna syntax pri "%1$s"

en: incorrect usage of function "%1$s"
sk: nesprávne použitie funkcie "%1$s"

en: insert() - Inserts specified characters or spaces into a character string, beginning at a specified position in the string
sk: insert() – Vloží určené znaky alebo medzery do znakového reťazca, začínajúc na určenej pozícii v reťazci

[ctx: event source]
en: internal
sk: interný

en: invalid Prometheus output
sk: neplatný výstup Prometheus

en: invalid Prometheus pattern
sk: neplatný vzor Prometheus

en: invalid address range "%1$s"
sk: neplatný rozsah adries "%1$s"

en: invalid aggregation method
sk: neplatná metóda agregácie

en: invalid byte sequence in UTF-8
sk: neplatná sekvencia bajtov v UTF-8

en: invalid delay
sk: neplatné oneskorenie

en: invalid fifth parameter in function "%1$s"
sk: neplatný piaty parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid first parameter in function "%1$s"
sk: neplatný prvý parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid fourth parameter in function "%1$s"
sk: neplatný štvrtý parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid history storage period
sk: neplatná doba uchovávania histórie

en: invalid host group name
sk: neplatný názov host grupy

en: invalid host name
sk: neplatný názov hosta

en: invalid number of parameters in function "%1$s"
sk: neplatný počet parametrov vo funkcii "%1$s"

en: invalid range expression
sk: neplatný výraz rozsahu

en: invalid regular expression
sk: neplatný regulárny výraz

en: invalid second parameter in function "%1$s"
sk: neplatný druhý parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid seventh parameter in function "%1$s"
sk: neplatný siedmy parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid sixth parameter in function "%1$s"
sk: neplatný šiesty parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid third parameter in function "%1$s"
sk: neplatný tretí parameter vo funkcii "%1$s"

en: invalid trend storage period
sk: neplatné obdobie uloženia trendu

en: is greater than or equals
sk: je väčšie alebo rovné

en: is less than or equals
sk: je menšie alebo rovné

en: is not enclosed in {} or is malformed
sk: nie je uzavretý v {} alebo má nesprávny tvar

en: item
sk: položka

en: item "%1$s" on host "%2$s" is not monitored
sk: pravidlo discovery „%1$s“ na hostovi „%2$s“ nie je monitorované

en: item pattern
sk: vzor itemu

en: key is empty
sk: kľúč je prázdny

en: kurtosis() - Measures the "tailedness" of the probability distribution
sk: kurtosis() - Meria "tailedness" rozdelenia pravdepodobnosti

en: last
sk: naposledy

[ctx: week of month]
en: last
sk: naposledy

en: last() - Last (most recent) T value
sk: last() - Posledná (najnovšia) hodnota T

en: left
sk: vľavo

en: left() - Returns the leftmost count characters
sk: left() - Vráti počet znakov najviac vľavo

en: length() - Length of last (most recent) T value in characters
sk: length() - Dĺžka poslednej (najnovšej) hodnoty T v znakoch

en: list of characters
sk: zoznam znakov

en: log() - Natural logarithm
sk: log() - Prirodzený logaritmus

en: log10() - Decimal logarithm
sk: log10() – desiatkový logaritmus

en: logeventid() - Event ID of last log entry matching regular expression V for period T (1 - match, 0 - no match)
sk: logeventid() – ID udalosti poslednej položky denníka zodpovedajúcej regulárnemu výrazu V pre obdobie T (1 – zhoda, 0 – žiadna zhoda)

en: logseverity() - Log severity of the last log entry for period T
sk: logseverity() - Zaznamenať závažnosť poslednej položky protokolu za obdobie T

en: logsource() - Log source of the last log entry matching parameter V for period T (1 - match, 0 - no match)
sk: logsource() – zdroj protokolu poslednej položky protokolu zodpovedajúcej parametru V pre obdobie T (1 – zhoda, 0 – žiadna zhoda)

en: low-level discovery rule
sk: nízko úrovňové zisťovacie pravidlo

en: ltrim() - Remove specified characters from the beginning of a string
sk: ltrim() – odstráni zadané znaky zo začiatku reťazca

en: m-d
sk: d-m

en: m-d H:i
sk: d-m H:i

en: macro is empty
sk: makro je prázdne

en: macro(s)
sk: makro(á)

en: mad() - Median absolute deviation
sk: mad() - Stredná absolútna odchýlka

en: mandatory parameter is missing in function "%1$s"
sk: vo funkcii "%1$s" chýba povinný parameter

en: map
sk: mapa

en: matches
sk: zhody

en: max period is less than time filter default period
sk: max perióda je kratšia ako predvolená perióda časového filtra

en: max() - Maximum value for period T
sk: max() – maximálna hodnota pre obdobie T

en: maximum dependent items count reached
sk: dosiahnutý maximálny počet závislých itemov

en: maximum number of dependency levels reached
sk: maximálny počet dosiahnutých úrovní závislosti

en: mid() - Returns a substring beginning at the character position specified by start for N characters
sk: mid() - Vráti podreťazec začínajúci na pozícii znaku zadanej ako začiatok pre N znakov

en: min() - Minimum value for period T
sk: min() – Minimálna hodnota pre obdobie T

en: minimum length is %1$s characters
sk: minimálna dĺžka je %1$s znakov

en: mod() - Division remainder
sk: mod() - zvyšok po delení

en: monodec() - Check for continuous item value decrease (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
sk: monodec() – Kontrola nepretržitého poklesu hodnoty položky (1 – údaje sú monotónne, 0 – inak), Režim (prísny – vyžadujú prísnu monotónnosť)

en: monoinc() - Check for continuous item value increase (1 - data is monotonic, 0 - otherwise), Mode (strict - require strict monotonicity)
sk: monoinc() – Kontrola nepretržitého zvyšovania hodnoty položky (1 – údaje sú monotónne, 0 – inak), Režim (prísny – vyžadujú prísnu monotónnosť)

en: must be %1$s characters long
sk: musí mať %1$s znakov

en: must be a valid LDAP user
sk: musí byť platný LDAP používateľ

en: must be at least %1$d characters long
sk: musí mať aspoň %1$d znakov

en: must contain at least one digit
sk: musí obsahovať aspoň jednu číslicu

en: must contain at least one low-level discovery macro
sk: musí obsahovať aspoň jedno makro low-level discovery

en: must contain at least one lowercase and one uppercase Latin letter
sk: musí obsahovať aspoň jedno malé a jedno veľké latinské písmeno

en: must contain at least one special character
sk: musí obsahovať aspoň jeden špeciálny znak

en: must not be one of common or context-specific passwords
sk: nesmie byť jedným z bežných alebo kontextovo špecifických hesiel

en: must not contain user's name, surname or username
sk: nesmie obsahovať meno, priezvisko alebo užívateľské meno užívateľa

en: name
sk: názov

en: new
sk: nový

[ctx: new element in multiselect]
en: new
sk: nový

en: no data
sk: nenájdené dáta

en: no default interface for "%1$s" type.
sk: Žiadne predvolené rozhranie pre "%1$s" typ.

en: no permissions to acknowledge problems
sk: žiadne povolenia na uznanie problémov

en: no permissions to add problem comments
sk: žiadne povolenia na pridávanie komentárov k problémom

en: no permissions to change problem severity
sk: žiadne povolenia na zmenu závažnosti problému

en: no permissions to close problems
sk: žiadne povolenia na zatvorenie problémov

en: no permissions to create and edit maps
sk: žiadne povolenia na vytváranie a úpravu máp

en: no permissions to unacknowledge problems
sk: žiadne povolenia na zrušenie potvrdenia problémov

en: nodata() - No data received during period of time T (1 - true, 0 - false), Mode (strict - ignore proxy time delay in sending data)
sk: nodata() - Počas časového obdobia T neboli prijaté žiadne údaje (1 - pravda, 0 - nepravda), Režim (prísny - ignorovanie časového oneskorenia proxy pri odosielaní údajov)

en: none
sk: žiadny

en: nonempty key and value pair expected
sk: očakáva sa neprázdny pár kľúča a hodnoty

en: not in
sk: mimo

en: not selected
sk: nie je vybratý

en: now() - Number of seconds since the Epoch
sk: now() - Počet sekúnd od epochy

en: number
sk: číslo

en: of
sk: z

en: on
sk: v

en: only one time unit is allowed
sk: je povolená iba jedna časová jednotka

en: or
sk: alebo

en: other
sk: iné

en: output
sk: výstup

en: path/to/secret
sk: cesta/k/shifre

en: path/to/secret:key
sk: cesta/k/šifre:kľúči

en: pattern
sk: vzor

en: percentile() - Percentile P of a period T
sk: percentil() – percentil P periódy T

en: pi() - Returns the Pi constant
sk: pi() - Vráti konštantu Pi

en: power() - The power of a base value to a power value
sk: power() – mocnina základnej hodnoty na hodnotu mocniny

en: problem pattern
sk: problémový vzor

en: radians() - Converts a value from degrees to radians
sk: radians() - Prevedie hodnotu zo stupňov na radiány

en: rand() - A random integer value
sk: rand() - Náhodná celočíselná hodnota

en: rate() - Returns per-second average rate for monotonically increasing counters
sk: rate() - Vráti priemernú rýchlosť za sekundu pre monotónne rastúce počítadlá

en: read-write access to the child service "%1$s" is required
sk: Vyžaduje sa prístup na čítanie a zápis k podradenej službe „%1$s“.

en: read-write access to the child service "%1$s" must be retained
sk: prístup na čítanie a zápis do podriadenej služby "%1$s" musí byť zachovaný

en: read-write access to the service is required
sk: vyžaduje sa prístup k službe na čítanie a zápis

en: read-write access to the service must be retained
sk: prístup na čítanie a zápis k službe musí byť zachovaný

en: reference to a non-existent tree element
sk: odkaz na neexistujúci prvok stromu

en: refreshed every %1$s sec.
sk: obnovované každých %1$s sek.

en: regexp
sk: regulárny výraz

en: regular expression
sk: regulárny výraz

en: repeat() - Returns a string composed of value repeated count times
sk: repeat() - Vráti reťazec zložený z opakovaných počtov hodnôt

en: replace() - Search value for occurrences of pattern, and replace with replacement
sk: nahradit() - Vyhľadá hodnotu pre výskyty vzoru a nahraďte ju náhradou

en: replacement
sk: výmena

en: represent tile coordinates;
sk: predstavujú súradnice dlaždíc;

en: represents one of the available subdomains;
sk: predstavuje jednu z dostupných subdomén;

en: represents zoom level parameter in the URL;
sk: predstavuje parameter úrovne priblíženia v adrese URL;

en: right
sk: vpravo

en: right() - Returns the rightmost count characters
sk: right() – Vráti počet znakov najviac vpravo

en: round() - Rounds a value to decimal places
sk: round() – Zaokrúhli hodnotu na desatinné miesta

en: rtrim() - Removes specified characters from the end of a string
sk: rtrim() – odstráni zadané znaky z konca reťazca

en: script
sk: skript

en: search string
sk: vyhľadávací reťazec

[ctx: adjective]
en: second
sk: druhý

en: second parameter is expected
sk: očakáva sa druhý parameter

en: seconds
sk: sekúnd

en: selected
sk: označené

en: service
sk: služba

en: short description
sk: krátky popis

en: should be empty
sk: by mal byť prázdny

en: should be less than current time
sk: by mal byť menší ako aktuálny čas

en: show icon mappings
sk: zobraziť mapovanie ikon

en: sign in as guest
sk: prihláste sa ako hosť

en: signum() - Returns -1 if a value is negative, 0 if a value is zero, 1 if a value is positive
sk: signum() - Vráti -1, ak je hodnota záporná, 0, ak je hodnota nula, 1, ak je hodnota kladná

en: sin() - The sine of a value, where the value is an angle expressed in radians
sk: sin() – sínus hodnoty, kde hodnota je uhol vyjadrený v radiánoch

en: sinh() - The hyperbolic sine of a value
sk: sinh() - Hyperbolický sínus hodnoty

en: skewness() - Measures the asymmetry of the probability distribution
sk: skewness() - Meria asymetriu rozdelenia pravdepodobnosti

en: sqrt() - Square root of a value
sk: sqrt() - Druhá odmocnina hodnoty

en: standalone server
sk: samostatný server

en: stddevpop() - Population standard deviation
sk: stddevpop() – štandardná odchýlka populácie

en: stddevsamp() - Sample standard deviation
sk: stddevsamp() - Vzorová štandardná odchýlka

en: sum
sk: súčet

en: sum() - Sum of values of a period T
sk: sum() – súčet hodnôt obdobia T

en: sumofsquares() - The sum of squares
sk: sumofsquares() – súčet štvorcov

en: supplied credentials are not unique
sk: poskytnuté poverenia nie sú jedinečné

en: tan() - The tangent of a value
sk: tan() – tangens hodnoty

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
sk: šablóna ID "%1$s" je použitá %2$s krát

en: the last new line feed is missing
sk: chýba posledný nový riadok

en: the parameter "%1$s" is missing
sk: parameter "%1$s" chýba

en: the table "%1$s" was not found
sk: tabuľka "%1$s" sa nenašla

en: the tag "%1$s" is missing
sk: tag "%1$s" chýba

en: third
sk: tretí

en: third parameter is expected
sk: očakáva sa tretí parameter

en: time filter default period exceeds the max period
sk: predvolené obdobie filtra času presahuje maximálne obdobie

en: time shift
sk: časový posun

en: time() - Current time
sk: time() - Aktuálny čas

en: timeleft() - Time to reach threshold estimated based on period T
sk: timeleft() – čas na dosiahnutie prahu odhadovaný na základe obdobia T

en: trendavg() - Average value of a period T with exact period shift
sk: trendavg() - Priemerná hodnota periódy T s presným posunom periódy

en: trendcount() - Number of successfully retrieved values for period T
sk: trendcount() - Počet úspešne získaných hodnôt za obdobie T

en: trendmax() - Maximum value for period T with exact period shift
sk: trendmax() - Maximálna hodnota pre periódu T s presným posunom periódy

en: trendmin() - Minimum value for period T with exact period shift
sk: trendmin() - Minimálna hodnota pre periódu T s presným posunom periódy

en: trendstl() - Anomaly detection for period T
sk: trendstl() - Detekcia anomálií pre obdobie T

en: trendsum() - Sum of values of a period T with exact period shift
sk: trendsum() - Súčet hodnôt periódy T s presným posunom periódy

en: trigger
sk: spúšťač

en: trigger does not allow manual closing
sk: trigger neumožňuje manuálne zatváranie

en: trigger expression must contain at least one /host/key reference
sk: trigger výraz musí obsahovať aspoň jeden odkaz host:key

en: trigger prototype cannot be moved to another template or host
sk: prototyp triggra nemožno presunúť do iného templatu alebo hosta

en: trigger with linkages cannot be moved to another template or host
sk: trigger s prepojeniami nemožno presunúť do iného templatu alebo hosta

en: trim() - Remove specified characters from the beginning and the end of a string
sk: trim() - Odstránenie špecifikovaných znakov zo začiatku a konca reťazca

en: truncate() - Truncates a value to decimal places
sk: truncate() – Skráti hodnotu na desatinné miesta

en: type here to search
sk: Vyhľadávanie

en: unacceptable URL
sk: neprijateľná adresa URL

en: unexpected constant "%1$s"
sk: neočakávaná konštanta „%1$s“

en: unexpected constant value "%1$s"
sk: neočakávaná hodnota konštanty "%1$s"

en: unexpected end of expression macro
sk: makro neočakávaného konca výrazu

en: unexpected end of key
sk: neočakávaný koniec kľúča

en: unexpected end of macro
sk: neočakávaný koniec makra

en: unexpected parameter "%1$s"
sk: neočakávaný parameter "%1$s"

en: unexpected tag "%1$s"
sk: neočakávaný tag "%1$s"

en: unexpected text "%1$s"
sk: neočakávaný text "%1$s"

en: unexpected value "%1$s"
sk: neočakávaná hodnota "%1$s"

en: unknown
sk: neznámy

en: unknown function "%1$s"
sk: neznáma funkcia "%1$s"

en: unsupported Prometheus function
sk: nepodporovaná funkcia Prometheus

en: unsupported time suffix
sk: nepodporovaná časová prípona

en: unsupported version number
sk: nepodporované číslo verzie

en: uppercase identifier expected
sk: očakáva sa veľký identifikátor

en: value
sk: hodnota

en: value "%1$s" already exists
sk: hodnota "%1$s" už existuje

en: value "%1$s" not found
sk: hodnota "%1$s" sa nenašla

en: value %1$s already exists
sk: hodnota %1$s už existuje

en: value is too long
sk: hodnota je príliš dlhá

en: value must be %1$s | value must be one of %1$s
sk[0]: hodnota musí byť %1$s
sk[1]: hodnota musí byť %1$s
sk[2]: hodnota musí byť %1$s

en: value must be between "%1$s" and "%2$s"
sk: hodnota musí byť medzi "%1$s" a "%2$s"

en: value must be empty
sk: hodnota musí byť prázdna

en: value must be empty or %1$s | value must be empty or one of %1$s
sk[0]: hodnota musí byť prázdna alebo %1$s
sk[1]: hodnoty musia byť prázdne alebo %1$s
sk[2]: hodnoty musia byť prázdne alebo %1$s

en: value must be no greater than "%1$s"
sk: hodnota nesmie byť väčšia ako "%1$s"

en: value must be no less than "%1$s"
sk: hodnota nesmie byť menšia ako "%1$s"

en: value must be one of %1$s
sk: hodnota musí byť jedna z %1$s

en: value must be within the range of %1$s
sk: hodnota musí byť v rozsahu %1$s

en: value of first parameter is too long
sk: hodnota prvého parametra je príliš dlhá

en: value of new event tag
sk: hodnotu nového event tagu

en: value of second parameter is too long
sk: hodnota druhého parametra je príliš dlhá

en: value of third parameter must be one of %1$s
sk: hodnota tretieho parametra musí byť jedna z %1$s

en: varpop() - Population variance
sk: varpop() - Populačný rozptyl

en: varsamp() - Sample variance
sk: varsamp() - Ukážkový rozptyl

en: via
sk: cez

en: wrong discovery rule type
sk: nesprávny typ pravidla discovery

en: wrong item type
sk: nesprávny typ itemu

[ctx: year short]
en: y
sk: r

en: zoom level must be between "%1$s" and "%2$s"
sk: úroveň priblíženia musí byť medzi "%1$s" a "%2$s"
