zanshin - en to bg translation catalogue (117 entries)

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
bg: утре

[ctx: this day]
en: today
bg: днес

[ctx: the day before today]
en: yesterday
bg: вчера

[ctx: the week after this week]
en: next week
bg: следваща седмица

[ctx: the month after this month]
en: next month
bg: следващ месец

en: Configure
bg: Настройване

en: Please select or create a resource which will be used by the application to store and query its TODOs.
bg: Моля, изберете или създайте ресурс, който ще се използва от приложението, за да съхранява и прави справки за своят списък със задачи.

en: Add resource
bg: Добавяне на ресурс

en: Remove resource
bg: Премахване на ресурс

en: Configure resource...
bg: Конфигуриране на ресурса...

en: Multiple Agent Deletion
bg: Изтриване на множество агенти

en: Do you really want to delete the selected agent instances?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните екземпляри на агенти?

en: Could not find a collection to store the task into!
bg: Не можа да се намери колекция, в която да се съхрани задачата!

en: Could not associate '%1', it is an ancestor of '%2'
bg: Не може да се асоциира "%1", тя е предшественик на "%2"

en: Cannot add task %1
bg: Не може да се добави задача %1

en: Cannot remove task %1
bg: Не може да се премахне задача %1

en: Cannot promote task %1 to be a project
bg: Не може да се превърне задача %1 в проект

en: Cannot modify task %1
bg: Не може да се модифицира задача %1

en: Cannot move task %1 as sub-task of %2
bg: Не може да се премести задача %1 като подзадача на %2

en: Cannot deparent task %1 from its parent
bg: Не може да се отдели подзадача %1 от основната задача

en: Cannot add project %1 in dataSource %2
bg: Не може да се добави проект %1 в източник на данни %2

en: Cannot add context %1
bg: Не може да се добави контекст %1

en: Cannot remove project %1
bg: Не може да премахне проект %1

en: Cannot remove context %1
bg: Не може да се премахне контекст %1

en: Inbox
bg: Входящи

en: Workday
bg: Работни дни

en: Projects
bg: Проекти

en: Contexts
bg: Контекст

en: All Tasks
bg: Всички задачи

en: Cannot modify project %1
bg: Не може да се промени проект %1

en: Cannot modify context %1
bg: Не може да се модифицира контекст %1

en: Cannot add %1 to project %2
bg: Не може да се добави %1 в проект %2

en: Cannot add %1 to context %2
bg: Не може да се добави %1 в контекст %2

en: Cannot move %1 to Inbox
bg: Не може да се премести %1 във Входящи

en: Cannot move task %1 to Inbox
bg: Не може да се премести задача %1 във Входящи

en: Cannot update task %1 to Workday
bg: Не може да актуализира задача %1 в Работни дни

en: Cannot modify source %1
bg: Не може да се промени източник %1

en: Cannot add task %1 in context %2
bg: Не може да се добави задача %1 в контекст %2

en: Cannot remove task %1 from context %2
bg: Не може да премахне задача %1 от контекст %2

en: Cannot modify task %1 in context %2
bg: Не може да се модифицира задача %1 в контекст %2

en: Cannot dissociate task %1 from its parent
bg: Не може да се отдели подзадача %1 от основната задача

en: Cannot add task %1 in Inbox
bg: Не може да се добави задача %1 във Входящи

en: Cannot remove task %1 from Inbox
bg: Не може да премахне задача %1 от Входящи

en: Cannot modify task %1 in Inbox
bg: Не може да се модифицира задача %1 във Входящи

en: Cannot add task %1 in project %2
bg: Не може да се добави задача %1 в проект %2

en: Cannot remove task %1 from project %2
bg: Не може да се премахне задача %1 от проект %2

en: Cannot modify task %1 in project %2
bg: Не може да се модифицира задача %1 в проект %2

en: Cannot move task %1 as a sub-task of %2
bg: Не може да се премести задача %1 като подзадача на %2

en: Cannot update task %1 to 'not running'
bg: Не може да се актуализира задача %1 на "не се изпълнява".

en: Cannot update task %1 to 'running'
bg: Не може да се актуализира задача %1 на "изпълнява се".

en: Cannot add task %1 in Workday
bg: Не може да се добави задача %1 в Работни дни

en: Cannot remove task %1 from Workday
bg: Не може да се премахне задача %1 от Работни дни

en: Cannot modify task %1 in Workday
bg: Не може да се модифицира задача %1 в Работни дни

en: Move Task
bg: Преместване на задача

en: New Project
bg: Нов проект

en: New Context
bg: Нов контекст

en: Remove Page
bg: Премахване на този страница

en: Previous Page
bg: Предишна страница

en: Next Page
bg: Следваща страница

en: Go to Page...
bg: Отиване на страница...

en: Add a context
bg: Добавяне на контекст

en: Delete Project
bg: Изтриване на проект

en: Do you really want to delete the project '%1', with all its actions?
bg: Наистина ли искате да премахнете проект %1 и всички негови действия?

en: Delete Context
bg: Изтриване на контекст

en: Do you really want to delete the context '%1'?
bg: Наистина ли искате да премахнете контекст %1?

en: Use as Default Source
bg: Стандартен източник

en: Configure %1...
bg: Конфигуриране на %1...

en: Add Attachment
bg: Добавяне на прикачен файл

en: Never
bg: Никога

en: Daily
bg: Всеки ден

en: Weekly
bg: Всяка седмица

en: Monthly
bg: Всеки месец

en: Yearly
bg: Всяка година

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorView) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, attachmentList)
en: Editor
bg: Редактор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dueDateLabel)
en: D&ue Date
bg: Краен срок на изпълнеие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doneButton)
en: Done
bg: Извършено

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addAttachmentButton)
en: Add Attachment...
bg: Добавяне на прикачен файл...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeAttachmentButton)
en: Remove Attachment
bg: Премахване на прикачен файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startTodayButton)
en: Select for &Today
bg: Избиране за& Днес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recurrenceLabel)
en: &Recurrence
bg: По&вторение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: St&art Date
bg: На&чална дата:

en: Sort by title
bg: Сортиране по заглавие

en: Sort by date
bg: Сортиране по дата

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterEdit)
en: Filter...
bg: Филтър...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, descendingButton)
en: Sort in descending order
bg: Сортиране в низходящ ред

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, ascendingButton)
en: Sort in ascending order
bg: Сортиране във възходящ ред

en: Project: %1
bg: Проект: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameAndDataSourceDialog)
en: Add a project
bg: Добавяне на проект

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name
bg: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source
bg: Източник

en: Type and press enter to add a task
bg: Въведете текст и натиснете Enter, за да добавите задача

en: New Task
bg: Нова задача

en: Remove Task
bg: Премахване на задача

en: Promote Task as Project
bg: Превръщане на задачата в проект

en: Show done tasks
bg: Показване на изпълнени задачи

en: Show future tasks
bg: Показване на предстоящи задачи

en: Start Now
bg: Започване сега

en: Type and press enter to add an item
bg: Въведете текст и натиснете Enter, за да добавите елемент

en: Do you really want to delete the selected items and their children?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните елементи?

en: Do you really want to delete the selected items?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните елементи?

en: Do you really want to delete the selected task and all its children?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраната задачи и вскички нейни подзадачи?

en: Delete Tasks
bg: Изтриване на задача

en: Quick Select Dialog
bg: Бързо избиране

en: You can start typing to filter the list of available pages
bg: Можете да започнете да пишете, за да филтрирате списъка с наличните страници

en: Path: %1
bg: Път: %1

en: Zanshin Running Task Banner
bg: Лента с изпълняващи се задачи на Zanshin

en: Stop
bg: Спиране

en: Zanshin Tasks
bg: Управление на задачи Zanshin

en: A Getting Things Done application which aims at getting your mind like water
bg: Приложение за управление на задачите с цел запазване на яснотата на мисълта

en: Lead Developer
bg: Водещ разработчик

en: Developer
bg: Разработка

en: Sources
bg: Източници

en: Pages
bg: Страници

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: &Отиване

note: i18n: ectx: Menu
en: &Panels
bg: &Панели

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Add "%1" to your todo list
bg: Добавяне на "%1" в списъка със задачи
