zanshin - en to eu translation catalogue (117 entries)

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
eu: bihar

[ctx: this day]
en: today
eu: gaur

[ctx: the day before today]
en: yesterday
eu: atzo

[ctx: the week after this week]
en: next week
eu: hurrengo astea

[ctx: the month after this month]
en: next month
eu: hurrengo hilabetea

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Please select or create a resource which will be used by the application to store and query its TODOs.
eu: Hautatu edo sortu aplikazioek bere eginkizunak gorde eta itauntzeko baliabide bat.

en: Add resource
eu: Gehitu baliabidea

en: Remove resource
eu: Kendu baliabidea

en: Configure resource...
eu: Konfiguratu baliabidea...

en: Multiple Agent Deletion
eu: Agenteen ezabatze anizkoitza

en: Do you really want to delete the selected agent instances?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako agentearen instantzia?

en: Could not find a collection to store the task into!
eu: Ezin izan da ataza gordetzeko bildumarik aurkitu!

en: Could not associate '%1', it is an ancestor of '%2'
eu: Ezin da «%1» elkartu, «%2»ren arbaso bat da

en: Cannot add task %1
eu: Ezin da gehitu «%1» ataza

en: Cannot remove task %1
eu: Ezin da kendu «%1» ataza

en: Cannot promote task %1 to be a project
eu: Ezin da sustatu «%1» ataza proiektu bat izatea

en: Cannot modify task %1
eu: Ezin da aldatu «%1» ataza

en: Cannot move task %1 as sub-task of %2
eu: Ezin da eraman «%1» ataza «%2» atazaren azpiataza izatera

en: Cannot deparent task %1 from its parent
eu: Ezin zaio kendu «%1» atazari bere gurasoen guraso izaera

en: Cannot add project %1 in dataSource %2
eu: Ezin da gehitu «%1» proiektua «%2» datu-sorburuan

en: Cannot add context %1
eu: Ezin da gehitu «%1» testuingurua

en: Cannot remove project %1
eu: Ezin da kendu «%1» proiektua

en: Cannot remove context %1
eu: Ezin da kendua «%1» testuingurua

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Workday
eu: Laneguna

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: All Tasks
eu: Ataza guztiak

en: Cannot modify project %1
eu: Ezin da proiektua aldatu: %1

en: Cannot modify context %1
eu: Ezin da testuingurua aldatu: %1

en: Cannot add %1 to project %2
eu: Ezin zaio %1 gehitu %2 proiektuari

en: Cannot add %1 to context %2
eu: Ezin zaio %1 gehitu %2 testuinguruari

en: Cannot move %1 to Inbox
eu: Ezin da %1 sarrerako ontzira eraman

en: Cannot move task %1 to Inbox
eu: Ezin da %1 ataza sarrerako ontzira eraman

en: Cannot update task %1 to Workday
eu: Ezin da eguneratu «%1» ataza lanegunera

en: Cannot modify source %1
eu: Ezin da aldatu «%1» sorburua

en: Cannot add task %1 in context %2
eu: Ezin da gehitu «%1» ataza «%2» testuinguruan

en: Cannot remove task %1 from context %2
eu: Ezin da kendu «%1» ataza «%2» testuingurutik

en: Cannot modify task %1 in context %2
eu: Ezin da aldatu «%1» ataza «%2» testuinguruan

en: Cannot dissociate task %1 from its parent
eu: Ezin da «%1» ataza bere gurasoengatik banandu

en: Cannot add task %1 in Inbox
eu: Ezin da gehitu «%1» ataza sarrerako ontzian

en: Cannot remove task %1 from Inbox
eu: Ezin da kendu «%1» ataza sarrerako ontzitik

en: Cannot modify task %1 in Inbox
eu: Ezin da aldatu «%1» ataza sarrerako ontzian

en: Cannot add task %1 in project %2
eu: Ezin da gehitu «%1» ataza «%2» proiektuan

en: Cannot remove task %1 from project %2
eu: Ezin da kendu «%1» ataza «%2» proiektutik

en: Cannot modify task %1 in project %2
eu: Ezin da aldatu «%1» ataza «%2» proiektuan

en: Cannot move task %1 as a sub-task of %2
eu: Ezin da eraman «%1» ataza «%2»ren azpiataza bat izatera

en: Cannot update task %1 to 'not running'
eu: Ezin da eguneratu «%1» ataza «ez dago martxan» egoerara

en: Cannot update task %1 to 'running'
eu: Ezin da eguneratu «%1» ataza «martxan» egoerara

en: Cannot add task %1 in Workday
eu: Ezin da gehitu «%1» ataza lanegunean

en: Cannot remove task %1 from Workday
eu: Ezin da kendu «%1» ataza lanegunetik

en: Cannot modify task %1 in Workday
eu: Ezin da aldatu «%1» ataza lanegunean

en: Move Task
eu: Ataza leku-aldatu

en: New Project
eu: Proiektu berria

en: New Context
eu: Testuinguru berria

en: Remove Page
eu: Kendu orria

en: Previous Page
eu: Aurreko orria

en: Next Page
eu: Hurrengo orria

en: Go to Page...
eu: Joan ... orrira

en: Add a context
eu: Gehitu testuinguru bat

en: Delete Project
eu: Ezabatu proiektua

en: Do you really want to delete the project '%1', with all its actions?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu «%1» proiektua, bere ekintza guztiekin?

en: Delete Context
eu: Ezabatu testuingurua

en: Do you really want to delete the context '%1'?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu «%1» testuingurua?

en: Use as Default Source
eu: Erabili sorburu lehenetsi gisa

en: Configure %1...
eu: Konfiguratu %1...

en: Add Attachment
eu: Gehitu eranskina

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Yearly
eu: Urtero

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorView) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, attachmentList)
en: Editor
eu: Editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dueDateLabel)
en: D&ue Date
eu: Muga-eguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doneButton)
en: Done
eu: Eginda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addAttachmentButton)
en: Add Attachment...
eu: Gehitu eranskina...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeAttachmentButton)
en: Remove Attachment
eu: Kendu eranskina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startTodayButton)
en: Select for &Today
eu: Hautatu &gaurkorako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recurrenceLabel)
en: &Recurrence
eu: E&rrepikapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: St&art Date
eu: &Hasierako data

en: Sort by title
eu: Sailkatu tituluaren arabera

en: Sort by date
eu: Sailkatu dataren arabera

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterEdit)
en: Filter...
eu: Iragazi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, descendingButton)
en: Sort in descending order
eu: Sailkatu ordena beherakorrean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, ascendingButton)
en: Sort in ascending order
eu: Sailkatu ordena gorakorrean

en: Project: %1
eu: Proiektua: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameAndDataSourceDialog)
en: Add a project
eu: Gehitu proiektu bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source
eu: Sorburua

en: Type and press enter to add a task
eu: Tekleatu eta sakatu «sartu» ataza bat gehitzeko

en: New Task
eu: Ataza berria

en: Remove Task
eu: Kendu ataza

en: Promote Task as Project
eu: Sustatu ataza proiektu izatea

en: Show done tasks
eu: Erakutsi egindako atazak

en: Show future tasks
eu: Erakutsi etorkizuneko atazak

en: Start Now
eu: Hasi orain

en: Type and press enter to add an item
eu: Tekleatu eta sakatu «sartu» elementu bat gehitzeko

en: Do you really want to delete the selected items and their children?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako elementuak eta haien umeak?

en: Do you really want to delete the selected items?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako elementuak?

en: Do you really want to delete the selected task and all its children?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako ataza eta bere umea guztiak?

en: Delete Tasks
eu: Ezabatu atazak

en: Quick Select Dialog
eu: Hautapen azkarrerako elkarrizketa-koadroa

en: You can start typing to filter the list of available pages
eu: Tekleatzen has zaitezke orri erabilgarrien zerrenda iragazteko

en: Path: %1
eu: Bide-izena: %1

en: Zanshin Running Task Banner
eu: Zanshing martxan dauden atazen iragarki-banda

en: Stop
eu: Gelditu

en: Zanshin Tasks
eu: Zanshin atazak

en: A Getting Things Done application which aims at getting your mind like water
eu: Gauzak egitea lortzeko aplikazio bat, zure gogoa ur gisan isur dadin lortzeko

en: Lead Developer
eu: Garatzaile nagusia

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Sources
eu: Sorburuak

en: Pages
eu: Orriak

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu
en: &Panels
eu: &Panelak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Add "%1" to your todo list
eu: Gehitu «%1» zure eginkizunen zerrendara
