zanshin - en to fi translation catalogue (118 entries)

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
fi: huomenna

[ctx: this day]
en: today
fi: tänään

[ctx: the day before today]
en: yesterday
fi: eilen

[ctx: the week after this week]
en: next week
fi: ensi viikolla

[ctx: the month after this month]
en: next month
fi: ensi kuussa

en: Configure
fi: Asetukset

en: Please select or create a resource which will be used by the application to store and query its TODOs.
fi: Valitse tai luo resurssi, jota käytetään tehtävien tallennukseen ja kyselyihin.

en: Add resource
fi: Lisää resurssi

en: Remove resource
fi: Poista resurssi

en: Configure resource...
fi: Resurssiasetukset…

en: Multiple Agent Deletion
fi: Useamman agentin poisto

en: Do you really want to delete the selected agent instances?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut agentti-instanssit?

en: Could not find a collection to store the task into!
fi: Ei löytynyt kokoelmaa, johon tallentaa tehtävä!

en: Could not associate '%1', it is an ancestor of '%2'
fi: ”%1” ei ole kytkettävissä, koska ”%2” riippuu siitä

en: Cannot add task %1
fi: Tehtävää %1 ei voi lisätä

en: Cannot remove task %1
fi: Tehtävää %1 ei voi poistaa

en: Cannot promote task %1 to be a project
fi: Tehtävää %1 ei voi korottaa projektiksi

en: Cannot modify task %1
fi: Tehtävää %1 ei voi muuttaa

en: Cannot move task %1 as sub-task of %2
fi: Tehtävää %1 ei voi siirtää tehtävän %2 alitehtäväksi

en: Cannot deparent task %1 from its parent
fi: Tehtävää %1 ei voi irrottaa emostaan

en: Cannot add project %1 in dataSource %2
fi: Projektia %1 ei voi lisätä tietolähteeseen %2

en: Cannot add context %1
fi: Kontekstia %1 ei voi lisätä

en: Cannot remove project %1
fi: Projektia %1 ei voi poistaa

en: Cannot remove context %1
fi: Kontekstia %1 ei voi poistaa

en: Inbox
fi: Saapuvat

en: Workday
fi: Arkipäivä

en: Projects
fi: Projektit

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: All Tasks
fi: Kaikki tehtävät

en: Cannot modify project %1
fi: Projektia %1 ei voi muuttaa

en: Cannot modify context %1
fi: Kontekstia %1 ei voi muuttaa

en: Cannot add %1 to project %2
fi: Kohdetta %1 ei voi lisätä projektiin %2

en: Cannot add %1 to context %2
fi: Kohdetta %1 ei voi lisätä kontekstiin %2

en: Cannot move %1 to Inbox
fi: Kohdetta %1 ei voi siirtää saapuneisiin

en: Cannot move task %1 to Inbox
fi: Tehtävää %1 ei voi siirtää saapuviin

en: Cannot update task %1 to Workday
fi: Tehtävää %1 ei voi päivittää arkipäiväksi

en: Cannot modify source %1
fi: Lähdettä %1 ei voi muuttaa

en: Cannot add task %1 in context %2
fi: Tehtävää %1 ei voi siirtää kontekstiin %2

en: Cannot remove task %1 from context %2
fi: Tehtävää %1 ei voi poistaa kontekstista %2

en: Cannot modify task %1 in context %2
fi: Tehtävää %1 ei voi muuttaa kontekstissa %2

en: Cannot dissociate task %1 from its parent
fi: Tehtävää %1 ei voi irrottaa emostaan

en: Cannot add task %1 in Inbox
fi: Tehtävää %1 ei voi lisätä saapuviin

en: Cannot remove task %1 from Inbox
fi: Saapuneista ei voi poistaa tehtävää %1

en: Cannot modify task %1 in Inbox
fi: Tehtävää %1 ei voi muokata saapuvissa

en: Cannot add task %1 in project %2
fi: Ei voida lisätä tehtävää %1 projektiin %2

en: Cannot remove task %1 from project %2
fi: Ei voida poistaa tehtävää %1 projektista %2

en: Cannot modify task %1 in project %2
fi: Ei voida muuttaa tehtävää %1 projektissa %2

en: Cannot move task %1 as a sub-task of %2
fi: Tehtävää %1 ei voi siirtää tehtävän %2 alitehtäväksi

en: Cannot update task %1 to 'not running'
fi: Tehtävää %1 ei voida päivittää ”ei käynnissä olevaksi”

en: Cannot update task %1 to 'running'
fi: Tehtävää %1 ei voi päivittää ”käynnissä olevaksi”

en: Cannot add task %1 in Workday
fi: Tehtävää %1 ei voi lisätä arkipäiväksi

en: Cannot remove task %1 from Workday
fi: Arkipäivästä ei voi poistaa tehtävää %1

en: Cannot modify task %1 in Workday
fi: Tehtävää %1 ei voi muuttaa arkipäivänä

en: Move Task
fi: Siirrä tehtävä

en: New Project
fi: Uusi projekti

en: New Context
fi: Uusi konteksti

en: Remove Page
fi: Poista sivu

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: Go to Page...
fi: Siirry sivulle…

en: Add a context
fi: Lisää konteksti

en: Delete Project
fi: Poista projekti

en: Do you really want to delete the project '%1', with all its actions?
fi: Haluatko varmasti poistaa projektin ”%1” kaikkine toimenpiteineen?

en: Delete Context
fi: Poista konteksti

en: Do you really want to delete the context '%1'?
fi: Haluatko varmasti poistaa kontekstin ”%1”?

en: Use as Default Source
fi: Käytä oletuslähteenä

en: Configure %1...
fi: Asetukset: %1…

en: Add Attachment
fi: Lisää liite

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Yearly
fi: Vuosittain

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorView) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, attachmentList)
en: Editor
fi: Muokkain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dueDateLabel)
en: D&ue Date
fi: &Määräpäivä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doneButton)
en: Done
fi: Valmis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addAttachmentButton)
en: Add Attachment...
fi: Lisää liite…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeAttachmentButton)
en: Remove Attachment
fi: Poista liite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startTodayButton)
en: Select for &Today
fi: Valitse &tämä päivä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recurrenceLabel)
en: &Recurrence
fi: T&oisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: St&art Date
fi: &Aloituspäivä

en: Sort by title
fi: Lajittele otsikon mukaan

en: Sort by date
fi: Lajittele päiväyksen mukaan

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterEdit)
en: Filter...
fi: Suodata…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, descendingButton)
en: Sort in descending order
fi: Lajittele laskevaan järjestykseen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, ascendingButton)
en: Sort in ascending order
fi: Lajittele nousevaan järjestykseen

en: Project: %1
fi: Projekti: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameAndDataSourceDialog)
en: Add a project
fi: Lisää projekti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name
fi: Nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source
fi: Lähde

en: Type and press enter to add a task
fi: Lisää tehtävä kirjoittamalla ja painamalla Enter

en: New Task
fi: Uusi tehtävä

en: Remove Task
fi: Poista tehtävä

en: Promote Task as Project
fi: Nosta tehtävä projektiksi

en: Show done tasks
fi: Näytä valmistuneet tehtävät

en: Show future tasks
fi: Näytä tulevat tehtävät

en: Start Now
fi: Käynnistä nyt

en: Type and press enter to add an item
fi: Lisää tietue kirjoittamalla ja painamalla Enter

en: Do you really want to delete the selected items and their children?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut kohteet alikohteineen?

en: Do you really want to delete the selected items?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut kohteet?

en: Do you really want to delete the selected task and all its children?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun tehtävän alitehtävineen?

en: Delete Tasks
fi: Poista tehtävät

en: Quick Select Dialog
fi: Pikavalintaikkuna

en: You can start typing to filter the list of available pages
fi: Voit suodattaa sivuluetteloa alkamalla kirjoittaa

en: Path: %1
fi: Sijainti: %1

en: Zanshin Running Task Banner
fi: Zanshin suorittamassa tehtäväpalkkia

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Zanshin Tasks
fi: Zanshin-tehtävät

en: A Getting Things Done application which aims at getting your mind like water
fi: Muistiinpanosovellus, joka pyrkii toimimaan kuin vettä vain

en: Copyright 2008-2016, Kevin Ottens <ervin@kde.org>
fi: Tekijänoikeudet 2008–2016 Kevin Ottens <ervin@kde.org>

en: Lead Developer
fi: Johtava kehittäjä

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Sources
fi: Lähteet

en: Pages
fi: Sivut

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
fi: &Siirry

note: i18n: ectx: Menu
en: &Panels
fi: &Paneelit

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Add "%1" to your todo list
fi: Lisää ”%1” tehtäväluetteloosi
