zanshin - en to nds translation catalogue (7 entries)

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
nds: morgen

[ctx: this day]
en: today
nds: vundaag

[ctx: the day before today]
en: yesterday
nds: güstern

[ctx: the week after this week]
en: next week
nds: tokamen Week

[ctx: the month after this month]
en: next month
nds: tokamen M&aand

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nds: &Gah na

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken
