zanshin - en to sa translation catalogue (114 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Please select or create a resource which will be used by the application to store and query its TODOs.
sa: कृपया एकं संसाधनं चिनुत अथवा रचयन्तु यस्य उपयोगः अनुप्रयोगेन स्वस्य TODOs संग्रहणार्थं प्रश्नार्थं च भविष्यति ।

en: Add resource
sa: संसाधनं योजयन्तु

en: Remove resource
sa: संसाधनं निष्कासयन्तु

en: Configure resource...
sa: संसाधनं विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Multiple Agent Deletion
sa: बहुविध एजेण्ट् विलोपनम्

en: Do you really want to delete the selected agent instances?
sa: किं भवान् वास्तवमेव चयनित-एजेण्ट्-दृष्टान्तान् विलोपयितुम् इच्छति?

en: Could not find a collection to store the task into!
sa: कार्यं संग्रहीतुं संग्रहं न प्राप्नोत्!

en: Could not associate '%1', it is an ancestor of '%2'
sa: '%1' इत्यस्य सङ्गतिं कर्तुं न शक्तवान्, '%2' इत्यस्य पूर्वजः अस्ति ।

en: Cannot add task %1
sa: कार्यं %1 योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove task %1
sa: कार्यं %1 निष्कासयितुं न शक्यते

en: Cannot promote task %1 to be a project
sa: कार्यं %1 परियोजनारूपेण प्रवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot modify task %1
sa: कार्यं %1 परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot move task %1 as sub-task of %2
sa: %1 कार्यं %2 इत्यस्य उपकार्यरूपेण चालयितुं न शक्यते

en: Cannot deparent task %1 from its parent
sa: तस्य मातापितृतः कार्यं %1 deparent कर्तुं न शक्नोति

en: Cannot add project %1 in dataSource %2
sa: dataSource %2 मध्ये project %1 योजयितुं न शक्यते

en: Cannot add context %1
sa: %1 सन्दर्भं योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove project %1
sa: परियोजना %1 निष्कासयितुं न शक्यते

en: Cannot remove context %1
sa: %1 सन्दर्भं हर्तुं न शक्यते

en: Inbox
sa: इनबॉक्स

en: Workday
sa: कार्यदिवसः

en: Projects
sa: परियोजनाएँ

en: Contexts
sa: सन्दर्भाः

en: All Tasks
sa: सर्वाणि कार्याणि

en: Cannot modify project %1
sa: परियोजना %1 परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot modify context %1
sa: %1 सन्दर्भं परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot add %1 to project %2
sa: %2 परियोजनायां %1 योजयितुं न शक्यते

en: Cannot add %1 to context %2
sa: %1 सन्दर्भे %2 योजयितुं न शक्यते

en: Cannot move %1 to Inbox
sa: %1 इत्येतत् Inbox - मध्ये स्थानान्तरयितुं न शक्यते

en: Cannot move task %1 to Inbox
sa: कार्यं %1 Inbox मध्ये स्थानान्तरयितुं न शक्यते

en: Cannot update task %1 to Workday
sa: कार्यं %1 कार्यदिवसं प्रति अद्यतनं कर्तुं न शक्यते

en: Cannot modify source %1
sa: स्रोतः %1 परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot add task %1 in context %2
sa: %2 सन्दर्भे %1 कार्यं योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove task %1 from context %2
sa: %2 सन्दर्भात् %1 कार्यं हर्तुं न शक्यते

en: Cannot modify task %1 in context %2
sa: %2 सन्दर्भे %1 कार्यं परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot dissociate task %1 from its parent
sa: कार्यं %1 तस्य मातापितृभ्यः विच्छेदयितुं न शक्यते

en: Cannot add task %1 in Inbox
sa: Inbox मध्ये %1 कार्यं योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove task %1 from Inbox
sa: Inbox तः %1 कार्यं हर्तुं न शक्यते

en: Cannot modify task %1 in Inbox
sa: Inbox मध्ये %1 कार्यं परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot add task %1 in project %2
sa: परियोजना %2 मध्ये कार्यं %1 योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove task %1 from project %2
sa: परियोजना %2 तः %1 कार्यं हर्तुं न शक्यते

en: Cannot modify task %1 in project %2
sa: परियोजना %2 मध्ये कार्यं %1 परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Cannot move task %1 as a sub-task of %2
sa: %1 कार्यं %2 इत्यस्य उपकार्यरूपेण चालयितुं न शक्यते

en: Cannot update task %1 to 'not running'
sa: कार्यम् %1 'न चालयति' इति अद्यतनं कर्तुं न शक्यते ।

en: Cannot update task %1 to 'running'
sa: कार्यम् %1 'चालनम्' इति अद्यतनं कर्तुं न शक्यते ।

en: Cannot add task %1 in Workday
sa: कार्यदिने %1 कार्यं योजयितुं न शक्यते

en: Cannot remove task %1 from Workday
sa: कार्यदिवसात् %1 कार्यं हर्तुं न शक्यते

en: Cannot modify task %1 in Workday
sa: कार्यदिने %1 कार्यं परिवर्तयितुं न शक्यते

en: Move Task
sa: Move Task इति

en: New Project
sa: नवीन परियोजना

en: New Context
sa: नवीन सन्दर्भ

en: Remove Page
sa: पृष्ठं निष्कासयन्तु

en: Previous Page
sa: पूर्व पृष्ठ

en: Next Page
sa: अग्रिमः पृष्ठः

en: Go to Page...
sa: पृष्ठं गच्छन्तु...

[ctx: @title:window]
en: Add a context
sa: सन्दर्भं योजयन्तु

en: Delete Project
sa: परियोजनां विलोपयन्तु

en: Do you really want to delete the project '%1', with all its actions?
sa: किं भवान् वास्तवमेव '%1' परियोजनां विलोपयितुम् इच्छति, तस्य सर्वैः क्रियाभिः सह?

en: Delete Context
sa: सन्दर्भं विलोपयन्तु

en: Do you really want to delete the context '%1'?
sa: किं भवान् वास्तवमेव '%1' इति सन्दर्भं विलोपयितुम् इच्छति?

en: Use as Default Source
sa: पूर्वनिर्धारितस्रोतरूपेण उपयोगं कुर्वन्तु

en: Configure %1...
sa: %1 विन्यस्यताम्...

en: Add Attachment
sa: संलग्नकं योजयतु

en: Never
sa: कदापि न

en: Daily
sa: प्रतिदिन

en: Weekly
sa: साप्ताहिकम्

en: Monthly
sa: मासिकम्

en: Yearly
sa: वार्षिकम्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorView) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, attachmentList)
en: Editor
sa: सम्पादक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doneButton)
en: Done
sa: कृतम्‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addAttachmentButton)
en: Add Attachment...
sa: संलग्नकं योजयतु...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeAttachmentButton)
en: Remove Attachment
sa: आसक्तिं निष्कासयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startTodayButton)
en: Select for &Today
sa: &Today कृते चयनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recurrenceLabel)
en: &Recurrence
sa: &पुनरावृत्ति

en: Sort by title
sa: शीर्षकानुसार क्रमबद्ध करें

en: Sort by date
sa: तिथ्यानुसारं क्रमयन्तु

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterEdit)
en: Filter...
sa: फ़िल्टर...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, descendingButton)
en: Sort in descending order
sa: अवरोहणक्रमेण क्रमणं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, ascendingButton)
en: Sort in ascending order
sa: आरोहणक्रमेण क्रमणं कुर्वन्तु

en: Project: %1
sa: परियोजना: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameAndDataSourceDialog)
en: Add a project
sa: परियोजनां योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name
sa: नामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source
sa: स्रोतः

[ctx: @info:placeholder]
en: Type and press enter to add a task
sa: कार्यं योजयितुं enter टङ्कयित्वा नुदन्तु

en: New Task
sa: नवीनं कार्यम्

en: Remove Task
sa: कार्यम् अपसारयतु

en: Promote Task as Project
sa: परियोजनारूपेण कार्यस्य प्रचारं कुर्वन्तु

en: Show done tasks
sa: कृतानि कार्याणि दर्शयतु

en: Show future tasks
sa: भविष्यत्कार्यं दर्शयतु

en: Start Now
sa: अधुना आरभत

en: Type and press enter to add an item
sa: एकं द्रव्यं योजयितुं enter टङ्कयित्वा नुदन्तु

en: Do you really want to delete the selected items and their children?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव चयनितवस्तूनि तेषां बालकान् च विलोपयितुम् इच्छन्ति?

en: Do you really want to delete the selected items?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव चयनितवस्तूनि विलोपयितुम् इच्छन्ति?

en: Do you really want to delete the selected task and all its children?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव चयनितं कार्यं तस्य सर्वान् बालकान् च विलोपयितुम् इच्छन्ति?

en: Delete Tasks
sa: कार्याणि विलोपयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Quick Select Dialog
sa: त्वरित चयन संवाद

en: You can start typing to filter the list of available pages
sa: उपलब्धपृष्ठानां सूचीं छानयितुं टङ्कनं आरभुं शक्नुवन्ति

en: Path: %1
sa: मार्गः %1

[ctx: @title:window]
en: Zanshin Running Task Banner
sa: ज़नशिन रनिंग टास्क बैनर

en: Stop
sa: विरमतु

en: Zanshin Tasks
sa: ज़ान्शिन् कार्यम्

en: A Getting Things Done application which aims at getting your mind like water
sa: एकः Getting Things Done अनुप्रयोगः यस्य उद्देश्यं भवतः मनः जलवत् प्राप्तुं भवति

en: Copyright 2008-2016, Kevin Ottens <ervin@kde.org>
sa: प्रतिलिपिधर्मः २००८-२०१६, केविन् ओटेन्स <ervin@kde.org>

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
sa: केविन् ओटेन्स्

en: Lead Developer
sa: लीड डेवलपर

[ctx: @info:credit]
en: Mario Bensi
sa: मारियो बेन्सी

en: Developer
sa: विकासकः

[ctx: @info:credit]
en: Franck Arrecot
sa: फ्रैङ्क अरेकोट्

en: Sources
sa: स्रोतः

en: Pages
sa: पृष्ठहरू

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sa: &गच्छ

note: i18n: ectx: Menu
en: &Panels
sa: &पैनल

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: Add "%1" to your todo list
sa: स्वस्य todo सूचीयां "%1" योजयन्तु
