zenity master - en to ast translation catalogue (140 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Esti programa ye software llibre; pues redistribuilu y/o modificalu embaxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral de GNU espublizada pola Fundación del Software Llibre; versión 2 o (según escueyas) cualesquier versión posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
ast: Esti programa distribúise cola esperanza de que seya útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; inclusive ensin la garantía implícita de COMERCIABILIDÁ o IDONEIDÁ PA UN ENVÍS PARTICULAR. Véase la Llicencia Pública Xenenral Menor pa más detalles.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ast: Deberíes recibir una copia de la Llicencia Pública Xeneral Menor con esti programa; en en contrariu, escribi a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
ast: Amosar caxes de diálogos dende los scripts de shell

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
ast: Tienes d'especificar un triba de diálogu. Llee «zenity --help» pa obtener más información

en: could not parse command from stdin
ast: Nun pudo analizase'l comandu dende stdin

en: Could not parse message from stdin
ast: Nun pudo analizase'l mensax de stdin

en: Zenity notification
ast: Notificación de Zenity

en: Maximum value must be greater than minimum value.
ast: El valor máximu tien de ser mayor que'l valor mínimu.

en: Value out of range.
ast: Valor fuera de rangu.

en: No column titles specified for List dialog.
ast: Nun s'especificaron los títulos de columnes pal diálogu de la llista

en: You should use only one List dialog type.
ast: Tendríes d'usar namái un triba de diálogu List.

en: Add a new entry
ast: Amestar una entrada nueva

en: Adjust the scale value
ast: Axustar el valor de la escala

en: All updates are complete.
ast: Tolos anovamientos tán finaos.

en: An error has occurred.
ast: Hebo un fallu.

en: Are you sure you want to proceed?
ast: ¿Daveres que quies siguir?

en: C_alendar:
ast: C_alendariu:

en: Calendar selection
ast: Escoyeta de calendariu

en: Error
ast: Fallu

en: Information
ast: Información

en: Progress
ast: Progresu

en: Question
ast: Entruga

en: Running...
ast: Executándose…

en: Select a date from below.
ast: Escueyi una data d'abaxo.

en: Select items from the list
ast: Escueyi elementos de la llista

en: Select items from the list below.
ast: Escueyi elementos de la llista d'abaxo.

en: Text View
ast: Vista de testu

en: Warning
ast: Avisu

en: _Enter new text:
ast: _Introduz un testu nuevu:

en: Set the dialog title
ast: Afitar el títulu del diálogu

en: TITLE
ast: TÍTULU

en: Set the window icon
ast: Afitar l'iconu de la ventana

en: ICONPATH
ast: RUTAICONU

en: Set the width
ast: Afitar l'anchor

en: WIDTH
ast: ANCHURA

en: Set the height
ast: Afitar l'altor

en: HEIGHT
ast: ALTOR

en: Set dialog timeout in seconds
ast: Afitar el tiempu d'espiración del diálogu en segundos

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
ast: TIEMPU D'ESPIRACIÓN

en: Display calendar dialog
ast: Amosar el diálogu del calendariu

en: Set the dialog text
ast: Afitar el testu del diálogu

en: TEXT
ast: TESTU

en: Set the calendar day
ast: Afitar el día del calendariu

en: DAY
ast: DÍA

en: Set the calendar month
ast: Afitar el mes del calendariu

en: MONTH
ast: MES

en: Set the calendar year
ast: Afitar l'añu del calendariu

en: YEAR
ast: AÑU

en: Set the format for the returned date
ast: Afitar el formatu pa la data retornada

en: PATTERN
ast: PATRÓN

en: Display text entry dialog
ast: Amosar el diálogu d'entrada de testu

en: Set the entry text
ast: Afitar el testu d'entrada

en: Hide the entry text
ast: Anubrir el testu d'entrada

en: Display error dialog
ast: Amosar el diálogu de fallu

en: Do not enable text wrapping
ast: Nun activar l'axuste de testu

en: Display info dialog
ast: Amosar el diálogu d'información

en: Display file selection dialog
ast: Amosar el diálogu d'Escoyeta de ficheru

en: Set the filename
ast: Afitar el nome del ficheru

en: Allow multiple files to be selected
ast: Permitir la Escoyeta de ficheros múltiples

en: Activate directory-only selection
ast: Activar Escoyeta de direutorios esclusivamente

en: Activate save mode
ast: Activar mou seguru

en: Set output separator character
ast: Afitar el caráuter separtador de la salida

en: SEPARATOR
ast: SEPARTADOR

en: Confirm file selection if filename already exists
ast: Confirmar Escoyeta de ficheros si'l nome yá esiste

en: Sets a filename filter
ast: Afita un peñera pol nome de ficheru

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
ast: NOME | PATRÓN1 PATRÓN2 …

en: Display list dialog
ast: Amosar el diálogu de llista

en: Set the column header
ast: Afitar la cabecera de la columna

en: COLUMN
ast: COLUMNA

en: Use check boxes for first column
ast: Usar caxelles de verificación pa la primer columna

en: Use radio buttons for first column
ast: Usar botones de radio pa la primer columna

en: Allow multiple rows to be selected
ast: Permitir la Escoyeta de fileres múltiples

en: Allow changes to text
ast: Permitir cambeos nel testu

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
ast: Imprentar una columna específica (predetermináu ye 1, «ALL» puede usase pa imprentar toles columnes)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
ast: NÚMBERU

en: Hide a specific column
ast: Anubrir una columna específica

en: Hides the column headers
ast: Anubrir les cabeceres de columna

en: Display notification
ast: Amosar notificación

en: Set the notification text
ast: Afitar el testu de notificación

en: Listen for commands on stdin
ast: Escuchar comandos en stdin

en: Display progress indication dialog
ast: Amosar el diálogu d'indicación de progresu

en: Set initial percentage
ast: Afitar el porcentaxe inicial

en: PERCENTAGE
ast: PORCENTAXE

en: Pulsate progress bar
ast: Barra de progresu parpaguiante

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
ast: Refugar el diálogu s'algame'l 100%

en: Kill parent process if cancel button is pressed
ast: Matar al procesu padre si se calca el botón encaboxar

en: Hide cancel button
ast: Anubrir botón encaboxar

en: Display question dialog
ast: Amosar el diálogu d'entruga

en: Sets the label of the Ok button
ast: Afita la etiqueta del botón Aceutar

en: Sets the label of the Cancel button
ast: Afita la etiqueta del botón Encaboxar

en: Display text information dialog
ast: Amosar el diálogu de testu d'información

en: Open file
ast: Abrir ficheru

en: Display warning dialog
ast: Amosar el diálogu d'avisu

en: Display scale dialog
ast: Amosar el diálogu d'escala

en: Set initial value
ast: Afitar el valor inicial

en: VALUE
ast: VALOR

en: Set minimum value
ast: Afitar el valor mínimu

en: Set maximum value
ast: Afitar el valor máximu

en: Set step size
ast: Afitar el tamañu del pasu

en: Print partial values
ast: Imprentar valores parciales

en: Hide value
ast: Anubrir valor

en: Display color selection dialog
ast: Amosar el diálogu d'escoyeta de color

en: Set the color
ast: Afitar el color

en: Show the palette
ast: Amosar la paleta

en: About zenity
ast: Tocante a zenity

en: Print version
ast: Imprentar versión

en: General options
ast: Opciones xenerales

en: Show general options
ast: Amosar opciones xenerales

en: Calendar options
ast: Opciones del calendariu

en: Show calendar options
ast: Amosar opciones del calendariu

en: Text entry options
ast: Opciones de la entrada de testu

en: Show text entry options
ast: Amosar opciones de la entrada de testu

en: Error options
ast: Opciones de fallu

en: Show error options
ast: Amosar opciones de fallu

en: Info options
ast: Opciones d'información

en: Show info options
ast: Amosar opciones d'información

en: File selection options
ast: Opciones de Escoyeta de ficheru

en: Show file selection options
ast: Amosar opciones d'Escoyeta de ficheru

en: List options
ast: Opciones de la llista

en: Show list options
ast: Amosar opciones de la llista

en: Notification icon options
ast: Opciones del iconu de notificación

en: Show notification icon options
ast: Amosar opciones del iconu de notificación

en: Progress options
ast: Opciones de progresu

en: Show progress options
ast: Amosar opciones de progresu

en: Question options
ast: Opciones d'entruga

en: Show question options
ast: Amosar opciones d'entruga

en: Warning options
ast: Opciones d'avisu

en: Show warning options
ast: Amosar opciones de avisu

en: Scale options
ast: Opciones d'escala

en: Show scale options
ast: Amuesa les opciones d'escala

en: Text information options
ast: Opciones del testu d'información

en: Show text information options
ast: Amosar opciones del testu d'información

en: Color selection options
ast: Opciones de seleición de color

en: Show color selection options
ast: Amosar opciones de seleición de color

en: Miscellaneous options
ast: Opciones miscelánees

en: Show miscellaneous options
ast: Amosar opciones miscelánees

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
ast: Esta opción nun ta disponible. Por favor llee --help pa tolos usos posibles.

en: --%s is not supported for this dialog
ast: --%s nun ta sofitáu pa esti diálogu

en: Two or more dialog options specified
ast: Especificáronse opciones pa dos o más diálogos
