zenity master - en to bg translation catalogue (198 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (zenity) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
bg: Показва диалогови прозорци с формуляри от конзолни скриптове

en: _OK
bg: _Добре

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
bg: Трябва да изберете вид на прозореца. Вижте „zenity --help“ за повече информация

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: Could not parse message
bg: Съобщението не може да се анализира

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
bg: Неправилна стойност за подсказка от булев вид.
    Приемат се само стойностите „true“ (истина) и „false“ (лъжа).

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
bg: Неподдържана подсказка. Тя се прескача.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
bg: Непознато име на подсказка. Тя се прескача.

en: Could not parse command from stdin
bg: Командата от стандартния вход не може да се анализира

en: Zenity notification
bg: Уведомяване на Zenity

en: Set the dialog title
bg: Задаване на заглавието на прозореца

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: Set the window icon
bg: Задаване на иконката на прозореца

en: ICONPATH
bg: ПЪТ_ДО_ИКОНКАТА

en: Set the width
bg: Задаване на широчината

en: WIDTH
bg: ШИРОЧИНА

en: Set the height
bg: Задаване на височината

en: HEIGHT
bg: ВИСОЧИНА

en: Set dialog timeout in seconds
bg: Задаване на времето за прозореца в секунди

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
bg: ВРЕМЕ_ЗА_ИЗТИЧАНЕ

en: Set the label of the OK button
bg: Задаване на текста на бутона за одобрение

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: Set the label of the Cancel button
bg: Задаване на текста на бутона за отказ

en: Add an extra button
bg: Добавяне на допълнителен бутон

en: Set the modal hint
bg: Задаване на подсказката на модалния прозорец

en: Set the parent window to attach to
bg: Задаване на родителския прозорец, към който да се закрепи модалният

en: WINDOW
bg: ПРОЗОРЕЦ

en: Display calendar dialog
bg: Показване на прозорец с календар

en: Set the dialog text
bg: Задаване на текста на прозореца

en: Set the calendar day
bg: Задаване на деня на календара

en: DAY
bg: ДЕН

en: Set the calendar month
bg: Задаване на месеца на календара

en: MONTH
bg: МЕСЕЦ

en: Set the calendar year
bg: Задаване на годината на календара

en: YEAR
bg: ГОДИНА

en: Set the format for the returned date
bg: Задаване на форма̀та на връщаната дата

en: PATTERN
bg: ШАБЛОН

en: Display text entry dialog
bg: Показване на прозорец за въвеждане на текст

en: Set the entry text
bg: Задаване на текста на записа

en: Hide the entry text
bg: Скриване на текста на записа

en: Display error dialog
bg: Показване на прозорец за грешка

en: Set the dialog icon
bg: Задаване на иконата на прозореца

en: ICON-NAME
bg: ИМЕ_НА_ИКОНАТА

en: Do not enable text wrapping
bg: Текстът да не обгражда обектите

en: Do not enable Pango markup
bg: Без маркиране на текста чрез Pango

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
bg: Позволяване на съкращаване на текста във формуляра. Това решава проблема с големия размер на прозореца при дълги текстове

en: Display info dialog
bg: Показване на прозорец с информация

en: Display file selection dialog
bg: Показване на прозорец за избор на файл

en: Set the filename
bg: Задаване на файловото име

en: FILENAME
bg: ИМЕ_НА_ФАЙЛА

en: Allow multiple files to be selected
bg: Позволяване на избор на множество файлове

en: Activate directory-only selection
bg: Включване на избора само на папки

en: Activate save mode
bg: Активиране на режим на запазване

en: Set output separator character
bg: Задаване на изходния знак-разделител

en: SEPARATOR
bg: РАЗДЕЛИТЕЛ

en: Confirm file selection if filename already exists
bg: Потвърждаване на избора на файл, ако вече съществува файл с такова име

en: Set a filename filter
bg: Задаване на филтър по файлово име

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
bg: ИМЕ | ШАБЛОН_1 ШАБЛОН_2 …

en: Display list dialog
bg: Показване на прозорец със списък

en: Set the column header
bg: Задаване на заглавието на колоната

en: COLUMN
bg: КОЛОНА

en: Use check boxes for the first column
bg: Ползване на поле за избор за първата колона

en: Use radio buttons for the first column
bg: Ползване на радио бутони за първата колона

en: Use an image for the first column
bg: Ползване на изображение за първата колона

en: Allow multiple rows to be selected
bg: Позволяване на избор на множество редове

en: Allow changes to text
bg: Позволяване на промени по текста

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
bg: Печат на определена колона (по подразбиране е 1-та. „ALL“ може да се използва за печат на всички колони)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Hide a specific column
bg: Скриване на специфична колона

en: Hide the column headers
bg: Скриване на заглавията на колоните

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
bg: Търсене някъде във всеки низ от списъка, а не да се стартира само от началото на всеки от тях

en: Display notification
bg: Показване на уведомяване

en: Set the notification text
bg: Задаване на текста за уведомяване

en: Listen for commands on stdin
bg: Очакване на команди от стандартния вход

en: Set the notification hints
bg: Задаване на текста на подсказката

en: Display progress indication dialog
bg: Показване на прозорец с индикация за прогрес

en: Set initial percentage
bg: Задаване на началния прогрес

en: PERCENTAGE
bg: ПРОЦЕНТ

en: Pulsate progress bar
bg: Пулсираща индикация за прогреса

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
bg: Затваряне на прозореца след стигане на 100%

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
bg: Убиване на родителския процес при натискане на бутона за отказ

en: Hide Cancel button
bg: Скриване на бутона за отказ

en: Estimate when progress will reach 100%
bg: Прогноза кога прогресът ще стигне 100%

en: Display question dialog
bg: Показване на прозорец с въпрос

en: Give Cancel button focus by default
bg: Първоначално фокусиране на бутона за отказ

en: Suppress OK and Cancel buttons
bg: Без бутони за одобрение и отказ

en: Display text information dialog
bg: Показване на прозорец с текстова информация

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Set the text font
bg: Задаване на шрифта на текста

en: Enable an I read and agree checkbox
bg: Поле за избор на „Прочетох и се съгласявам“

en: Enable HTML support
bg: Поддръжка на HTML

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
bg: Изключване на входа от потребител към уеб изгледа (WebView). Работи само заедно с опцията „--html“

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
bg: Задаване на адрес вместо файл. Работи само заедно с опцията „--html“

en: URL
bg: Адрес

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
bg: Автоматично извеждане на текста до края. Работи само при приемане на текст от стандартния вход

en: Display warning dialog
bg: Показване на прозорец с предупреждение

en: Display scale dialog
bg: Показване на прозорец със ска̀ла

en: Set initial value
bg: Задаване на начална стойност

en: VALUE
bg: СТОЙНОСТ

en: Set minimum value
bg: Задаване на минимална стойност

en: Set maximum value
bg: Задаване на максимална стойност

en: Set step size
bg: Задаване на стъпка

en: Print partial values
bg: Отпечатване на частични стойности

en: Hide value
bg: Скриване на стойност

en: Display forms dialog
bg: Показване на прозорец за формуляр

en: Add a new Entry in forms dialog
bg: Добавяне на ново поле във формуляра

en: Field name
bg: Име на поле

en: Add a new Password Entry in forms dialog
bg: Добавяне на поле за парола във формуляра

en: Add a new Calendar in forms dialog
bg: Добавяне на поле за календар във формуляра

en: Calendar field name
bg: Име на поле за календар

en: Add a new List in forms dialog
bg: Добавяне на нов списък във формуляра

en: List field and header name
bg: Списък с полетата и заглавията

en: List of values for List
bg: Списък със стойностите

en: List of values separated by |
bg: Списък със стойностите разделени с „|“

en: List of values for columns
bg: Списък със стойностите за колоните

en: Add a new combo box in forms dialog
bg: Добавяне на нов падащ списък във формуляра

en: Combo box field name
bg: Име на падащ списък

en: List of values for combo box
bg: Списък със стойностите за падащия списък

en: Show the columns header
bg: Показване на заглавията на колоните

en: Display password dialog
bg: Показване на прозорец за парола

en: Display the username option
bg: Показване на опцията за потребителско име

en: Display color selection dialog
bg: Показване на прозорец за избор на цвят

en: Set the color
bg: Задаване на цвета

en: Show the palette
bg: Показване на палитрата

en: About zenity
bg: Относно Zenity

en: Print version
bg: Отпечатване на версията

en: General options
bg: Общи опции

en: Show general options
bg: Показване на общите опции

en: Calendar options
bg: Опции на календара

en: Show calendar options
bg: Показване на опциите на календара

en: Text entry options
bg: Опции на въвеждането на текст

en: Show text entry options
bg: Показване на опциите за въвеждането на текст

en: Error options
bg: Опции за грешките

en: Show error options
bg: Показване на опциите за грешки

en: Info options
bg: Опции на информацията

en: Show info options
bg: Показване на опциите за информация

en: File selection options
bg: Опции на избирането на файл

en: Show file selection options
bg: Показване на опциите за избор на файлове

en: List options
bg: Опции на списъците

en: Show list options
bg: Показване на опциите за списъци

en: Notification icon options
bg: Опции на иконата за уведомяване

en: Show notification icon options
bg: Показване на опциите на иконата за уведомяване

en: Progress options
bg: Опции за отчитането на прогреса

en: Show progress options
bg: Показване на опциите за прогреса

en: Question options
bg: Опции на въпросите

en: Show question options
bg: Показване на опциите за въпросите

en: Warning options
bg: Опции на предупрежденията

en: Show warning options
bg: Показване на опциите за предупреждения

en: Scale options
bg: Опции на ска̀лата

en: Show scale options
bg: Показване на опциите на ска̀лата

en: Text information options
bg: Опции на текста за уведомяване

en: Show text information options
bg: Показване на опциите на текста за уведомяване

en: Color selection options
bg: Опции на избирането на цвят

en: Show color selection options
bg: Показване на опциите за избор на цвят

en: Password dialog options
bg: Опции на прозореца за паролата

en: Show password dialog options
bg: Показване на опциите на прозореца за паролата

en: Forms dialog options
bg: Опции на прозореца за формуляра

en: Show forms dialog options
bg: Показване на опциите на прозореца за формуляра

en: Miscellaneous options
bg: Други опции

en: Show miscellaneous options
bg: Показване на другите опции

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
bg: Тази опция не е налична. Погледнете „--help“ за всички възможни начини на употреба.

en: --%s is not supported for this dialog
bg: опцията „--%s“ не се поддържа от този прозорец

en: Two or more dialog options specified
bg: Указани са две или повече диалогови опции

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
bg: Въведете паролата си

en: Type your username and password
bg: Въведете името и паролата си

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
bg: Оставащо време: %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
bg: Максималната стойност трябва да е по-голяма от минималната.

en: Value out of range.
bg: Стойността е извън допустимия диапазон.

en: No column titles specified for List dialog.
bg: Няма посочени заглавия на колоните във прозореца със списък

en: You should use only one List dialog type.
bg: Трябва да използвате само един вид на прозорец със списък.

en: Adjust the scale value
bg: Нагласяне на стойността на ска̀лата

en: Cancel
bg: Отказ

en: OK
bg: Добре

en: Text View
bg: Текстов изглед

en: Calendar selection
bg: Избор на календар

en: Select a date from below.
bg: Избор на дата по-долу

en: C_alendar:
bg: К_алендар:

en: Add a new entry
bg: Добавяне на нов запис

en: _Enter new text:
bg: Въвеждан_е на нов текст:

en: Error
bg: Грешка

en: An error has occurred.
bg: Възникна грешка.

en: Forms dialog
bg: Прозорец за формуляр

en: Information
bg: Информация

en: All updates are complete.
bg: Всички обновявания са завършени.

en: Progress
bg: Прогрес

en: Running...
bg: Изпълнява се…

en: Question
bg: Въпрос

en: Are you sure you want to proceed?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Select items from the list
bg: Избор на записи от списъка

en: Select items from the list below.
bg: Избор на записи от списъка долу

en: Warning
bg: Внимание
