zenity - en to eo translation catalogue (196 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Tiu programo estas libera programaro; vi povas distribui kaj/aŭ modifi ĝin laŭ la kondiĉoj de la Malsupera Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonite de Free Software Foundation; aŭ en la 2a versio de la permesilo aŭ (laŭ via volo) en iu sekva versio.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
eo: Tiu programo estas distribuite kun la espero ke ĝi estos utila, sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implica garantio de NEGOCEBLO aŭ ADAPTADO AL IU APARTA CELO.  Vidu la Malsuperan Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eo: Vi devintus ricevi kopion de la Malsupera Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kun tiu ĉi programo; se ne, skribu al la Fondaĵo Libera Programaro: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, Usono.

en: Display dialog boxes from shell scripts
eo: Montri dialogajn skatolojn el ŝelskriptoj

en: _OK
eo: _Bone

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
eo: Vi devas specifi specon de dialogo. Vidu 'zenity --help' por detaloj

en: _No
eo: _Ne

en: _Yes
eo: _Jes

en: Could not parse message
eo: Ne eblis analizi mesaĝon

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
eo: Nevalida valoro por bulea konsileto.
    Subtenitaj valoroj estas 'true' (vera) aŭ 'false' (malvera).

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
eo: Nesubtenita konsileto. Preterpasante.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
eo: Nekonata konsileta nomo. Preterpasante.

en: Could not parse command from stdin
eo: Ne eblis analizi komandon de stdin

en: Zenity notification
eo: Zenity-sciigo

en: Set the dialog title
eo: Agordi la dialog-titolon

en: TITLE
eo: TITOLO

en: Set the window icon
eo: Agordi la fenestran piktogramon

en: ICONPATH
eo: PIKTOGRAMVOJO

en: Set the width
eo: Agordi la larĝon

en: WIDTH
eo: LARĜO

en: Set the height
eo: Agordi la alton

en: HEIGHT
eo: ALTO

en: Set dialog timeout in seconds
eo: Agordi dialogan tempolimon en sekundoj

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
eo: TEMPOLIMO

en: Set the label of the OK button
eo: Agordi la etikedon de la Bone-butonon

en: TEXT
eo: TEKSTO

en: Set the label of the Cancel button
eo: Agordi la etikedon de la Nuligi-butonon

en: Add an extra button
eo: Aldoni kroman butonon

en: Set the modal hint
eo: Agordi la modalan konsileton

en: Set the parent window to attach to
eo: Agordi la gepatran fenestron, al kiu oni alfiksos

en: WINDOW
eo: FENESTRO

en: Display calendar dialog
eo: Montri kalendardialogon

en: Set the dialog text
eo: Agordi la dialogtekston

en: Set the calendar day
eo: Agordi la kalendartagon

en: DAY
eo: TAGO

en: Set the calendar month
eo: Agordi la kalendarmonaton

en: MONTH
eo: MONATO

en: Set the calendar year
eo: Agordi la kalendarjaron

en: YEAR
eo: JARO

en: Set the format for the returned date
eo: Agordi la formon de la liverita dato

en: PATTERN
eo: ŜABLONO

en: Display text entry dialog
eo: Montri dialogon por tekstenigo

en: Set the entry text
eo: Agordi la enigan tekston

en: Hide the entry text
eo: Kaŝi la enigan tekston

en: Display error dialog
eo: Montri erardialogon

en: Set the dialog icon
eo: Agordi la dialog-piktogramon

en: ICON-NAME
eo: BILDSIMBOL-NOMO

en: Do not enable text wrapping
eo: Ne ŝalti tekstan ĉirkaŭfluon

en: Do not enable Pango markup
eo: Ne ŝalti Pango-markadon

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
eo: Ŝalti tripunktigadon en dialoga teksto. Ĉi tiu riparas la altan fenestran gradon kun longaj tekstoj

en: Display info dialog
eo: Montri informdialogon

en: Display file selection dialog
eo: Montri dosierelekt-dialogon

en: Set the filename
eo: Agordi la dosiernomon

en: FILENAME
eo: DOSIERNOMO

en: Allow multiple files to be selected
eo: Permesi elekton de pluraj dosieroj

en: Activate directory-only selection
eo: Aktivigi nur-dosierujan elektadon

en: Activate save mode
eo: Enŝalti konserv-reĝimon

en: Set output separator character
eo: Agordi eligan apartigitan signon

en: SEPARATOR
eo: APARTIGILO

en: Confirm file selection if filename already exists
eo: Konfirmi dosierselekton se la dosiernomo jam ekzistas

en: Set a filename filter
eo: Agordi filtrilon por dosiernomon

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
eo: NOMO | PATRONO1 PATRONO2 ...

en: Display list dialog
eo: Montri listdialogon

en: Set the column header
eo: Agordi la kolumnotitolon

en: COLUMN
eo: KOLUMNO

en: Use check boxes for the first column
eo: Uzi markobutonojn por la unua kolumno

en: Use radio buttons for the first column
eo: Uzi radiobutonojn por la unua kolumno

en: Use an image for the first column
eo: Uzi bildon por la unua kolumno

en: Allow multiple rows to be selected
eo: Permesi elekton de pluraj vicoj

en: Allow changes to text
eo: Permesi ŝanĝon de teksto

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
eo: Presi specifan kolumnon (Implicito estas 1. 'ALL' (ĉiujn) oni povas uzi por presi ĉiujn kolumnojn)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
eo: NOMBRO

en: Hide a specific column
eo: Kaŝi specifan kolumnon

en: Hide the column headers
eo: Kaŝi la kolumnotitolojn

en: Display notification
eo: Montri sciigon

en: Set the notification text
eo: Agordi la sciigotekston

en: Listen for commands on stdin
eo: Aŭskulti por komandoj per stdin

en: Set the notification hints
eo: Agordi la sciigo-konsiletojn

en: Display progress indication dialog
eo: Montri plenumindikilan dialogon

en: Set initial percentage
eo: Agordi komencan elcenton

en: PERCENTAGE
eo: ELCENTO

en: Pulsate progress bar
eo: Pulsada progresbreto

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
eo: Rezigni la dialogon kiam oni atingas 100%

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
eo: Ĉesigi gepatran procezon se oni premas la Nuligi butonon

en: Hide Cancel button
eo: Kaŝi Nuligi-butonon

en: Estimate when progress will reach 100%
eo: Konjekti kiam plenumo atingos 100%

en: Display question dialog
eo: Montri demand-dialogon

en: Give Cancel button focus by default
eo: Doni defaŭlte fokuson al Nuligi-butonon

en: Suppress OK and Cancel buttons
eo: Kaŝi Bone- kaj Nuligi-butonojn

en: Display text information dialog
eo: Montri tekstinform-dialogon

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: Set the text font
eo: Agordi la teksttiparon

en: Enable an I read and agree checkbox
eo: Ŝalti “mi legis kaj konsentas” markobutonon

en: Enable HTML support
eo: Ebligi HTML-subtenon

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
eo: Ne ŝalti uzantan interagon kun la WebView. Nur funkcias se vi uzas --html opcion

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
eo: Agordi URL-on anstataŭ dosieron. Nur funkcias se vi uzas --html opcion

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
eo: Aŭtomata rulumi la tekston ĝis la subo. Nur kiam teksto estas kaptata el stdin

en: Display warning dialog
eo: Montri avert-dialogon

en: Display scale dialog
eo: Montri skal-dialogon

en: Set initial value
eo: Agordi komencan valoron

en: VALUE
eo: VALORO

en: Set minimum value
eo: Agordi minimuman valoron

en: Set maximum value
eo: Agordi maksimuman valoron

en: Set step size
eo: Agordi paŝ-grandon

en: Print partial values
eo: Montri partajn valorojn

en: Hide value
eo: Kaŝi valoron

en: Display forms dialog
eo: Montri formdialogon

en: Add a new Entry in forms dialog
eo: Aldoni novan elementon al la formular-dialogujo

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Add a new Password Entry in forms dialog
eo: Aldoni novan pasvort-enigkampon al la faormular-dialogujo

en: Add a new Calendar in forms dialog
eo: Aldoni novan kalendaron en formdialogo

en: Calendar field name
eo: Kalendara nomo de kampo

en: Add a new List in forms dialog
eo: Aldoni novan liston al la formular-dialogujo

en: List field and header name
eo: Listkampo kaj paĝokap-nomo

en: List of values for List
eo: Listo da valoroj por la listo

en: List of values separated by |
eo: Listo da valoroj apartigitaj per |

en: List of values for columns
eo: Listo da valoroj por kolumnoj

en: Add a new combo box in forms dialog
eo: Aldoni novan falliston al la formular-dialogo

en: Combo box field name
eo: Fallista kampa nomo

en: List of values for combo box
eo: Listo da valoroj por fallisto

en: Show the columns header
eo: Montri la kolumnotitolon

en: Display password dialog
eo: Montri pasvort-dialogon

en: Display the username option
eo: Montri la unzantonom-agordon

en: Display color selection dialog
eo: Montriu la kolor-elektad-dialogon

en: Set the color
eo: Agordi la koloron

en: Show the palette
eo: Montri la paletron

en: About zenity
eo: Pri Zenity

en: Print version
eo: Pres-versio

en: General options
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Show general options
eo: Montri ĝeneralajn agordojn

en: Calendar options
eo: Kalendar-agordoj

en: Show calendar options
eo: Montri kalendar-agordojn

en: Text entry options
eo: Tekstenig-agordoj

en: Show text entry options
eo: Montri tekstenig-agordojn

en: Error options
eo: Erar-agordoj

en: Show error options
eo: Montri erar-agordojn

en: Info options
eo: Informo-agordoj

en: Show info options
eo: Montri inform-agordojn

en: File selection options
eo: Dosierelekt-agordoj

en: Show file selection options
eo: Montri dosierelekt-agordojn

en: List options
eo: List-agordoj

en: Show list options
eo: Montri list-agordojn

en: Notification icon options
eo: Sciig-bildsimbolaj opcioj

en: Show notification icon options
eo: Montri sciig-bildsimbolajn opciojn

en: Progress options
eo: Progresagordoj

en: Show progress options
eo: Montri progresagordojn

en: Question options
eo: Demand-agordoj

en: Show question options
eo: Montri demand-agordojn

en: Warning options
eo: Avert-agordoj

en: Show warning options
eo: Montri avert-agordojn

en: Scale options
eo: Skaloagordoj

en: Show scale options
eo: Montri skaloagordojn

en: Text information options
eo: Agordoj de tekstinformoj

en: Show text information options
eo: Montri agordojn de tekstinformoj

en: Color selection options
eo: Kolorelekt-agordoj

en: Show color selection options
eo: Montri kolorelekt-agordojn

en: Password dialog options
eo: Pasvortdialog-opcioj

en: Show password dialog options
eo: Montri pasvortdialog-opciojn

en: Forms dialog options
eo: Formdialogaj opcioj

en: Show forms dialog options
eo: Montri formdialogajn opciojn

en: Miscellaneous options
eo: Diversaj opcioj

en: Show miscellaneous options
eo: Montri diversajn opciojn

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
eo: Tiu agordo ne estas disponebla. Bonvole rigardu --help por eblaj uzadoj.

en: --%s is not supported for this dialog
eo: --%s estas ne subtenita por tiu dialogo

en: Two or more dialog options specified
eo: Specifis du aŭ pli dialogajn opciojn

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
eo: Enigu vian pasvorton

en: Type your username and password
eo: Enigu viajn uzantonomon kaj pasvorton

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
eo: Tempo restanta: %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
eo: Maksimuma valoro devas esti pli granda ol minimuma valoro.

en: Value out of range.
eo: Valoro estas ekster la intervalo.

en: No column titles specified for List dialog.
eo: Neniu kolumna titolo agordita por lista dialogo.

en: You should use only one List dialog type.
eo: Vi devus uzi nur unu listan dialogan specon.

en: Adjust the scale value
eo: Agordi la skal-valoron

en: Cancel
eo: Nuligi

en: OK
eo: Bone

en: Text View
eo: Tekst-vido

en: Calendar selection
eo: Kalendaro-elekto

en: Select a date from below.
eo: Elekti daton malsupre.

en: C_alendar:
eo: K_alendaro:

en: Add a new entry
eo: Aldoni novan elementon

en: _Enter new text:
eo: _Enigi novan tekston:

en: Error
eo: Eraro

en: An error has occurred.
eo: Eraro okazis.

en: Forms dialog
eo: Formular-dialogujo

en: Information
eo: Informo

en: All updates are complete.
eo: Ĉiuj ĝisdatigoj estas kompletaj.

en: Progress
eo: Progreso

en: Running...
eo: Rulante...

en: Question
eo: Demando

en: Are you sure you want to proceed?
eo: Ĉu vi estas certa ke vi volas procedi?

en: Select items from the list
eo: Elekti elementojn de la listo

en: Select items from the list below.
eo: Elektu elementojn de la suba listo.

en: Warning
eo: Averto
