zenity 0 - en to hr translation catalogue (196 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Ovaj program je slobodni softver; možete ga redistribuirati i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Lesser opće javne licence kako ju je objavila Zaklada za slobodni softver; bilo inačica 2 licence ili (kako vi želite) neka kasnija inačica.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
hr: Ovaj program se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez impliciranog jamstva UTRŽIVOSTI ili PRIKLADNOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte GNU Lesser opću javnu licencu za više pojedinosti.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hr: Trebali ste dobiti kopiju GNU Lesser opće javne licence s ovim programom; ako niste pišite Zakladi za slobodan softver na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
hr: Prikaši dijaloški prozor iz skripti ljuske

en: _OK
hr: _U redu

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
hr: Morate odrediti vrstu dijaloga. Za pojedinosti pogledajte 'zenity --help'

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: Could not parse message
hr: Nemoguća obrada poruke

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
hr: Neispravna vrijednost za booleanovu napomenu.
    Podržane vrijednosti su 'true' ili 'false'.

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
hr: Nepodržana napomena. Preskačem.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
hr: Nepodržan naziv napomene. Preskačem.

en: Could not parse command from stdin
hr: Nemoguća obrada naredbe iz stdina

en: Zenity notification
hr: Zenity obavijesti

en: Set the dialog title
hr: Postavite naslov dijaloga

en: TITLE
hr: NASLOV

en: Set the window icon
hr: Postavite ikonu prozora

en: ICONPATH
hr: PUTANJA-IKONE

en: Set the width
hr: Postavite širinu

en: WIDTH
hr: ŠIRINA

en: Set the height
hr: Postavite veličinu

en: HEIGHT
hr: VISINA

en: Set dialog timeout in seconds
hr: Postavi istek vremena za dijalog u sekundama

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
hr: ISTEK-VREMENA

en: Set the label of the OK button
hr: Postavite naslov 'U redu' tipke

en: TEXT
hr: TEKST

en: Set the label of the Cancel button
hr: Postavite naslov 'Odustani' tipke

en: Add an extra button
hr: Dodaj dodatnu tipku

en: Set the modal hint
hr: Postavi modalnu napomenu

en: Set the parent window to attach to
hr: Postavi sadržajni orizir za prilčršćivanje

en: WINDOW
hr: PROZOR

en: Display calendar dialog
hr: Prikaži dijalog kalendara

en: Set the dialog text
hr: Postavi tekst dijaloga

en: Set the calendar day
hr: Postavi dan kalendara

en: Set the calendar month
hr: Postavi mjesec kalendara

en: MONTH
hr: MJESEC

en: Set the calendar year
hr: Postavi godinu kalendara

en: YEAR
hr: GODINA

en: Set the format for the returned date
hr: Postavi format vraćenog datuma

en: PATTERN
hr: UZORAK

en: Display text entry dialog
hr: Prikaži dijalog upisa teksta

en: Set the entry text
hr: Postavi upisivanje teksta

en: Hide the entry text
hr: Sakrij upisani tekst

en: Display error dialog
hr: Prikaži dijalog greške

en: Set the dialog icon
hr: Postavi ikonu dijaloga

en: ICON-NAME
hr: NAZIV-IKONE

en: Do not enable text wrapping
hr: Ne omogućuj prijelom teksta

en: Do not enable Pango markup
hr: Ne omogućuju Panogo označavanje

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
hr: Omogući elipsaciju u dijalogu tekstu. Ovo popravlja visoku veličinu prozora s dugim tekstom.

en: Display info dialog
hr: Prikaži dijalog s informacijama

en: Display file selection dialog
hr: Prikaži dijalog odabira datoteka

en: Set the filename
hr: Postavi naziv datoteke

en: FILENAME
hr: NAZIV DATOTEKE

en: Allow multiple files to be selected
hr: Omogući odabir više datoteka

en: Activate directory-only selection
hr: Aktiviraj samo-direktorij odabir

en: Activate save mode
hr: Aktiviraj način spremanja

en: Set output separator character
hr: Postavi izlazni znak razdjeljivanja

en: SEPARATOR
hr: RAZDJELNIK

en: Confirm file selection if filename already exists
hr: Potvrdi odabir datoteke ako ime datoteke već postoji

en: Set a filename filter
hr: Postavi filter naziva datoteke

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
hr: NAZIV | UZORAK1 UZORAK2 ...

en: Display list dialog
hr: Prikaži dijalog popisa

en: Set the column header
hr: Postavi zaglavlje stupca

en: COLUMN
hr: STUPAC

en: Use check boxes for the first column
hr: Koristi okvire odabira za prvi stupac

en: Use radio buttons for the first column
hr: Prikaži kružiće odabira

en: Use an image for the first column
hr: Koristi sliku u prvom stupcu

en: Allow multiple rows to be selected
hr: Dopusti odabir više redaka

en: Allow changes to text
hr: Dopusti promjenu teksta

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
hr: Ispiši određeni stupac (Uobičajeno je 1. 'ALL' se koristi za ispis svih stupaca)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
hr: BROJ

en: Hide a specific column
hr: Sakrij određeni stupac

en: Hide the column headers
hr: Sakrij zaglavlje stupca

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
hr: Promijeni popis funkcije zadane pretrage za tekst u sredini, ne na početku

en: Display notification
hr: Prikaži obavijesti

en: Set the notification text
hr: Postavi tekst obavijesti

en: Listen for commands on stdin
hr: Osluškuj naredbe sa stdina

en: Set the notification hints
hr: Postavi napomene obavijesti

en: Display progress indication dialog
hr: Prikaži dijalog s pokazivačem napretka

en: Set initial percentage
hr: Postavi početni postotak

en: PERCENTAGE
hr: POSTOTAK

en: Pulsate progress bar
hr: Pulsirajuća traka napretka

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
hr: Zatvori dijalog kad je dosegnuto 100%

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
hr: Ubij sadržajni proces ako se pritisne tipka "Odustani"

en: Hide Cancel button
hr: Sakrij tipku "Odustani"

en: Estimate when progress will reach 100%
hr: Procijeni kada će proces dostići 100%

en: Display question dialog
hr: Prikaži dijalog upita

en: Give Cancel button focus by default
hr: Zadaj 'Odustani' tipki fokus po zadanome

en: Suppress OK and Cancel buttons
hr: Potisni tipke 'U redu' i 'Odustani'

en: Display text information dialog
hr: Prikaži dijalog s tekstovnim informacijom

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Set the text font
hr: Postavi slova teksta

en: Enable an I read and agree checkbox
hr: Omogući "Pročitao/la sam i slažem se" odabir

en: Enable HTML support
hr: Omogući HTML podršku

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
hr: Ne omogućuj interakciju s WebView. Samo radi ako koristite --html mogućnost

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
hr: Postavi URL umjesto datoteke. Samo radi ako koristite --html mogućnost

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
hr: Automatsko pomicanje teksta prema kraju. Samo kada je tekst dolazi sa stdina

en: Display warning dialog
hr: Prikaži dijalog upozorenja

en: Display scale dialog
hr: Prikaži dijalog ljestvice

en: Set initial value
hr: Postavi početnu vrijednost

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: Set minimum value
hr: Postavi najmanju vrijednost

en: Set maximum value
hr: Postavi najveću vrijednost

en: Set step size
hr: Postavi veličinu koraka

en: Print partial values
hr: Ispiši parcijalne vrijednosti

en: Hide value
hr: Sakrij vrijednosti

en: Display forms dialog
hr: Prikaži dijalog obrazaca

en: Add a new Entry in forms dialog
hr: Dodaj novi unos u dijalog obrazaca

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Add a new Password Entry in forms dialog
hr: Dodaj novi unos za lozinku u dijalog obrazaca

en: Add a new Calendar in forms dialog
hr: Dodaj novi unos za kalendar u dijalog obrazaca

en: Calendar field name
hr: Naziv polja kalendara

en: Add a new List in forms dialog
hr: Dodaj novi popis u dijalog obrazaca

en: List field and header name
hr: Polje popisa i naziv zaglavlja

en: List of values for List
hr: Popis vrijednosti za popis

en: List of values separated by |
hr: Popis vrijednosti odvojen sa |

en: List of values for columns
hr: Popis vrijednosti za stupce

en: Add a new combo box in forms dialog
hr: Dodaj novi kombinirani okvir u dijaloga obrazaca

en: Combo box field name
hr: Naziv polja kombiniranog okvira

en: List of values for combo box
hr: Popis vrijednosti kombiniranog okvira

en: Show the columns header
hr: Pokaži zaglavlje stupaca

en: Display password dialog
hr: Prikaži dijalog lozinke

en: Display the username option
hr: Prikaži mogućnost korisničkog imena

en: Display color selection dialog
hr: Prikaži dijalog za odabir boje

en: Set the color
hr: Postavi boju

en: Show the palette
hr: Prikaži paletu

en: About zenity
hr: O Zenityu

en: Print version
hr: Prikaži inačicu

en: General options
hr: Opće mogućnosti

en: Show general options
hr: Pokaži opće mogućnosti

en: Calendar options
hr: Mogućnosti kalendara

en: Show calendar options
hr: Pokaži mogućnosti kalendara

en: Text entry options
hr: Mogućnosti upisa teksta

en: Show text entry options
hr: Prikaži mogućnosti upisa teksta

en: Error options
hr: Mogućnosti greške

en: Show error options
hr: Prikaži mogućnosti greške

en: Info options
hr: Mogućnosti informacija

en: Show info options
hr: Prikaži mogućnosti informacija

en: File selection options
hr: Mogućnosti odabira datoteke

en: Show file selection options
hr: Prikaži mogućnosti odabira datoteka

en: List options
hr: Mogućnosti popisa

en: Show list options
hr: Prikaži mogućnosti popisa

en: Notification icon options
hr: Mogućnosti ikone obavijesti

en: Show notification icon options
hr: Prikaži mogućnosti ikone obavijesti

en: Progress options
hr: Mogućnosti napretka

en: Show progress options
hr: Prikaži mogućnosti napretka

en: Question options
hr: Mogućnosti pitanja

en: Show question options
hr: Prikaži mogućnosti pitanja

en: Warning options
hr: Mogućnosti upozorenja

en: Show warning options
hr: Prikaži mogućnosti upozorenja

en: Scale options
hr: Mogućnosti ljestvice

en: Show scale options
hr: Prikaži mogućnosti ljestvice

en: Text information options
hr: Mogućnosti teksta informacija

en: Show text information options
hr: Prikaži mogućnosti teksta informacija

en: Color selection options
hr: Mogućnosti odabira boja

en: Show color selection options
hr: Prikaži mogućnosti odabira boja

en: Password dialog options
hr: Mogućnosti dijaloga lozinke

en: Show password dialog options
hr: Prikaži mogućnosti dijaloga lozinke

en: Forms dialog options
hr: Mogućnosti dijaloga obrazaca

en: Show forms dialog options
hr: Prikaži mogućnosti dijaloga obrazaca

en: Miscellaneous options
hr: Ostale mogućnosti

en: Show miscellaneous options
hr: Prikaži ostale mogućnosti

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
hr: Ova mogućnost je nedostupna. Koristite --help za moguće načine uporabe.

en: --%s is not supported for this dialog
hr: --%s nije podržan u ovom dijalogu

en: Two or more dialog options specified
hr: Određene su dvije ili više mogućnosti dijaloga

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
hr: Upišite svoju lozinku

en: Type your username and password
hr: Upišite svoje korisničko ime i lozinku

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
hr: Preostalo vrijeme: %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
hr: Najveća vrijednost mora biti veća od najmanje vrijednosti.

en: Value out of range.
hr: Vrijednost izvan raspona.

en: No column titles specified for List dialog.
hr: Nema određenog stupca za dijalog popisa.

en: You should use only one List dialog type.
hr: Trebali biste koristiti samo jedu vrstu popisa dijaloga.

en: Adjust the scale value
hr: Prilagodi vrijednost ljestvice

en: Cancel
hr: Odustani

en: OK
hr: U redu

en: Text View
hr: Pogled teksta

en: Calendar selection
hr: Odabir kalendara

en: Select a date from below.
hr: Odaberi dolje prikazani datum.

en: C_alendar:
hr: K_alendar:

en: Add a new entry
hr: Dodaj novu stavku

en: _Enter new text:
hr: _Upiši novi tekst:

en: Error
hr: Greška

en: An error has occurred.
hr: Dogodila se greška.

en: Forms dialog
hr: Dijalog obrazaca

en: Information
hr: Informacije

en: All updates are complete.
hr: Sve nadopune su završene.

en: Progress
hr: Napredak

en: Running...
hr: Pokretanje...

en: Question
hr: Pitanje

en: Are you sure you want to proceed?
hr: Sigurno želite nastaviti?

en: Select items from the list
hr: Odaberi stavke s popisa

en: Select items from the list below.
hr: Odaberi stavke s donjeg popisa.

en: Warning
hr: Upozorenje
