zenity - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Credits
is: Þakkir

en: Written by
is: Skrifað af

en: Translated by
is: Þýtt af

en: About Zenity
is: Um Zenity

en: Add a new entry
is: Bæta við nýrri færslu

en: All updates are complete.
is: Öllum uppfærslum er lokið.

en: An error has occurred.
is: Villa hefur átt sér stað.

en: Are you sure you want to proceed?
is: Ertu viss um að þú viljir halda áfram?

en: C_alendar:
is: D_agatal:

en: Calendar selection
is: Dagatalsval

en: Error
is: Villa

en: Information
is: Upplýsingar

en: Progress
is: Framvinda

en: Question
is: Spurning

en: Running...
is: Keyri...

en: Select a date from below.
is: Veldu dagsetningu hér að neðan.

en: Select a file
is: Veldu skrá

en: Select items from the list
is: Veldu hluti af lista

en: Select items from the list below.
is: Veldu hluti af lista hér að neðan.

en: Text View
is: Textasýn

en: Warning
is: Aðvörun

en: _Credits
is: _Þakkir

en: _Enter new text:
is: Sláðu inn nýjan t_exta:

en: TITLE
is: TITILL

en: Set the window icon
is: Setja táknmynd glugga

en: ICONPATH
is: TÁKNMYNDASLÓÐ

en: Set the width
is: Setja breidd

en: WIDTH
is: BREIDD

en: Set the height
is: Setja hæð

en: HEIGHT
is: HÆÐ

en: Set the dialog text
is: Setja texta dialog

en: Set the calendar day
is: Setja dag dagatals

en: Set the calendar month
is: Setja mánuð dagatals

en: Set the calendar year
is: Setja ár dagatals

en: Set the filename
is: Setja skráarheiti

en: FILENAME
is: SKRÁARNAFN

en: Allow multiple files to be selected
is: Leyfa fjölval á skrám

en: SEPARATOR
is: AÐGREINIR

en: Allow changes to text
is: Leyfa breytingar í texta

en: Open file
is: Opna skrá

en: About zenity
is: Um zenity

en: Print version
is: Prenta útgáfunúmer

en: General options
is: Almennir valkostir

en: Calendar options
is: Dagatalsvalkostir

en: Text entry options
is: Skráarfærsluvalkostir

en: Error options
is: Villuvalkostir

en: Info options
is: Upplýsingavalkostir

en: File selection options
is: Skráarval valkostir

en: List options
is: Listavalkostir

en: Progress options
is: Framvinduvalkostir

en: Question options
is: Spurningarvalkostir

en: Warning options
is: Aðvörunarvalkostir

en: Miscellaneous options
is: Ýmsir valkostir
