zenity - en to ms translation catalogue (195 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Program ini adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya semula dan/ataumengubah suai di bawah syarat-syarat GNU General Public License seperti yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada Lesen versi 2 atau (atas pilihan anda) mana-mana versi selepas ini.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
ms: Program ini diedarkan dengan harapan ia akan menjadi berguna, tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa jaminan yang tersirat KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK TUJUAN TERTENTU.  Lihat Lesen Awam Am GNU untuk maklumat lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama program ini; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
ms: Papar kotak dialog daripada skrip shell

en: _Cancel
ms: _Batal

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
ms: Anda mesti nyatakan satu jenis dialog. Sila rujuk 'zenity --help' untuk perincian

en: _No
ms: _Tidak

en: _Yes
ms: _Ya

en: Could not parse message
ms: Tidak dapat menghurai mesej

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
ms: Nilai tidak sah bagi satu pembayang jenis boolean.
    Nilai disokong adalah 'benar' atau 'palsu'.

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
ms: Pembayang tidak disokong. Melangkau.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
ms: Nama pembayang tidak diketahui. Melangkau.

en: Could not parse command from stdin
ms: Tidak dapat menghurai perintah dari stdin

en: Zenity notification
ms: Pemberitahuan Zenity

en: Set the dialog title
ms: Tetapkan tajuk dialog

en: TITLE
ms: TAJUK

en: Set the window icon
ms: Tetapkan ikon tetingkap

en: ICONPATH
ms: LALUANIKON

en: Set the width
ms: Tetapkan lebar

en: WIDTH
ms: LEBAR

en: Set the height
ms: Tetapkan Tinggi

en: HEIGHT
ms: TINGGI

en: Set dialog timeout in seconds
ms: Tetapkan had masa tamat dialog dalam saat

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
ms: HADMASATAMAT

en: Set the label of the OK button
ms: Tetapkan label bagi butang OK

en: TEXT
ms: TEKS

en: Set the label of the Cancel button
ms: Tetapkan label bagi butang Batal

en: Add an extra button
ms: Tambah satu butang ekstra

en: Set the modal hint
ms: Tetapkan pembayang modal

en: Set the parent window to attach to
ms: Tetapkan tetingkap induk untuk dilampirkan

en: WINDOW
ms: TETINGKAP

en: Display calendar dialog
ms: Papar dialog kalendar

en: Set the dialog text
ms: Tetapkan teks dialog

en: Set the calendar day
ms: Tetapkan hari kalendar

en: DAY
ms: HARI

en: Set the calendar month
ms: Tetapkan bulan kalendar

en: MONTH
ms: BULAN

en: Set the calendar year
ms: Tetapkan tahun kalendar

en: YEAR
ms: TAHUN

en: Set the format for the returned date
ms: Tetapkan format tarikh dikembalikan

en: PATTERN
ms: POLA

en: Display text entry dialog
ms: Papar dialog masukan teks

en: Set the entry text
ms: Tetapkan teks masukan

en: Hide the entry text
ms: Sembunyi teks masukan

en: Display error dialog
ms: Papar dialog ralat

en: Set the dialog icon
ms: Tetapkan ikon dialog

en: ICON-NAME
ms: NAMA-IKON

en: Do not enable text wrapping
ms: Jangan benarkan pelilitan teks

en: Do not enable Pango markup
ms: Jangan benarkan penanda Pango

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
ms: Benarkan elipsize dalam teks dialog. Tindakan ini membaiki saiz tetingkap tinggi dengan teks panjang

en: Display info dialog
ms: Papar dialog maklumat

en: Display file selection dialog
ms: Papar dialog pemilihan fail

en: Set the filename
ms: Tetapkan nama fail

en: FILENAME
ms: NAMAFAIL

en: Allow multiple files to be selected
ms: Benarkan fail berbilang yang terpilih

en: Activate directory-only selection
ms: Aktifkan pemilihan direktori-sahaja

en: Activate save mode
ms: Aktifkan mod simpan

en: Set output separator character
ms: Tetapkan aksara pemisah output

en: SEPARATOR
ms: PEMISAH

en: Confirm file selection if filename already exists
ms: Sahkan pemilihan fail jika nama fail sudah wujud

en: Set a filename filter
ms: Tetapkan satu penapis nama fail

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
ms: NAMA | POLA1 POLA2 ...

en: Display list dialog
ms: Papar dialog senarai

en: Set the column header
ms: Tetapkan pengepala lajur

en: COLUMN
ms: LAJUR

en: Use check boxes for the first column
ms: Guna kotak semak untuk lajur pertama

en: Use radio buttons for the first column
ms: Guna butang radio untuk lajur pertama

en: Use an image for the first column
ms: Guna satu imej untuk lajur pertama

en: Allow multiple rows to be selected
ms: Benarkan baris berbilang yang terpilih

en: Allow changes to text
ms: Benarkan perubahan pada teks

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
ms: Cetak atau lajur khusus (Lalai ialah 1. 'ALL' boleh digunakan untuk mencetak semua lajur)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
ms: BILANGAN

en: Hide a specific column
ms: Sembunyikan satu lajur khusus

en: Hide the column headers
ms: Sembunyi pengepala lajur

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
ms: Ubah penggelintaran fungsi gelintar lalai senarai untuk teks ditengah-tengah, bukannya pada permulaan

en: Display notification
ms: Papar pemberitahuan

en: Set the notification text
ms: Tetapkan teks pemberitahuan

en: Listen for commands on stdin
ms: Dengar perintah pada stdin

en: Set the notification hints
ms: Tetapkan pembayang pemberitahuan

en: Display progress indication dialog
ms: Papar dialog penunjuk kemajuan

en: Set initial percentage
ms: Tetapkan peratus awal

en: PERCENTAGE
ms: PERATUS

en: Pulsate progress bar
ms: Denyut palang kemajuan

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
ms: Singkir dialog bila 100% telah tercapai

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
ms: Bunuh proses induk jika butang Batal ditekan

en: Hide Cancel button
ms: Sembunyi Butang Batal

en: Estimate when progress will reach 100%
ms: Anggar ketika kemajuan akan mencapai 100%

en: Display question dialog
ms: Papar dialog soalan

en: Give Cancel button focus by default
ms: Bari fokus butang Batal secara lalai

en: Suppress OK and Cancel buttons
ms: Paksa butang OK dan Batal

en: Display text information dialog
ms: Papar dialog maklumat teks

en: Open file
ms: Buka fail

en: Set the text font
ms: Tetapkan fon teks

en: Enable an I read and agree checkbox
ms: Benarkan satu kotak semak Saya baca dan setuju

en: Enable HTML support
ms: Benarkan sokongan HTML

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
ms: Jangan benarkan interaksi pengguna dengan WebView. Hanya berfungsi jika anda guna pilihan --html

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
ms: Tetapkan satu URL selain dari satu fail. Hanya berfungsi jika anda guna pilihan --html

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
ms: Auto tatal teks dipenghujung. Hanya jika teks ditangkap dari stdin

en: Display warning dialog
ms: Papar dialog amaran

en: Display scale dialog
ms: Papar dialog skala

en: Set initial value
ms: Tetapkan nilai awal

en: VALUE
ms: NILAI

en: Set minimum value
ms: Tetapkan nilai minimum

en: Set maximum value
ms: Tetapkan nilai maksimum

en: Set step size
ms: Tetapkan saiz langkah

en: Print partial values
ms: Cetak nilai separa

en: Hide value
ms: Sembunyi nilai

en: Display forms dialog
ms: Papar dialog borang

en: Add a new Entry in forms dialog
ms: Tambah satu masukan baharu dalam dialog borang

en: Field name
ms: Nama medan

en: Add a new Password Entry in forms dialog
ms: Tambah satu Masukan Kata Laluan baharu dalam dialog borang

en: Add a new Calendar in forms dialog
ms: Tambah satu Kalendar baharu dalam dialog borang

en: Calendar field name
ms: Nama medan kalendar

en: Add a new List in forms dialog
ms: Tambah satu Senarai baharu dalam dialog borang

en: List field and header name
ms: Senarai nama medan dan pengepalan

en: List of values for List
ms: Senarai nilai untuk Senarai

en: List of values separated by |
ms: Senarai nilai diasing dengan tanda |

en: List of values for columns
ms: Senarai nilai untuk lajur

en: Add a new combo box in forms dialog
ms: Tambah satu kotak kombo baharu dalam dialog borang

en: Combo box field name
ms: Nama medan kotak kombo

en: List of values for combo box
ms: Senarai nilai untuk kotak kombo

en: Show the columns header
ms: Tunjuk pengepala lajur

en: Display password dialog
ms: Papar dialog kata laluan

en: Display the username option
ms: Papar pilihan nama pengguna

en: Display color selection dialog
ms: Papar dialog pemilihan warna

en: Set the color
ms: Tetapkan warna

en: Show the palette
ms: Tunjuk palet

en: About zenity
ms: Perihal zenity

en: Print version
ms: Cetak versi

en: General options
ms: Pilihan am

en: Show general options
ms: Tunjuk pilihan am

en: Calendar options
ms: Pilihan kalendar

en: Show calendar options
ms: Tunjuk pilihan kalendar

en: Text entry options
ms: Pilihan masukan teks

en: Show text entry options
ms: Tunjuk pilihan masukan teks

en: Error options
ms: Pilihan ralat

en: Show error options
ms: Tunjuk pilihan ralat

en: Info options
ms: Pilihan maklumat

en: Show info options
ms: Tunjuk pilihan maklumat

en: File selection options
ms: Pilihan Pemilihan fail

en: Show file selection options
ms: Tunjuk Pemilihan fail

en: List options
ms: Pilihan senarai

en: Show list options
ms: Tunjuk pilihan senarai

en: Notification icon options
ms: Pilihan ikon pemberitahuan

en: Show notification icon options
ms: Tunjuk pilihan ikon pemberitahuan

en: Progress options
ms: Pilihan kemajuan

en: Show progress options
ms: Tunjuk pilihan kemajuan

en: Question options
ms: Pilihan soalan

en: Show question options
ms: Tunjuk pilihan soalan

en: Warning options
ms: Pilihan amaran

en: Show warning options
ms: Tunjuk pilihan amaran

en: Scale options
ms: Pilihan skala

en: Show scale options
ms: Tunjuk pilihan skala

en: Text information options
ms: Pilihan maklumat teks

en: Show text information options
ms: Tunjuk pilihan maklumat teks

en: Color selection options
ms: Pilihan Pemilihan warna

en: Show color selection options
ms: Tunjuk pilihan pemilihan warna

en: Password dialog options
ms: Pilihan dialog kata laluan

en: Show password dialog options
ms: Tunjuk pilihan dialog kata laluan

en: Forms dialog options
ms: Pilihan dialog borang

en: Show forms dialog options
ms: Tunjuk pilihan dialog borang

en: Miscellaneous options
ms: Pilihan pelbagai

en: Show miscellaneous options
ms: Tunjuk pilihan pelbagai

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
ms: Pilihan ini tidak tersedia. Sila rujuk --help untuk semua penggunaan yang ada.

en: --%s is not supported for this dialog
ms: --%s tidak disokong untuk dialog ini

en: Two or more dialog options specified
ms: Dua atau lebih pilihan dialog dinyatakan

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
ms: Taip kata laluan anda

en: Type your username and password
ms: Taip nama pengguna dan kata laluan anda

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
ms: Masa berbaki: %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
ms: Nilai maksimum mesti lebih besar dari nilai minimum.

en: Value out of range.
ms: Nilai di luar julat.

en: No column titles specified for List dialog.
ms: Tiada tajuk lajur dinyatakan untuk dialog senarai.

en: You should use only one List dialog type.
ms: Anda sepatutnya hanya guna satu jenis dialog Senarai.

en: Adjust the scale value
ms: Laras nilai skala

en: Cancel
ms: Batal

en: Text View
ms: Pandangan Teks

en: Calendar selection
ms: Pemilihan kalendar

en: Select a date from below.
ms: Pilih satu tarikh di bawah.

en: C_alendar:
ms: K_alendar:

en: Add a new entry
ms: Tambah satu masukan baharu

en: _Enter new text:
ms: _Masukkan teks baharu:

en: Error
ms: Ralat

en: An error has occurred.
ms: Satu ralat telah berlaku.

en: Forms dialog
ms: Dialog borang

en: Information
ms: Maklumat

en: All updates are complete.
ms: Semua kemas kini telah selesai.

en: Progress
ms: Kemajuan

en: Running...
ms: Berjalan...

en: Question
ms: Soalan

en: Are you sure you want to proceed?
ms: Anda pasti mahu teruskan?

en: Select items from the list
ms: Pilih item dari senarai

en: Select items from the list below.
ms: Pilih item dari senarai di bawah.

en: Warning
ms: Amaran
