zenity 3.23.x - en to nb translation catalogue (192 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Dette programmet er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU Lesser General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
nb: Dette programmet distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU Lesser General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU Lesser General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
nb: Vis dialogbokser fra skallskript

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
nb: Du må oppgi en type dialog. Se «zenity --help» for detaljer

en: Could not parse message
nb: kunne ikke lese melding

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
nb: Ugyldig verdi for boolsk type hint.
    Støttede verdier er «true» eller «false».

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
nb: Ikke støttet hint. Hopper over.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
nb: Ukjent navn på hint. Hopper over.

en: Could not parse command from stdin
nb: kunne ikke lese kommando fra stdin

en: Zenity notification
nb: Zenity-melding

en: _Cancel
nb: A_vbryt

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
nb: Skriv ditt passord

en: Type your username and password
nb: Skriv ditt brukernavn og passord

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Maximum value must be greater than minimum value.
nb: Høyeste verdi må være større enn laveste verdi.

en: Value out of range.
nb: Verdi utenfor gyldig område.

en: No column titles specified for List dialog.
nb: Ingen kolonnetittel oppgitt for listedialogen.

en: You should use only one List dialog type.
nb: Du bør kun bruke en type listedialog.

en: Adjust the scale value
nb: Juster verdi for skalering

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Text View
nb: Tekstvisning

en: Calendar selection
nb: Kalenderutvalg

en: Select a date from below.
nb: Velg en dato under.

en: C_alendar:
nb: K_alender:

en: Add a new entry
nb: Legg til en ny oppføring

en: _Enter new text:
nb: Oppgi ny t_ekst:

en: Error
nb: Feil

en: An error has occurred.
nb: En feil har oppstått:

en: Forms dialog
nb: Skjemadialog

en: Information
nb: Informasjon

en: All updates are complete.
nb: Alle oppdateringer er fullført.

en: Progress
nb: Fremgang

en: Running...
nb: Kjører …

en: Question
nb: Spørsmål

en: Are you sure you want to proceed?
nb: Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Select items from the list
nb: Velg oppføringer fra listen

en: Select items from the list below.
nb: Velg oppføringer fra listen under.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Set the dialog title
nb: Sett tittel for dialog

en: TITLE
nb: TITTEL

en: Set the window icon
nb: Sett ikon for vindu

en: ICONPATH
nb: IKONSTI

en: Set the width
nb: Sett bredden

en: WIDTH
nb: BREDDE

en: Set the height
nb: Sett høyden

en: HEIGHT
nb: HØYDE

en: Set dialog timeout in seconds
nb: Sett tidsavbrudd for dialog i sekunder

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
nb: TIDSAVBRUDD

en: Set the label of the OK button
nb: Setter etiketten for OK-knappen

en: TEXT
nb: TEKST

en: Set the label of the Cancel button
nb: Sett etiketten for Avbryt-knappen

en: Add an extra button
nb: Legg til en ekstra knapp

en: Set the modal hint
nb: Sett modalt hint

en: Set the parent window to attach to
nb: Sett opphavsvindu å koble til

en: WINDOW
nb: VINDU

en: Display calendar dialog
nb: Vis kalenderdialog

en: Set the dialog text
nb: Sett teksten i dialogen

en: Set the calendar day
nb: Sett dag i kalenderen

en: DAY
nb: DAG

en: Set the calendar month
nb: Sett måned i kalenderen

en: MONTH
nb: MÅNED

en: Set the calendar year
nb: Sett år i kalenderen

en: YEAR
nb: ÅR

en: Set the format for the returned date
nb: Sett format for returnert dato

en: PATTERN
nb: MØNSTER

en: Display text entry dialog
nb: Vis tekstoppføringsdialog

en: Set the entry text
nb: Sett tekst i oppføringen

en: Hide the entry text
nb: Skjul tekst i oppføringen

en: Display error dialog
nb: Vis feildialog

en: Set the dialog icon
nb: Sett ikon for dialog

en: ICON-NAME
nb: IKONNAVN

en: Do not enable text wrapping
nb: Ikke aktiver tekstbryting

en: Do not enable Pango markup
nb: Ikke slå på tekstmerking med pango

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
nb: Slå på ellipser i dialogteksten. Dette fikser høy vindustørrelse med lange tekster

en: Display info dialog
nb: Vis informasjonsdialog

en: Display file selection dialog
nb: Vis dialog for filvalg

en: Set the filename
nb: Sett filnavnet

en: FILENAME
nb: FILNAVN

en: Allow multiple files to be selected
nb: Tillat valg av flere filer

en: Activate directory-only selection
nb: Aktiver utvalg kun på katalog

en: Activate save mode
nb: Aktiver lagre-modus

en: Set output separator character
nb: Sett skilletegn for utdata

en: SEPARATOR
nb: SKILLETEGN

en: Confirm file selection if filename already exists
nb: Bekreft filutvalget hvis filnavnet allerede eksisterer

en: Set a filename filter
nb: Sett et filter for filnavn

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
nb: NAVN | MØNSTER1 MØNSTER2 …

en: Display list dialog
nb: Vis listedialog

en: Set the column header
nb: Sett kolonnetopptekst

en: COLUMN
nb: KOLONNE

en: Use check boxes for the first column
nb: Bruk avkrysningsbokser for første kolonne

en: Use radio buttons for the first column
nb: Bruk radioknapper for første kolonne

en: Use an image for the first column
nb: Bruk et bilde for første kolonne

en: Allow multiple rows to be selected
nb: Tillat valg av flere rader

en: Allow changes to text
nb: Tillat endringer i tekst

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
nb: Skriv ut en bestemt kolonne (Forvalg er 1. «ALL» kan brukes for å skrive ut alle kolonner)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
nb: TALL

en: Hide a specific column
nb: Skjul en bestemt kolonne

en: Hide the column headers
nb: Skjul kolonnetopptekst

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
nb: Endre forvalgt søkefunksjon for søk i tekst til å søke i midten, ikke på begynnelsen

en: Display notification
nb: Vis melding

en: Set the notification text
nb: Sett meldingsteksten

en: Listen for commands on stdin
nb: Lytt etter kommandoer på stdin

en: Set the notification hints
nb: Sett hint for varsling

en: Display progress indication dialog
nb: Vis dialog for indikering av fremgang

en: Set initial percentage
nb: Sett startprosent

en: PERCENTAGE
nb: PROSENT

en: Pulsate progress bar
nb: Pulserende fremgangslinje

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
nb: Lukk dialogen når 100% er nådd

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
nb: Terminer opphavsprosess hvis Avbryt-knappen trykkes

en: Hide Cancel button
nb: Skjul Avbryt-knapp

en: Estimate when progress will reach 100%
nb: Estimer når fremdriften når 100%

en: Display question dialog
nb: Vis spørsmålsdialog

en: Give Cancel button focus by default
nb: Gi Avbryt-knappen fokus som standard

en: Suppress OK and Cancel buttons
nb: Skjul OK- og avbryt-knappene

en: Display text information dialog
nb: Vis dialog med tekstinformasjon

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Set the text font
nb: Sett skrift for tekst

en: Enable an I read and agree checkbox
nb: Slå på en avkryssingsboks for «Lest og godtatt»

en: Enable HTML support
nb: Slå på støtte for HTML

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
nb: Ikke slå på brukerinteraksjon med WebView. Virker kun hvis du bruker flagget --html

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
nb: Sett en URL i stedet for en fil. Virker kun hvis du bruker flagget --html

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
nb: Rull teksten til slutten automatisk. Kun når tekst fanges fra standard inndata

en: Display warning dialog
nb: Vis advarselsdialog

en: Display scale dialog
nb: Vis skaleringsdialog

en: Set initial value
nb: Sett startverdi

en: VALUE
nb: VERDI

en: Set minimum value
nb: Sett minste verdi

en: Set maximum value
nb: Set høyeste verdi

en: Set step size
nb: Sett størrelse på steg

en: Print partial values
nb: Skriv ut delverdier

en: Hide value
nb: Skjul verdi

en: Display forms dialog
nb: Vis skjemadialog

en: Add a new Entry in forms dialog
nb: Legg til en ny oppføring i skjemadialog

en: Field name
nb: Feltnavn

en: Add a new Password Entry in forms dialog
nb: Legg til en ny passordoppføring i skjemadialog

en: Add a new Calendar in forms dialog
nb: Legg til en ny kalender i skjemadialog

en: Calendar field name
nb: Feltnavn for kalender

en: Add a new List in forms dialog
nb: Legg til en ny liste i skjemadialog

en: List field and header name
nb: Felt i liste og navn på topptekst

en: List of values for List
nb: Liste med verdier for en liste

en: List of values separated by |
nb: Liste med verdier adskilt med |

en: List of values for columns
nb: Liste med verdier for kolonner

en: Add a new combo box in forms dialog
nb: Legg til en ny komboboks i skjemadialog

en: Combo box field name
nb: Feltnavn for komboboks

en: List of values for combo box
nb: Liste med verdier for komboboks

en: Show the columns header
nb: Vis kolonnetopptekst

en: Display password dialog
nb: Vis passorddialog

en: Display the username option
nb: Vis brukernavnalternativet

en: Display color selection dialog
nb: Vis dialog for fargevalg

en: Set the color
nb: Sett farge

en: Show the palette
nb: Vis palett

en: About zenity
nb: Om Zenity

en: Print version
nb: Skriv ut versjon

en: General options
nb: Generelle alternativer

en: Show general options
nb: Vis generelle alternativer

en: Calendar options
nb: Alternativer for kalender

en: Show calendar options
nb: Vis alternativer for kalender

en: Text entry options
nb: Alternativer for tekstoppføring

en: Show text entry options
nb: Vis alternativer for tekstoppføring

en: Error options
nb: Alternativer for feil

en: Show error options
nb: Vis alternativer for feil

en: Info options
nb: Alternativer for informasjon

en: Show info options
nb: Vis alternativer for infosider

en: File selection options
nb: Alternativer for filvalg

en: Show file selection options
nb: Vis alternativer for filvalg

en: List options
nb: Alternativer for liste

en: Show list options
nb: Vis alternativer for liste

en: Notification icon options
nb: Alternativer for varselikon

en: Show notification icon options
nb: Vis alternativer for varselikon

en: Progress options
nb: Alternativer for fremgang

en: Show progress options
nb: Vis alternativer for fremgang

en: Question options
nb: Alternativer for spørsmål

en: Show question options
nb: Vis alternativer for spørsmål

en: Warning options
nb: Alternativer for advarsel

en: Show warning options
nb: Vis alternativer for advarsel

en: Scale options
nb: Alternativer for skalering

en: Show scale options
nb: Vis alternativer for skalering

en: Text information options
nb: Alternativer for tekstinformasjon

en: Show text information options
nb: Vis alternativer for tekstinformasjon

en: Color selection options
nb: Alternativer for fargevalg

en: Show color selection options
nb: Vis alternativer for fargevalg

en: Password dialog options
nb: Alternativer for passorddialog

en: Show password dialog options
nb: Vis alternativer for passorddialog

en: Forms dialog options
nb: Alternativer for skjemadialog

en: Show forms dialog options
nb: Vis alternativer for skjemadialog

en: Miscellaneous options
nb: Forskjellige alternativer

en: Show miscellaneous options
nb: Vis forskjellige alternativer

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
nb: Dette flagget er ikke tilgjengelig. Vennligst bruk --help for å se mulige flagg.

en: --%s is not supported for this dialog
nb: --%s er ikke støttet for denne dialogen

en: Two or more dialog options specified
nb: To eller flere dialogflagg oppgitt
