zenity - en to pl translation catalogue (196 entries)

en: Display dialog boxes from the command line
pl: Wyświetlanie okien dialogowych z wiersza poleceń

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Pomniejszej Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Pomniejszą Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Pomniejszej Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
pl: Wyświetla okna dialogowe z poziomu skryptów powłoki

en: Warning: the --extra-button option for --file-selection is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
pl: Ostrzeżenie: opcja --extra-button dla --file-selection jest przestarzała i zostanie usunięta w przyszłej wersji Zenity. Ignorowanie.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
pl: Należy podać typ okna dialogowego. Polecenie „zenity --help” wyświetli więcej informacji

en: _No
pl: _Nie

en: _Yes
pl: _Tak

en: Could not parse message
pl: Nie można przetworzyć wiadomości

en: Could not parse command from stdin
pl: Nie można przetworzyć polecenia ze standardowego wejścia

en: Set the dialog title
pl: Ustawia tytuł okna dialogowego

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: Set the width
pl: Ustawia szerokość

en: WIDTH
pl: SZEROKOŚĆ

en: Set the height
pl: Ustawia wysokość

en: HEIGHT
pl: WYSOKOŚĆ

en: Set dialog timeout in seconds
pl: Ustawia czas wygasania okna dialogowego (w sekundach)

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
pl: OGRANICZENIE-CZASU

en: Set the label of the OK button
pl: Ustawia etykietę przycisku OK

en: TEXT
pl: TEKST

en: Set the label of the Cancel button
pl: Ustawia etykietę przycisku Anuluj

en: Add an extra button
pl: Dodaje dodatkowy przycisk

en: Set the modal hint
pl: Ustawia okno jako modalne

en: DEPRECATED; does nothing
pl: PRZESTARZAŁE, nic nie robi

en: WINDOW
pl: OKNO

en: DEPRECATED; use `--icon`
pl: PRZESTARZAŁE, należy używać „--icon”

en: ICON-NAME
pl: NAZWA-IKONY

en: Display calendar dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe kalendarza

en: Set the dialog text
pl: Ustawia tekst w oknie dialogowym

en: Set the calendar day
pl: Ustawia dzień w kalendarzu

en: DAY
pl: DZIEŃ

en: Set the calendar month
pl: Ustawia miesiąc w kalendarzu

en: MONTH
pl: MIESIĄC

en: Set the calendar year
pl: Ustawia rok w kalendarzu

en: YEAR
pl: ROK

en: Set the format for the returned date
pl: Ustawia format zwracanej daty

en: PATTERN
pl: WZÓR

en: Display text entry dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z polem wprowadzania tekstu

en: Set the entry text
pl: Ustawia tekst w polu tekstowym

en: Hide the entry text
pl: Ukrywa tekst wprowadzany w polu

en: Display error dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe błędu

en: Set the icon name
pl: Ustawia nazwę ikony

en: Do not enable text wrapping
pl: Bez włączania zawijania tekstu

en: Do not enable Pango markup
pl: Bez włączania znaczników biblioteki Pango

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
pl: Włącza skracanie tekstu okna dialogowego. Naprawia to duży rozmiar okna z długim tekstem

en: Display info dialog
pl: Wyświetla informacyjne okno dialogowe

en: Display file selection dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe wyboru pliku

en: Set the filename
pl: Ustawia nazwę pliku

en: FILENAME
pl: NAZWA-PLIKU

en: Allow multiple files to be selected
pl: Zezwala na wybieranie wielu plików

en: Activate directory-only selection
pl: Aktywuje wybór tylko katalogów

en: Activate save mode
pl: Aktywuje tryb awaryjny

en: Set output separator character
pl: Ustawia znak odstępu danych wyjściowych

en: Set a filename filter
pl: Ustawia filtr na nazwy plików

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
pl: NAZWA | WZÓR1 WZÓR2…

en: Display list dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe listy

en: Set the column header
pl: Ustawia nagłówek kolumny

en: COLUMN
pl: KOLUMNA

en: Use check boxes for the first column
pl: Umieszcza przełączniki w pierwszej kolumnie

en: Use radio buttons for the first column
pl: Umieszcza przyciski radiowe w pierwszej kolumnie

en: Use an image for the first column
pl: Umieszcza obraz w pierwszej kolumnie

en: Allow multiple rows to be selected
pl: Zezwala na wybieranie wielu wierszy

en: Allow changes to text
pl: Zezwala na wprowadzanie zmian w tekście

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
pl: Drukuje podaną kolumnę (Domyślnie 1. Można użyć „ALL”, aby wydrukować wszystkie kolumny)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
pl: NUMER

en: Hide a specific column
pl: Ukrywa podaną kolumnę

en: Hide the column headers
pl: Ukrywa nagłówki kolumn

en: Display notification
pl: Wyświetla powiadomienie

en: Set the notification text
pl: Ustawia tekst powiadomienia

en: Listen for commands on stdin
pl: Oczekuje na polecenia ze standardowego wejścia

en: Display progress indication dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z paskiem postępu

en: Set initial percentage
pl: Ustawia początkową wartość w procentach

en: PERCENTAGE
pl: PROCENT

en: Pulsate progress bar
pl: Odbijający się prostokąt w pasku stanu

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
pl: Zamknięcie okna po osiągnięciu 100%

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
pl: Kończy proces nadrzędny w przypadku naciśnięcia przycisku Anuluj

en: Hide Cancel button
pl: Ukrywa przycisk Anuluj

en: Estimate when progress will reach 100%
pl: Szacuje, kiedy postęp osiągnie 100%

en: Display question dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z pytaniem

en: Give Cancel button focus by default
pl: Domyślnie aktywuje przycisk Anuluj

en: Suppress OK and Cancel buttons
pl: Bez przycisków OK i Anuluj

en: Display text information dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z ramką tekstową

en: Open file
pl: Otwiera plik

en: Set the text font
pl: Ustawia czcionkę tekstu

en: Enable an I read and agree checkbox
pl: Włącza pole wyboru „Przeczytałam i zgadzam się”

en: Enable HTML support
pl: Włącza obsługę HTML

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
pl: Nie włącza interakcji użytkownika za pomocą WebView. Działa tylko, jeśli użyto opcji --html

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
pl: Ustawia adres URL zamiast pliku. Działa tylko, jeśli użyto opcji --html

en: URL
pl: Adres URL

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
pl: Automatyczne przewijanie tekstu do końca. Tylko, kiedy tekst jest przechwytywany ze standardowego wejścia

en: Display warning dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z ostrzeżeniem

en: Display scale dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe z podziałką

en: Set initial value
pl: Ustawia wartość początkową

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: Set minimum value
pl: Ustawia wartość minimalną

en: Set maximum value
pl: Ustawia wartość maksymalną

en: Set step size
pl: Ustawia rozmiar kroku

en: Print partial values
pl: Wyświetla wartości częściowe

en: Hide value
pl: Ukrywa wartość

en: Display forms dialog
pl: Wyświetla okno formularzy

en: Add a new Entry in forms dialog
pl: Dodanie nowego wpisu w oknie formularzy

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Add a new Password Entry in forms dialog
pl: Dodanie nowego wpisu hasła w oknie formularzy

en: Add a new Calendar in forms dialog
pl: Dodanie nowego kalendarza w oknie formularzy

en: Calendar field name
pl: Nazwa pola kalendarza

en: Add a new List in forms dialog
pl: Dodanie nowej listy w oknie formularzy

en: List field and header name
pl: Nazwa pola i nagłówka listy

en: List of values for List
pl: Lista wartości dla listy

en: List of values separated by |
pl: Lista wartości oddzielanych |

en: List of values for columns
pl: Lista wartości dla kolumn

en: Add a new combo box in forms dialog
pl: Dodanie nowego pola rozwijanego w oknie formularzy

en: Combo box field name
pl: Nazwa pola rozwijanego

en: List of values for combo box
pl: Lista wartości dla pola rozwijanego

en: Show the columns header
pl: Wyświetla nagłówek kolumny

en: Display password dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe hasła

en: Display the username option
pl: Wyświetla opcję nazwy użytkownika

en: Display color selection dialog
pl: Wyświetla okno dialogowe wyboru koloru

en: Set the color
pl: Ustawia kolor

en: Show the palette
pl: Wyświetla paletę

en: About zenity
pl: O programie Zenity

en: Print version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Warning: --icon-name is deprecated and will be removed in a future version of zenity; Treating as --icon.
pl: Ostrzeżenie: --icon-name jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity, traktowanie jako --icon.

en: Warning: --window-icon is deprecated and will be removed in a future version of zenity; Treating as --icon.
pl: Ostrzeżenie: --window-icon jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity, traktowanie jako --icon.

en: Warning: --confirm-overwrite is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
pl: Ostrzeżenie: --confirm-overwrite jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity. Ignorowanie.

en: Warning: --attach is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
pl: Ostrzeżenie: --attach jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity. Ignorowanie.

en: Warning: --hint is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
pl: Ostrzeżenie: --hint jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity. Ignorowanie.

en: General options
pl: Opcje ogólne

en: Show general options
pl: Wyświetla opcje ogólne

en: Calendar options
pl: Opcje okna kalendarza

en: Show calendar options
pl: Wyświetla opcje okna kalendarza

en: Text entry options
pl: Opcje okna wprowadzania tekstu

en: Show text entry options
pl: Wyświetla opcje okna wprowadzania tekstu

en: Error options
pl: Opcje okna z komunikatem o błędzie

en: Show error options
pl: Wyświetla opcje okna z komunikatem o błędzie

en: Info options
pl: Opcje okna informacyjnego

en: Show info options
pl: Wyświetla opcje okna informacyjnego

en: File selection options
pl: Opcje okna wyboru pliku

en: Show file selection options
pl: Wyświetla opcje okna wyboru pliku

en: List options
pl: Opcje okna listy

en: Show list options
pl: Wyświetla opcje okna listy

en: Notification options
pl: Opcje powiadomienia

en: Show notification options
pl: Wyświetla opcje powiadomienia

en: Progress options
pl: Opcje okna paska postępu

en: Show progress options
pl: Wyświetla opcje okna paska postępu

en: Question options
pl: Opcje okna pytania

en: Show question options
pl: Wyświetla opcje okna pytania

en: Warning options
pl: Opcje okna ostrzeżeń

en: Show warning options
pl: Wyświetla opcje okna ostrzeżeń

en: Scale options
pl: Opcje podziałki

en: Show scale options
pl: Wyświetla opcje podziałki

en: Text information options
pl: Opcje okna informacji tekstowych

en: Show text information options
pl: Wyświetla opcje okna informacji tekstowych

en: Color selection options
pl: Opcje wyboru koloru

en: Show color selection options
pl: Wyświetla opcje wyboru koloru

en: Password dialog options
pl: Opcje okna dialogowego hasła

en: Show password dialog options
pl: Wyświetla opcje okna dialogowego hasła

en: Forms dialog options
pl: Opcje okna formularzy

en: Show forms dialog options
pl: Wyświetla opcje okna formularzy

en: Miscellaneous options
pl: Różne opcje

en: Show miscellaneous options
pl: Wyświetla różne opcje

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
pl: Ta opcja nie jest dostępna. Opcja --help wyświetli wszystkie możliwości.

en: --%s is not supported for this dialog
pl: Opcja --%s nie jest obsługiwana przez to okno dialogowe

en: Two or more dialog options specified
pl: Podano więcej niż jedną opcję okna dialogowego

en: Type your username and password
pl: Proszę wprowadzić nazwę użytkownika i hasło

note: Add the username label and entry and increment the row for the * password entry so it will be added below the username.
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
pl: Pozostały czas: %lu∶%02lu∶%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
pl: Wartość maksymalna musi być większa od minimalnej.

en: Value out of range.
pl: Wartość poza zakresem.

en: Warning: --mid-search is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
pl: Ostrzeżenie: --mid-search jest przestarzałe i zostanie usunięte w przyszłej wersji Zenity. Ignorowanie.

en: No column titles specified for List dialog.
pl: Nie podano tytułów kolumn dla okna dialogowego listy.

en: You should use only one List dialog type.
pl: Należy używać tylko jednego rodzaju okna dialogowego listy.

en: Icon filename %s not found; trying theme icon.
pl: Nie odnaleziono nazwy pliku ikony %s, próbowanie ikony motywu.

en: Adjust the scale value
pl: Dopasowanie wartości podziałki

en: Text View
pl: Okno tekstowe

en: Calendar selection
pl: Wybór daty z kalendarza

en: Select a date from below.
pl: Proszę wybrać datę poniżej.

en: C_alendar:
pl: _Kalendarz:

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Add a new entry
pl: Dodanie nowego wpisu

en: _Enter new text:
pl: _Nowy tekst:

en: Error
pl: Błąd

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Forms dialog
pl: Okno formularzy

en: Information
pl: Informacja

en: All updates are complete.
pl: Ukończono wszystkie aktualizacje.

en: Progress
pl: Postęp

en: Running...
pl: Uruchamianie…

en: Question
pl: Pytanie

en: Are you sure you want to proceed?
pl: Na pewno kontynuować?

en: Select items from the list
pl: Wybór elementów z listy

en: Select items from the list below.
pl: Proszę wybrać elementy z poniższej listy.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Type your password
pl: Proszę wprowadzić hasło
