zenity - en to ps translation catalogue (81 entries)

en: Add a new entry
ps: نوی ننوت ډېرول

en: Adjust the scale value
ps: د کچ ارزښت برابرول

en: All updates are complete.
ps: ټولې اوسمهالونې بشپړې دي.

en: An error has occurred.
ps: کومه تېروتنه رامنځته شوې ده.

en: Are you sure you want to proceed?
ps: تاسو په ډاډمنه توګه مخکې تلل غواړﺉ؟

en: C_alendar:
ps: :ک_ليز

en: Calendar selection
ps: کليز ټاکنه

en: Error
ps: تېروتنه

en: Information
ps: خبرتياوې

en: Progress
ps: پرمختګ

en: Question
ps: پوښتنه

en: Running...
ps: ځغلي...

en: Select a date from below.
ps: لاندې يوه نېټه وټاکﺉ.

en: Select a file
ps: دوتنه ټاکل

en: Select items from the list
ps: د لړ نه توکي وټاکﺉ

en: Select items from the list below.
ps: د لاندې لړ نه توکي وټاکﺉ.

en: Text View
ps: ليک کوت

en: Warning
ps: خبرتيا

en: _Enter new text:
ps: :نوې ليکنه وليکﺉ_

en: Set the dialog title
ps: د کړکۍ سرليک ټاکل

en: TITLE
ps: سرليک

en: Set the window icon
ps: د کړکۍ انځورن ټاکل

en: Set the width
ps: پلنوالی ټاکل

en: WIDTH
ps: پلنوالی

en: Set the height
ps: لوړوالی ټاکل

en: HEIGHT
ps: لوړوالی

en: Display calendar dialog
ps: کليز کړکۍ ښودل

en: Set the dialog text
ps: د کړکۍ ليکنه وټاکﺉ

en: TEXT
ps: ليکنه

en: Set the calendar day
ps: د کليز ورځ وټاکﺉ

en: DAY
ps: ورځ

en: Set the calendar month
ps: د کليز مياشت وټاکﺉ

en: MONTH
ps: مياشت

en: Set the calendar year
ps: د کليز کال وټاکﺉ

en: YEAR
ps: کال

en: PATTERN
ps: بېلګه

en: Set the entry text
ps: د ننوت ليکنه ټاکل

en: Hide the entry text
ps: د ننوت ليکنه پټول

en: Display error dialog
ps: د تېروتنې کړکۍ ښودل

en: Display info dialog
ps: خبرتيا کړکۍ ښودل

en: Set the filename
ps: د دوتنې نوم ټاکل

en: FILENAME
ps: دوتنې نوم

en: SEPARATOR
ps: بېلند

en: Display list dialog
ps: لړ کړکۍ ښودل

en: Set the column header
ps: د ستن سرۍ ټاکل

en: COLUMN
ps: ستن

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
ps: شمېره

en: Hide a specific column
ps: کومه ټاکلې ستن پټول

en: Display notification
ps: يادښت ښودل

en: PERCENTAGE
ps: سلنه

en: Display question dialog
ps: پوښتنې کړکۍ ښودل

en: Open file
ps: دوتنه پرانيستل

en: Display warning dialog
ps: خبرتيا کړکۍ ښودل

en: Display scale dialog
ps: کچ کړکۍ ښودل

en: Set initial value
ps: لومړنی ارزښت ټاکل

en: VALUE
ps: ارزښت

en: Hide value
ps: ارزښت پټول

en: About zenity
ps: د زېنېټي په اړه

en: Print version
ps: نسخه چاپول

en: General options
ps: ټولګړي غوراوي

en: Show general options
ps: ټولګړي غوراوي ښودل

en: Calendar options
ps: کليز غوراوي

en: Show calendar options
ps: کليز غوراوي ښودل

en: Text entry options
ps: د لیک ننوتنې غوراوي

en: Error options
ps: تېروتنې غوراوي

en: Show error options
ps: د تېروتنې غوراوي ښودل

en: Info options
ps: خبرتيا غوراوي

en: Show info options
ps: خبرتيا غوراوي ښودل

en: File selection options
ps: د دوتنې ټاکنې غوراوي

en: List options
ps: لړ غوراوي

en: Show list options
ps: لړ غوراوي ښودل

en: Progress options
ps: پرمختګ غوراوي

en: Show progress options
ps: پرمختګ غوراوي ښودل

en: Question options
ps: پوښتنې غوراوي

en: Show question options
ps: پوښتنې غوراوي ښودل

en: Warning options
ps: خبرتيا غوراوي

en: Show warning options
ps: خبرتيا غوراوي ښودل

en: Scale options
ps: کچ غوراوي

en: Show scale options
ps: کچ غوراوي ښودل

en: Miscellaneous options
ps: ګډوډ غوراوي

en: Show miscellaneous options
ps: ګډوډ غوراوي ښودل
