zenity - en to sr translation catalogue (198 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове мање опште јавне лиценце како је објављује Задужбина слободног софтвера; било издања 2 те лиценце, или (према вашем мишљењу) било којег новијег издања.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову мању општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове мање опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: Display dialog boxes from shell scripts
sr: Приказује прозорче из скрипти шкољке

en: _OK
sr: _У реду

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
sr: Морате одредити врсту прозорчета. За детаље погледајте „zenity --help‟

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

en: Could not parse message
sr: Не могу да обрадим поруку

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
sr: Неисправна вредност за упут уписан логиком.
    Подржане вредности су „true“ или „false“.

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
sr: Неподржан упут. Прескачем.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
sr: Непознат назив упута. Прескачем.

en: Could not parse command from stdin
sr: Не могу да обрадим наредбу са стандардног улаза

en: Zenity notification
sr: Обавештење Зенита

en: Set the dialog title
sr: Поставља наслов прозорчета

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: Set the window icon
sr: Одређује иконицу прозора

en: ICONPATH
sr: ПУТАЊА ДО ИКОНИЦЕ

en: Set the width
sr: Поставља ширину

en: WIDTH
sr: ШИРИНА

en: Set the height
sr: Поставља висину

en: HEIGHT
sr: ВИСИНА

en: Set dialog timeout in seconds
sr: Поставља временски рок прозорчета у секундама

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
sr: ВРЕМЕНСКИ РОК

en: Set the label of the OK button
sr: Поставите натпис дугмета „У реду“

en: TEXT
sr: ТЕКСТ

en: Set the label of the Cancel button
sr: Поставите натпис дугмета „Откажи“

en: Add an extra button
sr: Додај још једно дугме

en: Set the modal hint
sr: Поставља условљени савет

en: Set the parent window to attach to
sr: Поставља родитељски прозор на који се прикачиње

en: WINDOW
sr: ПРОЗОР

en: Display calendar dialog
sr: Приказује прозорче календара

en: Set the dialog text
sr: Поставља текст прозорчета

en: Set the calendar day
sr: Поставља дан у календару

en: DAY
sr: ДАН

en: Set the calendar month
sr: Поставља месец у календару

en: MONTH
sr: МЕСЕЦ

en: Set the calendar year
sr: Поставља годину у календару

en: YEAR
sr: ГОДИНА

en: Set the format for the returned date
sr: Поставља формат повратног датума

en: PATTERN
sr: ОБРАЗАЦ

en: Display text entry dialog
sr: Приказује прозорче за унос текста

en: Set the entry text
sr: Поставља текст за унос

en: Hide the entry text
sr: Скрива текст за унос

en: Display error dialog
sr: Приказује прозорче за грешке

en: Set the dialog icon
sr: Поставља иконицу прозорчета

en: ICON-NAME
sr: НАЗИВ ИКОНИЦЕ

en: Do not enable text wrapping
sr: Не укључује прелом текста

en: Do not enable Pango markup
sr: Не укључуј Панго ознаке

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
sr: Укључује скраћивање у тексту прозорчета. Ово поправља висину прозора код дугих текстова

en: Display info dialog
sr: Приказује прозорче информација

en: Display file selection dialog
sr: Приказује прозорче за избор датотеке

en: Set the filename
sr: Поставља назив датотеке

en: FILENAME
sr: НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: Allow multiple files to be selected
sr: Дозвољава избор више датотека

en: Activate directory-only selection
sr: Покреће избор само директоријума

en: Activate save mode
sr: Покреће режим за чување

en: Set output separator character
sr: Поставља знак за раздвајање на излазу

en: SEPARATOR
sr: РАЗДВОЈНИК

en: Confirm file selection if filename already exists
sr: Потврђује избор датотеке ако иста већ постоји

en: Set a filename filter
sr: Постави филтер имена датотеке

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
sr: НАЗИВ | ШАБЛОН1 ШАБЛОН2 ...

en: Display list dialog
sr: Приказује прозорче са списком

en: Set the column header
sr: Поставља заглавље колоне

en: COLUMN
sr: КОЛОНА

en: Use check boxes for the first column
sr: Користи кућице за штиклирање за прву колону

en: Use radio buttons for the first column
sr: Користи радио дугмад за прву колону

en: Use an image for the first column
sr: Користи слику за прву колону

en: Allow multiple rows to be selected
sr: Дозвољава истовремени избор више редова

en: Allow changes to text
sr: Дозвољава промене текста

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
sr: Исписује одређену колону (Подразумева се 1. За испис свих колона можете користити „ALL“)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Hide a specific column
sr: Скрива одређену колону

en: Hide the column headers
sr: Сакриј заглавља колона

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
sr: Мења основну функцију претраге списка тражећи текст по средини, а не на почетку

en: Display notification
sr: Приказује обавештење

en: Set the notification text
sr: Поставља текст обавештења

en: Listen for commands on stdin
sr: Прати наредбе на стандардном улазу

en: Set the notification hints
sr: Поставља упуте обавештења

en: Display progress indication dialog
sr: Приказује прозорче указивача напретка

en: Set initial percentage
sr: Поставља почетни проценат

en: PERCENTAGE
sr: ПРОЦЕНАТ

en: Pulsate progress bar
sr: Пулсирајући указивач напретка

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
sr: Одбацује прозорче када се стигне до 100%

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
sr: Убија надпроцес када се притисне дугме „Откажи“

en: Hide Cancel button
sr: Скрива дугме „Откажи“

en: Estimate when progress will reach 100%
sr: Процењује када ће напредовање достићи 100%

en: Display question dialog
sr: Приказује прозорче за упит

en: Give Cancel button focus by default
sr: Прикажи дугме „Откажи“ у жижи, подразумевано

en: Suppress OK and Cancel buttons
sr: Сакриј „У реду“ и „Откажи“ дугмад

en: Display text information dialog
sr: Приказује прозорче за текстуалне информације

en: Open file
sr: Отвара датотеку

en: Set the text font
sr: Поставља текст за унос

en: Enable an I read and agree checkbox
sr: Укључује једно „Прочитао сам и слажем се“ прозорче за избор

en: Enable HTML support
sr: Укључи подршку за ХТМЛ

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
sr: Не укључује корисничко дејство са Веб прегледом. Ради само ако користите опцију „--html“

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
sr: Постави адресу уместо датотеке. Ради само уколико користите опцију „--html“

en: URL
sr: АДРЕСА

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
sr: Самостално премиче текст на крај. Само када је текст снимљен са стандардног улаза

en: Display warning dialog
sr: Приказује прозорче упозорења

en: Display scale dialog
sr: Приказује прозорче размере

en: Set initial value
sr: Поставља почетну вредност

en: VALUE
sr: ВРЕДНОСТ

en: Set minimum value
sr: Поставља најмању могућу вредност

en: Set maximum value
sr: Поставља највећу могућу вредност

en: Set step size
sr: Поставља вредност корака

en: Print partial values
sr: Штампа делимичне вредности

en: Hide value
sr: Скрива вредност

en: Display forms dialog
sr: Приказује прозорче образаца

en: Add a new Entry in forms dialog
sr: Додаје нову ставку у прозорче обрасца

en: Field name
sr: НАЗИВ ПОЉА

en: Add a new Password Entry in forms dialog
sr: Додаје нову ставку лозинке у прозорче обрасца

en: Add a new Calendar in forms dialog
sr: Додаје нови календар у прозорче обрасца

en: Calendar field name
sr: НАЗИВ ПОЉА КАЛЕНДАРА

en: Add a new List in forms dialog
sr: Додаје нови списак у прозорче обрасца

en: List field and header name
sr: Наводи назив поља и заглавља

en: List of values for List
sr: Списак вредности за списак

en: List of values separated by |
sr: Списак вредности раздвојен |

en: List of values for columns
sr: Списак вредности за колоне

en: Add a new combo box in forms dialog
sr: Додаје ново изборно прозорче у прозорче обрасца

en: Combo box field name
sr: Назив поља изборног прозорчета

en: List of values for combo box
sr: Списак вредности изборног прозорчета

en: Show the columns header
sr: Приказује заглавље колона

en: Display password dialog
sr: Приказује прозорче за лозинку

en: Display the username option
sr: Приказује прозорче за корисничко име

en: Display color selection dialog
sr: Приказује прозорче за избор боје

en: Set the color
sr: Поставља боју

en: Show the palette
sr: Приказује палету

en: About zenity
sr: О Зениту

en: Print version
sr: Исписује издање програма

en: General options
sr: Опште опције

en: Show general options
sr: Приказује опште опције

en: Calendar options
sr: Опције календара

en: Show calendar options
sr: Приказује опције календара

en: Text entry options
sr: Опције уноса текста

en: Show text entry options
sr: Приказује опције уноса текста

en: Error options
sr: Опције грешке

en: Show error options
sr: Приказује опције грешке

en: Info options
sr: Опције информација

en: Show info options
sr: Приказује опције информација

en: File selection options
sr: Опције избора датотеке

en: Show file selection options
sr: Приказује опције избора датотеке

en: List options
sr: Опције списка

en: Show list options
sr: Приказује опције списка

en: Notification icon options
sr: Опције иконице обавештења

en: Show notification icon options
sr: Приказује опције иконице обавештења

en: Progress options
sr: Опције напретка

en: Show progress options
sr: Приказује опције напретка

en: Question options
sr: Опције упита

en: Show question options
sr: Приказује опције упита

en: Warning options
sr: Опције упозорења

en: Show warning options
sr: Приказује опције упозорења

en: Scale options
sr: Опције размере

en: Show scale options
sr: Приказује опције размере

en: Text information options
sr: Опције текстуалног обавештења

en: Show text information options
sr: Приказује опције текстуалног обавештења

en: Color selection options
sr: Опције избора боје

en: Show color selection options
sr: Приказује опције избора боје

en: Password dialog options
sr: Опције прозорчета за лозинку

en: Show password dialog options
sr: Приказује опције прозорчета за избор лозинке

en: Forms dialog options
sr: Опције прозорчета образаца

en: Show forms dialog options
sr: Приказује опције прозорчета образаца

en: Miscellaneous options
sr: Остале опције

en: Show miscellaneous options
sr: Приказује остале опције

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
sr: Ова опција није доступна. Молим погледајте „--help“ за све опције коришћења.

en: --%s is not supported for this dialog
sr: Опција „--%s“ није подржана за ово прозорче

en: Two or more dialog options specified
sr: Прослеђене су две или више опција прозорчета

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
sr: Упишите вашу лозинку

en: Type your username and password
sr: Упишите ваше корисничко име и лозинку

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
sr: Преостало време: %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
sr: Највећа вредност мора бити већа од најмање вредности.

en: Value out of range.
sr: Вредност је изван опсега.

en: No column titles specified for List dialog.
sr: Није одређен наслов колоне за прозорче списка.

en: You should use only one List dialog type.
sr: Треба да користите само једну врсту прозорчета списка.

en: Adjust the scale value
sr: Подесите вредности скале

en: Cancel
sr: Откажи

en: OK
sr: У реду

en: Text View
sr: Текстуални приказ

en: Calendar selection
sr: Избор календара

en: Select a date from below.
sr: Изаберите датум.

en: C_alendar:
sr: _Календар:

en: Add a new entry
sr: Додајте нови унос

en: _Enter new text:
sr: _Унесите нови текст:

en: Error
sr: Грешка

en: An error has occurred.
sr: Дошло је до грешке.

en: Forms dialog
sr: Прозорче образаца

en: Information
sr: Информације

en: All updates are complete.
sr: Сва ажурирања су одрађена.

en: Progress
sr: Напредак

en: Running...
sr: Покрећем...

en: Question
sr: Упитник

en: Are you sure you want to proceed?
sr: Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Select items from the list
sr: Изаберите ставке са списка

en: Select items from the list below.
sr: Изаберите ставке са доњег списка.

en: Warning
sr: Упозорење
