zenity - en to am translation catalogue (33 entries)

en: (C) 2003 Sun Microsystems
am: (ም) 2003 Sun Microsystems

en: Credits
am: ተሳታፊዎች

en: Written by
am: ፀሐፊው

en: Translated by
am: ተርጓሚ

en: About Zenity
am: ስለ ዘኒቲ

en: Add a new entry
am: አዲስ ዕቃ ጨምር

en: C_alendar:
am: ቀን መቁጠሪያ፦ (_A)

en: Calendar selection
am: የቀን መቁጠሪያ ምርጫ

en: Error
am: ስህተት

en: Information
am: መረጃ (_I)

en: Progress
am: ይሻሻል

en: Question
am: ጥያቄ

en: Running...
am: በሥራ ላይ...

en: Select a date from below.
am: ከስር ቀን ምረጡ።

en: Select a file
am: ፋይል ምረጡ

en: Select items from the list
am: ከዝርዝር ዕቃዎች ምረጡ

en: Select items from the list below.
am: ከስር ዝርዝር ዕቃዎች ምረጡ።

en: Text View
am: የጽሑፍ ዕይታ

en: Warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: _Credits
am: ተሳታፊዎች (_C)

en: _Enter new text:
am: አዲስ ጽሑፍ አስገቡ፦ (_E)

en: TITLE
am: አርእስት

en: ICONPATH
am: የቁልፉ መደብ

en: FILENAME
am: የፋይል ስም

en: Open file
am: ፋይል ክፈት

en: About zenity
am: ስለ ዘኒቲ

en: General options
am: አጠቃላይ መርጫዎች

en: Calendar options
am: የቀን መቁጠሪያ መርጫዎች

en: Error options
am: የስህተት መርጫዎች

en: Info options
am: የመረጃ መርጫዎች

en: List options
am: የዝርዝር መርጫዎች

en: Warning options
am: የማስጠንቀቂያ መርጫዎች

en: Miscellaneous options
am: የተለያየ መርጫዎች
