Zenity master - en to oc translation catalogue (196 entries)

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Aqueste programa es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
oc: Aqueste programa es distribuit en esperant que vos serà util mas SENS CAP DE GARANTIA ; sens tanpauc la garantia implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULIER. Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai d'entresenhas.

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la licéncia GNU GPL amb Nautilus ; s'es pas lo cas, escrivètz a Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA.

en: Display dialog boxes from shell scripts
oc: Aficha de bóstias de dialòg a partir d'escripts shell

en: _OK
oc: _Validar

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
oc: Vos cal indicar un tipe de bóstia de dialòg. Aviar « zenity --help » per mai de detalhs.

en: _No
oc: _Non

en: _Yes
oc: Ò_c

en: Could not parse message
oc: Impossible d'analisar lo messatge

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
oc: Valor pas valida per una indicacion de tipe boolean.
    Las valors presas en carga son « true » o « false ».

note: (iibiiay)
en: Unsupported hint. Skipping.
oc: Indicacion pas presa en carga. Ignorada.

note: unknown hints
en: Unknown hint name. Skipping.
oc: Nom d'indicacion desconegut. Ignorada.

en: Could not parse command from stdin
oc: Impossible d'analisar la comanda eissida de stdin

en: Zenity notification
oc: Notificacion de Zenity

en: Set the dialog title
oc: Definís lo títol de la bóstia de dialòg

en: TITLE
oc: TÍTOL

en: Set the window icon
oc: Definís l'icòna de la fenèstra

en: ICONPATH
oc: CAMIN_DE_LAS_ICÒNAS

en: Set the width
oc: Definís la largor

en: WIDTH
oc: LARGOR

en: Set the height
oc: Definís la nautor

en: HEIGHT
oc: NAUTOR

en: Set dialog timeout in seconds
oc: Definís lo relambi d'expiracion de la bóstia de dialòg en segondas

note: Timeout for closing the dialog
en: TIMEOUT
oc: EXPIRACION

en: Set the label of the OK button
oc: Definís l'etiqueta del boton Validar

en: TEXT
oc: TÈXTE

en: Set the label of the Cancel button
oc: Definís l'etiqueta del boton Anullar

en: Add an extra button
oc: Apond un boton supplementari

en: Set the modal hint
oc: Definís l'indicacion modala

en: Set the parent window to attach to
oc: Definís la fenèstra parenta a la quala s'estacar

en: WINDOW
oc: FENÈSTRA

en: Display calendar dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg calendièr

en: Set the dialog text
oc: Definís lo tèxte de la bóstia de dialòg

en: Set the calendar day
oc: Definís lo jorn del calendièr

en: DAY
oc: JORN

en: Set the calendar month
oc: Definís lo mes del calendièr

en: MONTH
oc: MES

en: Set the calendar year
oc: Definís l'annada del calendièr

en: YEAR
oc: ANNADA

en: Set the format for the returned date
oc: Definís lo format de la data tornada

en: PATTERN
oc: MODÈL

en: Display text entry dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de picada de tèxte

en: Set the entry text
oc: Definís lo tèxte de picada

en: Hide the entry text
oc: Amaga lo tèxte de picada

en: Display error dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg d'error

en: Set the dialog icon
oc: Definís l'icòna de la bóstia de dialòg

en: ICON-NAME
oc: NOM-DE-L-ICÒNA

en: Do not enable text wrapping
oc: Desactiva lo retorn a la linha

en: Do not enable Pango markup
oc: Desactiva lo balisatge Pango

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
oc: Autoriza la troncadura de tèxte dins la bóstia de dialòg. Aquò evita las tròp grandas talhas de fenèstras amb los tèxtes longs

en: Display info dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg d'informacion

en: Display file selection dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de seleccion de fichièr

en: Set the filename
oc: Definís lo nom del fichièr

en: FILENAME
oc: NOM_DEL_FICHIÈR

en: Allow multiple files to be selected
oc: Autoriza la seleccion de mai d'un fichièr

en: Activate directory-only selection
oc: Activa pas que la seleccion dels repertòris

en: Activate save mode
oc: Activa lo mòde de salvament

en: Set output separator character
oc: Definís lo caractèr separador de sortida

en: SEPARATOR
oc: SEPARADOR

en: Confirm file selection if filename already exists
oc: Confirma la seleccion del fichièr se lo nom del fichièr existís ja

en: Set a filename filter
oc: Definís un filtre de nom de fichièrs

note: Help for file-filter argument (name and patterns for file selection)
en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
oc: NOM | MODÈL1 MODÈL2 ...

en: Display list dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de lista

en: Set the column header
oc: Definís l'entèsta de la colomna

en: COLUMN
oc: COLOMNA

en: Use check boxes for the first column
oc: Utiliza de casas de marcar per la primièra colomna

en: Use radio buttons for the first column
oc: Utiliza de botons ràdio per la primièra colomna

en: Use an image for the first column
oc: Utiliza un imatge per la primièra colomna

en: Allow multiple rows to be selected
oc: Autoriza la seleccion de mai d'una linha

en: Allow changes to text
oc: Autoriza las modificacions del tèxte

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
oc: Estampa una colomna especifica (per defaut la primièra, « ALL » pòt èsser utilizat per estampar totas las colomnas)

note: Column index number to print out on a list dialog
en: NUMBER
oc: NUMÈRO

en: Hide a specific column
oc: Amaga una colomna precisa

en: Hide the column headers
oc: Amaga las entèstas de colomnas

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
oc: Modifica la foncion de recèrca de lista per defaut per fin de recercar de tèxte al mitan, pas al començament

en: Display notification
oc: Aficha una notificacion

en: Set the notification text
oc: Definís lo tèxte de notificacion

en: Listen for commands on stdin
oc: Escota las comandas eissidas de stdin

en: Set the notification hints
oc: Definís las indicacions de notificacion

en: Display progress indication dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de barra de progression

en: Set initial percentage
oc: Definís lo percentatge inicial

en: PERCENTAGE
oc: PERCENTATGE

en: Pulsate progress bar
oc: Barra de progression discontinua

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
oc: Far desaparéisser la fenèstra quand 100 % es estat atench

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
oc: Tua lo processus parent se lo boton Anullar es clicat

en: Hide Cancel button
oc: Amaga lo boton Anullar

en: Estimate when progress will reach 100%
oc: Estima quora la progression va aténher 100%

en: Display question dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de question

en: Give Cancel button focus by default
oc: Plaça per defaut lo focus sul boton Anullar

en: Suppress OK and Cancel buttons
oc: Levar los botons Validar e Anullar

en: Display text information dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de tèxte d'informacion

en: Open file
oc: Dobrís un fichièr

en: Set the text font
oc: Definís la poliça del tèxte

en: Enable an I read and agree checkbox
oc: Activa una casa de marcar « Ai legit e accèpti »

en: Enable HTML support
oc: Activa la presa en carga del HTML

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
oc: Permetre las interaccions utilizaires amb la vista WebView. Fonciona unicament amb l'opcion --html

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
oc: Definís un URL al luòc d'un fichier. Fonciona unicament amb l'opcion --html

en: URL
oc: Adreça Internet

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
oc: Fa automaticament desfilar lo tèxte fins a la fin. Solament quand lo tèxte es capturat a partir de stdin

en: Display warning dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg d'avertiment

en: Display scale dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg d'escala

en: Set initial value
oc: Definís la valor iniciala

en: VALUE
oc: VALOR

en: Set minimum value
oc: Definís la valor minimala

en: Set maximum value
oc: Definís la valor maximala

en: Set step size
oc: Definís lo pas

en: Print partial values
oc: Aficha las valors intermediàrias

en: Hide value
oc: Amaga la valor

en: Display forms dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de formulari

en: Add a new Entry in forms dialog
oc: Apond una novèla zòna de picada dins la bóstia de dialòg de formulari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Add a new Password Entry in forms dialog
oc: Apond una novèla zòna de picada de senhal dins la bóstia de dialòg de formulari

en: Add a new Calendar in forms dialog
oc: Apond un calendièr novèl dins la bóstia de dialòg de formulari

en: Calendar field name
oc: Nom del camp calendièr

en: Add a new List in forms dialog
oc: Apond una novèla lista dins la bóstia de dialòg de formulari

en: List field and header name
oc: Camp de lista e nom d'entèsta

en: List of values for List
oc: Lista de las valors de la lista

en: List of values separated by |
oc: Lista de las valors separadas per |

en: List of values for columns
oc: Lista de las valors per las colomnas

en: Add a new combo box in forms dialog
oc: Apond una novèla bóstia combinada dins la bóstia de dialòg de formulari

en: Combo box field name
oc: Nom del camp de la bóstia combinada

en: List of values for combo box
oc: Lista de valors per la bóstia combinada

en: Show the columns header
oc: Aficha las entèstas de las colomnas

en: Display password dialog
oc: Aficha una bóstia de dialòg de senhal

en: Display the username option
oc: Aficha l'opcion del nom d'utilizaire

en: Display color selection dialog
oc: Lo títol de la bóstia de dialòg de seleccion de color

en: Set the color
oc: Definir la color

en: Show the palette
oc: Visualizar la paleta

en: About zenity
oc: A prepaus de zenity

en: Print version
oc: Aficha la version

en: General options
oc: Opcions generalas

en: Show general options
oc: Aficha las opcions generalas

en: Calendar options
oc: Opcions del calendièr

en: Show calendar options
oc: Aficha las opcions del calendièr

en: Text entry options
oc: Opcions de picada de tèxte

en: Show text entry options
oc: Aficha las opcions de picada de tèxte

en: Error options
oc: Opcions d'errors

en: Show error options
oc: Aficha las opcions d'errors

en: Info options
oc: Opcions d'informacion

en: Show info options
oc: Aficha las opcions d'informacion

en: File selection options
oc: Opcions de seleccion de fichièrs

en: Show file selection options
oc: Aficha las opcions de seleccion de fichièrs

en: List options
oc: Opcions de lista

en: Show list options
oc: Aficha las opcions de lista

en: Notification icon options
oc: Opcions de l'icòna de notificacion

en: Show notification icon options
oc: Aficha las opcions de l'icòna de notificacion

en: Progress options
oc: Opcions de barra de progression

en: Show progress options
oc: Aficha las opcions de barra de progression

en: Question options
oc: Opcions de question

en: Show question options
oc: Aficha las opcions de question

en: Warning options
oc: Opcions d'avertiment

en: Show warning options
oc: Aficha las opcions d'avertiment

en: Scale options
oc: Opcions de l'escala

en: Show scale options
oc: Aficha las opcions de l'escala

en: Text information options
oc: Opcions del tèxte d'informacion

en: Show text information options
oc: Aficha las opcions del tèxte d'informacion

en: Color selection options
oc: Opcions de color de seleccion

en: Show color selection options
oc: Visualizar las opcions de color de seleccion

en: Password dialog options
oc: Opcions de la bóstia de dialòg de senhal

en: Show password dialog options
oc: Aficha las opcions de la bóstia de dialòg de senhal

en: Forms dialog options
oc: Opcions de la bóstia de dialòg de formulari

en: Show forms dialog options
oc: Aficha las opcions de la bóstia de dialòg de formulari

en: Miscellaneous options
oc: Opcions divèrsas

en: Show miscellaneous options
oc: Aficha las opcions divèrsas

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
oc: Aquesta opcion es pas disponibla. Consultatz --help per totas las utilizacions possiblas.

en: --%s is not supported for this dialog
oc: --%s es pas pres en carga per aquesta bóstia de dialòg

en: Two or more dialog options specified
oc: Doas opcions de bóstia de dialòg o mai son indicadas

note: Checks if username has been passed as a parameter
en: Type your password
oc: Picatz vòstre senhal

en: Type your username and password
oc: Picatz vòstre nom d'utilizaire e vòstre senhal

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Password:
oc: Senhal :

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
oc: Temps restant : %lu:%02lu:%02lu

en: Maximum value must be greater than minimum value.
oc: La valor maximum deu èsser superiora a la valor minimum.

en: Value out of range.
oc: Valor en defòra dels limits.

en: No column titles specified for List dialog.
oc: Pas cap de títol de colomna indicat dins la bóstia de dialòg Lista.

en: You should use only one List dialog type.
oc: Vos caldriá pas utilizar qu'un sol tipe de bóstia de dialòg Lista.

en: Adjust the scale value
oc: Apondètz la valor de l'escala

en: Cancel
oc: Anullar

en: OK
oc: Validar

en: Text View
oc: Vista tèxte

en: Calendar selection
oc: Seleccionatz dins lo calendièr

en: Select a date from below.
oc: Causissètz una data çaijós.

en: C_alendar:
oc: _Calendièr :

en: Add a new entry
oc: Apondètz una zòna de picada novèla

en: _Enter new text:
oc: _Picatz un tèxte novèl :

en: An error has occurred.
oc: Una error s'es producha.

en: Forms dialog
oc: Bóstia de dialòg de formulari

en: Information
oc: Entresenhas

en: All updates are complete.
oc: Totas las mesas a jorn son acabadas.

en: Progress
oc: Progression

en: Running...
oc: En execucion...

en: Are you sure you want to proceed?
oc: Sètz segur que volètz contunhar ?

en: Select items from the list
oc: Causissètz d'objèctes dins la lista

en: Select items from the list below.
oc: Causissètz d'objèctes dins la lista çaijós.

en: Warning
oc: Avertiment
