kio_zeroconf - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: FTP servers
hi: एफ़टीपी सर्वर्स

en: WebDav remote directory
hi: वेबडैव दूरस्थ डिरेक्ट्री

en: Remote disk (sftp)
hi: दूरस्थ डिस्क (एसएफ़टीपी)

en: Remote disk (fish)
hi: दूरस्थ डिस्क (फ़िश)

en: NFS remote directory
hi: एनएफ़एस दूरस्थ डिरेक्ट्री

en: The Zeroconf daemon (mdnsd) is not running.
hi: जीरोकॉन्फ़ डेमन (एमडीएनएसडी) चल नहीं रहा है।

en: The KDNSSD library has been built without Zeroconf support.
hi: केडीएनएसएसडी संग्रह जीरोकॉन्फ़ समर्थन के बगैर बिल्ड किया गया ह।
