kio_zeroconf - en to is translation catalogue (7 entries)

en: FTP servers
is: FTP-þjónar

en: WebDav remote directory
is: Fjartengd WebDav-mappa

en: Remote disk (sftp)
is: Fjartengdur diskur (sftp)

en: Remote disk (fish)
is: Fjartengdur diskur (fish)

en: NFS remote directory
is: Fjartengd NFS-mappa

en: The Zeroconf daemon (mdnsd) is not running.
is: Zeroconf-miðlarinn (mdnsd) er ekki í gangi.

en: The KDNSSD library has been built without Zeroconf support.
is: KDNSSD-aðgerðasafnið hefur verið sett upp án Zeroconf-stuðnings.
