kio_zeroconf - en to it translation catalogue (7 entries)

en: FTP servers
it: Server FTP

en: WebDav remote directory
it: Directory remota LDAP

en: Remote disk (sftp)
it: Disco remoto (sftp)

en: Remote disk (fish)
it: Disco remoto (fish)

en: NFS remote directory
it: Cartella remota NFS

en: The Zeroconf daemon (mdnsd) is not running.
it: Il demone Zeroconf (mdnsd) non è in esecuzione.

en: The KDNSSD library has been built without Zeroconf support.
it: La libreria KDNSSD non contiene il supporto per Zeroconf.
