kio_zeroconf - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: FTP servers
pt_BR: Servidores FTP

en: WebDav remote directory
pt_BR: Pasta remota WebDav

en: Remote disk (sftp)
pt_BR: Disco remoto (sftp)

en: Remote disk (fish)
pt_BR: Disco remoto (fish)

en: NFS remote directory
pt_BR: Pasta remota NFS

en: The Zeroconf daemon (mdnsd) is not running.
pt_BR: O servidor ZeroConf (mdnsd) não está sendo executado.

en: The KDNSSD library has been built without Zeroconf support.
pt_BR: A biblioteca KDNSSD foi compilada sem suporte ao ZeroConf.
