zim - en to ca translation catalogue (591 entries)

note: Error message when external application failed, %s is the command
en: Failed to run application: %s
ca: Error executant aplicació: %s

note: Error message when external application failed, %(cmd)s is the command, %(code)i the exit code
en: %(cmd)s
    returned non-zero exit status %(code)i
ca: %(cmd)s
    ha retornat un estat diferent de cero %(code)i

note: error when application failed to start
en: Failed running: %s
ca: Error executant: %s

note: label for default webbrowser | label for default application
en: Default
ca: Per defecte

note: Translate to "calendar:week_start:0" if you want Sunday to be the first day of the week or to "calendar:week_start:1" if you want Monday to be the first day of the week
en: calendar:week_start:0
ca: calendar:week_start:1

note: generic error dialog
en: Looks like you found a bug
ca: Sembla que has trobat un error

note: message for FileUnicodeError (%s is the file name)
en: Could not read: %s
ca: No s'ha pogut llegir: %s

note: message for FileUnicodeError
en: This usually means the file contains invalid characters
ca: Vol dir que el fitxer conté caràcters invàlids

note: label for detailed error | section for version details in "save version" dialog
en: Details
ca: Detalls

note: Error message
en: File is not writable: %s
ca: Fitxer no es pot escriure: %s

note: error message
en: File changed on disk: %s
ca: Fitxer canviat al disc: %s

note: Heading in a question dialog for creating a folder
en: Create folder?
ca: Voleu crear una carpeta?

note: Text in a question dialog for creating a folder, %s will be the folder base name
en: The folder "%s" does not yet exist.
    Do you want to create it now?
ca: La carpeta "%s" no existeix encara.
    La voleu crear ara?

note: error when external application fails
en: Could not open: %s
ca: No es pot obrir: %s

note: main text for dialog for editing external files
en: Editing file: %s
ca: Editant fitxer: %s

note: description for dialog for editing external files
en: You are editing a file in an external application. You can close this dialog when you are done
ca: Estau editant un fitxer amb una aplicació externa. Podeu tancar aquest diàleg quan acabeu.

note: label to customize 'open with' menu
en: Customize...
ca: Personalitza...

note: message when no applications in "Open With" menu
en: No Applications Found
ca: No s'han trobat aplicacions

note: menu item to open a file with an application, %s is the app name
en: Open with "%s"
ca: Obrir amb "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be URL scheme like "http://" or "ssh://"
en: Configure an application to open "%s" links
ca: Triar una aplicació per obrir els enllaços "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be mimetype like "text/plain"
en: Configure an application to open files
    of type "%s"
ca: Triar una aplicació per obrir fitxers
    del tipus "%s"

note: Dialog title
en: Configure Applications
ca: Configurar Aplicacions

note: Button for adding a new application to the 'open with' menu | Dialog title
en: Add Application
ca: Afegir aplicació

note: Label for default application handler
en: System Default
ca: Valor per defecte del sistema

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog | input field in 'Add Notebook' dialog | input for new file name | Heading in plugins tab of preferences dialog | label for properties dialog | Input label for the new name when copying a template | Input label in the 'rename page
en: Name
ca: Nom

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command
ca: Ordre

note: Field in 'custom command' dialog
en: Make default application
ca: Fes aplicació per defecte

note: Error message for new commands in "open with" dialog
en: Could not find executable "%s"
ca: No es pot trobar l'executable "%s"

note: Dialog title
en: Custom Tools
ca: Eines personalitzades

note: help text in "Custom Tools" dialog
en: You can configure custom tools that will appear
    in the tool menu and in the tool bar or context menus.
ca: Podeu configurar eines personalitzades que apareixeran
    al menú d'eines i a la barra d'eines, o al menús contextuals

note: Dialog title
en: Edit Custom Tool
ca: Edita eina personalitzada

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Description
ca: Descripció

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | label for properties dialog
en: Icon
ca: Icona

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command does not modify data
ca: L'ordre no modifica dades

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Output should replace current selection
ca: La sortida reemplaçarà la sel·lecció actual

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Show in the toolbar
ca: Mostra a la barra d'eines

note: Short help text in "Edit Custom Tool" dialog. The "%" is literal - please include the html formatting
en: The following parameters will be substituted
    in the command when it is executed:
    <tt>
    <b>%f</b> the page source as a temporary file
    <b>%d</b> the attachment directory of the current page
    <b>%s</b> the real page source file (if any)
    <b>%p</b> the page name
    <b>%n</b> the notebook location (file or folder)
    <b>%D</b> the document root (if any)
    <b>%t</b> the selected text or word under cursor
    <b>%T</b> the selected text including wiki formatting
    </tt>
ca: Els següents paràmetres seran substituïts
    a la comanda quan sigui executada:
    <tt>
    <b>%f</b> la pàgina original com a fitxer temporal
    <b>%d</b> el directori d'adjunts de la pàgina actual
    <b>%s</b> el fitxer de la pàgina original (si n'hi ha)
    <b>%p</b> el nom de la pàgina
    <b>%n</b> la ruta del quadern (fitxer o carpeta)
    <b>%D</b> l'arrel del document (si n'hi ha)
    <b>%t</b> el text o paraula seleccionat al cursor
    <b>%T</b> el texte seleccionat incloent el formatat wiki
    </tt>

note: dialog title
en: Export
ca: Exporta

note: Title for progressbar window
en: Exporting notebook
ca: Exportant el quadern.

note: message heading
en: Folder exists: %s
ca: la carpeta ja existeix: %s

note: detailed message, answers are Yes and No
en: Folder already exists and has content, exporting to this folder may overwrite existing files. Do you want to continue?
ca: La carpeta ja existeix i conté informació; si exporteu a aquesta carpeta us arrisqueu a sobreescriure alguns fitxers. Voleu continuar?

note: message heading
en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

note: detailed message, answers are Yes and No
en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: Aquest fitxer ja existeix.
    El voleu sobreescriure?

note: title of step in export dialog
en: Select the pages to export
ca: Seleccioneu les pàgines a exportar.

note: Option in export dialog to export complete notebook | Option in versions dialog to show version for complete notebook
en: Complete _notebook
ca: Quader_n complet

note: Option in export dialog to export selection
en: Single _page
ca: _Pàgina única

note: Input field in export dialog | label in word count dialog | Column header | Column header search dialog | header in selection drop down | Column header Task List dialog | page label
en: Page
ca: Pàgina

note: Input field in export dialog
en: Include subpages
ca: Incloure subpàgines

note: title of step in export dialog
en: Select the export format
ca: Seleccioneu el format d'exportació

note: Option in drop down menu to specify another file
en: Other...
ca: Altre...

note: Input label in the export dialog | Field in web server gui for webpage template
en: Template
ca: Plantilla

note: radio option in export dialog
en: Link files under document root with full file path
ca: Enllaçau els documents del directori arrel amb la ruta completa

note: radio option in export dialog
en: Map document root to URL
ca: Enllaçar pàgina rel amb una URL

note: label for button with URL
en: Get more templates online
ca: Baixar més plantilles en línia

note: title of step in export dialog
en: Select the output file or folder
ca: Seleccioneu el fitxer de sortida o la carpeta

note: Label for option in export dialog
en: Export each page to a separate file
ca: Exportar cada pàgina a un fitxer separat

note: Label for option in export dialog
en: Export all pages to a single file
ca: Exporta totes les pàgines a un sol fitxer

note: Label for folder selection in export dialog
en: Output folder
ca: Carpeta de sortida

note: Label for setting a name for the index of exported pages
en: Index page
ca: Pàgina índex

note: Label for file selection in export dialog
en: Output file
ca: Fitxer de sortida

note: label in export dialog
en: %(n_error)i errors and %(n_warning)i warnings occurred, see log
ca: Han ocorregut %(n_error)i errors i %(n_warning)i alertes, mirau el fitxer de registre

note: label in export dialog
en: %i errors occurred, see log
ca: Han ocorregut %i errors, mirau el fitxer de registre

note: label in export dialog
en: %i warnings occurred, see log
ca: Han ocorregut %i alertes, mirau el fitxer de registre

note: label in export dialog
en: Export completed
ca: Exportació completada

note: button in export dialog | button in e.g. equation editor dialog
en: View _Log
ca: Visua_litza el registre

note: Label for object manager
en: No plugin available to display objects of type: %s
ca: No existeix extensió per mostrar els objectes del tipus: %s

note: Label for object manager - "%s" is the plugin name
en: Plugin "%s" is required to display this object
ca: L'extensió "%s" és necessaria per mostrar aquest objecte

note: Label for object manager
en: Enable plugin
ca: Habilita l'extensió

note: label for inserted object
en: Unkown Object
ca: Objecte desconegut

note: label for inserted object
en: Unkown Image type
ca: Tipus d'imatge desconeguda

note: Menu title
en: _File
ca: _Fitxer

note: Menu title | Button label
en: _Edit
ca: _Edita

note: Menu title | button label
en: _View
ca: _Visualitza

note: Menu title | Button label
en: _Insert
ca: _Insereix

note: Menu title | input label
en: _Search
ca: _Cerca

note: Menu title
en: _Tools
ca: _Eines

note: Menu title
en: _Go
ca: _Vés

note: Menu title | Button label
en: _Help
ca: A_juda

note: Menu title
en: _Checkbox
ca: Capsa

note: Option in the preferences dialog - %s will map to either <Control><Space> or <Command><Space> key binding
en: Use %s to switch to the side pane
ca: Empra %s per canviar al panell lateral

note: Option in the preferences dialog
en: Always use last cursor position when opening a page
ca: Emprar sempre la darrera posició del cursor quan s'obri una pàgina

note: Menu item
en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

note: Menu item
en: _Side Panes
ca: _Panells laterals

note: Menu item | Button label
en: _Close
ca: _Tanca

note: label for View->Menubar menu item
en: Menubar
ca: Barra de menú

note: page status for title bar
en: readonly
ca: només lectura

note: Menu item
en: _Jump To...
ca: _Vés a...

note: Menu item | Button label
en: _Back
ca: _Precedent

note: Menu item | Button label
en: _Forward
ca: _Següent

note: Menu item
en: _Parent
ca: _Mare

note: Menu item
en: _Child
ca: _Filla

note: Menu item
en: _Home
ca: _Inici

note: Dialog title
en: Jump to
ca: Vés a

note: Button label
en: _Jump
ca: _Salta

note: Label for page input
en: Jump to Page
ca: Vés a la pàgina

note: Column heading in 'open notebook' dialog | Field in web server gui | Field to select Notebook from drop down list
en: Notebook
ca: Quadern

note: dialog title
en: Open Notebook
ca: Obre un quadern

note: Button label
en: _Add
ca: _Afegeix

note: Button label
en: _Remove
ca: _Elimina

note: Input label in 'open notebook' dialog
en: Default notebook
ca: Quadern per omissió

note: Dialog window title
en: Add Notebook
ca: Crea un quadern

note: Label in Add Notebook dialog
en: Please select a name and a folder for the notebook.
ca: Trieu un nom i una carpeta per al quadern

note: input field in 'Add Notebook' dialog
en: Folder
ca: Carpeta

note: help text in the 'Add Notebook' dialog
en: To create a new notebook you need to select an empty folder.
    Of course you can also select an existing zim notebook folder.
ca: Per crear un nou quadern necessitau seleccionar una carpeta buida.
    Per suposat, també podeu seleccionar una carpeta on ja existeixi un quadern de zim

note: Menu title
en: New _Attachment
ca: Nou _Adjunt

note: option in preferences dialog
en: Use the <Enter> key to follow links
    (If disabled you can still use <Alt><Enter>)
ca: Empra la tecla <Entra> per seguir els enllaços.
    (Si està deshabilitada, podeu emprar <Alt><Entra>)

note: option in preferences dialog
en: Show the cursor also for pages that can not be edited
ca: Mostra el cursor fins i tot per a pàgines no editables

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn "CamelCase" words into links
ca: Converteix automàticament en enllaços els mots tipus "CamelCase"

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn file paths into links
ca: Converteix automàticament en enllaços les rutes a fitxers

note: option in preferences dialog
en: Automatically select the current word when you apply formatting
ca: Selecciona automàticament el mot actual en aplicar formats

note: option in preferences dialog
en: Unindent on <BackSpace>
    (If disabled you can still use <Shift><Tab>)
ca: Elimina el sagnat amb <Retrocés>
    (Si està deshabilitat, pot emprar <Maj><Tab>)

note: option in preferences dialog
en: Reformat wiki markup on the fly
ca: Reformata el marcat de la wiky al vol

note: option in preferences dialog
en: Default format for copying text to the clipboard
ca: Format predeterminat per copiar text al portapapers

note: option in preferences dialog
en: Folder with templates for attachment files
ca: Carpeta amb plantilles de fitxers adjunts

note: Heading of error dialog
en: Could not save page: %s
ca: No ha estat possible desar la pàgina: %s

note: text in error dialog when saving page failed
en: To continue you can save a copy of this page or discard
    any changes. If you save a copy changes will be also
    discarded, but you can restore the copy later.
ca: Per continuar, podeu desar una còpia d'aquesta pàgina o descartar
    els canvis. Si deseu una còpia, els canvis també seran descartats,
    però podreu restaurar la còpia més endavant.

note: Button label
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

note: Button in error dialog
en: _Discard Changes
ca: _Descarta els canvis

note: Button in error dialog
en: _Save Copy
ca: _Desa'n una còpia

note: Menu item
en: Heading _1
ca: Encapçalat _1

note: Menu item
en: Heading _2
ca: Encapçalat _2

note: Menu item
en: Heading _3
ca: Encapçalat _3

note: Menu item
en: Heading _4
ca: Encapçalat _4

note: Menu item
en: Heading _5
ca: Encapçalat _5

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strong
ca: _Destacat

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Emphasis
ca: _Emfasitzat

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Mark
ca: _Marcat

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strike
ca: _Tatxat

note: Menu item
en: _Subscript
ca: _Subíndex

note: Menu item
en: _Superscript
ca: Su_períndex

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Verbatim
ca: Text _pur

note: error when unknown interwiki link is clicked
en: No such wiki defined: %s
ca: No hi ha wiki definida: %s

note: menu item for context menu of editor
en: Copy _As...
ca: Copiar com _A...

note: Context menu item for pageview to move selected text to new/other page | Menu item
en: Move Selected Text...
ca: Moure text seleccionat...

note: Menu item
en: _Remove Link
ca: _Elimina un enllaç

note: menu item in context menu for image
en: _Edit Properties
ca: _Edita propietats

note: menu item in context menu
en: _Edit Link
ca: _Edita l'enllaç

note: context menu item
en: Copy _Link
ca: Copia l'_enllaç

note: context menu item
en: Copy Email Address
ca: Copia l'adreça de correu

note: menu item to open containing folder of files
en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

note: menu item for sub menu with applications | menu item
en: Open With...
ca: Obre amb...

note: menu item to open a link | Menu item | menu item
en: Open in New _Window
ca: Obre una _finestra nova

note: menu item to open a link or file | Button label | menu item to open file or folder
en: _Open
ca: _Obre

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox '>'
ca: Marcar casella com a '>'

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox 'X'
ca: Marcar casella com a 'X'

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox 'V'
ca: Marcar casella com a 'V'

note: popup menu menuitem | Menu item
en: Un-check Checkbox
ca: Desmarcar casella

note: Menu item | Button label | button label
en: _Save
ca: _Desa

note: Menu item
en: _Reload
ca: _Refresca

note: Menu item
en: _Undo
ca: _Desfés

note: Menu item
en: _Redo
ca: _Refés

note: Menu item
en: Cu_t
ca: _Talla

note: Menu item | Button label | menu label
en: _Copy
ca: _Copia

note: Menu item
en: _Paste
ca: Engan_xa

note: Menu item
en: _Delete
ca: _Elimina

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'V'
ca: Canvia la marca 'V'

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'X'
ca: Canvia la marca 'X'

note: Menu item
en: Toggle Checkbox '>'
ca: Canvia casella '>'

note: Menu item
en: _Edit Link or Object...
ca: _Edita un enllaç o un objecte...

note: Menu item for Insert menu
en: Horizontal _Line
ca: _Línia horitzontal

note: Menu item
en: _Image...
ca: _Imatge...

note: Menu item | Menu item,
en: Bulle_t List
ca: Llista de _Vinyetes

note: Menu item | Menu item,
en: _Numbered List
ca: Llista _numerada

note: Menu item | Menu item,
en: Checkbo_x List
ca: Llista de _Controls

note: Menu item
en: Text From _File...
ca: Text des d'un _fitxer...

note: Menu item
en: _Link...
ca: _Enllaç...

note: message when no file templates are found in ~/Templates
en: No templates installed
ca: No hi ha cap plantilla instal·lada

note: Menu item in "Insert > New File Attachment" submenu
en: File _Templates...
ca: Plan_tilles de fitxer

note: Menu item
en: _Clear Formatting
ca: _Elimina el format

note: Menu item
en: _Find...
ca: _Troba...

note: Menu item
en: Find Ne_xt
ca: Troba el _següent

note: Menu item
en: Find Pre_vious
ca: Troba el _precedent

note: Menu item
en: _Replace...
ca: _Substitueix...

note: Menu item
en: Word Count...
ca: Compta els mots...

note: Menu item
en: _Zoom In
ca: A_mplia

note: Menu item
en: Zoom _Out
ca: _Redueix

note: Menu item to reset zoom
en: _Normal Size
ca: Mida _normal

note: Dialog title
en: Insert Date and Time
ca: Insereix la data i l'hora

note: label in "insert date" dialog | Column header versions dialog
en: Date
ca: Data

note: check box in InsertDate dialog
en: _Link to date
ca: _Enllaça la data

note: Dialog title
en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

note: checkbox in the "Insert Image" dialog
en: Attach image first
ca: Adjunta una imatge

note: Error message when trying to insert a not supported file as image
en: File type not supported: %s
ca: Tipus de fitxer no suportat: %s

note: Dialog title
en: Attach File
ca: Adjunta un fitxer

note: Error dialog - %s is the full page name
en: Page "%s" does not have a folder for attachments
ca: La pàgina "%s" no té cap carpeta per als adjunts

note: Dialog title
en: File Exists
ca: El fitxer existeix

note: Dialog text in 'new filename' dialog
en: A file with the name <b>"%s"</b> already exists.
    You can use another name or overwrite the existing file.
ca: Ja existeix un fitxer amb el nom <b>"%s"</b>.
    Podeu emprar un altre nom o sobreescriure el fitxer existent

note: Input label
en: Filename
ca: Nom de fitxer

note: Button label
en: _Browse
ca: _Navegar

note: Button label
en: Overwrite
ca: Sobreescriure

note: Button label
en: _OK
ca: _D'acord

note: Dialog title
en: Edit Image
ca: Edita la imatge

note: Input in 'edit image' dialog | Input label for the section to move a page to
en: Location
ca: Ubicació

note: Input in 'edit image' dialog | Input in 'insert link' dialog
en: Link to
ca: Enllaça amb

note: Input in 'edit image' dialog
en: Width
ca: Ample

note: Input in 'edit image' dialog
en: Height
ca: Alçada

note: Button in 'edit image' dialog
en: _Reset Size
ca: _Restaura la mida

note: Dialog title
en: Insert Text From File
ca: Insereix text des d'un fitxer

note: Dialog title
en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

note: Dialog title
en: Insert Link
ca: Insereix un enllaç

note: Dialog button
en: _Link
ca: _Enllaç

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Next
ca: _Següent

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Previous
ca: _Anterior

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Match _case
ca: Distingeix majúscules i minúscules

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Whole _word
ca: Paraula completa

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Regular expression
ca: Expressió _regular

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Highlight
ca: _Ressaltat

note: label for input in find bar on bottom of page
en: Find
ca: Troba

note: Dialog title
en: Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça

note: input label in find & replace dialog
en: Find what
ca: Troba

note: input label in find & replace dialog
en: Replace with
ca: Reemplaça per

note: Button in search & replace dialog
en: _Replace
ca: _Reemplaça

note: Button in search & replace dialog
en: Replace _All
ca: Substitueix-ho tot

note: Dialog title
en: Word Count
ca: Comptador de mots

note: label in word count dialog
en: Paragraph
ca: Paràgraf

note: label in word count dialog
en: Selection
ca: Selecció

note: label in word count dialog
en: Words
ca: Mots

note: label in word count dialog
en: Lines
ca: Línies

note: label in word count dialog
en: Characters
ca: Caràcters

note: label in word count dialog
en: Characters excluding spaces
ca: Caràcters excloent espais

note: Dialog title
en: Move Text to Other Page
ca: Moure text a una altra pàgina

note: Button label
en: _Move
ca: _Mou

note: Input in 'move text' dialog
en: Move text to
ca: Moure text a

note: Input in 'move text' dialog
en: Leave link to new page
ca: Deixar enllaç a la pàgina nova

note: Input in 'move text' dialog
en: Open new page
ca: Obrir pàgina nova

note: Dialog title
en: New File
ca: Nou Fitxer

note: Tab in preferences dialog
en: Interface
ca: Interfície

note: Tab in preferences dialog
en: Editing
ca: Edició

note: Dialog title
en: Preferences
ca: Preferències

note: Heading in preferences dialog
en: Plugins
ca: Extensions

note: Heading in preferences dialog
en: Applications
ca: Aplicacions

note: option in preferences dialog
en: Use a custom font
ca: Empra un tipus de lletra personalitzat

note: Button in plugin tab
en: _More
ca: _Més

note: Button in plugin tab
en: C_onfigure
ca: C_onfigura

note: button label
en: Open plugins folder
ca: Obrir carpeta de connectors

note: label for button with URL
en: Get more plugins online
ca: Obtenir més connectors en línia

note: Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Dependencies
ca: Dependències

note: label in plugin info in preferences dialog
en: No dependencies
ca: Sense dependències

note: dependency is OK
en: OK
ca: D'acord

note: dependency failed
en: Failed
ca: Fallit

note: optional dependency
en: Optional
ca: Opcional

note: Heading in plugins tab of preferences dialog | Column header versions dialog
en: Author
ca: Autor

note: Column in plugin tab
en: Enabled
ca: Habilitat

note: Column in plugin tab
en: Plugin
ca: Extensió

note: Dialog title
en: Configure Plugin
ca: Configura l'extensió

note: Heading for 'configure plugin' dialog - %s is the plugin name
en: Options for plugin %s
ca: Opcions de l'extensió %s

note: info text in the preferences dialog
en: This plugin also has properties,
    see the notebook properties dialog
ca: Aquesta extensió també té propietats, 
    veure el diàleg de propietats del quadern.

note: button in preferences dialog to change default text editor
en: Set default text editor
ca: Establir editor de text predeterminat

note: label for properties dialog
en: Interwiki Keyword
ca: Paraula clau Interwiki

note: label for properties dialog
en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

note: label for properties dialog
en: Document Root
ca: Document arrel

note: Dialog title
en: Properties
ca: Propietats

note: Dialog title
en: Recent Changes
ca: Canvis recents

note: label for modified time
en: Today
ca: Avui

note: label for modified time
en: Yesterday
ca: Ahir

note: Column header
en: Last Modified
ca: Darrera modificació

note: Dialog title
en: Search
ca: Cerca

note: Button label
en: _Find
ca: _Cerca

note: help text for the search dialog
en: For advanced search you can use operators like
    AND, OR and NOT. See the help page for more details.
ca: Per fer cerques elaborades, podeu emprar operadors com
    AND, OR i NOT. Vegeu la pàgina d'ajuda si voleu més informació.

note: Column header search dialog
en: Score
ca: Puntuació

note: Window title
en: Web Server
ca: Servidor web

note: Status in web server gui
en: Server not started
ca: El servidor no s'ha engegat

note: Checkbox in web server gui
en: Allow public access
ca: Permetre accés públic

note: Status in web server gui
en: Server started
ca: Servidor engegat

note: Status in web server gui
en: Server stopped
ca: Servidor aturat

note: Dialog title | Section in dialog
en: Templates
ca: Plantilles

note: button label
en: Browse
ca: Explora

note: Dialog title
en: Copy Template
ca: Copiar plantilla

note: Menu item
en: _New Page...
ca: _Nova pàgina...

note: Menu item
en: New S_ub Page...
ca: S_ubpàgina nova

note: Menu item
en: _Open Another Notebook...
ca: _Obre un altre quadern

note: Menu item
en: _Import Page...
ca: _Importa una pàgina

note: Menu item
en: Save A _Copy...
ca: _Desa'n una còpia

note: Menu item
en: E_xport...
ca: E_xporta

note: Menu item
en: _Send To...
ca: En_via a...

note: Menu item
en: _Delete Page
ca: _Suprimeix la pàgina

note: Menu item
en: Proper_ties
ca: Propie_tats

note: Menu item | menu item in tray icon menu
en: _Quit
ca: _Surt

note: Menu item
en: Copy _Location
ca: Copia la _ubicació

note: Menu item
en: _Templates
ca: Plan_tilles

note: Menu item
en: Pr_eferences
ca: _Preferències

note: Menu item
en: _Search...
ca: _Cerca...

note: Menu item for search a sub-set of the notebook
en: Search this section
ca: Cercar a aquesta secció

note: Menu item
en: Search _Backlinks...
ca: _Cerca els retroenllaços

note: Menu item
en: Recent Changes...
ca: Canvis recents...

note: Menu item
en: Open Attachments _Folder
ca: Obre la _carpeta d'adjunts

note: Error message
en: This page does not have an attachments folder
ca: Aquesta pàgina no té una carpeta per als fitxers adjunts

note: Menu item
en: Open _Notebook Folder
ca: Obre la carpeta de _quaderns

note: Menu item
en: Open _Document Root
ca: Obre l'_arrel del document

note: Error message
en: No document root defined for this notebook
ca: No hi ha document arrel per a aquest quadern

note: Menu item
en: Edit _Source
ca: Edita el _codi

note: Menu item
en: Start _Web Server
ca: Engega el servidor _web

note: Menu item
en: Custom _Tools
ca: _Eines personalitzades

note: Menu item
en: _Contents
ca: _Contingut

note: Menu item
en: _FAQ
ca: _PMF (FAQ)

note: Menu item
en: _Keybindings
ca: _Dreceres de teclat

note: Menu item
en: _Bugs
ca: _Errors

note: Menu item
en: _About
ca: _Quant a

note: Dialog title
en: New Page
ca: Pàgina nova

note: Dialog text in 'new page' dialog
en: Please note that linking to a non-existing page
    also creates a new page automatically.
ca: Enllaçant un pàgina que no existeix
    la creeu automàticament.

note: Input label
en: Page Name
ca: Nom de la pàgina

note: Choice label
en: Page Template
ca: Plantilla de pàgina

note: Dialog title
en: Import Page
ca: Importa la pàgina

note: File filter for '*.txt'
en: Text Files
ca: Fitxers de text

note: Dialog title of file save dialog
en: Save Copy
ca: Desa'n una còpia

note: Heading in 'move page' dialog - %s is the page name
en: Rename page "%s"
ca: Reanomena la pàgina "%s"

note: label in MovePage dialog - %i is number of backlinks
en: Update %i page linking to this page | Update %i pages linking to this page
ca[0]: Actualitza %i pàgina que enllaça aquesta
ca[1]: Actualitza %i pàgines que enllacen aquesta

note: option in 'move page' dialog
en: Update the heading of this page
ca: Actualitza l'encapçalament de la pàgina

note: label for progress dialog
en: Updating Links
ca: Actualitzant els enllaços

note: Title of progressbar dialog
en: Removing Links
ca: Eliminant els enllaços

note: Dialog title
en: Delete Page
ca: Elimina la pàgina

note: Heading in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Delete page "%s"?
ca: Voleu eliminar la pàgina "%s"?

note: label in the DeletePage dialog to warn user of attachments being deleted
en: %i file will be deleted | %i files will be deleted
ca[0]: El fitxer %i serà esborrat
ca[1]: Els %i fitxers seran esborrats

note: General description of zim itself
en: A desktop wiki
ca: Una wiki d'escriptori

note: dialog title
en: Select File
ca: Seleccioneu un fitxer

note: menu item in context menu
en: Expand _All
ca: Expandir _Tot

note: menu item in context menu
en: _Collapse All
ca: _Plega-ho tot

note: tooltip for the inline icon to clear a text entry widget
en: Clear
ca: Neteja

note: dialog title
en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

note: dialog title
en: Select Image
ca: Seleccioneu una imatge

note: default text for empty page section selection
en: <Top>
ca: <Rel>

note: Option for placement of plugin widgets
en: Left Side Pane
ca: Panell esquerra

note: Option for placement of plugin widgets
en: Right Side Pane
ca: Panell dret

note: Option for placement of plugin widgets
en: Bottom Pane
ca: Panell abaix

note: Option for placement of plugin widgets
en: Top Pane
ca: Panell superior

note: position of widget in window | alignment option
en: Left
ca: Esquerra

note: position of widget in window | alignment option
en: Right
ca: Dreta

note: Menu item
en: _All Panes
ca: _Tots els Panells

note: generic error dialog text
en: When reporting this bug please include
    the information from the text box below
ca: Quan reportis aquest bug, per favor inclou
    la informació de text d'aquí baix

note: Filter in open file dialog, shows all files (*)
en: All Files
ca: Tots els fitxers

note: Filter in open file dialog, shows image files only
en: Images
ca: Imatges

note: lable in progressbar giving number of items and total
en: {count} of {total}
ca: {count} de {total}

note: dialog title for log view dialog - e.g. for Equation Editor
en: Log file
ca: Fitxer de registre

note: Error verbose description
en: Could not find the file or folder for this notebook
ca: No s'ha trobat el fitxer o la carpeta d'aquest quadern

note: Error when looking up a notebook
en: Please specify a notebook
ca: Per favor, especifica un quadern

note: error message
en: Could not find notebook: %s
ca: No s'ha trobat el quadern: %s

note: error in export command
en: Output location needed for export
ca: Es necessària una ubicació per exportar

note: error message for export
en: Output folder exists and not empty, specify "--overwrite" to force export
ca: La carpeta de sortida existeix i no està buida, especifica "--overwrite" per forçar l'exportació

note: error message for export
en: Output file exists, specify "--overwrite" to force export
ca: El fitxer de sortida existeix, especifica "--overwrite" per forçar l'exportació

note: error message for export
en: Need output file to export MHTML
ca: Es necessari un fitxer de sortida per a exportar a MHTML

note: error message for export
en: Need output folder to export full notebook
ca: Es necessari un fitxer de sortida per a exportar el quadern sencer

note: Title of progressbar dialog
en: Updating index
ca: Actualitzant l'índex

note: message for PageNotFoundError
en: No such page: %s
ca: No existeix la pàgina: %s

note: message for PageNotAllowedError
en: Page not allowed: %s
ca: Pàgina no permesa: %s

note: description for PageNotAllowedError
en: This page name cannot be used due to technical limitations of the storage
ca: Aquest nom de pàgina no pot ser usat per limitacions tècniques del emmagatzematge

note: message for PageExistsError
en: Page already exists: %s
ca: La pàgina ja existeix: %s

note: error message for read-only pages
en: Can not modify page: %s
ca: No es pot modificar la pàgina: %s

note: placeholder for unknown file name
en: <Unknown>
ca: <Desconegut>

note: Extended error message while parsing a file, gives file name, line number and words where error occurred
en: Error in %(file)s at line %(line)i near "%(snippet)s"
ca: Error a %(file)s a línia %(line)i aprop "%(snippet)s"

note: plugin name
en: Arithmetic
ca: Aritmètica

note: plugin description
en: This plugin allows you to embed arithmetic calculations in zim.
    It is based on the arithmetic module from
    http://pp.com.mx/python/arithmetic.
ca: Aquest connector us permet incloure càlculs aritmètics a zim.
    Està basat en el mòdul aritmètic de
    http://pp.com.mx/python/arithmetic.

note: menu item
en: _Arithmetic
ca: _Aritmètica

note: unspecified value for file modification time
en: Unknown
ca: Desconegut

note: label for file type
en: Type
ca: Tipus

note: label for file size
en: Size
ca: Mida

note: label for file modification date
en: Modified
ca: Modificat

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Move Here
ca: _Mou aquí

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Copy Here
ca: _Copia aquí

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: plugin name
en: Attachment Browser
ca: Navegador adjunts

note: plugin description
en: This plugin shows the attachments folder of the current page as an
    icon view at bottom pane.
ca: Aquest connector mostra la carpeta d'adjunts de la pàgina actual com
    una vista d'icones al panell inferior.

note: option for plugin preferences | preferences option
en: Position in the window
ca: Posició a la finestra

note: plugin name
en: BackLinks Pane
ca: Panell retroenllaços

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a list of pages
    linking to the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector afegeix un widget extra que mostra la llista de pàgines 
    que enllacen a la pàgina actual.
    
    Aquest és un connector del codi principal de zim

note: widget label
en: BackLinks
ca: Retroenllaços

note: context menu for inserted objects
en: _Edit...
ca: _Edita...

note: dialog title, %s is the object name like "Equation"
en: Edit %s
ca: Edita %s

note: button in e.g. equation editor dialog
en: _Preview
ca: _Previsualització

note: Question prompt when e.g. equation editor encountered an error generating the image to insert
en: An error occurred while generating the image.
    Do you want to save the source text anyway?
ca: S'ha produït un error mentre es generava la imatge.
    Voleu desar el text font igualment?

note: plugin name
en: BookmarksBar
ca: Barra de Marcadors

note: plugin description
en: 		This plugin provides bar for bookmarks.
ca: 		Aquest connector proporciona una barra de marcadors

note: plugin preference
en: Maximum number of bookmarks
ca: Màxim nombre de marcadors

note: preferences option
en: Save bookmarks
ca: Guardar marcadors

note: preferences option
en: Add new bookmarks to the beginning of the bar
ca: Afegir nou marcador al principi de la barra

note: menu item bookmark plugin
en: Add Bookmark
ca: Afegir marcador

note: menu item bookmark plugin
en: Bookmarks
ca: Marcadors

note: button label
en: Add bookmark/Show settings
ca: Afegir marcador/Veure configuració

note: message for bookmark plugin
en: Do you want to delete all bookmarks?
ca: Vols esborrar tots els marcadors ?

note: menu item for context menu
en: Show full Page Name
ca: Mostra nom complet pàgina

note: button label
en: Set New Name
ca: Estableix Nom nou

note: button label
en: Back to Original Name
ca: Tornar al Nom Original

note: menu item
en: Remove
ca: Elimina

note: menu item
en: Remove All
ca: Elimina-ho tot

note: menu item
en: Open in New Window
ca: Obre a finestra nova

note: menu item
en: Set to Current Page
ca: Estableix pàgina actual

note: plugin name
en: Insert Diagram
ca: Insereix un diagrama

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on GraphViz.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió proporciona un editor de diagrames per a Zim basat en GraphViz.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: Diagram
ca: Diagrama

note: plugin name
en: Distraction Free Editing
ca: Edició lliure de distraccions

note: plugin description
en: This plugin adds settings that help using zim
    as a distraction free editor.
ca: Aquest connecttor afegeix configuracions per ajudar a emprar zim
    com a editor lliure de distraccions.

note: plugin preference
en: Hide menubar in fullscreen mode
ca: Oculta barra de menú al mode pantalla completa

note: plugin preference
en: Maximum page width
ca: Amplada de pàgina màxima

note: plugin preference | preference option for sourceview plugin
en: Border width
ca: Amplada de la vora

note: plugin preference
en: Text background color
ca: Color fons del text

note: plugin preference
en: Text foreground color
ca: Color del text

note: plugin name
en: Insert Ditaa
ca: Insertar Ditaa

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on Ditaa.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest plugin proveeix un editor de diagrames a zim basat en Ditaa.
    
    Aquest és un connector del codi principal de zim.

note: menu item
en: Ascii graph (Ditaa)
ca: Gràfic ASCII (Dita)

note: plugin name
en: Insert Equation
ca: Insereix una equació

note: plugin description
en: This plugin provides an equation editor for zim based on latex.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió proporciona un editor d'equacions per a Zim basat en Latex.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: Equation
ca: Equació

note: plugin name
en: Insert Gnuplot
ca: Insertar Gnuplot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on Gnuplot.
ca: Aquest connector proveeix un editor plot a zim basat en Gnuplot.

note: plugin name
en: Insert GNU R Plot
ca: Insereix un gràfic de GNU R

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on GNU R.
ca: Aquesta extensió proporciona un editor de gràfics basat en GNU R.

note: menu item
en: GNU R Plot
ca: Gràfic GNU R

note: error description
en: The inline calculator plugin was not able
    to evaluate the expression at the cursor.
ca: El connector de calculadora en línia no es capaç
    d'avaluar l'expressió que hi ha al cursor.

note: plugin name
en: Inline Calculator
ca: Calculadora en línia

note: plugin description
en: This plugin allows you to quickly evaluate simple
    mathematical expressions in zim.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector permet evaluar ràpidament expressions
    matemàtiques simples a zim.
    
    Aquest és un connector del codi principal de zim.

note: error message
en: Could not parse expression
ca: No es pot analitzar l'expressió

note: menu item
en: Evaluate _Math
ca: Evaluar _Math

note: plugin name | Dialog title
en: Insert Symbol
ca: Insereix símbol

note: plugin description
en: This plugin adds the 'Insert Symbol' dialog and allows
    auto-formatting typographic characters.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió afegeix el diàleg 'Insereix un símbol' i permet
    el formatat automàtic de caràcters tipogràfics.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: Sy_mbol...
ca: Sí_mbol

note: plugin name
en: Journal
ca: Diari

note: plugin description
en: This plugin turns one section of the notebook into a journal
    with a page per day, week or month.
    Also adds a calendar widget to access these pages.
ca: Aquest connector converteix una secció del quadern en un diari
    amb una pàgina per dia, setmana o mes.
    També afegeix un giny de calendari per accerdir a aquestes pàgines.

note: option value
en: Day
ca: Dia

note: option value
en: Week
ca: Setmana

note: option value
en: Month
ca: Mes

note: option value
en: Year
ca: Any

note: preferences option
en: Hide Journal pane if empty
ca: Oculta panell Diari si està buit

note: input label
en: Section
ca: Secció

note: preferences option, values will be "Day", "Month", ...
en: Use a page for each
ca: Empra una pàgina per a cada

note: menu item
en: To_day
ca: _Avui

note: plugin name
en: Line Sorter
ca: Classificador de línies

note: Error message for linesorter plugin
en: Please select more than one line of text
ca: Per favor selecciona més d'una línia de text

note: menu item
en: _Sort lines
ca: _Classifica línies

note: Menu item
en: _Move Line Up
ca: _Mou línia amunt

note: Menu item
en: _Move Line Down
ca: _Mou línia avall

note: Menu item
en: _Duplicate Line
ca: Línia _Duplicada

note: Menu item
en: _Remove Line
ca: _Esborra línia

note: plugin name | menu item
en: Link Map
ca: Mapa d'enllaços

note: plugin description
en: This plugin provides a dialog with a graphical
    representation of the linking structure of the
    notebook. It can be used as a kind of "mind map"
    showing how pages relate.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió afegeix un diàleg amb una representació
    gràfica de l'estructura d'enllaços del quadern. Es pot emprar
    com una mena de mapa mental que mostra com les pàgines
    es relacionen entre elles.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: plugin name
en: Page Index
ca: Index de la pàgina

note: plugin description
en: This plugin adds the page index pane to the main window.
ca: Aquesta extensió afegeix l'índex de pàgina a la finestra principal.

note: plugin name
en: Path Bar
ca: Barra de ruta

note: Menu title
en: P_athbar
ca: B_arra d'adreces

note: Menu option for View->Pathbar
en: _None
ca: _Cap ni u

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Recent pages
ca: Pàgines _recents

note: Menu option for View->Pathbar
en: Recently _Changed pages
ca: Pàgines amb _Canvis recents

note: Menu option for View->Pathbar
en: _History
ca: _Historial

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Page Hierarchy
ca: Jerarquia de _Pàgines

note: plugin name
en: Print to Browser
ca: Imprimeix al navegador

note: plugin description
en: This plugin provides a workaround for the lack of
    printing support in zim. It exports the current page
    to html and opens a browser. Assuming the browser
    does have printing support this will get your
    data to the printer in two steps.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió ofereix una solució alternativa  la manca
    de suport d'impressió en Zim. S'exporta la pàgina actual
    a HTML i s'obre en el navegador. Suposant que aquest disposi
    de suport d'impressió, això us permetra d'imprimir les
    vostres pàgines en dos passos.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: _Print to Browser
ca: Im_primeix al navegador

note: menu item
en: _Print
ca: _Imprimeix

note: plugin name
en: Quick Note
ca: Anotació ràpida

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog to quickly drop some text or clipboard
    content into a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió afegeix un diàleg per inserir ràpidament
    text (o el contingut del portapapers a una pàgina.
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: Quick Note...
ca: Anotació ràpida...

note: text entry field
en: Page section
ca: Secció de pàgina

note: checkbox in Quick Note dialog
en: Create a new page for each note
ca: Crea una nova pàgina per cada anotació

note: text entry field
en: Title
ca: Títol

note: Option in quicknote dialog
en: Open _Page
ca: Obrir _Pàgina

note: confirm closing quick note dialog
en: Discard note?
ca: Descartar nota?

note: plugin name
en: Insert Score
ca: Insereix partitura

note: plugin description
en: This plugin provides an score editor for zim based on GNU Lilypond.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector proveeix un editor de partitures a zim basat enGNU Lilypond.
    
    Aquest connector forma part del codi principal de zim

note: plugin preference
en: Common include header
ca: Incloure capçalera principal

note: plugin preference
en: Common include footer
ca: Incloure peu de pàgina principal

note: plugin name | dialog title
en: Insert Screenshot
ca: Insereix captura de pantalla

note: plugin description
en: This plugin  allows taking a screenshot and directly insert it
    in a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector permet fer una captura de pantalla i inserir-la directament dins
    una pàgina de zim.
    
    Aquest connector forma part del codi principal de zim

note: plugin preference
en: Screenshot Command
ca: Comanda per capturar pantalla

note: menu item for insert screenshot plugin
en: _Screenshot...
ca: _Captura de pantalla

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Capture whole screen
ca: Captura la pantalla completa

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Select window or region
ca: Selecciona una finestra o una regió

note: input in 'insert screenshot' dialog
en: Delay
ca: Retard

note: label behind timer
en: seconds
ca: segons

note: Error message in "insert screenshot" dialog, %s will be replaced by application name
en: Some error occurred while running "%s"
ca: Un error ha ocorregut quant s'executava "%s"

note: plugin name
en: Insert Sequence Diagram
ca: Inserir diagrama de sequència

note: plugin description
en: This plugin provides a sequence diagram editor for zim based on seqdiag.
    It allows easy editing of sequence diagrams.
ca: Aquest connector proveeix un editor de diagrames de seqüències a zim basat en seqdiag.
    Permet la fàcil edició de diagrames de seqüències.

note: menu item
en: Sequence Diagram
ca: Diagrama de seqüències

note: plugin name
en: Source View
ca: Veure codi font

note: preference option for sourceview plugin
en: Auto indenting
ca: Sagnat automàtic

note: preference option for sourceview plugin
en: Smart Home key
ca: Tecla inici intel·ligent

note: preference option for sourceview plugin
en: Highlight current line
ca: Ressalta línia actual

note: preference option for sourceview plugin
en: Show right margin
ca: Veure marge dret

note: preference option for sourceview plugin
en: Right margin position
ca: Posició marge dret

note: preference option for sourceview plugin
en: Tab width
ca: Amplada pestanya

note: menu item
en: Code Block
ca: Bloc de codi

note: preference option for sourceview plugin
en: Show Line Numbers
ca: Mostra números de línia

note: input label
en: Syntax
ca: Sintaxi

note: dialog title
en: Insert Code Block
ca: Inserir bloc de codi

note: plugin name
en: Spell Checker
ca: Corrector ortogràfic

note: plugin description
en: Adds spell checking support using gtkspell.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Afegeix suport de corrector ortogràfic emprant gtkspell
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: menu item
en: Check _spelling
ca: Verificar l'ortografia

note: error message
en: Could not load spell checking
ca: No es pot carregar el corrector ortogràfic

note: error message explanation
en: This could mean you don't have the proper
    dictionaries installed
ca: Això podria significar que no teniu els diccionaris
    correctes instal·lats

note: alignment option
en: Center
ca: Centrat

note: alignment option
en: Unspecified
ca: Sense especificar

note: plugin name
en: Table Editor
ca: Editor de taules

note: plugin description
en: With this plugin you can embed a 'Table' into the wiki page. Tables will be shown as GTK TreeView widgets.
    Exporting them to various formats (i.e. HTML/LaTeX) completes the feature set.
ca: Amb aquest connector es poden incrustar 'Taules' a les pàgines.  Seràn mostrades com a ginys GTK TreeView.
    També es poden exportar amb varis formats (p.ex. HTML/LaTeX).

note: option value
en: with lines
ca: amb graella de línies

note: option value
en: no grid lines
ca: sense graella de línies

note: option value
en: horizontal lines
ca: línies horitzontals

note: option value
en: vertical lines
ca: línies verticals

note: preference description
en: Show helper toolbar
ca: Veure barra eines d'ajuda

note: preference description
en: Grid lines
ca: Línies de graella

note: menu item
en: Table
ca: Taula

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Add row
ca: Afegir fila

note: tooltip on mouse hover
en: Remove row
ca: Elimina la fila

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Clone row
ca: Clonar fila

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Row up
ca: Pujar fila

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Row down
ca: Baixar fila

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Change columns
ca: Canviar columnes

note: tooltip on mouse hover
en: Open help
ca: Obre l'ajuda

note: menu item
en: Delete row
ca: Elimina fila

note: menu item
en: Open cell content link
ca: Obrir enllaç de la cel·la

note: Popup dialog
en: The table must consist of at least on row!
     No deletion done.
ca: La taula ha de contenira almenys una fila !
    No s'ha esborrat.

note: Popup dialog
en: Please select a row, before you push the button.
ca: Per favor, selecciona una fila abans de polsar el botó.

note: Dialog title
en: Insert Table
ca: Insereix taula

note: Dialog title
en: Edit Table
ca: Editar taula

note: Description of "Table-Insert" Dialog
en: Managing table columns
ca: Gestió columnes taula

note: Initial data for column title in table
en: Column 1
ca: Columna 1

note: table header
en: Auto
    Wrap
ca: Auto
    Tallar

note: table header
en: Align
ca: Alineament

note: hoover tooltip
en: Add column
ca: Afegir columna

note: hoover tooltip
en: Remove column
ca: Elimina columna

note: hoover tooltip
en: Move column ahead
ca: Moure columna endavant

note: hoover tooltip
en: Move column backward
ca: Moure columna enrera

note: popup dialog
en: A table needs to have at least one column.
ca: Una taula necessita tenir almenys una columna.

note: plugin name
en: Table of Contents
ca: Índex de continguts

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a table of
    contents for the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector afegeix un giny extra d'índex de
    continguts de la pàgina actual
    
    Aquest connector forma part del codi principal de zim.

note: option for plugin preferences
en: Show ToC as floating widget instead of in sidepane
ca: Mostra giny flotant IC enlloc del panell lateral.

note: option for plugin preferences
en: Show the page title heading in the ToC
ca: Mostra la capçalera de títol de pàgina al IC

note: action to lower level of heading in the text
en: Demote
ca: Degradar

note: action to raise level of heading in the text
en: Promote
ca: Promoure

note: small label above Table Of Contents
en: ToC
ca: ÍNDEX

note: plugin name | header in selection drop down
en: Tags
ca: Etiquetes

note: plugin description
en: This plugin provides a page index filtered by means of selecting tags in a cloud.
ca: Aquest connector proveeix un índex de pàgina filtrat mitjançant una selecció d'etiquetes en un núvol.

note: menu option
en: Show full page name
ca: Mostrar nom de pàgina complet

note: menu option
en: Sort pages by tags
ca: Ordena pàgines per etiquetes

note: Context menu item for tag cloud
en: Sort alphabetically
ca: Ordena alfabèticament

note: list with tasks
en: All Tasks
ca: Totes les tasques

note: Window title for tasklist
en: Tasks
ca: Tasques

note: selection of tasks without tags
en: Untagged
ca: Sense etiqueta

note: Column header Task List dialog
en: Task
ca: Feina

note: Column header Task List dialog | due date for task
en: Due
ca: Venciment

note: Column header Task List dialog | start date for task
en: Start
ca: Inici

note: plugin name | menu item
en: Task List
ca: Llista de feines

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog showing all open tasks in
    this notebook. Open tasks can be either open checkboxes
    or items marked with tags like "TODO" or "FIXME".
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió afegeix un diàleg que mostra totes les feines
    pendents del quadern, sigui caixes sense marcar, sigui llistes
    marcades amb les etiquetes "TODO" o "FIXME".
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: preferences option
en: Show tasklist in sidepane
ca: Mostrar llista de tasques al panell lateral

note: label for plugin preferences dialog
en: Consider all checkboxes as tasks
ca: Considera totes les caixes com a feines

note: label for plugin preferences dialog - labels are e.g. "FIXME", "TODO"
en: Labels marking tasks
ca: Etiquetes que marquen feines

note: label for preference with multiple options
en: Use date from journal pages
ca: Emprar data de pàgina de diari

note: choice for "Use date from journal pages"
en: do not use
ca: no usar

note: choice for "Use date from journal pages"
en: as start date for tasks
ca: com a data d'inici de les tasques

note: choice for "Use date from journal pages"
en: as due date for tasks
ca: com a venciment de les tasques

note: Notebook sections to search for tasks - default is the whole tree (empty string means everything)
en: Section(s) to index
ca: Secció/ns a indexar

note: Notebook sections to exclude when searching for tasks - default is none
en: Section(s) to ignore
ca: Secció/ns a ignorar

note: plugin name
en: Tray Icon
ca: Icona de la safata del sistema

note: plugin description
en: This plugin adds a tray icon for quick access.
    
    This plugin depends on Gtk+ version 2.10 or newer.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquesta extensió afegeix una icona a la safata del sistema
    que permet l'accés ràpid.
    
    Depèn de Gtk+, versió 2.10 o superior
    
    Aquesta és una extensió bàsica que se subministra amb Zim.

note: preferences option
en: Classic trayicon,
    do not use new style status icon on Ubuntu
ca: Icona de notificació clàssica,
    no empreu el nou tipus d'icona amb Ubuntu

note: preferences option
en: Show a separate icon for each notebook
ca: Mostra una icona per cada quadern

note: menu item in tray icon menu
en: _Quick Note...
ca: Nota _ràpida...

note: menu item in tray icon menu
en: _Other...
ca: Un _altre...

note: menu item in tray icon menu
en: Notebooks
ca: Quaderns

note: tooltip for tray icon | short description of zim
en: Zim Desktop Wiki
ca: Zim, wiki d'escriptori

note: plugin name
en: Version Control
ca: Control de versions

note: plugin description
en: This plugin adds version control for notebooks.
    
    This plugin supports the Bazaar, Git and Mercurial version control systems.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
ca: Aquest connector afegeix control de versions pels quaderns.
    
    Suporta els sistemes de control de versions Bazaar, Git i Mercurial.
    
    Aquest connector forma part del codi principal de zim.

note: Label for plugin preference
en: Autosave version when the notebook is closed
ca: Guarda automàticament una versió quan es tanqui el quadern

note: Label for plugin preference
en: Autosave version on regular intervals
ca: Desa automàticament la versió a intervals regulars

note: Label for plugin preference
en: Autosave interval in minutes
ca: Interval de guardat automàtic, en minuts

note: default version comment for auto-saved versions
en: Automatically saved version from zim
ca: Versió desada automàticament des de Zim

note: menu item
en: S_ave Version...
ca: _Desa la versió...

note: verbose error description
en: There are no changes in this notebook since the last version that was saved
ca: No hi ha canvis en aquest quadern des de la darrera versió desada

note: Short error descriotion
en: No changes since last version
ca: Sense canvis des de la darrera versió

note: Question dialog
en: Enable Version Control?
ca: Voleu activar el control de versions?

note: Detailed question
en: Version control is currently not enabled for this notebook.
    Do you want to enable it?
ca: El control de versions no es troba habilitat per a aquest quadern.
    Voleu habilitar-lo?

note: dialog title
en: Save Version
ca: Desa la versió

note: Dialog text
en: Please enter a comment for this version
ca: Escriviu un comentari per a aquesta versió

note: default version comment in the "save version" dialog
en: Saved version from zim
ca: Versió desada des de Zim

note: Option in versions dialog to show version for single page
en: _Page
ca: _Pàgina

note: Button label
en: View _Annotated
ca: Mostra les _anotacions

note: Help text in versions dialog
en: Select a version to see changes between that version and the current
    state. Or select multiple versions to see changes between those versions.
ca: Seleccioneu una versió veure els canvis entre aquella i l'actual.
    O seleccioneu diverses versions per veure els canvis entre elles.

note: version details
en: Comment
ca: Comentari

note: Button label
en: _Restore Version
ca: _Restaura la versió

note: button in versions dialog for diff
en: Show _Changes
ca: Mostra els _canvis

note: button in versions dialog for side by side comparison
en: _Side by Side
ca: _Un a costat de l'altre

note: dialog title
en: Annotated Page Source
ca: Font de la pàgina anotada

note: Confirmation question
en: Restore page to saved version?
ca: Voleu restaurar la pàgina a la versió desada?

note: Detailed question, "%(page)s" is replaced by the page, "%(version)s" by the version id
en: Do you want to restore page: %(page)s
    to saved version: %(version)s ?
    
    All changes since the last saved version will be lost !
ca: Voleu tornar a la versió %(version)s
    de la pàgina %(page)s ?
    
    Tots els canvis efectuats des que la vau desar es perdran!

note: dialog title
en: Changes
ca: Canvis

note: Column header versions dialog
en: Rev
ca: Rev.

note: plugin name
en: Log events with Zeitgeist
ca: Registra events amb Zeitgeist

note: plugin description
en: Pushes events to the Zeitgeist daemon.
ca: Envia events al daemon de Zeitgeist

note: label for how zim pages show up in the recent files menu, %s is the page name
en: Wiki page: %s
ca: Pàgina Wiki : %s

en: Created
ca: Creat

en: Prev
ca: Previ

en: Index
ca: Índex

en: Next
ca: Següent

en: Backlinks:
ca: Retroenllaços:

en: Attachments:
ca: Adjunts:
